LAND- EN TUINBOUW. AÏPs"^. s\ Amandeltjes U!T CHINA, RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. van der Geest en .Maria Simonia Wil- Getrouwd: W. den Dubbelden en A. B. fan Velzen. óverleden: Theodorus Dirk van Benlen, 61 jaar, echlg. van A. Peschier. Gecr- truida Wiltcnburg, 80 j., wed. van Th. Straathof. Gisleravond hebben in calé 't Wille Huis aan den Rijndijk alhier vergaderd de ingelanden van den Room- en Meerburger polder ten einde te benoemen een secrelaris- tenningmeesier in de plaats van wijlen den heer N. van Oosterhout. Benoemd werd de heer J. L. Boer uit Leiden. Bestrijding vazi de woimstekigheid bij appels en peren. Een van d-e grootste rampen bij de teelt ivan appels en peren is zeker bovengenoem de beschadiging. Mag zij het eene jaar eens 'meer van zich doen spreken dan in het an dere, vrijwel mag worden aangenomen dat ijaarlijks een groot percentage van dit ooft ^onbruikbaar wordt gemaakt, tot ongerief van den liefhebber en schade van den broodkweeker. Om 't kwaad in den wortel aan te tasten, dient men de oorzaak te kennen. Omtrent de laatste is het zeker niet algemeen be kend, dat ze indirekt door een klein vlin dertje wordt veroorzaakt. In Juni en Juli vliegt dit insectje, dat ongeveer 1.5 c.M. groot is en legt een 50-tal eitjes, opr elk jong vruchtje cén. Om afregenen te voor komen worden de eitjes graag daAr gede poneerd, waar twee vruchtjes tegen elkaar langen. Na een 10-tal dagen komt door de zonnewarmte een rupsje te voorschijn, dat zich in de kelkholte begeeft en van daar uit naar het klokhuis vreet om de pitten ie bemachtigen, want daarom is het eigen lijk begonnen. De rupsjes zijn in hun jeugd .wit, later vleeschkleurig met bruinen kop i halsschild. Het lichaam is zwart gestip peld. Is zoo'n rupsje met één vrucht niet verzadigd, dan worden een of meer bij hangende aangedaan. De bruine uitwerp selen worden doorgaans uit de gemaakte gangen naar buiten geschoven en de hoop jes hiervan, op de schil zichtbaar, verraden gewoonlijk het insect. Verzadigd zijnde laat de rups zich aan een spinseldraad naar beneden Zakken en spint zich in onder de schorsschilfers van den stam, tegen palen van een hekwerk e.d. in een witte cocon, waarin de rups overwintert. In 't voorjaar 'verpopt ze en in Juni komt de vlinder voor den dag. Een ouderwetsche manier van bestrijding was het aanleggen van zoogen. vangbanden om de stammen der boomen. Waar dit in Juni meestal werd en wordt gedaan, noemt men ze vaak Juni-banden, welke bestaan uit geribd karton, dat in strooken van plm. 10 C.M. breedte op 1 M. afstand van den gTond om de stammen wordt aangebracht. Deze strooken worden aan den bovenkant dicht gebonden. De verzadigde en naar een schuilplaats zoekende rups kan dus gemak kelijk onder den band kruipen, maar er boven niet weer uitkomen. Deze vallen be schermen het fruit indirekt en onvolledig, want de rups wordt gevangen, wanneer de beschadiging is uitgevoerd en onvolledig, omdat niet zeker is dat alle rupsen de stammen voor schuilplaats kiezen. Een direkte, meer afdoende bestrijding is het spuiten met een maaggif, waarvoor meestal Parijscïi groen wordt gebruikt. Dit is een arsenicum-praepai'aat, voor mensch on dier zwaar vergif, waarvoor met de noodige voorzichtigheid dient te worden omgegaan. Men mengt het ter sterkte van 0.1 pCt. in water, dus 1 gram per Liter. Het is soortgelijk zwaar, lost daarbij niet op, in warm noch in koud water. Beide omstandigheden zijn niet erg geschikt, om het regelmatig te verspuiten. Om het spoe dig zinken in water tegen te gaan, mengt men hierin 2 pCt. geblusehte kalk, dus 2 ons in 10 Liter. De vergifdpelfcjes hechten zich aan de tijdelijk zwevende kalk en worden daardoor beter door het water ver deeld. 