AGENDA. SPORT. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. Stailszaal (kleine zaal): Piano-avond Jeanne Marie Darrc. 8 uur. Sassenheim, (K.S.A.-gebouw): Nar- eissententoonstelling. Van 9 uur voorin, tot 9 uu. nam. Zaterdag. Kon. Ned. Grofsmederij: Jaarl. al?, verg. van aandeelhouders ten kantore der ven nootschap. 2 uur nam. 1 I I 1. Dagelijks. „Casino-bioscoop", lloogcwoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 1 uur kinder- cn familie matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorilellingcn te 8 uur. 's Woensdag en 's Zaterdags nratincc te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags cn 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): Die Haghczangers „De Orlofl". 8 uur. De apolheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht -18, is altijd geopend, doch' van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur ailecn voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April a.s. waargenomen door de apotheken van de hcercn: A. J. Donk, Doeza- straat 31, telefoon 1313 cn G. F. Reysl, Stecnstraal 35, telefoon 136. merking, dat zij wel haar goedkeuring aan deze voorstellen wilde hechten, indien tevens besloten werd een proces te beginnen tot terugbetaling van de onverschuldigd betaal de gelden. Mocht de Synode zich wil'cn ver- cenigen met deze voorstellen, dan zou het proces terstond kunnen worden stopgezet. De voorzitter en hel hoofdbestuurslid, de. heer Kruidennier, zeiden van oordeel te zijn, dat tegen proces voeren geen bezwaren kun nen worden gemaakt, doch dal dat pas moet geschieden indien de Synode zich legen de voorstellen verklaart. Eerst dan was het oogenblik aangebroken, het oordeel van een burgerlijken recliler in te roepen. Bij bet indienen van de voorstellen aan de Synode zou de bepaling kunnen worden gemaakt, dat zij binnen drie maanden haar antwoord te dezen opzichte gegeven moet hebben.^ Is dat antwoord na het verstrijken van dien termijn nog niet binnengekomen, dan zou kunnen worden overgegaan tot het aanhan gig maken van een procedure. De voorstellen werdon daarop goedge keurd. Tevens werd het in bovengenoemden zin gewijzigd voorslel-Charlois aangenomen niet 46 afdeelingen vóór, 29 er tegen cn 7 afdcclingen blanco. Spraak- en Zangpaedagogisch Genootschap. Woensdag is Ie Utrecht de 24e Algemeene Vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer K. Veldkamp (Amsterdam). No tulen en jaarverslag werden na eenige aan vullingen onder dankzegging goedgekeurd. De bas sloot mei een saldo van f 540. Als bestuurslid werd gekozen mej. J. H. van de Velde (Den Haag). Namens het bestuur wer den mededeelingen gedaan betreffende een verbreking van de relatie met het Muziek- paedagogisch Verbond en betreffende de ge legenheid tot het publicecren van vergader verslagen. Een ontwerpstatuten werd vastgesteld. De dames Den Berger en Brugman zijn als op richters der vereeniging lot ecreledcn be noemd. Mej. van de Velde (Don Haag) dood mede deelingen betrelfende de behandeling van stotteren. De middagvergadering werd ingenomen door een lezing van den heer Veldkamp over: liet voorbeeld als onderwijsmiddel bij zang- en spreekonderwijs. De volgende vergadering zal in September in Den Haag worden gehouden. HENGELSPORT. Be Hengelacte. Een uiteenzetting der bezwaren, (ingezonden.) De lieer F. C. H-, alhier, schrijft ons: Do mededeeling, dat in het concept van de Nieuivo Visscbi-rjjwet ook is opgenomen hot verplicht stellen van een hengelacte, zullen vele hengelaars met leedwezen en verontwaardiging