No. 20271. WOENSDAG 14 APRIL Anno 1920. Officieeie Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis per re-get. Bij regetabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertontiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 CU. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DE3ER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 1 2 35 portokosten. 0.18. „0.18. Oil nummer bestaat uit DRIE Bitden EERSTE BLAD. UITHANGBORDEN, ZONNESCHERMEN, LICHTRECLAMES, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden herinneren hen, aan wie vergunning is ver leend tot het uithangen o£ uitsteken van borden, zonneschermen, lichtreclames enz, aan hunne verplichting tot het jaarlijks voor 1 Mei overleggen van een bewijs van een deskundige, waaruit blijkt, dat de bevestiging ,van genoemde voorwerp n zoodanig is, dat nj kunnen slingeren noch nederstorlen. Zij wijzen er tevens belanghebbenden op, dat niet nakoming van doze verplichting intrekking van de vergunning ten gevolge pa! hebben. Do inzending behoort te geschieden aan het bureau Bouw- en Woningtoezicht ten R&adhuize. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 14den April 192ö. Een neutrale vereeniging van electro- technische installateurs. In een gisteravond in het café-reslaurant „In den Vergulden Turk" gehouden verga dering, welke geleid werd door den heer Stelwagen te 's-Gravenhage, is na inlei dende bespreking besloten tot de oprichting van een neutrale Leidsche vereeniging van eleotro-tcchnische installateurs. Tot be stuursleden werden benoemd de heeren W. Zwart, voorzitter, A. van der Stok. secr., M. E. Zitman, J. Beurze en C. II. R. Lan- gezaal. Er trad slaande de vergadering een aan tal leden toe. De aanvoer van duinwater. Naar aanleiding van het ingezonden slulc .onder hel opschrift „hot water dat niet komt", vernemen wij van bevoegde zijde liet volgende: De door den inzender bedoelde persdruk door een omloop, buiten liet reservoir om, die vroeger bestaan beeft, is thans ten eenenmale onvoldoende om in de tegen woordige behoefte aan duinwater ie voor zien. Dit water wordt thans door 2-300 mm. hoofdhuizen naar Leiden vervoerd mei een druk van 40 üt 50 Mr. De hiervoren bedoelde vroegere persdruk iWas slechts 30 Mr. Dc toevoer geschiedt door twee hoofdhui den, waarvan één gedeeltelijk verlegd cn vergroot dient te worden. Afsluiting van één buis is daarom noodzakelijk cn de toe voer moet lijdelijk door de andere hoofdbuis met een persdruk van 50 Mr. geleid worden. Een hoogerc druk op deze hoofdbuis, wel ke reeds een halve eeuw dienst doet. toe te passen zou zeer gewaagd zijn, gedachtig ook aan hel feit ,dat daarin 3 jaren geleden iiog een belangrijke buisbreuk ontstond in don Haag weg nabij de Vink. Mocht thans wederom een breuk ont staan, dan zou de gehecle toevoer tijdens de reparatie afgesloten zijn. Daarom is 't beter de voorzichtigheid te betrachten, beier een half ei dan een ledige dop. Men mag niet uit het oog verliezen dat hei. doorlaat vermogen eener buis beperkt is. Zonder op kosten van bedrijfskracht ie lellen, wordt dag cn nacht onafgebroken ge pompt mét genoemden toelaatbaren druk. De toestand blijft niettemin criliek en het is le hopen, dat geen buisbreuken zullen ontstaan in do eenige aanvoerleiding. Het is logisch dat. waar