Het Rapport der Vlootcommissie Leidsche Begrafenis-Onderneming RADIO-PROGRAMMA. VRAGENRUBRIEK. onder de ingezetenen te distribueeren. In derdaad is de keuzë op dezen laatsten vorm van'stroomvoorziening vanuit Leiden gevallen, terwijl tevens over de voorwaar den overeenstemming werd bereikt. Afgezien van enkele op verzoek van Noordwijk aangebrachte toevoegingen en afwijkingen van ondergeschikten aard, zijn de voorwaarden van deze overeenkomst ge lijk aan die, waarop Leiden in de laatste jaren met verschillende gemeenten over eenkomsten voor stroomlevering en gros heeft afgesloten; ook hier brengt een duur- teclausule den te betalen prijs voor de elec- triciteit automatisch in overeenstemming met de kolenprijzen. Als gevolg van den nieuwen vorm, waarin de elec- triciteitsvoorziening van Noordwijk voort aan zal plaats vinden, moesten ook rege lingen worden getroffen ten aanzien van de overneming door Noordwijk van het in die gemeente aanwezige en aan Leiden toebehoorende kabelnet en van het aldaar door Leiden gestationneerde personeel. Ook op deze punte® nu is volledige over eenstemming met Noordwijk verkregen. Het kabelnet en de inrichtingen, dienende - voor de distributie van den stroom in Noordwijk, worden door Noordwijk in eigendom overgenomen tegen een "bedrag, overeenkomende met de waarde op 31 De cember 19-25, terwijl het bedoelde perso neel in dienst der gemeente Noordwijk overgaat. Onder medcdeeling, dat Commissarissen der Lichtfabrieken op de financieele rege ling, uit de bovenbedoelde overneming van het kabelnet c.a. voortvloeiende, terug zullen komen bij de indiening van hun jaarlijksch voorstel in zake de normale uit breidingen der fabrieken, geven zij nu reeds aan B. en W. in overweging den Baad voor te stellen tot vaststelling van dc conceptovereenkomst, betreffende de levering van electriciteit aan de gemeente Noordwijk, over te gaan. B. en W. hebben aan dit verlangen vol daan en bieden den Baad de desbetreffen de concept-overeenkomst aan, die tot 31 December 1940 bindend zal zijn. Noordwijk verbindt zich gedurende dezen termijn den voor de electriciteitsvoorzicning van de gemeente Noordwijk benoodigden stroom uitsluitend van Leiden te betrekken en zichzelf van het opwekken van stroom te onthouden. Noordwijk verbindt zich voorts van 1 Ja~ nuari 1926 af gedurende den duur dezer overeenkomst tenminste aan electriscHen stroom te betrekken 150.000 K.W.U. per kalenderjaar. Mocht in een kalenderjaar minder dan het gegarandeerde minimum afgenomen zijn. dan zullen de niet-verbruikte K.W. Uren tegen 10 cent per K.W.U. aan Noord wijk als verbruikt in rekening worden ge bracht. Voor .de berekening van het jaarlijksche verbruik aan electrischen stroom, komt niet in aanmerking de stroom, welke wordt ge leverd aan verbruikers, die den stroom krachtens afzonderlijke overeenkomst van Leiden betrekken, alsmede de stroom, wel ken Leiden in andere gemeenten levert door aansluitingen, welke haar stroom ont vangen door eenig in de gemeente Noord wijk liggend deel van hèt voor Noordwijk gelégde kabel- of leidingnet. Wanneer de stroomle'vering na 1 Januari 1926 aanvangt, .zal de garantie, ingevolge het bovenstaande over 1926 verschuldigd, worden verminderd met 12.500 K.W.U. voor elke volle kalendermaand, dat de stroomlevering ha 1 Januari 1926 aanvangt. Door krabben worden huidaandoeningen nog erger. Wend Foster's Zalf aan, die on middellijk verzachting geeft en uw kwaal geneest. Inderdaad een probaat geneesmiddel. In zeer handige tube-verpakking f 1. 