gelczn hebben. Zoo opptrviakkg gtrien lijkt het heft tl van een som veil 10.50 geen bedrag om bepaald schrik to verwekken en uit e:n oogpunt van schatkistvulling (hoewel af lo keuren), eenigszius begrijp Ji„k, maar wan neer we de ver-strekkende gevolgen van zoo'n heling eens wat nader b: kijken, dan blijkt die oogensehi^nlijk koine som veel grooteie financieel» uitgaven voer den hen gelaar ten gevolge te zullen hebb.n, ja voer velen een onoverkomelijk financieel bezwaar te zullen worden. Immers net ver plicht stellen van t.n acto brengt onherroe pelijk met zich medo het koopea van een vcrpunn.ng om to hengelen. Was tot nu toe ca van oudsher bet hengelen vrij in de openbare wateren, nader aangeduid in bet- B. W. art. 577—579, vanaf het ocgenbük, dat de acts verplicht zal zijn, zal de hengelaar genoodzaakt werden een vergunning te koopon bij den pachter van die wateren. Wat dit zegg.n '.vil kan zeker blijken uit hetgeen voort sproot uil het verplicht stellen der penr- acte. Ü6 peuraars, waaraan LeideD nog rijk is, (ik weet, dat er pl.in. 60 in een organisatie te Leiden opgcnomc-n zijn) heb ben dit aan hun schrale beuizen moeten ondervinden, lite peuracte, die op ft werd gesteld, (peuren wordt als beroep beschouwd) bracht eveneens medo het koopen van ver gunningen bij de pachters van vischwatrr. Waar de aal zich snel verplaatst en van daag- hier, morgen elders in voldoende mate wordt aangetroffen, bracht dit met- zich, uat ae peurder van meerdere pachters ver gunningen moest kropen om zjn beroep uit te oefenen. Het is mij bekend, dat in Leiden peurders zijn, die f30 «i meer per jaar aan vergunningen uitgeven. Dat dit voer deze menschen, voor bet meerendeel uit de armste volksklasse, een bijna on overkomelijke uitgaaf is, behoeft zeker niet nader te worden uiteengezet. Dezelfde gevolgen zijn eveneens verbon den aan de oogenscliijnlijk weinig belee- kenende hengelacte. De beoefenaars der hengelsport, voor het grootste deel menschvn die een enkelen dag per week, sommigen slechts een paar dagen per jaar, deze sport beoefenen, zullen zich grooto financieel» offers moeten getroosten. Dit te voorkomen is het doel van dit sclirijven, dat, naar ik hoop, ook door andere bladen Zal worden overgenomen, en zoodoende onzo volksvert:g nwoordigers zal bereiken. Want hier wordt ingegrepen in een volksbelang. Hier wordt een groot stuk van onze Volksgezondheid aangetast. Voor aai werkman-hengelaar toch, die des Za terdagsmiddags of 's Zondagsmorgens raar buitan trekt om te hengelen, is deze sport een medicijn. Na een week vertoevens, dikwijls in een benauwde fabriekslucht, doet hij al hengelende gcn.z'ng op naar lichaam en geest. En voor den hoofdarbeider is het bengelen een zenuw-kalmeerende sport (fcccerdeeling Prof. Pel). Omdat zjf onder ieders bereik is cn zonder tlubeidie van Rijk of Gemeente kan worden beoefend, zoo bij uitstek heilzaam voor den kleinui borger, is bet m.i. misdadig zoo'ii sport door het verplicht stellen van een acte met al de gevolgen van dien, te belasten en daardoor voor de meesten onmogelijk te maken. De Visscherij-inepectie, dia de Voorstelsler is Van die acte, bewijlst daarmede voor de zocveelste maal, boe weinig ze rekening houdt met de sport en hoe z< er steeds op uit is, de beroepsvisschers te bevoordee- lcn. Want dat zij daarmede den weg opent tot het behalen van groot voordeel voor den beroepsvissclier ten koste van den hen gelaar, moge blaken uit een voorbeeld, dal ik hier wensch te geven. In bet laatst van het vorige jaar werden do