LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 4 Mei Derde Biad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Ho. 20288. Alohen. Loop der bevolking. Ingeko men^. v. Acker en gezin, Willemstr. 33. „jt Hulst. Th. Hijman en gezin, Oost- Kanaaiweg 5 uit Ter Aar. M. v. 4\age- ningen en gezin, Groeneweg 41 uit Reeu- wjj^ A- de Ja'ger, Hoorn 21G uit Leiden. L v Zwienen. echig. van D. v. Heusden, Voorstr. 20 uit Capelle a. d. IJssel. G. Knopperts en gezin, Gou\*sluischeweg 33 ml Mijdrecht. P. v. d. Vliet, Hooftstr. 126 «it Wageningen. M Tatje en gezin, uit Koo" a d. Zaan, Wed. F. V. Yuadekker, Pr. °llendr.str. 69 uit Den Haag. A. Zweekhore!, Ridderbuurl 18 uit Tilburg. J Vink, Oranjesir. 56 uit Utrecht. W. Bek en gezin, Zuideindscheweg 3 uit Den Vertrokken: Ca. A. Oudejans naar Vinke- veen en Waverveen. P. Balk naar Hoorn. J. de Koker naar Haarlemmermeer. J. K Mooldijk naar Rotterdam, Sclnedamsche- dijk 156a. H. Kok en gezin naar Utrechl, Sumatrastr. 28. E. Wallet en gezin naar Putten, Pr. Hendr.str. 555a. C. J. terd- huizen-C. Focke en gezin naar Voonmho- (en C. v. d. Heijden naar Rotterdam, Kralingscheweg 313. W. v. d. Pootte en gezin naamDoeünchem. A. Bezemer naar Uithoorn. C Lepelaar en gezin naar Amsterdam, Oudezijdsch Achterburgwal 24. J. G. den Brave naar Overechie. Aa. M C. Veerman naar Amsterdam, Paleme- desstr. 7. J. v. d. Spek en gezin naar t Leiden, Zoeterwoudsche Singel 44. B. van Haagen en gezin naar De Bildt. J. i Kooij en gezin naar Boskoop. A. Bloot naar Vlissingen. Bij den landbouwer v. d. K. alhier is onder het vee het mond- en klauwzeer .weder uitgebroken. Aan het postkantoor -alhier en de daar ónder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand April ingelegd i 12.637.64, terugbetaald f 18.351.23. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 16.851. Op de aanvullingsagenda voor de ver gadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 6 Mei, des namiddags 6*/» uur, komt nog voor punt 14: Voqfstel van B. en iW. lot verkoop van grond aan S. D. van Hemsbergen qq. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. de Prinses zou er Vrijdag door de plaatselijke muziekvereenigingen „Arti" en „Crescendo" een muzikale rondgang ge houden worden. Deze is door verschillende jinstandigheden niet doorgegaan en heeft gisteravond plaats 'gehad. Zooals altijd bracht het weer een gezellige drukte op het dorp. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand April. Brieven binnenland: R. Bakker, Voorburg. Briefkaarten binnenland: een briefkaart zonder adres. Briefkaarten buitenland: Frau Pohlmann, Osnabrük. Bodegraven. De rioleeringskwestie. Nadat bekend geworden was dat de ver ordening op de riool-aansluiting, niettegen staande het ingediende bezwaarschrift, was goedgekeurd, heeft bet comité, dat aanvan kelijk de actie tegen bet Raadsbesluit ge voerd heeft, op nieuw vergaderd. Uitvoerig werd over de te nemen stappen van gedach ten gewisseld, en ten slotte besloten nu een adres aan den raad te zenden met verzoek om wijziging der verordening. Daardoor kan dan in ieder geval worden bereikt, dat de raadsleden verplicht worden zich ditmaal over het besluit uit te laten. Het eigenaar dige is n.l. dat bet voorstel van B. en W., dat bepaalde dat ieder verplicht zou zijn op