een der beide o.anvoerleidingen tijdelijk is afgesloten, slechts de halve aanvoer kan geschieden. In dat tekort aau aanvoer kan alleen tegemoet gekomen worden door het gebruik van duinwater zooveel mogelijk te beperken, nlle besproeiingen, baden in dien tijd ach terwege le laten, in één woord, de uiterste zuinigheid toe te passen, vooral de kranen, die overdag geen water geven, behoorlijk te sluiten, opdat geen water onnoodig weg be hoeft te loopen. Als iedereen, zonder onderscheid, in deze bezuiniging helpt, dan helpt hij zich zelf door den zwakken druk te ondersteunen. waardooT' het ongerief minder hinderlijk zal worden. Do tijd van uilvoering van dit werk in den Rijnsburgerweg is niet gunstig, vooral nu met dc zomerlemperatuur, doch was af hankelijk van de verlegging der banen der Kalwijksche en Noordwijksche trammen en kon niet langer uitgesteld worden, daar de 'gemeente Ocgstgcest dezen weg gaat bestra ten en het werk voor dien moet geschieden. Hetgeen van het omvangrijk le verrichten ^erk uitgesteld kan worden, wordt uitge steld lot in het najaar. Het ftians onder handen zijnde werk in den Rijnsburgerweg Ss opgedragen aan de in het buizenleggen toekende firma C. de Ruiter, vertegenwoor digd door den heer C. IToogendoorn te Cfegst-, Keest, en moet in 20 werkdagen verricht £'jn Deze firma is een waarborg dat het k ooie ongemak der drukvermindcring niet iran langen duur zal zijn* Inlusschen doet de Maatschappij alle moeite zooveel mogelijk water naar de ge meente Leiden te persen; 'laat de burgerij in dez© medewerken door gevolg le geven aan het verzoek per advertentie van Vrijdag en Zaterdag j 1. in de Leidsche bladen, de uiterste zuinigheid in het gebruik van duin water te betrachten, ten einde deze moei lijke periode zoo dragelijk mogelijk te maken. Al komt dan het water overdag niet tol de eerste verdieping, gelijkvloers is er toch j in ieder geval voldoende aanvoer van duinwater. Orde van de Ster in het Oosten. Voor de bijna geheel gevulde groote Nuls zaal hield gisteravond de heer Kengen uit Utrecht een voordracht over bovengenoemd onderwerp. De Orde, aldus ving spreker zijn voor dracht aan, staat op religieusen grondslag, d.w.z. niet op den grondslag van een be paald Kerkgenootschap, niet op dogmati- schen grondslag maar op dien van den wa ren zin van het woord. Religie beteekent gebonden zijn en de leden van de Orde voe len zich gebonden met de menschheid, met de gansche schepping van God; met Zijn schepping, met alle cellen daarvan, dc planten, de dieren, de menschen, dc engelen die te zamen Zijn lichaam vormen, gebonden voor eeuwig, met ITem, door Wien, uil Wien en tol Wien alle dingen zijn. In een van de oude geschriften der Hin- doe's slaat dan ook: Langs welken weg de mensch mij nadert, zoo neem Ik hem aan; één van de moderne schrijvérs. van Eeden, zegt: De wegen tot God zijn alle gelijk de stralen der zon, voor het uiterlijk oog even wijdig, doch alle voortkomende uit een zelf de bron. Zoo stellen dc leden van de Orde zich de God voor en de menschheid, niet uiterlijk doch innerlijk, direct aan Hem verbonden doch indirect aan alle wezens, tezamen één groote Broederschap, zooals wij in den Bijbel lezen: ITeht God lief boven al en uw naasten als u zelf. In dezen die pen zin, los van elk dogma, zijn de