Mo. 20273. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 16 April Vierde Blad Anno 1926. UIT DE OMSTREKEN. Haailemmeimeer. Christel ij k uitgebreid lager onderwijs in Haarlemme rm-eer. Achter de beslaande school met den bijbel voor la- «er onderwijs langs den Kruisweg, meer dan Tien jaar geleden onder architectuur van den heer Kuijpers uit Amsterdam, gesticht, zijn twee leslokalen bijgebouwd, zoodat er thans 8 leslokalen zijn met een kamer voor het hoofd der school en een vertrek voor be stuursvergaderingen. Het speelterrein is door aankoop van een aangrenzend perceel grond belangrijk groo- ter geworden en met een overdekte speel plaats (levens bergplaats voor rijwielen) verrijkt; alles omgeven van doelmatig en degelijk rasterwerk. Langs den Kruisweg is een soortgelijk hek geplaatst en een aardig tuintje aange legd vóór de onderwijzerswoning; daardoor hééft de school een beter aspect verkregen. Kaar men zegt zal ook vóór de school zelf nog eenig plantsoen worden aangebracht. Zóó werd na lang geduld, de wensch van velé voorstanders van christelijk ulo-onder- wijs vervuld. Reeds op 1 Juni 1923 is de gelegenheid voor christelijk ulo-onderwijs geopend en heeft de heer J J. Dengerink uit Vianen overgekomen, zijn arbeid aanvaard als hoofd van deze inrichting van onderwijs, maar het was toen nog alles zoo half en ongeregeld, omdat de lessen wegens plaats gebrek tijdelijk moesten worden gegeven in een tweetal lokalen van de christelijke land bouwwinterschool. Sedert 1 April 1925 is de school voor la ger en- ulo-onderwijs gecombineerd lot een zoogenaamde kopschool en de heer Denge rink als hoofd van beide inrichtingen opge treden. In het voorjaar van 1921 hebben de hee- ren J .A. van Arkel, Casp .Kooij en anderen met medewerking van enkele te Hoofddorp wonende voorstanders van christelijk onder wijs, o. a P Borst en L. van Andel een nieuwe vereeniging opgericht, welke in haar later koninklijk goedgekeurde statuten als doel heeft vermeld; het stichten van een of meer scholen voor christelijk uitgebreid la ger onderwijs in de gemeente Haarlemmer meer. Deze vereeniging kwam met het plan om te floolddorp als het centrale punt van Haarlemmermeer een aparte school te stich ten en daarvoor een gebouw te doen verrij zen van drie leslokalen. Op 29 Mei 1922 werd een verzoek gericht (ot den gemeenteraad om overeenkomstig art. 73 der lager onderwijswet gelden uit de gemeentekas te ontvangen voor den bouw van drie leslokalen, ten dienste van het christelijk mulo-onderwijs, waarin ruimte moest zijn voor de plaatsing vqn zestig leer lingen, terwijl de kosten waren begroot op f42.353. Dit werd door dcii raad afgewezen. Daarna heeft hel bestuur van de school mei den bijbel op 30 October 1922 een ver zoek- tot den raad gericht waarbij gelde lijke steun werd gevraagd om.haar bestaan de lagere school te Hoofddorp met drie les lokalen te vergrooten' waarvan de kosten waren begroot op ongeveer f 33.200. Mei 15 tegen 2 stemmen heeft de raad toen op 27 December 1922 besloten zijn medewerking te verleenen, op deze manier dat voorloopig beschikbaar zouden worden gesteld twee toen ongebruikte leslokalen van iie christelijke landbouwwinterschool, om daarin de klassen voor het bijzonder ulo- onderwijs onder te brengen en tevens be paald dal een erentueele aanbouw van nieuwe lokalen aan de bestaande school met den bijbel in geen geval meer zou mo gen kosten dan f 30.000, welke som later op f 27.500 is bepaald. Tot dien aanbouw moest