Vroonwateren opnieuw voor den tijd van 10 achtereenvolgende jaren door de Ger meente Leiden ondershands verpacht aan een beroepsvisschtr, die z» ook do vorige 10 jaren in huur had. De pachtsom is, gezien de groot» complexen water, waar onder do Kagc-rplassen cn Brasemermcer ad £2500 per jaar zeker niet hoog te noem n. Deze pachtsom werd natuurlijk, zcoals steeds, door dien visseher geboden, er rekening, mede houdend, dat die wateren vrij zijn voor den hengel. Als nu de hengelacte en do daaraan ver bonden vergunning verplicht worden, zal deze visseher, zog, dat er 1000 hengelaars in die wateren visschcn (dit aantal is over een jaar veel hooger), van die hengelaars een zekere som eischen. Bepaalt hij die som, gelijk met een ver gunning om te pouren, op (naar ik vernam) 15 per jaar, dan wordt hem een gratis douceurtje bezorgd van f5000 per jaar, of over do 10 pechtjaren J/n ton, doorgelat :n dat zijn vischwater eerder verbeteren dan vei minderen zal, doordat er niet meer vrij kan gehengeld worden. Deze rijkinaking is zeker ongehoord cn het heeft natuurlijk nooit in do bedoeling van de Gemeente Leiden gelegen, dat voor deel aan dien visseher te bezorger. Ziehier enkele gevolgen, waaraan ik nog meerdere zou kunnen toevoegen, van het verplicht stellen van een oogenschijn.- lijk luttele hengelacte van f0.50, gevolgen, die ik hoop, dat zullen worden overwogen door hen, die wèl zullen willen zorgdragen, dat een sport, die van oudsher vrjj was en zoo nauw verbond houdt met de volks gezondheid, niet op onherstelbare wijze wordt aangetast- Het belasting heffen op de sport is m.i. reeds tot het uiterste opgevoerd met het verplicht stellen van een rijwielplaat, doch dit had bel voordeel, dat het bij de belas ting alleen bleef. De hengelacte brengt ecliler de genoemde gevolgen met ei ih. waarom ze veelvoudig is af te keu ren. Trouwens waar blijven we ook als de hengel, het racket, en .Jfiaks de voetbal schoen van een Mastingmerk zat moeten worden voorzien, 't Wordt heusch te erg. BILJARTEN. Het 1ste klasse-kampioenschap van Jen L. B. B. P ï- o g i- a m m a der eindwodstTijden, De eindstrijd der voorwedstrïjden om het kanfp. Ie kl. L. B. B. luidt 1. B. Spcyer 4. 2. J. v. cl. Berg 3.77 3. 1\ Duivenvoorden Sr3.61 4. P. v. d. Voort 3.50 5. B. de Roo -2.89 6. C. Dieben 2.62 7. B. Mastenbroek 2.28 8. C. H. v. d. Voort 2.27 De eerste 4 spelers komen in den eind strijd met den heer I. Pardon. a Wat de eindwedstvijden betreft luidt het programma voor Maandag a.s.: 7,30: I. PardonP. Duivervoorden Sr. (Mark. W. F. Karstens). 8.45: J. v. d. Berg—P. v. cL Voort. (Mark. B. de Roo). 10 uur: S. SpeyerP. Duivenvoorden Sr. (Mark. A. J. Offenbevg). DE ALGEMËENE TOESTAND. De schuldenkwestie. Winslon Churchill heeft gisteravond in het Lagerhuis meegedeeld dat er nog geen onmiddellijk vooruitzicht bestond op her vatting der onderhandelingen over de Fransch-Engelsche schuldenregeling. Be mededeeling verwekte in de wandel gangen vrij veel opzien, hetgeen te begrij pen is, daar immer* hervatting der bespre kingen aanslaande scheen. DUITSCHLAND. Scheming. De scheuring in de Saksische soc.