No. 20279. LEIDSCH OAGBLAD, Vrijdag 23 April Vi ae Biad Anno 1926. 6EMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Eeii gasontploffing te Schevcningfn. Gisternamiddag omstreeks IbaIJzes heelt in pefceel Wimpelstraat 4, te Scliev'emngén een ontploffing plaats gehad, waarbij twee personen gewond werden. In genoemd perceel is een werkplaats voor autogene lassing met carbid-inrichting ge vestigd. De daartoe gebezigde ketel bevindt zich in een gemetseld hokje in genoemde werkplaats. De patroon met zijn knecht waren daar met liet smjapparaal bezig, toen plotseling blijkbaar in dit hoekje opgehpopt acetyleen- gas ontplofte, en wet met zulk een kracht, dal het geheele hokje uil elkaar sprong. De. ketel bleef intact, doch de ebonieten zolde ring van de werkplaats werd vernield, ter wijl alle ruilen sprongen. Aan de overzijde van de straat is eveneens een aantal ruiten gesprongen, vermoedelijk door het weg springen van dik matglas. De patroon en de knecht bekwamen brandwonden aan het gelaal en aan de han den. Zij werden in de ziekenverpleging in de Duinstraat verbonden en konden zich toen huiswaarts begeven. De oniploffing veroorzaakte nog al con sternatie bij de bewoners der straal. Naar de juiste oorzaak der onlplolfing wordt een deskundig onderzoek ingesteld. Branden. Te half acht gis- teravond is, vermoedelijk tengevolge van hel wegwerpen van een eindje sigaar of sigaret, brand ontslaan in een kelder van de Mij. Ifeineken's Bierbrouwerij, aan den Crooswijksche Singel le Rotterdam. De kel der, die geheel, gevuld was met isolatie kurk 13 voor blussching bij brand zeer on gunstig gelegen, waaraan het dan ook te wijten is, dat eerst te ruim elf uur de brand weer kon inrukken, zoodat men met het blusschen bijna vier uur werk gehad heeft. De kelder is aan de voorzijde geheel uit- gebrand. Voor uitbreiding behoefde men geen zorg te hebben, daar "het vuur geïsoleerd was tusschen steenen muren. De waterschade is zeer groot. Twee kinderen verbrand.; Gisternacht half een is op de derde verdie- ping van een door eenige gezinnen bewoond huis in de Govert Flinckslraat te Amster dam brand ontstaan. Op deze verdieping woonde de sigarenmaker G. W. de K. met vrouw en drie kinderen. De vrouw sliep op een zolder-achterkamer en ontwaakte door vlamgeknetter. Ze greep het jongste kindje en snelde naar beneden, terwijl ze de an dere bewoners'alarmeerde. Toen de brandweer kwam sloegen de vlammen voor en achter fel uit. Het bleek in den beginne onmogelijk om lol den zol der door te dringen om de andere twee kin deren. die daar nog moesten zijn, te redden. Ze zijn dan ook jammerlijk omgekomen. Het zijn een 6-jarig jongetje en een 7-jarig meisje, dat juist denzeltden dag hersteld uit een ziekenhuis was teruggekeerd. Toen het vuur bedwongen was, was de derde verdieping geheel uitgebrand. De bei de kinderen werden verkoold gevonden. j De oorzaak van den brand is vermoede lijk, dat een petroleumlampje, dat aan een houlen schot hing te branden, is gevallen en hel schot in brand raakte. Door 'n kipkar gedood. In den Noorder Legmeerpolder le Nieuwer- Airislet heeft een ernstig ongeluk plaats ge had. Benige kinderen waren daar aan het spelen, toen een kipkar passeerde. Een der kinderen sprong op de kar. Een 11-jarig knaapje, P. J. genaamd, wilde dit even eens probeeren, doch kwam bij den sprong tegen het andere knaapje terecht. Hierdoor kwamen beide le vallen en geraakten onder de kar. Den 11-jarigen jongen gingen echter de wielen over de borst, ten gevolge waar- Tan hij op slag werd gedood. De andere kwam juist tusschen de wielen, waardoor deze ongedeerd bleef. Zakje' kruit in de kachel. Een nog goed afgeloopen ontploffing had plaats in de achter de woning van den heer S. C. Lont Pz. te Wieringen 'staande boet. De kachel daar werd gestookt met oud papier, waarin zeer waarschijnlijk een zakje j mei kruit was geraakt Op een gegeven oogenblik sprong met een lievigen knal de kachel uit elkaar. Het dak werd opgelicht en de geheele voormuur weg geslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen Wonder boven wonder niet voor. R.