het in den zomer van het vorige jaar komen doordat de direc teur van de landbouwwinterschool een der uitgeleende leslokalen noodig had voor zoo genaamde recreatiezaal van zijn leerlingen en de heer Dengerink r.a het vertrek van den heer Pos. ook werd belast met de leiding ran de lagere school, welke moeilijke taak op den duur niet behoorlijk zal kunnen worden vervuld indien de leerlingen zijner iopschoo! over (wee van elkaar gescheiden aparte gebouwen verdeeld zouden blijven. De aanbouw is nu geheel géreed geko men; ook de leslokalen van de lagere school zijn veel opgeknapt;, de plafonds zijn vernieuwd; de deuren en ramen opgeschil derd-, de privaten voor het gebruik der wa terleiding gereed gemaakt; alles ziet er vroolijk en frisch uit. Hoofddorp breidt zich gestadig uit; ver wacht mag worden dat die voortdurende foename der bevolking ouk de bloei van deze goed geoutilleerde school zal ten goede komen. De raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op (Jonderdag C Mei a.s., des namiddags te 2 uur? Toen Woensdag bij een hoenderfokker le Hoofddorp eenigo eieren waren uitgeko men. ontdekte hij onder de kuikentjes een zeldzaam exemplaar met twee koppen en vier poolen. Voorwaar een curiositeit, die niet vaat voorkomt. Het diertje had veel bekijks. Burgerlijke Stand. Gebo ren: Riemkje, d. van J. K. Versteeg en P. Bogerd. Lena, d. van A. Boer en L. Schop. Corneiis, z. van C. Witziers en S. M. van Duvvenbode. Trijntje, d. van M. Joore en C. van lforssen. Grietje, d. van A Wessets en J. van dei Stad. Cor nelia Christina, d. van K van Donselaar en N. Biesheuvel. Corneiis, z, van S. Zijp en M. van Vliet. Jan, z. van J. Dolie- slager en J, M. Ie Feber. Pieter, z. van C. ne Rijk en ,T. van der Ree. Simon Petrus, 2- van s. Veldt en J. M. Bakker, Anto- nella, d. van J. Groenewoud en II. G. van DurenHendrik Joannes, z. van G. J. Poelgeest en G. van Warmerdam, Anna Maria, d. van N. van der Voort cn C. L. v.mi,s Annetla Theresia, d. van K. Th. Zwetsloot en M. P. van Sleijn. Ondertrouwd; F. Schouten 26 j. en L. 'Omeijn 26 j. T. Vaalburg 23 j. en E. van heulen 23 j. Gehuwd: A. Buijs 21 j. en J. Wijtvliet 19 j. M. van Nieuwenhuizen 26 j. en C. M. ITouweling 27 j. G. A. Meijer 21 j. en H. J. Sprokkelenburg 24 j. G. J. Ubink 32 j en D. de die le Clercq 25 j. IJ. Cuiper 29 j. en L. Schouten 22 j. J. G. van Beek 27 j. en E. Rietveld 25 j. N. J. Ran 25 j. en H. Knol 19 j. Overleden: Jan. 3 z. van H. Bakker en G. Miedema. Jan Bank, 79 gehuwd met E. Blauwhof. Hillegom. De opbrengst der Hillegom- sche Revue „Daar ken je niet meer af" voor de Zuid-Afrikaansche Missie bedraagt na aftrek van alle kosten f 2800. Alhier i9 een gymnastiekvereniging opgericht voor de leden van de St. Joseph- Gez. Vereeniging, en het Patronaat. De les sen worden gegeven door den lieer De Zwa ger te Haarlem. Het Sportpark Treslong zal spoedig geen sportpark meer zijn. De voelbalver- eeniging „Concordia" krijgt omstreeks Pinksteren een ander lq*ein. De korfbal- vereeniging „De Kraaien" was al naar een ander veld gegaan. Het grasland is na het dempen der sloot voor iederen toeganke lijk,- de jeugd heeft er een openbare speel plaats van gemaakt. De heer H. Kijne, architect, heeft onderhands aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heeren M .Kruyff en P. W. Leloux. Laagste in schrijvers waren - de aannemers De Vries en Couzijn alhier Katwiik-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwamen Donderdag te IJmuidcn aan de markt de