-dern. partij, die reeds zoolang dreigde, is thans volkomen werkelijkheid geworden. Alle 23 z.g. „rechlsche" afgevaardigden zijn uitge zet en hebben een nieuwe partij gevormd. FRANKRIJK. De vredesbesprekingen te Oedjda. Maandag zullen te Oedjda waarschijnlijk do vredesbesprekingen aanvangen. Gedeel telijk zijn dc onderhandelaars al aanwezig. Of er nu werkelijk mst'korfit in Marokko? ENGELAND. Het incident in het Lager huis Uit mijn- en me taalindustrie. Lansbury, een der geschorste leden van liet Lagerhuis, zegt, dat zijn collega's en lirj voelden, dat er geprotesteerd worden moest tegen de dictatorial:, minachtende en onbeschaamde manier van optreden van Ne ville Chamberlain, (lie de bezuinigingswet verdedigen moet. Zij besloten de aandacht ^an het publiek te vestigen op de harde brutale waarheid, dat dc regeering, door de thans ingediende wet millioenen ponden steelt van het verzekeringsfonds. Het is trouwens tot nieuwe opgewonden tocreole» gekomen, toen de voorzitter aan de regeering toestond een motie in te dienen om het debat te sluiten over een socialistisch amendement. De arbeiderspartij protesteer de luidruchtig. De motie s\erd echter aan genomen. Vervolgens nam het Huis de be paling aan, die de arbeiderspartij wilde amendttren. Thomas, de vroig^re minister van koloniën», uit het Labour-kabinet, kon digde aan, dat hij een motie indienen zal om de houding te laken van den voorzitter, dier hij van onrechtvaardigheid en partijdig heid beschuldigde. Opnieuw zijn allerlei b?spr«.kicg n gebon den inzake de mijncrisis, waardoor een meer optimistische stemming is ontstaan, al kan niet gezegd worden, waarop (leze berust. Of is het, omdat volgende week mijnwerkeis mijneigenaren elkaar weer zullen ontmoeten? De werkgevers in de machine-industrie hebben aangeboden, den bestaanden bijslag van 10 sh. per week te verboogen met 2 sh. 6 pence. Dit aanbod is evenwel door de vakvereenigingen verworpen; z\j maak ten bezwaar tegen de aan deze verhoog'ng verbonden voorwaarde met betrekk'ng tot de verrekening van het overwerk. HONGARIJE. Nienwe verhooren. Het verhoor van Pallaviciui op 9 dezer heeft geleid tot een nieuw verhoor van Nadoesy. Het resultaat hiervan is geheim gehouden. Verder zijn in verband met de valschc- munterszaak de echtgeuoote van prins Win. disch Graetz, den veldbisschop mgr. Zadra- veez en den minister van Nationale Wel vaart Jozef Veass verhoord. ITALIË. Mussolini in Tripolis. Na nog eenige plaalsen te hebben be zocht, zeide Mussolini, dat de werkelijkheid alle verwachtingen overtrof. Hij beloofde, dat de regeering het program lot koloniale ontwikkeling zal handhaven en voegde er bij. dat het faseisme lal van problemen, van jaren her daleerende, heeft opgelost en even snel de koloniale vraagstukken tot oplos sing zal brengen. Na hoogelijk de werk zaamheid van gouverneur De Bono te heb ben geprezen besloot Mussolini zijn toe spraak met Ic zeggen: wij hebben gebied noodig, want wij zijn een vruchtbaar ge slacht. Wij moeten ons dus dezen grond ten nutte maken en al zijn voortbrengselen naar Home brengen. Ik zal den Italianen deze pionniers ten voorbeeld stellen en hen aansporen uw voorbeeld lo volgen. Musso lini's woorden werden langdurig toegejuicht. ZUID-SLA VIE. Hervorming van het kabinet. Heb kabinet Oezonowitsj is reeds weer hervormd. St. Radits is vervangen door Trifoenowits. Verder zijn uit heb kabincb getreden: Pavlo Radits en Krajats, die voorloopig door twee leden der Raditspar- tij vervangen zijn. De nieuwe regeering heeft daarop den eed afgelegd en is aan het werk gegaan. Heb program der demo cratische samenwerking blijft ongewijzigd. POLEN. Grensincident met Litaneu. Gisteren om 8 uur 's avonds heeft een Litauscbe grenswacht door een geweer schot een Poolschen luitenant gedood, die de grenslijn overschreden had en, toen hij bevel kreeg om te stoppen, naar zijn re volver gegrepen had. Het incident had plaats op 300 M. van de grenslijn, op