No. 20260, LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 Maart Derde Blad, Anno 1926. UIT DE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Alphen. In een gisteravond in hotel J)ö Vergulde Wagen" gehouden vergader.ng werd cehiiitief besloten lot oprichting eecer pluimvee- en konjjneiivereemging. Ter vergadering, welke geleid werd door jhr. Stoop, gaven zich 38 personen als lid op. De vereemging werd gedoopt met den AJphensche Pluimvee- en Koojjnen- veretmging. De contributie werd «astgesteld op fl.hu per jaar, terwijl personen, -lie na 1 Juli a.s. als lid toetreden f0.50 entrée moeten betalen. De statuten en huishoudelijk reglement werden samengesteld en vastgesteld en tot bestuursleden gekozen de heeren H. vao Beek, G Bogaard, J. Doedens, J. de Groot, G- Soeteman, jhr. Stoop, O. Verboom, J. IVoak en P. de Vries. Leiderdorp. Gistermiddag geraakte het gcheete gerij van den heer De W.(oïff) in een sloot in het Van Leeuwenpark, door dat» het paard achteruit liep. W. ging nog tot zijn middel in het water om het tuig' los te krijgen .Eenige matrieele schade werd aangericht. Een kleine hoeveelheid brandstof ging bovendien nog verloren. Waddingsveen. P-> levering van het benoodigde grind voc -jsnonderhoud in 1926 is door B. en W. na gehouden publieke aanbesteding gegund aan den heer ELP. v. dL W., te Gouda, die van basaltslag aan de Ned. Basalt-Mij. te Zaandam en de levering van biggel- en straatzand aan den heer Ver- Bloot te Zwammerdam. Wonbrngge. De gemeenteraad verga dert op Donderdag 1 April a s. De agenda luidt: L Opening, 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken, 4. Vaststelling kohier verbetering* belasting 1926. 5. Vaststelling hondenbelas ting 6 Benoeming lid college van zetters 7. b'ero schattingscommissie <beide wegens ontslagname van den heer J. M. van der Voorn). 8. Benoeming commissie van school ver »"m. 9. Wijziging instnictie keurings veearts 10. Vaststelling van de plaats waar het gemeentelijk keurlokaal zal wor den gesticht. 11 Verbetering weg tusschen "Wonbrugge en OSwegen. 12. Comptabele regeling Haarlemmermeer. Er worden ijverig pogingen tn het werk gesteld om ook te Vijf huizen in Haarlemmermeer tc komen tot slichting van een vereeniging voor zieken- huisverpleging. In de openbare school al daar werd voor dit doel een drukbezochte vergadering gehouden, waarin de zuster- vereeniging uit Hoofddorp het doel en het streven van bovengenoemde vereeniging uiteenzette. lie heer P. reed op zijn motorrijwiel Vlak achter een auto. Op den hoek van den Aal.-ni 'rderweg en den Kruisweg week de bestuurder van de auto plotseling naar 1 rechts uit. met het gevolg, dat de motorrijder met volle kracht tegen het achterspatbord van het motorrijtuig botste, over den kop sloeg -O tegen den grond werd geslingerd Als Ci,or e-ii wonder kwam de man er met eeniTe lichte kwetsuren af. De motor werd ernstig beschadigd. De arbeider G. aan den Slotenveg al hier. had bij het verrichter van werkzaam heden in het land hel ongeluk te struikelen en te vallen. Met een gebroken rib en era- dig gekneusd werd de 1 .an opgenomen 'en rader geneeskundige behandeling gesteld. Hillegom. De heer J. H. M. Balvers, sinds verscheidene jaren wethouder van deze gemeente, zal op 1 September zijn 25-jarig raadslidmaatschap herdenken. Katwijk. Bij den