AGENDA. TELEGRAMMEN. Maandag. Leidsche Schouwburg: N. V. Ver. Rofcter- öamech Hofstad Tooneel „Camelia". 8 uur. N. V. Eerste Leidsche Hulpbank: Jaar/. Aig. Verg. v. Aandeelhouders ten kantore der Bank (Oude Rijn 104). Halfacht nam. Stadszaa) f kleine zaal): Piano-avond Ca roline Lankhout. 8 uur. Dinsdag. Hocglandsche Kerk: Wijdingsavond. Kwart over acht. „Jeruël" (Middelstegracht 3): Samen komst te 8 uur. Spr. de heer Sevensma. Leidsche Schouwburg: Gouden toonoel- jubileum Bart Kreeft in „Nummer 17". 8 uur. Luthersche Kerk: Wijdingsavond, nam. hal/negen. Stadszaal (groote zaal): Volkenbondsfilm over Oostenrijk. 8 uur. K a t w ij k a. Zee (Gemeentezaal): Spr. de heer M. Germans uit Amersfoort. Half- acht. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48. i9 altijd geopend, doch van n.m '8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-recepten Alleen voor leden van dal fonds De avond-, nacht- en Zondagddenst der apotheken wordt van Maandag, 29 Maart tot en met Zondag 4 April (len Paasehdag) waargenomen door de apotheek v. d. heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 623 en Maandag 5 April (2cn Paasehdag) door <lc apotheek v. d. heer P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807. of meer gecamoufleerde wijze voortzetten. Volgens den correspondent van het „Ber liner Tagcblatt" te Boekarest is het ook niet onmogelijk dat Manin, de president van de Rocmecnsche nationale partij, zal worden uitgenoodigd het nieuwe kabinet samen te stellen. Deze zou dan trachten de boerenpartij voor zijn kabinet te winnen ten einde een democratisch concentratie kabinet te vormen. BULGARIJE. De uitweg tot de Egelsche Zee. Do kwes e van een toegang van Bulga rije tot de Egeïsche Zee vormt op het oogenblik weder een onderwerp van be- apreking tusschen Griekenland en Bulga rije. Griekenland zou voorgesteld hebben aan Bulgarije een vrije zone in de haven Van Salonikï te geven, doch Bulgarije kon zich hiermede niet tevreden stellen en wil een toegang tot de Zee in westelijk Thracië. Het wil ook, dat do te sluiten overeenkomst door de groote mogendhe den, die het verdrag van Neuilly mede onderteekenden, gegarandeerd zal worden. CHINA. De bnrgerstlijd. De Russen vluchten naar Kalzas. Zij heb ben den strijd in China eerst verloren. Of do overwinnaars Woe-pci-foe en Tsjang-tso- lie elkaar nu weer zullen gaan bevechten? VEREENIGDE STATEN. Geen betrekkingen met sovjet-Rusland De drank wet. De officieuse sovjet-vertegenwoordiger in de Ver. Staten, Swirski, heeft, naar de „Roel" meldt, pogingen in 't werk gesteld om onderhandelingen aan te knoopen met den Amerikaan8chen staatssecretaris voor buitenlandsche zaken. Kellogg heeft even wel geweigerd Swirski te ontvangen. Deze heeft daarop den staatssecretaris een brief van Lifcwinof gezonden waarin deze de re- gecriDg der Ver. Staten uitnoodigt tot on derhandelingen over verschillende punten van wederzijdsch belang. Ook na ontvangst van dien brief is Kellogg niet bereid ge bleken, officieuse onderhandelingen aan te knoopen. Gemeld wordt, dat do senator Edge in den Senaat een resolutie heeft ingediend, volgens welke de volksstemming over de drankwet in Nov. 1928 zal plaats hebben. Het Huis van vertegenwoordigers van Rho- desislaüd heeft reeds een resolutie aange nomen, warain er bij bet congres op aan gedrongen wordt, de Vollstead wet te wijzi gen en do verwachte stemming te doen houden. Andere staten, inzonderheid New- Yersey en Maryland handelen eveneens. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een motorramp. B$ Pirna in Saksen is een motorrftder in een colonne turners gereden gereden, van wie er 6 zwaar gewond en 2 gedood worden. Ook de motorrijder kwam om het leven. Groote gezinnen. Terwgl in de groote steden van liet land en in do Waalsche nijverheidscentra, gc* zinnen niet 3 of 4 kinderen met den dag zeldzamer worden, telt het Vlaamsche land nog steeos een aanzienlijk aantal groote en zelfs overgroote gezinnen, welke, na een drietal geslachten, bijna do bevolking van ©en heel dorp uitmaken. Zoo overleed dezer dagen te Vourne, in West-Vlaanderen een 95-jarige weduwe, die de gelukkige moeder was van 18 kinderen, de grootmoeder van 49, do overgrootmoeder vao 66 en de bet overgrootmoeder van 2, tezamen dus 135! Zeven-en-twintig dezer kleinkinderen ston den aan den oaburigen IJzer, op enkele kilometers van hun geboortestadje; acht hunner sneuvelden er. Drie Rtizsische communisten spoorloos verdwenen. Do „Daily Mail" meldt-, dat drie leden van do Communistisch© Internationale uit Moskou, die op weg zijn naar het com munistische congres te Liverpool, niets meer van zich hebben laten hooren, sedert zij Donaerdag 1.1. Berlin hebben verlaten. Drin gende telegrammen zijn naar Amsterdam, Brussel en Parijs gezonden, om inlichtingen in te winnen over hetgeen en met hen is gebeurd. Minnenijd. Een vrouw van twee en veertig jaar te Parijs leefde samen met een jongeman van zes en twintig. Zij ontdekte, dat deze man haar bedroog met haar schoondochter, waarop zij zich naar deze vrouw begaf en haar twee messteken in de hartstreek toe bracht. In hopeloozen toestand is het slacht offer naar het ziekenhuis gebracht. Moord. In Dordtmund is het lijk van een slee- per gevonden in den stal bij zijn woning. Handen en voeten waren vastgebonden en een gapende wonde aan het achterhoofd wees op moord. Als daders komen een pu blieke vtouw met haar souteneur in aan merking, die spoorloos verdwenen zijn. Een gevecht in een sterfkamer. Camiiie Bracq, een loodgieter te Parijs, die een wanhopige b'efde voor Juliette Volin had opgevat, een liefde, die niet be antwoord werd, wilde des avonds het cafetje binnendringen in de Rue Tiquetonne, waar zijn geliefde woont. De eigenares hield hem tegen, doch hij bedreigde haar met een re volver, waarop zij do vlucht nam. Een rij wielagent kwam op het lawaai af, sommeer de Bracq zich over te geven, die echter eonige schoten loste en daarna naar boven vluchtte. Toen de agent hem achterna zette rende hij naar den zolder, klom het dak op, snelde eenige daken over en sprong op het balkon van een nabijzijnd huis. In de kamer brandde een zwak licht. Hij brak de ramen open en drong de kamer binnen. In een bed lag een stervende vrouw. Naast haar zaten haar beide zonen om haar in haar laatste oogenbl'kken bij te staan. Een der zonen sprong op en greep Bracq beet. Een hevige worsteling aan de zijde van het sterfbed ontstond, waaraan een einde kwam toen de politie, die don misdadiger achtervolgde, eveneens de ka mer binnenkwam. Ten «lotto werd Bracq met een paar schoten machteloos gemaakt. Mond- en klanwzeer. In Oostelijk Yorkshire (Engeland) is mond- en klauwzeer op zes verschillende groote boerenplaatsen vastgesteld. Drie duizend schapen, waaronder 120 zeldzame en bekroonde Lei cester-rammen zijn op last van de autoriteiten onmiddellijk afge maakt. D© veemarkten te Duffield en York zijn gesloten. Brand. Een ernstige brand beeft gewoed