-K. Y a c a n 11 e h u i s -s t i c h t i n g op Schiermonnikoog. Van Schiermon nikoog meldl men aan hel N. v. h. N.: De R.-K. Vacanliehuis-Stichting heeft moeilijkheden met haar betalingen. Zeer vele kleine zakenmenschen op ons eiland zijn gedupeerd, zooals de drie bakkers voor een bedrag van duizenden, de melkleveran- eiers, enz. Op een handige manier hebben de heer en mevr. R. Je zaken hier gedreven en steeds goederen welen los le krijgen. Vele schulden loopen al jaren lang. Er is °P de gebouwen, een le hypotheek van f 70 000 en een 2e hypotheek van f 10 000. De pleegzusters zijn verleden weck allen vertrokken. Getracht wordt met de crediteuren tol een accoord te komen Reruchte Duitse hers gear- resleerd. In de z.g. „Menage'1 le Herzo- genralh, is door de Duitsche politie, in sa menwerking met de Hollandsche, die oa- dep leiding van commissaris Offermans 't voor-onderzoek leidde, van hun bed ge- -icht een drietal Duitschers. beruchte indivi duen, v/elke op 28 Maart I.I., met revolvers gewapend, de woning van den molenaar Becker, bij de Hollandsche grens, binnen kwamen. Zij hielden de bewoners met de co vers in bedwang en onlvrecmdden ver schillende sieraden, geldswaardige papieren enz Toen de molenaar zich verzette, loste e bandieten een drielal scholen op hem. kir man werd echter nifel gewond. Een ontvluchting Toen gistermorgen een zestal Duitschers naar Hertzogenrath zou vertrekken om geleid te worden, sprong een hunner, een zekere M., uit het portierraampje van den (rein. Hij kwam met zijn kin op de rails terecht en kreeg een bloedende wonde Toch zette hij zijn vlucht voort, achtervolgd door eenige agenlen. Uitgeput werd hij door de mijnpolitie ge vonden. Iiij was gevlucht omdat men vóór het vertrek ontdekt had, dat hij papieren van een anderen in arrest geslelden Duitscher had weten te bemachtigen. Het geheele transport is naar het politiebureau terugge bracht. Een gaan. Fransche schoener ver- Gistermoi'gen is iu de haven te De wenschelljkhejd van een inter nationale regeling van het trell- visecherijbedrijf in de Noordzee. In No. 538 van de E.-St. Ber. schrijft de lieer P. E. van R. onder bovenstaanden titel: Onze Ireilvisscherij is. althans voor de naaste toekomst wat later gebeuren zal, is niet te zeggen door de incichting van het bedrijf en den aard der afzetgebieden voor het product aangewezen op de Noord zee. Meer dan de Ireilvisscherij van eenig ander land wordt zij daarom het 'slachtoffer van de ropkelooze verspilling van den na tuurlijken vischrijkdom van de Noordzee, waaraan ,de treilvisschers zich tot dusver hebben schuldig gemaakt en waardoor o.a. 5SÜSS. vans^ van stolen ^helvkch welke vuur den oorlog nog voor respectievelijk 21 en 25 pCt lol de opbrengst van de aange voerde treilvisch bijdroeg, op onrustbarende wijze achteruit gaat, en een winstgevende uitoefening van liet treilvisscherijbedrijf hoe langer hoe moeilijker wordt. Meer dan eenig ander land, heeft Nederland er dus belang bij, dat internationaal maatregelen worden genomen, om lot een rationeele exploitatie van dien rijkdom te geraken. Zulk een rationeele exploitatie moet be rusten op liet beginsel, dat de Noordzee met zoo weinig mogelijk kosten een zoo groot mogelijke waarde aan vischvleesch moet produceti'e.n. Iedere visch heelt een periode, waarin zijn groei liet sterkst is. Hij zet dan het grootste deet van het voedsel, dat hij tot zich neemt, in vischvlecsfch om. Daarna wordt de verhouding hoe langer hoe ongunstiger. Aangezien nu het aantal visschen. dat in de zee kan leven, geheel bepaald wordt door de hoeveelheid voedsel, welke daarin voor hen aanwezig is. spreekt hel vanzelf, dat de productie van visch- stoomschip West-Eldara met aan boord de uit 36 koppen bestaande bemanning van den Franschén driemast-schoener M. F. CX, dio in den