fjc. 20283. WOENSDAG 28 APRIL Anno 1926. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. - Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentUn, uitsluitend bi] vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36. per week Z0-18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per weekw 0.18. Franco per post f 2.35 4" portokosten. BK nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van hen, die zich daartoe hebben aangemeld, dat de kaarten ter be- koming van kostelooze genees- en heelkun dige hulp, voor het tijdvak 1 Mei 1926— 30 April 1927 moeten worden afgehaald in het Elisabethshof aan de Oude-Vest No. 25 en wel op Maandag 3 Mei 1926, van des voormiddags 9 lot 12 uur en van des na middags l1/» tot 5 uur. -5-427 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 27sten April 1926. Geloof en ongeloof in de Rnssische Letterkunde. Op uilnoodiging van dc Vrijz. Christelijke Studentenvereniging hield prof. dr. N. van Wijk, hoogleeraar in de Balto-Slavische talen aan de Universiteit alhier, gisteravond in het Klein-Auditorium van het Academie gebouw een voordracht over bovengenoemd onderwerp. De matig bezochte vergadering, die ook bijgewoond werd door enkele hoogleeraren, werd met een kort welkomstwoord geopend door den voorzitter, den lieer Stiperiaan Lucius. Prof. van Wijk ving aan met de opmer king. dat het onderwerp van zijn voor dracht zeer omvangrijk en veelzijdig is. Al dadelijk rijst de vraag: wat is geloof en wat is ongeloof? 19 deze vraag voor ons Wes terlingen al moeilijk to beantwoorden, hoe veel te meer voor Rusland. Daar zijn ce- loovigcn, die hun geloof afhankelijk stellen ran hun opvatting over het hiernamaals en anderen, die dat niet doen. Het geloof van .•en Tolstoi is bijv. allerminst gebaseerd op een hemel hierboven. Om het verschil tusschcn het Westersch cn het Oostersch geloof te doen kennen, vertelde spr. een Russische legende, waarin wordt medegedeeld, hoe St. Nicolaas en St. Casanius uit den hemel neerdaalden op de tarde en waar St. Nicolaas de menschen wilde helpen, wilde St. Cacanius zijn he- melsch kleed niet verontreinigen. St. Nico laas zou het Westersch geloof vertegen woordigen, de andere heilige zou vertegen woordigen de Oostersche opvatting. Terug komend op het geloof van Tolstoï, noemde spr. dezen den realist, waar hij in hoofd zaak zich afvraagt: wat moet ik van de wereld maken, door zelf goed te doen? Het gevoel, dat het in deze wereld niet goed is, beheerschle zijn geloof en dat van vele an deren in Rusland. Voorganger van Tolstoï is Poesky, een oudere dichter, waarvan spr. eenige verzen noemde, waaruit moest blij ken, dat deze overal iets hoogers en 'iels beters zocht en dat voornamelijk vindt in de eenzaamheid. Daarin weerspiegelt zich ook het naïeve volksgeloof der Russen. Naast dit geloof slaat het volkomen formalistische geloof van de Kerk en den Slaat, mede ver tegenwoordigt door een Iwan, den verschrik kelijke, die barbaarsche daden pleegt en dan weder berouwvol boete doet. In dit forma lisme is de hoofdzaak gehoorzaamheid,' waarvan de hiërarchie, die in alle lagen in Rusland heerscht. een uitvloeisel is. Men vindt dit formalisme, zij het ook in een eenigszins anderen vorm, ook in de hiërarchie zelf terug. Ook de letterkunde, waarin den Russischen boer een voorname rol wordt gegeven, bewijst dit, zooals spr. met voorbeelden aantoonde. De Rus is barbarsch en de Rus is zalig, ziedaar twee beschouwingen, die in Rus land gelden en daartusschen ligt de sociale gedachte, de gedachte van humaniteit, het zij men het zoekt in de religie of daarbuiten. Zelfs waar een ongeloovige in Rusland in de litteratuur optreedt, wordt hij dikwijls als zeer ethisch en