leden van de Orde van de Ster in het Oosten re ligieus, in dien zin, die eigen is aan alle groote wereldgodsdiensten. God is de Heer van den akker der wereld en als hoogste bloem daaruit verschijnt de mensch met zijn beschaving en zijn cul tuur. Die geestelijke Zoon schijnt altijd, hoe zeer de wolken van onverdraagzaamheid, van haat en jalousie, van zelfzucht Haar stralen trachten te verduisteren. Zeer vaak vooral na een grooten chaos .verschijnt een mensch, een Godsgezant en door deze lichtende figuur, in waarheid een Zoon vah God, schijnt Gods licht voor hein, die in waarheid religieus is. Zoo ook 2000 jaar geleden, toen de Ro- mcinsche beschaving en cultuur ten onder gang neigde, zoo ook nu, waar de wereld oorlog op militiar, politiek en economisch gebied alles lot een chaos heeft gemaakt en uil de puinhoopen een nieuwe wereld gebo ren zal worden. Evenals toen zal Hij ook nu herkend worden door hen, die innerlijk religieus zijn. Zij redenecren niet met hun vei stand, dal zooals Bergson zegt, overwon nen moet worden, zij beleven hel in zich zelf, zij voelen het inifiatief aan, dat er moet komen en zal komen een Umwertung aller Werle; zij welen dat de Christus niet gestorven is, maar levend is gebleven tot op dezen dag en mystieken van allerlei ge loof houden hun oogen geopend door zich innerlijk te reinigen door gebed, opdat zij Iiem mogen herkennen, wanneer ITij komt. Toen, 2000 jaar geleden", scheen het Licht en de duisternis heeft Hel niet gekend, ook nu zal Hel schijnen, doch alleen voor den religieusen mensch zal de herkenning mo gelijk en werkelijk zijn. Bij den aanvang had de secretaresse van de afdeeling Leiden medegedeeld, dal bin nenkort een „Sterhuis" zal geopend worden da Coslaslraat 37 ,waar op geregelde tijden voordrachten gehouden zullen worden. Deze zullen in dit Blad worden aangekon- I digd. Jaarverslag van den L B. B. en het Bureau voor Arbeidsrecht over 1925. In druk is verschenen hefc beknopt jaar verslag van den Leidschen Bestuurders- bond en het Bureau voor Arbeidsrecht over 1925, waaraan wij het volgende ontlecnen: Het ledenverlies kwam tot stilstand en maakte zelfs weer plaats voor een geleide lijke vooruitgang en steeg van 1 Jan. 1925 tot 31 December van dat jaar van 3374 t-ot 3178 leden. De werkloosheid was iets min der van omvang dan het vorig jaar, al was de toestand ook zorgelijk. In Januari 1925 waren van alle bij de Werkloozenverzeke- ring aangesloten organisaties 1419 leden door werkloosheid getroffén, met in totaal in die maand 23964 werkloosheidsdagen, in December waren deze cijfers respectievelijk 1154 en 18015. Opgesomd wordt vervolgens welke adres sen aan den Gemeenteraad zijn gezonden. Medewerking werd verleend bij de Troel stra-huldiging op 19 September, terwijl de steimbeweging voor het Troelstra-oord in deze afdeeling f 3G9.78 opbracht. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den L.B.B. werd op Zaterdag 14 Maart in de groote Stadszaal een feestavond ge houden. De 1 Mei-optocht werd in verband met de slechte weersgesteldheid een dag uitge steld en slaagde toen uitstekend. Opgericht werd de afdeeling Leiden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling met aanvankelijk 170 leden, welk aantal op 3] Due. j.l. reeds 272 bedroeg. Wat betreft het Bureau voor Arbeids recht wordt gezegd, dat ook in 1925 dese instelling zijn onmisbaarheid weer duide lijk heeft bewezen. In totaal werden 252 zaken bij het Bureau aanhangig gemaakt, terwijl in 109 zaken alleen advies werd ver strekt. 