't Liefst gebruikt men een spui tin a- chine met een roertoestel of wel men legt een paar stuiters op den bodem hiervan, waardoor het vergif in beroering wordt ge houden. Ook kan het,Parijsch groen ge- ^ngd door Bordeauxsche pap. waarmede voor den tweeden keer direkt na den bloei wordt gespoten tegen de schurftzickte. Eet beste tijdstip om te spuiten tegen de fcormstekigheid is direkt na den bloei van appels en peren. Het is er n.L om begon nen een weinig van het vergif in de kelk holte te brengen. De rups vreet van daar tit, krijgt een weinig naar binnen en 'sterft spoedig. Vele appelsoorten zijn er, waarvan de kelk zich spoedig sluit, zoodat dan het inspuiten niet meer mogelijk is. Behalve appels en peren worden ook kweeperen ^getast en vond men de beschadiging ^lfa bij noteD. De tweede bespuiting met Bordeauxsche PaP, tegen de schurftziekte (de eerste heeft plaats even vóór den bloei) verdragen dp appels niet. Wel kan de schurft op appeis oestreden worden met Californische pap, ffiaar daarmee kan ParijscH groen niet ge lengd. Wie Californische pap bij appels gebruiken, menge hierdoor per Liter 5 gram loodarsenaat, eveneens een zwaar ar- 8eQicumvergif. Bij het spuiten lette men er dat niet eventueel onderstaande aardbeien worden bespoten of gToenten als, h'jv. sla, zuring e.d. ■ken bestrijding bestaat tevens in Het grondig reinigen van de vruchtenbewaar- P'aatsen. rupsen worden met de vruchten hier- gebracht en kruipen er tijdens de bewa- kjo uit. Heeft men geen gelegenheid alles ti'd°°n maken, dan houde men, tégen den dat de vlinders gaaD vliegen, do be- tipaTj'aa^S ^eB^0^en' ^en kan He vlinder- a dan tegen de vensters zien vliegen en daar onschadelijk maken, J. S. RECLAME. PüDMM© JT rmei crrt/s pahj'- fcW. Gü£Hf\DIh'£SAU5. ,sC>v (Nadruk verboden). Shanghai, 12 Maart. Half Februari hebben wij Chineesch Nieuwjaar gevierd, een feest dat op zijn minst een week in beslag neemt. Alles, wat maar naar werk lijkt, staat dan stil: de winkels zijn gesloten, geen lange rijen koelies dragen zakken rijst en' balen thee de schepen in, de handel ligt stil, de Ban ken en do Goud-beurs hebben vacantie. Het is als een Hollandsche Zondag, maar voor hier een vreemde uitzondering op de onophoudelijke bedrijvigheid het heele jaar rond- Alleen de vuurwerkwinkel naast den tempel is open en daar verdringen de koo- pers elkaar. Millioeüen dollars moeten er in deze dagen door China aan knal-vuur werk verdaan worden! Nacht en dag schie ten de knal-projectielen de lucht in, cn wanneer de rust der booze geesten er even grondig door verstoord wordt als, do onze, dan beantwoordt al dat lawaai inderdaad aan zijn doel; en dan zal het een goed jaar voor C'liina worden. Want de booze geesten hebben toch maar alle misère op him ge weten Jlen slecht voörteeken is het ovorigens, dat het na maanden lang zonnig weer nu juist 0]ï Chineesch Nieuwjaar begon te re- gencj. Chineezen hechten sterk aan derge lijke voorteekens; zonneschijn of regen op een trouw- of geboortedag bijv. is voor hen van hdt grootste gewicht. Toch zijn er dan ook wel weer eens ge legenheden, waarbij elke Chinees de bla kende zonneschijn verwenscht-, en van een flinke regenbui alles yerwacht wordt. Zoo herinner ik me den vorigen zomer in de bergen, hoe daar dagen achter elkaar een processie