R.H.W. Limonades LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 26 Mel Derde Blad Anno 1926. EBK- EN SCH00LN1EUWS. Let op merk R. H. W. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. H. P.H. KEEREWEER )o 20305. Ned.-Herv. Kerk. ■Beroepen: Te GroningenJ. Raanis, Jujsnijk fX.-B.); Te Lopik: R. de Jager, Nunspeot. (angenomen: Naar Fr ede riks oord Buiskool, te Noord-Zijpe; Naar Alk- JI. J. Hak, te Domburg. B e dankt: Voor Wommols c.s.F. TV. oers, re Abbekerk; Voor Hat-tern: C. Be- >- te Monster; Voor Franekor (toez.l en [srkstede—Scharmer (toez.) J. H. Klein fassink, te Rottevalle. Gerei. Kerken. Beroepen: Te VarsseveldJ. Schol- ia, te Goënga. Aangenomen: Raar berooskerke II'. van Dijk, te Zaanislag. Chr. GereL Kerk. Tweetal: Te VGravcnhageA. H. 'ilbers, te Enschedé en S. v. d. Molen, te jerikzcc. r Beroepen: ïe Zaandam: Y*\ Vos te lokkium Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen. Nadat in den avond van den Tweeden •inkslerdag in de Domkerk te Utrecht een riidingssamenkomst was gehouden, waar- ii ds. R. L. van Arkel en ds. P. de Haas, inderseheidenlijk Gereformeerde en Her- ermde predikant ter plaatse, gesproken ladden, is gistermiddag te Utrecht de 72ste Jgemeene vergadering van de Vereeniging an Christelijke onderwijzers(essen) in Ne- [erland en dc overzeesche bezittingen be tonen. De groole zaal van „Tivoli", waarin de ergadering plaats vond, was beneden vrij- rti geheel bezet. Nadat de heer J. Hobma, voorzitter van e regelingscommissie, een hartelijk be- roetiagswoord had gesproken met tal van ardige herinneringen aan het geboortejaar er Vereeniging, welke te Utrecht werd op- ericht, hield de voorzitter, de heer P. Oos- trlee, een rede ter opening van de verga- lering. Dr. J. C. van der Does uit Amsterdam lield daarna een lezing over het geschie- lenisonderwijs op de lagere school in ver- land met de vredessedachte. Op deze rede volgde een levendige ge- lachtenwisseling. Nadat de voorzitter den inleider bedankt lid voor zijn rede, werd de vergadering erdaagd tot heden. „Volksonderwijs". Ter gelegenheid van het 60-jarig beslaan in de vereeniging Volksonderwijs hield iet hoofdbestuur dier vereeniging in Ame- m-holel te Arasterdam een receptie, vlte druk bezocht was. Namens een comité uit de afdeelingen eefl dr. M. W. Marsman het hoofdbestuur lelukgewenscht. Spr. bood aan het hoofdbestuur een enve- oppe met het lot dusver binnengekomen iedrag aan. en hij uitte de beste wenschen verwachtingen voor de toekomst van de ereeniging. In zijn woord van dank noemde de voor- itler, mr. II. Smeenge. den algemeenen ■cretaris, den heer KI. de Vries, den ma/, an wien vooral de bloei van de Vereeni- iag te danken is. In aansluiting hieraan heeft hierna de löofdinspecteur van het L. O., de heer K. Irants, vertegenwoordiger van den minis- er van onderwijs, die zelve verhinderd was. ongedeeld, dat de heer KI. de Vries bij :ze gelegenheid bevorderd is tot officier in orde van Oranje-Nassau. De heer Ed. Polak, weihouder voor on twijs, bracht de gelukwenschen over van iet_ gemeentebestuur van Amsterdam. Vervolgens hebben nog vele sprekers liet 'oord gevoerd, o a. de heer Th. M. Keie aar, mede namens de vrijzinnig-democra- jsdie Kamerfractie: prof. Salverda de ■rave, namens de Vereeniging tot vereen- 'oudiging van de schrijftaal, e. a. Tot de alrijke aanwezigen behoorden vertegen- 'oordigers van het Ned. Onderwijzers-Ge- cotschap, den Bond van Ned. Onderwij lera e.a. Een stapel telegrammen was ingekomen 1 ook hadden verschillende