5075 Beschouwingen van den Minister van Marine a. i. De minister van Marino a. i. heeft aan de Tweede Kamer een tweetal memoriën doen toekomen en wel; A. een beknopt overzicht van de opmer kingen, waartoè de bestudeering van de „Be schouwingen én -conclusion over de plarmen lot reorganisatie van .hot beheer der mari ne' uitgebracht door'de Vlootcommissie hem aanleiding geeft; B. een uiteenzetting nópens de wijze, waarop hij zich voorstelt de organisalie van het personeel der marine te versoberen zon der evenwel vooruit te loopen op het oordeel der Volksvertegenwoordiging nopens de roeer principieele reorganisatie der marine. Ten einde de kosten der organisatie te verminderen, ligt het in hét voornemen van den minister op veel ruimer schaal dan tot dusver geschiedde van dienstplichtigen ge bruik te maken, waardoor de sterkte van het beroepspersoneel zal kunnen worden v rminderd. Hiertoe is wijziging der Dienst plichtwet noodig; jiesbelrelfende voorstellen zijn in bewerking.^ De huidige organisatie van het personeel is te kostbaar en kan reeds om die reden niet worden gehand haafd. Voor de geregelde aflossing-van in Indië dienend Europeesch beroepspersoneel moet ook in Nederland een daarmede verband houdend aantal beroepsmilitairen aanwezig zijn. Aangezien met de Indische regëering nog overleg moet worden gepleegd omtrent de uiteindelijke samenstelling van het voor den dienst in Ned.-Indië te bestemmen deel Q' r vloot, deed de minister nagaan, welk Personeel noodig is voor het bemannen en ]n bedrijf houden van de oorlogsschepen, die Jn Indië aanwezig zullen'zijn wanneer hel Materieel. dat thans in aanbouw, dan wel Ongevraagd is of aangevraagd zal moeten r. orden, om het verouderde materieel te -vangen en de noodige vliegtuigen zullen Un aangekocht. Eén en ander kan ora- •rceks J930 het geval zijn. Voor gebruik in Nederland is op ongeveer de huidige male- rieelsterkte gerekend, waarbij een zóó ruim gebruik is gemaakt van dienstplichtig per soneel, als de Vlootcommissie zonder schade voor het geheel mogelijk achtte. Uit deze berekeningen volgde, welk beroepsper soneel in Indië en welk in Nederland voor den dienst noodzakelijk is, zonder dat er gens een overcompleet ontslaat. Het tegenwoordige stelsel mag niet worden losgelaten, eer een eventueel nieuw stelsel grondig is onderzocht en deugdelijk is be vonden. Alvorens één en ander volledig kan wor den uitgevoerd, moet overleg worden ge pleegd met de Indische regeering. Dit over leg kan nog verscheidene w.ijzigingen moge lijk maken van de huidig plannen des mi nisters. Als bijlage is aan den brief van den Mi nister toegevoegd een beknopt overzicht van "de opmerkingen naar aanleiding van de „Beschouwingen en conclusies over de plannen tot reorganisatie van het beheer dei Marine", "uitgebracht door de Vlootcommis sie. Dit overzicht luidt als volgt: I. Er bestaat geen verschil van raeening omtrent de noodzaak van reorganisatie van het marinepersoneel met het oog op de om standigheden, dat het grootste deel der vloot in Ned.-Indië, het kleinste deel in Neder land aanwezig is en tot bevordering van een ruimer gebruik van dienstplichtigen en re- servepersoneel. II. net ligt daarbij niet in de bedoeling het begrip één onverdeelde Nederlandsche marine los te laten. III. Bij de ten-uilvoer-legging van de Re- geeringsvoorslellen zal, in verband met de evolutie, welke Indië doormaakt en de ont wikkeling der inzichten betreffende ontwa pening, vrede door recht, enz., de noodige voorzichtigheid worden betracht ten aanzien van het treffen van alle belangrijke maat regelen. IV. Uit de bijgaande memorie nopens de I reorganisatie van hetpersoneel moge blij- ken, dat, gebruik makende van de gegevens van de Commissie-Sluys, welke na het ver schijnen van de Memorie van Antwoord nopens het Voorloopig Verslag betreffende het Vide hoofdstuk der Staatsbegrooting 1926 zijn gepubliceerd, een