No. 20267. VRiJOAG 9 APRIL Anno 1926. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week 'ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2 35 portokosten. |Ht nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Feestavond van „Kennis is Macht". Toen op den 4den Maart hot Genoot- gchap „Kennis is Macht" het half eeuw- leest vierde met een druk bezochte receptie, werd nog een tweede feestviering in uit zicht gesteld, te organiseeren onder leiding yan directeur en leeraren, door de leer lingen der school. Fluks, vormde zich een feestcommissie uit de leerlingen onder yoorzitterschap van den flinken en voorl- yarenden leerling Snijder welke commissie, gesteund en bijgestaan door het bestuur van „Kennis is Macht" cn door directeur jen leeraren een programma samenstelde en instudeerde, waarmede ze gisteravond voor het voetlicht kwam. Er was voor deze uilvoering groole be langstelling. De sober, maar smaakvol aan geklede groote Stadsgehoorzaal was geheel bezet. Had de Commissie nog over meer plaatsen de beschikking gehad, dan waren ler nog meerdere aanwezig geweest. Maar de wal keert het schip, meer toegangsbewijzen uitreiken dan de zaal boven en beneden plaatsen beeft, kon de Commissie niet. Onder de aanwezigen vermelden wij hier, behalve het bestuur, directeur en leeraren en leden met hunne dames de offi- Diecle gonoodigden: de wethouders, de hee- ren Reimeringer en Meynen, de gemeente secretaris mv. dr. Van Slrijen en den refe rendaris den heer Rosier, mr. Knibbe als vertegenwoordiger van de Kamer van Koop handel, de heer Sijtsma, gedelegeerde der gemeente, terwijl het Rijksloezicht verte genwoordigd was door den Inspecteur bij hel L. O. de heer J. Baak. De officieele be zoekers met hunne dames vereenigden zich met het bestuur en directeur en leeraren vooraf in de receptiekamer, waar zij door den voorzitter der feestcommissie werden yerwelkomd. Bij het binnenkomen in de gevulde zaal, waar een strijkje reeds de goede stemming had gebracht werd het bestuur staande toe gezongen een jubileumlied, opgedragen aan K. I. M. door den lieer Kok, dat gezongen Op de wijze van het „Friesche Volks lied" krachtig door de zaal klonk. Hierna opende de heer Snijder de vergadering met een hartelijke toespraak. Na in het hijzonder de bovengenoemde officieel ge- noodigden het welkom te hebben toegeroe pen en het bestuur en directeur en leeraren voor hun steun en medewerking te hebben bedankt, richtte hij zich nog" in het bijzon tot mevrouw Mazurel, die een gastrol leIje in het tooneelstukje op zich nam, inej. Mien Verwer, die liet koortje wilde begeleiden, Mi-op van Wel en de heeren Kriest en Van der Laan, die in liet strijkje speelde, de hee ren Kroon. Lcfebre, Gerding. Couwen- berg, Van Leeuwen, Kok en Van der Burg. die elk in zijn genre de feestcommissie hiel pen, de leden van „Tiic Popular Jazz" die yoor de balmu ziek zouden zorgen, de lieer Van Ingen Sciienau, die bij het arrangeeren der zaal weder zijn groote bereidwilligheid toonde en de drie leeraren, die hielpen bij liet inetudeeren van het programma n.l., de heeren Mazurel, Iluner en Wisse, en als waardig glot den directeur die steeds klaar Hond tot helpen en bereid was, om de feestcommissie le laten pröfileeren van zijn vncerdere levenservaring en zijn invloedrij ke positie op de school. Daarna deelde hij onder een luid hoera van de betrokkenen mede dat hef bestuur bpsiotcn had op c-lkc groene toegangskaart {die voor de leerlingen) twee gewone ver teringen beschikbaar te stellen aan het buf fet, waarvoor hij hel' bestuur dank betuigde. Hierna bood hij namens de feestcommis sie aan do drie leden van het Dag Bestuur de heeren Zandvoorl, Peters en Vink, aan de dr e Ivyvengenocmde leeraren en aan den directeu, een jubileumbord aan. ontworpen en vervaardigd door onzen 9ladgenoot, den heer Vermeulen liet doek werd daarop gehaald en door een groep leerlingen cn oud-leerlingen der School, weid.hei bestuur een zanghulde ge bracht, waarmede dit blijkbaar zeer was verrast te meer daar het niet op liet pro gramma stond vermeld. De voorzitter, de lieer Zandvoorl: nam daarop hel woord, om op zijn gewone onge kunstelde wijze, namens hel bestuur de leer lingen en in het bijzonder de fce9t-commis- sie le bedanken voor de liet bestuur ge brachte hulde en vooral voor do keurige tvijzc, waarop zij dcu feestavond hebben voorbereid en in elkaar gezet. Hei was zijn voornemen geweest op dezen avond een korte geschiedenis van IC. I. M. te geven, de wijze, waarop dit reeds door de Pers is gedaan ontslaat hem van den ver plichting alleen wilde hij hier nog eens eerbied gedenken de twee oprichters de _eeren ICeulemans, die het initiatief nam en nir. Obreen die hem dadelijk bijviel en fi nancieel en moreel steunde. -lij bood de leden der feestcommissie ver- 'Voigorts oen photografie in lijst van liet be- uur aan en aan den voorzitter voor zijn Bijzondere bcmoc-iing-n bovendien het boek werk ..Soil und Ifaben" van Gustav Proving, An twee prachtbanden. jerna kon met het met smaak samenge- programma een aanvang worden ge- maakt. Allereerst werden de aanwezigen verrast op dans en zang van de meisjes- i leerlingen, zoo mooi, dat de zaal er door in verrukking kwam en niet ophield met ap- plaudisseeren totdat hel nummer werd her haald. Daarop volgden eenige nummers zang voor dameskoor en soli, onder leiding van den heer Huner, met mej. Mies Verver aan den vleugel. De liederen waren met zorg gekozen, de uitvoering ging aller verwach ting verre te boven. Het eerste gedeelte van den avond werd besloten met een aardig toonceltsukje, geti teld: „Een slaaf der Eubiotiek", dol verma kelijk en leerzaam tevens voor menschen (en die zijn er ook thans nog) die zich al te bezorgd maken voor ziekten cn kwalen en overal gevaar voor infectie zien Het was in deze tooneelschets dat mevrouw Mazurel zich verdienstelijk maakte, al wisten de jongere dilettanten haar op niet onverdien stelijke wijze op niet te verren afstand na te volgen. Tijdons de pauze werden aan de officieele genoodigden in de receptiekamer verver- schingen aangeboden. De voorzitter der feestcommissie dankte er de leerlingen voor hun medewerking, waarbij hij uit de leden der commissie nog afzonderlijk noemde Jansen, die de financiën beheerde en Teljeur die zijn handen wekenlang vol had met de in- cn uitgaande stukken. De voorzitter van het Genootschap richtte zich nog eens tot de aanwezige leerlingen en sprak zijn tevredenheid uit over de wijze waarop zij hedenavond toonen wat zij kun nen presleeren. Na de pauze werden op'zeer verdienste lijke wijze een drielal viool-solo's, een quatrc-mains en een clarinct-solo gegeven, gevolgd door een komisch stukje, getiteld. „De schaapherder", waarna eenige zang nummers voor dameskoor cn soli ten go- hoore werden gebrachl. Hierop sprak 'nog de direclcur, de heer Verbrugge, er aan herinnerend, hoe vijf en een halve