nacht van 19 op 20 April on geveer 150 mijl Z.W. van Bishops Bocks is vergaan. De Weet-Eldara is den Sstea April van Norfolk vertrokken met bestemming naar Botterdam en Antwerpen. Op 19 April, de3 avonds ongeveer halt- acht. bevond het s:hip zich op 49' 14" Noorderbreedte en 10' 05" Westerlengte. Op dat oogenblik bemerkte men een drie mast-schoener, die zonder z ito ronddreef. Kort tevoren had het gestormd, en op dat oogenblik stonden er nog een vrij elvaffe wind en een hooge deining. De schoener rolde hevig, en men dacht eau boord van de West-Eldara reeds dadelijk, dat er met don schoener iets niet in orde moest zijl'!. Daarom werd er gestopt, waarop aan boord van den schoener twee roode lichten ge- heschen werden. Verder werd op het voor dek een vuur ontstoken. De West-Eldara praaide vervolgens den schoener, die de Fransche driemaster M. F. C., uit Fécamp i vleesch het grootst zit zijn. wanneer het een kustplaats in de buurt van Havre deel van dat voedsel, hetwelk in visch- bleek te rijn. vleesch wordt omgezet het grootst is, dus Toen de beide schepen elkaar vrij dicht i wanneer de vischslaptel verhoudingsgewijze genaderd waren werd van den schoener een l de meeste individuen' in de slerksle groei- periode telt. De moordenaar van Nelly Wijkers, W. F. Snelders, werd te Haarlem gearresteerd en geboeid door Haarlemscho en Am- stordamsche recherche naar Amsterdam overgebracht. Een foto van Snelders bij het vu laten van het Cectraal-Slation' te Amsterdam. sloep neergelaten, die naar de West-Eldara geroeid werd. Op dsza sloep zat o.a. de eerste stuurman van den schoener, de heer Marcel Carron, die den kapitein van de West-Eldara meedeelde, dat de bemanning van de M. F. C. in nood verkeerde. Bet schip was 25 Maart van Fécamp vertrok ken om op de Doggerbank te gaan visschen. Tijden3 een hrvigen storm was het roer weggeslagen en was het schip lek geraakt. Er stond reeds meer dan 8 voet water in de ruimen. De bemanning, bestaande uit 36 koppen, had de laatste 8 dagen bijna onafgebroken aan de pompen gestaan en zou het geen vier uur meer kunnen uit houden. Er was geen radio-installatie aan boord en het schip was aan het spel van wind en golven overgeleverd. Men besloot daarop de bemanning over te nemen, en in volmaakte orde werd de 6choener verlaten. Iedereen had voldoende gelegenneid zijn boeltje te pakken en mee te nemen. Ook Lolo, de groote zwarte scheepshond, en twee kanaries kwamen mee. De kapitein was de laatste, die het schip verliet Vóór hij van boord ging, 3tortte hij petroleum over het dek en strooide hij wat kruit rond, waarna hij het schip in brand stak. Om kwart vóór twaalf was de laatste man aan boord van de West-Eldara gekomen. Tot hnlf-één is dit schip nog rood de M. F. C. blijven kruisen. Toon was alles af geloopen. De schoener was in de diepte verdwenen. De bemanning van de M. F. C. was geheel uitgeput. De laatste dagen hadden zij zoo goed als niet te eten gehad, en velen hunner hadden baarden van ongeveer een decimeter. Toen de M. F. C. gezonken was, heeft de West-Eldara de reis voortgezet. Gisteren heeft dit schip ligplaats genomen ra de Maashaven. Al spoedig kwam de Fransche consul, de heer Vicault, aan boord om den kapitein, den heer Louis Fallu, en zijn bemanning te begroeten en hen geluk te wenechen met hun redding. Daarop zrjn de schipbreukelingen met Loio en de kanaries naar den wal gegaan om per trein naar Frankrijk terug te koeren. V rouwenhandel. UilMainz wordt aan de „Frankf. Z(g." geschreven: Juffrouw Lili moest en zou ook eens naar het buitenland. „Correspondentie in het Engelsch en Fransch" dat moet loch trek ken. Ze adverteert en krijgt antwoord, nog wel van de wereldfirma Englebert, Fi'.s et Có., Amsterdam, Keizersgracht 422, Fabriek van Autobanden. Heel welwillend slaat op de achterzijde al een conlracl, f 135 per maand; roldoel ze meer. Hel behoelt alleen maar onderleekend te worden. 