o. 2031)3. LEIDSCH UAüBLAD, Zaterdag 22 Mei Tweede Blad Anno 1926. Vilt de groote mode UIT DE OMSTREKEN. WETENSCHAPPEN. RECLAME. VILTHOEDEN De Faam is a-el zoo goed. 4761 Aalsmeer. Het gebeurde den laatslen tijd nog at eens, dat gedurende de veihngs- liren bloemen op onverklaarbare wijze ver dwenen waren. Thans is de politie er in geslaagd een persoon te Haarlem op te sporen, die zich schuldig heelt gemaakt aan het wegnemen van rozen uit de C. A. Vei ling, wat door anderen moet gezien zijn. Uej. Jac. v. d. Zwaard, telefoniste gan het Post- en Telegraafkantoor, alhier, heelt tegen 1 Juni eervol ontslag aange vraagd wegens huwelijk. In haar plaats is benoemd mej. W. Smit, van Haarlem. Haarlemmermeer. Het schijnt met de akmnen voor het houden van een kruide- nierebeurs tè Hoofddorp vlot te verloopen. Reeds een groot gedeelte van de beschik bare ruimte in de grc.ote beiirszaal is al besproken door verschillende firma's. De voorloopigc commissie, bestaande uit Jaö heeren J. Millenaar, M. Oldenburg en A. Boot, is voornemens verschillende voor aanstaande personen te verzoeken een eere- comilé te vormen, waartoe o.a. zullen wor den uitgenoodigd het dagelijksch bestuur der gemeente en enkele bestuursleden der drie middens land wereenigingen, de direc teuren en kassier der verschillende banken ■je Hoofddorp. De opening is bepaald op Vrijdag IS Juni j ps., den namiddags om 2 uur, terwijl de beurs daarna geopend zal zijn ook Zaterdag 19, .Maandag 21 en Dinsdag 22 Juni d.a.v. iJan 26 uuren 710 uur. Het fanfarecorps (Je Hoofddorp zal de bezoekers vergasten op een stukje muziek. Hillegom. De Gymnastiek- en Scherm- vcreeniging „Kracht door Oefening" zal op den Tweeden Pinksterdag een openlucht- uilroering houden op het terrein van Hil- linen. De volgende gymnagtiekvereenigingen zullen medewerken: ,.Hou-Vasl", Alphen a. d Rijn (Dames en Heeren); „Hercules", Katwijk a. Zee (Dames en Heeren); „Wils kracht en Genie". Leiden (Heeren); „Brun- hi'de". Leiden (Dames). Om twee uur wordt van Treslong afge marcheerd naaf het terrein, waar behalve inuziek ook een voetbalwedstrijd zal zijn. De mazelen heerschen hier veelvul- V, In één gezin zijn zelfs twee slerfge- "Jlen voorgekomen van jonge kinderen. #nder de schoolkinderen zij ook veel idektegevallen. De heeren C. Aay en J. Schenk zijn benoemd tot onderling en de lieer J. Engel tol diaken der Geref. Kerk. Katwijk. Zooals bekend, heelt de Raad lid noodig geoordeeld maatregelen te nemen tegenover honden, welke 's nachts losliepen. De desbetreffende verordening is gewijzigd I en treedt 23 Mei a.s. in werk mg. Dit voor- schrift luidt ongeveer als volgt: Honden, die J zonder behoorlijk toezicht op straat Iq^loo- pen tusschen 10 uur des avonds en 6 uur 1 V*n., zullen door of vanwege de politie Worden opgevangen, of indien dit niet mo- fcelijk is, door do politie worden afgemaakt. De opgevangen honden worden tweemaal 24 uur ter beschikking gehouden van den fisenaar, aan wiea zij tegen betaling van 50 ct. voor iedere 24 uur of gedeelte van V uur, wordt teruggegeven. Meldt noch de eigenaar of houder zich aan. dan zijn de honden ter beschikking der politie en kun nen op pijnlooze wijze worden afgemaakt Alleen in uiterste noodzaak zal de politie de honden voortaan doodschieten. Als men zijn hond 's avonds mist, is het wenschelijk Je politie kennis te geven. Dan wordt de hond gespaard. Hiermede is voor velen een groot bezwaar opgeheven en zal de anti pathie legen deze verordening wel verdwe nen zijn. Burger 1. Stand Geboren: Agada, D. van P. van der Plas en A. Guijt Louisa Esther, D. van J. van den Oever ën L. E. van der Slar Meintje, D. van C. van Duijn en A. van den Oever Arie, Z-- van C van Duyn en A. van den Oever. Overleden- Dirk Meijer G1 j., echtgenoote Jan M. Wilders Chrisliaan Rozema 1 j., 4. van Tjeert Rozema. Ondertrouwd: A. A. Dijksman en A