GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Het Voorjaar is de Lijd gemeente, een majete uilkeèring ontvangen, omdat hun foonen lager zijn dan die in groo- tere gemeenten. Ter iluslratie van het financieel schade lijke en de daaruit voortspruitende moeilijk heden, wijzen de besturen er op, dat Velsen rende vier maanden celstraf in eenzaamheid uit te zitten Men heeft thans een verzoek om gratie ingediend. Arbeider doodgereden. Za terdagmiddag heeft een ernstig ongeluk tJi.ur.11, n i vtv. IJV.C.UI vil V. I', - - - [..lusjjiiuuuK), "VVIU vvn E> in de lsle klasse ligt, Beverwijk in de 2de, plaats gehad op de spoorbaan bij het sta- Wijk aan Duin en Zee in de 3de. Een deel der gemeente Velsen maakt met Wijk aan Zee en Duin één geheel met Beverwijk uil; vooral voor "Wijk aan Zee is dit lypeerend. Leden, die dicht bijeen wonen krijgen daar door zeer vorsehillende bedragen aan uil- kcering. ïn het geval VelsenWijk aan Zee en Duin bedraagt het verschil per week f 3.54. Vooral met het oog op de werkloosheids- kassen, die thans wederom normaal werken in zoover dat niet meer dan 100 pCt. sub sidie wordt verstrekt van Overheidswege, wil het den besturen voorkomen, dat het tion Muiderpoort te Amsterdam. Arbeiders j waren daar bezig tnssehen de spoorbaan j grint te verwerken, toen een trein nader de. De seineh stonden op veilig. De 30-ja- rige arbeider v. d. K., die nog gewaar schuwd werd door een zijner kameraden, kon niet meer wegspringen en werd gegre pen door den trein. De man werd vermor- j zeld Bloedvergiftiging. Te De. venter is het 18-jarig meisje M. J. S. over leden aan bloedvergiftiging, ontstaan ten- 1 gevolge van een ontstoken kies. 15-jarige D. H. aan „W ord de mijn e", zei hij. Waarom?" vroeg zij. „Ala je de mijne niet wordt, sterf ik". Zij zei neen. Dal ia zestig jaar gek En tisleravond is hij gestorven. Hij drjfe en tachtig jaar. leden, werd -li- I Te Huizen is de u-jongc -.a- ongeoorloofd vsde gemcenteklasse-mdeehng bloedvergiftiging vnj plotting overlede... van het Bezoldigingsbesluit voor de hoogte kn^ iatje aau den pols der uilkeeringshcdragon uit de werkloos- '- - heidskas te handhaven. Daarom verzoeken de besturen den minister beleefd, doch drin gend te willen beslissen, dal, als de kasbe- sluren zulks wenschen, die gemeenleklasse- indeeling voor de werkloosheidskassen niet toegankelijk is. De besturen stellen er prijs op, indien de minister hiertegen bezwaar mocht hebben, deze zaak nog nader monde ling toe te lichten vóór een beslissing gema- men wordt. Emmen's betalingen. Omtrent het slaken van de betalingen door de gemeente Ernmen meldt men nader aan de „N. H. CL" dal alleen groole bedra gen voorloopig niet worden uitbetaald, Dc 25 pcL voor de werkverschaffing, de loonen van de ambtenaren en het geld voor de bur gerlijke armbesturen worden nog betaald. Het bestuur van den Ncderl. R.K. Bond stukgekrabd. Branden. Te Zuilen bij Utrecht is in een pand, waarin een verf- fabriék en een schoensmecrfabriek geves tigd waren, een uitslaande brand uitgebro ken. Met hulp van de Utrechtsche brand weer werd de brand gebluscht. Het gedeel te van het gebouw, waadin genoemde fa brieken waren, brandde geheel uit. Te Bornc zijn twee woningen, bewoond door de gezinnen K. en Van D. en toebe- hoorende aan de Bornsche Bouwvereeni- ging, uitgebrand. Te Henschot-en (Utrecht),, is de koemcl- kerswoning van v. L. afgebrand. Twee kal veren kwamen in de vlammen om, en er is 5000 pond hooi verloren gegaan. Diefstallen. Te Winscho ten zijn gistern de 18-jarige loopknecht G. J. en de 26-jarige vrachtrijder J. S., beiden van Groole Gezinnen heelt een uitvoerig toe- uit Bellingwolde, terzake van verduiste- gelicht adres gericht tot den Minister van ring van gelden in