AGENDA. Vilt de groote mode BUITENLAND. TELEGRAMMEN. UIT DE RIJNSTREEK. GEMENGD NIEUWS. Zaterdag. Eleclriciteit en Gas-Mij. v.h. De Vries i Stevens, (Breestraat 24): Jaarl. alg. veig. y. aandeelhouders. Hallnegen nam. Volksgebouw: Leidscli Drankweercomité: Radio-avond. 8 uur. Zondag. Jeruël (Groenesteeg)Bijeenkomsten 10 en 6'/ii uur. Jeruël (Middl Gracht): Bijeenkomsten 's morgens en 'a avonds. Nationaal Keddingsleger (Langegracht) Bijeenkomsten 10 en 8 uur. Ned. Leger des Heils. Bijeenkomsten 10, 3.30'en 8 uur. Stadsevangelisatie, Morschweg 59: Pink sterfeest. 8 uur. Maandag. Jeruël (Groenesteeg 1GJ: Openluchlsamen- komst nabij molen „De Valk", van 3 tot B uur nam en 's avonds te 8 uur in de zaal Nationaal Reddingsleger (Langcgracbt) Bijeenkomsten 10 en 8 uur. Terrein Lammermarkt: Openlucht samen komst Jeruël (Groenesteeg). Zomerzorg: Pinksterfeest van Jeruël (Midd. gracht). Wassenaar (Landgoed „Raaphorst"): Zendingsfeest. 2 uur ham. f K a t w ij k-a a n-Z e e: Openluchtmee tings Leger des Heils 3 en 6 uur. Dinsdag. Leidsche Duinwatermaatsahappij (Sta- tioDSweg 12)Alg. verg. van aandeelhou ders. 11 uur voorm. Nutszaal (SteenBchuur)Ledenvergade ring 3-Oetobsr-vereeniging'. Halfnegen nam. Stadsevangelisatie Morschweg 59: Pink- iterfeest. 8 uur. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dal londs. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Mei a s. waargenomen door de apotheek van de H.ll. G. F. Reyst, Steen straat 35, telefoon 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt op Maandag 24 Mei (2den Pinksterdag) waargenomen door de apotheek van den heer W. Pclle, Kort-Rapenburg 12, telefoon 594. Van Dinsdag 25 tot en met Zondag 30 Mei a.s. wordt de dienst waargenomen door de apotheek van de heeren G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, 8 uur, tot Maandagmorgen, 9 uur waargenomen door de doctoren: Weebers, tel. 369; Nieraer, tel. 506; Schreuder, tel. 301; Slarek, tel. 2134, en Veldhuyzen, tel. 617. Van Maandagmorgen 9 uur tot Dinsdag morgen, 8 uur, door de doctoren: Bruining, tel. 605; Janssens, tel. 970; Muyzert, tel. 2268, en Seret, lel. 581. To Oegstgeest wordt deze dienst Zondag waargenomen door dr. Timmer mans, lel. 390, en Maandag door dr. Vare- tamp, tel. 1916. RECLAME. VILTHOEDEN De Faam ia wil zoo goed. e> 4762 Dezelfde heeren worden benoemd lot ge committeerden en 9ecundi voor het toezicht op de administratie van den quaestor-ge neraal. De president dr. Weyland, brengt aan het einde der voorjaarsvergadering dank aan de h.h. mr. Sehoch en dr. Callenbach, wier zittingstijd is verstreken. Daarna wordt de vergadering met gebed gesloten. scling sterk op en doordat de zee zeer laag en het verval dus zeer groot was ont stond eeu sterke stroom zeewaarts. De beide kinderen die te laat werden opge merkt stonden opeens tot het middel in het water en werden zoo snel meegesleurd dat men8chen, die het ongeluk zagèn ge beuren, geen tijd meer hadden te hulp te komen. Weldra waren de kinderen in zee verdwenen. Vermoed wordt dat de slachtoffers zijn de en C-jarige zoontjes van den lieer G. op hot PJuvierhof, wiens beide kinderen vermist worden. De lijkjes waren gister avond nog niet gevonden. Ongev allen. Gisteren is «le 61-jarigo eerste seinhuiawachter J. de N., van den Weimarswcg, op het rangeerter rein Feijenoord, juist onder de nieuwe via. duet aan den West-Varkenoordschenweg te