Voer 't Eerst. ANEKDOTES. Koos Brouwer ik heb in Zeeland ook zóó veel vruchtboomen gezien, die prachtig bloeiden, ze zagen soms sneeuwwit zóó vo! witle bloesems zalen ze, prachtig. Hebben jullie een grooten luin? Cornelis Jean Lissenberg je liebl mij een heeleboel gestuurd hoor, ik zal hel voor en na eens plaatsen. Willy, Jo en To Vlasveld van 711 jaar behoort men lot de kleineren en daarboven tot de grooteren. Wietske Osinga dat gebeurt meer, als men kan fietsen en dat dikwijls doet, dan houdt men niet veel van wandelen, dat gaat dan te langzaam. Fietsen kan ik ni maar rijden doe ik ook duizendmaal liever dan loopen. Lien de Graaf, een lange brief was hel deze keer, maar je bad mij ook zoo ontz' tend veel te vertellen, je bent zóóveel uit geweest, hebt zóóveel gezien in de vacanlie, gezellig hè om zooveel tamilie te hebben. Ik zal het werkelijk 'aardig vinden om eens ooit kennis met je te maken na de vele iange brieven, die ik al van je heb gehad. Clazina van Venetie ik ben net zoo blij als jij met dat heerlijke lente-zonnetje, ik hoop dat het nog een poos zoo blijft. Neen ik vind dat ook niets prettig als het zoo af schuwelijk vol is op de wegen met auto's, fietsen, motorfietsen, ik houd van geen enkel soort gedrang, jij ook niet, is het wel? Janny Jansen ik ken deze operette nog niet en ik vind heel aardig van je, dat je er zóóveel van hebt opgeschreven voor mij, maar it begrijp heel best, dat als de vacan tia nu voorbij is en je dus weer druk aan het werk bent, dat je dan geen tijd meer hebt om zóó lang en uitvoerig daarover 'te schrij ven. Herman Zaalberg }a) het ÏS altijd jammer als a'lle pret weer voorbij is, maar het is toch" heerlijk te kunnen zeggen: ik heb zooveel pret gehad -Aardig dat Marie ook thuis is geweest en eens een vriendin mee bracht, Margaretfia D'orrepaal dat boek waar je over schreef, heb ik niet gelezen maar er wel veel over gehoord en weet dus dat het bijzonder aardig is en soms heel grappig. Ik zie ook dolgraag vruchtboomen in bloei. Willem en Jan Overduyn, zeker mógen jullie allebei meedoen. Ik herinner mij wel dat Willem vroeger al mee deed, en Jan moet dan probeeren of hij de raadsels ook op kan lossen. Natuurlijk is dat papier goed, gebruik dat gerust maar en de brieven mo gen in hetzelfde couvert. Jan gefeliciteerd met je verjaardag aanstaanden Zondag, veel plezier. Nelly Baan, Jo van Wieringen en Jetje 'Betram ik antwoord jullie maar tegelijk omdat de Brieven tegelijk kwamen over de post en er op een zoo'n mooi plaatje zat als welkom weer thuis voor mij uit naam van de zieke kinderen. Nelly komt dus uit Zwijn- drecht, ik ben er Maandag nog voorbij geko men met den trein. Jetje ik vind dat een heel mooi versje dat je voor mij hebt opge schreven, ik hoop voor jullie dat je het gauw leert zingen. Jo ben je blij, dat je niet meer in de barak ligt Ik moest lachen loen ik las dat jullie hoort van de heele kleintjes die daar boven op hel dak liggen in de zon. Kregen jullie op de ziekenzaal de kinder courant Dinsdagsmorgens? is dat altijd zoo? moet die eerst nog ergens anders worden gelezen. Zullen mijn? zieke vriendinnetjes ook eens het begin der correspondentie lezen. Dirkje Hoogewoning wal heerlijk dal er zooveel werd gedaan om de patiëntjes pret tige Paaschdagen ie geven, ik vond het erg prettig toen ik dat las in je brief. Wanneer mogen jullie bezoek van je familie en vrien den ontvangen? daar verlangen jullie zeker allemaal altijd naar, dat kan ik zoo begrij pen. Allen weer hartelijk gegroel tol de vol gende week. Mej. A. KOOPMANS VAN EOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. I. Valkenswaard: valk, waard, den, aas. 2 Een koffiemolen. 3. Een griffel op een lei. 4. Ren, bang; Rembang. 5. Een scheurkalender, waarvan men ïederen dag een blaadje afscheurt. 6. Met pepermunt. 7. Toldat hij zijn tweeden poot ook neerzet. S. Nieolans Bceis-slraal; Nico, test, bes, aal, raai. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jacob Passchier, Trientje Schouten, Adrie v.iu Dijk, Piotcr Leenmans, Herman Zaal berg, Jan Ovcrduin, Willem Ovcrduin, •lansje Sjardijn, Anie van den Broek, Koes Brouwer, Nita var. Krimpen, Piet Nieboer, Tennis Werkhoven, Cornelis Lefeber, Jaan- tje Lefeber, Coin el; s Jean Lissenberg. Nel lie Broers, Corrie Broers, Henny Hulsber gen Jlenning, Semien Voorbrood, Johanna Voórbrood, W ietske Osinga, Mientje Hanno Jozef Hanno, Betsie van KalkhoVen, Bas van Leeuwen. Corrie van Leeuwen, Betja Brocksema, Hendrik Jan Broeksema, Suze Bovelaar, Martha Overvliet, Jo Overvliet, Wijnand van Appel, Jaant.ie Lek, Emanuel Eljou, Dirkje Hoogewoning, Thomas Hof- stra, Koos Hofstra, Nico Kwestroo, Catha- rina van Egmond, Nico Van Wijk, Willem van der Ham, Johanna van der Ham, Bram- Jjinschooten, Hannie Mieloo, Margaretha Dorrepaal, Nelly Lezwijn, Marie van Iter- son, Bertha van Iterson, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Greta Smit, Catrien Smit, WjUy de Neys, Frederika Bourgeois, Janny Jansen, Lena Kiikler. Piet Kiikler, Marie Kiikler, Clazina van Venetie, Annie de l'Ecluse, Coha do l'Ecluse, Jo de Jongh, Tmus Jansen, Annie van Houten, Barrie Kenbeek, Lien de Graaf, Nelly Baan, Jetje Betram, Jo van Wieringen. Nog brieven met oplossingen der prijs raadsels ontvangen vanFrans Bruyns, Nel.Briéjer, Oor Briejer, Jan Stark, Jaan- tje Lek Lucas Mulder, Nellie Mulder_ Bertha Mulder, Jozef Hanno, Mientje Hanno, Nelly Lezwijn, Betsie van Kalkho- ven, Willy Vlasveld, Jo Vlasveld, To Vlas veld, RAADSELS. Vcor allen om nit te kiezen, de ordeleren i, de kleineren 3. I. Ingezonden door Annie en Tini Epskamp. Men heeft altijd een boog hij zich, ja zelfs Iwee en toch schiet men er nooit mede Ra, ra, wat is dat? II. Ingezonden door Annie Uittenhogaard. Welke kousen kunnen loopen en veel praten? III. Ingezondift door Jasper Koevoet. Tweebeen zat op driebeen, toen kwam een kwade vierbeen om tweebeen te bijten, toen slond tweebeen op. nam driebeen om-vier been te verjagen. IV. Ingezonden door Anlje Glasbergen en - -Truida van Leeuwen. Mijn geheel is iets van 14 letters dat wij allen heel prettig vinden. 3 4 zit aan een wagen. 12. 13. 14. 11 is een gelal. 10. 11, 11. 13, 14 is een meisjesnaam. 4, 5. R. 8. 2. 1 is een viervoetig dier. 7. 8. 10. 4 is om bloemen in te zeiten. Het geheel is een woord dat iedereen in den laatslen lijd wel eens heeft gezegd. V. Ingezonden door Tineke van Staveren. Wie kan er tien van tien aftrekken en toch tien overhouden? VI. Ingezonden door Mini Metselaar. Verborgen plaatsnamen. Over den prijs moest het bestuur eerst nog beslissen. De goudzoekers vonden ondanks al bun zwoegen geen goudader. VII. Ingezonden door Mientje Henny. Welke keizer slaat hier: o, o, a, e. n, n, p, 1. VIII. Ingezonden door de drie zusje3 Uilienbogaard. .Maak uit onderstaande woorden allemaal artikelen, die men bij den kruidenier kan koopen: peze. senraak, tuzo, repep, saka, kesp, stijr, leme, uikers. Na lange, lange maanden Scheen voor het eerst de zon. Heb leek er op, alsof ze Geheel niet schijnen kom Het zonnetje was bljjde, Dat ze de aard' bescheen, En vroolijk keek ze, stralend, Al lachend om zich heen. Ze zag een klein, zwak kindje, Dat in een wagen reed En tegen 't warme zonlióht ,,Dag! Dag!" met 't handje deed. Ze zag de groene puntjes Van knopjes fijn en teer, Die ritselden en zeiden „De Zon! Ze ie er weer!" Ze zag de blijde menschen, Die keken naar haar groet En hoorde hunne stemmen „Dat zonnetje doet goed!" En toen de lentezonne Van al die blijheid wi6t, Toen kon ze ook begrijpeD, [Wat ieder had gemist. 'jRUUS SALOMONS. Ingezonden door Antje GlasbeTgen en Truida van Leeuwen. Meer beweging. „Koosje", .zei een heel dikke mevrouw lot haar dienstmeisje, „voortaan zal ik de poes zelf melk en eten geven, want de dokter heeft gezegd, dat ik wat' meer beweging moet nemen." Ingezonden door Hendrik Klinkhamer. Jantje zat op school te snoepen. Bij onge luk liet hij wat lekkers op den grond vallen. De meester zag het en vroeg: ..Jantje wat ligt daar naast je op den grond?" „Stof, meester", was Jantje's antwoord. Ingezonden door Henk Verlind. Eén barbier loopt haastig voorbij een café waarvoor een paar heeren, die hem kennen, een glas bier zitten te drinken. „Hé vriend, heb je een weinig tijd?" roept een. „Jawel, heeren. wat is er van uw dienst?" „Niels, maar draaf dan zoo hard niet." Ingezonden door Johanna van der Ham. Jantje's list. Moeder: „Hier Jantje, neem nu je drankje." Jantje: „Nee, nee, Grootmoeder moet het mij geven." Moeder: „Waarom, waarom Grootmoe der V' Jantje: „Haar handen beven zoo. dan Iaat ze gelukkig wat van de lepel vallen." Ingezonden door Nelie Oostveen. De meester geeft de volgende soin op: „Een vrouw koopt op de markt een lialvo liter melk van 9 cent de liter, 12 eieren tegen 7 cent het stuk, kilogram meel tegen 30 cent. Wat is dat bjj elkaarV Jansje: „Een eierkoek."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20