e vi. Van alles wat. Spelletje. Paaschvogel. ANEKDOTES. OPLOSSINGEN DER 2 PRIJSRAADSELS DER GROOTEREN. 1. rest e i m o r k i 2. serin eikel roet iep n a Goede oplossingen van het prijsraadsel der grooteren ontvangen van: flnnin van Leeuwen. Keeltje van Leeu wen, Lien de Graaf. Siebe de Roos, Marie Wijnbeek, Anlje Glasbergen. Truida van Leeuwen, Jacob Passchier, Dirkje Hooge- woning, Gretha van der Zwart, Trijntje Voorma, Bram Linschooten, Annie van den Broek, Wim Teljeur, Jannetje Teljeur, Wietske 03inga, Jo de Jongh, Cor Krom hout, Rikus Kromhout, Marianne Kouprie, Marie Kouprie, Annie Kwaadgras, Marietje Kwaadgras, Corrie van Leeuwen, Catharina van Egmond, Marijlje Uittenbogaard, Corrie Uittenbogaard, Diewertje Uittenbogaard, Janny Jansen, Nellie Broers, Henny Huls bergen Henning, Frederika Bourgeois, Lena de Vleeshouwer, Leendert Elderhorst, Bep Spierenburg. P. Leenmans, Ali de Groot, Annie Galjaard, Cornelis Galjaard. Hannie Mieloo, Michel a de Vleeshouwer, Thomas Hofstra', Martha Overvliet, Catrien Smit, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Annie van den Wijngaard, Rika Verbiest, Mientje Hanny, Annie Bavelaar, Adriaan Verharl, Belsy van Meygaarden, Arie Koe voet, Johanna van der Ham, Jasper Koe voet, Nelly van Leeuwen, Willy de Neys, Clazina van Venelle, Miesje van der Lijke, Marie Ktikler, Niesje de Gelder, Nico van Wijk, Mini Metselaar, Corrie Geenjaar, Louis Hartkamp, Leendert Oudshoorn, .lansje Sjardijn, Gerbrand Breedijk. Bep Broekseina, Hendrik Jan Broeksema, Riekje Peiyignberg, Goede oplossingen van het prijsraadsel der kleineren ontvangen van: Koos Brouwer, Cornelis Lefeber, Jaanlje Lefeber, Koos Hofstra, Herman Zaalberg, Cor Blaauw, Annie Uitlenbogaard, Marga- reiha. Sierag, Dé Wiersma, Piel Kükler, Lena Kükler, Nico Kwestroo, Paul de Roos, Gerrie de Roos, Marie de Jongh. Annie de l'Ecluse, Cornelis Jean Lissenberg, Willem van der Ham, Theo Elderhorst. Kelly Kou prie, Paul Kouprie, Willem Brinks, Piet Nieboer, Corrie de Hertojh. Louis de Her- togh. Grela Smit, Jo Overvliet, Keeltje Oudshoorn, Greeije Breedijk, Suusje de la Rie, Basliaan van Leeuwen, Frans Schim mel, Corrie Broers, Aait van de Nadorl, Marietje Verbiest. Brieven met goede oplossingen der vorige raadsels nu nog in dit pakket ontvangen van: Annie Uilienb'ogaard, Rikus Kromhout, Corrie Kromhout, Adrie van Dijk. Dé Wier sma, Tineke van Slaveren, Annie Prins, Dirkje Hoogewoning, Mini Metselaar, Jo hanna van der Ham, Willem van der Ham. Miesje van der Lijke, Truus Jansen, Nellie Broers, Corrie Broers. Marietje Kwaadgras Annie Kwaadgras, Annie Epskamp, Tini Epskamp, Marlha Overvliet, Jo Overvliet, 1~% PAADSELS. - Raadsels voor allen om nit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. /i I. Ingezonden door Coba de l'Ecluse. Mijn geheel bestaat uit 12 letters eu een plaats in Noord-Brabant. 1, 2, 3, 4 is een roofvogel. 8, 9, 10, 11, 12 is een herber gier. 12, 5, 6 is een boom; door 9, l(h 7 wor den yisschen gelokt. Ingezonden door Trientje Schouten en Lili Gaykema. Een houten huisje, Een koper buisje, Een draaiend rad Ra ra, wat is dat? III. Ingezonden door Bram Linschooten. Er liep een zwart ventje over een zwart pad, en bij elke stap, die hij deed, liet hij een wit spoor achter. .Wat was dat? IV, Ingezonden door Corrie en Bastiaan van Leeuwen. Mijn geheel van 2 lettergrepen is een plaats op Java; mijn eerste zit aan een fiets en een auto, mijn tweede zijp kinde ren wel eens in donker. V. Ingezonden 'door Margaretha Sierag. Evenals een zwak kindje, leef ik heel kort, dag aam dag wordt ik magerder en, ben ik een jaar, dan ia het mijn sterfdag. Ingezonden door Jaantje Lefeber. Met welke munt kan men niet betalen <£-■ VIL Iugezonden door Cornelis Lefeber. Hoe lang staat eeü haan óp_ één poot! VIII. Ingezonden door Thomas Hofstra. Mijn geheel is een straat in Leiden van 19 letters. 1, 2, 3, 4 is een jongensnaam. 12, 10, 8, 15 hoort in een stoof. 9, li, 13 een klein vruchtje. 