Pijl m&aktchot eerste doelpunt. den telkens terugkomen slaat een doelpunt te vreezen. Want wel zijn Denis en Van der Meulen uitstekend op dreef, maar Van Kol talmt herhaaldelijk le lang door eerst den bal stil le leggen, waardoor nog al „eens go- vaar ontstaat. Dezelfde speler bezorgt-dê tegenpartij bovendien een. vrije schop we gens hands, doch Krom trapt den ha-rd in- ingeschoten bal vanaf de doellijn veld- waarts. Veel schutterscapaciteilen verloonen de gasten echter niet en wanneer onze voor hoede dan beter raakt ingespeeld, wordt ge leidelijk aan het evenwicht hersteld. Ruysch, die aanvankelijk eenige moeite had zijn zenuwen le overwinnen, doet nu heel aardig werk en stelt Sigmond meerdere malen in de gelegenheid langs de lijn op te brengen. Toch is in deze periode de rechter vleugel het meest actief, maar de voorzetten van Gielens leiden lot geen resultaat. Een enkel schot van Pijl gaat naast, terwijl overigens de Zwitsersche backs onze voor hoede vrij goed weten te bedwingen. Veel beter nog is echter de Hollandse he verdedi ging, met Denis en Van der Meulen aan hol hoofd. Hoe vaak de Zwitsers ook ten aanval Do Zwitsersche ploeg met reserves.» gaan. steeds sluiten zij weer op deri schitterend spelenden aanvoerder der Oranje ploeg, die dc tegenpartij volkomen over speelt. Na een half uur loopt Tschirren echter pijlsnel langs Van Heel in de richting van het doel, en werkelijk dreigt er nu ernstig gevaar. Doch als de bal dan vlak voor den döclrnond wordt geplaatst, werpt Evert van Lingo, 'die keurig op dreef is, zich in het strijdgewoel en brengt redding met een schitterenden omhaal! Weer komen de rood- hemdch terug en tot tweemaal loc is het nu Van Heel, die hun attaque weet le breken: De lial komt dan bij Ruysch, die ver naar voren plaatst en Pijl in staat stelt een hard schot le lossen, dat door Schar op- verdien stelijke wijze wordt gekeerd. Kort daarop zijn het Sigmond en Ruysch. die, fraai samenspelend, den bal voor liet Zwitsersche doel brengen, doch ditmaal is Pijl. die vlak bij het doel staat,"dö richting hopeloos kwijt, met het gevolg, dat zijn schot hoog over gaat. veste. De keeper loopt uit z'n doel, en juist op dat moment tracht Tap te scoren. De toestormende Hürzeler laat zich echter op de doellijn vallen en weet den bal met den arm le retoumeeren, waarvoor arbiter Berquist terecht een penalty toeslaat. Aan v. I.ingo wordt de eer gelaten het vonnis te voltrek ken. en de Groninger begaat daarbij geen fout. zoodat Oranje met 30 de leiding heeft'. Dit succes blijkt voor de onzen een belangrijken moreelen steun te zijn, waar door het enthüsiasmc zienderoogen ver meerdert ^n de Zwitsers, die steeds zwakkei zijn gaan spelen, voor de rust weinig meer in te brengen hebben. Na de thee blijkt de Zwitsersche rechts- .halE Oberhausen wegens een blesuur ver vangen le zijn door luhri. De gasten begin-, non goed, en na mooi combineerén lost' Weiier een buitengewoon harden schuiver' in den lioek, welkt evenwel door den Oran je-doelman .vallende wordt gekeeid- Het, volgend oogenblik gaat. Sigmond weer langs' de lijn. doch uit' z'n voorzet wordt door Tap Ih: incident dat Nederland den strafschop bezorgde. In het doelHürzcler, rechts Tap en dé Zwitsersche doelverdediger. Zes en dertig minuten na den aanvang is het opnieuw Sigmond, die opbrengt en voorzet. Tap stopt het leer, talmt een oogen- 1'!ik, maar plaatst dnn naar den vrij staan- den Ruysch, die met een mooi en zuiver schot den Zwilsorschen doelman geen kans geeft. 20. Nauwelijks is het spel \Vcer~be-- connen, of een voorzet van Ruysch veroor zaakt een worsteling voor de Zwitsersche naast geschoten. Om beurten worden de; doelen nu bedreigd, maar al spoedig komt Holland in het offensief. Onze verdediging: is voor de gasten le sterk, terwijl het trio; v. Heel-v. Linge-Krom eveneens ongenaak baar is en onze voorhoede onophoudelijk aan hef werk zet. De voorzetten van Gielens en, vooral ook van Sigmond blijven echter zon der resultaat doordat Pijl goed wordt be waakt, Ruysch te veel achter blijft en Tap. door z'n êgoisme menige kans om hals: brengt. De Zwitsersche backs wee ren zichj trouwens heel goed, terwijl Hürzeler door' ruw 9pel ontzag weet in te boezemen. Het. uitblijven van succes is oorzaak dat heti Hollandse-hé ènthousiasme verslapt en de, Zwitsers zoo nu en dan weer tot den aan val kunnen overgaan. Veel kans om te. schieten geeft Denis hen echter niet terwijl hun schot vaardigheid bovendien opnieuw bijzonder gering blijkt le zijn. Als Juillerat laag voorzet dreigt er even gevaar, doch Van der Meulen snelt uit z'n doel en weet het leer te onderscheppen- Voor de rest zijn het slechte machtelooze pogingen der rooden om het leer al combineerende in het doel te werken en zoo duurt het niet lang of Hol land komt weer aan het woord. Een vrije schop tegen Hürzeler wordt weggewerkt, maar als de bal dan bij Ruysch komt, schiet deze van flinken afstand via 's keepers vin gertoppen in de Zwitsersche touwen. Ze ventien minuten voor het einde te de stand derhalve 40. Er volgt nu een periode van Zwitsersche

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14