de aangelegde gemeenteriolen aan te sluiten en daarvoor zou moeten betalen een bedrag van f 10 per meier gevelbreedte, een besluit dus dat voor het overgroote deel der ge meente een groot financieel offer beteekent, door den raad zonder dat eenig bezwaar werd genoemd, zonder noemenswaardige discussie, werd aangenomen. Achteraf bleek dan ook dat de meeste leden zich de conse- kwenlie van hun besluit absoluut niet had den ingedacht Nu zullen zij echler ook de gevoerde actie en het adres verplicht worden hun standpunt te bepalen Het adres luidt als volgt: „Aan den Edelacbtbaren Raad der gemeente Bodegraven." Geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeleekenden, allen inwoners der gemeente Bodegraven; dat zij vernomen- hebben, dat de in Uw vergadering van 23 December 1925 vastge- slelde verordening inzake de verplichting tot aansluiting aan een aan te leggen rioolstel sel, met daarmee verbonden heflingsvcror- dening. is goedgekeurd; dat zij van oordeel zijn. dat de aanleg van rioleenng voor het zuidelijk deel onzer ge meente gewenscht is; dat echter, naar hun mecning, bij de ver ordening, zooals die thans luidt, geen reke ning wordt gehouden met historisch ge groeide toestanden; dat de thans geldende verordening voor cyentueele nieuwbeuw zoo goed als onge wijzigd kan worden gehandhaafd; dat echter de eigenaars van reeds be slaande woningen thans zeer liooge kosten hebben (e maken voor de aansluiting aan het rioolstelsel, waaraan straks noodzakelijk J-og zullen worden verbonden de kosten voor het dempen van sloolen, enz. dat deze hooge kosten mede veroorzaakt Worden door het feit, dat in het verleden in onze gemeente een vast uitbreidingsplan, rioleeringsplan daarbij inbegrepen, ontbrak, waardoor de loozing op andere wijze werd vorkregen, waarvoor de noodïge kosten wer den gemaakt; weshalve zij Uw college met den mecslen |®dndrang verzoeken de thans goedgekeurde iverordening té wijzigen en aan te vdllen; te wijzigen, door te bepalen, dat deze ver ordening zal gelden voor nieuwbouw-, aan te vullen, door daaraan toe te voegen een overgangsbepaling voor reeds bestaande woningen, in dier voege, dat de groote kosten die met den aanleg van een rioolstelsel ge moeid zijn, door de geheele gemeente gedra gen worden, omdat het hier geldt een alge meen belang, lerwijl dan de kosten van aan sluiting voor rekening der huiseigenaars ko men. 't Welk doende, enz." Tegelijkertijd, met de indiening van dit adres werd een lijst ter teekening gelegd, waarop zij, die met den inhoud van het adres instemden adhaesie konden betuigen. Reeds aanstonds werd door verschillende vooraanstaande personen hierop de handtee- kening geplaatst. Ongetwijfeld zullen velen volgen, want de ontvredenheid over dit be sluit, dat door ieder als onrechtvaardig wordt beschouwd is zeer groot. Immers is door de nalatigheid van het gemeentebe stuur in het verleden aan de Zuidzijde der gemeente niet gezorgd voor een goed riool stelsel. De eigenaars der huizen moesten natuurlijk evengoed voor een riool zorgen bij den bouw en nu zijn ze verplicht dat al les weg te breken en een geheel nieuwe rio- leering Ie maken naar de voorzijde der hui zen, wat aaA velen verscheidene honderden guldens zal kosten. Te begrijpen is dat men er niet veel voor gevoeld, die