Rotterdam onder een losse machine ge raakt. Beide beenen zijn hem afgereden. In hoogst ernsiigen toestand is hij naar 't ziekenhuis aan deD Coolsingel vervoerd, waar hij kort na aankomst ie overleden. De machinist noch de stoker hadden iets van De N. gezien, voor het te laat was. De 29-jarige G. J. M. H., eenige zoon van den heer H., rijwie[handelaar te Tilburg, die enkele dagen geleden op den Bosschen weg met een nieuwe Chevrolet tegen een boom Teed, doordat hij het stuur was kwijt geraakt, en daarbij ernstig verwond werd, is gisteren in het ziekenhuis aan de gevol gen bezweken. Middelbaar technische school voor de bouwkunde te Utrecht. Zooals in een advertentie in dit nummer is aan gegeven, is de inschrijving voor het toela tingsexamen der M.T.S. weder geopend. Van het leerplan der school is een nieuwe druk verschenen. Dit boek omvat een zeer uitgebreid omschreven leerplan met inlei ding en aanteekeningen, verschillende in lichtingen en op veler verzoek tal van af beeldingen tot toelichting. Na ontvangst van f 1.50 wordt dit'leer plan toegezonden. Een boekje waarin de wijze van vooropleiding en de eischen van toelating zijn aangegeven, wordt op aan vrage gratis verkrijgbaar gesteld. Inbraken. Gisteravond, omstreeks halfelf, hoorde de caféhouder A., op den Heuvel, te Tilburg, gerucht op zijn slaapkamers boven het café. Ter plaatse ontmoette hij een onbekend per soon, die onmiddellijk naar hem toekwam en «en handvol peper in zijn gezicht wierp. A. greep den man vast en met behulp van zijn bediende hield hij hem in bedwang totdat de politie kwam, die den man ar- iesteerde. Hij bleek te zijn A. H., koop man uit Keulen, en verklaarde naar Tilburg te zijn gekomen met het doel, inbraak te plegen. Op hem werden bevonden ocji zware ploertendooder en een stel inbre kerswerktuigen. Hij zal ter beschikking van de Justitie gesteld worden. De man, die in de boerderij van K. den Hartog aan den Korten Muiderweg te Weesp een bedrag van f 700 heeft gestolen, is gisternacht om halfvijf door de Weesper politie in Zuid-Beijerland van zijn bed ge licht en naar Weesp vervoerde Hij heeft bekend; het grootste deel van het bedrag was nog in zijn bezit. Hij was kort tevoren in een naastbij gelegen boerderij als knecht werkzaam geweest. Hoog water. De Maas te Grave is 20 o.M. gewassen, terwijl het Peelwater nog langzaam stijgt, zoodat de polders Mars en Wyth zijn ingeloopen en verschillende boeren met hun vee naar huis zijn gegaan. Daar nu het binnenwater te gen den Peeldam achter het Oapucijner- klooster te Velp (N.-Br.) is komen staan en het gevaar dreigt dat nu ook spoedig de landerijen beneden den Peeldam onder ko. men, heeft een groote menigte boeren uit Reek, Herpen en uit Velp (wier landerijen beneden den Peeldam zijn gelegen) over een lengte van plm. 300 M. kistingen aan gebracht op den Peeldam, voorloopig 25 o.M. hoog. Het gevaar voor onderloopen van de Veeretraat te Neder-Asselt is, ge lukkig met het drukke autoverkeer roet Pinksteren geweken. Brand. Door onbekende oorzaak is gisterochtend de boerderij van den landbouwer H. Nijhuis te Hengevelde, gein. Ambt-Delden, afgebrand. Volgens mededeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co^s Bureaux voor den Hancfel zijn over de afgeloopen week, eindigende 20 Mei in Nederland uitgesproken 90 fail lissementen tegenover 99 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tob