wedstrijd der Kat- wijksche Burgerwacht, als onderdeel van den Gewestelijken wedstrijd, behaalden on derstaande personen in volgorde de meeste punten: J. Baalhergen. Joh. v. d. Gugten Pz. P. Slingerland. E. Schonevetd. H. P. Bloot, Jaca Meijer, S. Minnee Sen., C. van Leeu wen, J. Slingerland. Jer. Varkevisser. A. Vorfanrg. P. C. Bloot, Kic. Oudshoorn, A. G. Haasbroek. Jac. Kobus. Katwijk- aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwamen Maandag te IJmuiden aan de markt de loggere: KW 19 met f 150, KW 21 met f2Gó. KW 23 met f365, KW 32 mét f217, KW 35 met f293. KW 40 met f244 en KW f.7 met f 156 besomming. Met de schelpenvisscherij gaat hel in de laatste dagen weer wat beter. Vooral Vrijdag lagen ze er „dik". Gisteren waren aan den afslag: C. van Du:verboden met f41; Jb v. d. Plas met f50; H- v_ d. Pias met f51; G. v. d. Oever mei f46. Alles garnalen. C. Schaap f 15: D. Hoek f 12 en KL d. Plas f 14 Visch. Gisteren tegen den avond werden een paar honderd fietsers door de politie aange houden. meerendecls personen die buiten Katwijk aan Zee arbeiden ter controteering of hun rijwiel van een belastingplaatje was voorzien- Er kon geen enkel proces verbaal worden opgemaakt, noch een stalen ros in beslag genomen Wel een bewijs dat wielrijdend Katwijk de Rijwielbela3fingwet de noodige eer bewijst Noordwijkerhoat. Tot jachtopziener, te vens onbezoldigd rijksveldwachter, in de bosscben van het bekende landgoed „De Boekhorst", is aangesteld de heer P. v. d. Berg, van Langeveld. Hoordwijk-aan-Zee. In de Herv. School vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereenigmg. Ka gemeenschappelijk zingen van Psalm 84 vs. 3 las de voorzifter, de heer P. Admiraal, Psalm 79 en ging mor in gebed. Jh zijn openingswoord bracht hij in her innering de laatste Kamerverkiezingen, ^waaruit de Chr. HisL Kameiehtb. zij het met minder stemmen, ongeslagen te voor schijn kwam. Hij wees op de moeilijke be slissing, die onze Kamerleden in November hadden te nemen in verband met het ge zantschap hij het Vaticaan. en eindigde met j de woorden van Snoeck Henkemans: Ik I dank God. dat onze Kamerleden niet anders hebben gestemd. De uitvoerige notulen van de secretaresse werden onveranderd vastgesteld en getee- kend. terwijl haar verslag werd goedgekeurd Mocht de penningmeester het vorig jaar een batig saldo boeken, thans stoot de reke ning met een nadeelig saldo, welk bedrag verminderd werd door een tweetal giften, die ter vergadering waren ingekomen. Alsnog zal getracht worden de taak van den penningmeester te veraangenamen. De aftredende bestuursleden werden met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in de vacature-Lindhout de heer C. Soete- man werd gekozen, die de benoeming na eenig aarzelen aannam. In verband met de motie van goedkeu ring van het gedrag onzer Kamerleden, die op de Unie-vergadering van 8 April a.3. zal worden behandeld, ging de heer Bardel- meyer de geschiedenis na van het Gezant schap en liet de vergadering hooren. hoe onze grooie voortrekkers. Groen van Prin- sterer. Kuyper en de Savornin Lohman. zich altijd ten stelligste in scherpe bewoordingen hadden verzet tegen het Gezantschap. In de droeve oorlogsjaren is een tijdelijk gezant schap te Rome ingesteld met behulp van Kuyper en Lobman om den vrede te