371 maakten dus van het Bureau gebruik. Daarenboven weiden 3 zaken voor orga nisaties behandeld, waarvan 1 voor den Straatmakersbond, 1 voor den Schildersge- zellenbond en 1 voor de Coöperatie „Voor uit." Het grootste gedeelte van dc behandelde zaken en verstrekte adviezen betrof het Ar beidscontract en Belastingzaken, namelijk 147 en 140, terwijl in 36 gevallen huurkwes- ties werden behandeld. In Belastingzaken werden lOS requesten tegen te hoogen aanslag of verzoeken om ontheffing opgemaakt Hoewel naar den afloop dezer verzoekschriften geen onder zoek werd ingesteld, bleek dat in een groot aantal der gevallen succes werd bereikt. Van de zaken, bij het Bureau aanhangig gemaakt, waaronder ook een aantal die in het vorig verslagjaar niet tot een eind kwamen, liep in 1925 een aantal van 117 af. Het verloop daarvan was als volgt: 46 zaken hadden geheel en 30 zaken gedeelte lijk succes, terwijl 26 zaken een ongimsti- gen afloop hadden of niet werden doorge zet. *15 zaken werden door den betrokkene in den steek gelaten of werd den afloop daarvan niet medegedeeld. In 1925 werden door het Bureau 32 pro cedures hij het Leidsch Kantongerecht of andere kantongevechten aanhangig ge maakt. Voor zoover het bereikte succes in geld is uit tc drukken, werd voor de leden der aangesloten organisaties in totaal een be drag van f 1234.93 verkregen. Bij Kon. Besluit is" op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan don reserve le luit. F. Dresselhuys van hel 4de reg. infan terie alhier. Donderdag 22 April zal hel 25 jaar zijn geleden, dal onze stadgenoot J. J. Kan bier in betrekking kwam bij de firma gebrs. Pel aan den Morschweg. En Woensdag 28 April d. a. v. hoopt eveneens onze stadge noot F. van Ilerson eenzelfde feit te her denken. Beide jubilarissen begonnen hun loopbaan als knapen van 15 jaar in de toen maals nog bescheiden zaak aan de Hooge- woerd, zij hebben het bedrijf in dat tijds verloop zien uilbreiden, lot haar' tegen- woordigen omvang. Zich zelf hebben zij daar steeds bij weten aan te passen en op le werken, tot leidende personen, in de afdeelingen waarin zij zijn geplaatst. Op \roornoemde dala zal het hun dan ook aan bewijzen van waardeering en sympa thie wel niet "ontbreken. In de afdeeling Toonoelspel van den tooneel wedstrijd, georganiseerd door de Haagsche Tooneelver. „Iiooger zij ons doel" verwierf de Leidsche Dilcttanlenclub van hier den derden prijs. Gistermiddag zijn twee veldartilleris ten K. en L. in de Doelenk.azerne alhier door een paard zoodanig tegen de beenen geschopt, dat overbrenging naar hel hospi taal le Den Haag wenschelijk werd geacht, hetgeen hedenmiddag per ziekenauto ge schiedde. Op verzoek van de politie te Lisse is gisteren alhier aangehouden en ter beschik king van den burgemeester van Lisse ge stéld de bloemenkoopman W. W. D. als verdacht van diefslal van bloemen aldaar gepleegd. Door mevrouw C. A. V., echlgcnoole van n. J. W. te Noordwijk is bij de politie aangifte gedaan, dat gisteravond te haren nadcele uit een aan de Turfmarkt slaande auto een laltensche mantel is