en met 20 Mei 1926 1499 faillissementen tegenover 1649 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. „Van Z w o 1", zei de c h e I, „o p ons hoofdkantoor is een plaats open, welke ik graag bezet zag door je tweelingbroer'*. Van Zwol: „Welke tweelingbroer?" Chef: „Wel, dien ik van de week op den wedstrijd zag, toen jij naar de begrafenis van je tante was. Ga heen en breng den jongen man hier en kom niet èer terug vóór je hem gevonden hebt". DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapening- Te Geneve hebben de subcommissies uit do voorbereidende onlwapeningsconferenlie- commissie vergaderd en ogk heden zullen zij bijeenkomen. Voor Dinsdag vindt geen plenaire zitting meer plaats. Gezien deze besprekingen te Genève, acht de regeering der Verecnigde Stalen het op dit oogenblik niet mogelijk een tweede con ferentie te Washington bijeen te roepen voor de bewapeningen ter zee, van oordeel, dat dit slechts verwarring zou geven. Frankrijk c.s willen ook liever Diet1..., BELGIE. De plannen der regeeriny. De ministers zijn onder voorzitterschap van Juspar bijeengekomen en besloten aan den koning voor te stellen: le. de vorming van een schatkistcommissie, waarvan Francqui, Houtart en Wauters deel zouden uilmaken, 2e. de vorming eener commissie van advies maast den minister van finan ciën; deze zou bestaan uit verscheidene be voegde persoonlijkheden en tot laak hebben om dringende adviezen te verstrekken over de kwesties betreffende het finqncieele her stel. 8e. de aanwijzing van een algemeen bolieer voor de koloniën. De miniserraad werd het eens over de algemeene lijnen der regecringsvcrklaring. die Dinsdag a.s. in de Kamer zal worden afgelegd en over het program dat men vol gen zal om het financieel en monetair her stel van het land te verzekeren cn het staatse recti et te bevestigen. LUXEMBURG. Toch aanvaard. De Kamer heeft in de 2de lezing het cre- dict van 37» milliocn goedgekeurd voor den rente-dienst der Belgisch-Luxemburgse he foening, dat zij in eerste lezing geweigerd had. Het werd aangenomen mei 25 stem men tegen 21. FRANKRIJK. De financiën. Marokko. Men blijft confereeren over de maatrege len ter beveiliging van den franc en men blijft geruststel lende verklaringen uitgeven. Daarmee is feitelijk alles gezegd, wat te zegge valt. Peret gaat vooreerst niet weer naar Lon den, al worden de onderhandelingen op be vredigende wijze voortgezet, zooals het of ficieel heet. Uit Marokko komen thans berichten over moedeloosheid der Riffijnen, zelfs over een vlucht van Abdel Krim, maar men neme deze cum grano sa lis. ENGELAND. Ook de mijneigenaren verwer pen het regeeringsvoorstel Algemeene raad bijeengeroepen De mijneigenaren hebben gisteren hun antwoord ingezonden op de regeeringsvoor- stellcn tot regeling van het kolen-geschiL Zij verklaren, d|at do kolen-industrie, even als de andere industrieën, die van de we reldtoestanden afhankelijk zijn, beheerscht wordt door economische noodzakelijkheden waaraan niet te ontkomen valt. Verder geven zij te kennen, dat er slechts één mid del is, waarop de drastische vermindering in do productiekosten der kolen, die dc toestand vereischt, verzekerd kan worden zonder dat dit ontberingen meebrengt voor een deel der werklieden, inzonderheid in de groote uitvoerdistricten, en dat is het her stel van den 8-urigen werkdag. De verminderingen in de loontarievcD, welke alsdan