j |jo. 20303. ZATüROAG 22 MEI Anno 1926. BERICHT. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. IDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zalerdag9 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.85, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post f 2.36 4" portokosten. Dit nummer beslaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Tweeden Pinksterdag, Maandag a.s., 24 Mei, verschijnt ons Blad niet en zijn onze bureaux den geheelen dag gesloten. Onze abonné's buiten Leiden ont vangen bij het blad van heden, gratis onze Zomerdienstregeling voor trein, 'tram enz. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de N. V. Vroom fn Dreesmann, om vergunning tot het op richten van een werkplaats voor het ver vaardigen van kleedingstukken e. d. in het perceel Aalmarkt No 26 en Breestraat No. 70 kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie ,G. Nis 1723. 129, 130, 133, 1804 en 1805. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de ''Secretarie dpzer gemeente ter visie gelegd is; Alsmede dat op Zaterdag 6 Juni e.k. des voormiddags te halfelf uren op het Raad huis. gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, Ier wijl zij er de aandacht op vestigen, dat biet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Leiden. 22 Mei 1926. 5737 „Mathesis Scientiaram Genitrix". Aan het toelatingsexamen van den elicc-, Irolechnischen cursus, ten overstaan van de heeren ir. II. Vermeulen en ir, A. C. Ehnle, kedelegeerden van de afdeeling voor Elec- irotechnielc van het Koninklijk Instituut tan Ingenieurs, namen 22 candidalen deel, traarvan 3 afgewezen moeslen worden. De namen der 19 geslaagden zijn: II Bakker, Den Haag; W F F. van Beek. 'Alphon a d. Itijn; A. van Delden, Meppel; H. S Fuclis; P. A Hartevelt; J. Heemskerk; •IA H. Hooger; D. de .Tong; J. H. A. Koop- ,tnan, Den Haag; A. W. Meyers; J R. van Minos, Den Haag. E. Muske: J. Richèl, Don 'Haag; J Schreuders, Haarlem; P. J. A Sloysler. Den Haag; A. J. Solleveld. Den Haag; G Visschers, Diepenveen; S. W. Vrijhoff en B J. B van Weerlee. Aan hel eindexamen eleclrotecliniek na men 18 candidalen deel, die allen slaagden. Do namen der geslaagden zijn; A A. Bartelink, Belfeld (L.); R. E. M. Baudet. Voorburg; J. P. Bochove. Wou- hrugge; J. P. de Bree, Veur; II. P. Groen, Ben Hnng; .1 G Hermans, Moerlo CL.): Jacs. de Kievit; A G Kriest-, T van Leeuwen; E J. Letfebocr, Almelo; L Mensink, Deven ter; F H. Mulder, Meppel. Johs. Ridder;' K. Stel. Alphen a d Rijn-, \V. S. Verboon, Rarmelen; E. F Wélbergen. Amsterdam; W F. van Weizen en H Zirkzee. Waar geen _plaatsnaam is vermeld, is deze Leiden Jaarvergadering van den Alg. R. K. Ambtenaarsbond (A.R.K.A.). (Vervolg). In de voortgezette vergadering werd over gegaan tot de verkiezing van een voorzitter en vier bestuursleden, waarvan twee, de heeren J. H Musters en G. V. B Kevenaar hadden verklaard niet weder voor een her benoeming in aanmerking te komen. De drie andere leden, de heeren Von Frij- !|S prabbe, mr. J. M. I. A Simons en L. J. Lintjes werden bij acclamatie herbenoemd. De voorzitter sprak daarop eenigë waar- deerende woorden tot het aftredend lid Ke- J'cnaar en_ gedacht ook de verdiensten von cl afwezige lid. den heer Musters, wiens heengaan de voorzitter betreurt. De heer Kevenaar dankte daarna den norzitter voor zijn hartelijke afscheids- oorden en de vergadering voor het ver- rouwen zoolang in hem ges'eld. Hij heelt et den voorzitter wel eens den degen ge- u'?t. maar hij heeft hem leeren kennen a ^a;'rdeeren als een hoogstaand en sym pathiek man. toj I!c'riJa ^erd eerst gestemd over de vraag pi a I - nief ^Pensionneerden ook een *n het bestuur zullen kunnen inne- ifpn e vraa2 raef 59 tegen 23 Bee''1"011 *oestemmehd beantwoord. De af- Am5krdam, Haarlem en Amer3- 1 rr. rerWaarden zich er tegen. 