loggers: KW 15, met f203; 20, met f263 35, met f221; 45, met f325; 53, met f276; 66, met f284 79, met f 250 en 155, met f 287 besomming. Er was nogal animo voor de verkoo- ping van huizen, schuur en erven gister avond. Het pand Rachusenstraat bracht op f9800, kooper W. M. van Beelen; het pand Weeshuisstraat f 2800, kooper L. van Duyvenbodehet pand Hoogstraat f 1550, kooper Z. van der Boon; het pand Louwe straat f 4000, kooper Jac. Verdoes. Door een tot heden onbekend geble ven autorijder werd een gebouwtje, toebe- hoorende aan O. H. in den' Bestevaersweg, deerlijk gehavend door aanrijding. Lis se. Donderdag had alhier ten over staan van den alhier gevestigden notaris A. van Pelt, onder directie van het Hol- landsch Bloembollenhuis, een veiling plaats van te veld staande gewassen van den heer L. Schoorl alhier. De belangstelling was echter niet groot en in verband daarmede de prijzen over het algemeen niet hoog. Donderdagmiddag had alhier een aan rijding plaats tusschen de tram, een auto en een wagen, bespannen met een paard voor de garage van de firma Camminga Co. alhier, waar de passage al zeer smal is De wagen kwam er het slechtste af, daar deze in de knel kwam tusschen de tram en de auto. Het verkeer was tijdelijk geheel gestremd. Er ontstond een groote samenstrooming van auto's, voetgangers en wielrijders. De auto en de tram konden him weg echter spoedig vervolgen, terwijl de wa gen van den heer B. alhier gerepareerd zal moeten worden. Noordwijk. Gemeenteraad. Gistermiddag kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen. Aanwezig: 12 leden. Afwezig met kennisgeving: de heer Bal kenende. Voorzitter: jhr. Van Panhuys, burge meester, die de vergadering opende. De notulen der twee vorige vergaderingen werden onveranderd vastgesteld. - Hic-rna deed de voorzitter mededeeling van een aantal ingekomen stukken, waar onder een verslag van de werkloozen-ver- zekering, idem van de arbeidsbemiddeling, beiden loopende over 1925. Het laatste verslag werd aangehouden, omdat het nog niet ter visi had gelegen. Een bezwaarschrift van den heer De Groot tegen den aanslag in de rioolbelas ting werd ter zijde gelegd omdat het te laat was ingekomen. Verder was ingekomen de winst- en verliesrekening van de Spaarbank voor Noordwrjk en Omstreken. De perma nente commissie voor het nazien van de rekening had er een schriftelijk rapport over uitgebracht, waarin werd voorgesteld balans en verliesrekening, die door den accountant, den heer Knol, te Leiden, v.as nagezien en in orde bevonden, goed te keuren. Het totaal ingelegd bedrag bedroeg ultimo December f856987.88, de winst be droeg f21,583.67, het reservefonds was op 31 Dec. f51.563.76. Van den heer P. de Groot was bericht in gekomen, dat hg zijn benoeming tot wees huismeester aanneemt. Nog waren ingekomen de verslagen van de Gezondheidscommissie en van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Beide ver slagen werden goedgekeurd. Het laatste na eenige opmerkingen van den heer Van der Niet. Eindelijk was nog ingekomen een adres van de afd. Noordwijk en Omstreken van de Vereeniging tot Bevordering van de Bloembollencultuur, houdende verzoek het losloopen der honden te verbieden. De Voorzitter stelde voor het adres in handen van hun College te stellen om praeadvies. De heer Alkemade merkte op, dat er haast bij is; de honden doen veel schade aan de bloemen en zijn zelfs in staat een geheel veld te infecteeren. Hij zou van daag in principe willen besluiten tot