maand geleden hot bestuur hem liad verzocht het initiatief le nemen lot een feestviering. Hoewel hij gevoelde, dat deze taak niet gemakkelijk was vooral als hij dacht aan de financieele zijde van het vraag stuk, had hij toch gemeend deze taak te moeten aanvaarden, vertrouwende op zijn leerlingen, die dit vertrouwen niet hebben beschaamd. Hierna sprak nog kort de voorzitter der Feestcommissie, waarna de leerlingen met muziek voorop defileerden voor bestuur en leeraren, waarna het bal onder de uitne mende leiding van den heer Van Leeuwen werd geopend, dat tot laat in den nacht duurde. Lasirnmiiiivoeiing „Emtégéés". Ter gelegenheid van haar derde lustrum gaf gisteravond de Lcidsche H. B. S.- vereeniging „Emtégêës" voor een nagenoeg geheel gevulden Schouwburg haar lGde openbare uilvoering. Nadat de avond feestelijk was ingeluid met het spelen van het Emtégées-lied, dat door allen staande werd aangehoord, opende te circa kwart voor acht, de voorzitter, de heer H. W. Meijeraan de uilvoering met een woord van welkom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tol de Commissie van Toe zicht, die zich nog te elfder ure had ge vormd en desondanks de zaken energiek had aangepakt, tot de afgevaardigden van de Arnhemsche en Goudsche II. B. S.-vcr- eenigingen, van den RoHerdamschen II. B. S.-bond en de Leidsche Padvinders. In het kort besprak spr. vervolgens, wat het afgeloopen verecnigingsjaar voor de diverse onderatdeelingen had gebracht. Over hel algemeen was de toestand gun stiger dan een jaar terug, toen het gerezen conflict tusschen directeur on leeraren eenerzijds en de vereeniging anderzijds zijn siempel op het vereenigingsleven drukte. Een woord van warmen dank bracht spr. aan de redactie van het II. B. S.-blad als mede aan hei „Groene Zoodje", dat zich be reid had verklaard deze uitvoering op te luisteren door muziek. Tot besluit wenschte spr. allen „veel ge noegen" en een „tot weerziens" morgen avond op het bal. Nauwelijks was het applaus, dal hierop volgde, bedaard of niemand minder dan de bij alle Leidenaars welbekende „bode" Van den Berg trad van achter de gordijnen voor het voetlicht. De heer Meijeraan dankte dezen populai- ren suppoost voor de trouwe diensten gedu rende de 15 jaren van haar bestaan aan „Emtégéés" bewezen en bood hem als blijk van erkentelijkheid een enveloppe met in houd aan. Minzaam buigende, met één oog in de zaal, het andere in de enveloppe, ver dween Van den Berg van hel tooneel. Hierna was het woord aan den lieer Van Oerle, die namens de oud-leden het bestuur hulde bracht voor de kranige wijze, waarop het onder vaak moeilijke omstandigheden, zijn laak volbracht en den heer Meijeraan met een geestig speeehje een huldeblijk in den vorm van een feestlied, gecomponeerd door hel lid J. P. Duyverman met woorden van mijnheer „Flapuit", aanbood. Wetende hoezeer de heer M. daarop ge steld was, zou het lied het eerst worden ge zongen door de dames-leden van „Emté géés", hetgeen aldus geschiedde, waarhij allen zich wederom van hun zetels verhie ven. Een daverend applaus was de welver diende belooning voor koor en componist. Maar nog was de huldiging niet afgeloo pen; achtereenvolgens had de voorzitter nog bloemenmanden in ontvangst te nemen van de Arnhemsche fl. B. S.-vereeniging, den Hotterdamschcn H. B. S.