'ij0™ ^erd de beer A. M. J. van der £inaoüt een lid van „St. Mallheus", te Srhe- h; acclamatie benoemd. Het hoofdbestuur had voorgesteld met het oog op de bezuiniging de vacature Kevenaar niet aan te vullen De afdeeling Eindhoven stelde voor wel in deze vacature te voorzien en daarvoor iemand uit het Zuiden te nemen. Het Zui den is nog slecht in het hoofdbestuur ver tegenwoordigd en uit propagandistisch oog- I punt is het noodig dat ook daar hoofdbe- stuursleden wonen. De afdeeling stelde can- didaat den beer B. J. M. van Elk, chef commies ter gemeente-secretarie te Eind hoven. De afdeeling Rotterdam had candi- daat gesteld, de heer J. J. Hendriks, lid van den gemeenteraad aldaar. Met 62 tegen 19 stemmen werd nu be sloten de vacature Kevenaar wel aan te vullen. Als zoodanig werd benoemd de heer Van Elk met 63 van de 81 stemmen. De heer Hendriks verkreeg 16 stemmen. Het punt: „beleid van de redactie van het Orgaan", gaf eenigen afgevaardigden aanleiding hulde aan de redactie te bren gen. Er bleek meermalen dat de redactie be grijpt, dat er nog veel voor den ambtenaar valt te doen. Over het program van actie voerden ver schillende afgevaardigden het woord. Een der afgevaardigden wenschle dat hel Epis copaat nog eens de aandacht vestigde op I zijn Zendbrief waarin als eisch wordt ge- i steld dat de R. Kalli. ambtenaren uitslui- I tend Roomsch zullen zijn georganiseerd. Het is spr. bekend dat plaatselijke geeste lijken met dit episcopale schrijven de hand liohlen. Hij verzocht den geestelijken advi seur zijn aandacht aan deze zaak te schen ken. De voorzitter beantwoordde de verschil lende niet bijzonder belangrijke opmerkin gen, wenschen en wenken slechts kortelijk. Voor internationale samenwerking voelt de voorzitter niet veel. Iemand uit België vroeg daarnaar, maar vroeg Iegelijk financieelen steun. En daarvoor voelt de voorzitter heele- I maal niet veel. (gelach). De afdeeling Doetinchem stelde voor, dat het H. B. een krachtige actie zou voeren voor algeheole opheffing der classificatie door middel van het instellen van een enquête in de afdeelingen. In stemming ge- I -bracht werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Besloten werd uil de afdeelingen Amers foort en Delft twéé' leden te benoemen voor de controle-commissie 1926'27, terwijl de plaatsvervangende leden zullen worden ge kozen uit de afdeelingen Arnhem en Zwolle. Besloten werd voorts om indien de K. S. A. in beperkten omvang blijft bestaan, aan deze instelling een jaarlijksche bijdrage ie verleenen van f 200. Bij de behandeling der begrooling werd door diverse sprekers de wenschelijkheid be pleit om een irêdrag uit te trekken voor pro paganda. Het H. B. stelt zich in deze op het standpunt, dat nooit en te nimmer gelden voor dit doel zijn geweigerd, zoodaf de voor zitter de noodzakelijkheid van die post niet kan inzien Op een volgende begrooting kan daarmede altijd rekening worden gehouden. De overige punten van de agenda werden uitgesteld lot de najaarsvergadering, welke te Amsterdam gehouden zal worden. Hierna bracht de voorzitter nog een woord van hartelijken dank tot de afdeeling Lei den voor de keurige ontvangst en sprak hij den wensch uit. dat een volgend congres een meer zakelijk karakter zou dragen. De heer Schcukhoven uit Alrecht bracht nog een