voldoende zouden zijn, om de overblijvende kloof te overbruggen, zou den niet meer bedragen dan omstreeks 10 pCt. voor de minimumloonen in de distric ten, welke in de ongunstigste omstandig heden verkeer en, daar het een vollediger bedrijf tengevolge zou hebben cn hoogere feitelijke verdiensten. De mijneigenaars zijn overtuigd, dat de wetgevende en administratieve voorstellen der regeering niet zullen bijdragen tot het verkrijgen van het eindresultaat, waarnaar gestreefd wordt, n.l. verhoogde activiteit der industrie. Zij verklaren uitdrukkelijk, dat het onmogelijk zal zijn, de leiding der industrie door particuliere ondernemingen vooart te zetten, tenzij haar dezelfde vrij stelling van politieke inmenging wordt verleend, als door de andere industrieën genoten wordt. Ten 'slotte wenschen zij duidelijk te ver klaren, dat zij zic$i volkomen bewust zijn van het belang, hetwelk er zoowel voor de industrie, als voor het land in gelegen is, dat elke ontwikkeling in organisatie en techniek bespoedigd wordt, welke kan bij dragen tot het verzekeren van den hoog- sten graad van doelmatigheid. De zaak is derhalve op het doode punt gekomen, daar zoowel de mijnwerkers ais de mijneigenaars de voornaamste voorstel len der regeering hebben verworpen. Secretaris Cook van de mijnwerkers heeft een brief gezonden aan de besturen van de vakvereenigingen van transportarbeiders en spoorwegarbeiders, waarin hij namens het bestuur der stakende mijnwerkers een be roep doet op deze calegoriën van arbeiders om, ondanks de aftasting van de algemeene staking „niet9 te doen wat de belangen der mijnwerkers zou kunnen schaden en al het mogelijke te blijven doen om ons te helpen in den strijd, waarin wij zijn gewikkeld." Dit beroep schijnt hard noodig, want reeds zijn eenige mijnkassen bijna of geheel leeg, zcodat de ondersteuning óf geheel óf gedeel telijk zal moeten worden stopgezet. Voorzitter Smith en secretaris Cook moe ten beide overspannen zijn bovendien! Een nederlaag wekt altijd oneenïgheid bij de verliezende partij. Zoo heeft nu ook de capitulatie der T. U. C. voor de regee ring ontevredenheid doen ontstaan hij de aangesloten vakbonden. Het bestuur van den bond der houtbe werkers heeft een motie aangenomen, waarin het er zijn afkeuring over uitspreekt, dat de algemeene werkstaking zoo onver hoeds is afgebroken, zonder dat zelfs' de toestemming van de aangesloten bonden ls gevraagd. Het bestuur eischle de onmiddel lijke bijcenroeping van een bijzondere con ferentie van alle vakbondsbesturen om den Algemeenen Raad in slaat te stellen ver slag te doen en zijn plannen voor de toe komst te ontwikkelen. Volgens de „Manchester Guardian" heb ben andere vakbonden resoluties van dezelf de strekking aangenomen. De Algemeene Raad heeft daarop besloten de gevraagde conferentie bijeen te roepen. Tusschen spoorwegmaatschappijen en de vakbonden is een bevredigende oplossing gevonden in de nog hangende moeilijkheden. ITALIË. De stakerswei in werking. 