ANEKDOTES. wordt'.- Ja hoor ik had je ook graag een prijs gegund, maar heb lot was je niet gunstig. Louis en Corrie de Hertogh ja ik weet de Baromelaan wel in Breda, ik ben er gisteren nog geweest. Ik logeer buiten Breda, in Teteringen, het is er heel mooi, maar helaas trof ik veel slecht weer. 'Anniie en Tinie Epskamp neen hoor -de brieven van verleden week waren onder teekend maar die kwamen te laat, kijk maar bij dat lijstje namen. Je hebt gelijk, als men veel plezier heeft, dan gaat do tijd veel te vlug voorbij.-,- Drie zusjes Uitten bogaard dat was Heer lijk déttb jullie rereeniging den eersten prijs heeft behaald. Het weer was heusch nogal goed op Hemelvaartsdag, beter dan verle den Zondag, toen zouden jullie wel veel koude hebben geleden. Dab boek waar Ma- rijtje over fichrijft, ken ik wel, en ik vind het heel mooi. Het groen is hier overal zoo frischi, maar ik ben helaas niet naar de bossohen 'geweest, het was steeds te koud en te vochtig. Met Pinksteren ben ik weer in Den Haag. Marie W. la semaïne passée j'ai tfegu ta Jettre trop tard, muis ce n'était pas ta faute, le jeudi était un dimanche pour la pos te et puis tune savaiS pas que j'étais a Breda, je ne pouvais pas t'avertir plus tót. 'Annie Uitfcehbo'gaard groot gelijk Hoor, er zijn zóóveel kinderen die op een prijs hoopten en nu maar weer wachten tot een volgende keer. Ik lees het,,L. D." en ook een Haagsche courant. 'Als het nu eoht zo mer wordt, dan koirt ik weer eens met de tram en dan zie ik jullie allemeal weer eens zooals Verleden jaar zomer. Marietjo en 'Annie Kwaadgras, ik schrijf dit alles nog in Breda, maar vóór Pinkste ren ga ik naar Den Haag terug. Ik ben |nooit op zoo'n feest geweest, waar je over schreef, Snaar Oud-Poelgeest ken ik wel. Je hebt flink" wat boekjes verkocht.- Louis Hartkamip verleden week kreeg ik 'die tweede bezending te laaf door den He melvaartsdag, dat kan jé zien bij hét apar te lijstje namen. De jeugd mag de brieven bezorgen aan Het Bureau ,.L. D." tot 4 uur Dinsdags, maar gewoonlijk wordt de eerste bezending voor mij al Dinsdags morgens ingepakt. Ik heb hier wel veel 'genoegen in Breda, maar ik had graag mooier weer gehad, want nu komt er ni'ets van om eens naar de bossch'en te gaan. Deetje Wiersma verleden week nog wel een brief van je gekregen bij de 2e be zending, maar ik miste 'je brief bij deze 2 pakken. Kelly van Leeuwen tegen jou zeg ik het zelfde als hiervoor tegen D. W. Cla.zina van Venetie je wenscK voor mij 'dat ik hier in Breda gezellige dagen zou hebben, is wel uitgekomen, maar niet je 2de wensch dat het mooi weer zou zijn. Vindt jij zooveel aardiger als het een ver rassing is, als er prijsraadsels komen. Ik zeg nu ook alleen maar: in Juni één keer en in Juli één keer. Greta Hakker ik vind dat jij al flink zelf hebt geschreven hoor. Woon jij zoo dicht bij Leiden dan krijg je zeker wel dik wijls bezoek, is dat niet heerlijk? Nellie Baan ik hoop dat je dit antwoord op je briefje nog zult lezen. Ik ben erg blij voor je dat je zoover beter bent, dat je weer naar je vader en moeder terug mag gaan, want al waren ze nog zoo lief voor jc in het ziekenhuis, je bent toch het lief ste bij je ouders thuis. Het beste hoor. En nu allen hartelijk gegroet. Allen veel genoegen met de Pinksterdagen.