Muscle mxvtX&iJui?; KINDERSOKJES Meisjes Kousen "e„egcc"s Sportkousen In Zijden Dameskousen RECLAME. &UeóViaaL 12ö.jCeidbe*V. 9kL 1934 in Wol, Zijde en Flor. WOL en Fil <1 Ecosse. brengen wij een ongelooflijk groote sorteeriog. 5625 illlUIIIUii!!!li;i!iinil!«!ll!ll!!!'!llilllllllUillllllli!il!llllinDn» Inzake de voorgestelde wijziging voor verkiezing leden Scheidsgerecht van de afd. Heemstede, wordt besloten mede te gaan met het voorstel van het hoofdbestuur. Vervolgens» is aan de orde: Eigen Gebouw.. A. Motie en voorstel Hillegom; B. Aanbieding gemeente Haarlem. De terzake dienende beschrijvingen wor den voorgelezen, alsook de financieele rege ling voorstel Hillegom en de toelichting, gedaan door het hoofdbestuur. De discussies worden geopend na deze breedvoerige voorlezingen. De heer Colijn bespreekt het centrale punt voor den handel. Spr. zet uiteen, dat, volgens zijn bescheiden meening Hillegom het centrale punt is. Mede wordt door den heer Colijn bespro ken het nadeel van het te bebouwen terrein to Haarlem. Volgens spr. komt hem dit aanmerkelijk kleiner voor dan door het H.B. wordt aangegeven. Hiertegenover stelt spr. de financieele voordeelen van het plan Hillegom. Waarom het spr. voorkomt, dat het plan Hillegom voor nu en voor de vol-, gende geslachten gunstiger is. De heer Lubbe geeft den heer Colijn eenige inlichtingen inzake de financiën. Mede komt het den heer Colijn voor, dat het gebouw voor Bloembollencultuur moet zijn en blijven een gebouw voor deze Ver- eeniging en niet een z.g. handelszaak voor verhuur voor openbare vermakelijkheden. Het komt den heer T. van Egmond voor, "dat de heer Colijn het plan Haarlem eenigs- zing bespottelijk maakt Wij moeten, zegt spr., bedenken, dat een behandeling van deze zaak een hooge ernst is voor den bol- lenhandel. Ten eerste moet in aanmerking genomen worden, dat het z.g. inbouwen te Haarlem in geen geval een bezwaar kan genoemd worden. Ten tweede: een daar ter plaatse in te richten proeftuin zal te Haar lem vele voordeelen bezitten, n.l. dat deze tuin voor zeer veel invloeden zal zijn be schermd. Wat het centraal punt aangaat, staat Haarlem toch zeker op den voorgrond. Van alle zijden is dit hef gemakkelijkst te be reiken. Spr. is meer voor vestiging in een stad, dan op een dorp. Wat de financieele zaak aangaat, komt het spr. voor, dat Haar lem goed berekend voordeeliger zal blijken. De heer Colijn is hpt met den heer Van Egmond niet' eens. Wat het terrein'voor be bouwing aangaat, lijkt het spr. veel te klein. Ook de proeftuin kan, volgens z. i., niet gunstig liggen. Wordt er gebouwd, wel, laat er dan goed voor den dag gekomen worden. Nogmaals zegt spr., dat hel plan Hillegom gunstiger voorkomt. De heer G. Lubbe is persoonlijk zich gaan overtuigen en zegt, dat het terrein Haarlem hem veel le klein voorkomt, wat te Hillegom geheel anders is. Over het be reiken van het Beursgebouw, zegt spr., dat Hillegom zeer gemakkelijk is en zeker geen nadeel kan zijn. Wat de financiën aangaat, is spr. overtuigd van de voordeelen van het plan Hillegom. De heer De Groot acht het plan Haarlem niet gunstig. Het onzichtbaar plaatsen te Haarlem acht spr. nadeel. Nogmaals zegt de heer Van Egmond, dat de ligging gunstig is le Haarlem. De beide bestaande huizen zullen zeer ten dienste komen met daar tusschen de te plaatsen monumentale poort, waardoor een prachtig geheel verkregen zal worden. De heer Lubbe zegt, dat de laatste jaren het beursbezoek aanmerkelijk is gestegen waartoe de keuringen sterk hebben mede gewerkt. Als nu een degelijk ingerichte PToefluin is aangelegd, zal zeker het bezoek grooler worden. Er moet dus een groote ge legenheid van terrein aanwezig zijn, wat Hillegom biedt boven Haarlem. Lange besprekingen worden over en weer gevoerd, waarna het