100 vrouwendie in een fabriek te Milaan werken, hebben de staking geproclameerd omdat hare loonen verlaagd werden door de werkgevers. Zij zijn door de politie voor den magistraat' gebracht, omdat zij zich schuldig maakten aan de jongste wet op den georganiseerd en collectieven arbeid. Dit is de eerste toepassing van de wet welke slakingen en uitsluitingen als onwet tig verklaart. HONGARIJE. Het valsche munters-proces. Na hel' requisitoir in hel valsche munters- proces, dat veroordecling vroeg, hebben de pleidooien plaats gehad. Daarbij eischte de vertegenwoordiger van de Fransche Bank slechts een symbolische schadevergoeding van een enkelen frank. Hij verklaarde, dat Frankrijk steeds groote sympathie getoond heeft voor het Hongaarsche volk. Hij hoopte dat deze daad er toe zou bijdragen de atmos feer van sympathie tusschen beide volken te bevorderen. Hij dementeerde tenslotte de bewering van Windisch-Graetz, dat de Fransche.n in het Roergebied valsche! mar ken zouden uitgegeven hebben. POLEN. Blijvende onzekerheid. Er blijlt over T geheel onzekerheid. Zelfs verluidt, dat de presidentskc-uze weer is uit gesteld. Generaal Halier is op vrije voeten ge steld en zal ontslag nemen, heet het. BUITENLANDSCH GEMENGD. In waanzin. In een vlaag van waanzin heeft een vrouw te Mennecy, dio reeds wegens haar gestoorden geest in een inrichting was ver pleegd, zich Woensdagavond met haar jong ste zoontje, een draagkind, onder een snel trein geworpen, die haar en het kind ver pletterde. De ontzinde vrouw had tevens getracht haar oudste zoontje en een nichtje van dertien jaar eveneens onder den trein te lokken. Deze kinderen wisten zich op het laatste oogenblik los te rukken. Calabrische zeden. In de Calabrische stad Porto Salvo heb ben 2 jonge mannen in een woest gevecht met messen en revolvers elkaar wederkee- rig omgebracht. De broeder van den eenen doode vermoordde daarna uit wraak den vader van den anderen. Stad afgebrand. Malagalpa, een stad van 6000 inwoners in Niearague is bijna geheel door brand verwoest. Onder zand bedolven. Te Kr&ika in het district Rreslau zijn vier knapen van 7 en 8 jaar al spelend in een zandgroeve bedolven. Drie van de vier waren dood eer zij kouden worden bevrijd. Schietpartij in de rechtzaal. De tweede strafkamer te Berlijn Moabit veroordeelde een man, Lange, wegens valschheid in geschrifte en meineed tot an derhalf jaar gevangenisstraf Toen het von nis voorgelezen was tro kde man een re volver en begon blindelings in de recht zaal te schieten. Den laatsten kogel schoot hij in zijn eigen mond af waardoor hij zwaar gewond neerviel. Een der kogels raakte de toga van een advocaat maar ver der werd niemand getroffen. Gevolgen van dronkenschap. In de Berlijnscho voorstad Neu Köln heeft een smid, Lewanowski zijn vijfjarig dochtertje doodgeschoten. Lewandowski, die een hartstochtelijk speler en dronkaard is, mishandelde steeds zijn gezin. Gieter- ochtend kwam hij om 7 uur dronken naar r huis. In zijn beschonkenheid sleurde hij zijn dochtertjo uit haar bedje en schoot op haar. Het kind was onmiddellijk dood. Toen de moeder zich op het lijkje van het kind wierp schoot Lewandowski ook nog een kogel op haar af. Deze kogel trof geen doel. Ten slotte joeg hij zich een kogel door het hoofd. Hij werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis gebracht. Zijn vrouw, die een zenuwtoeval had gekregen moest daar eveneens worden opgenomen. Een moordaanslag. In de Berlijnsehe voorstad Schaneberg heeft een vrouw, geholpen door haar min naar, haar echtgenoot, den koopman Eme- rich, overvallen en doodelijk gewond. De man had zijn vrouw, wegens haar on trouw, steun geweigerd. De daders Zijn ingerekend. Uit wanhoop. Te Pestrighely, een voorstad van Boeda pest heeft een boekdrukker, die buiten werk was, zijn vrouw en zijn twee kinderen met behulp van een scheermes van het leven beroofd en daarna zich zelf opgehan gen RECLAME. Spiegel- Lijstenmakerij DE CONCURRENT. Profiteert nog deze week van de uitver- koopprijzen voor het omlijsten van platen, foto's, enz. Lijsten voor jubi leumplaten f 1.25. Alleen Haarl.straat 62. 