stelsel is opge bouwd, waarbij in de eerstvolgende jaren een splitsing van het personeel over de ge- heele linie vermeden wordt, en waarbij toch zoo goed mogelijk de nadeelen van het be staande stelsel zijn ondervangen. V. Het ligt in het voornemen in het alge meen den duur van het verblijf in Indië te brengen op 3 jaar zonder en 4 jaar met ge zin, met gelegenheid zich vrijwillig te verbinden voor een langer verblijf. VI. Met de Vlootcommissie is de Regee ring van oordeel, dat de opleiding der in landers voor de verschillende diensten bij de marine krachtig moet worden voortgezet. VII. De meening der Vlootcommissie, dat hef mogelijk zou zijn voor het Europeesch personeel tot „bezuiniging" te komen door het vinden van de juiste verhouding" lusschen dp in Indië en in Nederland benoodigde per- soneelsteïkten en de verblijftijden van het personeel aldaar, is uiteraard juist. Inlus- schen zij aangeleckend, dat bij een vloot- sterkte, zooals die voor de commis'sie-SIuys en ook voor de Vloot-commissie tot grond slag diende, onvermijdelijk een belangrijk overcompleet aan beroepspersoneel in Ne derland zou moeien aanwezig blijven, het geen ook de Vioolcommissie verwacht blij kens het gestelde in punt 12, derde' lid, lui dende: „Vanzelf zal dan blijken, hoe de samenstelling van het personeel in Neder land voor elke categorie moet zijn." De oplossing der Commissie kan derhalve zeker niet de meest economische zijn. De Memorie nopens de reorganisatie van het personeel, welke oplossing geeft voor alle gevallen, is gebaseerd op een vaste ver houding tusschen den duur van den ver blijf tijd in Indië en in Nederland, welke alleen door vrijwillige «beschikbaarstelling lil dien zin kan worden gewijzigd, dat het verblijf in Indië langer dan normaal is. VIII. De bezuiniging, welke bij de ontwor pen organisalie wordt verkregen, is alleen bereikbaar, indien men breekt met het tot dusver gevolgde stelsel van personeelvoor- zierring: IX. Het 'is uiteraard juist, dat de toeloop van personeel hauw verband houdt met de levensvoorwaarden, die in Indië wonden aangeboden. Intusschen kan toch worden verklaard, dat oók bij behoud van de tegen woordige salarisschalen de te verkrijgen „be zuiniging zeer belangrijk is, indien de ont worpen reorganisatie tot stand komt. X. en XI. Samenvoegen van de Depar tementen van Oorlog en Marine is in elk geval zeer gewenscht, ook afgescheiden van de voorgenomen reorganisatie. Die samenvoeging bevordert in hooge mate een zoo economisch mogelijke oplos sing van 't defensievraagstuk in zgn geheel. XII. Samenvoegen van de daarvoor in aanmerking komende diensten van zee- en landmacht komt alleen tot stand, als die diensten onder één Departement ressortee ren, zooals ook uit de praktijk wel is ge bleken. JGen tweede bijlage bevat een memorie nopens de versobering en vereenvoudiging van de organisatie van hel marinepersoneel. Dc minisïer noemt eerst eenige algemeene beginselen. Het is niet mogelijk een reorganisatie, van het personeel te bereiken, indien niet in hoofdzaak vaststaat, hoe over eenige jaren de vloot zal zijn samengesteld. Daarom is als voorloopig eindpunt aangenomen 1930. De marine in Nederland is geacht te zijn samengesteld als aangegeven in het rapport der Commisie-Sluys, met dat verschil, dat gerekend is op slechts 1 onderzeeboot-mij- nenlegger en 3 panlserschepen. In verband met de voorgenomen reorganisatie van den marine-luchtvaartdienst is dit onderdeel voorloopig nog buiten beschouwing gelaten. Voor zieken is op 5 pet. gerekend. Voor het berekenen van de vereischte personeelsterkte is gebruik gemaakt van de bemanningslijslen der Commissie-Sluys, waarbij in Nederland zoo ruim gebruik is gemaakt van dienstplichtig personeel als die Commissie mogelijk achtte. Het resultaat is dat na volledige reorganisatie, buiten het personeel in opleiding, noodig zal zijn: a. voor de vloot: Nederland bijna 1600 man beroepspersoneel en in vredestijd on geveer 1200 dienstplichtigen; b. voor de vloot in Ned.