-bond en de meisjes van de debalmg-afdecling. Bij het laatste bloemstuk geraakte de voorzitter dusdanig van de wijs, dal hij de mand met den achterkant naar de zaal plaalste tol innige verontwaardiging van het vrouwelijk deel der toeschouwers, die het „zonde" en „jasses wat sneu" vonden. Hierna werd eindelijk een aanvang ge maakt met de afwerking van het program ma, waarover wij, gezien onze lange voor beschouwing, kort zullen zijn De gymnastiek-afdeeling onder leiding van den heer J. Planjer demonslreerde allereerst vrije oefeningen voor meisjes en daarna hoogrek voor jongens seniores en paard met Iremplinspringen voor seniores en juniores. Alles verliep vlot, ordelijk en correct en oogstte veel bijval. Den heer Planjer werden bloemen en een boekwerk aangeboden als dank voor zijn goede lei- dmg. De muziokafdeeling was eveneens met I twee nummers vertegenwoordigd: een con- eert voor 4 violen en piano cn een drielal Scholsche liederen voor zang (mcj. Schijf- sma), viool, cello en piano. Deze afdeeling moge klein zijn, de qualiteit van het gebo- dene was zeer zeker uitstekend, hetgeen voornamelijk te danken is aan den arbeid van den heer Duijverman, die over deze af deeling den scepler zwaait. Mej. Schijfsma en -de pianiste werden in de „blommetjes" gezet, de heer Duijverman kreeg een boek werk. Zoo langzamerhand zijn wij genaderd tol de pauze, die wellicht in de toekomst voor bekorting vatbaar zal blijken le zijn, H.II. bestuurderenl Doch ter zake: restte dus nog de toonect- atdeeling voor een schaakdemonstralie, die de plaats van liet vroegere schermen heeft ingenomen, bleven wij gelukkig ge spaard 1 die met de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven „Mijnheer de Sena tor" van T. ven Schönthan en G. Kadol- berg hel duidelijkste bewijs leverde lot de meest bloeiende loten van den Emlégéës- slam te behooren. Men houdc ons ten goede, dat wij het „bittere einde" (lees; „zoele") van dit aar dige blijspel niet hebber, afgewacht. Wat wij er van gezien hebben was inder daad Veel beter dan wij de laatste jaren wel eens gezien hebben en verdiende het prae- dicaal „goed" ten volle. Allen toonden zich uitermate rolvast, ter wijl ook aan de regie door den heer II. G. Frentzen wiens spel overigens wel een tikje overdreven was alle zorg was he sleed. Den lieer J. Dro3, den senator, werd het eere-lidmaalschap der vereenigiDg aange boden wegens de vele en belangrijke dien sten aan de tooneelafdeeling bewezen. De regisseur, de heer H. G. Frentzen had een boekwerk in ontvangst te nemen. Of de vereenigingskas nog toereikend was voor meerdere cadeaux vermogen wij niet mede te deelen. Wij vermoeden echter, dat ook de dames nog wel bloemetjes heb ben gekregen. Het middernachtelijk uur was reeds heel nabij, loen het scherm voor de iaatslc maal viel. „Emtégéés" heeft op waardige wijze haar derde lustrum gevierd; het bal, dat heden avond in den foyer van de SladszaaJ gehou den wordt, zal de kroon op het kranige werk der Leidsche H. B. S.-ers zijn. Oprichting vereeniging van pnlpverbrnikers Onlangs had in Caté Zomerzorg alhier de oprichtingsvergadering plaats van de Ver eeniging van Pnlpverbrnikers. De vergade ring werd geleid door den heer J. Rijlaars dam van Bodegraven. Zij werd bijgewoond door talrijke belanghebbenden, ook van el ders. Mr. dr. C. M. A. R. van Roy, advocaat te Leiden, lichtte, ab rechtskundig adviseur van de vereeniging, de statuten toe. Deze werden met algemeene stemmen goedge keurd.' De vereeniging heeft, blijkens de sta tuten, ten doel de bevordering van de be langen der