organisaties «oemen gezonden. Veieenvondifling van onze spelling. De Vereeniging tot vereenvoudiging van nze spelling heeft te Amsterdam tiaar jaar- Jjksche vergadering gehouden. Op voorstel van den heer Salverda de .'ave werd de heer Valkhoff, die 25 jaar *"La's secretaris zijn beste krachten aan tereeniging heeft gegeven, tot eerelid 'hl het bestuur benoemd. Ds. J. J. B Ul- inga werd hierop tot secretaris benoemd, «et aantal leden is van 1 Mei 192.5 tot 1 ,'i'r|Van dit jaar verminderd van 4521 lot *10; 333 leden zijn geschrapt en 231 «euwe zijn geboekt. De heeren prof. dr. C. G. TV. de Vooys, J. Gerzon en prof. dr. P. Valkhoff wer- °n als lid van het hoofdbestuur herkozen mi pcnn'n?meester, den heer D. Vrede- ki. werd décharge verleend. Als plaats voor de volgende vergadering, <p| WjCr oms'reeks Pinksteren zal worden 'ouden, zal het bestuur vermoedelijk Nij- aanwijzen. Leeraren in levende talen. J11 P'Steren te Utrecht gehouden alge- Ae vergadering van de Vereeniging van i'i levende talen, welke geleid door dr. Kroes uit Rotterdam al3 n!if.-,)fnGn^ voorzitter, zijn dr. Kroes te èzen Cn Schepers te Haarlem ge- Dr a'; voorzitter en als secretaris, la»,. lvrees sprak woorden van warmen li. °r- Tan Doorn en dr. Spamnay, - omslandigheden als bestuurs- 1 ankt hadden, voor het vele werk ld. door hen ten bate van de vereeniging ver licht. Als afgevaardigde in hel federatief be stuur van de Vereeniging tot vereenvoudi ging van onze schrijftaal werd dr. Kroes aangewezen. Volgens het uitgebrachte jaarverslag liep in het afgeloopen vereenigingsjaar 't leden tal een weinig terug, nl. van 292 tot 281. Verder bleek daaruit o.m., dat de vereeni ging tot het paedagogisch congres toetrad. Daarna spraken prof. dr. A. G. v. Hamel te Utrecht en dr. J. B. Schepers te Haarlem. RECLAME. 1544 Alphen. Op de cementfabriek der firma B. alhier geraakte de werkman C. R. met zijn hand tusschen een machine, waar door hem 4 vingers ernstig werden ge kneusd en hij zich onder doktersbehande ling moest stellen. Een bewoonster van de Prins Hen drikstraat had gistermiddag het ongeluk van de trap le vallen. De dadelijk ontboden geneesheer constateerde, dat haar pols was gebroken. Een heel gevaarlijke kwajongens streek werd tweeden Pinksterdag op de Hooftslraat uitgehaald. Op het terrein van het electro installatiebureau Den Hertog lag een groote partij ledige kisten en het noodige stroo en houtwol. Eenige onver laten hebben het heele zaakje in brand ge sloken en de brandbare stoffen vatten zoo vlug vlam, dat liet zich een poosje liet aan zien, dat de vlammen zich ook aan het ge bouw zouden mededeelen. Zoover is het echter niet gekomen en met een slang op de waterleiding werd het vuur gebluscht. Boskoop. De muziekverecniging „Ex celsior" alhier, behaalde op het concours te Gouda een 2dcn prijs concoursnummer, met 284 punten en een lslen prijs in den ma rsc h wed strijd Hazeiswoude. In de plaats van den heer N. v. d.^Keur is tot directeur van de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier benoemd de heer C. van der Keur Jr., van Leiden. Burger 1. Stand. Bevallen: E. Brondgeest, echlg. van H. Groen, D. A. G. in 't Woud, echlg. van P. Meyer. D A. M. van Klaveren, echtg. van H. van Rooyen, Z. Gehuwd: R. J. de Groot 26 j. en C. A. van der Poel 28 j. C. van Veen 28 j. en M. van Elswijk 23 j. A. J. de Kort 21 j. en A. Klos 29 j. De heer G. W. Jocliem, schilder alhier, had gisteren het ongeluk bij het verrichten van zijn werkzaamheden le vallen, waarbij hij zich