woord van warme hulde aan den voorzitter voor zijn eminente en bovenal bezadigde leiding, waarna het congres met den Chrislelijken groet werd .gesloten. Voor het examen apothekers-assistent waren opgeroepen 4 candidalen, waarvan slaagden de dames L J. H. Swaab geb. te Ambon, B. Sem geb te Semarang en L. M. C. Mclchers geb. te Schiedam. Naar wij vernemen heeft onze stad genoot, de heer J. Langhout, redactioneel medewerker aan ,,De Indische Post" en schrijver van „Economische Staatkunde in Atjeb", van een Nedernandsch-Zuid-Ameri- kaansch concern de uitnoodiging ontvangen een studiereis te maken door de ,,A.-B.- Staten" van Zuid-Amerika (Argentinië en Brhzilië\ teneinde in beide landen gege vens te verzamelen voor een uitgebreid boekwerk over Zuid-Amerika in het alge meen, over genoemde staten in het bij zonder. Door den heer L. zullen o. m. wor den bezocht de steden Pernambuco, Bahia. Rio de Janeiro, Santos, Monte Video en Buenos Aires, zoomede de belangrijkste kof- fie-ondernemingen in Santo Paulo "en de nederzettingen van de Bataafschc Petro leum Maatschappij in Argentinië. Het doel van een en ander is de be slaande relaties tusschen Nederland en de beide stalen van Zuid-Amerika te bevesti gen en de wenschelijkheid en mogelijkheid aan te toonen van een uitbreiding der han delsverbindingen tusschen ons land en Zuid-Amerika. Mel Sl.ct. no. 97 zijn verzonden af drukken van de gewijzigde statuten van het Tehuis voor Vrouwelijke Studenten alhier. De heer Oosten, huisvader van het Chr. Tehuis van Militairen aan den Morsch- weg schrijft ons; Woensdag j.l is de gehou den schietwedstrijd uitstekend geslaagd; 38 personen werden als d^lnemers ingeschre ven en kampion om de prijzen ot.« door de Leidsche ingezetenen toegezonden. Een woord van dank voor die belangstelling ook namens de bezoekers van het. Tehuis zij mij vergund. Allen keerden met prijzen hoogstvoldaan om 11 uur kazernewaarts. Op het eerste concert, te geven door het Stedelijk Muziekcorps in het Van der Werff-park op Dinsdag 'a.s. des avonds te 8 uur, zal het volgende programma ten ge- hoore worden gebracht; 1. Marsch Militair, Schubert; 2. Ouver ture „Giralda". Adam; 3. „Woronzo". wals (le uitv.), Labitz; 4. Fantaisie uit „Ein Walzertraum", Straus; 5. „Les Gnomes", Eilenbcrg; 6. „Ueber Land und Meer", wals, Gung'l; 7. „Die Ehrenwache", LehnhardF Het L u x o r-theater brengt vanaf gisteravond een tweetal films, die zooveel tijd in beslag nemen dat er zelfs geen gelegenheid meer overblijft voor de vertooning van liet „wereldnieuws". Direct na den aanvang zit men reeds midden in een Tom Mix-geschiedenis, waarin weer flink wordt gevochten, en waarin de ach tervolgingen te paard niet ontbreken. Het is een interessant en goed gespeeld verhaal, waarin de gerechtigheid, zooals te doen ge bruikelijk is, zegeviert. Nog voor de pauze wordt dan begonnen met „Madame Sans- Gêne", met Gloria Swanson in de hoofdrol. Het betreft hier de geschiedenis van een jonge vrouw, die kort voor de Fransche re volutie, eigenares is van een waschinrich- ting en onder haar klanten ook een zekeren luitenant Napoleon Bonaparte telt, op wien zij zelfs verliefd wordt. Zoodra de revolutie echter uitbreekt (men ziet onder meer de bestorming der Tuileriën) maakt Madame Sans-Gêne, de vrouw, wie „niets te dol" is, kennis met een sergeant, met wien zij spoe dig huwt. waarna zij meetrekt met het leger als marketenster. Dan wordt Napoleon kei zer, de sergeant wordt maarschalk en her- log, en dus Madame Sans-Gêne.... herto gin! I-Iaar ongebondenheid, haar volksna tuur en