2 Maart moe! ze al in dienst treden van te voren aan melden aan het particulier adres van mon sieur le directeur Gervis, die zoo vrij zal zijn, een dame van het personeel aan den trein le sturen. Zeker, een ietwat opvallende welwillendheid, doch de goede reputatie der wereldfirma en van Je brave Hollanders, en als je loch zoo graag zou gaan: dus, waarom dadelijk hel ergsle gedacht? In de drukte van liet vertrek verliest juffrouw Lili hel adres van haar toekomsligen chef en gaal daarom een dag eerder, meldt zich op hel kantoor van Englebert Fils et Co. als de nieuwe correspondent en merkt dal.... alles bedrog is. De Amslerdamsche politie stelde vast, dat de nog niet gepakte hande laar in blanke slavinnen brieven had laten drukken met den kop der firma in autoban den, en zoo op jonge meisjes hengelde. Malversaties? Te Mus tricht is aangehouden G., directeur der coöperatieve melkinrichting aldaar, die verdacht wordt van malversaties. Hij is gisteren naar het huis van bewaring over gebracht. O n d e r w ij z e re s: „Piel, waar ben je geboren?" Piel: „Ik ben niel geboren, juf; ik" heb een slietmoeder", '|j Bij een rationeele bevissching moeien de oudere exemplaren derhalve in ieder geval weggevangen worden en die. welke de pe riode van den slerkslen groei nog niet heb ben bereikt, voldoende worden uitgedund, om voor de individuen, die in die periode verkeeren genoeg voedsel over te laten, zon der dat daardoor inlus9chen de generaties, die in de toekomst de individuen in de sterk ste groeiperiode moeten leveren te sterk aangetast worden. In de tweede plaats is het een belang, dat de visschen gevangen worden op het oogen blik dat hun waarde het grootst is, tenzij het afwachten van het in dit opzicht gun stigste moment te zeer ten koste van een zoo groot mogelijke productie van visch vleesch zou gaan. Omtrent de hoeveelheid visschen van el- ken jaargang, welke in zee aanwezig is, kan men alleen op grond van tal van waar nemingen en veel statistisch materiaal een schatting maken, terwijl men omtrent de hoeveelheid beschikbaar voedsel eigenlijk hcelemaal niets weet. Bovendien is de j vischstand der zee niet een particuliere j «laar een maatschappelijke rijkdom, waarop I alle volken evenveel recht hebben. De maat regelen voor een rationeele bevissching der zee moeten dus uiteraard een internationaal publiek-rechtelijk karakter dragen. Dit be hoeft natuurlijk geen reden te zijn. om van het nemen van dergelijke maatregelen al te zien, maar maakt de zaak veel bezwaar lijker. Ook lechnisch is hét vraagstuk niet ge makkelijk op te lossen. Hoe moet m«n vis schen. opdat alleen de exemplaren, die de periode van den sterkslen groei achter den rug hebben, gevangen worden? Maakt men de mazen van het treilnet zoo groot, dat de kleinere plalviseh kan ontsnappen, dan kan men de goed vangrijpe rondvisch niet vangen. De eigenschap van de schol, om. naar mate zij ouder wordt, diepere wateren op te zoeken, deed een middel aan de haud, om de schol, die haar sterken groei nog niet liad doorgemaakt, te sparen. Men kan nl. in de ondiepe gedeelten der zee. waar die nog niet vangrijpe schol in lioofjzaak vooj- komt, de uiloefening der Ireilvisscherij ver bieden Met dit denkbeeld van den Inter nationalen Raad van het onderzoek der zee vereenigde zich een internationale confe rentie van deskundigen, welke verleden jaar van 27 tot 29 Maart te Amsterdam is ge houden. Die conferentie heeft nl. besloten om aan de Regeeringen der bij de ireilvis- -seherij in de Noordzee betrokken landen aan te bevelen, bij onderlinge overeenkomst voor een drietal jaren een smalle strook van de Noordzee langs de leusten van Neder land. Duilschland en Denemarken gedu rende bepaalde tijden van het jaar. ver schillend voor verschillende gedeelten dier strook, te sluilen voor de Ireilvisscherij met stoomschepen en met motorvaartuigen met een vermogen van meer dan 50 PK. Kleinere motorvaartuigen en zeilschepen zouden er dus mogen blijven visschen. Teneinde te voorkomen, dal