C. den Haan N. van der Bent en C. Was senaar F. N. A. van der Valk en M. P. A. Lange D. M. van der Zwan met N. Van der Plas. Getrouwd: A. J Duijndam en A. M. van "On J. A. Dingeraap en J. de Boer. Katwijk-aan-den-Rijix. De af deeling J^atwijk aan den Rijn der Alg. Ver. v. Bloem- °llencultimr hield gisteren een ledenver gadering, welke niet onbelangrijk was De oorziher, de heer A. de Mooy, opende de JTgadenng met een woord van welkom. de secretaris de notulen las. Ver- gens het jaarverslag. Uit de rekening en ranlwoording van den penningm. bleek, i. vereeniging een mooi, batig saldo .a Vo'gde bestuursverkiezing, aftredend ^Br;ri10eren ^,c* en Grimborgen. - n werden herkozen en namen de be noeming aan. Dan kwam in behandeling de beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering te Haarlem. Voor het voorstel-Heemstede, om verplichte aftreding voor de leden van het scheidsgerecht in te stellen, was men, gelezen het praeadvies van het Hoofdbe stuur, niet le vinden. Daarna kwam in be handeling het punt betreffende het Beursge bouw, n.l. de vraag of men voor de slichting van dit gebouw is te Haarlem of Hillegom. Alle ingekomen stukken betreffende deze aangelegenheid, zoowel van de voorstanders van Haarlem, als die van Hillegom, werden gelezen,, hetgeen veel tijd in beslag nam. Hieruit volgde een nog langere discussie over deze zaak. Bij deze besprekingen wordt nogal de nadruk gelegd op de vraag, of, bij een eventueel te stichten gebouw te Haar lem, -niet vele leden principieele bezwaren zullen hebben, omdat de kans z.g. beslaat, dat het gebouw ook voor andere doeleinden, buiten de vereeniging om dus, zal worden gebezigd. (Er werd Iegelijk aan herinnerd, dal op de Int nat Bloemententoonstelling le Heemstede, vorig jaar gehouden, ook op Zon dag concerten werden gegeven). In stem ming gebracht was de uitslag, dat de afge vaardigden zullen hebben te stemmen tegen het voorslel-Hillegom en voor Haarlem.. Tol afgevaardigden werden gekozen de heeroti J. v. d. Perk en Nic. Bos. De voorzitter sloot hierna de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en aangenaam ge voerde discussies. In gehouden bestuursvergadering dezer afdeeling zijn de functies meerendeels ge wijzigd en thans verdeeld als volgt: A. de Mooy, voorzitter, Nic. Bos, 2de voorzitter; T. Noort, secretaris-penningm H. W. Grim- bergert, 2de secr.-penningm.; Ant. Heems kerk, commissaris; D. Bol Az., commissaris en J. v. d. Perk, commissaris. De heer C. Barnhoorn had bedankt als bestuurslid, de heer Grimbergen als secr., en de heer J. v. d. Perk als 2de voorzitter. Katwijk-aan-Zee. Op den hoek van de Voorstraat en Badstraat te Kalwijk-aan-Zee kwam dr. P. van Hilversum, met een flink vaartje per aulo aangereden. Plotseling kwam J. V. uit de Badstraat per fiets en daar de automobilist geen seinen had ge geven, was,- hoewel de auto over een af stand van 10 Meter sterk runde, een aan rijding onvermijdelijk. Het voorwiel van de fiets was totaal verbogen; de berijder sprong er net bijtijds af. De schade zal waarschijn lijk door den dokter betaald worden. Van de trawlvisscherij kwamen Vrij dag te IJmuideu aan de markt de loggers KW 21 met f 298 en KW 103 met f 435 besomming. De heer C. v. d. Rhec, alhier, hoopt 1 Juni den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar" bij het Christelijk onderwijs kwam. "Een jeugdige boetser had het ongeluk met een gevulde koffiekan van de trap van den boetzotder (e vallen, waardoor ze zich deerlijk aan beide beenen brandde. Een paar kleine jongens in de 3de W. Taaistraat waren boos op elkaar en wierpen met steen en. Een daarvan trof een oog van den' jeugdigen Spaanderman dermate, dat overbrenging naar liet Acad. Ziekenhuis te Leiden noodig was. Heden word door B.' en W. dezer gemeente het Badseizoen geopend ver klaard. Op het strand staan reeds een dozijn tenten en de