zoo maar te betalen. In een openbare vergadering van God. Staten van Zuid-Holland zijn gisteren behan deld de bezwaren van G. van Dieijen, te Bodegraven, tegen het uitbreidingsplan dezer gemeente. Nadat de rapporteur, de heer H. van Boeijen, de bezwaren van den appellant had medegedeeld, welke hierop neerkomen, dat hij den weg van 31 M. breedte, die in het uitbreidingsplan is opgenomen, ie breed vindt voor een kleine gemeente,, dat door het projecteeren van dezen weg schade wordt gedaan a3n de waarde van zijn bouwgrond eri dat by de uitvoering van het plan zijn woning zal moeten worden afgebroken, werd namens den heer Van Dieijen een en ander toegelicht Hjj bleek er bezwaar tegen te hebben, dar in afwachting der uitvoering van het plan zjjn duurste bouwgrond on- bouwd moet blijven. De burgemeester van Bodegraven heeft het plan toegelicht. De weg is noodig als toegangsweg, die een groot deel van het v erkeer, waarvoor de rijksstraatweg te sm3l is, zal moeten opnemen. De beslissing 'volgt later. Kondekerk. Het batig saldo van de ba zaar, gehouden ten bate van het kerk- en orgelfonds der Ned. Herv. Kerk bedraagt f 1872.81. Gisteren is een luxe auto (Chevrolet), waarin een 4-tal personen zaten, afkomstig uit Den Haag, tengevolge van het breken van het stuurrad in een sloot gereden Men wist zich door het stukslaan van een der ruiten uit de benarde positie te bevrijden. De auto was ontoonbaar door den modder. Het voorwiel was geheel verbogen. Door den expediteur Van Velzen uit Leiden is de auto naar Leiden vervoerd. Leiderdorp. In de maand April zijn Ier .secretarie ier keuring aangegeven als bedrijfsslachling twaalf runderen en 12 varkens, al6 noodslachting 4 runde ren, 8 schapen, 17 nuchtere kalveren en 2 geiten. Ingevoerd uit een andere gemeenle 1000 K.G. varkensvleesch. Afgekeurd zijn 2 runderen, 6 schapen, 8 nuchtere balveren en 2 geiten. Aan keur loon is ontvangen f 176,50. Waddinxveen. Gevonden: een gouden armband horloge. Inlichtingen ter secretarie. De verkoop van het „Emmabloempje" ten bate van de Ver. tot bestrijding der T. B. C. heeft in onze gemeente opgebracht f161,47. De collecte in de Geref. Kerk voor hel tekort hetwelk f 1000 bedroeg, heeft opge bracht f864. Zwammeidam. Mej. J. G. van Muis winkel alhier is benoemd tot tijdelijk onder wijzeres aan de Chr. School te Woubrugge. Gislermorgen te ongeveer 10 uur werd de heer Van J., fietsende op den Beethoven- weg door een, achter hem aankomende auto, aangereden, alhoewel hif geheel rechts van den wag reed. Genoemde heer werd van z'n fiels geslingerd en heeft pl.m. 10 minuten buiten bewustzijn celegen. Door een voor bijkomend heer met auto werd hij naar nr. Coenraads Nederveeiï gebracht, die een won de aan het hoofd heeft verbonden. A's top punt van onbeschaamdheid kunnen wij hier aan toevoegen, dat de bestuurder der auto. wien het ongeval te wijlen was, niet de menschelijkheid bezat om te stoppen en doorreed zonder zich om Van J. te bekom- i Katwijk a. Zee. Van de trawlvisscherij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 96 met f 88 en KW 129 met f 135 besomming. Noordwijk. Loop der bevolking. Aan gekomen personen: Mr. J. C. L. Zuyderhoff, zonder beroep, van Den Haag, naar H. ter Duinslr. 