in de opslagplaatsen en veemen te Hamilton in de Canadeesche provincie Ontario. Er is voor anderhalf milliocn gulden verbrand. De hitte was zoo hevig, dat de schepen aan de kaden in allerijl him ligplaatsen moesten verlaten. Anto door een huis. Uit Prüm wordt gemeld: Een vrachtauto der fabriek van schoen- poetsmiddelen, firma Loewenthal Co. te Keulen, is in volle vaart tegen den gevel muur van een huis gereden. Hij vloog door den muur heen en stiet zelfs tegen den wand van het naburige hui9. De auto werd onder neerstortende steen massa's bedolven. De twee inzittenden werden door de brandweer onder de puinen uitgehaald. Eén hunner was reeds dood, de andere moest zwaar gewond naar het gasthuis ver voerd worden. Zijn toestand is hopeloos. Een vronwenvanger gearresteerd. In de omgeving van Linz (Oostenrijk) hield zich den laatsten tijd een man op, die er zijn werk van maakte, vrouwen met een lasso te omstrengelen en ze daarna te overvallen. Het individu is thans gearresteerd. Het is een 25-jarige boerenknecht, die reeds tevoren tot 10 jaar kerkerstraf veroordeeld is, doch na 6 maanden van zijn straf te hebben uitgeboet, voorwaardelijk vrijgela ten werd. Door een tijger gedood. Uit Rome wordt gemeld, dat de Duitsche dierentemmer Oettershagen, dio in de dier gaarde te Rome als oppasser werkzaam was, dooi* een tijger, dien hij in een andere kooi wilde laten, aangevallen is. Dij liep zulke verwondingen op, dat hij tijdens zijn overbrenging naar het zieken huis stierf. Suikeraccijns-ontduiking. De douane te Hamburg is op het spoor gekomen van omvangrijke ontduikingen van den suikeraccijns. Naar de „Hambur ger Nachrichten" mededeelt, is een Ham- burgsche zwendelfirma hierbij betrokken. Reeds zijn de meesten der ongeveer 30 per soonlijk betrokkenen gearresteerd. De staat is in dezen voor ongeveer een millioen mark benadeeld. Een slag voor de Fransche royalisten. PALERMO, 28 Maart (Belg. Tel. Ag.) De hertog van Orleans was 23 Maart te Palermo waar hij dikwijls kwam, aangekomen en had zijn intrek genomen in een villa die hij had geërfd van zijn oom den hertog van Aumele. Daar kreeg hij longontsteking en ondanks de zorgen van den hem vergezellenden genees heer verergerde de toestand zoodanig dat zijn naaste familieleden en koningin Amalia van Portugal werden gewaarschuwd. Deze kwam nog tijdig aan om haar broeder do laatsto levensuren haar zorgen te wijden. Bij het sterven waren ook aanwezig de graaf en de gravin de Barisault, mgr. Dile9, die hem de laatste H.H. Sacramenten toediende en abbé Bessard. Morgen wordt de hertogin van Aosla verwacht. Ook prinses Isabella, do derde zuster van do overledene, is gewaar schuwd. De hertog de Guise is vanochtend uit Parijs vertrokken en wordt Dinsdag ver wacht. Het stoffelijk overschot van den ont slapene is geplaatst in een chapelle ardente omringd van waskaarsen. Een rcligieuse houdt de wacht. Men weet nog niets om trent de testamentaire beschikkingen van den hertog noch omtrent den datum der begrafenis. PARIJS, 29 Maart (Belg. Tel. Ag.) Zoodra de dood van den hertog van Orleans bekend werd ontstond groote consternatie in de royalistische kringen en bij de action fran- caise. Volgens de opvolgingsrcgelen van de Fransche linie zou de hertog de Guise, een volle neef van de overledene zijn opvolger zijn, en pretendent worden van den troon. De aanhangers der Bourbons lieten echter nimmer hun aanspraken varen en zien in don Jaims, hertog van Madrid en neef van koning Alphons XIII uit het huis van Bour- bon-Anjou den eventueelcn troonopvolger. Als de hertog de Guise den titel van preten dent aanvaardt, zou hij volgens de wet van 1896 frankrijk moeten verlaten. Twee communisten gekozen. PARIJS, 29 Maart. (Belg. Tel.