-Indië bijna 2-100 man Europeesch en evenveel In- landsch beroepspersoneel. Van de grondgedachte is uitgegaan, dat, zoolang het overleg niet de Indische regee ring nopens personeelsorganisatie nog niet is beëindigd en de Vólksvertegenwoordiging zich nog niet heeft uilgesproken omtrent de reorganisatie der marine, 'geen perso- neelsplilsing zal geschieden. De reorganisatie. De reorganisatie kan voor de eerst komende jaren aldus worden voltrokken: a. het over en weer dienen in Neder land en in Indië wordt voorloopig behou den voor zoover dat mogelijk is zonder dat een overcompleet ontstaat b. Daarnaast wordt, voor zooveel noo dig, een deel van het Europeesch beroeps personeel bestemd om meer in het bijzon der dienst te doen op de vloot in Indië. De hiertoe benoodigde maatregelen zullen, na bewerking, in overig tnet de Indische regeering, eerst aan het oordeel der Volks vertegenwoordiging worden onderworpen. c. Voorloopig wordt als hulpmiddel ge bruik gemaakt van diensten van hen, die vrijwillig langer dan normaal in Indië wil len blijven. Naarmate de aantallen van deze categorie grooler zijn, zal minder behoefte beslaan aan de tenuitvoerlegging van hot gestelde onder b. Het hierboven aangeduide systeem goeft een soepelcn overgang zonder eenige risico; het tempo kan worden geregeld. In elk geval moet het ernimo voor lang durig verblijf in Indië worden bevorderd. Het' is in dezen gedachtengang van belangr de vergunning, die bestaat voor onderoffi cieren boven den rang van korporaal, hun gezin naar Indië mede te nemen, lot korpo raalsrang uit te breiden. Uit een en ander blijkt, dat het volgende zal moeten geschieden: a. dadelijk: versobering der personeels organisatie door herziening der bemannings lijslen voor zoover het beroepspersoneel be treft, waardoor met minder personeel kan worden volstaan. Hierbij wordt gebruik gemaakt van gegevens, die de Commissie- Sluys in dit opzicht verzamelde. Aanmoediging van vrijwillig langer ver blijf in Indië. b. na wijziging der dienstplichtwet: uit breiding van het gebruik van dienstplichtig personeel op de Vloot' in Nederland met overeenkomstige vermindering van beroeps personeel. c. na overleg met Indië en beslissing door de Volksvertegenwoordiging omtrent de voorgenomen reorganisatie der marine: het nemen van verder strekkende maat regelen als hiervoor schetsmatig is aange duid, om in algemeenen zin den duur van 't verblijf in Indië te verlengen ten opzichte van dat in Holland, opdat zoowel in Neder land aisf in Indië niet meer beroepsperso neel aanwezig is, dan voor den dienst strikt noodzakelijk moet worden gacht.- Het beroepspersoneel kan, zonder vooruit te loopen op de beslissing omtrent de voor gestelde reorganisatie der marine, nadat de Dienstplicht zal zijn gewijzigd, kunnen worden verminderd met circa 750 man. Zoodra omtrent de reorganisatie der ma rine beslist zal zijn, kan de vermindering van het Europeesch beroepspersoneel in Holland verder worden Voortgezet naarmate de ervaring gunstig is met het Europeesch personeel, dat meer in 't bijzonder bestemd i9 voor dienst op de vloot in Indië en met de aanneming en het gebruik van inland- sche schepelingen. De minister geeft hierna nog een schema tisch overzicht van den evenlueelen toe stand. der verschillende^ onderdeden en korpsen van het marinepersoneel, zoowel wat officieren als onderofficieren en min deren betreft'. Verder blijkt uit de bijlage o.a. nog, dal de