voorloopige hechtenis Justitie, waarin wordt verzocht de door den gesteld. Er is in een perceel aan de Zwanenbur gerstraat te Amsterdam ingebroken. In dit perceel is gevestigd de zaak van den heer Kisch, handelaar in boter en kaa6. De fa milie was omstreeks half 8 uitgegaan en om 10 uur weer thuis gekomen. Bij haar fchuis- I komst bemerkte zij, dat alles overhoop J was gehaald. i De inbrekers, die vermoedelijk door het I aangrenzende leegstaande huis in den kaaswinkel zijn gekomen, hebben uit de linnenkast verschillende sieraden van goud en zilver weggenomen ter waarde van on geveer f 1500. Voorts hebben zij eenige busjes gestolen met f 450 aan geld. Van de daders is nog geen spoor ont dekt. neo-malthusiaanschen bond verzochte Ko ninklijke goedkeuring van de statuten niet te willen verlcenen. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 22 April 1926 niet plaals hebben. UIT NED. COST-INDIE. Een nieuwe klewangaanval in Atjeh. KOTA RADJA, 17 April (Aneta). Een klewangaanval te Oedjong Poelo in het landschap Kloeët op de marechaussee-brigade van luitenant Batten werd afgeslagen. Onzer zijds werd licht gewond luit. Batten, 3 marechausees zwaar, één levensgevaarlijk, één licht en ééo onbeduidend gewond. De Indische begrooting. Aneta seint ons uit' Buitenzorg: De be-grootingsvei-gadering ten poleiae ij afg floepen. Ondanks belangrijk balast!ng- vcfllaging, waaronder afschaffing van liet hoofdgeld, dat twaalf millioen opleverde, is toe)) een sluitende begrooting verkregen met een overschot van zev-n tot acht ton op „gewoon". Bovendien worden belangrijke nieuwe maatregelen voorgesteld voor een grocte uitbreiding van de irrigatie o.a. in de noodlijdende streken van Rembang, en belangrijke wegenaanleg op Java, benevens extra 7Va millioen voor den aankoop van particuliere landerijen. Voorts verlaging van do opcenten op Europeesche verponding en wijziging van de Tnlandsche verponding; wegenaanleg ook in Banjoemas en de Prean- ger en in Zuid-Bantam en op Atjeh. Opiumsmokkelen. De Chi- neesche stoker Tang Tak, geboren te Hong kong, is door de rivierpolitie te Rotter dam aangehouden, toen hij zich aan boord van het s.s. „Saraarinde" wilde begeven. De politie vond V/2 K-G. opium op hem. Hij gebruikte het internationale argument, dat hij de opium van een onbekende had gekocht Een vergissing. Eenige ja- rsn geleden werd te Amsterdam een be jaard man ter zake van zedendelict veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaren. Toen er ongeveer drie van Tijdens de gymnastiekles 1 overleden. Tijdens d© gymnatiekles aan de r.-k. school voor M. U. L. 0. te Apel doorn, zakte een der leerlingen, A. v. 't E., plotseling ineen. Toen men hem opnam, was liet leven reeds geweken. Dr. Ilermani- cles constateerde hartverlamming. Het behoud van het Drent- sche veenkind. Door den heer G. 3 Lodewijks, arts te Nieuw-Amsterdam is over de maanden Februari en Maart een onderzoek ingesteld naar den gezondheids toestand van de kinderen op de O. L. School te Borger-ErfscheidenveeD, waar van deze thans een gespecificeerd rapport het licht heeft doen zien. j Heb onderzoek betrof in totaal 142 kin- i deren, waarvan 34 gerekend kunnen wor- i den tob de beter gesitueerden en 108 tot de arbeidersbevolking. Wat den voedings toestand betreft is blijkens het rapport komen vast te staan, dat deze van 20 kin deren slecht en van 42 niet goed is, dus in totaal 62, die aan voeding te kort komen. Onder de rubruiek tegenwoordige afwij kingen" komen 88 gevallen van bleekzucht en ldierzwellingen voor. De veenbranden. De ve en- branden zoowel te Valthe als te Buincn zijn gebluscht. Door een auto overreden. Te Haelen is het 6-jarig zoontje van den landbouwer Hendriks door een auto over reden. In deerniswekkenderi