37 F. C 7. Kalhmann en-vrouw, chauffeur, van Leiden, naar Egb de Groot straat 8 J. M. Koemans, dienstbode, van Hilversum, naar Boerenburgerweg 32 G Warmenhoven, arbeider, van Noordw hout, raar Kerkhofpad 15 C. Kotlenhagen, koll- ner, van Amslerdam, naar Zuid-Boulevard 23 T. F. Waaleman, los arbeider, van Maassluis, naar Egb. de Grootstraat 26 M. W. Lier, liefzuster, van Woensdrecht, naar St. Jozef-Gesticht A. Scheffelaar KI0I3, zonder beroep, van Den Haag, naar Emmaweg 23 A. A. Hogewoning en fam., bloembollenhandelaar, naar Emmaweg 25 P. Groolendorsl en fam.. landbouwersknecht, van Benthuizen, naar Klei 13 J. C. Meul- dijk, huishoudster, idem idem L. A. La- bouchère. zonder beroep, van Hilversum, naar Rembrandlweg 2, villa „Sandwyck". Vertrokken personen: Mevr. A. Pop en fam., zonder beroep, naar Den Haag, Ben- tinckstraat 18 J. T. de Bes en fam., tim merman, naar Doorn, Kampweg 51 R. de Haan. zonder beroep, naar Callantsoog A J. Dobbe en fam., landbouwer, naar Zijpe, 'tZand A. Spelbrink, l.-verpleeg- ster, naar Rotterdam, Ziekenhuis' Bergweg G. S. van der Meer, zonder beroep, naar Katwijk aan den Rijn, Voorstraat M. M. Zandwijk, dienstbode, naar Sassenheim, Zuidstraat bii II. L. van der Horst. VOETBAL. Om het landskampioenschap. In verband met den tegen Zondag vasf- gestclden wedstrijd tegen M. V. V. in Maastricht, is een delegatie uit hel besluur van Enschede gisteravond naar Den Haag vertrokken om bij den N. V. B. te protestee ren. Het besluur van Enschede wenschle voor Zondag geen wedstrijd te zien vastge steld, daar Enschede reeds drie uitwedstrij den heeft gespeeld. Het Corinthian-Jnniores-Tonrnooi Programma voor de alhier le houden wedstrijden. De Corinthian-Juniores-Tournooien zullen dit jaar. gelijk reeds gemeld, respectievelijk op 9 Mei te Arnhem, op 16 Mei, te Leiden, en op 23 Mei, te Rotterdam plaats vinden. Alhier wordt gespeeld op de terreinen ach ter „Pomona". Het programma luidt als volgt: le ronde: a. A, F. C.Leonidas, 10.30 11.00, terrein B; b. H. V. V.—Z. V. V., 10.30—11.00, terrein A; c. H. F. C.— Alcmaria Victrix, 11.1011.40, lerrein A; d. V. V. A—Quick (H.), 11.10—11.40, ter rein B; e. A. S. C.Haarlem, 11.4512.15, terrein A. 2e ronde: f. Winn, aWinn, b, 12.20 12.50, terrein A; g. Winn, cWinn. d, 12.2012.50, terrein B; h. Winn. ez, 1.001.30. terrein A. z. is één der verliezers, 1ste ronde, door loten te bepalen. Demi-Finale: i. Winn. f—Winn. g, 2.15 2.45, lerrein A; j. Winn. hv. 2.152.45, terrein B; y is één der verliezers 2e ronde, door lo ten te bepalen. Heeft z verloren dan looi deze niet mede. Winnaars-Finale: k. Winn. i.Winn. j, 3.304.00, terrein A. Verliezers-Afd. (de 5 verliezers le ronde min de in de 2de ronde bijgeloollé z)'; le ronde: De vier vereenigingen spelen twee aan twee, namelijk van 1.352.05 op terrein A en B. Verliezers-Finale: Winn. 1Winn. m, 2.553.25, terrein A. Voor het toumooi alhier zijn uitgeloofd als eerste prijs: „De Corinthian-Beker" (wisselprijs), door de „Neder!. Corinthians", en 11 zilveren herinneringsmedailles, door don Ned, Voet bal Bond. Als 2en prij3: een ztlveTen lauwertak (wisselprijs), door den heer E. Cremers, Noordwijk aan Zee, eere-voorzilter der Ned. Cor. en 11 kleine zilveren medailles, door H. F. C. (Haarlem). Voor den verliezers-eindstrijdle prijs: 11 bronzen medailles, door den heer