zoodanig bezeerde, dat heelkun dige hulp moest worden verleend. Door het Leger des ITeils werd op 2den Pinksterdag op het erf van den lieer Van Rooijen, onder groote belangstelling, een openlucht-samenkomst gehouden. Met muziek aan het hoofd ging hel in optocht naar het terrein, «alwaar door verschillende sprekers en spreeksters het woord werd ge voerd. en liederen werden gezongen. Het was in ons rustig dorpje een ongewone drukte, die met belangstelling Verd gade geslagen. Der traditie getrouw werden gister avond op het dorp, in het Westeinde en aan de Loete de brandbluschmiddelen beproefd, waarbij natuurlijk de jeugd flink vertegen woordigd was, We vertrouwen, dat de resul taten gunstig zijn geweest, gezien verschil lende druipnatte jongens, welke een veilig toevluchtsoord bij moeder gingen zoeken. Koudekerk. Maandagavond had er al hier een ongeval plaats. Een luxe-auto, die op weg was naar Utrecht, geraakte defect door het afloopen van een wiel. Gelukkig hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. Door een passeerende auto werden de inzittenden opgenomen, zoodat de reis verder vervolgd kon worden. Leiderdorp. Bij de gisteren, in tegen woordigheid van Burgemeester en Wethou ders, gehouden oefeningen en inspectie van de brandbluschmiddelen. bleken deze in uit stekenden slaat le verkoeren. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 2S Mei, des avond halfacht. Agenda: 1. Mededeelingen; 2. Politicver ordening; 3. Oprichting noodslachtplaats; 4. Wijziging begrootingen. Leimuiden. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en getee- kend. Dc Voorzitter doet mededeeling van o.m. de navolgende ingekomen stukken 1. Een missive \an Ged. Staten dezer provincie, "d.d. 3/11 Mei 1926, inhoudende bericht van goedkeuring van het Raadsbe- sïuifc van 19 April 1926. betreffende wijzi ging van de gcmeer.tebegrooting dienst 1925. 2. Een schrijven van God. Staten dezer provincie d.cl 11/19 Mei 1926 inhoudende de mededeeling. dat het Raadsbesluit tot v.iststelling van het heffingspercentage voor de plaatselijke inkomstenbelasting dienst jaar 1926/1927, voor kennisgeving aangeno men. Zooals bekend is het heffingspercentage van 2 op 1.25 gebracht. 3. De maandstaat van den st-and der kas van den gemeente-ontvanger. 4. Een uitvoerig schrijven van dc Ver. van Ned. Gemeenten, betreffende storm schade, verzekering van Gemeentegebou wen. Aanbiedingen zijn ontvangen van ver schillende buitcnlandsche Maatschappijen. De Voorzitter deelt mede, dat dit schrij ven uitvoerig in het College van B. en W. besproken is. Hij wijst op den cycloon, die het vorige jaaj in Gelderland en in andere streken van ons land voor kapitalen ver woest heeft. B. cn W. achten zich niet lan ger verantwoord, alhier kan evengoed zulk een ramp plaats hebben. B. en W. zouden daarom den Raad willen voorstellen de ge meente gebouw en tegen stormschade te ver zekeren, evenals de inventarissen. De ja«or- premie bedraagt f 0.20 per honderd en voor inboedels, inventarissen enz. 4 0.15 per honderd. De heer Rietdijk vraagt, wat onder stormschade verstaan wordt. De Voorzitter verstrekt hierover eenige inlichtingen. De Raad besluit daarna z.h.st. de ge meentegebouwen te verzekeren voor een totaal bedrag van ongeveer f 80.000 en de inventarissen voor f 8000. 5. Van Ged. Staten is een schrijven ont vangen waaruit blijkt, dat deze gemeente aan de gemeente Leiden moet betalen een bedrag van f 209.49, krachtens artikel 36 quarter en 3G quinquies der M.O.