in voering van het verbod. B. en "W. zouden dan met bekwamen spoed een ontwerp verordening kunnen ontwerpen. In Noord- wijkerhout, heeft men ook zulk een veror dening. De Voorzitter Traagt hoe deze verorde ning daar werkt. De heer Alkemade weet dit niet. Hij ig een tijd op reis geweest. In Voorhout werkt het verbod magnifiek, dit heeft hij van morgen nog gehoord. De voorzitter merkte daartegen op dat men in Katwijk er moeite mee heeft, waar op de heer Alkemade antwoordt dat op Katwijk ook geen intensieve bloembollen cultuur bestaat. De Voorzitter zeide nog dat de eigenaar van een hond ook aansprakelijk kan ge steld worden voor de vernieling door aeze dieren hem toebehoorende, toegebracht. Als er zulk een groot belang bij betrok ken is, waarom zonden de heeren het adres dan niet drie maanden eerder in. Het is. pas 19 Maart ingekomen. Laten de eigena ren van bollenvelden meerder toezicht hou den. Bij avond en nacht gaat het toezicht moeilijk zeide de heer Albemade. ,,Maar dat geMt toch voor de pohtie ook", repli ceerde de Voorzitter. (Gelach). Als de Voorzitter zegt dat de verorde ning voor dit seizoen toch niet meer zal kunnen worden ingevoerd, dringt de heer Admiraal op haast aan. De heer Caspers deelde mede dat laatst zes honden in 't land van De Vonk heel wat 'schade hebben aangericht. De heer Lieffennk, wethouder, gelooft niet dat iedereen met zoodanige verorde ning instemt. Vele bollenkweekers hebben trouwens zelf groote honden. (Gelach). La ten zij beginnen met die vast te houden. Na nog meérdere gedachtewisseling werd een voorstel van den heer Alkemade om in jmncipe zich voor een zoodanige verordening uit te spreken, zonder hoofde lijke «temming aangenomen, hoewel uit. de ^aarzeling van sommige, heeren bleek dat heb niet van harte ging. Hierna werd met de behandeling van de agenda begonnen. Ilct eerst, kwam aan de orde het voorstel tot -den bouw van een ver ticale kamerovepinstallalia voor het Gasbe- drijf. De raad had dit onderwerp vooraf reeds in een zitting met gesloten deuren behan deld, waarbij ook tegenwoordig was prof. ir. G. A. Brender de Brandis, té Delft, die B. en W. ook bij vorige gelegenheden met betrek king tot de gasfabriek had geadviseerd. De voorzitter zeide dat de heeren reeds straks in de gesloten zitting inlichtingen aan den adviseur hebben gevraagd en verkregen. Niemand vroeg nu daarover dan ook het woord. Het ontwerp-besluit werd den secretaris voorgelezen, waaruit bleek dat aan B. en W. een crediet werd toegestaan van f 77.000, en dat de installatie zal worden uitgevoerd door de Stettener Chamotte Fabrik voor f 6690 en voorts dat een wachtgeldregeling is getroffen voor de werklieden, dip na de inwerkingstel ling van dé nieuwe installatie eventueel ont slag zal moeten worden verleend. Deze regeling werd nu zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna kwam ter tafel het voorstel tot het verleggen van den Heiligengeestweg, nabij de kruising der tram, waarvoor B. en W. een crediet vragen van f-2254. De heer Admiraal vond dit bedrag nog al hoog. De voorzitter merkte op dat de voor naamste uitgave bestaat in het leggen van het nieuwe straatgedeelte en de aanschaffing van nieuwe steenen, waarvoor f 1700 is uit getrokken. Ook dit voorstel ^erd zonder ver dere discussie bij acclamatie aangenomen. Vervolgens werd na uitvoerige schriftelijke toelichting, met de noodige becijferingen, het percentage voor de inkomstenbelasting voor het dienstjaar 19261927 vastgesteld. Voor