met eentonig gong-gegalm over den grooten weg door het bergdal trok. Wij hadden stralend zomerweer, maar re gen moest cn zou er komen, want de heele rijstoogst stond op het spel. En dus trok die processie rond om regen af te smee- ken; cn met zorgelijk gezicht lichtte een Chineesche vrouw mij in, dat er zeker door den een of ander rijst op den grond was gemorst bij zijn eten, want op een derge lijke verkwisting wreken de goden zich al tijd onmiddellijk. Het verkrijgen van het dagc-lijksch brood is voor de overgroote meerderheid der Chi neezen dan ook de eenigc belangrijke factor in hun leven. Zij brengen dat leven door in den grootsten eenvoud, en blijven daarbij tevreden. Europeanen zouden in hun ge val al lang over behoeftige omstandighe den" geklaagd hebben en verontwaardigde artikelen zouden er in geïllustreerde bla den verschenen zijn over de primitieve woningtoestanden. Bij dozijnen tegelijk wonen zij in m niatuurhuizen van stroo en in de zon gedroogde klei-tegels, waarin als eenige huisraad een paar slaapinatten en houten bankjes staan. De Chinees echter berust in dat alles met een zekere fatalistische levensblijheid; een stereotype glimlach op zijn gezicht. Velen van hen hebben nooit van hun leven eerste-hands kleeren bezeten, en een ziekte, dat wil dus zeggen een mond die eet, zon der een hand die werkt, beteekent per se de ondergang van het individu. Daarom is hun dagelijksch brood hun levensbehoud en de prijs van de rijst een kwestie van „to be or not to be." Daarom is het ook nood zakelijk, dat alle kleine kinderen in een gezin meewerken om hun eigen kost te ver dienen. En zoo ziet men die kleuters in de werkplaatsen staan, bezig met figuur tjes uitsnijden in papieren vlaggetjes, doos. jes plakken, e.d. En dus is de kinderarbeid in de fabrieken ook noodzakelijk, en als de philanthropen in het Westen, die niet verder kijken dan hun neus lang is, hun zin krijgen en de kinderarbeid beperkt of afgeschaft wordt, dan gaat het er voor China bedenkelijk uitzien. Nu is de over bevolking nog niet zulk een urgente kwes tie, maar als er ooit minder werk komt, dan er handen zijn om dat werk te doen, dan gaan alle gezinnen, die het nu nog net kunnen bolwerken, reddeloos te gronde. Wie werkt voor zijn voedsel kan zich de luxe van werkloosheid niet permitteeren. Met dat al: zal het een goed jaar voor China worden 1 Het ziet er volgens de uiterlijke omstandigheden nog niet erg naar uit. Eigenlijk zou ook niet anders te ver wachten zijn. China is nooit een eenheid geweest, maar een complex van provincies, die tribuut naar Peking zonden, en ver der vrijwel zelfstandig geregeerd werden door de districtsbevelhebbers. Zoo'n pro vincie heeft vaak een inwoneraantal van een 50 millioen vergelijk Nederland daar eens bij 1 Dit provincialisme zit hun in het bloed, en het zou al heel vreemd zijn, wan neer zij nu plotseling bij het uitroepen van de republiek nationalistisch waren gaan voelen. Zij zijn ook niet gebonden door een eenheid van ras; van het Noorden naar het Zuiden gaat het oin afstanden al3 van Holland naar Z.