haar geringe kennis der etiquette brengen haar echter voortdurend in botsing met de hofdames en talrijke scè nes zijn er het resultaat van, totdat zij den keizer een zeer bijzonderen dienst bewijst en het hof wordt aangezegd de hertogin in geenerlei opzicht le hinderen. Madame Sans- Gêne triomfeert dusl Het is een geschiedenis, die eigenlijk een weinig te langgerekt is, doch door Gloria Swanson zoodanig wordt gespeeld, dai wij een bezoek aan dit theater gerust durven aanbevelen. In het Casino-theater draait ein delijk de reeds geruimen tijd geleden gean nonceerde film „Cyrano de Bergerac". Lang werd ons geduld op de proef gesteld, doch eindelijk is Cyrano dan tot ons gekomen en wij zijn er de directie van deze bioscoop dankbaar voor. Eerlijk gesproken vreesden wij na de eer ste acten, dat wij in onze zoo hoog-gespan- nen verwachtingen eenigszins teleurgesteld zouden worden, het begin was inderdaad lichtelijk onsamenhangend, doch in het bij zonder in het gedeelte na de pauze kregen de niet zeer talrijke bezoekers gisteravond een filmwerk te aanschouwen den onslerfe- lijken naam van Cyrano de Bergerac in alle opzichten waardig. Toen zagen wij Cyrano als de held, die terwille van een vriend zijn groote liefde voor zijn nicht Roxane verloo chent, gehéel en al zooals Edmond Rostand hem in zijn prachtig werk schetst. Bijzondere zorg is in deze film besleed aan de ensceneering, die door de schitte rende natuurlijke kleuren, waarin het ge heel is opgenomen, heel mooi tot haar recht komt. Wij kunnen onze lezers en lezeressen een bezoek aan het Casino-theater deze week warm aanbevelen. Niet onvermeld mag ook blijven de xylophoon-solo van den heer van Peppen in de pauze, die terecht veel succes oogstte. Ook het C i t y-t h e a t e r verschijnt deze week met een goed Pinkster-program ma. dat grootendeels in het teeken der vroo- lijkheid staat. En het mag als algemeen be kend worden verondersteld, dat de verzor ging hiervan bij Harold Lloyd als „Groot moeders Jongen" in verirouwde handen be rust. KareHje is in deze rolprent weer uit stekend op dreef en zijn beschaafde geestig heid doet het publick gedurende den ge- heele duur der film schateren van den lach. Het tweede hoofdnummer is wederom ge heel aan de sensatie gewijd en vormt de in leiding van een 3-wekelijksche seriefilm „De burcht der verschrikkingen" of „De on derzeeboot-smokkelaars" is een film, die de toeschouwers in .steeds stijgende spanning doet zitten en waarvan wij de ontknooping met ongeduld tegemoet zien. Zeer zeker een programma, dat „het doen zal'\ De 26-jarige zoon van den bode J. K„ die deze week werd aangehouden in ver band met den diefstal van f 700 ten huize van zijn vader en ten nadeele der Leidsche Bouwvereeniging, heeft thans een volledige bekentenis afgelegd. Om het te laten voorkomen alsof er inge broken was. had hij een raam opgeschoven. Als verdacht van medeplichtigheid i3 tevens gearresteerd de kapper v. d. S. al hier almede de koffiehuishouder A. K. alhier wegens heling en bij welken laatste een gedeelte van het geld werd gevonden. Ook te Noord wijk is een gedeelte van hel geld in beslag genomen in totaal f 555. Het drietal is naar het Huis van Bewaring le 's-Gravenhage overgebracht. Gisteren is de 7-jarige Simon P. in de ouderlijke woning, Kaltepoorl 5, van de trap gevallen, waarbij hij met zijn hoofd op een emmer terecht kwam en door den E. H. D. verbonden moest worden. Gistermiddag omstreeks halfvijf had op den Nieuwc-Rijn eerr aanrijding plaats tusschen de 12-jarige wielrijder Jan L. en een auto, waarvan de