ontvreemd. MUZIEK. Concert Pieterskerk. De sopraanzangeres Maria de Petit, dc violist Douwe Draaisma en de organist Jan Booda, jeugdige musici uit Haarlem, hebben zich gisteravond in de Pieterskerk doen hoo- ren. Al droeg hun optreden, door een zeke» gemis aan rust cn bezonkenheid, de sporen van een eerste optreden, toch was de ken nismaking met het drietal een aangename. Niet alleen om de goede bedoelingen, waar aan ze in hun voordrachten onmiskenbaar uiting gaven, doch ook om de veelszins gun- tige resultaten, die ze bereikt hebben. Ze hadden een programma samengesteld, dat de vooral voor debutanten merkwaar dige verdienste had kort te zijn. In een uur tijds stonden we, met het gevoel veel goeds te hebben gehoord, weer buiten. In de wijze van samenstelling was een te-kort aan stijlbegrip op te merken. Mendelssohn te plaatsen tusschen Bach en Corelli en César Franck te doen voorafgaan aan een recitatief en aria van den grooten cantor, kan niet door den beugel. En de violist is in de kleine nummers wel wat te ver gegaan in zijn concessie aan de eischen van den kerkstijl: Aulin's berceuse hoort daar niet in thuis. De zangeres droeg voor een aria uit Men- delssohns Elias, Bachs aria „Gerechtcr Golt, ach rechncst du", Handels „Cara Selve", een Maria liedje van Reger en een paar stukken van César Franck. Ze heeft dat zeer ver dienstelijk gedaan. Ilaar geluid is van na ture mooi van klankkleur en in de ontwik keling van haar stem heeft ze het reeds tot een zeer te waardeeren hoogte gebracht. Haar hooge lonen klinken open en helder. De lage hebben nog wat te weinig geluid. Niet steeds staal de toon onmiddellijk vast: bij groote intervalsprongen hoorden we nog al eens voortoontjes. De uitspraak van het Duitsch was niet vlekkeloos; de e-klank in „geréchter" mag niet klinken zooals in „legt". Valt er dus, natuurlijk, zangtechnisch hier en daar nog te vijlen en te schaven, in haar voordracht heeft ze duidelijke blij ken gegeven van aangeboren muzikaliteit en artistieken zin. Ze heeft begrip van wat ze zingt cn hel is meenens: het komt van bin nen uit Al kan men in een paar gedragen num- mers (een van de vele mooie Corelli-sonalen, een paar Kreislerljes en cje reeds gesigna- leerde berceuse) den geheclen violist niet beoordeclen, toch hebben we van wat den strijker het hoogst moet liggen, den loon, een 1 zeer gunstigen indruk gekregen. Draaisma's toon is volumineus cn bezit, charme. Zijn lange streek is echter niet altijd vrij van een ongewild crescendo. In de bewogen voordracht van Corelli heeft hij ons zonder voorbehoud geboeid. Last not least: de organist. De lieer Booda heeft Bachs groote fantasie in g kl. t. zoo mooi gespeeld dat we hem niet hebben kun nen vergeven, dat hij de monumentale fuga, die er toch onverbrekelijk aan gebonden is, wegliet. Te minder was daar reden voor nu dit zijn cenige solonummer was. Hij is wat al te bescheiden geweest. Zijn bezielde spel munt uit door groote thy'tlimische duidelijk heid en van de rijke dispositie van ons mooie orgel heeft hij met fijnen smaak partij ge trokken. Dat hij in de begeleidingen wel eens wat zachter had kunnen inloneercn, stellen we op rekening van zijn onbekend heid met het instrument en van de moei lijkheid om vanaf hel orgelbankje het effect in de kerk le kunnen beoordeelen. Overigens ook voor de zinrijke begeleiding niets dan lof. Er hebben meer menschen belangstelling geloond dan we in hel vergevorderd con- ccrlseizoen durfden verwachten. En die er waren hebben zich over hun kerkgang aller minst le beklagen gehad. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. C. v. AkenBrugman en fam., N.-Rijn 110. H. van der Reek, koopman, Vrou- wenkerksbeeg 9. J. de Vos, ass. huish., Rapenburg 12. J. C. Keyser, dienstbode, Oudc-Singel 142. O. JansenDelfos, Waardstr. 63. W. F. C. van Haltum, Zon neveldstraat 1. E. Glasbergen, dienst bode, Rijnsb.-weg 38. J. Mosterd en fam., straatmaker, v. Speykstr. 6. A. Robertson, chof touvrfabriek, Schelpenkade 34. H. Holwerda, landbouwer, Noordwo- Ding P. A. Waasdorp, Wasstr. 19. E. C. J. Bergen Henegouwenv. Tilburg, Mauritsstr. 73. C. Bouman en fam., tuin man, Morschweg 111. J. C. Roodbeek en fam., verpleger, Seringenstraat 1. A. Pe. ter en fara., koopman, Haven 22. J. P. R au voet, timmerman, Pieterskerkhof 1. H. W. van Wageningen, teekenaar, M. Moonsstr 25a. S. Jacobs, etaleur, Hoo- gewoerd 27a. J. Bergman, schilder, Voor straat 7. M. A. Best, boekhouder, Kager straat 8. F. M. J. Jansen, Garenmarkt 42. W. Schrijvers en fam., huisschilder, K. Rapenburg 13. J. Cornelisse, tuinder, Zijlsingel 65. D. F. Schouten en fam filiaalhouder, Meidoornstr. 40. M. A. M. Ruigrok, dienstbode, Da Costastr. 20. F. J. M. de VriesHartkoora en fam., Dahliastraat 2a A. M. Smak. Rijnsb.- weg 50b. C. Lindhout, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 21 D. Schouten en fam., metse laar, Gasstraat 31. W. J. Pluijm en fam. administrateur, Rijnsb.weg 121a. B. J. de Leeuw, J. v. Goyenkade 26. J. C. SchildVan Vliet, Leuvenstr. 8. C. Ver hagen, H. Morschweg 26. W. F. de Haan ijzerwerker, Levendaal 78. A. M. L. Som- mers, ijzerconstructeur, Varkenmarkt 6. M. J. Merens, Warmonderweg 19. C. n. Speel, kantoorbed., Zijlsingel 42. T. Was sen aar, Alida Mariahof 1. L II. v. d. Velden, Oude-Vcst 97. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Ant. Koppes, Avercest, R O. G A. Rus sinski, vr., Amsterdam, Oranje Nassaulaan 15. M. C. van der Ster, vr., Alphen a. d. R., Nieuwe Sloot 6. Dioderiks geb. Kou- wenberg, Rotterdam, Zaagmolenslr. 190a. J. Kouwenberg, vr., Rotterdam, Zagmo- lenstr. 190a. H. Roozendao', Helder, Bloemslr. 21. A. E. Macco, vr, Den Ilaag, Kaapstr. 42. J. A. Dingjan, Am sterdam, le Ooslerparkstr. 51. E. Riet kerken. vr.. Amsterdam, Willemsparkweg 84. J. F. O'lo. Groningen, A. Kerkhof Z.Z BINNENLAND. De Belgische gezant over het Nedei* landsch-Belgbch verdrag. Jaarlijksche predikantenvergaderinoen. Komt er een belasting op het bengelen? BUITENLAND. Over de samenstelling van den Vclkem bondsraad. Hoe de Engelsche mijnwerkers staan te. genover het rapport der kolencommissie. Is de opstand in Griekenland nog niet geëindigd? 23. J. Barendse. Amsterdam, Riuuwstr, 351. v. d Tuin-HaUcel, Helder. Anje- lierslr. SI. Dames Zweipfenning, Venlo, Gr. Kerkslr. C. J Delfos, Heemstede, Drie Ilecrcnl. 47. AL. Brand, vr., Am sterdam. Linnaeusslr. 58 II. P. Korenhof, Bilthoven, Alb. Heijn. H. H. Tlioden v. Velzen, Den Haag, Cclehesstr. 17. M. Huisman, vr.. Laren (N.H.), Huize Vrijeda A. v. Groningen, Haarlem, Karei van Manderstr. 45. M. G. Petersen, vr., Haar lem, Gen. Jouberlstr. 