K. J. J. Lotsy, eere-lid H. F. C., eere-lid Ned. Cor. 2e prijs: 11 pakjes Bussink's Deventer Koek, door „Het U. D. Kanon". Cluborgaan U. D. (Deventer). LAWNTENN1S. De competitie. Voor de competitie won Leiden I in Den Haag tegen T.O.P. I met 52. Leiden n won alhier met 4—^van Onder Ons I. KORFBAL. Leid ach Steden-Twaalftal. Het Leidsche twaalftal, dat 13 Mei op de Steden-wedstrijden in Den Haag uitkomt, is voorloopig samengesteld. De definitieve sa menstelling zullen we aan het einde dezer week of aan het begin van de volgende week bekend maken. Het voorloopige twaalftal, dat waarschijn lijk slechts een enkele verandering zal on dergaan, speelt morgenavond een oefenwed strijd tegen de Rest van Leiden, op het ter rein a. d. Zoeterw. Singel. Daar bij vorige gelegenheden gebleken is dat voor dergelijke oefenwedstrijden veel belangstelling van de zijde van het publiek beslaat is besloten den wedstrijd tegen lagen toegangsprijs (15 cent) voor het pubhek toegankelijk te stellen. De wedstrijd vangt aaft om halfzeven. WATERSPORT. Kon. Zeil-, Roei- en Motorsporivereeniging „De Kaag". B ij zonderheden over de jaarvergadering. In hotel „Terminus" ta 's-Gravenhage had de jaarlijksche algemeens vergadering plaats van de Kon. Zeil-, Roei- en Motoreport-ver- eeniging „De Kaag". Door den voorzitter, den heer J. C. van Hoofwerff, werd het klein aantal aanwezigen welkom geheeteo en den secretaris verzócht de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen, welke onder dankzegging onveranderd wor den gearresteerd. Uit bet nu uitgebracht jaarverslag blijkt, dat h« ledental met 9 verminderde. Het aantal verhuurde vaste ligplaatsen steeg met 1 en bedraagt thans 72. Aan 164 jach- teu werd tijdelijk een ligplaats verschaft, waaronder niet begrepen is het tijdelijk verblijf tijdens de Kaagweek. De Kaagweek slaagde weder uitmuntend. Het aantal bezoekers was, dank zij het mooie weder (geen Kaagweer) veel grooter dan hot vorige jaar. Het aantal inschrijvingen bedroeg 102, Zondag hield de Kon. Zeil- en Roeivcr. haar openingslocht op de Zuiderzee, waarbij ook Z. K. H. Prins Hendrik tegenwoordig was. Een foto van den Prins te Yolendam. vHÓeeld over 10 klassen. In totaal hafden 400 e'arts plaats. Meer en mesr wordt da Kaagweek een groota attractie op watersportgebied :-n hat haart das geen verwondering, dat het iedentai der vereeniging over 52 plaatseu in ons land verdeeld is en met haar -10O leden tot de groote landelijke vereenigingea gaat tiehooren. Uit bet jaarverslag van den penningmees ter cntleenen wg het volgende: De Exploitatie-rekeningen van de Vereo- niging en de oude haven werd afgesloten mat eee batig saldo van pl.m. f2000. 17e Nieuwe Haven bracht wederom verlies op. Nu daar met de bouw van overdekte schai- tcc.hu:sen begonnen is, kan met vrij groote zekerheid gezegd worden, dat deze spoedig weder rendabel zal zijn. Het geleden verliea werd uit het voor noemd batig saldo gedekt en het restant bestemd voor afschryvingen. Op de totaal boekwaarde der Onroerende Goederen ton balrage van f44.338.28 is thans afgeschre ven pl.m. f32.000, zoodat de financieels positie der Vereeniging zeer zeker gunstig genoemd mag worden. De Commissie van Controle, bestaande uit de heeren G. J. Pijnacker Hordijk en A. KiemeiiS, deelde bij monde van