toestand werd het in het hospitaal te Roermond opgeno men. Den chauffeur treft geen schuld. Goed afgeloopen. J. vanB., «U j >- 1 JU/ll/Ji. AUtJJ <- 1 V '.".1 UJ1V, «UU O J verstreken waren, diende de man, die in- die per rijwiel te Vinkeveen een onbewaak- tusschen zeventig jaar was geworden, aldus ,,de Tel." een verzoek in om hem een half jaar kwijt te schelden, zulks met het oog op het tuinwerk, dat hij in het voorjaar en in den zomer zou kunnen verrichten. Op dit verzoek werd goedgunstig beschikt, zoodat hij in plaats van 27 October 1926 reeds op 20 Maart j.l. de vrijheid zij het dan ook op dc gebruikelijke voorwaarde, herkreeg. Met een paar honderd gulden, welke hij in de gevangenis met werk had verdiend en in een nieuw pak gestoken, kwam hij juist toen de zomersche dagen begonnen in Amsterdam aan. Het geluk was hem gunstig en aanstonds reeds kon hij het hera beloofde tuinwerk krijgen. Met zijn woon schuit was hij minder gelukkig, deze bleek vermolmd en verzand te zijn, zoodat hij zijn toevlucht elders moest zoeken. Hij deed zelfs eenige bescheiden bestellingen, omdat de inventaris van de ark onbruik baar was geworden. Tegen Paschen vervoegden zich plotse ling twee rechercheurs van het bureau Admiraal de Ruyterweg te zijnent en na men hem meer naai* het parket van den officier van justitie. Hier hoorde hij, dat het do bedoeling was geweest, hem drie maanden kwijt te schelden, doch dat, ten gevolge van eenf fout in de administratie, de voorwaarde lijke invrijheidssteliing op 20 Maart had plaats gehad. Zonder dat hij gelegenheid kreeg orde op zijn zaken te stellen en zijn meubelen op te bergen, werd de zeventigjarige, die tien dagen van gouden voorjaarszon had g'noten, ijlings opgezonden naar de ge- vajigeijis te ficheveningen, om de restee- tcn overweg overstak nabij het station, juist toen een trein aankwam, werd door de loco motief gegrepen, waardoor zijn rijwiel ge heel in elkaar werd gereden. Hij zelf kwam er wonder boven wonder goed af. Een gevaarlijk su jet. Toen Vrijdagnamiddag een 5-tal meisjes, van wie de oudste ongeveer 17 jaar, op de slikken aan de Schelde te Bergen op Zoom bezig was met het zoeken van kreukelen, werden zij aangesproken door een man, die voorgaf van de politie te zijn. Wijl de meisjes niet in het bezit bleken te zijn van een „vergun ning" werd het oudste meisje „aangehou den" voor een proces-verbaal. Hij nam het verschrikte kind mee naar een schuur, waar zooals hij beweerde zijn boeken lagen en het proces-verbaal zou worden opge maakt. Het gebouwtje was echter gesloten en dies sommeerde hij het meisje daar te blijven wachten tot hij zou terugkomen. Dit kwam het meisje verdacht voor en zij wei gerde te blijven wachten. De man greep daarop het kind aan waarom het om hulp riep en de vier andere kinderen, mede om hulp roepende toegeschoten om haar bij te slaan. De „agent" vond het toen geraden zelf de. vlucht te nemen. Aangifte werd nu gedaan en de politie mocht het gelukken op de gegeven aanwijzingen het gevaarlijk sujet le arresteeren, een oude bekende der politie, uil Halsleren, die al meer voor dergelijke misdrijven was aangehouden. Dat kostte krachtl In de vergadering van den gemeenterajad van Oost- en West-Souburg moest een raads commissie van drie personen worden be noemd. Hiervoor waren niet minder dan 15 stemmingen en 3 lotingen noodigr» BUITENLANDSCH GEMENGD. Auto-ramp. Bjj de in Elzas-Lotharirjgen gehouden Fransche manoeuvres verloor de bestuurder van een Iransporlauto in een scherpe bocht, de heerschappij over zijn stuur, waardoor de wagen tegen een muur opreed, dien ver nielde en in volle vaart van een wijnberg naar beneden viel. De auto sloeg driemaal over den kop en viel door het dak van een boerenhut die