- ■Nita van Krimpen, je brief bereikle mij Donderdagsmorgens in Breda, dus als de kindercourant zooals anders op Zaterdag verscheen zou het nog mooi op lijd zijn ge weest. Ik wist dit verleden week nog niet, anders had ik bet toen al in de correspon dentie vermeld. Hoe akelig dal zoo ziek bent geweest, ik hoop van harte dat je «poedig geheel hersteld zult zijn. Beter schap! Marie W. void encore une réponse. pour toï. Je viens de recev.oir la leltre avec le photo de les deux peliles soeurs. Quel joli photo, comine elles sonl rnignonnes ces deux peliles dans leur joli costume. Je suis .trés contente de l'avqir regu. Veux-lu re- mercier ta mère de ma part?' Tu trouverag eette semaine deux réponses pour toi, j'es- père que tu les verra9 toutes les deux. Le bois Fontainebleau est sant doute déj£ Irès beau. Jacob Passchier, jij kon niet weten dat ik deze week de'brieven wat vroeger moest hebben, maar je zal dit hoop ik, ook wel lezen. Mej. A'. KOOPMANS v. BOEKEKEN. Nog een kleine bezending achterstallige brieven der vorige week ontvangen, maar door den Zondagsdienst der post op He melvaart kreeg ik ze te laat om ze nog te kunnen vermelden en er op te antwoor den. Die brieven waren van: Martha en Jo Overvliet. Nelly van Leeuwen. Annie Ba- velaar. Piet Kükler (2 brieven). Mane Kükler (2 brieven). Lena Kükler (2 brie ven). Marie Affourtit. Lien Affourtit. Suae Noteboom. Titus Noteboom. Wietske Osin- ga (2 brieven). Louis Hartkamp. Gerard a van der Reyden. Marietje van den Rey- den. Tonnie van der Reyden. Deetje Wiers. ma. Miesje van der Lijke. Marie van Iter- son. Bertha van ïterson. Wijnand van Appel. Hannie Mieloo. Annie Epskamp. Tine Epskamp. Barrie Kenbeek, Hendrikus van Daalen. Mientje Roman. Betje Broek sema. Hendrik Jan Broeksema. Goede oplossingen van hef prijsraadsel der kleineren ontvangen van: Hannie Mieloo, Arie Koevoet, Nelly Ha- goort, Koog Brouwer, Aart van de Nadort, Jasper Koevoet, Corrie Broers, Lena Kükler, Titus Nooteboom, Suze Bavelaar, Henny Hulsbergen Henning, Cornells Jean Lissen- berg, Rudi Horst, Willy Horst, Emanuel Eljon, Greta Smit, Wim van der Ham, A-drie van Dijk, Corrie van Leeuwen, Annie Uittenbogaard, Gatharina van Egmond, Cor nelia Blaauw, Paul de Roos, Koos Hofstra, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh* Truus Jansen. Herman Zaalberg. Keeltje Ouds hoorn, To de la Bije, Gerrie de Roos. Mar- garelha Sierag, Jan Smit, Nellie Baan, Greta Hakker, Paul Kouprie, Nellie Kouprie, Goede oplossingen van het prijsraadsel der grooteren ontvangen van: Ni es je de Gelder, Tennis Werkhoven, Nel lie Broers, Nico van Wijk, Jozef Hanno, Mientje Hanno. Bram Linschooten, Lies Ha- goort; Piet Kükler, Marie Kükler, Suze Note boom, Tonnie van der Reyden, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Willem Turkoma, Barrie Kenbeek. Lien de Graaf, Diïk Nieboer, Marijtje Uittenbogaard, Die- werlje Uittenbogaard, Corrie Uittenbogaard, Annie de l'Ecluse, Jaantje