veehouders-pulpverbruikcrs en zal dit doel trachten te bereiken o.m. door voorlichting, gemeenschappelijk optreden cn bemiddeling bij aankoop van pulp. De statuten voorzien de mogelijkheid, dat de afdeelingen van de vereeniging wor den opgericht buiten Leiden en Omstreken. Als bestuursleden werden gekozen de H.IL: .T. Rijlaarsdam, Bodegraven; G. de Hoed, Berg-Axnbacht; Joh. Uitlcnboogaard, Oegstgeest: .T. W. Bonda, Ocgslgeesl; H. Klapwijk, Delft; W. J. den Hertog, Alphen a. d_. Rijn; E. Govers, Alkmaar; W. Boer, Bodegraven; G. v. d. Berg, Sliedreclit, ter wijl als plaatsvervangende bestuursleden werden benoemd de II.H.: G. v. Dorp, Ha- zerswoudc; R. Schakel, Giessen Nieuwkerk; J. Reyneveld, Koudekerk Z.-H.; W. C. v. Dam, Woubrugge; Joh. Miohielen, Zwam- merdam. Er werd nog besloten dat door de Vereen niging van Pulpverbruikers in samenwer king met den R.-K. Land- en Tuinbouwbond in hel Bisdom Haarlem, die de R.-K. pulp verbruikers in eigen verband zal organi seeren, zal overgegaan worden tot het op richten van een Federatie tot Behartiging van de Belangen van Pulpverbruikers. De vergadering gaf daartoe opdracht aan het Bestuur. Nu over de ontwerp-slatuten reeds overeenstemming is bereikt, zal de oprichting der Federatie eerstdaags kun nen geschieden. Propaganda-maatrcgelon werden nog ge troffen, waarbij het beleggen van een ver gadering van Pulpverbruikers te Gorinchem in het vooruitzicht werd gesteld. Het secretariaat van de Vereeniging van Pulpverbruikers is gevestigd le Leiden, Oude Vest 13. Ouderotüciers-vereeniguig „Generaal Snijders". In de concertzaal „L'Union" vond gister avond een feestelijke bijeenkomst plaats ter uitreiking van de prijzen, behaald op de on langs door „Generaal Snijders" georgani seerde nationale wedstrijden. De voorzitter der vereeniging, sergeant W. L. Kükne, sprak een openingswoord tot de talrijke aanwezigen, waarbij hij zich in het bijzon der ftchtle tot de dames-gymnastiekveree- niging „Brunhilde", die dezen avond eenige nummertjes ten be3te zou geven en tot het strijkje, en er op wees dat de wensch van zijne Exc. Generaal Snijders, bij de ope ning uitgesproken, dat deze wedstrijden een groot succes zouden worden, volkomen is bewaarheid. Spreker bracht verder dank aan do heeren Kok en De Gunst voor hun werkzaamheden als baangriffiers, aan de gevers van medailles en andere prijzen en aan den heer Rap den exploitant van „L'Union". Vervolgens verzocht hij de hee ren Kok en De Gunst op het podium te ko men, waar hij hen namens het bestuur een souvenir overhandigde, om tenslotte mede te deelen dat de eere-voorzitler, luitenant Ph. Steenhauer. wegens familie-omstandig heden verhinderd was aanwezig te zijn. Tot zijn spijl moest spreker thans zelf tot de uitreiking der prijzen overgaan, hoewel zulks bestemd was geweest voor den eere- voorzitler. Op den uitslag behoeven wij hier niet nader in le gaan, waar deze reeds in ons blad werd vermeld. Wij liebbcn er alleen bij mede te deelen dat eenige leden van „Generaal Snijders," voor bun suc cesvolle prestaties „buiten mededinging" 'n exlraprijs ontvingen. Wat het slot van den avond betreft zij vermeld dat er al spoedig een genoeglijke stemming heersclile door de vlotte muziek van een zeer ijverig strijkje en door het goede werk van de dames ven „Brunhilde", die behalve een nupimerlje staafzwaaien cn rythmische oefeningen een vijftal dansjes ten beste gaven en daarmede uitbundigen bijval verwierven. De