-Ag.) In het tweede district moest een tussclien- tijdsche verkiezing plaats hebben wegens het overlijden van Bennet en ter vervan ging van Ignace. Op de lijst der Union Nationale Republicaïne kreeg Paid lteynaud 61718, Dekerilles 61538 stemmen. De lijst der Republikeinsche Socialisten kreeg vom Dumont 7134 voor^ Delateur 7191 stemmen. Op de lijst der Communisten kreeg Jaque Dueles 63256, Albert Fournier 63126 stem men. Deze beide laatsten werden verkozen. De strijd in Marokko. LONDEN, 29 Maart (Reuter). Naar de bla den melden rukken de Riffijnen in het gebied der Bcni-Mtiousa ten aanval tegen het Fran sche front bij Taoeat op. Men gelooft echter niet dat er ernstige vijandelijkheden zullen plaats hebben voor het einde van Ramadan (de negende maand van het Mohammedaan- sche jaar), als wanneer de gesteldheid van het klimaat van dien aard zal zijn dat Abdel Krirn het offensief kan hervatten. Hoewel de toestand voor de Riffijnen ongunstig is zij hebben te lijden onder levensmiddclen- schaarscïite schijnt de geest van offer vaardigheid voor hun zaak, hun de ontbe ringen zeer goed te doen verdragen. Begrafenis der Deensche Koningin-Moeder. KOPENHAGEN, 29 Maart. (N. T. A. Draadloos). Gistermiddag heeft onder die pen nationalen rouw de begrafenis plaats gehad van de koningin-moeder Louise van Denemarken Om 1 uur werd de lijkkist in een grooten stoet, waaronder detache menten huzaren naar het centraal-station gebracht. De koninklijke familie volgde de lijkbaar en drie extra treinen brachten de leden van het diplomatieke corps en an dere hooge autoriteiten naar Roskilde, waar de teraardebestelling zou plaats heb ben. Onder de rouwdragers werden opge merkt de twee zoons van den Koning, kroonprins Frederik en zijn broeder prins Knud. Verder koning Haakon van Noor wegen, kroonprins Olaf, prins Arthur van Connaught, als vertegenwoordiger van den Koning van Engeland, prins Eugène van Zweden, prins en prinses Friedrich van Pruissen en prins Victor Adolf van Bent- heim Steinfurt. Bemiddeling tusschen Rusland en Zwitserland. GENEVE, 30 Maart. (V. D.). Nansen heeft opdracht gekregen tusschen Rusland en Zwitserland bemiddelend op te treden, ten einde het mogelijk te maken dat Rusland aan do voorbereidende ontwapeningsconfe rentie deelneemt. 7e Fascisme-verjaaxdag. ROME, 28 Maart. (Belg. Tel.-Ag.) De zevende verjaardag der stichting van het fascisme werd in gansch Italië met groote plechtigheid gevierd. Vele autoriteiten, een gToote menschenmenigte namen er aan deel. Verscheidene leden der regeerlng en hooge fascistische persoonlijkheden hielden redevoeringen. In vele steden hadden in drukwekkende optochten plaats. Overal werd gevlagd. Mussolini hield in het hip podrome Villaglori een herdenkingsrede. Hij werd zeer toegejuicht* Bei aftreden van den Griekschen president. ATHENE, 29 Maart. (V. D.). De vroegere voorzitter van de Kamer Sofoelis en de oud minister Tsirimikos hebben een bezoek ge bracht aan Condoeriotes te Hütra om hem te verzoeken zijn ontslagaanvrage als Pre sident in te trekken. Deze heeft verklaard, dat hij daartoe alleen geneigd i9, wanneer alle partijen dit werischen. Zinovjef geslagen. REV AA, 28 Maart. (Belg. Tel.