-wet. Hier voor is wel een post Op de begrooting uit getrokken, maar deze is niet hoog geuoeg. De Raad besluit nu de post alsnog tc ver- lioogen. G. Een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, waaj-bij het besluit van den Raad d.d. 19 April 1926, waarbij aan den ge meenteontvanger den heer C. v. Heviun- gen ongevraagd ontslag werd gegeven, goedgekeurd terug wordt- gezonden. Thans kan tot- benoeming van een nieu wen ontvanger worden overgegaan, op de oproepingsbiljetten staat de aanbeveling van B. en W. vermeld. De Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, afd. Zuid-Holland heeft echter een tele gram tot den Raad gericht om niet tot be noeming over te gaan, daar de Bond aan de Kroon verzocht heeft, het Raadsbesluit dat door Ged. Staten is goedgekeurd, te vernietigen. De Voorzitter merkt echter op, dat het Raadsbesluit door Ged. Staten goedge keurd is. De gemeentewet stelt nu voor den gemeenteontvanger geen beroep open, bij de Kroon. Aangezien dc Voorzitter het be sluit niet strijdig acht met de wet of het algemeen belang geeft hij daarom den Raad in overweging het telegram naast zich neer te leggen en tot benoeming van een gemeente-ontvanger over te gaan. Dc Raad besluit hiertoe. Uit de gehou den stemming blijkt, dat No. 1 van <ie aanbeveling inet algemeene stemmen is be noemd, en wel J. W. de Ren, ambtenaar ter secretarie alhier, wonende te Leiden. Voor de benoeming heeft de Raad de zekerheid vastgesteld op f 2500. De benoeming zal ingaan 1 Juni a.s:, daar nog enkele voorbereidende maatre gelen getroffen moeten worden. De Raad kan zich hiermede vercenigen. In behandeling komt nu een verzoek van C. J. Kempenaar om een erker te mogen aanbrengen a.an een te bouwen perceel aan den Nieuwen Weg voor rekening van J. van Veen. Namens B. en W. geeft de Voorzitter den Raad in overweging afwijzend op het ver zoek van den heer C'. J. Kempenaar te be schikken. Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad hiertoe. Vastgesteld wordt een comptabel besluit model D., betreffende wijziging van de Ge- meentebegroot-ing, dienst 1926 tot een to taal bedrag van f 314. Deze gelden moeten betaald worden aaji het R.-K .Schoolbe stuur voor de aanschaffing van 15 nieuwe schoolbanken, waartoe de Raad heeft be sloten op grond van ajfc. 72 der Lager On derwijswet. Hot comptabel besluit wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de Voorzitter t-ot de gebruikelijke rondvraag over. De heer Koot vraagt of de tijd nu rijp is eenige leeningen te oonvertecren. De Voorzitter merkt- den heer Koot op, dat dit onderwerp reeds meermalen in den Raad ter sprake is gebracht. Hij deelt den heer Koot mede, dat eerlang een voorstel aan den Raad zal worden gedaan. Nu is de voorbereiding nog niet geheel afgeloopen. Niemand het woord verlangende en niets meer aan dc orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Haarlemmermeer. In hotel „De Beurs" werd Zaterdagavond een propaganda-avond gehouden; de zaal was goed gevuld met vele genoodigden. Na een inleidend woord van mr. Slob over het nut en de aantrekke lijkheid van de paardensport werden eenige mooie films vertoond. Aan het einde der vergadering deelde mr. Slob mede. dat bij voldoende deelname ge tracht zal worden tijdens het concours- liippique ter afwisseling een lenledans te geven, uit te voeren door 9G meisjes. Staande de vergadering gaven zich reeds GO meisjes op; de deelname slaat open voor meisjes van G20 jaar. De hoer James Meijer en mej. Mary Gay ford uit Amsterdam, dio zich twee jaren ge leden in dit opzicht zoo verdienstelijk wis ten te maken, kunnen zich ditmaal niet met de leiding belasten en daarom zal deze dins nu vermoedelijk warden ingestudeerd onder leiding van mej. J. Demend uit Haarlem. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw-Yennep alhier (hoofd de heer J. A. van Arkel) is benoemd de heer A. Boerma te Zaandam. Diefstal van tulpenbloemen. Naar 't schijnt komt het nog al eens voor dat in Hillegom en omgeving bloembollen en bloe men worden gerooid of gesneden en meege nomen, door wie daarop geen recht kan doen gelden. Ook in Haarlemmermeer komt dit wel voor, nu steeds meer velden met tulpen worden beplant. Alleen is het meestal moeilijk de daders te vinden, hoewel nog steeds 's nachts op ongeregelde lijden door de politie gesurveilleerd wordt, gelukt het maar zelden een dief op heelerdaad te be trappen. Yerleden week was dit twee der gemeente-veldwachters bijna gelukt, toen zij 's nachts een persoon ontmoetten en aan hielden die een zak bij zich had en vermoe delijk op slap was gegaan om zijn slag te slaan. Indien men elkaar een kwartier hater had ontmoet was vrij zeker door den zelfden wielrijder een slechte en door de politie een goede vangst gedaan. Beter resultaat werd verkregen door de gemeente-politie, toen zij een paar dagen geleden aangifte ontving, dat op het veld behoorende bij de boerderij van P. de Z. langs den Benncbroekerweg tulpenbloemen waren ontvreemd. Het is mogen gelukken de beide daders, de gebrs. v. S. uit Hillegom op te sporen. Zij hebben erkend dat zij de tul pen 's nachts hebben gesneden na half ont kleed door een vrij diepe sloot te zijn ge waad, in bosjes gebonden hebben en daarna meegegeven aan een vrachtrijder naar Am sterdam. Béide verdachten zijn ter beschikking van den officier van justitie gesteld; het is le lwpen dat hun straf niet al te licht zal zijn om anderen tot een afschrikwekkend voor beeld te zijn. Hilleeom. Een heel relletje cn een groote storing van het verkeer veroorzaakte een bewoner van de Meerstraat, die in de Hoofdstraat een auto liet stil houden en met een tweeden man trachtte een kind uit die auto weg te nemen. Het geval bleek in verband le slaan met epn scheidings- kweslie. De vader wilde één van zijn kin deren, waarmee de moeder weggeïoopen was, per auto van hier naar Haarlem bren gen. Dank zij het optreden van do politie gelukte het niet het kind uit de auto te krijgen. Of er een rechtszaak uit yoort zal komen, zal de lijd loeren. Burger 1. Stand. Ondertrouwd: C. N. v. d. Eist en A. G. P. Topper IJ. Coehorn en M. Spilker. Getrouwd: J. A. Sassen en E. A. G. van Schie J. P. van Haaster en M. W. Mes kers L. van Schagen en M. M. Lange- veld A. van Dreunen en G. Krikke G. Gort en J. A. J. dc Vries. Bevallen: C. C. v. d. Tonnekrcek—Schip per, Z. P. HulsmanVan Asselt, Z. W. M. de LangeVan Beusekom, D. M. DirksenDemmers, D. C. M. Hooger- vorstDc Gruijter, Z. Overleden: M. J. van der Linden, D. 2 j. G. Verver, wed. G. Vreeburg 79 j. Katwijk-a an-Zee. Dr. A. J. van Walsem overleden. Hoewel het bekend was dot de heer A. J. van Walsem eenigen tijd ziek was, kwam de mare van zijn overlijden toch voor dc mcesten cmzer nog zeer onverwacht, want, nu ja, we hoopten eigenlijk nog op zijn geheel herstel. Het heeft echter niet zoo mogen zijn. Gistermiddag ging het bericht van mond tot mond ,,Dr. Van Walsem is overleden" en ieder vernam deze tijding met een ge voel van weemoed, wetende dat een edel mensch, in de diepste beteekenis van het woord, van ons is heengegaan. Hij