presidente, mevr. Diebcn, kreeg bloemen. Er werden verder eenige partijen geschermd door de hoeren Jager. Stapel, Van Duuren en Gijsberli IIo- denpijl en er werd oen topneelstukje gege ven, terwijl een afgevaardigde van „Immer Vaardig", uit Hoek van Holland het bestuur van „Generaal Snijders" bedankte voor de prettige ontvangst bij de wedstrijden. Met een bal werd tenslotte de avond besloten. Radio-distributie per teleioon. In navolging van Den Haag, waar de abonné's, aangesloten op het gemeentelijk telefoonnel, na aanschaffing van een goed koop toestelletje, dat aan het wand- of tafeltoestol wgrdl gemonteerd, ook de radio concerten kunnen opvangen, bestaat ook bij den directeur van het telegraaf- en telefoon kantoor alhier het voornemen zulks le Lei den in te voeren. Maandag zijn reeds proeven genomen met het station Meyendell, die, naar ver luidt, uitstekend slaagden. De voor velen te liooge kosten van aan schaffing van een radiotoestel, accumula toren, enz., enz., zullen dan dus niet langer een beletsel zijn om zonder deze toch draadloos te kunnen luisteren. Het bezwaar, dat hiertegenover slaat, i9, dat alle abonné's slechts één station kunnen hooren, bijv. Davcnlry en in de keuze van dit station afhankelijk zijn van den directeur van het telefoonkantoor, die hierin alleen verandering kan brengen. Wellicht vindt men spoedig nog een middel uit, waardoor het mogelijk zal zijn meerdere stations tegelijkertijd ook per telefoon-draadlooze te beluisleren. De MTmislercrisis is oorzaak, dat tot heden de data der herhalingsoefeningen nog niet bekend geworden zijn. Eiken dag kan het voorstel echter van de Koningin worden terugverwacht. Intusschen zijn wel reeds de data der schietoefeningen der artil lerie vastgesteld. Daaruit is wat de dala betreft, niet natuurlijk wat de lichtingen aangaat, voor de dienslplichtigen reeds veel te concludecrcn. Deze dala voor het 6de regiment veld-artillerie van hier van 15 tol 27 Juni. Woensdag j 1. hield de Chr. Gem. Zang- vcreeniging „Hallelujah", onderafd. van den Cbr. Nat. Werkmansbond na de pauze van den repelilie-avond een ledenvergadering. Daar deze vereeniging in September a s. 15 jaar zal beslaan, meende het bestuur dit op recht feestelijke wijze te moeten herden ken. Verschillende plannen weiden door het besluur naar voren gebracht en met de leden besproken, welke algemeen hun goedkeuring wegdroegen. Tot leden van het comité ter voorberei ding werden gekozen de heeren C. B. v. d. Zeeuw (voorzitter) en G. Zitman en de da mes E. Limburg, W, Dee, A. Arnoldus, A. Stalleu en J. Geutjes, welke allen deze be noeming aanvaardden. BINNENLAND. De Eerste Kamer zet het debat over de nieuwe regeering voort. Vergadering van de Chr.-Hist. Unie te Utrecht. Uitspraak in het proces-Muylwijk. Een Nederl. schip ep de Mississippi ver gaan. Vele vermisten. BUITENLAND. De Fransche minister Malvy is afgetreden* Een rede van president Coolidge. Mussolini is naar Tripolis vertrokken. Allen afdeelingen van den Chr. Nat. Werk mansbond zal verzocht worden dit plan vol doende te steunen. De bloemententoonstelling in „Post- hof" is de tweede dag verbazend druk be zocht. Vooral voor de liefhebbers van bloe men is er zeer Veel te genieten. Iedere bloem is hier, in tegenstelling met op de velden, van naderbij te aanschouwen. Vooral het aantal narcisscnsoorten is er ver bazend groot. Bij de afdeeling Nieuwig heden" treffen wij nog vele soorten zaai