er Langoor. fcehoeft te denken, dat ik niet begrijp als men juicht: hoera, we krijgen vacantiel Dat is heel heel natuurlijk, dat men dan blij is. Vscantie heeft iedereen wel eens noodig en men mag er ook gerust heel blij om zijn als ie vrije dagen komen. Neen hoor, zóó bedoel it het niet, maar a 1 s er eens kinderen aochten zijn. die zouden pruttelen, toe, ienkt dan eens aan wat ik nu schreef, wil- en jullie mij dat groote plezier doen? Keeltje en Annie van Leeuwen dit waren lus jullie afscheidsbrieven. Ik begrijp het olkomen, dat nu de tijd is gekomen, dat ullie er geen gelegenheid meer voor hebt, om idere week de raadsels op te lossen en mij icn brief te schrijven, maar het zal toch rreemd zijn, want al -f jaar lang kwamen he brieven uit Nieuwveen zóó trouw op lijd, feeds vóór dat het pakket uit Leiden kwam. k zal jullie ook niet vergeten, hoor en ik ivensch je beiden een heel gelukkig voor spoedig leven. Trientje Schouten als je nieuwe raadsels ozendt, wil je er dan het antwoord bij •chrijven? Ik begreep dit raadsel wel, hoor, il vond jij het aardig om mij nu eens te la ta raden, in plaats van ik jou. Suze Noteboom jij mag met de grooteren neeraden en je broertje met de kleineren. Barrie Kenbeek je oplossingen van de irijsraadsels heb ik niet ontvangen, ook niet bij de 2e bezending, het spijt mij voor je. Truus Jansen ik moot nog eens nazien of je raadsel er niet al eens heeft ingestaan, vn zoo niet dan zal ik het eens plaatsen. Tfiie is dat nichtje waar je over schrijft, ken ik haar ook? Marie en Bertha van Iterson jullie mogen gerust voortaan meedoen. Prijzen worden er alleen verloof als er eens in de 5 of 6 wegen prijsraadsels zijn. Annie en Coba de 1'EcIuse het is goed, laat dan voorlaan Annie maar alleen mee doen, het werk en de lessen gaan voor, zoo iets neem ik nooit kwalijk als het mij wordt uitgelegd, en dan kan Annie alles wel ver tellen. Zeker mag je mij nu weer raadsels en anecdotes sturen. Jo de Jongh, wist je niet dat ik de prij zen verloot; dat is immers het eerlijkste anders zou men misschien denken: o de :aadsel(ante trekj die of die voor boven een ander. Louis en Corrie de Hertogh gingen jullie ben boodschappen doen om wat voor je moeders verjaardag to koopen? Is het een vroolijke feestdag geweest? Willem van der Ham ben je weer met zooveel plezier naar school gegaan, na zoo prettig buiten gespeeld te hebben 'in de- Va- canfie. Vindt je moeder de raadsels ook aardig, o ik weet van zooveel ouders, die gezellig vinden om de raadsels ook op te lossen. Bram Linschooten dat was natuurlijk ook goed dat je moeder ging om je prijs te ha len, nu jij niet kon gaan. Het zal zeker wel een mooi boek zijn geweest, dat je hebt ge kregen. Dat raadsel, dat je nu stuurde, heeft er al eens ingestaan. Greta en Catrien Smit zoo gezellig ge speeld met het kacheltje? en er allerlei op klaar gemaakt, kan je ook al pannenkoekjes bakken, of poffertjes? Cathrina van Egmond ja ik heb veel kun nen gemeten van het mooie weer toen ik buiten logeerden, alles kwam al zoo mooi uit, men zag het dagelijks groener worden en ik kon nog bloemen mee naar huis ne men, die staan hier nog bij mij- op mijn bureau. Koos Hofstra je raadsel zal ik later eens plaatsen. Nico Kweslroo jij hebt fijn kunnen rijden naar de bloembollenvelden en naar Bloe- mendaal. Het Kopje ken ik heel goed, kom er bijna ieder jaar als ik in Haarlem logeer, prachtig uitzicht heelt men vandaar, vindt je- niet? Nico van Wijk hel zal wel meer dan druk en vol geweest zijn op de feestdagen op alle wegen naar de bloembollenvelden. Heb jé zoovee! genoten van de nieuwe pathéfoon. Martha en Jo Overvliet neen hoor ik.ben nog steeds niet in de Bijenkorf geweest, ik ben nu pas terug uil Zeeland en voorloopig nog zóóveel anders te doen en ik woon cr een heel eind vandaan. Suze Bavelaar je bent mij welkom, Mien en Jozef Hanno ik kan er niels aan - doen hoor, dat ik jullie brieven niet eerder Door C\ E. DE LILLE HOGERWAARD. Heer Langoor van de Hazenweï Gaat deftig aangekleed! Eens wand'len in het zonnetje, Zooals hij dikwijls deed, Nieuwsgierig blijft hij plots'ling staan. En depkfc: Wat 's dat voor ding? Een doos 1 Een berg Zou 't hinderen, als 'k Op onderzoeking ging? Zijn wandelstok isteekt bij er ixT; Juist heeft hij dit gedaan, Of Joris Pluim, zijn achterneef, Komt heel verschrikt er aan. Hou op, neef Langoor I gilt nu Plum, Je maakt de bijen boos! Wat, 'bijen 1 zegt de heer Langoor daa, JsTêef Pluim, het is een doos Zoo'n heel gewone doos is 't niet, O wee! hij blijft niet staan De bijen vallen allen plots Den armen Langoor aan. Zij steken hem och, overal: In wangen, neus en mond Heer Langoor springt dan achteruit En tuimelt op den grond. Was ik maar Diet zoo dom geweest! Kermt liij nu van de pijn. Nooit ga 'k op onderzoeking weer; 'k Zal voortaan wijzer zijn! heb ontvangen. Het was jammer, dat jullie tot den allerlaatsten dag hadt gewacht. Betsie van Kalkhoven zooals ik al aan - anderen antwoordde, .ik ben nog niet in de Bijenkorf geweest," maar ik wil je wel zeg gen, dat ik niet denk, dat ik op die roltrap zal gaan, ik houd niet van omrollen, ik laat dat aan de jeugd over. Emanuel El jou toch wel plezier gehad niet waar. al kon je nu deze vacanlie niet., naar Den Haag gaan. Bas en Corrie van Leeuwen ja hoor ik had daar wel over gelezen. Aardig dat Bas mee. mócht spelen in de operette, het zal wel een heel mooie avond zijn geweest. Annie van den Broek nog wel bedankt voor je briefkaart, die ik verleden week m Zeeland ontvangen heb. Jansje Sjardin ben je zelf je prijs gaan halen? ik hoor natuurlijk de volgende week .wel nader van je er over. Henny Hulsbergen Henning dat trof al heel slecht voor je, dat je in de vacantie ziek was en op bed moest liggen. Ga je nu weer naar school? Nit a van Krimpen dat is vervelend voor je, dat jo zoo dikwijls ziek bent, ik hoop dat je op 15 April goed gezond was en dus een vroolijkeii verjaardag had. Je mag mij ge rust Tahte'noemen. Cornells en Jaantje Lefeber flink hoor, blijven jullie maar trouw mee doen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19