Li- tausch gebied. VEREENIGDE STATEN. Steun aan den landbouw. Uit New-York wordt gemeld, dat do Amerikaansche regeering besloten heeft een bedrag van 100 millioen dollar ter beschik king te stellen om de coöperatieve vereeni- gingen in staat te stellen het eventueele overschot van de landbouwproducten te koopen, indien de prijzen die het buiten land wil betalen te laag zijn om verderen export loonend te maken. Dit voorstel van den minister van landbouw beteekent een belangrijke subsidie voor den landbouw in het Westen der Vereenigde Staten. President Coolidge die zich tot dusver tegen regeeringssteun voor den landbouw had verzet, heeft thans het voorstel van den minister van landbouw goedgekeurd. Coolidge is licht ongesteld. CHINA. De val van Peking aanstaande. Waar een gedeelte van het leger, dat Peking beschermt, zich heeft, overgegeven, schijnt dc spoedige val van Peking in han den van Woc-pei-foe en Tsjang-tso-lir zeker. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een familiedrama te Berlijn. In het fierlijnsche stadskwartier Scho- neborg hebben zich een 46-jarige vrouw, haar drie zoontjes en een dochtertje, van 10 tot 15 jaar, door gasverstikking van het leven beroofd. Het gezin verkeerde in uiterst behoeftige omstandigheden daar de man werkloos was cn dezer dagen naar het zie kenhuis was gebracht. Ijzermijn ontdekt. Naar uil Moskou gemeld wordt zijn nabij Kursk ijzerertsaders ontdekt, die een ge bied van ongeveer 300 K.M.2 beslaan. In totaal moeten zij 10 lot 20 milliard ton be vatten. Liefdesdrama. In een boc-ch bij Dcrnburg werden de lij ken gevonden van een 24 jarig koopman en zijn iO-jarige verloofde, die uit liefdeskom mer, zooals uit een gevonden brief bleek, tezamen den dood hadden gezocht. De jonge man had eerst het' meisje en daarna zichzelf eon kogel door de slaap gejaagd. Nog oude zeemijnen die ontploffen De bewoners en bezoekers van liet bad plaatsje Le Touquet-en-Plage zijn gister middag opgeschrikt door twee kort op el kaar volgende raadselachtige slagen die aan ontploffingen deden denken. Bij dien twee don slag, die 8 minuten na den eersten volg de, worden vrijwel alle ruilen vernield, bal- condeuren sloegen open en dakpannen zijn naar beneden gewaaid. De oorzaak is onbe kend, maar men vermoedde dat nog een paar oorlogsmijncn in zee ontploft zijn. Krassin niet ziek. Naar gemeld wordt is het bericht van de Journal, dat Krassin ziek zou zijn (men zie ons blad van gisteren), onjuist. Hij heeft Woensdag nog een wandeling van Nice naar Autibes gc-maakt. Franseh vliegtuig in de Palts gevallen. In de omgeving van Spcyerdorff in de Palts is een Franseh vliegtuig in brand ge vlogen. Beide inzittenden kwamen om. Bagdad veilig. Dc dijkbreuk van de Tigris, die de over strooming bij de stad Bagdad en groote scha de veroorzaakt heeft, is nu gedicht De stad verkeert niet langer in gevaar. Men vreest echter, dat dc helft der goederen, die zich in de opslagplaatsen en wagons der spoor wegen 'bevonden, tot een waarde van 1 millioen pd. st. beschadigd is. De vrijwillige inschrijving. PARUS, 16 April. (Havas). De door een blad te Nice geopende inschrijving voor de amortisatiekas heeft in vier dagen tijd meer dan een millioen francs opgebracht. De directie van de Parijsche editie van de Daily Mail schreef in voot 50.000 francs en noodigde alle in Frankrijk verblijf houdende Engelschen uit, eveneens in te schrijven. Het Hongaaische Parlement. BUDAPEST, 15 April (Belg. Tel. Ag.). Met liet oog op de hervatting van de werkzaam heden der Nationale