Lek, Louis Hart kamp, Annie Epskamp, Tinie Epskamp, Nelly Lezwijn, Bernardus Gaykema, Catrien Smit. Clazina van Venetie, Annie Kwaad gras, Marietje Kwaadgras, Frans Schimmel, Jo de Jongh, Thomas Hofstra, Jansje Sjar- dijn, Gerarda van deT Reyden. Marie van der Reyden, Corrie Geenjaar. Willy de Keys, Suus dc la Rie, Siebe de Roos, Gerbrand Breedijk, Leen Oudshoorn, Hendrik Jan Broeksema, Bep Broeksema, Annie van den Broek. Marianne Kouprie, Marie Kouprie. 'Nita van Krimpen, Marie Wijnbeek, Ja cob Piassier* De prijzen der KLEINEREN zijn toe gekend aan: CORRIE BROERS, KOOS HOFSTRA. De prijzen der GROOTEREN zijn toe- gekeild aan: NELLY LEZWIJN, ANNIE VAN DEN BROEK. De prijzen kunnen aan onze Bureaux worden afgehaald as. Woensdagmiddag, tussohen 12 uur en halféén en tusschen 4 en 5 uur. Red. „L. D*". RAADSELS. Voor allen om nit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Gerrie Clements. Wie heeft 2 beenen en gaat toch op 4? II. Ingezonden door Mien en Jozef Hanno. Een stad van 9 letters. 1, S, 4 een knaag dier. 3, 2, 9 een verkorte jongensnaam. 3 i- een medeklinker. 6, 8, 7zit aan een wagen/ III. Ingezonden door Willem Brinks. Welken Romeimchen veldheer, die wij uit de Vaderlandsche geschiedenis kennen, lees je uit deze letters: J, 1, s, s, c, r, a, a, e, i, u, u. IV. Ingezonden door Aart v. d. Nadort. Welke overeenkomst hebben dag en nacht? j> V. Ingezonden door Corrie en Bastiaan van Leeuwen. Mijn geheel uit 5 letters is een rivier in Spanje. 1. 2, 3 is het leeken voor aftrekken. 4, 5 roept een koetsier tegen zijn paard. Ingezonden door Dirkje Hoogewoning. Het geneel is een plaats in Overijssel, van 10 letters. 3, 4 is een soort slede. 2, 9, 5 is een kleur. Met 2, 3, 10 wrijft men de meu bels. 1. 8, 9, 7 is een ander woord voor pilaar. VII. Ingezonden door Miesje v. d. Lijke. Lirum, Iarum, lalderaldera, hoe kunt ge dit met 3 letters schrijven?. VIII. 9 - - Ingezonden door Annie de l-'Ecluse. Verborgen bloemen. Jan, je lier ig op den grond gevallen. De slooten lagen vol kroog. De ridder spoorde zijn paard tot meer deren spoed aan. Oom en Papa verdwaalden in het bosch. Willen allen, die de brieven over de pos: zendén, die de volgende week weer naai Den Haag, Frederik Hendriklaan 157, stu ren. Ik ga vóór Pinksteren weer naar huis Ingezonden door Annie van Houfen. „Waarom lach je zoo? Ileb je een lot uit de loterij getrokken? „Meen, ik kom net van den tandartsl „Vindt jij dat iets om te lachen?" „Ja, want de goede man was niet thuis.'- Ingezonden door Nico van Wijk'. Vader: „Toe Annie, houd nu aisjeblieit op met vragen." Annie: „Ocli Pa. nu nog één vraag," Vader: „Vooruit dan maar." Annie: „Pa, waar woont eigenlijk de boe man?" Ingezonden door Cornells Jean Lissenb'erg, Meester: „Noem een3 iets, dat veelvuldig voorkomt in landen met een vochtig kli maat." Leerling: „Een paraplu. Ingezonden door Annie van den Broek. Op school.. „Welke zijn de laatste tandeD, die een mensch krijgt", vroeg een onderwijzer aan de kinderen. „Valsche tanden, meester", zei een klems longen. ~i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20