strandstoelen ontbreken mede niet. Als nu moeder Natuur haar milde hand blijft uitsteken, dan kan Katwijk's strand met de feestdagen, die aanslaande zijn, massa's menschen verwachten. Voor de liefhebbers is er dan Maandag gelegenheid om in het zilte nat te baden, want ook eenige badkoetsen slaan gereed om hun diensten te doen. Van den heer PI. G. Lammens» zijn wederom 27 kippen door een hond ver moord. Behalve, dat deze heer nu geen eieren ipeer kan verzamelen, heeft hij een verlies van f 300 te betreuren dit jaar. Nog zij gemeld, dat een zware kalkoen, die op 22 eieren zat te broeden, ook een kind van de rekening werd en de eieren dus ook als verloren beschouwd kunnen wor den. Tol zelfs bij den Tol waren de kadavers verborgen in het zand Noordwijk. Gemeenteraad. Gisteravond hield de gemeenteraad een openbare vergadering. Voorzitter jhr. Van Panhuys, burgemeester. Er waren 12 leden aanwezig. Afwezig bij de opening dr. Van Nes. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Daarna deelde de voorzitter een aantal ingekomen stukken mede, waaronder ook het Kon. Besluit dat hij met ingang van 1 Mei weder door H. M. de Koningin voor den tijd van zes jaar is benoemd ah bur gemeester der gemeente. Het oudste raadslid, de heer Th. J. Went, wenschte namens den raad den voorzitter en de gemeente Noordwijk geluk met deze benoeming. Hij hoopte, dat het den heer Van Panhuys, evenals tot nu toe moge ge geven zijn, ook in de komende zes jaar de gemeente in denzelfden geest te besturen. De voorzitter dankte den heer Van Went, alsmede den Raad voor dezen ge- lukwensch. Aan den heer J. van Kan, pachter van het autopark, werd vergunning verleend een benzinetank door de Bataafsche Pe- troleummaatschappij te doen plaatsen te gen een vergoeding van f 25 per jaar, te betalen doo^ de Bataafsche Maatschappij aan de gemeente. De heer Van Nes komt ter vergadering- Door de woningbouwvereniging Patri monium was een adres ingediend inzake den bouw van woningen. Dit adres is nog pas geleden ingekomen. B en W. zouden wenschen dat dit stuk in hun handen wordt gesteld om praeadvies. De heer Van der Niet had daartegen geen bezwaar, als dit praeadvies dan maar in de volgende vergadering in behandeling komt, waarbij de heer Van Nes zich aan sloot. De voorzitter gaf deze toezegging. In behandeling komt een verzoek van de Betonmaatschappij te Doorn, om een zeker bedrag als toeslag te mogen ontvangen voor de reparatie van den toren, op welk werk zij kanzien 1 ijk e schade lijdt, doordat de raming te laag was. Op voorstel van B. en W. werd besloten dat dit College daarover eerst den gemeente-architect zal raadplegen om daarna weder met dit ver zoek bij den raad te komen. De behandeling van een verzoek van J. Dijkstra, huurder van de bovenwoning der oude school, om vermindering van huur, omdat de woning slechter is dan hij had gedacht, werd op aandrang van den heer Van der Wield mede tot de volgende zit ting uitgesteld. De wethouder Liefferink deed uitkomen, dat hij voor verlaging niet veel voelde. De man heeft de woning ge huurd. Heeft hij reparatie noodig laat hij dan daarom vragen. In de vorige vergadering had de heer Van Nes aanmerking gemaakt op de wijze waarop de aanmaningen voor <le nalatige belastingbetalers worden bezorgd wat aan den deurwaarder tevens concierge van het Raadhuis 19 opgedragen. De kosten moeten door de belastingschuldigen worden be taalde B. en W. hadden ccd antwoord in deze vergadering toegezegd, welk uitvoerig ant woord nu werd voorgelezen. Daaruit bleek dat de zaak op deze wijze het best wordt gediend. De deurwaarder doet een en an der op gemoedelijke wijze, zooals De Vink ook van oordeel was. Na nog enkele op merkingen van den heer Van Nes die blijk baar nog niet geheel overtuigd was dat dit de meest doelmatige wijze van hande len was, werd in den geest van het ant woord van