8154a De ontwapening. GENE VB, 22 Mei. (Brij. Tel. Ag.). Bij het redactiecomité diende Lord Cecil een me morandum in, waarin de afschaffing van den militairen dienstplicht werd voorgesteld. De gedelegeerden van Frankrijk. Italië en België verzetten zich tegen het voorstel, dat dit in hoofdzaak een. politieke kwestie wa9, die builen het kader der bewapening viel en het bovendien het recht van eiken souvereinen staat was om daaTtne de ge- scbiksle middelen te kiezen. De vertegenwoordigers van Duitse!,'^ en de Verecnigde Sialen slounden hel v./T 9tcl van Cecil, die liet tenslotte introk .nj de verklaring, dat hij er, ingevolge fa wensch zijner regcering later op zouVru. komen. 11 Vier van de acht kweslie op de vragen, lijst zijn thans, na wedcrzijdsche concessit tot oplossing gebracht. Het Engelsche mijnconflict. LONDEN 22 Mei. (Keuter). De ernst vat het mislukk»n der pogingen tot regeling van het geschil in de mijnindustrie word; verhoogd door de berichten uit industrie streken, dat een groot aantal ijzer en staalfabrieken nog gesloten zijn, tengevol. ge van bet gebrek aan steenkool. Als de staking blijft voortduren zal men genoodzaakt zijn de reeds tot de helft te ruggebrachte spoorwegdiensten, verder te beperken. De Grieksche re (jeering. ATHENE, 21 Mei. (Belg. Tel. Ag). Gene- raai Pangalos, de president der Grieksche republiek is van Krela teruggekeerd. i Ilij verklaarde in den ministerraad dat hij generaal Parakevopoelos naar Athens heeft ontboden om met hem de kwestie van hot minister-presidentschap le bespreken. In don regeeringsvorm is echter geen enieli wijziging ingetreden. Aan de pers verklaarde Pangalos, dat hij tot aan de vorming eener parlementaire re gcering, tot stand gekomen in overeenstem, miiig met de uilslagen der verkiezingen, dn volle verantwoordelijkheid zal dragen voor de binnen- en buitenlandsche politiek. Uit Polen. WARSCHAU, 22 Mei. (Belg. Tel. Ag.) De voorzitter van den Landdag Rataj wiens caudidatuur voor het president sdhap van Polen, veel kans scheen te heb ben, heeft verklaard, dat hij, indien hij gekozen werd, deze waardigheid niet zon aanvaarden. Paderewski is te Poznan aan gekomen en heeft verklaard dat zijn reis geen betrekking bad op de jongste politieks gebeurtenissen. Alphen. In dc gisteravond gehouden vergadering der Wilhelmina-Ver. deelde de voorz., de heer Ten Cate Brouwer mede dal van samenwerking met de Chr. Oranje- vereeniging dit jaar wel niets zal komen. Het programma, dat de W. Y. op eigen terrein denkt uit te voeren en dat met alge-, meene stemmen werd goedgekeurd, ziet er als volgt uit: Maandag 30 Augustus groot- sche sportdemonstralie door vereenigingen uit geheel Nederland. De deelnemers wori den met booten afgehaald uit Leiden en zullen, na verkregen toestemming van den burgemeester, een marsch door de gemeente maken, 't Geheel onder leiding van den heer Ant. Mctz. '3 Middags sprookjes-opvoer ring in liet Nulsgebouw voor de kinderen, 's Avonds bioscoop-voorstelling op het let-, rein met concert. Dinsdag 31 Augustus, 's morgens hitten-, of paardenrace, gekostumeerd. Het bestuur heeft hiervoor flinke prijzen beschikbaar gesteld. Om 4 uur 's middags opstijging van een luchtballon; een der W. V.