dit jaar wordt het bedrag dat uit de inkom stenbelasting moet worden verkregen ge raamd op f 130.000 wat gezien het geraamd bedrag van het belastbaar inkomen een heffingspercentage van 3V*% noodig maakt, evenals het vorige jaar. Met het oog op hot hooge winstcijfer van de exploitatie van het gasbedrijf, gaat f 28000 cn de f IOjOOO uit de forensenbelasting waardoor het batig saldo der vorige reke ning van de ontvangsten en uitgaven der gemeente een bedrag van f89000 aanwast, zou met een percentage van 3«A pet kun nen worden volstaan. B. en W. achten het echter een voorzichtiger politiek om 3.5 pet. te behouden, anders zou men een volgend dienstjaar wei eens een hooger percentage moeten heffen dan 3.5, een rede neering, die dr. Van Nes niet begrijpt. Wordt de fmancieele toestond in de toekomst minder goed geacht3 De voorzitter antwoordde ontkennend. Hij ziet de toekomst niet ongunstig in. Er wordt meer verdiend en het leven is iets minder duur. Het voorstel wordt nu z. h. st. aange nomen. Hierna kwam in behandeling h^t voorstel tot wgziging der voorwaarden voor de om- legging van den Gooiweg, zooals deze met mr. Everwijn eerder waren getroffen, hierop neerkomende, dat mr. Everwijn de géheele oude weg in bezit krggt en de gemeente het hek moet plaatsen. De heer Admiraal heeft den indruk ge kregen, dat deze wgriging meer in het be lang van mr. Elver wijn is, dan in het belang van de gemeente. De voorzitter merkte daarentegen^ op, dat de gemeente nu langs den geheelen weg een strook gronds van mr. E. ontvangt van 2.5 Meter. E. en W. legden daarop nog een situatie- kaait over, waaromheen zich de raadsleden scharen en onderling haar bespreken. Nadat de leden weder hebben plaats genomen, vroeg de beer Deo Hollander hoeveel de grondlangs deo weg voor een voetpad zou moeten kosten, waarnaar B. en W. zullen informeeren. De heer Caspers informeerde nog eens naar de boomen die er gerooid moeten worden en wie daarvan de opbrengst ont vangt. De voorzitter antwoordde, dat de op brengst aan de gemeente komt Den heer heer EJverwgu wordt daarvoor vergoeding gegeven. Het voorstel wordt daarop zonder hoof delijke stemming' aangenomen. Hierna stellen B. en iWj. voor over te gaan tot een openbare .Verpachting van het De Norge, het Poolluchtschip van Amundsen, waarmee hij naar de Noord pool zal trachten te vliegen, bij de landing io Engeland,. Op het vliegveld Pulham. autopark. Z(j meenen, dat de tijd tot ver pachting thans is gekomen. De gemeente liecft het paTk nu twee jaar geëxploiteerd. Zij willen de verpachting doen ingaan op 1 Mei van dit jaar en het voor den lijd van drie jaar verhuren. De pachter moet vooraf een bankgarantie van f 500 kunnen overleggen. Het tarief mag niet meer bedragen dan 25 cent per uur voor een auto en 15 cent per uur voor een motorvoertuig op twee wielen. Steeds moet op het park een persoon aanwezig zijn, enz. De heer Admiraal vroeg of het in de be doeling ligt alleen Noordwijkers als gega digden voor deze verpachting te acceptee ren. Daar is wel iets voor, meende hij. De voorzitter meende, dat er ook wel iets tegen was. De heer Den Hollander informeerde nog eens waarom B. en W. tot verpachting wil len overgaan, waarop de voorzitter ant woordde, dat de man, die de zaak dreef, weg gaal en de exploitatie geeft heel wat drukte. De heer Van der Niet besprak de risico, die de pachter loopt, bijv. wanneer er eens een zandstuiving plaats heeft. Moet hij dat zand dan op eigen kosten opruimen? Verder is