7, 6, 5 een gladde visch. 16, 17, 18, 19 is in een bijenkorf. De volgende week is het weer gewoon zooals altijd, de brieven moeten Dinsdags vóór 4 uur bezorgd zijn aan het Bureau „L. D." of per post naar Den Haag, Fre- derik Hendriklaan 157, gezonden worden. Nog zoo dom niet! Een boer liet bij zijn dood 17 paarden na en had bij testament aan zijn oudsten zoon de hellt, aan zijn tweeden zoon een derde en aan zijn derden zoon een negende deel van zijn paarden vermaakt. Dan waren, volgens het testament, alle paarden verdeeld. Daar zaten de jongens nu met een lastige vcrdeeling. Hoe ze ook dachten en hoe ze ook rekenden, dat sommetje konden zij niet oplossen. De helft van 17 paarden, hoe was dat mogelijk? Men kon toch geen paard door snijden. En dan een derde of een negende deelKeen, daar snapten ze niets vair. Toevallig kwam juist de veearts met zijn karretje voogbijrijden. Die wist misschien raad! De vhearts werd binnengeroepen en aan do oplossing van het lastige sommetje gezet. Nauwkeurig las hij hel testament, dacht een oogenblik na en zei toen: ..Ik ben er. Gaan jullie maar mee." Nu zette hij zijn paard naast de 17 die ver deeld moesten worden en ging aan 't vordee- len. De oudste kreeg de helft of 9 paarden. De tweede een derde deel of 6 paarden. Do jongste een negende deel of 2 paarden. En het mooiste was, dat het paard van den veearts overbleef. Hij spande het weer voor zijn karretje en zei: „Hoe vinden jullie het?" „Uitstekend!" antwoordden de jongens. „We hadden nooit gedacht, dat je zoo knap was in 't verdeelcn van paard er De bel en de bal. Neem een hoepeltje en hang daarin aan een touwtje een kleine bel en wel zóó, dat de laatste in het midden van het hoepeltje komt te hangen en gemakkelijk heen en weer slingert. Maak nu het hoepeltje aan een tak van een boom vast en probeer er een bal door te gooien, zonder daarbij de bel te raken. Lukt dit. dan teèkent één uit het ge zelschap 5 punten voor den speler op. Gaat het belletje echter over, dan worden 5 pun ten voor hem afgetrokken. Men spreekt voor uit af, hoeveel beurten ieder van het gezel schap krijgt om zijn of haar geluk te be proeven. Wie de meeste punten behaalt, heeft dit eenvoudige, maar aardige spelletje gewonnen. Paaschvogel, kom mij brengen Een chocolade-ei En doe er, als het kan, zegt Ook één van suiker bij. En dan wou 'k nog zoo héél graag Een eitje, maar met room, Dat vind ik zóó vernikk'Iijk, Dat 'k er nu al van droomt A. SUTORIUS. De Hongerige Sirnisvogels. ^Verhaaltje op Rijm door C. E. DE LILLE HOGERWAABD. Marinus woond' in Afrika, Heel ver dus hier vandaan. Hij was er met zijn Ouders pas Rer stoomboot heengegaan. 'fc Beviel Marinus daar heel best; iWat zag de jongen veel! De vreemde dieren vond hij 't leukst In 't warme werelddeel. Op zeek'ren dag drijft hij zijn tol Een mooien, fel gekleurd Op 't erf. De tol draait vroolijk rond. Maar weet je, wat gebeurt? Een struisvogel met langen hals Heeft honger, slikt den tol Zoo maar pardoes in één hap op, Hij had zijn bekje vol. Jou gulzig beest! snikt Rinus nu, Blijf af, versta je 't zeg? Och, och, 't is vrees'lijk hard voor mij Mijn mooie tol plots weg! 't Is hard i n mij, antwoordt de Struis Maar denk je, dat ik zucht! Ik had zoo'n honger en ik dacht: Die tol, dat was een vrucht. Houd op met huilen, kleine baas En loop naar huis, maar gauw! Als je niet heel vlug beenen maakt, Hap 'k in een kuit van jou! Marinus vlucht en Moeder vraagt: Wat is er aan de hand 1 Een tolleneter! snikt de knaap, Woont hier in 't Warme Land! Ingezonden door Lena Ouwerkerk. Keesje komt huilend op school. „Wat scheelt er aan V' vraagt de meester. „Jan heeft mijn brood in het water ge gooid." „Zoo, met opzet?" „Neen meester, met koek." A Ingezonden door Jan Stark.- Dienstmeisje: „Mag ik 2 pond erwten?" Winkelier: „Die gaan niet per pond, maar per maat." Dienstmeisje.: „Geeft li dan maar 3 meter." u l g

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20