-Ag.) Bij do verkiezingen voor de sovjet van Petro- grad werd Zinovjof, die sedert de commu nistische revolutie president was, niet her kozen. Een groot schip vergaan. PARIJS, 30 Maart. (V.D.) Uit New-York wordt gemold dat een stoomschip aan boord waarvan zich vele pelgrims bevonden ver gaan is. Alle pelgrims zijn verdronken. Plaats van de catastrofe en het aantal slachtoffers zijn nog onbekend. Het zou den er 30 zijn. Ernstige treinramp in Brazilië* PARIJS, 29 Maart (V.D.) Uit Rio de Ja neiro wordt gemeld dat bij Pètraogrande in Minas-Geraes een trein honderd meter diep in een afgrond gestort is. Het aantal slachtoffers is nog onbekend doch vermoe delijk buitengewoon groot. Vliegongeluk. BERLIJN, 29 Maart. (V.D.) Het water- vliegtuig dat een ATgentijneche kruiser aan boord waarvan zich de naar Spanje terug- keerende vliegenier Franco bevond, tege moet wilde vliegen, is op de kust neer gestort. De mechanicicn werd gedood en twee officieren zwaar gewond. Brand. BERLIJN, 29 Maart. (V.D.) Volgens be licht uit Madrid is het theater „Albanio" in Granada volledig afgebrand. VOETBAL. Het Nedexl. elftal tegen Duitschland wordt a.s. Vrijdag samengesteld. Naar wij vernemen, zal het Ned. Elftal dat op 18 April a.s. Ie Düsseldorf togen Duitschland zal spelen, Vrijdag a.s. worden gekozen. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. West I Zuid: Dcetos—II. K. V. 1—5. Oost I: A. K. C.—Nails 2—7; II. K. C.— D. S. 26; AchillesGroen-Zwart 55; Noord I: W. K.Kalm en Wis 5f. Overgang Noord: HaarlemD. D. V. 1-4; K. V. O.Oosterpark 20. West II G: H. S. V. II—Vitesse II 2—2. Prom.-Degradatie W I Noord: Ready Swift 16. Kampioenschap Westel. 2e klasse: O. S. C. A.—De Gooiers 4—9; K. V. D.—K. V. K. V 2—3. Zilv. Korf (aid. N.-Holland): Hercules Westerkw. II 32; SportiefD. E. D. 7-4. Overzicht. „Nu we dit jaar een kampioenschap krij gen, dat voor een belangrijk deel behaald wordt door hard kropen en ver schieten, gaat ook H. K. V. voldoen aan de eischen, die men onder de huidige omstandigheden aan een kampioenscandidaat stellen mag." Zoo schreven we in onze voorbeschouwing van 6 Maart, en de uitslag van de ontmoe ting DeelosH.K.V. gisteren in Dordt ge speeld moge de juistheid van ons bewe ren staven. Tot aan de rust bleven doelpunten uit, maar na de wisseling stond het spoedig 20 voor de Hagenaars. Tot overmaat van ramp voor de Dordtcnaren, moest daarna hun aanvoerder de Mey, die geblesseerd was, het veld verlaten en de invaller kon de open gevallen plaats maar met gering succes in nemen. De kansen op een Dordtsch kampioen schap zijn nagenoeg geheel verdwenen. Mocht het bondsbestuur Dordrecht inder daad verplichten haar resteerënde wedstrij den nog te spelen, dan krijgt Deelos er drie punten bij, en bereikt een totaal van 16 pun ten (doelgemiddelde: 4042); met nog één wedstrijd te spelen. De laatste wedstrijd gaat tegen O. S C. R. Deze wedstrijd is we hebben er nog geen officiëele bevesti ging van opnieuw vastgesteld. De kansen van Fluks zijn door dezen uitslag aanmerkelijk verbeterd, maar toe wijzing van het protest D. K. C.Fluks zou een leolijke streep door der rood-witten re kening kunnen halen. Fluks zou 15 punten krijgen, met nog te spelen de beide wedstrij den tegen Dordrecht. Het doelgemiddelde van Fluks zou dan zijn: 4329. H. K. V. zou er zoowel bij toewijzing van het pro test van FluksD. K. C., als in het geval dat Dordrecht haar programma zou moeten afwerken het beste voorstaan met een totaal van 19 punten en een doelgemiddelde van 45—22. In