deze vaartuigen op jonge visch. zoogenaamde „puf", zouden blijven visschen, met bet doel deze aan te voeren en le verkóopen, werd er echter op aange drongen. dat de verschillende landen elk voor zich ook daartegen maatregelen zou den nemen. Deze maatregelen hebben ook ernstige bezwaren voor ons treilvisscherijbedrijf. Het onmogelijk maken van de pufvisscherij zal de loch reeds zoo schrale Verdiensten van- vele kustvisschers, in hel bijzonder van de opvarenden van een groot deel der motor- botters vrij sterk doen dalen en den beman ningen der treilende loggers het verval doen verliezen, dat de opbrengst der puf hun opleverde en dat een welkome aanvul ling vormde van hun doorgaans erg scha- rafele loon. De kleine sloomlreilers, die niet geschikt zijn voor de visscherij op schel- visch en kabeljauw in de diepe zee en meer in het bijzonder 'dienen voor 'de visscherij op schol en andere plalviseh. welke zich niet zoover van de kusten en vooral in de Duitsche bocht ophoudt en deze vaar tuigen. scholbootcn genaamd, vormen onge veer de helft van onze geheele stoomlreiler- vloot zullen een vrij aanzienlijk deel van hun vi9chgrondcn verliezen, waaronder ook enkel?, welke hun belangrijko vangsten, o.a. van long en andere fijne platvischsoorlen, opleveren. Welk deel van hun besommingen zij daardoor zullen moeten prijs geven, an in hoeverre zij zich op andere vischgronden voor dit verlies kunnen schadeloosstellen, is bij gebreke van de noodige gegevens moei lijk na te gaan, maar de betrokken reeders zelf zien de gevolgen heel donker in. Aan de kans op een voortgezellen achteruitgang der scholvangslen, waardoor deze binnen betrekkelijk korten tijd hun beteekenis voor de visscherij ten slotte geheel zullen ver liezen, gelooven zij niel zoo erg en in ieder geval zien zij het dadelijk nadeel, helweik zij van de sluiting verwachten, ernstiger in. Vermoedelijk komt dit voort uit de alge meen me «schelijke neiging, om een toe komstig belang le onderschatten. Intusschen indien voldoende vaststaat, dat de voorgestelde maatregelen noodig zijn, mag men zich daarvan in beginsel niet laten afhouden door bezwaren van een deel der reeders en visschers. want de visscherij is niet alleen hun belang, maar dat van de geheele gemeenschap en ook van het toe komstige geslacht. Hoe dan ook. er moet iets gebeuren. De zaak is van te groot belang voor ons nalio- nale Ireilvisscherijbedrijf. Leiderdorp. Gemeenteraad. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Alvorens met de werkzaamheden aan te vangen gedenkt de Voorzitter twee ingezetenen, die sedert de laatste verga dering zijn overleden n.l. den heer J. Mo raal die verscheidene jaren de gemeente als raadslid heeft gediend en den heer N. van Oosterhout, die 2-1 jaren hoofd der openbare school is geweest; bij meent in den geest van de heeren te spreken, wan neer hij zegt. dat hun gedachtenis steeds in dankbare herinnering zal blijven. Daarna worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd Wordt Ier tafel gebracht en gelezen 1. Een verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim. 2. Mededeclingen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden. 3. Een overzicht van de werkzaamheden van den Keuringsdienst van Waren te Lei den, over het 1ste kwartaal 1926. 4. Een nader verzoek van de bewoners van den Zijldijk, inzake de verlichting al daar door electriciteit. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. eenige dagen geleden met den hoofdingenieur van de stedelijke lichtfabrieken een bespreking hebben ge had en dat nadere opgaven nog worden tegemoet gezien. 5. Prov. blad No. 16 van 1926, inzake wij ziging en aanvulling der begrootings-reke- nings- en boekhoudvoorschriften 1924. 6. Een proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt, dat in kas aanwezig wa» en moest zijn f 483.99V& en bij de bank voor Ned. Gem. f11741. 7. Een missive van Ged. Staten, ten ge leide van de goedgekeurde wijziging der begrooting, dienst 1925. 