B. en W. besloten. Nog bracht de voorzitter een adres ter tafel van de heeren C. Verwey, A. Geer- lings, S. A. van Konijnenburg, inzake het verwijderen van een bocht uit den Goo- weg. De voorzitter stelde voor dit adres te behandelen na punt 6 der agenda, luiden de: Machtiging tot het voeren van een procedure, met betrekking tot het Kerk hofpad, waartoe de Raad vroeger besloot. Tot Commissaris der Spaarbank werd met 12 stemmen benoemd de heer C. Ad miraal. Een stem werd uitgebracht op J. van Beveren. Enkele verslagen waren ingekomen en voor kennisgeving aangenomen. Allereerst het verslag van de Commissie voor de Ar beidsbemiddeling waarbij de voorzitter dank bracht aan het vele werk dezer Com missie. Heb verslag over de Werkloosheidverze kering werd zonder discussie, goedgekeurd. Met betrekking tot het verslag der Plaat selijke Schoolcommissie deed de heer Cas per, lid dezer Commissie eenige mededee- lingen, waaruit bleek dat de klassen op d9 lagere scholen veel te groot zijn. Hij noemde als voorbeeld de R.-Kath. schoof, waarin klassen zijn met 54 en 59 leerlin gen .Die klassen zijn veel te groot om er goed onderwijs te geven en toot de onder wijzers en onderwijzeressen wordt te veel gevergd. Zij moeten wel overspannen wor den. Hij wilde daarover nu niet verder 6preken, maar hij zou gaarne de toezegging Van den voorzitter ontvangen ^lat dit punt bij de behandeling van de volgende begroo ting aaif de orde zal worden gesteld. De voorzitter wilde deze toezegging wel doen, maar merkte op dat de kosten van het onderwijs enorm groot voor de ge meente zijn. Dit ligt in het systeem van de wetgeving zooals hij nader aantoont. De gemeente moet alles tegenwoordig maar betalen. Hij erkent echter dat het onderwijs voor zulke groote klassen niet goed kan zijn. De heer Casper vindt cHt laatste zoo jammer, omdat het kinderen geldt die na hun twaalfde jaar de school verlaten en geen verder onderwijs ofrtvaügen. De dis cussie werd daarop tot nader orde uitge steld en het verslag voor kennisgeving aangenomen, evenals het verslag van den Vleesohkeuringsdienst. Hierna kwam het lceningsvoorstel aan de orde. Na eenige discussie en toelichting door den yoörzitter werd besloten ten be hoeve van het Electriciteits- en Waterlei dingbedrijf een geldleening aan te gaan groot f 230.000 a pari tegen een j a ar lij k- sche rente van ten hoogste 4% pOt., af te lossen in termijnen, varieerende van f 6500 tot f 2500, waarvan de laatste ter mijn uiterlijk einde 1975 zal moeten zijn afgelost. Door B. en W. werd voorgesteld eenige strookjes grond, waarop bloembollen staan aan te koopen ten behoeve van de verbete. ring van de Heerèn- en Gooweg. De voorzitter zeide dat het totaal be drag f 2200 bedraagt, onder een viertal per sonen te verdeelen al naar gelang den af stand vaD grond. Nadat de onderhande lingen van B. en W. met de betrokken eige naren niet wilden vlotten had dit College de transactie opgedragen aan den notaris, den heer Wagenmaker. Na eenige opmerkingen van de heeren Van der Wiel en Caspers werd overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten. In de vorige zitting was een peTceel grond, toebehoorende aan de gemeente aan den heer I. J. Beuk verkocht, die daarom had verzocht. De heer Benk had nu weer verzocht dezen koop ongedaan te maken. Op voorstel van B en W. werd daartoe besloten. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om hun College te machtigen tot het voeren van een procedure inzake het Kerkhofpad, waarbij tegelijk hot straks genoemd verzoek van de heeren Verwey c.s. in behandeling zon komen. De voorzit ter wilde daarover "vooraf in oen zitting met gesloten deuren eenige inlichtingen aan de Taadsleden verstrekken. Zoo wer- -den te kwart over negen de deuren ge sloten. Bij hero|»eDing te kwart over tien zeide de voorzitter dat B. en W voorstellen om niet tot de procedure over te gaan. Geen der raadsleden vroeg echter meer het; woord, waarna de voorstellen bij acclama tie werden aangenomen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de heer A. Oort, thans monteur, is bevor derd tot chef-monteur wat de raad goed keurde. Daarna kwam ter sprake het evenge- noemde adres der heeren Verwey c-s. Er was gistermorgen nog een brief inge komen van den heer J. C A. Everwijn, be woner van Huize „Calorama", waarin deze ontkent dat hij geen medewerking zou wil len verleen en met betrekking tot het in de vorige zitting genomen besluit tot verbe tering van den Gooweg en dat hij alsnog bereid is met B. en TV. nader overleg over deze verbetering te plegen en gaarne alles doet om tot een bevredigende oplossing te komen. De heer Meyer zou nu niet verder over het adres willen spreken, maar B. en W. uitnoodigeu zich nader met den heer Ever- wijn te verstaan. Verder deelde dè voorzitter nog mede, dat hij met een der adressanten, den heer Verwey, een onderhoud heeft gehad en deze de situatie nader heeft medegedeeld, waarna de heer V., wat hem betreft, het adres wel zou willen intrekken. De heer Alkemade wil liever op het oogenblik alleen de vier boomen, die hin derlijk zijn, rooien en het verdere gedeelte van het werk niet uitvoeren. Voorts zou hij gaarne vernemen hoe de voorzitter per soonlijk over het rooien der boomen denkt-. De voorzitter wilde zich daarover niet uit laten. Hij spreekt hier steeds namens het College van B. en TV. De heer Meyer was daarover veront waardigd en zeide nu zijn voorstel weer in te trekken en met den heer Alkemade mee te willen gaan. De heer Van der Wiel schaarde zich in deze kwestie aan dë zijde van den voorzit ter. Deze heeft zijn eigen gevoelen niet te zeggen. Hij heeft uit te voeren wat de Raad wensclit en spreekt namens B. en W. De heer Liefferink zeide dat er van uit stellen geen sprake lean zijn. Dan komt er van het heele werk niets terecht en de heer Everwijn zal wellicht verder geen me dewerking willen verleenen. Wethouder Van Eden sprak ongeveer in denzelfden geest .Hij erkende wel dat het rooien der door den heer Alkemade bedoelde boomen wel verbetering brengt, maar afdoende is dit niet- en ten slotte zou het daar wel eens bij kunnen -blijven. Na nog eenige discussie trok de heer Alkemade zijn voorstel in en wordt beslo ten dat B. en W. nader met den heer Everwijn in overleg met deze wegverbete- ring zullen treden:. Naar aanleiding van het besprokene in de raadsvergadering van 15 April ten op zichte van den overlast van losloopende hondën was nu door B. en W. een wijziging voorgesteld in de politieverordening, op deze materie betrekking hebbende. Zij wen. schen een nieuw artikel in te lasschen, lui dende: „Onverminderd het bepaalde in art. 40, is het, gedurende de maanden Maart, April en Mei en de eerste vijftien dagen van Juni, verboden, honden, zonder dat deze worden vastgehouden aan ketting, koord of ander middel tot vasthouding, los te la ten loopen op de navolgende wegen en stratenBocrenburgerweg, Boerenburger- laantje, Gooweg, »St.-Jeroensweg, Schier weg, Bronsgeesterwcg, Schulpweg, Menak. kerweg, Heerenweg, Beeklaan, Zwarteweg, Vinkenlaan, Oude Zeeweg vanaf de wo ning „Bedenk 't end" tot aan de woning Oude Zeeweg No. 90, Koepelweg, Kerkhof pad, Prins Hendrikstraat, Nieuwe Zeeweg vanaf de R.