hij er ook voor dat alleen de verpachting onder'de ingezetenen plaats heeft. Ook de heer Van d.er Wiel hield daarvoor een krachtig pleidooi. Wethouder Liefferink zeide dat het in het college van B. en W. een punt van ernstige overweging heeft uitgemaakt, of men zou voorstellen onderhands te verpachten, dan openbaar. Men is toen tot de conclusie ge komen, dat openbare verpachting de voor keur verdient Een niet ingezetene zou im mers toch mee kunnen doen, door een inge zetene als strooman' te gebruiken. De voorzitter merkte nog op dat de ge meentewet een openbare verpachting voor schrijft en het zal zeer te bezien staan of Ged. Staten een onderhandsche verpachting zullen tolereeren. De heeren opposanten houden echter voet bij stuk en tenslotte wordt zonder hoofd, stemming besloten dat tot de inschrijving slechts ingezetenen worden toegelaten. Hierna stelde de voorzitter voor de deuren te sluiten, waarmede de Raad accoord ging. Als na een halfuur de deuren weder open gaan stellen B. en W. voor te besluiten tot verplaatsing van de cokesberging en tot de stichting van een nieuwe kolenloods, waar van de kosten zijn geraamd op f 8225. Zonder hoofdelijke stemming werd con form dit voorslel besloten. Daarna kwam de door B. en W. voorge stelde wijziging van de z.g. woonverblijven aan de orde. Vele ingezetenen maken bij hun woning of verder af een klein zomerverblijf en verhuren hun eigen woning aan pension gasten, wat uit gezondheidsoverwegingen geen aanbeveling verdient. Hiertegen wa ren al maatregelen genomen, doch B. en W. stelden nu voor een kring te vormen voor een deel Noordwijk-aan-Zee omvat tend, binnen welken kring alleen zomerver blijven worden toegelaten, echter alleen voor bewoners van huizen met een huur waarde van hoogstens f 400. Buiten dien kring worden deze verblijven nog slechts 5 jaar toegelaten; er mogen echter geen nieuwe gebouwtjes meer gemaakt worden. Bestaande zomerhuisjes niet voldoende aan de in de verordening gestelde eischen, mo gen nog hoogstens een jaar blijven. De heer Van der Wiel wilde de termijn van vijf jaar laten vervallen en op cie be staande huisjes het uitstervingssysteem toe passen een voorstel van de heeren Van der Wiel en Van der Niet in dien geest, werd zonder h. s. aangenomen. De heer Alkemadfe vraagt hoedde schat ting der huurwaarde plaats heeft. Die kan nogal, eens uiteenloopen. Na eenige dis cussie wordt overeengekomen, dat de ge meente de huurwaarde zal laten schatteD en wanneer de eigenaars niet tot overeen stemming kunnen komen dan moet op kos ten van beide partijen een derde beslissen. Hierna werden eenige door B. en W. voorgestelde wijzigingen in de begrootin gen van 1925 en 1926 aangenomen, nadat enkele leden op sommige punten waren in gelicht, waarop zonder hoofdelijke stem ming het kohier der rioolgelden werd vast gesteld. Daarna werd na de rondvraag, waarbij enkele wenschen werden uitgesproken en inlichtingen ingewonnen de openbare ver gadering gesloten. Burg. Stand. GeborenAnïo- nius Corneiis Wilhelmus, Z. van C. Zand bergen en M. J. Salman. Johannes, Z. Z. van J. Vink en E. van 'Ark. Ondertrouwd: Hendrik van Putten, 31 j. te Noordwijk en Wilhelmine Elise Elisa beth Wissel, 31 j., te Den Haag Johan nes Wilhelmus Heemskerk, 26 j. en Helena Maria Roerade, 21 j. Corneiis van Dam 37 j. en Philistine Margaretha Francisca Boting 33 j. Anthonius Bortholomeus Hoogervorst 3-1 j. wednr. van J. Horeman en Mathilde Mensel 25 j. Getrouwd: Th. Ruigrok 25 j. en S. H. v. Rhijn 23 j. H. A. Brederode 24 j. en A. G. van Nobelen 19 j. Overleden: Catharina Plug, 29 j., ge huwd met S. C. Bulk. Johannes Hcndri- kufl van den Berg 28 j., ongehuwd. Qui- rina Paardekooper 76 j. wed. van Jacobus van Abswoudc. Nelletje Jonker. 