debat wordt gesloten. Alleen zegt de voorzitter, die allen had laten spreken, dat hij zich zelf van een tn ander is gaan overtuigen. Spr. is nog der oude traditie getrouw en betreurt het, dat twee lichamen zoo sterk tegenover elkander staan. In stemming wordt dan gebracht (pro gressief) Haarlem of Hillegom. De uitslag is als volgt: Voor Haarlem worden uitgebracht 15 stemmen; voor Hillegom 18 stemmen;" blanco 1 stem. De heer v. d. Meij constateert* dat hier is gehouden een progressieve stemming. Alleen de afdeeling Oegstgeest 'stemt over dit gewichtige punt progressief. Da voorzitter antwoordt den heer v. d. Meij, dat op de vorige vergadering dit be sluit is genomen en door het hoofdbestuur is goedgekeurd, waartegen dus niets meer U te doen. Daar de secretaris afwezig is, kan geen uitvoerig verslag uitgebracht worden van. de laatst gehouden tentoonstelling, wat een volgende vergadering zal plaats hebben. Alleen wordt medegedeeld, dat een voordee-. lig saldo van f52.80 is vastgesteld. Naar aanleiding van het laatste punt in den Beschrijvingsbrief, vraagt de voorzitter: Wat moeten de afgevaardigden van deze afdeeling doen, als op de Algemeene Verga-., dering besloten wordt, dat het gebouw le Haarlem gesticht zal worden, daar deze afdeeling besloot voor Hillegom? Na besprekingen wordt besloten de afge vaardigden mandaat mede te geven om in dit geval hierin te berusten en het H.B. machtiging te verleenen verdere slappen te doen. De heer T. van Egmond zag gaarne voor-, gesteld om het H.B. te verzoeken te Haar-, lem naar een ander terrein om te zien, op-, dat de eenheid in de Algem. Vereeniging behouden blijve. Hierin vond de heer Van Egmond niet voldoende steun. De voorzitter deeH mede, dat klachten zijn ingekomen inzake de te innen gelden van het 2 cent per roede-fonds, en dringt krachtig aan om aan de verplichtingen te voldoen. Uit een en ander blijkt, dat de opgave van het aantal te bekweeken grond, nog niet geheel in orde is, waarom verschillen de weigeringen voorkomen, wat niet uit sluit om aan deze belastingverplichting te voldoen. Na een gehouden verloting van gereed schappen wordt de vergadering door den voorzatter onder dankzegging voor de op komst gesloten. Sassenheim. De heer W. Küneman is 1 Juni a.s. 25 jaren goederenagent bij de N. Z. H. Trammaatschappij. Hij gaat dan den dienst verlaten. Voorhout. De leden der Vereeniging voor Bloembollencultuur, afdeeling Voor hout vergaderden Woensdagavond in het café „de Bonte Koe." De opkomst vras vrij goed te noemen. Wegens vacature in het voorzitterschap, trad als zoodanig op de heer C. Roozen, die alle aanwezigen hartelijk welkom heet te, en een kleine openingsrede hield, die met applaus begToet werd. Hij verzocht daarop den secretaris de notulen van de vorige vergadering voor te lezen, die on veranderd werden goedgekeurd. Daarna werd het jaarverslag door den secretaris voorgelezen, waaraan wij het volgende ontleenen. De afdeeling van Bloembollencultuur bestond bij den aanvang van 1925 uit 80 leden en werd met 9 leden vermeerderd en 4 leden verminderd, zoodat op 31 De^ cevmber 1925 de afdeeling bestond uit 85 leden. Eir werden drie ledenvergaderingen gehouden, welke bezocht werden door resp. 40, 27 en 4-1 leden. De notulen van deze gehouden vergade ringen werden goedgekeurd, zoo ook de rekening en verantwoording van den pen ningmeester, het batig slot op 26 Febr. 1925 was f21.55. Met een terugblik op het vorig jaar, kan men niet alleen tevreden maar ook tfrotsch zijn op onze kleine afdeeling, na melijk door het verwerven van de gouden medaille op de groote voorjaarstentoon stelling in Heemstede. Niet alleen dat, maar zelfs een winstcij fer van f 351.32^ is er gemaakt, wat ook lang niet onbeduidend is voor zoo een schraal kasje als Voorhout bezat. Punt 