Vergadering heeft de Kamervoorzitter de partijleiders bijeengeroe pen om inzonderheid de kwestie der ge heime genootschappen te bespreken. De radicale linkerzijde was afwezig, daar zij wantrouwen jegens de regeering koestert. De conferentie stelde een werkprogram der ICamer voor de naaste toekomst op. Het voornaamste wprk is de bcgrooting 1926/27, de kwestie der geheime genootschappen werd verdaagd tot de bespreking tusschen partijleiders, welke op 19 April zal plaats hebben. Uit Marokko. PARIJS, 10 April. (Havas). Do „Petifc Parisien" verneemt uit Oran, dat in de zuidelijke streek een Franseh detachement den vijand op de vlucht dreef en daarbij verscheidene opstandelingen verwondde, terwijl vijf lijken op het slagveld achterble ven. Aan Fiansche zijde werden vijf in- landsche soldaten gewond. Mussolini op de thuisreis. TRIPOLI, 16 April (Belg. Tel.-Ag.) Mus solini is van hier weer.naar Italië ver trekken. Te ontdekken land. MOSKOU. 16 April (Belg. Tel. Ag.) Het agentschap-Tass publiceert een mededeeling waarin gezegd wordt, dat het Centraal Uit voerend Comité der Sovjets verklaart, dat al het land of eilanden, voor zoover deze reeds ontdekt zijn of later ontdekt kunnen worden, doch die geen doel uitmaken van de gebiedeD, erkend dooi de regeering der Sovjet-Unie op het oogenblik van de publi- tatie van dit decreet, zullen worden be schouwd als toe le behooren aan dezen of genen staat, die dit land ontdekt. Uit China. PEKING, 10 April. (Reuter). De troepen van Koeo Min Chun komen uit Tiuigchow naar Peking toegestroomd. Men gelooft dat de stad weldra geheel zal ontruimd zijn en de politie heeft reeds de bewakiDg der stad op zich genomen met hulp van het civiele comité onder Wangshieken. FEKING, 16 April (V. D.) Een van de legers van Tsang £-o L'o heeft Tung- chow op 15 nüjl afstand ten Oosten \an Feking veroverd. Het nationale leg'*: van F erg vlucht in wanorde met achterlating- van duizenden slachtoffer?. Duizenden vluch telingen trachten Peking binnen te komen Up het Westelijk front heeft Feng dertig anti-bolsjewistische Rus:en. die in het lege? van Tsang vechten, gevangen genomen. Hij liet hen den neus doorboren, waarna een touw gehaald werd door de neusgatxn, waarop de gevangenen gebonden wegge sleurd werden. Alle legaties te Peking worden bewaakt De nationale tro&pzn verlaten Peking in treinen en auto's. De hotsls en huizen der vreemdelingen zijn vol met gevluchte Chi- neezen. Er lieerseht in de stad een paniek stemming. Dreigende stagnatie te New-York. NEW-YORK, 16 April. (V.D.) Als gevolg van het feit dat SOOO geëmployeerden bij den sleepdienst in staking zijn gegaan, dreigt een ernstige stagnatie in de haven van New-York. Een verijdelde aanslag. WEENEN, 16 April (V.D.) De „Neue F re» Presse" meldt, dat nabij de haven van Kon-, slanlza op den spoorweg, waarlangs korten lijd lalcr de hof (rein met Koningin Maria en de troonopvolger zou passceren, twee ki*ten dynamiet weerden ontdekt. De politie is dg daders op het spoor. Groote brand in Pommeren. BERLIJN, 16 April (V.D.) 15 boerenwo ningen zijn te Ssyczkovo in Pommeren int de asch gelegd. Veel vee ging verloren. Een aanklacht van commissaris Blok. De commissaris van politie fe Cu'.embörg de heer J. Blok heeft lieden bij den Officier van Justitie te Tiel een klacht ingediend legen den rcchter-commissari9 le Tiel, mr. W. J. Hofdijk, met verzoek legen dezen een strafrechteerlijke vervolging in te stellen Ier zake van: opzettelijke wederrechterlijko vrijheidsberooving, wegen9 het, op opzette lijk in