altruïstisch voorgesteld, zij het ook alleen uit egoïsme, want, als ik het goed heb, zoo redeneert deze altruïst, moet ook een ander het goed hebben, anders valt die andere mij aan. Een cn ander ma nifesteerde zich. zooals de spr door de be schrijving van romanhelden doet uitkomen, ook in de jongere litteratuur. Spr. noemde eindelijk enkele tendenz- romans uit Rusland, waarin wordt gelee- kend de persoon, die in al het zoeken naar bet goede, dit niet vindt en als tegenstelling komt daarnaast dan te staan het revolution air en nihilistische sentiment. Zoo vindt men volgens spr. in Rusland a.lerlei richtingen en stroomingen, doch hoe ook verschillend, bij allen, leeft zeer sterk bet besef, dat het in deze wereld niet in den baak is, terwijl er in den mensch zelf, hoe &n^°lrnaakt ook. toch iets goeds leeft. rVi i meest m.jderne litteratuur komt ft tot uiting, zooals spr. met een kort over rent van een modern romantisch werk „De getiteld, duidelijk maakte. Russische mensch en ook de Russische 1 era tuur voelt niet veel voor de maat schappij; bij hem komt het vooral aan op het individu. Bij de geloovigen, zoowel als bij de ongeloovigen, leeft het gevoel van liefde voor de menschen zeer sterk en daar door wordt de Westerling, die in de Russi sche litteratuur doordringt, tot dit eigenaar dige volk aangetrokken. Spr.'s van groote belezenheid in de Rus sische litteratuur getuigende causerie, werd door de aanwezigen met stille aandacht ge volgd en aan het slot warm toegejuicht Er werd aan hen, die den spreker nog iets te vragen hadden, daartoe gelegenheid gegeven in Huize „Feenstra". Een 25-jarig jubileum. Mochten wjj de vorige week melding maken van een jubileum bij de firma Gebr. Pel, wederom werd een zelfde feit her- dacnt, n.l. het 25-jarig jubileum van P. van Iterson, wiens portret wij bieronder afbeelden. De heer P. van Ilerson. Hedenmorgen werd de jubilaris met zjjn vrouw en zoon door de directie en haar familio ontvangen en daarna in de fraai vereieide fabriekshal binnengeleid, waar het geheele personeel aanwezig was. Door de directie, bjj monde van den heer G. H. Pel, werd de jubilaris in hartelijke bewoordingen geluk gewenscht. Een over zicht gevende over zijn 25-jarigen loopbaan, schetste hij den jubilaris als „de rechte ffic. op de rechte plaats", die steeds tot volle tevredenheid zijner superieuren zjjn taak heeft vervuld. Het was hem aangenaam als blijk van waardeering den jubilaris te overhandigen een gouden horloge met inscriptie, benevens een enveloppe met inhoud, om hiermede naar eigen keuze te handelen. Tevens 6telde de directie hem nog ter hand een getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid. Namens het gezamenlijk kantoor- en fabriekspersoneel werd het woord genomen door den heer P. v. Weeren, die den jubi laris eveneens harteljjk feliciteerde, daarbij wfczende op de prettige samenwerking, die steeds met den jubilaris heeft bestaan. Ten slotte werd hem namens de moeder dei- Directeuren een bloemenhulde aange boden. De heer G. A. Yperlaan dankte directie en personeel namens den jubilaris voor de vele blijken van sympathie. Het verdere gedeelte van den dag mocht de jubilaris in huiselifkeu kring doorbrengen. Vereenigiiig „De Ambachtsschool". In aansluiting op het gisteren door ons gepubliceerde verslag van de Vereen. ,,De Ambachtsschool" nog het volgende De scheepsmachinistencursus werd ge volgd door een steeds stijgend aantal deel nemers, waarvan in het afgeloopen jaar een 8-tal slaagden voor het Voorloopige Scheepsmachinisten-diploma en 1 voor di ploma A, resp. de heeren. B. Huisman, D. M. Lafeber, B. C. Swagers, B. N. Swierstra C. Visser, E J. Wiecherink, P. C. Hoog- teyling, H. van Kooy