-Italië, en de rus tige, rijzige man van het Noorden verschilt al evenveel van den bewegelijken Canton- nees, als een Fries verschilt van een Na- poli taan. Het is nog de .vqgfig of Het een goed jaar voor China zal worden, nu Het regeerings- systeem blijkt niet te deugen. De provin ciale bevelhebbers beoorlogen elkaar, en- de inkomsten uit de provincies blijven on derweg in diverse zakken Hangen en be reiken Peking niet. Staatsambtenaren worden bijgevolg eenvoudig niet betaald. Vlak voor Nieuwjaar moet er een heel ge drang zijn geweest om do lecge schatkist van lieden, die op achterstallig salaris hoopten, o.a. van de politie, dio absoluut op zwart zaad zat. Helaas komen dc tri- buutgelden, die dan dus in de provincies blijven hangen, dc landbevolking alles be halve ten goede. Meer dan ooit worden zij door bandieten cn soldaten (een syno niem!) gekweld, en door extra-belastingen beroofd van 't beetje dat hun nog over bleef. Ook is de zeeroof weer in eer hersteld. Ik weet niet of dergelijke feiten ook tot de buitenlandsche pers doordringen, maar ons hier deed het zeer middeleeuwsch aan, vooral toen het bij een der eerst voorko mende gevallen bleek te doen te zijn onf een aantal kisten Chineesche dollars. ,,Ze hadden veel spaansche matten aan booid'; en dit citaat gaat merkwaardig goed op, omdatonze Mexicaansche dollar hier on middellijk verwant en in waarde gelijk is aan de Spaansche matten. Zulk een dollar en zijn onderafdcelingen geeft je nog heel wat hoofdbreken hier in het begin. Hij is nominaal 100 cent waard, maar inderdaad krijg je er om cn bij de 230 vóór. Verder is hij onderverdeeld in vijf 20-cents-stukkenwanneer men echter een dollar wisselt, Jcrijgt men er zes voor terug, benevens een aantal copperccnten. Wie hier pas is voelt zich nooit zeker van den inhoud van zijn beurs, denkt telkens dat hij te veel wisselgeld terug krijgt, of loopt resoluut een postkantoor weer uit, vol ver ontwaardiging over zoo'n afzettcrsland, waar ze hem voor een postzegel van 10 cent 24 coppers durven vragen En dan i^ de wanhoop, dat er onder die coppers weer een massa ODgeldige schuilen, door Japan in pmloop gebracht., niet van brons maar van lichtgeel koper. Toen de rijstuitvoer een paar jaar geleden verboden was, en de Chineesche boeren zich daar niet aan wenschten te houden, kwamen Ja'panscne booten de Yangtsze op, en ruilden de Chi neesche rijst in tegen deze namaak-munt, die de volle waarde.miste cn dus nooit voor geldig is doorgegaan. De smokkelen de Chineesche boeren hadden echter na tuurlijk geen recht op klagen. Japan is China altijd te slim af. Een Japanner is trouwens in alle opzichten slim cn van alle markten thuis, en over alles kan hij meepraten. Mijn laatste gesprek met een Japanner *)iep overigens uit op een treurige onder vinding. Na een reeks beleefde buigingen en glimlachen vroeg hij mij, wat voor een taal wij toch eigenlijk met elkaar spraken: „German?" Ik legde hem uit, dat we Hol- landsch waren, „n weet wel, een klein land in de buurt van Germany", enz. „O, jawel", zei hij, „België V' cn glim lachte. Ik glimlachte terug en legde het nog eens uit. „Ja, ik weet het al", boog hij toen volijverig. „U komt uit Luxemburg!" Van het Koninkrijk der Nederlanden had hijvnooit gehoord! KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op' 11 Mei j.l. heeft de Rechtbank in hoo- ger beroep uitspraak gedaan in de navol gende vonnissen gewezen door het Kanton gerecht alhier: Ter zake van het niet opvolgen der voor waarden waarbij vergunning is verleend een autogarage te hebben, zijn de navolgende personen, die waren vrijgesproken, veroor deeld ieder tot f 10 subs. 5 dagen hechtenis: A. G. B., J. S., G. K. B., G. A. J. M. L.