strijd met de waarheid aangevoerde motieven, uitlokken en doen ondergaan van gijzeling en voorts ter zake van belecdig'mg en krenking in eer en goeden naam, doop hem, verzoeker, ofschoon commissaris in functie, te noodzaken zich de diep vernedei rende behandeling le laten welgevallen van fouilleering door een ondergeschikten poli tic-ambtenaar, en door hem, verzoeker, ten aanschouwe van het publiek van het Huis van Bewaring naar het Paleis van Justitie te Tiel en terug over den openbaren weg te laten geleiden door drie politie-ambtenaren. De mcord te Amsterdam. Zocals reeds is gemeld, is gisteren een Amsterdamsche rechercheur te Den Haag aangekomen om in samenwerking n&et do Haagscho politie een onderzoek in te stellen naar aanleiding van den moord, deze: da gen in een logement aan de Noordei markt ta Amsterdam gepleegd. Deze ambtenaar der Amstordairreehe politie heeft den hoofdge tuige in deze zaak, V., wouende aan het Lager Zand, t© Den Haag, dies zocals mejr weet, bet slachtoffer van vroeger kende, en zien reeds bij do politie aanmeldde, een Dader verhoor genomen. Gisteravond zijn beide naar Amsterdam vertrokken, vaar V. met het lijk is geconfronteerd. Aan dezen getuige hecht de politie groote waarde» H. M'. de Koningin heeft, met ingang van 15 dezer, benoemd tot Raad-Adviseur van Haar Huis, tot secretaris van den Raad van Beroex^ voor het personeel der Koninkl. Hofhouding en tot lid van de Comptabele Commissie der Koninklijke Hofhouding, jhr. mr. O. E. W. Six Administrateur bij het Departement van Koloniën; tot lid en plaatsvervangend' voorzitter van den Raad van Beroep voor het personeel der Koninklijke Hofhouding mr. C. W. Ritteiy te Haarlem, thans plaatsvervangend lid; tot plaatsvervangend lid jhr. mr. dr. Tlii. W. C. Calkoen, rechter in de Arrondisse-» ments-Rechtbank te 's-Gravruhage. lieden was het 25 jaar geleden, da' prof. ir. G. II. de Vrics-Broekman benoemd werd aan de toenmalige Polytechnische School te Delft, tot hoogleeraar in den aan leg en exploitatie van wegen en de theorem tisclie hydraulica. In het gebouw voor Weg- en Waterbouw kunde werd prof. De Vries hedenmiddag ge huldigd door den rector-magnificus aan de T. II.. prof. ir. G. van Iierson, terwijl mede vele hoogleeraren aanwezig waren. Het hoofdbestuur van den On tra! en Bond van Nederlandst h Post- Telegraaf- en Telefoon-personeel (C B.P.T.T.) heeft aan zijn afdeelingen verzonden da agenda en' verdere bescheiden voor een op 1416 -Juni a.s. te Utrecht le houden buitengewoon congres. AI9 punt 2 dezer -agenda slaat vermeld een voorstel lot aansluiting van den G.B. P.T.T. hij het Nederlandseh Verbond van Vakverecnigingen (N.Y.V.) Het voorstel i» voorzien van een uitvoerige toelichting. Gistermiddag geraakte het 3-jarig kinf van den landbouwer P. te Boxtel in een on bewaakt oogenblik in een bijna droge sloot. Gestikt in den modder w-erd dc kleine cr uil gehaald. Tc Herpen bij Oss is de schoenmaker G. P. in een put gevallen en verdronken UIT NED.^OOST-INDIE. P ad an g geteisterd. PADANG, 1G April (Anela). Een gewei dige bandjir teisterde vannacht Padang en omstreken. Wegen en bruggen werden zwaar beschadigd of vernield. Het spoorweg-* verkeer naar de Padangsche Bovenlanden is gestremd. Er zijn vier personen verdron ken. Twee huizen zijn weggespoeld. De schade bedraagt duizenden. Nader meldt Anela nog: Onder angstwekkend geraas stortte de van de bergen komende bandjir zich in zee. Pa^ dang werd geheel in duister gehuld, daar dA 21

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2