en M. Boon. Dit jaar worden ook voor dc eerste maal diploma's uitgereikt voor de "Vakavond- school, verbonden aan de Ambachtsschool alhier. Er is thans slechts een tweetal, het welk hiervoor in aanmerking komt en wel J. Smit alhier en J. Vink te Noordwijk, beiden voor het Bouwkundig Teekenen. De Directeur der school, de heer Kuijn- tjes, bedankte tenslotte den voorzitter voor de waardeerende woorden tot hera en de leeraren gesproken. Hij verklaarde zijn beste krachten voor de school te geven en hoopte dat de school tot 6teeds hoogeren bloei zou komen. Zich tot de leeraren der school wendende, sprak hij zijn grooten dank uit voor de prettige manier van sa menwerken in zijn eorstfc jaar van hen on dervonden. De jongens feliciteerde hij met het behaalde succes en sprak hen als volgt toe: „Jongens, ge hebt hier op onze school do beginselen, do grond van het vak ge leerd. Ge gaat nu de praktijk in en daar zult ge nog veel moeten leeren. Meen niet, dat ge het nu kent. Zie toe, hoe oudere vakmenschen werken, ook al hebben zij dit diploma der Ambachtsschool niet. Jullie studie is nog Isng niet ten eind, besteedt je vrijen tijd goed. Schaf je techinsche boe ken en vakbladen aan. Kom ten allen tijde bij ons om raad, zoo je die wenschfc. En nu jongens, het ga je goed." Na afloop dezer redevoeringen werd, zoo als wij gisteren reeds met een enkel woord meldden, de tentoonstelling van het door de leerlingen vervaardigde werk bezichtigd. Wij hebben hedenmiddag onder leiding van den directeur, den heer Kuijntjes, zulks eveneens gedaan en ware het niet, dat de expositie reeds hedenmiddag afliep, vol gaarne zouden wij onze lezers opwekken ons voorbeeld te volgen en eens een bezoek aan de Ambachtsschool te brengen. Hetgeen men daar in oogenschouw heeft te nemen, zal daarvan houden wij ons overtuigd niemand in zijn verwachtingen teleurstel len; de onze althans zijn verre overtroffen. Op aanschouwelijke wijze is het onder wijs zooals dit in de opeenvolgende leer jaren gegeven woTdt, voorgesteld. In de af- deelingen der metaalbewerkers, die gelijk vloers zijn ondergebracht, zien wij de vruchten van het elementair onderwijs in den vorm van eenvoudige lijnteekeningen en dito werkstukken, waarbij er steeds zorg voor wordt gedragen, dat de laatslen, hoe eenvoudig ook, steeds }*an practische waarde zijn. Naarmate de leerling vorderingen maakt, worden logischerwijze ook de teeke- ningen en werkstukken moeilijker en van de leerlingen van het derde leerjaar vinden wij heel goede teekeningen van onderdeelen van stoommachines Op de eerste verdieping vinden wij het geëxposeerde werk van de timmerlieden, dat grootendeels bestemd is voor de jaar- lijksche verloting. Opvallend was het, dat wij hier geenszins den indruk kregen te doen te hebben met werk van leerlingen, veeleer van volslagen vaklieden. De resultaten van hel onderwijs zijn hier al wel zeer fraai en culmineeren o.i. in een prachtig dressoir, een kaptafeltje, piano- krukje, bijzet-tafeltje, enz. De vazen en kleedjes in deze afdeeling zijn welwillend beschikbaar gesteld door den heer Korenhof, kunsthandelaar hier ter stede. Aardig werk is hier ook te zien op het ge bied van huishoudelijke artikelen als droog- rekken. enz., enz., waarnaast ook het con structiewerk als trappen, deuren, ramen en kozijnen vermelding verdient. In de meuhelmakerswerkplaals trok nog een nog niet geheel voltooide zwaar-eiken- houten kast onze aandacht, waarop de heer Kuijntjes ons met zekeren gepasten trots wees. Het bezoek was gedurende de morgen uren reeds boven verwachting groot, terwijl ook voor den middag een dnik bezoek zich liet aanzien. Ten slotte nog een kleine verbetering van ons verslag van gisteren. In