laatstge noemde mede, dat zij de boeken en verdere bescheiden had nagezien en accoord be vonden en hulde bracht aan den heer Laoge- laar voor de accurate en bijzonder overzich telijke wyze, waarop deze de administratie had gevoerd, een wijze, die haar in staat had gesteld in betrekkelijk korten tijd een nauwkeurige controle uit te oefenen. De voorzitter sluit zich gaarne aan bij dtze woorden van hulde en wgst tevens op den grooten steun, die de vereeniging ook weder dit jaar van den lieer -De Groot mocht ondervinden. Punt 5 van de agenda: Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren J. C van Hoolwerff (herkiesbaar) en F. Stokhujjzen (niet herkiesbaar), geeft den voorzitter aanleiding een woord van dank te richten tot den heer Stokhuijzen voor het vele werk, door hem in hel belang van de Vereeniging gedaan. Namens het besluur stelt spreker in plaats van den heer Stok huijzen, den heer H. L. Morra als candidaat De vergadering blijft natuurlijk vrij andere eandidaten te stellen. De heer Morra, die reeds vroeger in het bestuur zitting had, heeft echter bewezen daar de rechte man op de rechte plaat3 te zijn. Van uit de vergadering gaan stemmen op om der heer Hoólwerff bij acclamatie te benoemen. Op verzoek van den voorzitter wordt tot stemming overgegaan, welke tot uitslag heeft, dat de heereq Van Hoolwerff en Morra her- en benoemd worden. Beide heeren aanvaarden hun benoeming. Tot Commissie van Controle worden ge kozen de heeren G. Akkerman, prof. "is.-er, P. H. Romeijn en A. v. d. Goot, heide laatstgenoemden als plaatsvervangers. Het voorstel tot het houden van do Kaagweek van 23 tot 27 Juli wordt goed gekeurd. Naar aanleiding hiervan wekt de voorzitter de aanwezigen op zooveel mogenjR leden te winnen. Steeds zijn er nog velen, die van de Kaagweek profiteeren zonder lid van de Vereenigin» te zijn. Een groot aanta.leden maakt alleen het houdeu van de Kaagweek mogelijk, daar hieraan groota kosten verbonden zgn. In verbar.d met punt 9 wordt mcdedeelir.g gedaan, dat de vordering op de Internatio nale Watersporttentoonstelling 1924 intus- schen binnengekomen is, waardoor het iu rechten optreden tegenover de Comite-iedeo Snei en Tubbergen van de baan ia Verdere mededeeling van hét bestuur waren op do convocatie vermeld en tra van aanleiding tot besprekingen. Het twaalfvoetsjollen-kampioenschap. Talrijke deelnemers. Naar wij vernemen, hebben de volgende zeilers ingesclfteven voor de op Zaterdag 8, Zondag 9 en eventueel Donderdag 13 Mei a.s. op de Kagerplassen te houden wed strijden om hel twaalfvoetsjollcnkampioen- scliap: J. Dorsman, H. C. A. van Kampen, P. J. J. Huybers, H. C. M. Heslenfeld, J. II. van de Stadt, Ir. L Doedes, J C L. K. van Wely. J. J. van 't Hoogerhuys, G. F. Bohré, F. J. Bernhard, A. G. Bakker. A. C. Stoel, G. T. Matthieu, G. Hoogerhoud. K. F. Putlers. O. de Vries Lenlsch Jzn., W. de Vries Lenlsch. De wedstrijden vangen Zaterdagnamiddag te 3 uur en Zondagvoormiddag te 10 uur aan. Zij worden, gelijk bekend zal zijn. ge organiseerd door de Kon. Verbonden Neder- landsclic Walersporlvereenigingen. WIELRENNEN. Dooi Oefening Sneller. Zondag werd een team-race geluouden als training voor de invitatie Federatieril en liet Federatie-kampioenschap. Vanwege don wind werd de afstand be paald op 50 K.M. Er