bestuurder nog onbe kend is. De fiets werd ernstig beschadigd, de politie doet onderzoek. Omstreeks kwart voor twaalf werd hedenvoormiddag de melkhandelaar Hooi donk, van de Hcerenstraat. die op de Steen- straat reed, op zijn driewielig rijwiel, waar op melk, eieren, enz. waren geladen, aan gereden door de vrachtauto van do firma Van der Kloot, uit de Diefsteeg. Het rijwiel werd niet ernstig beschadigd doch de melk en de eieren gingen over de straat en waren bijgevolg verloren. PREDIKBEURTEN. Voor Pinksteren. Leiden. Remon. Gcref. Gem.: Zondagvoorm., half elf, prof. dr. Heering. Evang. Luh. Gem.: Zondagvoorm. halfelf, ds. J. Ph Makkink; Maandagvoorm., halfelf, ds. C. de Meyere. Eglise Wallonne: Dimanche 1 dix heures el demi du matin, mr. M. Bresson. Ver. van Vrijz. Herv. (zaal Volkshuis!: Zondagvoorm halfelf, dr. K. H. Boersema. Kinderkerk, Remon. Kerk (Ingang Middel weg!: Zondagmiddag, halféén, dr. K. H. Boersema. Doopsgez. Gem.: Zondagvoorm., 10 uur, d? L. Bonga Vrije Kath. Kerk: Hedenavond, halfachl, en Zondagvoorm halfelf, dienst. Alphen. Ned.-Herv. Kerk, Julianastraal: Zondag voorm., 10 uur. ds. Veldhoen; en nam 7 uur, ds. Groot Enzerink. uil Leiden Maan dagvoorm., 10 uur, ds. De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Zondagnam., 7 uur, ds. De Bruin. Ned.-Herv. Kerk, Oudhoornscheweg; Zon dagvoorm., 10 uur, en Maandagmorgen 10 uur, telkens ds. Van Linschoten. Evangelisatiegebouw Ilooftstraat: Zondag voorm., 10 uur en nam. halfzeven, de wel- eerw heer Dijkma, uit Zeist. Geref. Kerk, Raadhuisstraat: Zondagvoor middag, 10 uur, ds. Schouten, en nam. 6 uur, de heer Nauta. Maandagvoorm., 10 uur, ds Wientjes Geref. Kerk, Hooftslraat: Zondagvoorn, 10 uur, en nam. halfachl, ds. Wienljes. Maandagvoorm., 10 uur, ds. Schouten. Hillegom. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, en nam. halfvijf. ds. Grolle. Maandagvoorm., de heer I. C. Baas. Geref. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, en nam., 5 uur en Maandagmorgen 10 uur tel kens ds. Herksen. Chr. Geref. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, en nam. 6 uur, en Maandagvoorm., 10 uur, telkens ds. Zwiep. Katwijk aan den Rijn. Ned Herv. Kerk: Zondagvoorm., hatftien, en nam., 6 uur; en Maandagvoorm half- tien, telkens ds. Bollee. Geref. Kerk: Zondagvoorm., hatftien. en nam., G uur, en Maandagvoorm., halftien, telkens ds. Meyering. Katwijk-aan-Zee. Gemeentezaal: Maandagnam., halfzes de heer Beekman. Kondekerk. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur. en nam. halfzeven; en Maandagvoorm 10 uur, telkens ds. Israel. Geref. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur. en nam., 7 uur; en Maandagvoorm 10 uur, ds. Kaspers. Leiderdorp. Ned Herv Kerk: Zondagvoorm., 10 uur ds. Luuring, uit Hazerswoude; nam half zeven, ds. Veldhoen, uit Alphen: Maandag voorm., 10 uur, ds. Naula, uit Kalwijk- aan-Zee. Geref. Kerk: Zondagvoorm., halfüen. en nam. halfzeven, ds. Woudstra; Maandag voorm., 10 uur, ds. Woudstra. Lisse. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, en nam., 5 uur, ds .G van Dijk Azn. Maan dagvoorm., 10 uur, ds. Been, uit Nieuw- Vennep. Geref. Kerk. Zondagvoorm., halftien, en nam., 4 uur, dr Tb Ruys Ir. Maandagvoor- midd., 10 uur, ds. J. de Waard, uit Rijns- burg. Chr. Geref. Kerk; ZoDdagvoorm., 10 uu», en nam., 4 uur; en Maandagvoorm 10 uur, Ieesdienst. Geref. Gem.