8. Rekening van de bewaarschool over 1925, waaruit blijkt, dat er een nadeelig fclot i» van f 771.02, zoodat besloten wordt over dat jaar een subsidie van f 400 te geven. 9. Een verzoek van Gebrs. Mol om in ge bruik te mogen hebben een stukje grond van het kadastrale perceel Sectie A. No. 3559, waarop de gashouder is geplaatst. De Voorzitter deelt mede, dat bedoeld stukje is verhuurd aan de Stedelijke lichtfabrie ken, zocdat het niet andermaal verhuurd kan wordenop voorstel van B. en W. wordt besloten aan de lichtfabrieken te berichten, dat geen bezwaar bestaat, dat een gedeelte van dat perceel tijdelijk a^n- Gebrs. Mol in gebruik wordt gegeveü. 10. Een missive van B. en W. van Leiden, dat zij bereid zijn de beide vcldkeipaden in de Dorpstraat te vervangen door klinker paden, mits door de gemeente in de kos ten van dat werk een bijdrage wordt ver leend van f 1000. Aangezien op de begroo ting voor dat doel reeds een bedrag van f 1000 was uitgetrokken, hebben B. en W. aan het gemeentebestuur van Leiden be licht, dat de gevraagde bijdrage wordt ver leend, waarmede de leden accoord gaan. 11. Een missive van Ged. Staten, inzake de rekening 1924. Aangezien de opmerkin gen van administraticven aard zijn wor den B. en W. gemachtigd de noodige wijzi gingen daarin aan te brengen. 12. De grosse van een vonnis van de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage van 9 Maart 1926, waaruit blijkt dat Jan de Lange, in zijn vordering tegen de gemeente, niet- ontvankelijk is verklaard en dat hij veroor deeld is in de kosten, ook die der gemeen te en zulks op gi'ond, dat de vordering, voor zooveel betreft de jaren 1920, 1921, 1922 en 1923, was verjaard en dat voor diensten, bewezen in hoedanigheid van onbezoldigd rijksveldwachter, geen recht op loon bestaat. Voorts is De Lange van de afwijzende beschikking van den Raad om een toeslag op zijn pensioen zonder succes bij Ged. Staten in beroep gegaan, welk college, blij kens hun beficht, den man heeft te kennen gegeven, voor tusschenkomst geen termen aanwezig te achten. 13. Een kennisgeving van Mevr. Van Oos terhout van het overlijden van haar echt genoot. In verband hiermede deelt dc Voor. zitter mede, dat B en W., na een bespre king met den Inspecteur van het Lager Onderwijs, een oproeping hebben gedaan voor een nieuw hoofd der openbare lagere school. Daarna wordt, overgegaan tot het aan brengen van eenige wijzigingen in de be grootingen 1925 en 1926, tengevolge van de nieuwe voorschriften en worden de betrek kelijke besluiten vastgesteld. Vervolgens wordt overgegaan tot de be noeming van een lid der Com. tot Wering van Schoolverzuim, wegens heb niet aan nemen der benoeming door den heer W. van Tongeren. Het heeft de aandacht van B. en W. getrokken dat geen der leden van genoemde commissie behoort tot de R.-K. kerk. zoodat zij thans voor de ver vulling der vacature, in alphabetiseho volgorde, aanbeve.en de heeren I J. Kla ver en N. Koot. Blijkens dc gehouden stem ming, waarbij de heeren Groenendijk cn Van Leeuwen als stemopDcmers fungecren, 1*3 als zoodanig gekozen de heer N Koot met 4 stemmen. Aisnu wordt de Legger van Wegen en Voetpaden, die gedurende een maand ter inzage heeft gelegen, maar waarnaar nie mand is wezen kijken, vastgesteld. Uit het jaarlijksch verslag ea het ver slag van de Volkshuisvesting, worden door den Voorzitter eenige mededcelingen ge daan, die daarna voor kennisgeving wor den aangenomen. Bij dc rondvraag vraagt de heer Klaver of de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie wel door den iaad is vastgesteld, aangezien daarvoor geen afzonderlijk be sluit werd genomen. De voorzitter deelt' mede, dat zulks niet noodig was, omdat de vaststelling der begrooting, waarop de jaar wedde was uitgetrokken, tcveos vaststel ling inhoudt van de jaarwedde. Niets meer aan de orde zijnde wordt- de vergadering gesloten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13