69. C. A. Halve maan, vr., Alphen a. d. R., Willemslr 41. W. J M. Desertine, Arnhem, Rijnkade 120. M. C. Teske, vr., Den Haag, Abiöl- straat 6. J. W. van Hoeken, Wassenaar, Nicuwcweg nabij het Raadhuis. J. 11. Spierings, vr., Warmond, Straat ter Leede. Aris Prins, Andijk, bij Peetoom. R. D .Crommelin, Voorburg, Laan v. N. Oost- einde 91. J. J v. Es, Scheveningen, Ho tel dc Greef, Rotlerdstr. II. L. Boelen, Amsterdam, Fred. Hendrikpl. 84 II. G. E. Vis-Dieperink, vr.. Den Haag. [Ioelkade 83. P. A. Hoogervorst, VoorschotenLeid- schc-weg 84. G. Lokerse, Uilhuizcrme- den, Station. D. J. Kooiman, vr.. Wou- brugge A. 115. Sloulen-Noest, Nijmegen, Elandstr. 11. M. Flohil, Den Haag, Loosd. Haagweg 337. C. Th. Sloots, Helder, wachtschip. G. J. de Haas, Den Haag, Beestenmarkt 118- J. Bosch, Rotterdam, Rompstr. 17. M G. v der Beek, vr., Am sterdam 3e Ooslerparkstr. 129 III. John Zilverschoon, Rotterdam, St. Janstr. 15. W. Mulder, Haltum, „de Ifezenberg". J. Sloos-Blom, Den Haag. Palmboomslr. 119. J. Th. v. Riek, liillegom, Stationsweg 148. M. A. G. Bak, Bodegraven, Kerkstr. 162. Fr. Somerwil. Den Haag. Anna Pauwlowmapl. 10. J. H. Beijnhard, Nij megen, Posldwarsweg 25. GEBOREN: Antonius, Z. v. C. Plaizier cn C. v. d. Heijden. Lena Geertruida, D. v. L. v. d. Kraals en P. Brouwer. Enne, Z. v. J. v. Slricn en J. v. d. Heijden. Joan nes Maria, D. v. J. F. Nieuwboer en M. C. v. d. Helm. Catharina Elisabeth. D. v. J. v. GooswilJigen en C. E. Tont. Elisa beth Wilha D. v. C. W. Bakker on II. v. d. Berg. Cornelis Johannes, Z. v. J. van Schaik en G. M. Ravestein. Leenderl, Z. v. J v. d Blom en S. de Graaf. Elisabeth D. v. G- Siernl en M. du Prie. Jan. Z. v. J. B. B. Bosse en G. Raar. Elisabeth, D. v F. van Vliet en G. J3ol. Rudolf Rcinier Jan, Z. v. M. C. v. Stralen en S. C Kon beek. Jeremias, Z. v. A. v. d. Meij en II. E. Trouwee. Pieler, Z. v. J. Keijzer en W. v. d Leek. Hendrik, Z. v. ,T. v. d. Kwaak en A. Okken. Johannes Machiel, Z. v. J. A. Bornsen en C. II. v. Vliet. Maartje, D. v? J. Borsboom en II. Knijnen- burg. Catharina, D. v. J. Vogclenzan? e.n M. J. Klinkhamer. Hendrik. Z. v. II. v. d. Berg en A. Blansjnar Allegonda Fran- cisca, D. v. F. F. Leicher en E. II v. Gee- renstein. Bing Jong, Z. v. L. K. Ong en P. N. rhoa. Elisabeth Jansje, D. v. A. Kroeserneijer en J. Rietkerken. Simon Bornardus. Z. v. S. P. Strijk en J B. k ke ring, Magdalena Alberta. D. v. A L A. Goddijn en ÏV. Dekker. Mariinus Johan nes, Z. v. M. J. Helfensteijn cn S. S. Te-ko. Hendriea, D v. A. J. van Mnnsbron en C Cambier Willem, Z. v. W de Nie en H. B. v. d Burg. Cornelia. D v. J J. Meijers cn S. G. van Zijp Teuntje Maria, D. v. C. J. Marsê en E. M Brand. Wilha. Frederika Carolina, D. v W F K. de Kievit en If. M. J. van 't Hooft. Pietje. 1"». v O Bakker en T. Wolfs Joannes Jacobus, Z. v. P. Houps en C J v Meij ja arden Geertje, D. v. F. v. d Waals en G Veld- huijzen Kornelis Piel. Z v P. Fuchs en A. II. C. W. Koopman Dina. D v A. Kiel en D. Scharloo. Boudcviin. 7. v. P. Pijnakker en M. Vermont Jacob Z. v. C. II. de Wit en J. Haasbeek. GEHUWD: W. Bonders jm. en B M Schravendijk jd. J Neyenhuys jm en G. J Boehmer jd. M T. Verhagen jm cn M. Sira jd. M. J Montanus jm en A. vin Rijn jd. J. P. de Bot jm. en J. A'.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1