3 van de agenda verkiezing voorzit ter kwam toen aan de orde. Bij de eerste stemming verkreeg de heer P. v. Reiz'en 18 stemmen, de heeren J. Nijssen 2, C. Roo- zen 6, W. v. d. Laan 5, O. Zonneveld 1, H. Vester 2, P. v. d. Hulst 5, J. W. v. Rei- sen 2, P. v. d. Nouland 1 en C. v. Steyn 1 stem. Volgens reglement moest er een tweede stemming gehouden worden, omreden de vereisohte meerderheid niet was verkre gen. Thans kreeg de heer Van Reisen 35 stemmen ,die alzoo benoenld werd. De waarnemend voorzitter verzocht daar op den nieuwbenoemde zijn plaats in te nemen, waarvoor de2e echter bedankte, en verzocht dat het verdere gedeelte van het programma ook door den waarnemend voorzitter werd behandeld, hetgeen deze aannam. De verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de hoeren C. Roozen en S. P. Warmerdam, kwam toen aan de orde. Beide heeren werden bij acclamatie herbenoemd, de heer Roozen vcor zoolang hij^in de gemeente nog ver blijf houdt. Het batig saldo op 26 Febr. bedroeg f 21.55. Van de Internationale voorjaars bloemententoonstelling, zijnde een gouden medaille door de afdeeling behaald f 50. Van de algem. secr.-penningmeester ont vangen 1/10 der contributie ad f 709, ie f 70.90; van de tentoonstellingscommissie, zijnde het batig slot f 351.32; rente f2.43. De uitgaven bedroegenaan plantenziek- tekimdigen dienst f3.65; nota W. J. Lake- man f30.40; B. Schulte f 15.40; A. de Groot f 47.30; J. van Steyn, zaal huur f20.10; af gevaardigden f 21nota Anton de Groot f25.85; zaalhliur P. v. d Zon f2.50. Het batig Saldo bedraagt f 296 30, welke reke ning door de daartoe benoemde commis sie werd goedgekeurd. Bij de gehouden stemming voor de ver kiezing van afgevaardigden verkreeg de heer JP. v. Nouland 20 en de heer G. M. Prins 17 stemmen. Beiden werden dus ge kozen; als plaatsvervangende leden werden aangewezen de heeren C. Roozen cn P. v. d. Hulst. De behandeling van den beschrijvings brief der 153ste algem. vergadering nam zeer veel tijd in beslag. In hoofdzaak liep het gesprek over een "eigen gebouw van Bloembollencultuur, of dat gebouw zou komen te Hillegom of te Haarlem! De meeningen hieromtrent liepen uiteen, hoe. wel het meerendeel der leden voor Hille gom was, zoowel om financieele redeD, als wat ligging aangaat. Ingeval het Hoofdbe stuur in'Haarlem wil gaan bouwen, dan geeft Voorhout zijn stem onder voorwaar de, dat de kosten niet meer mogen bedra gen dan f 200.000. Mededeeling werd gedaan dat 't scheids gerecht in zake de normen voor opplant van hyacinthen, bezwaar heeft dit in haar reglement op te nemen. Ingekomen was een schrijven van den raad der gemeente, inzake het ingediende adres om het los laten loopen van honden tegen te gaan, welk schrijven voor kennis geving werd aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer G. Zon neveld voor een dankbetuiging te zenden aan den vorigen voorzitter, den heer C. Colijn, voor de goede zorgen aan de afdee ling besteed. Met algemeene stemmen aan genomen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de trouwe opkomst der leden, en aan den heer v. dL Laan voor de vele en goede adviezen die hij deze avond ge geven heeft. Hierna ging men over tot de verloting der prijzen, bestaande uit prachtige plan ten en nuttige gereedschappen of werktui gen. Met de werkzaamheden aan de Hoofd straat is men gereed gekomen. De weg is prachtig, en voldoet aan alle gestelde eiscHen. Ook de Jacoba van Beierenwcg nadert hoe langer hoe meer haar voltooiing en zal Spoedig voor een gedeelte voor het verkeer opengesteld kunnen worden. Voorschoten. Gemeenteraad. Voorzitter, E. Vernède, burgemeester. Af wezig met kennisgeving de heer J. Brag- gaar. A'lvoTens de notulen van de vorige ver gadering worden voorgelezen, wordt door den raad goedgevonden allereerst te behan delen de punten. 