„ G. J. G. en E. F., allen tc Leiden. A. G. B. heeft van dit vonnis cassatie aangeteekend. Wegens verboden verkoop van versch brood is C. T. te Leiden in beroep veroor deeld tot 15 of 6 dagen hechtenis; het vrij sprekend vonnis te dier zake gewezen tegen N. W. den E. is bevestigd, eveneens het vonnjg gewezen tegen J. W. L., ter zake van overtreding der Motor- en Rijwielwet. Bij vonnissen van 4 Mei j.l. zijn beves tigd de vonnissen, gewezen ter zake van verboden verkoop van versch brood, waar bij J. v. M. en J. V. te Katwijk, H. M. de G. te Oegstgeest en W. O. te Rijnsburg waren vrijgesproken. H. C. te Oegstgeest, vrijgesproken ter zake van overtreding der arbeidsvet, werd ver oordeeld tot f 10 subs. 5 dagen hechtenis. De uitspraak van een scheidsgerecht. Twee bollenhandelaren, beiden lid van de Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur te Haarlem, hadden een over eenkomst gesloten, waarbij o.m. was over eengekomen, dat, indien ter zake daarvan tusschen partijen geschil mocht ontstaan, zij dat geschil aan bet oordeel van scheids lieden zouden moeten onderwerpen, wel^e scheidslieden, waarvan één door elke partij te benoemen, die echter het recht zouden hebben om een derde le benoemen, naar billijkheid in het hoogste ressort zouden oor- deelen. Toen er een geschil tusschen partijen was gewezen, wendde een hunner zich tot het ingevolge de statuten van genoemde veree niging ingesteld scheidsgerecht, dat een uit spraak gaf, waarvan thans door de andere partij voor de rechtbank te 's-Gravenhage nietigverklaring, althans de vernietiging werd verzocht. Tegen deze vordering werd in de eerste plaats tegengeworpen, dat het hierboven vermeld compromissoir beding nietig zou zijn als in strijd met artikel 34c der statuten van de vereeniging, welk arti kel de leden van dé vereeniging verplicht om zich ten aanzien van geschillen, onder meer voortvloeiend uit overeenkomsten als de onderwerpelijke, in eerste en hoogste res sort te onderwerpen aan een uitspraak van het scheidsgerecht, indien een der geschil hebbende partijen een dergelijke uitspraak verlangt. De rechtbank overwoog, dat die statuten, voor zoover verbintenissen scheppende tus schen de vereen, en partijen als haar leden in dit geval zonder belang zijn, daar over-: eenkomsten alleen van kracht zijn tusschen de handelende partijen en de vereeniging hier geen narlij was. Ook al hadden partijen zich dus legcr.ovr| do vereeniging aan over treding der statuten schuldig gemaakt, dan zou zulks hier r.iet ter zake doen, terwijl parlijen onderling volkomen viij waren oni gelijk zij hebben g-xkian, van de corsprcai- kclnke door de s'atuten ontstane overeen komst af le wijken door hei. sluiten van een nieuwe overeenkomst. Voorts had de ge daagde nog de nietigheid van liet door par tijen gemaakt boding opgeworpen, voor zoo ver daarbij was bepaald, dat iedere partij één scheidsman zou benoemen, terwijl de wet scheidslieden in oneven getal gebiedend voorschrijft. De rechtbank besliste op dit punt. dat. ook al neemt men aan. dat dit beding inderdaad nietig zou zijn, hierdoor het compromissoir beding zelf nog niet wordt aangetast, doch slechts de overeen gekomen wijze van benoeming der scheids lieden. welke benoeming dpn op andere wet tige wijze zou moeten geschieden. De vordering van den eischcr wordt der halve toegewezen en de uitspraak van het scheidsgerecht voor den bloembollenhandel nietig cn voor eischer niet bindend ver klaard. Vrijgesproken. De ontslagen directeur der gemeente-mu ziekschool tc Bergen op Zoom, A. J. de G., is door de rechtbank te Breda van de hem ten laste gelegde malversaties vrijgespro ken. De eïsch was f 100 boete, subs, twee maanden hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Knlonrcchler le Leiden heeft