dienen, onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat het tijdelijk zon zijn. Onze Kamerleden hebben j dus niets andera gevolgd dan de beginselen van onze groote voorgangers, en konden ook niet anders, wilden zij de Chr. HisL Unie het bestaansrecht niet ontnemen. Als afgevaardigden naar de Kamerkring vergadering werden benoemd de heeren van I Malssen en Bardelmeyer. Na enkele opmerkingen over onze begin- selen door den heer van Malssen. sloot de voorzitter de vergadering, waarna het bé stuur de heeren Admiraal en Bardelmeyer afvaardigde naar de Unie-vergadering in Utrecht. Rijnsburg. Gisteren had alhier de jaar- lijksche uitdeeling plaats van prijzen, door i de leden van de Burgerwacht, op de schiet wedstrijden behaald. Naar het geschoten punten-aantal werden de prijzen toegekend als volgt: 1. H. Ravenshergen, 2. C. Haasnoot. 3. T. Heemskerk. 4. J. v. Rootselaar. 5. D. Ceder hout, 6. L. v. Egmond, 7. C. v. Delft Kzn., 8. J. Oudewater. 9. L. Driebergen. 10. C. Zwaan. 11. H. J. Grimbergen, 12. P. v. Eg- mond Albzn., 13. A. Star, 14. Joh. v. d. Gugten, 15. C. v. Klaveren Pzn., 16. A. de Monije, 17. J. J. v. d. Weijden, 18. P. Glas bergen. 19. D. v. Egmond Albzn., 20. J. Kromhout, 21.'J. v. Klaveren Hzn., 22. C. v. Kratingen Pzn., 23. A. Paauw. 24. J. v. Ros- sem, 25. G. v. Vliet, 26 Joh. Oudewater. 27. C. v. Klaveren PCzn., 28. F. v. d. Ploeg, 29. P. v. Klaveren Pzn., 30. G. v. Delft Gzn„ 31. H. Zwart. 32. J. v. Iterson, 33. D. v. Eg mond N.C.zn.. 34. H. Hogewoning. 35. J. Zwaan Jzn., 36. G. J. Brussee. 37. W. v. Egmond Azn„ 38. C. v. d. Vijver. 39. C. v. d. Meer, 40. D. A. den Haan. 41. W Star Hzn., 42. H v. Klaveren Pzn-, 43 J. Kort. 44 L. v. d. Weijden. 45. G v. Vliet Wzn., 46 A. Zandbergen, 47 D v. Egmond N.Jzn.. 48. C. v Vliet Jzn., 49. M. v. d. Gugten, 50. D. de Rover. 51. C. v. Delft Azn., 52. J. Ravens hergen Pzn. Sassenheim. In de stopplaatsen van de tram zal een verandering worden gebracht, welke wel een verbetering zal blijken. De halten bij Het Bruine Paard en bij de R.-K. Kerk vervallen, waarvoor in de plaats ko men, hoek Menneweg hier moet een wachthuisje komen en Julianalaan. Den overreden Arnold Esseveld is te I Leiden den voet. juist boven den enkel, ge amputeerd. Valkenburg. Vrijdagavond hield „Val- kenburgs Zangkoor" zijn jaarvergadering. De voorzitter verzocht de leden te zingen Ps. 68 10. De eerevoorziler. ds. Hermani- des, ging voor in gebed. De voorzitter opent de vergadering en heet de leden welkom. Hij verzoekt de secretaresse de notulen voor te lezen, die onveranderd worden vastge steld. Daarna leest zij het jaarverslag, waar in het vereenigingsjaar geschetst wordL De penningmeester brengt verslag uit over de financiën; de- rekening wordt onveran derd vasgesteld. Beide functionarissen war den door den voorzitter bedankt voor hun werkzaamheden. Bij de bestuursverkiezing wordt tot voor zitter herkozen de heer P. Gravenkamp: tot secretaresse mej. C. v d. Nagel en tot com missaris de heer C. Anker, terwijl tot plaats- vervangend bestuurslid mej. R. Botermams gekozen wordt Bij de rondvraag wordt ernstig de kwestie van ledenversterking besproken. Daar is dringend behoefte aan Besloten wordt dat de leden krachtige pogingen in het werk zullen stellen nieuwe krachten te winnen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter onder dank