Minister met de Cóhfcmissie-Sluys van oordeel is, dat het, wanneer de t.z.t. in te dienen voorstellen nopens de reorganisatie der marine worden goedgekeurd, voor den -dienst in Nederland öiet noodig is een af zonderlijk korps-officieren van gezondheid der marine te behouden. - Dc geneeskundige diensten van vloot en leger in Nederland zullen alsdan eenvor mig en centraal worden beheerd; de af zónderlijke inspectie van leri geneeskundi gen dienst der marine kan worden opge heven. Het ligt in het voornemen, de sterkte van het korps mariniers ongeveer tot de helft terug te brengen. Er zal moeten worden overwogen, of voor dit kleine korps een af zonderlijke officiersopleiding moet worden gehandhaafd, of dat vacatures bij het korps zullen moeten worden vervuld door deta cheering. Het spreekt vanzelf, dat met het vermin deren van de getalsterkte van het korps ook de encadree.ring en hel' beheer zullen wor den versoberd en vereenvoudigd. De afzon derlijke inspectie aan het Departement van Marine* kan worden opgeheven; de hoofd officiers der mariniers te Rotterdam zal voor zooveel noodig haar functies over nemen. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 861 LEIOEN 4030 Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 3500 (op 3 lijnen)' REDACTIE T »5<»7 Te Noordwijk werden de wedstrijden voor de Davis-Cup gespeeld lusschen Nederland en België. Een overzicht tijdens de wedstrijden. Fe Amsterdam werd gisteren de Internat Korfbaiwedstrijd lusschen Holland—België gehouden en door Holland met 8—0 gewonnen. Een foto van dezen wedstrijd. De Leidenaar Nieuwcnhuizen speelt den bal. VOOR WOENSDAG 12 MEI. Hilversum (1050 M.) 12.en 7.30: Polilieber. 5.6.Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest, 0. 1. v. Fr. Lupgens. 6.307.30: Duitschc les door den heer Edgar Grün. 7.45 en 10.Persber. 8.10: Christel. Omroep. Spreker: de heer H. de Jong, uit Doorn (onder voorbehoud). Concert door de afd. „Laren en Omstre ken", v. d. Mij. tot bev. der Toonkunst So listen: Mevr. v. Ilelomav. Nieuwenho- ven. Laren, sopraan. Mevr. Suze Schone Vermey, Laren, all. Hr. M. Plooyer, Blari- cum, tenor. Ilr. O. Distelblom, Laren, bas. Hr. M. J. Cohen, Hilversum, piano. Koor leider. Hr. W. Breman, Blaricum. 1. Ave verum, Mozarl (koor). 2. Tencbrae factai: sunt, van Ilaydn (koor). 3. Slahal mater do lorosa. 4. Facüt ardeat. Twee duetten voor sopraan en alt uil het Slabat Maert van Pergolesi. 5. Ave vera virginiias, Despres (koor). 6. O Bone Jesu, Palestrina (koor). 7. „lch hatte viel Bekümmernisz", Bach fSo- praan). 8. Rede. 9. Komm, süszer Tod, Bacil (alt). 10. Kommt wieder aus der finslern Crfllt, Bach (alt). 11. Ich bin ein Gast aui Erden, Gesius (koor). 12. Der Ilerr ist mein Hirt, Klein (koor). 13. Aria uit de „Pfingsl- cantate". Bach (sopraan). 14. ,,Xun beud die Flur". Aria uit Die Schópfung. Ilaydn (sopraan). 15. Bec. en aria uit „Der Mes sias", Handel (tenor). 16. Busslied, Beet hoven (tenor). 17. Ein alles Lobgesang, uit Ilemanov's „Das geislliche Lied" (tenor). 18a, Benediclus-, solistenkwarlet. b. Osanna (koor), c. Agnus dei Miserere Nobis (alt, tenor, solo en koor), d. Dona nobis pacem (koor). No. 18 is uit dé Missa in E-dur van Mozart. Daventry (1600 \L). 10.20—1220: Concert door hel radio-kwartet en solisten (contra alt, tenor en health, safety and com- lort. 3.20: Lezing: Out ol doors. 3.35: Muziek van de New Gallery Kinema. 4.35: Kinderuurlje. 5.20: Dansmuziek. 6.10. Tuinpraalje. 6.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: The trade of the Smith. 6.45: Pianocomposities van Schu mann. 7.Spaansche lezing. 7.20: De radiofollies, I. North, sopraan. D. Old ham, soubrette en pianiste. II. Kimberley, bariton. H. Darnlcy, humorist. C. Lidding- ton, humorist. O. Oakly, banjo. 