begon zijn loopbaan als officier van gezondheid bij het Nederlandsche leger, doch kort na zijn huwelijk, dat niet lang daarna volgde, vestigde hij zich te Katwijk in de toen ledigstaandc pastorie die thans ds. Rutgers bewoont. Later r.am hij zijn intrek in de villa's Kruyt aan den Boule vard. Na hier eenige jaren gepractiseerd te hebben ging hij zich te Rijnsburg vestigen alwaar hij ongeveer tien jaar bleef, om toen weer naar Katwijk-aan-Zec terug te komen. Hier vestigde hij zich toen aan de Van Wassenaerkade en heeft daar ongeveer 16 jaren nog de praotijk uitgeoefend. Toen de villa „Senf" in Duinoord ledig kwam, betrok hij deze, alwaar hij nog een paar jaar de rust des levens genoot. Zijn drukke practijk was inmiddels door dr. Lodder overgenomen. Zoowel hier als te Rijnsburg is de over ledene lid van de vroedschap geweest en hoewel geen veelprater, was hij onder de medeleden cn bij het dagelijks bestuur der gemeenten een zeer geziene persoonlijk heid, wiens oordeel en adviezen door hen op hooge waarde geschat werdcD. Toen er hier een „Tehuis voor Jonge*- lieden" werd opgericht in „Klein du Rhin" was het dr. Van Walsem die den stoot tot de oprichting daarvan gaf en toen die ver. eeniging een weekblad uitgaf „De Kat- wijker" was het alweer dr. Van Walsem die er zich voor gaf en zelfs zijn huis dis ponibel stelde voor het houden van redac tievergaderingen. Ook beheerde hij sedert vele jaren de overgebleven penningen van het „Tehuis" welke sedert een paar jaar aan het „Jeugdhuis" worden overgedmgen. In een massa andere instellingen van maatschappelijk nut, zoowel hier als te Rijnsburg, had hij een leidende positie en het zal moeilijk zijn de plaats van den overledene in tc nemen. Zijn bijzonder eenvoudig cn minzaam karakter, zijn rooikomendhetd en buiten gewone hulpvaardigheid als medicus en mensoh waren oorzaak, dat hij algemeen hoog geacht cn gocerd werd. De werkzaamheden in en buiten zijn practijk waren vaak overstelpend veel en RECLAME. Meubelmaker-Stoffeerder AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 nooit ontzag hij zich om hulp te bieden waar deze van hem gevraagd werd. TYe durven met een gerust geweten to zeggen, dat con van onze beste burgers van ons heen is gega«an. De overledene was 11 Oct. 19C1 te Wa teringen geboren. Van de trawlvisscherij kwamen Dins dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 19, met f 109; 45, met f 101 cu 153, met f 119 besomming. Ter haringvisseherij zullen heden en morgen van IJmuiden uitvaren, de motor- loggers KW 176, schipper A. v. DuynKW 160, schipper T. v. d. Plas, van den reoder N. Parlevliet; KW 130, schipper A. Plug, van de visschcrijmïi. „Nederland", dir. <ïe heer M. Parlevliet Nzn. De zeilloggers KW; 143, schipper D. Euyt, recdcr N. Parle vliet; KW 144, schipper C. Schaap, reeder C. den Duik; KW 52, schipper A. v. d. Plas Jzn., reeder H. de Boer; KW 46, schipper Jcr. Dubbelaar, van de rcederij „de Hoop", dir. H. de Boer; KW 5G, schipper J. Schaap, van de visscherijmij. v.h. C. Ouwehand Sr.; KW 31, schipper J. Haasnoot, reeder Joh. Parlevliet- Lzn. cn KW 37, schipper Hh. Plug Mzn., v. d. vis scherijmij. „Nederland", dir. M. Parle vliet Nzn. Van Vlaardingen: de motorloggcr KW 2, Schipper B. Varkcvisser, Tecdcr P. Meer burg. Gevonden voorwerpen, waarvan ten politiebureele inlichtingen te bekomen zijn: Een gouden oorknop met pareltje. Noordwijk. Loop der bevolking. Aam gekomen personen; H. M. Claus, zonder be roep, van Dresden, Achterweg 4- A. van Egmond, tuindersknecht, van