-K. Jongensschool tot aan de woning Nieuwe Zeeweg No 2, Duinweg, Lijnbaanwcg, Losplaats weg en TVeg, paral lel loopende met de Pickéstraafc en liggen de in het verlengde van de Losplaatsweg. Voorts ie het verboden, dat honden zich op het terrein van een ander bevinden, zonder dat daartoe vergunning door den eigenaar of gebruiker van dat terrein is verleend. V De heer Caspers wilde in plaats van de eerste 15 dagen in Juni lezen „en Juni", welke wijziging door B. en W. werd over genomen. Een lang en verward debat ontstond over de kwestie wat er roet de honden die zich op een anders grond bevinden, zal geselle den. De verordening wilde de politie hierbij alleen doen optreden, de heer Alkemade wenschte dat ook de eigenaren van de be treffende gronden of bun gemachtigden het recht zouden hebben de honden, die schade aanrichten dood te schieten. De voorzitter, de wethouder Liefferink en de heer Van der Wiel wezen er op, dat dit niet zou gaan, uit wettelijke overwe gingen zoomin als om practische redenen. De heer AJkemade hield echter aan zijn voorstel vast, dat te nslotte met 7 tegen 6 steramen werd verworpen. Voor stemden de heeren Went, Balkenende, Van'Eden, Caspers, Alkemade en Admiraal. Met betrekking tot het vervoer, van per sonen in autobussen, hadden B. c-n W. voorgesteld een bepaling in de politiever ordening op te nemen, waarin wordt be paald dat het zonder toestemming van B. en VV. verboden is op den openbaren weg personen in en uit te laten of een wille keurige standplaats in te nemen, waarmede de raad na een opmerking van den heer Van der Niet. zich vereenigde Ook de bepalingen inzake de lóBioopen- de hondeD werden nu overeenkomstig hel voorstel van B. en W. aangenomen. De door B. en W. vastgestelde schoolver ordeningen gingen zonder discussie en stemming er door, terwijl de behandeling der verordening op hrf heffen van leges RECLAME. 567G ter secretarie op voorstel van B. en W* werd aangehouden. Het voorstel betreffen de „de rooilijnen" kwam nu ook niet in behandeling. De voorzitter wilde daarover Donderdag a.s. een vertrouwelijke, niet voor de pers toegankelijke vergadering met de raadsleden houden, waarin aan de hand van een kaart der gemeente de hoe ren vooraf zullen worden ingelicht. Hierna werd bet strandr°i*paehting3voor- stel te ongeveer kwart over elf nog aan gesneden Ook hierover ontspon zich'een uitvoerig debat, waaraan de meeste raads leden deelnamen. De overeenkomst met de N V. Maat schappij „Zeebad", te Nooidwijk, loopende ran 1 Mei 1926 tot 1 Mei 1036, dien ten 6lotte werd aangenomen, luidt wat de hoofdzaak betreft als vólgt: De Gemeente verleent' aan Zeebad krach, tens deze overeenkomst, het recht, met uit sluiting van ieder ander, tot' plaatsen en verhuren van badkoetsen en van alles wat tot de exploitatie van zeebaden behoort, van stoelen en tenten op het gemeente- strand. Zeebad betaalt hiervoor een bedrag van f300 aan de Gemeentekas, te voldoen in twee gelijke termijnen. Onderverhuring is, zonder toestemming van het Gemeentebestuur, verboden. Zeebad betaalt jaarlijks aan de gemeen te een bedrag van f 1000, zoolang deze over eenkomst loopt, uit welk bedrag door de Gemeente zullen woiden betaald extra po litiediensten. zooveel mogelijk speciaal óp hét strand te verrichten, ter beoordeeling van het Gemeentebestuur. Hierna werd nadat nog enkele wijzigin gen waren aangebracht in de begrooting 1926 de vergadering na rondvraag gesloten. RECLAr Kafoenen Kousen vanaf 26 et* Fil d'écosse Konsen vanaf 78 ets Zijden Konsen vanaf 92 cta. Jongenssportkousen in zeer fraaie sorteering Meisjesspoitkonsen met en zonder effen randen. Katoenen Kinderkousen 40, 37, 31, 28, 24, 22. Halve Kousjes vanaf 13 ets. Eito met gckl. rand vanaf 22 ets. In al deze artikelen een zeer groote keuze 5723 Een nienwe ster. De hoogleeraren Wolf en Reinmuth van de sterrenwacht te Heidelberg hadden de ontdekking meegedeeld van een nieuwe ster. Het observatorium van de Harvard- universiteit bevestigt deze ontdekking. De Nieuwe ster is van de 13de grootte en ia naar schatting 10.000 000 lichtjaren van ons verwijderd. De werkelijke lichtsterkte wordt berekend 10.000.000 die van de zon, het geen meer is dan eenige tot nu bekende Nieuwe, uitgezonderd Novo Andromedae, 1885. FAILLISSEMENTEN". Opgeheven: S. van t Woud, Alphen a. d. Rijn.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5