het Oosten zorgde D. O. S. voor een verrassing, die voor Naas even aangenaam was, als zij voor het slachtoffer II. K. C. onaangenaam uitviel. W. K. ervoer dat de weg naar de eerste plaats niet over rozen gaat, en kon met moeite van Kalm en Wis winnen. K. V. O. deed een krachtige poging om van de laatste plaats te komen en wist Oos terpark er onder te houden. In de 2e klasse behaalde H. S. V. 2 een gelijk spel tegen Vitesse II, wat meer was dan de Hagenaars toekwam. Voor de promotie en degradatie der Noor del. Ie klasse kwamen Ready en Swift te genover elkaar. Swift won met groote cij fers. Ready speelde beier dan de uitslag zou doen vermoeden. Voor het kampioenschap der N.-Holland- sche 2e klasse behaalden de Gooiers hun 2e overwinning, en K. V. K. V. haar eerste, ten koste van K. V. D. Voor den Zilv. Korf won Hercules met 32 en sneuvelde D. E. D. door een groote nederlaag. H. S. V. n—Vitesse II 2—2. II.S.V. verscheen met 5 dames. Vitesse liet uitvallen. Het grootste gedeelte van den wedstrijd was H.S.V. in de minderheid doordat Vitesse's spel in tactisch en tech nisch opzicht minder tekortkomingen had. Door slecht schieten wist Vitesse het niet tot een overwinning te brengen, en slechts op het laatste moment een geljjik spel te behalen, jfe Leidsche begin-aanval was er voor de rust uit, en zoo kon H.S.V., on danks het goede werk in de beide andere Leidsche vakken voor de rust met 10 voor komen. Na de rust maakte Vitesse spoedig gelijk en behield door haar goede midden vak een overwicht. Toch nam ook nu weer H.S.V. de leiding. Vlak voor het einde wist Molt echter de dreigende nederlaag af te wenden, door met een goed schot voor den gelijkmaker te zorgen. Competitiestanden. West I Noord. gsp. gew. gel. vrl.pnt. v.t. gem. Exselsior 14 11 1 2 23 6437 1.6-1 Westerkw. 14 9 3 2 21 51—27 1.50 D. T. V. 14 6 2 6 14 53—40 K./ZaancL 14 7 O 7 14 41—40 1.— Nausikaa 14 5 3 6 13 4844 0.92 Hercules 14 5 3 6 13 36—38 0.92 D. E. V. 14 4 3 7 11 35—45 0.78 Ready 14 1 1 12 1 21—69 0.07 2 verloren punten. West I Zuid. gsp. gew. gel. vrl.pnt. v.—t, gem. Fluks 12 7 2 3 16 45—29 1.33 O.S.C.R. 11 5 4 2 14 32—31 1.27 H. K V. 12 7 1 4 15 33—21 1.2i Deetos 11 6 1 4 13 32—35 1.19 Vitesse 12 4 2 6 10 35—44 0.8o Velox 12 3 3 6 9 33—39 0.77 D. K. C. 12 2 1 9 5 32—42 0.4> SCHERMEN. Leidsche Schermvereoniging „A. E. W.". Het resultaat der onderlinge wedstrijden. Zaterdagmiddag hield de Leidsche scherm- vereeniging „A.m E. W.'\ opgericht in Oc tober 1925, een onderlingen wedstrijd op dogen in de sehermzaal der Doelenkazerne. Hiervoor was door den heer J, v. d. Weerdt alhier een wisselbeker uitgeloofd en door den heer H. van Duuren alhier een verguld bronzen medaille. Van „A. E. W." trokken de hoeren v. Duuren, de Jager. Smit. v. d. Boon, Stapel, Boogerc en P Smit; van de „Leidsche Schermvereeniging" kwamen uit de kapitein Dormaar en de le luitenant H. J. Verkuijl, laatstgenoemde lieeren buiten mededinging. Nadat de leider van A. E. W. alle aan wezigen had welkom geheeten. bracht hij dank aan de hoeren v. d. Weerdt en v. Duu ren voor het beschikbaar stellen van de fraaie prijzen en tevens aan de heeren Dor maar en Verkuijl, voor him bereidwillig heid in dezen wedstrijd te willen mede schermen. Hierna nam de wedstrijd eeD aanvang, welke een vlot verloop had. Uitslag: L Verkuijl 7 gew. part. 3 ontv. en 14 geg. treffers; 2. v. Duuren 6 gew. part 8 ontv. cn 14 geg. treffers; 3. Stapel 5 gew. pari. 8 ontv. en 11 geg. treffers. Aangezien