- Zondagvoorm., halflien, en ram., 4 uur, ds H A Minderman Maan dagvoorm., halflien, Ieesdienst. BINNENLAND. Zittingen van Eerste en Tweede Kamer Een wetsvoorstel tot conversie van eenige Indische leeningen. Ingediend is een wetsontwerp betreffende het heffen van een wegenbelasting. BUITENLAND. De plannen der Belgische regeering (ot beveiliging van de franc. Ook de Engelsche mijneigenaren verwer pen de regeeringsvoorstellen. Blijvende onzekerheid in Polen. Ned.-Prot. Bond: Zondagvoorm., kwiirt over tien, ds. D. Drijver, uit Haarlem. Noordwijkerhout. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur, ds. Hofstede; Maandagvoorm., 10 uur, ds. Yan Baaien, uit De Kaag. Sassenheim. Ned.-Herv. Kerk; Zondagvoorm., 10 uur en nam., 5 uur, en Maandagmorgen, 10 uur; telkens ds. Krijkamp. Geref. Kerk; Zondagvoorm., halftien, er nam., 6 uur, ds. Boeyenga; Maandagvoorm., 10 uur, ds. Koers, uit Noordwijk. Chr. Ger. Gera Zondagvoorm., 10 uur, Leesdienst; nam., 5 uur, de heer D. L Aan geenbrug. Maandagvoorm.. 10 uur, leesdienst Wonbrngge. Ned.-Herv. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur. en nam. halfacht; en Maandagvoorm IC uur, telkens ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk: Zondagvoorm., 10 uur. dr eerw. heer Nauta, uit Alphen; nam., 7 uur, de eerw. heer Sijsl, uit Leiderdorn; Maan dagvoorm., 10 uur, de eerw. heer Nauta, uit Alphen. Ned.-Herv. Kerk. Ze 3 lal: Te Vlaardingen- D J. de Graaf te Ridderkerk; W. L Mulder, te Enter; A Luteyn, te Muiden; K J. v. d. Berg, te Amersfoort; H. J. van Schuppen. le Groot- Ammers. en G. Benes, te Monster. Beroepen: Te Gassellernijeveen (Dr.): D. Siemelink, te Burum; Te Groningen: J. Raams, te Rijswijk. Aangenomen; Naar Waarder: G. Severijn, te Schelluinen. Geref. Kerken. Beroepen: Te Emraen. A. Wijngaar den, te Baarland; Te Bolnes- C .1 Wielcnga te Zierikzee. Een nieuw Evangelisatie-gebouw in den Haarlemmermeer. Naar wij vernemen, verkeert hel aan den Aalsmecrderweg bij den Vijfhuizerweg in den Haarlemmermeer staande Evangelisa tiegebouw „Maranatlia" (Ned Hervormde Kerk) in een bouwvnlligen toestand en kan het volgens ingesteld deskundig onderzoek moeilijk langer voor het beoogde doel wor den gebruikt. Ook door restauratie schijnt het gebouw niet meer in bruikbaren slaat te brengen te zijn, zoodat in den onhoudbaar gebleken toestand niet anders zal kunnen worden voorzien dan door de stichting van een nieuw gebouw Teneinde dit doel te bereiken, werd be sloten pogingen in het werk te stellen tot het vormen van een bouwfonds, in de ver wachting dat de resultaten van dien aard zullen zijn dat de commissie voor evangeli satie alhier spoedig tot definitieve vaststel ling van h-' bouwplan zal kunnen overgaan Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk. In deze zitting wordt de uitspraak inzake de zeven lidmaten te Peperga-Blcsdijke vast gesteld. Evenzoo de beslissing inzake de betaling van contributie voor de Algemeene Syno dale Woduweribeur3 door een predikant in de classis van Heeren veen. Verschil lende verzoeken om inlichting en voorlichting worden behandeld en declara ties van bouwkundigen worden goedgekeurd Kennis wordt genomen van het versla? van den kerkernad te Oudewater over der. arbeid te Hekendorp. Evenzoo van de rekening van dc Provin ciale Weduwenbeurs in Drenthe. Over het quotum te bepalen voor dc nieuw gestichte gemeente Erica zal het advies van het Provinciaal kerkbestuur van Drenthe worden gevraagd Ingekomen zijn talrijke geschriften en boekwerken waarvoor aan de schrijvers dank is betuigd. Tot leden van de spercommissie woroen .benoemd 4e h.h A. C te Winkel en mr. ff. J M Tijssens; tot hun secundi de h.h. D. Filer's de Haan en dr W J Aaldera

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1