het midden der eerste kolom wordt nl. geschreven over „motorrijders", dit moet zijn „motordrij- vers". N.V. Sanders' Gemengd Koor „De Ster". In de concertzaal van café „l'Union" aan de Steenstraat gaf gisteravond voor een tal rijk gehoor bovengenoemd koor een uitste kend geslaagde uitvoering en het was waar lijk een genoegen kennis te nemen van de goede vorderingen, die dit koor, sedert de laatste uitvoering die wij bijwoonde, onder leiding van den heer W. J. Mizée, gemaakt heeft. Wanneer wij bovendien in aanmerking nemen, dat het koor is samengesteld uit de meest heterogene elementen, dan kan het niet anders of het gebodene van gisteravond moet onze volledige goedkeuring wegdra gen, al wenschen wij daarmede geenszins te beloogen, dat de zang in alle opzichten volmaakt was; daarvoor zijn de stemmen nog veel te weinig geschoold. Ook de samenstelling van het programma verdient onzen lof, althans voor zoover de koorliederen betreft. Nadat het koor ter eerbiedige nagedach tenis van het onlangs overleden koorlid Anna Plaizier Psalm 103 vs. 8 „Gelijk het gras is ons kortslondig leven", onder diepe stilte ten gehoore had gebracht, werd het programma geopend met een „Hymne an die Nacht" van L. van Beethoven, waar mede reeds direct een goede indruk werd gewekt. Eu het verdere gedeelte van het programma bevestigde dezen goeden indruk volkomen, waarbij dan in de eerste plaats „Moeders Slaopliedeke" van W. F. Ivools, het „Lied van een meisje en een schipper" van H. J. den Hertog en het slotnummer „Domine, salvan fac Reginam nostram" van A. Giesen speciale vermelding verdie nen. Er werd met veel ambitie gezongen en een hartelijk applaus uit de volle zaal be loonde telkenmale de inderdaad goede prestaties van dit aardige koortje. Ter opluistering had het bestuur zich de welwillende medewerking verzekerd van mevr. Jo de la RieHemerik, pianiste al hier en den Haagschen bariton-zanger, den heer Jan van Rijsselberg. Onze stadgenoote heeft zich van. haar taak gekweten op een wijze, die boven onzen lof verheven is. Met groote techni sche vaardigheid, volkomen beheerscht en fijn genuanceerd heeft zij ons een viertal nummers voorgespeeld en de bloemenhulde, die zij in ontvangst had te nemen was zeer zeker het tastbaar resultaat van den dank van alle aanwezigen. De heer Van Rijsselberg zong vóór de pauze een recitatief en een aria uit „Pau- Ius"-oratorium Tan Mendelssohn Bartholdy en „Petrus Klage" van Brandts Buys, waarin zeer veel schoons te beluisteren viel. Heizelfde zou ongetwijfeld ook voor dc overige liederen gelden ware het niet, dat zijn omvangrijke slem zich niet geheel en al voor deze zaal leende, terwijl daaren boven liederen als „Jonge liefde" van Gottfried Mann en „In 't woud" van Ph. Loots niet het best tot hun recht komen, wanneer ze gezongen worden met een der gelijke forsche slem, als die waarover de heer Van Rijsselberg beschikt, ook al is deze slem dan ook van nog zoo'n goede hoedanigheid. Overigens verwierf ook de heer Van Rijs selberg veel bijval en werd hij aan het eind van den avond herhaaldelijk teruggeroepen. De begeleiding aan den vleugel was bij den heer Mizée in vertrouwde handen. Het was als geheel een welgeslaagde avond, waarop koor en leider met veel ge noegen kunnen terugzien. Onder aan aanwezigen bevond zich de directeur, de heer J. F. X. Sanders met zijn echtgenoote. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weienschappen is mej. dr. Al J. Steenhauer, conservatrice bij de pharmacic aan de Rijksuniversiteit al hier, tot wederopzeggens toegelaten als pri vaat-docente aan genoemde universiteit in de faculteit der wis- en natuurkunde, om onderwijs te geven in de pharmaceulische chemie. De heer R. de Jonge, commies post cn telegrafie, beheerder van het bijkantoor te Noordwijk a. Zee, wordt met 1 Mei a.s. ver plaatst naar het Post- en Telegraafkantoor alhier. De Ned. Bond van a.s. Zendelingen zal 4 Mei een bondsdag houden in de Ned. Zendingsschool te Oegslgeest. Als sprekers treden op: prof. mr. T. A. Baron van As- beck (Oud- en Nieuw-Indië), dr. W. Lcen- dertz (Sören Kecrkegaard) en dr. K. J. Brouwer (Keizer of Galiléër). Donderdagavond, te halfnegen, zal in „L'Union" de oprichtingsvergadering plaats vinden van het mannenkoor „De Yereenigde Zangers". Men zie de advertentie in ons Blad. Vanaf Vrijdag 30 April a.s. des n.m. 12 uur zal het carillon van den stadhuis- toren laten hooren: vóór hcclslag: „Hol- landsoh liedje", woorden en muziek van S. Abramsz, en vóór halfslag; „Wie maar den goeden God laat zorgen", melodie van George Neumark (1621). Gistermorgen omstreeks 10 uur i9 de 70-jarige koetsier Joh. H. met zijn wagen ge reden tegen het hek van het politie-poslhuis aan de Steenstraat, waardoor dit gedeeltelijk werd vernield. Gisteren had op den hoek van Bree- slraat en Vrouwensleeg een aanrijding plaats tusschen de wielrijders C. Iv., bloe mist alhier en zekeren B. eveneens alhier, veroorzaakt doordat laatstgenoemde de bocht ie groot nam. Het rijwiel van K. werd ern stig beschadigd. Gisternacht zijn uit het wijnpakhuis van de firma H. aan de Langegracht vier flesschen wijn ontvreemd. De meester knecht beweerde den vorigen avond de deur goed te hebben gesloten, doch vond deze den volgenden morgen geopend. De politie doet onderzoek. Ten nadeele van den heer W. F. van P. is gisteravond uit den tuin van een per ceel in de Hugo de Groot-straat een heeren rijwiel. ontvreemd. MUZIEK. Leidsche Orkest-Vereeniging. Het is natuurlijk bij de L. O. V. nog niet alles zooals het zijn moet, zelfs nog niet zooals het zijn kan. Maar er valt vooruit gang te constateeren, die Jioop geeft voor de toekomst. De massale orkestklank is sedert de vorige uitvoering verbeterd, men kan merken dat het orkest meer en meer inge speeld raakt. Van de blazers vooral valt veel goeds te vermelden: het koper klinkt glanzend en de heeren weten zich voorbeel dig voor klankexcessen te hoeden; ook bij de houten blazere viel mooie toon te waar- deeren, zij het ook dat zuiverheid een voor werp van hun aanhoudende zorg moet zijn. En als alle strijkers nu maar de gelijken waren van de enkele zeer goeden en de meerdere goeden onder hen. dan zou In de voorhanden strijkbezetting een evenwicht met de blazers mogelijk zijn. Nu ontwikke len ze te weinig toon om het tegen de bla- zersgroep te houden. Uitbreiding .van de strijkersgroep, komt het niet uit de breedte dan maar uit de lengte, zou aan een juiste klankverhouding zeer ten goede komen. Zouden de vaardige vioolspelers onder onze stadgenooten, die tot dusver van het loffe lijk streven der orkestvereeniging meenden toeschouwer te mogen blijven, zoo langza merhand niet hun plicht gaan gevoelen? Haar levensvatbaarheid heeft de L. O. V. nu toch wel bewezen. En dan verdient ze 9teun, alleen al omdat het een plaatselijke vereeniging is. Steun ook vooral van hen, die contribueerend lid kunnen worden^ Dan BINNENLAND. Zittingen van Eerste en Tweede Kamer. Jaarvergaderingen van eenige vereenigin- gen. Mr. Troelstra ongesteld. BUITENLAND. Hoe men het Dnitsch-Rnssisch verdrag op* neemt. Betere vooruitzichten in het Engelscho mijnconflict? vergete men één ding niet bij de appreciatie van ons orkest: het is de eenige gelegenheid waardoor de Leidsche beroepsmusici in staat worden gesteld naast hun dikwijls geest- doodende werk, muziek in den waren en schoonen zin van het woord te beoefenen. En het zijn voorzeker de