aan de leden voor de opkomst de versaderihg. Tot slot wordt nog gezongen Ps 25 2. Het batig saldo van de voor eenigen tijd gehouden bazaar en behoeve van de zangvereeniging bedraagt f222.79. Wassenaar. Zaterdag is den heer T chef-monteur van de electrisehe centrale een ernstig motorongeluk overkomen. Toen hij op den Sebmrwweg reed. werd hij plot seling aangevallen door een hond van den heer Van D. de heer T. raakte het stuur kwijt en sloeg tegen den grond. Met gapende wanden aan gelaat, armen en been en werd hij bewusteloos aangetroffen Na voorloopig behandeld te zijn. werd hij naar htris ver voerd. De groote vüegtuigenloods aan de Maal drift van de K. L. M.. die door den heer V. is aangekocht, zal tot een woonhui» worden omgebouwd. De scheepvaart door de brug van het Haagsche Schouw is gestremd door een de fect aan de installatie waardoor de brug niet geopend kan worden. De brug in den Schouwweg wordt hoe langer hoe slechter. Het bruggendek ver keert in vervallen staat, terwijl de hoofden beginnen uit te zetten. Het is te hopen, dat spoedig afdoende verbetering worde aange bracht. Anders wordt voor ongelukken ge vreesd Zoeterwonde. Door B. en W. is heden alhier ten raadhuize publiek bij inschrijving aanbesteed de levering van plTih. 700 M3. grint voor de wegen- Perceel I, levering: firma Gebrs. Hujj, te Leiden, voor I3.2Ö per M3.; G. Th. A. Dubbe, Nijmegen, voor 13.35 per M 3.; A. Versloot, Bodegraven, voor f3.08 per M3.; Wilbrink, Leiden, voor 13.08 per M3-; dezelfde voor perc. 1 en 2 voor f4.17 per M 3. Perceel 2, uitvletten: W. Hoogervorst, alhier, voor 1.04V3 per M 3.; dezelfde perc. 2 en 3 voor f 182.50 per massa. Perceel 3, uitkarren: H. Turk, alhier, f 1 per M 3; Th. v. d. Valk, alhier, voor £169 per massa. De gunning ia voor loopig aangehouden. De heer B. Slegtenhorst won dezer dagen het damkampioenschap van Leiden, en werd daardoor tevens voor één jaar houder van den „Leidsch-Dagblad- Dambeker". VOETBAL. U. V. S.—V. D. S. 5—2. In een zeer aantrekke, ker; wedstrijd is het U. V. S. gelukt uit de gevaarlijke zöne te geraken en de „eer" aan Celeritas te laten. U. V. S. speelt zonder Platteel. maar Brusche is weer present. Scheidsrechter is de heer v. d. Moer. V. D. S. heeft 4 invallers. Het begin is voor U. V. S. maar V. D. S. geeft niet thuis totdat bij een voorzet van Brusche, Scheffer hard inschiet. (10). U. V. S. zwermt steeds voor het V. D. S.- doei maar weet niet te scoren, daar de V. D. S.-backs hard werken. Kooreman zet echter eenmaal stevig door en het is 20. Het loopt op rusten aan als bij een V. D. S.- aanval Roest uit zijn doel loopt om den bal te bemachtigen. Door effect komt de bal bij den V. D. S.-Jinksbuiten en deze schiet kalm in. (21). Na de thee treedt U. V. S. overdonderend op en spoedig benut Laman een prachtkans op correcte wijze. (31). V. D. H. geeft het nog niet op maar Meerburg en Haneveld be- heerschen de situatie volkomen. Steeds stuwt de halflinie van U. V. S. haar voor hoede 9p. Kooreman krijgt de kans van den dag en maakt geen fout (41). Nog 15 min. zijn er te spelen. Handig combineexend ste vent de U. V. S.-voorhoede op het V. D. S.