werden 5 ploegen ge start. De rijtijd was voor de deelnemers on bekend, daar zij den hun onbekenden rijtijd moesten benaderen om in aanmerking te komen voor beide bovenbedoelde rilten- Deze zullen herhaald worden over 80 en 100 K.M. De ploeg: Tork. Kooij, Warnar en Da- nieels benaderde hel beste den vaslgeslel- den tijd; daarna Moes. Kalkhoven en Geurs. Koksboorn was hier door pech uitgevallen. A.s. Zondag wordt er eveneens 50 K.M. gereden waarvoor een verplichte rijtijd is vastgesteld, zoowel voor het keerpunt als aan de finish, welke voor de deelnemers onbekend blijft. Verzamelen om 0 uur Maaldrift. Er wordt gereden in de richting Woerden. Wie in de dorpen barder rijdt dan 10 K.M. wordt voor de volgende rit van 80 K.M. uitgeschakeld. DUIVENSPORT. De Roodkras. Concours vanaf Soignies (Belgic), afstand 198 K.M. In concours 111 duiven. De vogels bereikten hun hokken als volgt: 1. 7. Voge lenzang 12 uur 7 min. 58 sec.; 2. Idem, 12.3926; 3, D. Roest. 120.3. 4. B. Slim mere, 1. 22. 9; 5. D. Roest 1.24.C. 6. D. v. Leeuwen 1.24.11; 7. J. Vogelenzang 1.45.18; 8. H. v. Amerongen 2.5.4; 9. D. v. Leeuwen 2.18.48; 10. P. Swanenburg 2.33.34. Poule a: 5 en 10 cent J. Vogelenzang. Poule a: 0 25: D. Roest. De Blauwkras. Concoursvlucht vanaf Mons (Belgic), 194 K.L Wegens het slechte weer daar ter plaatse werden do vogels Maandagmorgen om 6.45 uur in vrijheid gesteld. Ze be reikten hun hokken als volgt: 1. J. Schreuder 10 uur 46 miu. 49 sec.; 2: id 11.7.50; 3. J. v. Steenbergen 11.7.45, 4. L. v. Vliet ll.f4.3; 5. J. v. Steenbergen 11.17.56; 6. id. 1.1.19.36; 7. IP. v. u. Leek 11.21.41; J- den Hol lander 11.24.7; 9. H. ten Wolden 11.29.31; 10 A. P. de Kroon 11.31.12; 11. G. A. Spek 11.31.37; 12. T. Zwagers 1.39.42; 13. A. P. de Kroon 11.43.30; 14. N. Vogelen zang 11 44.4; 15. A. P. de Kroon 11.48.42; 16. J.' dén Hollander 12.4.26; 17. Cr. v. d. Pluym 12.5.21; 18. A. H. Korenhof A2.7.42; 19. id. 12.12.32; 20. Cr. v. d. Pluijm 12.J4.42. Le exlra prijs voor de 3 ee-erst getoonde duiven werd gewonnen door L. v. Vliet De Luchtbode. Wear lucht vanaf Mons, afstaud 202 K.M. De vogels werden om 6.45 uur in vrij heid gisteld en bereikten als volgt hun hekken: C. v. d. Linden 1, 5, 18, 21, 30; Do Haas 2, 14, 15, 23, 26; Chr. Volkers 3, 16; I. Veilbrief 4. 10, 22; Wolf 6, 9, 12, 25, 32, 33; P. J. Duyvarman 7, 8; H. le Nobel 13; Molenaar 17; Sinteur 19; J. v. As 20; Th. v. Mosseveld 24, 28; R. Pet 27, 29; F. v. Hal 31, 34. Dp eerste duif werd geconstateerd om 11 nur 3 miu. 30 sec.; de laatste prijs winnende duif om 1 uur 1 min 7 sec. „De Gevleugde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Lier, 110 K.M 1 H. Bauer 3 uur 11 min. 13 sec.: 2 IT. Eauer 3 1113; 3 A. dc Graaf 3 18 3 4 C. 1II Bauer 3 u. 11 m. 13 s.; 2 H Bauer 3.11 13; 3 A. de Graaf 3.18.3; 4 C. dc Groot 3.19.7. 5A.de Graaf 3.21.14; 6G.Hulscher3.21.45 7 dezelfde 3.23.1; 8 H. Bauer 3.23.50 0 A. M. de Hey 3 25.14; 10 G. nulscher 3 27 10; 11 dezelfde 3.28.2; 12 A. M. de Hey 3 28 30, 13 C. Laken 3.28.56; 14 G Thumasse 3 31.33; 15 R. van Eijck 3.31.42. 16 A. de Graaf f 3.33.1; 17 G. Borgere 3.34.33; 18 A. M de Hey 3.34.34. 19 A. de Graaft 3.34.54; 20 G. Borgere 3.37.9; 21 G. Borger? 3.38.8. De duiven wqren los fe 1 uur.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9