78 j., wed. van G. v. d. Wiel. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 1ste helft der maand April: Briefkaarten Bin nenland: Een zonder adres. Briefkaarten Buitenland: Frau W.we. Barlitz, Post Briese. H.. Hert, Essen. Frau G. Kopasi, Wien. FïL Storck, Düsseldorf. Nooidwijkerhout. Ten overstaan van de notarissen G. ten Bruggencate te Sas- senheim, en F. A. Minkcma, te Woerden, had gisteren de publieke verkooping, bij afslag plaats van het landhuis, behoorende aan de Erven Mijnlieff, gelegen aan den Gooweg. Kooper is de heer J Paridon, alhier, voor f 6750. Noordwijk-aan-Zee. Gisteravond gal de chr. zangvereeniguig „Öoli Deo Ulona direkteur de heer Jac. Smit, van Leiden, een uitvoering in de Ned.-Hcrv. Kerk al hier. Deze bijeenkomst stond onder leiding van dr. W. W. van Haaften, die na ge meenschappelijk zingen van Ps&lm 146 vs.: 1 voorging in gebed. Na het openings- cn welkomstwoord kon bet koor beginnen met het bekende „Bondslied" Het zwaarste stuk voor de pauzePsalm 103, vaD E. Ma- bach, werd zoowel door koor als soli's heel goed gezongen. Het dubbelkwartet ,,llet lied der Geuzen", was prachtig en heel zuiver. Na de pauze werd begonnen met op verzoek te zingen Psalm 148. De bassolo „Des Zeemanslot", heeft zeker bij allen in« druk gemaakt, en ook willen we niet ver geten te noemen als' bijzonder goed, heb duet „Excelsior", van Jac. Smit. Ook het laatste nummer van het programma was wel een der best uitgevoerde. De uitvoe ring in 't geheel stond in het teeken van ijverige studie en goeden vooruitgang. De woorden van dank door ds. Van Haaften aan het eind. tot directeur en koor gericht, zijn zeker verdiend. Trouw<*s do groote opkomst bewijst de groote belang stelling voor dezo uitvoeringen. Ds. Van Haaften ging voor in dankgebed waarna nog gemeenschappelijk werd gezongen Ge zang 180 vs. L Voorschoten. Toen indertijd de autobus dienst van de H. T. M. langs den Rgndijk verdween, hebben verschillende personen pogingen in het werk gesteld dezen dienst te behouden, hetgeen echter mislukte. Her haalde malen werd dan ook de ^wensch geuit wederom een dienst naar Leiden te krijgen, waar het grootste gedeelte der bewoners genoodzaakt was te voet een groot eind af te leggen. Hierin is thans veran dering gekomeD. Enkele ingezetenen, woon achtig aan den Rjjodijk, hebben een comité gevormd, gelden bijeen gebracht en voor proef gedurende vier weken een autobus- dienst ingesteld. AaD de bewoners van den Rijndijk nu da beurt te bewijzen, dat zij dit waardeeren, door een flink gebruik. Nu U er een autobusdiensi! Men meldt ons, dat het bericht be- treHende de officieele ingebruikneming van het nieuwe raadhuis onjuist is. De tentoonstelhngswagen van de S.O.V. is niet te bezichtigen van 8Vi uur voornu tot 91/2 uur nam., maar Zaterdag 17 April van 81/4 uur tot 9Vs uur voorm. Ten tweede male gaf gisteravond io hotel Deurloo de tooneelvereeniging „Door Liefde Eendrachtig" een opvoering van „Hei Dcnkere Punt". De zaal was goed bezet met een dankbaar publiek, zoodat na elk bedrijf een ware ovatie aan de tooneelistea werci gebracht. Het sp^l was wederom ze** goed en 't viel ons op, dat aan de grime zooveel zorg was besteed.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13