besten onder hen, die het musiceeren in een ernstig strevend ensemble als een behoefte gevoelen. Velen van hen spelen al mee en meerderen zullen stellig volgen. Is het orkest ook om deze reden niet dubbel en dwars onze steun waard? De uitvoering van gisteravond was in vele opzichten een goed geslaagde. Be^ho- vens Egmont-ouverture opende op waardige wijze het programma in een reproductie, die respect afdwong. Daarna speelde mej. Roosje Driessen het c moll pianoconcert van Beethoven. Het was een debuut. En een zeer fraai debuut. Onze begaafde stadgenoote had zich waar lijk geen gemakkelijke taak gesteld om, voor 't eerst met orkest, dit veeleischende werk te kiezen. Zonder een enkele weifeling heeft ze het concert uit het hoofd voorgedragen, daardoor blijk -gevend van tot rust stem mend zelfvertrouwen. Technisch heeft zo het werk knap beheerscht: het passagewerk kwam er parelend uit, een soepele aanslag en een voorzichtig pedaalgebruik gaven den toon al pianistische bekoring. Dit alles is reeds zeer veel; veel meer dan in billijk heid van een eerste optreden mag worden geëischt. Natuurlijk kon dit nog geen Beet- bovenspel zijn. Wie het 3e concert wil spe len geheel naar den ei9ch moet zich van de altijd weerbarstige stof volkomen hebben vrijgemaakt om ongebonden den grooten geest te kunnen benaderen. Dat komt maar niet zoo ineens. Bij een volgende gelegen heid, nu ze immers weet dat ze het kan, behoeft ze niet meer zoo voorzichtig te spe len. Dan zal ze het vlakke spel, dat Beet hoven allerminst verdraagt, voor een goed deel al kunnen te boven komen. Dan zal ze zich vrijer voelen in haar voordracht, haar toon krachtiger en voller kunnen ma ken en daarmede de beschikking krijgen over een rijker kleurenpalet. De knappe pia niste heeft met de voordracht veel eer inge legd. Zeer hartelijk applaus, herhaalde te rugroepingen en bouquetten waarvan we den tel kwijtraakten, waren haar volkomen verdiende belooning. Het orkest heeft volg zaam en bescheiden begeleid, van een en-» kei vlekje (fugato finale) niet gesproken. Na de pauze het 8e van het twaalftal con- certi grossie van Corelli blijkens bijschrift voor den Kerstnacht gemaakt: het concer tino (2 violen en cello) in handen der hee ren Kroon. Asselen en Veerman, die hun partijen zeer verzorgd en klankschoon (de cellist kan zijn toon wat meer pit geven) hebben ten gehoore gebracht en het con tinuo voor rekening van mej. Marie Veld- huyzen, als maestro al cembalo, die dit fraaie instrument vaardig bespeelde. Het begeleidende strijkorkest /het centerto grosso) heeft zich eveneens verdienstelijk van zijn taak gekweten en bijgedragen tot het alleszins prijzenswaardig geheel. Mej. Yeldhuyzen werden bloemen vereerd Schuberts Unvollendete sloot het goed samengestelde en niet overladen program ma. Dit roerende stuk vraagt om meer poë zie dan het werd toegemeten. De zaal was behoorlijk bezet en het pu bliek dankbaar gestemd. Veel npplaus voor orkest en den leider den heer Zeldpnrust. GEBOREN: Willem Frederik Karei. z. v. M. v. Nood en S. de Jong. Antoni-is Carol us, z. v. A. N. Eradus en M. E^ Koevoet. Jeanette Wilhelmina, d. v. A* Brjjnen en M. G. Overvliet Govert Wil lem Meindert, z. v. G. J. Crans en E. H. W. Bruckwilder. Cornelia Elisabeth, d. v. C. H. Heemskerk en J. J. Heiden. Arie Geert, z. v. A. v. d. Hoek en W. Leonhart. Maria Catharina, d. v. W. H. Boade en M. C. Walle. Cornelis Teunis, z. v. A. Mejjer en M. de Klerk. Johannes Gexardus, z. v. J. G. Monfils en S. Poaw. Cornelia, d. v. S. v. Es en A. D. Lens. Enocl Willem, z. v. W. Muusse en A. v. Arkel. Jacob, z. v. J. J. Kettema en W, yinconrt. .Wilhelmus Hendricus,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1