lingen, welke nog gcenen naam hebben, doch ook bemerkten wij al verschillende bloemen, welke dezer dagen een nieuwe naam verkregen hebben. Het is daarom aan te bevelen voor. hen, I die deze tentoonstelling nog niet bezochten, van den laalsten dag of avond gebruik te maken. De bloemen zien er alle prachtig uit en blijken er deze drie dagen wel tegen te kunnen. Voor het op 2 cn 3 Augustus a.s. le houden concours van het muziekgezelschap „Orphcus", ontving de feestcommissie nog een verguld zilveren medaille van de Mu ziek- cn Tooneclverceniging „Nut en Ver maak", een zilveren medaille van den heer W. v. d. Laan, voorzitter der 3, October- Vcreeniging, cn een zilveren medaille van de heeren Gcbr. Van Oven, leveranciers van vaandels, vlaggen enz. te 's-Gravenhage. Het reizigersvervoer op de N.Z.II.T.M.- lijncn Scheveningen-Leiden-Kalwijk/Noord- wijk (inclusief Hooge-RijndijkEndegeest) en LeidenHeemstede heeft in de afge loopen maand respectievelijk opgebracht f 107.141 en f 12.251 tegen f98.014 en f 15.767 in dezelfde maand van het vorig jaar. Ilct goederenvervoer over Februari bedroeg op genoemde lijnen respectievelijk f1144 en f1150 tegen f1105 en f 1237 in Februari '25. Blijkens een advertentie in ons Blad van gisteren houdt onze stadgenoot, de heer J. C. Christiaanse, Dinsdag a.s. in „Zomer zorg" een lezing over Beieren en Oostenrijk, zulks op uitnoodiging van een comité, dat zich gevormd heeft teneinde allen in slaat te stellen deze belangrijke voordracht bij te wonen. De heer Christiaanse, die reeds eer der hier ter slede dezelfde lezing hield, deed zich daarbij kennen ajs een geestdriftig natuurbcwonderaar, die bij uitstek de kunst verslaat zijn gehoor mede te laten genieten van de groole schoonheid van de natuur, die hij in een serie prachtige lichtbeelden demonstreert. Een verdere aanbeveling lijkt ons overbodig. Naar wij vernemen zal Kohscliulte's Manufacturen, Bedden- en Tapijtenmaga- zrjn, Haarlemmerstraat 7072, veertig jaren hebben bestaan op 18 Mei a.s. In verband daarmede zijn, met het oog op hef voor- jaarsscizoen, vele goederen ingekocht, die tegen extra-voordeelige prijzen van de hand worden gedaan. Men zie daarvoor morgen de advertentie in ons blad. Gislermorgeu te kwart over elf is de G5-jarige schilder Jac. B. in de Fruin- straat van een muur ter hoogte van 5 meter naar beneden gevallen. Dr. Kroonefiburg van den Eersle-Hulp- dienst onderzocht den man ter plaatse en constateerde een bloeduitstorting in de lin kerschouder. Ter auto werd hij daarna naar zijn woning vervoerd, waar hij verder door zijn huisdokter werd behandeld. Gistermiddag te circa drie uur kreeg de 57-jarige opperman Cornelis v. d. B., terwijl hij op een ladder slond legen een in aanbouw zijnd perceel ann den llijnsbur- gerweg een sleen op zijrt hoofd, dien de bo ven hem staande A. B. li<4 vallen. Ten gevolge biervan liet v. d. B. den ladder los en tuimelde omlaag. Nadal dr. Kroonen- burg den rnan, die Iwee wonden aan het hoofd had bekomen, voorloopig verbonden had, werd hij ter observatie naar een der ziekenhuizen bier ler stede overgebracht. Hedenmorgen omstreeks kwart over elven was personeel van den aannemer Zit man nabij de Lichtfabrieken aan de Lange- gracht bezig mei een stoommachine een hei paal op te liijschen. Door het zware gewicht bezweek de stelling en de machine kanlekle om, gelukkig zonder iemand te kwetsen, j

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1