ver oordeeld: Wegens dronkenschap: W. v. E.; A. S.; H. v. d. U.; A. M. P.; H. IC.; R. M.: C. P., Voorschoten; A. v. d. K., aldaar; C. v. d. W., Noordwijk aan Zee; J. de B., aldaar; E. M., Sassenheim, ieder lot f 10 of 10 dg.; B. v. d. 13 of 3 dg.; wegens loopen op ver boden grond: W. v. E.; F. B. P.; W. V.; M. H.; N. II B. A. II., allen-te Oegstgeest, tot teruggave aan do ouders; wegens straat schenderij; J. IL, Rijnsburg, f 15 of 1 mnd. tuchtschool; wegens een gewond paard ar beid laten verrichten; C. L. v. d. W., f5 of 1 mnd. tuchtsch.; Wegéns burengerucht: Ch. W. de G.; J. M.; J. P. v. d. L. ieder lot f3 of 3dg J. C.; F. I. B., ieder tot f 10 of 10 dg.; wegens een trekdier onbeheerd laten slaan: P. K.. Noordwijk aan Zee, 12 of 2 dg L. L. C., f3 of 3 dg.; wegens over treding der Arb.-wet: N. P., Katwijk aan Zee. 20 maal f 0.50 of 20 maal 1 dg.; W. J. M. D., Voorburg, 3 maal f 1 of 3 maal 1 d.; II. C. L Noorwijk; G. J. N.. ieder tot fl of 1 dg.; wegens ovcrlr. der IJkwet: II. II., Katwijk aan Zee; P. v. d. H., Noordwijk, ieder tot f0.50 of 1 dg.; wegens overlr. der Motor- en Rijw.-wet: G. J. M., Haarlem, f 5 of 5 dg.; G. M. N-, Ilazerswoude, 2 maal f4 of 2 maal 4 dg.; wegens overlr. der Spoor wegwet: A. LI, Sassenheim, f4 of 4 dg J. W., f 10 of 10 d.; B. J. ten B., tot terug gave aan de oudersP. J. L., f 1 of 1 mnd. luclitsch.; G. J. F. S., zwervende, f 15 of 15 dg.; wegens te snel varen: J. de V.; II. II.; J. II. B.. Alphen aan den Rijn; Ij. v. d. P., Katwijk aan Zee; II. V., Oegstgeest, ieder tot f 10 of 10 dg.; J. C. II., Den Haag 15 of 5 dg.; wegens varen zonder vergun ning: J. Z.; dezelfde; dezelfde; A. W.; J. B., Brock op Langendijk; T. G. J., Amster dam; T. II. v. d. M.„ Alkemade; A. de V., Ilazerswoude; J. B., Alphen a. d. Rijn; P. v. B., Katwijk aan Zee; A .B., Goudswaard; N. T., Nieuwveen-, L. A-, zwervende; L. v. d. V., zwervende, ieder lot f 10 of 10 dg.; wegens overlr. van het Motorkenteekenbe- sluit: D. A. v. d. L., f 10 of 10 dg.; wegens overlr. van het Motor- en Rijw. Regl.: A. P. M, de W., f 10 of 10 dg.; J. R.; M. J. S., Noordwijk, ieder tot f 3 of 1 mnd. tuchtsch.; W. M.; J. B.; M. IC., Noordwijk; F. de R., Noordwijkerhout; II. de M., Katwijk aan den Rijn; M. E. W., Oegstgeest; H. M., al daar; M. Z., Noordwijk; A. de B., Voorhout; ieder tot f3 of 3 dg.; M. v. d. L., Oegstgeest 11 of 1 mnd. tuchtschool: A. S., Noordwijk f2 of 1 mnd. tuchtsch.; H. J. de H., Voor schoten-. K. v. V., aldaar; J. F., aldaar; ieder lot f 1 of 1 dg.; H. F., 2 maal f2 of 2 maal 2 dg.; wegens overtr. der Politie verordening der gemeente Leiden: W. C., f2 of 2 dg.; R. A. v. d. H., f 0.50 of 1 dg.; wegens overtr. der Pol. Verord. der ge meente Oegstgeest: C. A. K.; A. B.; C. V., Alkemade, ieder tot f 10 of 10 dg.; S. v. K., Haarlem; K. S., IJmuiden; E. W., Amster dam, ieder tot f 8 of 8 dg.; W. de W., Den Haag; J. R., Amsterdam, ieder tot f 15 of 15 dg.; G. H. S., Amsterdam, geen straf toegepast; J. K., Lisse, f25 of 25 dg.; we gens overlr. der Pol. Verord. der gemeente Noordwijk: L. W., Noordwijk; D. W., al daar; W. J.*S., aldaar, ieder lot f3 of 1 mnd. tuchtschool-. K. P., Noordwijkerhout, f 3 of 1 mnd. tuchtsch.; P. R.; A. P.; D. D.; allen te Noordwijk, ieder tot f5 of 5 dg.; J. A. S., aldaar f 5 of 1 mnd. tuchtschool f wegens ie Noordwijkerhout een hond loe laten loopen: A. N. W. V., Noordwijker hout; J. C. U., aldaar, ieder tot 2 maal f*2 of 2 maal 2 0g.; J. D., Noordwijkerhout; Th. v. S., aldaar, ieder tot f2 of 2 dg.: we gens dronkenschap: Ij. y. d. B., Katwijk a. Zee, f4 of 4 dg.; wegens als opkooper geen register bijhouden: J. de O., hechtenis van 5 dg.; wegens overlr. der Arb.