Koudekerk, „Huis ter Duin' J. W. ter Laak, keper-» slager, van Maurik, Bronckhorststraat 75. Vertrokken personen: J. Belten, winkel bediende, naar Wolvega, bij de ouders D. Wilton, verpleegster, naar Den Ilaag, Segbroeklaan 1 J. de Haas, schilders- knecht, naar Leiden, Vesleslraal 1 c. OegstgeesL Omstreeks 7 uur wilde gis teravond, ter hoogte van hotel „Het Witte Huis", een vrachtauto, bestuurd door A. C., uit Amsterdam, den moler met zijspan, be stuurd door B. W„ Qok uit Amsterdam, pas- sceren. Vermoedelijk door de le groote snel heid der auto, was voldoende uilhalen on-» mogelijk, met hel gevolg, dal de motor circa 15 meter verder door het ijzeren hek van genoemd hotel werd geduwd. Gelukkig echter zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. Auto, motor en hek werden niet weinig beschadigd. De expediteursfirma v. tl. Luijt en Zonen alhier, heeft wederom blijk gegeven, met den tijd mede te gaan, door aanschaf fing van een vierde vrachtauto. Deze auto, gistermiddag afgeleverd, is een „Ford"- chassis van de firma Boom te Leiden, met carrosserie van de firma Van Noort alhier, en zal nu in dienst gesteld worden als „bodewagen" van Oegstgeest naar Leiden. Voorheen werd deze dienst onderhouden met paard en wagen, doch aan een vracht auto kunnen hoogcr eischen gesteld wor den. althans wat netheid en vlugheid aan gaat, wat deze firma tot aanschaffing be sluiten deed. Al3 het zoo voortgaat, zullen wij binnen niet te langen tijd alle zonen van v. d. L. dagelijks per vrachtauto zien uittrekken tot uitoefening van hun bedrijr. Rijnsburg. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 27 Mei, des namiddags le halfacht. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2. Wijziging gemeenschap pelijke regeling met de gemeente Oegst geest inzake verlichting grenswegen. 3 Machtiging aangaan procedure. 4. Vast stelling heffingspercenlage gem. ink. bel. 192G/27. 5. Wijzigingsbesluit rekening-cou rant-overeenkomst met Bank van Ned. Gem. Sassenheim. De Raad vergadert Vrij dag 28 Mei des namiddags halfacht, ter be handeling van: 1. Ingekomen stukken; 2. Benoeming van een lid van den Ra.ad van Commissarissen van het N.V. Elcctricitoils- bedrijf Hillegom. Lisse, Sassenheim. wegens periodieke aftreding van den heer J. M. J. L. A. Speelman; 3. Balans, verlies- en winst rekening der woningbouv/vereen. „Vooruit gang"; 4. Verslag der Gemeentebedrijven met balansen, verlies- en winstrekeningen, n.l. van het gasbedrijf, het waterbedrijf en het grond- en woningbedrijf; 5. Verkoop bouwperceellje aan de lUislhoflaan. naast Dirk van der Kwaak; G. Aanleg tennisbaan en opzegging daarvoor van verhuurd land; 7. Aankoop bouwterrein voor nieuw Ge meentehuis; 8. Verzoek v.an den heer G. Vlasveld om de geprojecteerde straal in het uitbreidingsplan op zijn terrein, naast zijn kantoor aan do Kerklaan. in plaats van 1L M. op 10 M. te willen bepalen. In den burgerl. sland komt voor: On- dcrlr.: W. K. August en C. Pel. Dit moet zijn W. IC. Muchel en C. Pel. Een Fordje haalde bij de Poellaan te ver uit en kwam daardoor in de berm-loot terecht. Geen persoonlijke ongelukken. De w.agen is door een garagehouder uil Lisse op hel droge gebracht. Een wegwerker van de tram slond aan den kant van den weg en werd door een auto aangereden. Naar Ix*iden gebracht bleek de man twee ribben te hebben ge broken. Wassenaar. Het muziekconcours Dc tweede dag van het muziekconcours werd weder met schitterend weer begonnen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5