8, 9 en 10 en den heer ir. Stokhuyzen de zitting te doen bijwonen voor het verstrekken van inlichtingen in- ^£en deze gewehscht worden. Punt 8. Overneming laagspaningsnet: De heer D. Limburg vraagt of de leidin gen, die reeds zijn aangelegd, opnieuw moe ten worden gekeurd, hetgeen waarschijnlijk niet meer noodig zal zijn. Z. h. stemming wordt het voorstel van B. en W. aangeno men. Punt 9. Beschikking op verzoek om door trekking kabelnet Valkenburgsche weg. Ge bleken is dat voldoende rendabiliteit verze kerd is. Eveneens stellen B. en W. voor den kabel aan te leggen van Gerritsen tot onge veer 200 Meter bezuiden de laan van_ Ro zenburg in den Veurschen weg. Op een vraag van den heer Taal ant woordt de voorzitter dat het billijk is dege nen. die aansluilen, in dezelfde voordeelen te doen deelen. Dit punt wordt aldus aan genomen. Punt 10. Vaststelling verordeningen en instructies-inzake electricileilsbedrijf. Allereerst dc verordening betreffende de levering. Verschillende leden vragen en verkrijgen uitvoerig inlichtingen. "Wat niet toelaatbaar is zal worden afgekeurd, maar de heer ir. Stokhuyzen geeft in overweging naar om standigheden te handden. Betreffende den aanleg van installaties is het niet de bedoe ling van de Gem. elec. bedrijven deze zelf aan te leggen. Spr. acht het beter dit niet geheel uit te sluiten. Zooals hel betreffende artikel nu luidt, kan het bedrijf zelf aan leggen. Dit gebeurt een enkele maal in Lei den ook wel eens, om daardoor een prijs te kunnen nagaan, maar het gom. elec. bedrijf zal geen concurrent worden van de installa teurs. De heer J. A. Mens wenscht dit speciaal genotuleerd te hebben, daar andere bedrijfs leiders er wel eens anders over kunnen denken. Van een huurleiding wordt na 15 jaaT geen huur meer betaald, maar blijft deze eigendom van de gemeente. Eveneens zorgt het bedrijf voor het onderhoud, mits geen schade ontstaat door grove nalatigheid. De prijzen Blijven gehandhaafd, daar het beter is na verloop van een paar jacfr te verlagen, dan nu met lagere prijzen le beginnen en mogelijk na verloop van een jaar de prijzen fe moeten verhoogen. De prijzen zijn in ver gelijking met andere gemeenten zoowat het gemiddelde. De voorzitler merkt hierbij nog op dal de exploitatie-Tekening van den heer Stokhuyzen rekening houdt met een kleine winst en dat er toch niet afgeweken kan worden van een prijs die redelijk is. Spr. zou bovendien niet gaarne een plotselinge verandering zien daar de gas-exploitalie dan gevaar zou loopen zich niet meer te bedrui pen. Op een vraag van den heer C. Eggink Sr., wethouder, wordt geantwoord dat de huur van de dubbellariefmeler geldt voor iedere maand dat deze meter bevestigd zit, en waar het beter is de meter, behoudens bijzondere gevallen, niet te verwijderen, wordt de huur dus 12 maal f 1.25. De verordening wordt aldus goedgevonden. Bij de verordening op het beheer merkt de voorzitter op dat deze tamelijk gelijklui dend is aan de verordening van het gas- en waterbedrijf. Indien de veranderingen, die nu in deze verordening zijn vervat, zullen zijn goedgekeurd door Ged. Staten, worden deze ook aangebracht in de verordening op het beheer van het gas- en waterbedrijf. Aldus goedgevonden. D© instructie voor den boekhouder-kas sier en voor den chef van het electriciteils- bedrijf worden eveneens goedgevonden. Door den heer Stokhuyzen wordt nog medegedeeld dat het wepschelijk is in den Leidscheweg aan den anderen kant ook een kabel aan le leggen daar men anders voor de aansluitingen telkens onder de tramspo ren door moet, en een tweede kabel nog wel zoo voordeelig uitkomt. Eveneens goedgevonden. De voorzitter brengt een woord van dank aan den heer Stokhuyzen voor de uitvoe rige inlichtingen aan den Taad. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld, .Voor kennisgeving worden aangenomen een dankbetuiging van C. van Meurs Jr. voor zijn benoeming tot concierge, en een twee tal missiven van Ged. Staten ten geleide van een tweetal goedgekeurde raadsbeslui ten. Naar aanleiding van een vraag van den heer J. A. Mens in een vorige raadszitting, heeft de voorzitter gecorrespondeerd met den hoofdcommissaris van politie te 's-Graven- hage over het rookverbod voor kinderen. De 'hoofdcommissaris heeft doen weten dat een daadwerkelijk verbod niet bestaat en dat hij hiervan weinig resultaat verwacht. Meer heil wordt verwacht van de opvoedende kracht van ouders en onderwijzers. De heer J. A. Mens dankt den voorzitter voor de inzage van de correspondentie en had gaarne een afschrift van dit schrijven, om dit ter sprake te brengen in de commis sie van toezicht op het Lager-onderwiis. Dit zal geschieden. Door de ouder-commissie van de school aan den Rijndijk was een adres ingezonden om vervolgonderwijs; dit adres is weer in getrokken. De voorzitter deelt echter mede dat dit punt niet aan de aandacht ontgaat. Maar hieraan zijn voor de gemeente groote kosten verbonden. In overweging kan wor den gegeven een handwerkcursus te doen houden, waarvoor de gemeente steun kan verleenen. Maar daar vanaf den Rijndijk op zoo gemakkelijke wijze gebruik kan wor den gemaakt van velerlei inrichtingen in Leiden getuigt het van een groote male van gemakzucht, indien dit niet wordt gedaan. Tot^ plaatsvervangend lid van het 1ste stembureau wordt benoemd de heer E. L. M. van Wensen. Bij het punt beschikking op het verzoek vervallen paralelpad, wordt eveneens mede deeling gedaan van een toegezonden adres van den heer J. II. Schaper en een advies van den gemeente-opzichter die beide het pad willen handhaven. B. en W. stellen vbor aan de Maatschappij mee te deelen dat het paralelpad kan ver dwijnen, mits er naast een nieuw pad wordt aangelegd en indien de boomen komen te vervallen hiervoor nieuwe worden in de plaats gebracht. De heer W. C. Duynisveld kan zich zeer goed met het voorstel ver eenigen. Met kosten hebben wij niets te maken aldus de voorzitter tot den heer J. Taal. Alles is voor rekening van de Maat schappij. Het voorstel wordt goedgevonden. Op de beschouwingen in het adres van den heer J. H. Schaper vervat, kunnen wij nog niet ingaan deelt de voorzitter mede, het geen de heer J. A. Mens nog een weinig aan vult. Voor de inrichting van Raadhuis en School vragen B. en W. een crediet van resp. 19475 en f5000. Het oude raadhuis zal niet wor den v verkocht, maar bestemd worden voor gemeentelijke doeleinden, waarvoor nadere voorstellen zullen worden gedaan. B. en W. hebben een raming der kosten bijgevoegd, het eindbedrag is echter het maximum. .A.,F r(aan den anderen kant van den De heer J. F. d© Kleermaeker is geen voorstander van parketvloeren, onderhoud en gladheid zijn twee factoren. De heer C. Eggink Sr. is het met den voorzitter eens dat in een dergelijke omge ving een parketvloer zeer mooi zal zijn. De heer D. Limburg wil zooveel mogelijk de ingezetenen laten leveren. Dit zal voor zoo ver mogelijk geschieden, maar b.v. school banken, aldus wethouder C. Eggink Sr., worden meestal geleverd door speciale fa brieken die geheel hiervoor zijn ingericht. Maar B. en W. zullen met de ingezetenen rekening houden. Na gehouden inschrijving voor de betim mering van de raadzaal en bijkomende wer ken zijn ingeleverd de navolgende biljetten: Meubelfabriek „Dordrecht", f8200; meubel fabriek „L. O. V.", f 6452; J. L. Conijn, Den Haag, f 5890. De betimmering wordt uitgevoerd'in blank eikenhout. Door de raadsleden worden d© teekenipgen ingezien betreffende deze betimmering. Aan de firma J. L. Conijn, Den Haag, wordt de betimmering