de heer Verkuijl buiten mede dinging medetrok, kwam de heer van Duu ren in het bezit van den beker, welke hem door den schenker, den heer v. d. Weerdt met gelukwenschen werd overhandigd. De voorzitter, de heer de Jager, reikte daarna den 2en prijs uit aan den heer Sta pel met een toepasselijk speéchje. wenschte hem van harte geluk en voorspelde dezeD nog zeer jongen schermer nog menig succes. Ook de heer Gijsberti Hodenpijl. de tech nisch leider, werd door den voorzitter toe gesproken en bedankt voor de eminente, prettige wijze, waarop hij den wedstrijd ge leid had. Tevens wenschte hij hem van harte geluk met de resultaten van zijn on derwijs. welke, gezien het korte bestaan van de club, werkelijk zeer gunstig mogen wor den genoemd. Prijswinnaars en leider oogst ten een hartelijk applausje van het publiek Met een woord van dank tot allen door dep voorzitter werd deze wedstrijd besloten, waarop A. E. W. met voldoening mag te rugzien. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. n Excelsior II, gehouden in café „Zomer- lust". luidt als volgt: car. brt. h.s. gem. Th. Duivenv. (Exc.) 125 47 14 2.66 II. Aalbersberg (D.) 122 46 17 2.65 A. Th. Schrama 125 62 10 2.40 M. Kulk 114 61 15 2,23 B. Duivenvoorden 123 50 13 2.46 A. J. Offenberg 125 50 20 2.50 H. Verdel 125 46 10 2.71 Tj. Segaar 112 45 10 2.49 P. Duivenvoorden Jr. 109 58 11 1-87 W. Verver (res.) 125 58 14 2.15 Excelsior II 607 car,; D. O. S. II 598 car. Totaal Exc. II 1216 car.: D. O. S. II 1143 c. Eindstanden der onderlinge competitie L.B.B. le klasse. 1. Flora,. (Noordwijk) 5469 car, 2. R A V. I (Roelofarcndsveen) 5459 3. R.OJ3. I Oxiden) 5148 4- ExceïsioT I (Lisse) 5051 5. De Pool I (Leiden) 4945 Hoogste serie, B. Mastenbroek 55 car. 2e klasse. 1- Excelsior II (Lisse) 4750 car. 2. D.O.S. II (Leiden) 4575 3. R.A.V. II (Roelofarendsv) 4469 4. De Pool II (Leiden) 4404 5. Groenendijk (Hazerswoude) 3913 Iloogsjp serie W. Kraan 31 car. Arie Bos naai Amerika, Verleden week is te New-York het 2e klasse-kampioenschap van Amerika voor profs, verspeeld. Onze landgenoot Arie Bos werd winnaar. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift". Gistermorgen werdeD door de A- en B* klasse ritten gereden over 500 M. en 25 K.M. Hiervoor was een flinke belangstelling en alles had een vlug en aangenaam verloop. Wat de wedstrijd over 500 M. betreft, deze werd aangevangen nadat de B-klassers wa ren vertrokken. Hierin was het J. v. d. Wilk welke al z'n clubgenooten wist te slaan, ter wijl Polanen de verrassing bracht door in de herkansing als le. (e passeeren na een zeer vinnige sprint. r7 De uitslagen luiden: le serie, le. N. Kop, 2e Polanen; 2e serie: le. J. v. d. Wilk, 2e. C. Hiliebrand; 3e serie: le. H. Boskamp, 2e. A, Eiliebrand. De herkansing tusschen de tweede ge. plaatsten is: le. J. Polanen, 2e. A. Hiliebrand 3e C. Hillbrand; le demi-finale: le. J. v. d, Wilk; 2e. J. Polanen; 2e demi-finale: le. N, Kop, 2e. H. Boskamp. j Finale: lo. J. v. d. Wilk, 2e. N. Kop. Deze laatste gaf goeden strijd te zien maar moestj de eere-plaats aan v. d Wilk laten. Voor de puntentelling is de verdere uitslag: 3e. H, Boskamp, 4e. J. Polanen; 5. A. Hiliebrand; 6e. C. Hiliebrand. Wat de wedstrijd der B-klassers over 2» K.M. betreft, dezen hebben wij niet kunnen! volgen, maar 'volgens mededeeling kunnen wij toch iets schrijven. Nadat de start had plaats gehad ging df heer Chr. v. d. Pluytn per motor de rennerf

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2