- doei en het is Scheffer. die er 51 van maakt. Seher moet dan wegens een enkel blessure uitvallen. U. V. S. speelt de laatste 6 min. met 10 man waarvan V. D. S. pro fiteert door er G2 van te maken, en dan fluit de scheidsrechter, die den wedstrijd op eminente wijze geleid had. het einde. A. D. O.Laudanum 12. Als te ruim 2 uur scheidsrechter Rem mers beginnen Iaat. blijkt dat A. D. O. 4, Lugdunum één invaller telL Direct ontwik kelt zich aan weerszijden een vlug. goed samenspel, met A. D. O. iets in de meerder heid. Lugdunum voelt zich op dit Hink breede terrein nog niet direct thuis. Doch na een weifelend begin, komt zij spoedig meer opzetten en neemt het spel in handen, j De achterhoede van A D. O inzonderheid de backs, bezweren echter bet gevaar. Een maal denken wij A. D. O. te zien doelpunten doch door tijdig uitloopen redt keeper v. d. Berg de situatie. Lugdunum. dat den gehee- len wedstrijd een aantrekkelijke partij spoel de, komt meer en meer in den aanval, vooral de beide vleugelspelers brengen steeds verwarring bij bel vijandelijke doel. Verschillende goed gerichte schoten worden door het binnentrio waarin ook Deurse goed voldeed op doel gelost, doch de in- valler-koeper werkt subliem en houdt zijn doel schoon. Als iedereen denkt met blan ken stand te rusten, stormt" de Bruin bp het vijandelijke doel af. passeert handig eenige spelers en besluit zijn ren met een schitte rend schot, dat de keeper echter stopte doch de terugspringende bal komt bij den vorigen speler terug, en deze deed hem nu in het doel verdwijnen. (01). Na rust komt A D. O. direct flink opzet ten en zij werkt hard voor den gelijkmaker, doch bet lukt haar niel Lugdunum neemt un wederom het spel in handen en tracht haar voorsprong te vergrooten wat haar ook na 20 min. spelens gelukte Wederom is het dezellde speler, die in moeilijke positie doel punt. (0—?). A. D. O. laat het er echter niet bij zitten: haar harde werken wordt beloond als één minuut voor 't einde de bal via den paal in het net verdwijnt. Vlak daarop is het einde. Bij A. D O voelde men het gemis van 4 spelers. Lugdunum kan met tevreden heid op dezen wedstrijd terugzien. H-t ij voor haar een goede oefenwedstrijd geweest, vooral voor de a.s. promotiewedstrijden. Den lsten Paaschdag speelt Lugdunum tegen de Oostelijke 2e klasser Hertog Hen drik. uit Arnhem, op eigen veld. A. 3. C.Bromley F. C. Benige nadere b ij zonderheden De Bromley Football Club. die zooals wij reeds eerder meldden, op 2en Paaschdag aan de De Kempenaerstraat tegen A. S C. zal uitkomen, na op Goeden Vrijdag in Rot terdam Sparta en op len Paaschdag in Den Haag H. V. V. te hebben ontmoet wordt D< Grand National te Liverpool werd frijdag gehouden. Van de 80 deelnemer» bereikten er slechts 14 het eindpunt De race werd gewonnen door Jack Horner, eigenaar Mr. G. Schwarz. Onze foto toont een der deelnemers bij 'n tuimeling na het springen over de Becher'a Brook, beschouwd als ééa der sterkste Eagetsche amateurclubs. In 1891 opgericht kwam zij uit in de Athenian League, de voornaamste Londensche amateur-bond Verschillende malen is Bromley kampioen geweest o.a. van de Athenian League, de Spartan League en de Isthmian League. Ook als .cup- fighters" heeft Bromley haar sporen ver diend en was ox winnaar van de English Amateur Cup, de London Senior Amateur Cup en van de Kent Amateur Cup Dit jaar schijnt Bromley in bijzonder goeden vorm te zijn. Voor de London Senior Amateur Cup heeft zij thans de semi-final bereikt en sloeg