-wet: W. Th. N., f 2 of 2 dg.; H. G. L., Voorschoten, 3 m. f 1 of 3 m. 1 dg.; wegens overlr. d.'Vleesch- keuringswet: J. N., Voorschoten, f4 of 4 dg.; wegens overtr. der Motor- en Rijw.-wet: Th. J. A. B., Den Haag, f 100 of 30 dg., met ontzegging van het recht motorrijtuigen te besturen voor den lijd van zes maanden, ingaande 29 April 1926; Wegens overtr. der Visscherijwet: J. P. M. Noordwijkerhout; M. K. aldaar, ieder tot f 2 of 2 d. Wegens overtr. van den Keur van Rijnland: J. P. T. f 5 of 5 d. We gens overtr. van het Txamwegregl.P. 'A. G. v.-(L Y., O. v. M. allen te Leidschendam ieder tot f 10 of 10 'd. Wegens overtr. van het regl. van politie voor het vaarwater tusschen Rijn en Schie: P. V. zwervende; iW. B. Den Haag, ieder tot f 3 of 3 d. We gens varen zonder vergunning: H. V. Oegstgeest, J. de H.,- Voorschoten', P. V. Ba-rwojitswaarder, ieder tot f 10 of 10 d. j Wegens dronkenschap: H. H. f 5* of 5 'dj Th. v. S. Rotterdam, P. K. Voorburg, H.. D., H. II. Voorschoten, P. J. v. d. P., Den Ilaag, J. S. aldaar, P. J. v. d. P. iedec tot f 5 of o d. Wegens in staat van dron kenschap ccn anders veiligheid bedreigen: A. de J. Katwijk aan Zee, drie dagen hech tenis. Wegens loopen op verboden grond: •T. H. Rijnsburg f 3 of 3 d., D. v. E. Rijns burg f 3 of 3 d. A. v. d. M. Rijnsburg f 6 of 5 d., J. H. Katwijk aan Zee f 3 of 3 d. Wegens rijden op verboden grond: N. A\ IC. Katwijk aan Zee f5 of 5' d. Wegenö overtr. der Vogelyet: A. K. Noordwijk aan Zee f5 of 5 d. Wegens overtr. der Trek honden wet: P. H. P. f 10 of 10 d., P. B. Noordwijk aan Zeo f 3 of 3 d. Wegens een trekdier onbeheerd laten staanP. B.- Noordwijk aan Zee f 3 of 3 d.-, C. J. Z. f 3 of 1 m. tuschscliool; J. dc G-, Oegstgeest f 5 of 5 d. Wegens overtr. der arb.wet: P.i J. W. 4 m. f 5 of 4 maal 5 d., ITv. I. Rijns burg 2 m. f 5 of 2 maal 5 d., A P. V. geen straf toegepast, M. J. v. W., Noordwijk f l1 of 1 d., M. J. v. W. 2 maal f 1 of 2 maal 1 d., L. P. Katwijk aan Zee, geen Straf toegepast. Wegens overtr. der Spoorweg wet: S. C. f 5 of 5 d.D. H. f 5 of 5 d.| A. J. G. K .de R. hv. prof. 'W. S. v. L.> Noordwijk aan Zee fl of 1 d., A. te B.> f 5 of 1 m. t.sch.A. S. tot teruggave aan de ouders. Wegens op verboden wijze een vuur aanleggen: J. B. Valkenburg, Z.-H.i LlO of 10 d. Wegens als getuige opgeroe pen wegblijvenA. Z. 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. Wegens niet-uitvliegend pluimgedierto laten loopen op grond, die bepoot is: N. Z. Oegstgeest f 10 of 10 d. Wegens een dier arbeid doen verrichten op pijnlijke wijze: C. C. f 25 o£ 25 d.N. C. J. v. EL f 25 of 10 d. Wegens overtr. der Ong.wet: N. A. J. L. Voorschoten f 20 of 20 d.M. J. v. W.- Noordwijk f 1 of 1 d.G. H. f 10 of 10 d. Wegéns overtr. der Inv.wet: M. G. v. B. Leidschendam f 15 of 5 d. Wegens overtr.: der Wapenwet: N .S. Noordwijk f 1 of 1 dj Wegens overtr. der Motor- en Rijw.wet: CL M. 1 maal f 20 en 2 maal f5 of 3 m. 6 d. met toewijzing der civiele vordering tot f 25; A. C. Oegstgeest 2 maal f 5 of 2 maal 5 d.W- J- A. M. B. Hillegom 2 maal f 5 of 2 m. 5 d. ;^Ch. A. D. f 25 of 25 d.J-- A. J. K. Oegstgeest f 1 of 1 m. t.sch.; H. de L. Rotterdam; J M aldaar, ieder tob f 10 of 10 d. Wegens overtr. van het Motor- en Rijw.i regl.: J. C. tot f 3 of 3 d.; F. J. de B. te Zoe-. terwoude tot f 10 of 5 d.; W. van M. td Haarlem; M. v. d. H. te 's-Gravenzande; J, P. van