-leden kan als passagier mede reizen. Daarna uiige-, breide volksspelen en Japansch dagvuur werk. 's Avonds groot avondvuurwerk. Tot bestuurslid werd gekozen de heer II. van den Berk. Boskoop. De Pioen ententoo li stelling. Men zendt ons het volgende be' knopte overzicht van de voorbereiding der van 15 tot 18 Juni a.s. te houden Nationale Pioenententoonstelling alhier: Beschikbaar zijn gesteld door II. M. de Koningin een groote Zilveren Medaille, door H. M. de Koningin-Moeder een Zilveren Me daille, door de Gemeente Boskoop groots Gouden Medaihe, verder door de Pomologi- sche Vereeniging te Boskoop, de Vereen. „Boom- en Planlenbeurs" te Boskoop en de .Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur lo Haarlem elk een groote Gouden Medaille, voorts door andere personen of instellingen nog twee groote Gouden Medailles, vier kleine Gouden cn drie Verguld Zilveren, Ict* wijl verder nog een bevredigend bedrag in geld voor Medailles werd toegezegd. De inschrijving in het Waarborgfonds is ook bevredigend; er werd reeds voor een aanzienlijk bedrag ingeteekend. Voor decoratieve inzendingen zijn vol doende bloemen in uitzicht gesteld, terwijl ook voor inschrijving ter mededinging naar de nummers van het programma de toezeg ging naar wensch is. Een belangrijke collectie tuinvazen is door den heer Brouwer te Leiderdorp be- schikbaar gesteld, en door de Plateelfabriek te Gouda een keurcolleclie vazen. Ook voor anderen aard is de Commissie van goede medewerking verzekerd, als voor versiering en opluistering en de gewaar deerde hulp van den heer Thim, voorz. van den Kring van Bloemist-Winkeliers in Ne derland, bij le slaan door eenige bloemisten van Den Haag, voor het arrangeeren der tentoonstelling. Dank zij de loyale medewerking van bet bestuur van het R.-K. VereenigingsgebouW is de tuin zoodanig vergroot, dat daar een bijgebouw kan worden gesticht voor ten toonstelling, verkoop van boek- en plaat werk, bloemen, enz., en waai* tevens een cuime restauratie zal worden ondergebraent te bedienen door den heer Batenburg („Zo merzorg") uit Leiden. Aan de buitenlandsche vakbladen is vertaling een korte meededeeling gezonden over de geschiedenis van de Pioen en bc doel der tentoonstelling: in verscheidend van deze bladen werd reeds een korter langer bericht over de tentoonstelling opgo* nomen, wat blijkt uit de ontvangen nufl* mers. j De reclamebiljetlen zijn c»p ruime scna» verspreid, en men is vol lof over de rige uilvoering. 2-t Onveilig strand. Het strand van Scheveningen tot Wassenaarsche Slag zal onveilig zijn wegens schielen met mitrailleurs, op: Dinsdag, 25 Mei, van 7 u. voorm. lot 11 li. voorm.Woensdag, 26 Mei, van 7 u. voorin, tot 11.30 voorm.; Donderdag, 27 Mei, van 7 u. voorm. lol 12 u. 's midd.; Vrijdag, 28 .Mei, van 7 u. voorm. lol 12.30 nam. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dal htt strand slechls dan weder toegankelijk is, indien de vlaggen, waar door de onveiligheid wordt aangeduid, zijn ingehaald. Twee jongetjes verdronken. Gisteravond omstreeks zeven uur speel den twee jongetjes aan het Stille Strand, vlak bij de uitmonding van het Verver- eehingskanaal te Scheveningen. Bij het «puien door de 'sluizen liep het water plot-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2