in deze beker-competitie Ilford dat verleden 1 jaar het tornooi van het Amsterdamsehe Ajax won, maar liefst met 71. Tegen de bekende Loudon Caledonians speelde zii 2 2 De volgende spelers zullen de reis naar Holland meemaken: G Osborne (doel1 W. A. Warren. S. M Osborne en E. V Ralph (achler); R. Horobin. W T Baird en F W, Young (midden); L. Thomas. F C. Smith, A. T. Benham. W A Hill. F S Colwell, A. Morris en H Osborne (voor). Van deze spelers zijn Warren. Morris en Thomas de bekendsten zij kwamen o.a. uit voor het Er.gelsi.Le amateur-elftal, terwijl Warren en Thomas ook voor het Londensche el (lal speelden De meeste spelers, die de reis naar Holland meemaken, speelden voor de verte genwoordigende County-elftallen. Warren, Baird. Thomas, Hill. Colwell en Morris voor Kent County. H. Osborne voor Essex County en Benham voor Surrey County Voorts maakten Warren. Baird. Thomas en Colwell deel uit van het vertegenwoordigend elftal van de Athenian League. KORFBAL. Stellenwedstrijden 2e, 3e en 4e ldassers. Dit jaar zal een Leidsch 2e klasse twaalf tal, samengesteld uit spelers van de reserve twaalftallen van Vilesse en Fluks, en uit spelers van S D. O., deelnemen aan de Sle- denwedstrijden. georganiseerd door den H. K. B.. R K. B en D. K. B De wedstrijden worden gehouden op 5 April op het terrein van Eibernest. Het programma luidt: 1112.15: Dor drechtDen Haag, 12.30145: Rotterdam Leiden: 23.45: Winnaars AB. Het Leidsche 2e klasse twaalftal speelt op 2 April een oefenwedstrijd op het terrein, waarschijnlijk tegen den lI.K.B.'er Achilles, WIELRENNEN. Door Oefening Sneller. Zondag had de laatste betrouwbaarheids- rit plaats van de 10. 20 en 30 K.M.. waar aan een 33-tal A- en B-klassers deelnam. In een flink tempo werd op het keerpunt afgegaan, alwaar de heer H. van Aggelen de deelnemers controleerde. De afstand werd gereden in 41 min. 59 sec. Als eerste pas seerde Warnar de finish. 2. Haring. 3 Tork, 4 Moes. 5. Danieels. 6. Lobbus, 7. Kooyf buiten mededinging kwamen L Mooten en K. Mooten met een banddikte verschil met 1 en 2 over de finish, terwijl W Mooten en v. d. Berg aan het wiel van 4 en 6 buiten mededinging de finish passeerden. De afdeeling Veteranen leverde op hel eindpunt in de sprint een aardig stukje slgijd- hoewel het jammer was. dat eenige veteranen van de zustervereeniging Hollan- dia zich hier tusschen begaven om mede te sprinten, iets wat allesbehalve aangenaam is. Als eerste passeerde H. van Heijningen, 2. Dijkstra, 3. Broekhuizen. 4. Danieels. SCHAKEN. Competitie N. S. B., 2e klasse, groep A. De zeven (I) afgebroken partijen uit den wedstrijd Leidsch Schaakgenootschap I Schev. Schaaksocieteit zijn thans als volgt beslist: Bord 1. M. M. SegajrR. A. J. Meijer, re mise. 2. K. GeusG. Besscha. Geu3 wint. 3. Dr. J. DrosteG. L. Schouten, re mise. 5. W. DemmendaalH. J. v. d. Slok. Demmendal wint. 6. H. WertheimB. Vies, remise. 7. L. M. J. ChamïjryW. F. Wertheim remise. 9. W. de Bruin—F. L. G. d'Aumerie, De Bruin wint Totaal (met de 3 uitgespeelde partijen) 6-4, zcodat het L. Si G. ook zijn 4en wedstrijd won en daarmede tevens het kampioenschap m deze groep behaalde. De faatsfe wedstrijd L S. G. ID. D. H thans vastgesteld op 13 April' a.s. fe Leiden, kon daarin geen wijzi ging meer brengen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9