opgedragen. Beschikbaarstelling nieuwe gymnastiek zaal. B. en W. stellen voor de nieuwe gymnastiekzaal beschikbaar te stellen voor vereenigingsdoeleinden, waarmede het alge meen belang gediend is. Er zullen strenge voorschriften komen, waardoor verontreini ging tot een minimum wordt beperkt. In verband met het meerdere malen schoon maken en centrale verwarming zal tarief- verhooging noodzakelijk zijn. B. en W. zul len nader de noodige voorstellen doen, waardoor een zoo zindelijk mogelijk gebruik verzekerd wordt. De heer W. G. Duynisveld is voor het voorsfelnu is er een lokaal, dus kan het gebruikt worden. De -heer J. A. Mens is bang dat het niet zoo netjes behandeld zal worden, hij kan zich de vrees, van de heeren best voor stellen. De voorzitter vindt het lofwaardig van de commissieleden en het hoofd der school dat zij voor de belangen van het onderwijs op komen. Maar de raad heeft niet één belang, maar het algemeen belang te dienen en moet verder kijken. Zonder de belangen van het onderwijs le schaden kan het alge meen belang gediend worden. Alle avonden hebben reeds een bestemming^ en wat zou meer slof verwekken het verrichten van gymnastische oefeningen of een repetitie van de Lofslem? Roóken zal worden verbo den evenals verontreinigen. Maar er moet ook gedacht worden aan de Voorscholenschc Vereenigingen. Een streng reglement zal worden gemaakt. De heer W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck v. d. Oye kan zich eveneens die groote bezwaren niet indenken en vertrouwt volkomen op B. en W. die het reglement zullen handhaven. Het voorstel van B. en W. wordt goedgevonden. Aan mej. M. Boer, onderwijzeres, wordt met ingang van 1 Mei j.l. een ziekteverlof verleend van 3 maanden. Waar het onder wijs er onder zou lijden, stellen B. en W. voor een assistente le benoemen op een sa laris van f 600. 's jaars. Deze assislenle komt voor rekening van de gemeente en niet voor het Rijk. De voorzitter heeft hierover gecor respondeerd met den Minister van Onder wijs. De raad vereenigt zich met het voor stel. In een vorige raadszitting was een voor stel aangenomen om het reglement van orde voor den raad te wijzigen. Ged. Staten hebben echter bezwaar maakt tegen art. 40a daar dit niet in zin der wet is. Waar deze wijziging rj2»* leend was, woordelijk aan Leiden, vreemdt het, maar de raad gaat met voorstel accoord en de wijziging van art.-33 wordt gehandhaafd. Enkele besluiten comptabiliteit worden genomen. Er moeten enkele wijzigmg€D worden gebracht in de rekening dienst 1924 Zij zijn van administratieve aard waardoor de cijfers niet veranderd worden. De wijzi- gingen worden goedgevonden. Ten slotte wordt het kohier hondenbelas, ting vastgesteld lot een bedrag van f 592.* De heer D. Limburg dacht over de invoe- ring van een hondenpenning, maar de het: J. A. Mens is bang voor rijwielplaaljts t: penningen. De voorzitler stelt de heer" Limburg ge. rust; er. ontgaan niet veel honden aan dca fiscus. De voorzitter heeft den raad nog «a mededeeling te doen. Door een oud-lid va: den raad, dr. J. Moll van Charante, is voo: de kamer van den burgemeester in bi nieuwe raadhuis aangeboden een bronzy inktkoker. Namens den raad zal aan dr. j" Moll van Charante damk worden gebracV. onder aanvaarding van het geschenk. Bij de rondvraag vestigt de heer J. J, Dijkman de aandacht op kuilen in het we;, vlak Wijngaardenlaande heer W. G. Duy. nisveld op galen nabij de St. Nicolaasbruj en vraagt de heer J. F. de Kleermaeker verlichting niet vóór halftwaalf geheel t( blusschen. In alles zal worden voorzien. Hierna sluit de voorzitter de openbare vergadering. J 11 b i 1 e u m-V an Klaveren. - Voor v. Klaveren was het gisteren feest ij de omgeving van het Station. Reeds vro?j wapperde de driekleur van het Station ter eere van