volkomen vernield werd: Van de 20 man, gelukte het eenigen uit den wa gen te springen, maar 3 soldaten waren on middellijk dood en tien anderen zijn levens gevaarlijk gewond. Ongeval op 't Tempelhoferleld. Do Mexicaansche studiecommissie, die sinds enkele dagen Je Berlijn vertoeft, bracht een bezoek aan de vlieghaven op Tempelhof erf eld bij Berlijn. Ter eere van de gasten zouden een paar vuurpijlen worden afgevuurd;* een dezer vuurpijlen ontplofte echter te vroeg en sneed de halsslagader van een arbeider door. Alhoewel Mexicaan sche ger.eesheeren, die van het gezelschap deel uitmaakten, het slachtoffer onmiddel lijk te hulp kwamen, overleed de man wei nige oogenblikken nadien tijdens het trans port naar het ziekenhuis. Het geval verwekte natuurlijk een zeer pijnlijken indruk bij de gasten, die bereids een belangrijk bedrag ter beschikking heb ben gesteld voor het gezin van den ver ongelukten arbeider. Groote smokkelhandel in auto's. De Duilsche douane (e Kehl is een groole belastingontduiking op het spoor gekomen van een Saksische automobielfabriek, die een kleinen wagen van èen serie-fabriek op groole schaol naar Duitschland inge voerd heeft. Er is een bedrag van millioenen mee gemoeid. Vier douane-ambtenaren zijn als medeplichtigen gearresteerd. Spoorwegongeluk. De maiilrein van, Rosloff naar Kieff is ontspoord. Twee wagons zijn verbrijzeld. Er zijn 2 docden en 8 ernstig gewonden. Huis ingestort. Uit Moskou wordt gemeld; Bij den bouw van een gebouw van twaalf verdiepingen heeft zich een verschrikkelijke catastrophe voorgedaan. Het geheele gebouw stortte in en begroef een groot aantal werklieden onder zich. Van degenen, die op de boven ste verdiepingen aan bet werk waren, is er niet een gered. De juiste oorzaak is niet be kend, doch het slaat vast, dat de ramp het gevolg is van nalatigheid, daar men het ne men van de noodige veiligheidsmaatregelen heeft verzuimd. Cycloon in Voor-Indië. Uit Calcutta wordt gemeld, dat Madari- poer voor den tweeden keer van het jaar door een cycloon werd geteisterd. Veertig huizen zijn verwoest. Drie personen zijn ge dood en 100 gewond. Ned.-Herv. Kerk. Aangenomen: Naar Ganelsweer: II. Boiten, cand. te Veendam; naar Blokzijl ds. D. J. F. Westenburg, te Pesse (Dr.). Gerei. Kerk. Aangenomen; Naar Oud-Loosdrechl: J. F. de Gieren, cand. Ie Waarder (Z.-H.). Bedankt: Voor Haamslede: J. F. de Gieren, cand. te Waarder (Z.-H). Intrede van ds. Be Waard te Rijnsbcrg. Voor de Gereformeerde Kerk lo Hijnsburg. die haar tweeden predikant in zijn ambt be vestigd zag, was het gisteren een gedenk waardige dag. De morgengodsdiensloefening werd aange vangen met het zingen van Psalm 108 1 en gebed, waarna werd voorgelezen uit 2 Ko- rinthe van het 12de vers van Hoofdstuk 10 lot het 3de vers van Hoofdstuk 12. Nadat hierop was gezongen Psalm 135 1,. 11 enl2, ving ds. E. H. Broekslra de predi katie aan, waarbij spr. als tekst had ge kozen 2 Korinthe 11:2. Als inleiding tot de predikatie, wees spr. erop, hoe te Rijsburg in 1839 de Gerefor meerde Kerk werd gesticht, aanvangende met personen, en de ambten werden ver deeld, waarbij spr. er levens op wees, hoe onder zijn drie voorgangers, de predikanten Wessel, Greve en Renkema, de kerk een ge weldige uitbreiding verkreeg. Zoo sterk zelfs, dat het thans noodzakelijk was gebleken een tweeden dienaar des Woords te be roepen. Uitvoerig ging spr. hierop na de laak van den dienaar des Woords, nl. de toebereiding van de bruid (de gemeente) voor haar man, Jezus Chrislus. Aan de hand van zijn tekstwoord sprak ds. Broekslra hierbij over een verheven laak, en een verheven doel, waarbij wordt ver- eischt een heilige en ijverige gemoedsstem. raing. Als tusschenzang werd gezongen Psalm 118 13, waarna de nieuwberoepen predi kant, ds. J. de Waard, door ds. Broekstra in zijn ambt bevestigd werd. Na beëindiging van deze plechtigheid werd ds. de Waard door de gemeente toegezongen Psalm 20 1, terwijl de slotzang was vers 3 van den Avondzang. In den namiddagdienst deed hierop ds. De Waard zijn intrede. Na het zingen van Psalm 123". 