8 05: Symphonie-concert, Symphonie-orkest. Lal- fitie, piano. 11.20-11.20: Dansmuziek van New Princes restaurant. Parijs „Radio-Paris (1750 M.) 11.50: Concert Lucicn Paris (piano, viool, cello). 4.05: Concert. 7.20: Kroniek van Auto-, luchtvaart- en sport. 7.50: Wedstrijdcon cert van „Echo de Paris". Konigswuslerhausen (1300 M) 7.50: Vroolijke dialogen en duetten. F. Weber- Fleszburg, sopraan. A. Fleszburg, tenor. Duetten van M. Ludwig en K. Ebert. Daarna nieuwsber. Brussel (500 M. en Antwerpen 250 M.) 7.20": Operafragmenleii. 9.20: Nieuws. Münster (410 M.) 12.20: Keuken praatje. 1250—1.50: Orkestconcert. 3.50: Kinderuurlje. 4.505.35: Lezing: Die Biene Maja. 5.50: Lezing: Das Nest der Vogel. 6.206.50: Lezing: Das Ka- taster. 7.20: Lgzing: Schopenhauer. 7.50: Voorlezing uit eigen werken door L'. Bale. 8.50: „Die verslellte Einfalt", opera Mozarl, NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen het eerste nummer vani „Uitland-Post", een "blad, dat eens in de) drie weken verschijnt en in het bijzonder! bestemd voor builen hun land verblijvend^ Vlamingen en Hollanders, alsook voor Zuidi Afrikaandors. Met blad wordt gedrukt en uiti gegeven ter drukkerij „Exotik" te Zelzaetd (Belgiö)._ HS- Mevr. J. de K., te O. Bij ziekte gaat het loon gedurende een betrekkelijk korten' tijd door. Daar zij al geruimen tijd bij u iff dienst is, geve u haar een paar weken loon', J. IC. Ingevolge art. 31, 1ste lid, vaff het Melkbesluit (Besl. van 23 Juni 1929* S. 256) mag op den openbaren weg vooï den verkoop aan verbruikers melk- op gee ff andere wijze aan het vaatwerk worden ont-t nomen dan door middel van kranen. Dezei bepaling geldt' voor het geheele Rijk. U zult zoo'n kraanbus moeten aanschaffen. De( klanten zullen met de nieuwe manier vaff meten genoegen moeten nemen. De keur-t meester kan een monster van de melkf nemen op de wijze, die u aangeeft. II. v. R., te N. a. Z. De schoonzuster heeft alleen recht op de nalatenschap, als. haar bij testament alles is vermaakt. Hr. A. IC., te L. Met raam-antenne te niets te bereiken als u geen 3 of 4 lampen' heeft; verder verwijzen wij u naar het schema's het zijn bouwschema's zijff afgedrukt met "alle noodige gegevens. Uiti gevers1: Radioteclm. Persbur., Ie Ringdijk-» straat 37, Amsterdam. Prijs 20 cent. S. F. V. D.t te L. Een vuil geworden: willen vilten hoed kunt u schoonmaken door hem in te wrijven met speksteen poe-» der en daarna uitborstelen met een tamelijk harden borstel. De ergste vlekl^n na wriji ven met schuurpapier.' B. de R., te O. De koffievlek in uw bruin sloffenjapon bewerken met een mengsel van 2 deelen glycerine 9 deelcn water en één deel geest van salmoniak. Daarmede de vlek geruimen tijd nat' houden cn daarna: afwasschen met gal zeep. P. de W. te L. De vetvlekken van uWj mandoline kunt u met benzine verwijderen. Abonne M te L. Het beste-middel tegen motten is terpentijn of tabaksrook. Wilt gij het laatste middel gebruiken dan legt ge( wat zware tabak C't behoeft' geen best' soort te zijn) op eenige half uitgedoofde ko-t len en zet die in de kast waarin motten zit-t ten. Terpentijnolie wordt zonder speciale verwarming ter verdamping in de kast gezet om deze daarna goed Tc sluiten. Na 21 uur zijd. na deze operatie de motten dood. E. van II. te L. Adressen van menschen' die een beroep uitoefenen om daarmede geld te verdienen kunnen we u hier niet geven. Omdat wij geen reclame voor eenige, zaak mogen maken. Daarvoor dient de man. te adverteeren. M. L. K. te L. Een brief zooals die door U wordt bedoeld aan B. en W. behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld. i 33

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11