den jubilaris, die natuurlijk giste, ren vrij van dienst had. Omstreeks 12 uui verzamelde in de wachtkamer van hei Station zich bijna het geheele slationsper- soneel met den jubilaris, diens echtgenoot! en kinderen en enkele familieleden in hus midden en had namens de directie door de: inspecteur dr. Posthumus Meyes uit Am sterdam de huldiging plaats. Spr. wenschte Van Klaveren namens de directie en per soonlijk geluk en herinnerde aan den uit stekenden staat van dienst van den juli laris. De directie is er Irotsch op zulke men- schen in haar dienst le hebben. Spr. hoopte dat Van Klaveren nog vele jaren zijn krach ten zal geven in dienst der Ned. Spocr- wegen (Applaus). Namens de directie wen! hem een gratificatie in enveloppe overhan digd, benevens een oorkonde. Vervolgens complimenteerde de heer Langenberg. sla tionschef, namens het geheele slationsperso- ncel den jubilaris en overhandigde hij hei> een prachtige zilveren horlogeketting, een courantenhanger en een lijst, vermeldende de schenkers en ontving mej. Van Kalveren van mevrouw Langenberg bloemen. Ten slotte sprak de heer C. J. A. Schrasserl Bef. den jubilaris nog toe en overhandigde hij hem als blijk van belangstelling een pre senteerblad. Nadat alle aanwezigen persoonlijk hui gelukwenschen nog hadden doen blijken, bracht de jubilaris met zijn familie het ver dere van den dag in den huisel ijken kring' door. Wassenaar. Tot onderwijzer aan de R.-K. U.L.School is benoemd de heer K G. Holtkamp te Hengelo (O.) In de Schoolstraat kwam Donderdag middag een kind van K. onder een auto. Het ongeval liep rogal goed af, daar df dokter enkel een buil aan het hoofd ei een verwond armpje constateerde. Het muziek- en zangcon- cours. Reeds eerder deelden wij mede, dat Maandag en Dinsdag a.s. in oma gemeente op het landgoed Duinrell cea groot nationaal concours wordt gehouden voor muziek- en zangverenigingen. Nu het programma van 't feest is verschenen, stijgt de belangstelling allerwege. Een groote stroom van concoursgangers en belang stellenden zal toch ongetwijfeld naar oü schoon dorp optrekken, is het niet, os muziek te hooren, dan toch zeker om va: het natuurschoon te genieten, waaraan onze gemeente zoo rijk is. Op Pinkstermaandag zullen niet mimkf dan 60 vereenigingen en gezelschappen naar hier komen, en den daaropvolgende: dag een 25-tal. Het concours zal na de gebruikelijke ont vangst van eere-comité, juryledeD, voor zitters en directeuren van deelnemende vereenigingen worden geopend door onzer burgemeester jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravensanden. Daarna neemt de wed strijd een adnvang. Des avonds te acht uur geeft het man nenkoor „Zang Veredelt" uit Capelle a. d IJssel een concert. Op den avond.van Jen tweeden dag concerteert het fanfarekorps ,,De Unie", uit Ameide. Het feest wordt besloten met een schit terend vuurweik. De leden van de jubikc- rende vereeniging „Excelsior" zijn reeds dagen in de weer, om alle gasten een aan gename ontvangst te bereiden. Het terrein wordt in orde gebracht, tenten opges'a' gen enz. De Lange Kerklaan, de breed® toegangsweg van af de tram naar bet D01? en het terrein, wordt met een eerepoo en groote bloembakken, waarin straks blo®- men en planten worden gebracht, opg€ sierd. Moge het grootsch opgezette werk v .Excelsior" slagen. Zoelerwoade. Burger 1. Stand- Geboren: Hans, zoon van Th. M. Bergers van J. M. P. de Jongh.Johanna, doc van P. Iliemstra en van J. de Jonge, Theodorus Maria zoon van C. J. OnderJJ en van A. C. v. d. Valk. Cornelis zcon van W. Ammeriaan en van A. J^n- Cornelia d v. J. D. v. d. Loo en Hulsbos. Jacobus Johannes zoon va de Kramer cn J. A. de Wolf. Ondertrouwd: Marinus van Groenin£e Antonnelta Knegtmans. Petrus

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6