1 werd voorgelezen uit het Boek der Openbaringen Hoofdstuk 1, terwijl spr. als tekst koos Open baringen 1 10 en 11. Nadat vooraf was gezongen Psalm 89 1 en 8, ving spr. zijn predikatie aan, als hoofd gedachte uitwerkende Christus, de opgestane DE BLOEIENDE BETUWE. Een Lente-tafereel in Wadenoyen. Koning op den dag des Heeren verschenen aan Johannes, inzake hef brengen van het Evangelie aan de zeven gemeenten, de schrik des Herren, dc troost des Heeren en liet gebod des Heeren. Na het zingen van Psalm 119 65 werden hierop de gebruikelijke toespraken gehouden Allereerst richtfe spr. zich hierbij tot den ICerkeraad van de Gereformeerde Kerk, tot zijn bevestiger ds. E. II. Broekstra en tot het dagelijkse]) bestuur der gemeente, dat voltal lig de plechtigheid bijwoonde. Hierna werden locgesproken de broeders- afgevaardigden van de gemeenlen uit de classis Leiden, alsmede de catechisanten. Namens de classis Leiden cn als predi kant van de meest nabijliggende gemeente werd vervolgens ds. De Waard toegesproken door ds. Meijering van Katwijk aan den Rijn. Na dankzegging werd hierop de plechtig heid besloten met het zingen van Ps. 103 7. De plechtigheid werd door zeer vele be langstellenden bijgewoond, zoodat ieder plaatsje cn zelfs de voetpaden geheel bezet waren. De zaal-Geelkerken. In de Vrijdagmiddag gehouden spoed- eischende vergadering van den Kerksraad der Geref. Kerk van Haarlemmermeer Oost- Zjrde, is besloten ds. Van Duin alsnog tot heden gelegenheid te geven de hem gestelde vragen te antwoorden. Tot dien datum is zijn golwongen vacantie, in verbor.d daarmede, verlengd. Het meerendeel der lidmaten dezer kerk schaart zich aan de zrjde van den kerkeraad. Samenwerkende zendingscorporaties. De ontvangsten- gedurende de maand Maart bedroegen ongeveer 1 -iö.OOO, een bedrag dat hooger is dan hetgeen in dezelf de maand van het vorige jaar ontvangen werd, maar dat toch ontoereikend is om in de behoeften van het Zendingswerk te voor zien. De inkomsten waarop met meerdere of mindere zekerheid te rekenen valt, ble ven gedurende het eerste kwartaal 1926 met f 27.500 beneden de verwachting. De bui tengewone inkomsten, die het benoodigde moeten aanvullen, bleven gedurende het eerste kwartaal met f 78 500 beneden de raming. Men ziet het dreigend tekort dus weer gestadig groeien: om welke reden de Besturen een krachtig beroep doen op de welwillendheid van allen, die met de Zen ding sympabhiseeren om dooT een meer re gelmatige verdeeling en toezending hunner bijdragen de schommelingen in de inkom sten, die een nadeelige invloed op den gang van het Zendingswerk oefenen, te voorko men. Verleden jaar werd in April, mede ten ge volge van de giro-collecte, een bedrag van 138,000 onlvangen. maar de inkomsten ge durende de eerste helft dezer maand doen onderstellen, dat dat cijfer dit jaar niet zal worden bereikt, tenzij men alsnog een bij zondere bijdrage wil toezenden hetgeen bij zonder zou worden gewaardeerd. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JOHAN DE WITT, 19 April v. Amst. te Batavia verwacht. KAMBANGAN, uitr., 19 April le Port Said verwacht. JAN Pz. COEN, uitr., 20 April te Algiers verwacht. MAFIA, thuisr., 17 April te Liverpool. JAVA, uitr., 17 April V. Suez. EANKA, uitr., 17 April v. Suez. RADJA, thuisr., 17 April v. Port Said. ROTTERDAMSD.Pr I OYD. KEETOSONO, uitr., 19 April bij Perim verwacht. INDRAPOERA, thuisr., 17 April te Suez. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. KINDERDIJK, Pacific Kust n. Rott, 16 April te Los Angelos. EDAM, 17 April v. New Orleans to Rott. NIEUW AMSTERDAM, 17 April v. New- York n. Rott. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". p EIS AND ER, 16 April v. Liverpool te Singapore. MEMNON, Amst. n. Java ,pass. 17 April Gibraltar. CITY OF LYONS, 16 April v. Rott. te Penang. KON. BOLL. LLOYD. WATERLAND, 17 April n. Hamburg, FLANDRIA, thuisr, 17. April r. Peroam- buco. RECLAME. voor blordarme en bleekzuchtige personen om <c© ver»ierk!nfl!>uur VU eeajfl< BMDdtt t* volge» Gtta middel U In dergelijke gevallen zoo geschikt W Dr.HOMMEL'S HAEMATOGEN-TARLETTEtf V De fijne Zwitacracbe chocolade la op zichzelf reed» voedzaam en brengt de versterkende bestand-, v deelen der vloeibare Haematogen op urn Mer emakeltjke manier In bet lichaam.' Per doos f 1.90 bi] Apoth. en Drogisteaj pr- hommees haematogen 3 626 HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. BOVENKERK, thuisr., 19 April te Antw, verwacht. SGMMELBDiJK, uitr., pass. 15 April l'erinï. MEERKERK, thuisr., 19 April te Suez verw. H1J1ALOER, uitr., 16 April te Rangoon. IJSELDIJK, thuisr., 16 April te Coconada. •HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. OLDEKERK, 17 April v. Amst. n. Japan. KON. WEST.-IND. MAILDIENST. COMMEWIJNE, 19 April v. Amst te Par1 ramaribo verw. VAN RENSSELAER, thuisr., 20 April te Flymouth verw. ARES, 16 April v. Cristobal n. Curacao. HECTOR, 16 April v. Mexillones n. Callao. HEF.MES, 16 April v. Trinidad n. Amst'. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM, uitr., 20 April te Bordeaux verwacht. JAGERSFONTEIN, thuisr., 17 April van Kaapstad. SCHELDESTROOM, 15 April v. Dakar n, Monrovia. RANDFONTEIN, uitr., pass. 17 April Gin braltar. JAVACHINAJAPAN-LIJN. TJ1SAR0EA, 16 April v. Shanghae te Batavia. KON. FAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. RETEH, Rott. n. Batavia, pass. 17 April Kaap St. Vincent. RANTAUPANDJANG, 17 April v. Sama- rang n. Bangkok. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ZIJLDIJK, thuisr., 15 April v. Montevideo. ALHENA, 17 April v. B. Aires te Rott NSDEHL EN VREEMDE SCHEPEN. ZWARTE ZEE, Newcastle n. Genua, pass. 16 April Bevezier. ZAANDIJK, Conception n. Las Palmas, pass. 17 April Fernando Norcnha. IJSSELHAVEN, 16 April v. Benisaf naar Philadelphia. IJSSEL, 15 April v. Vigo n. Casablanca. Wm. VAN DRJEL Sr„ 16 Maart v. New castle n. Marseille. LEKHAVEN, 15 April v. Savannah r.aaï Liverpool. EEM, 15 April v. Bordeaux te Bilbao. WAAL, 16 April v. Barcelona n. San Carlos. PENDRECHT, Porto Pi n. Novorossisk, pars 16 April Konstanlinopel. KEIBERGEN, Barry n. Genua, pass. 15 15 April Finisterre. BARENDRECHT, St. Louis du Rhone naar Beaumont, pass. 16 April Key West. MIJDRECHT, 16 April v. Vigo n. New-York VECHT, 16 April v. Bordeaux n. Bilbao. Y1LDÜM, 16 April v. Conception n. Lae Falmas. JONGI .ANTHONY, Rott. n. Alicante, pars. 16 April Dover. WOLSUM, Slax n. Calais, pas3. 16 April Gibraltar. LARENBERG. Rott. n. Montreal, pass. 16 April Bevezier. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis le Leiden op Vrijdag 16 April 1926, ten over slaan van: 1. J. A. van Hamel, notaris te Leiden: Koddesteeg 2a, kooper J. Zandvoort qq. voor f1120; 2. B. J. J. N. Troost, Notaris le Leiden? Julianaiaan 18, te Oegstgeest, J. A. W. Aal- bersberg, voor f12.2000; Paradijssteeg 23, J van Dille vod!* 1260; 3. A. J. C. van der Heyden, notaris te Lei den: Hooigracht 60, C. J. Snijders qq. voor, f 12.750; Bronkhoratstraat 31, 31a, 33 en 33 J. B. Hoogeveen qq. voor 18175; Minne- hroersgracht 19, J. W. P. Licht qq., voor f 400. De beide overige perceelen zijn met 8egund- 2_2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6