D. te Wassenaar; G. A. V. te Noord-* wijkerhout, ieder tot 15 of 5 d.; P. G. M. van II. le Heemstede tot f 10 of 10 d.; Tn. N. v. d. M. le Oegstgeest; P. v. d. B. aldaar;' M. dc M. le Rijnsburg; H. K. te Noordwijkj) P. S,, zwervende, ieder tot f3 of 3 d.; L'. v. d. D. le Noordwijk-aan-Zee tot f 5 of 5 d.; H. D. le Haarlem tot f 1 of 1 d.; A. L., II. J. Z C. G. V., J. J. van D., N. Z. ieder tot f 3 of 3 d.; M. G. v. d. V. te Voorschoten-! W. V. ieder tot f2 of 2 d.;-J. K., G. K. te Katwijk-aan-Zee; P v. d. P., T. v. d. P. le' Katftijk-aan-Zee, ieder tot f 3 of 1 maand tuchtschool; J. F. II. te Noordwijkerhout^ Th. V. aldaar; W. v. S. te Noordwijk-aan-* Zee, N. K. aldaar; C. v. IC. te Rijnsburg; D, P. aldaar, ieder tot f 3 of 3 d.; A. M. J. V, tc Uithoorn tot f2 of 2 d.; F. II. te Bun-, scholen tot f5 of 5 d.; H. K. te Voorschoten, M. J. v. d. K. ieder tot f 3 of 3 d.; Ch. R. H., P.J. V. te Zoeterwoude; L. B. N. ieder tot f3 of 3 d. Wegens overlr. van het Prov, Regl. op de wateren: J. G. K., H. H. té Heemstede, 'J. v. d. S. te Hoogmade; P. O, te Maassluis; M. M. te Hillegom; R. v. B. lö Warmond; G. v. V. le Den Haag; N. V. té Alblasserdam; J. v. d. W., zwervende; G. de V., zwervende; dezelfde; P. P. te Hazers-* Woude; G. V., zwervende, ieder tot f 10 of 10 d. Wegens_overtreding der Pol. Verord. der gemeente Leiden: I. de V. tot fO.60 of 1 d.; W. van P. tot f 10 of 5 d.; N. Ch. O., W. B. ieder lot f 1 of 1 d.; P. D. tot f2 of 2 d.; F. M. tot f3 of 1 maand luchtschool-J W. G S. tot fl of 1 d.; Ch. F. de K.. W. F. K. tot teruggave aan dc ouders; J. K. tot f 3 of 3 d. A. J. V. tot 4-maal f 1 of 4-raaal 1 d.; W. v. R. tot f5 of 5 d. Wegens overlr. der Pol. Verord. der gemeente Katwijk: L'. Z. te Katwijk aan den Rijn tot f0 50 of 1' d.; N. G. te Katwijk-aan-Zee tot f3 of 3 d.? G. P. aldaar; W. v. d. P. aldaar, ieder tot f 10 of 10 d. Wegens overlr. der Pol. Verord, der gemeente Noordwijk: W. v. D., A. v. D., A v. R., allen te Noordwijk-aan-Zee, ieder lot f 1 of 1 d.; J. v. d. N. te Noordwijkerhout lot f 2 of 2 d.; A. W. V. te Noordwijk tot f 1 of 1 maand tuchtschool; J. v. d. N. te Noord wijk-aan-Zee tot f2 of 2 cL; D. van D. te Noordwijk-aan-Zee lot f2 of 2 d.; J. H. te: Lisse tot f 3 of 3 d. Wegens overlr. der Pol. Verord. der gemeente Noordwijkerhout: Th. v. S., te Noordwijkerhout tot 2-maal f 1 of 2-maal 1 d. Wegens overtr. der Pol. Verord. der gemeente Warmond; J. D tot f 5 of 5 d. Wegens overlr. der Pol. Verord. der gemeente Zoeterwoude: J. B. tot f 3 of 3 d.; C. J Z. tct f3 of 1 mnd. tuchtschool; J. H. le Ha- zerswoude tot f 3 of 3 d. Vrijgesproken werden: C. B. J. M. le Utrecht; J. A. K.. B. N.. H. de L., C. A. van V te Alphen aan den Rijn; J. N. te Boskoop? Th. G. B., allen beklaagd van overlr. der Pol. Verord. der gemeente Leiden; de N. le Katwijk-aan-Zee, beklaagd van overtr. van het Motor- en Rijw-regl.; J. A., beklaagd van overtr. van het Tramwegreg.: J. A. N. beklaagd van overtr. der Motor- en Rijwiel-, wet; J. A. C., beklaagd een trekdier onbe heerd te laten slaan; W. O. te Valkenburg, beklaagd van overtr. der Arb.wet; L. K. v. d. V., beklaagd van overlr. der Ongevallen-, wet. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. N.V. Ver. Rotteidamscli-Hofslad-Tooneel. In het volgend speeljaar zal dr. Willem Royaards opnieuw bij een belangrijk aantal voorstelling zijne medewerking als looncel- speler verleenen en zullen enkele werkert onder zijne regie worden opgevoerd. 3—2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7