SPORTBLAD Nederland-Zwitserland 5-0. LEIDSCH DAGBLAD No. 10 Maandag 29 Maart Anno 1926 1 8 1 Het voornaamste nieuws van heden. j Bureau; Noordeindspleln j LEIDEN VAN HET Telefoon: Oir. en Adm. 2500 j Red. 1507. VOETBAL. Door Kaar meerdere sckotvaardigKeid boekte Oranje een verdiende overwinning. (Van onzen eigen verslaggever). Hei evenwicht tusschen Nederland en Zwitserland is gisteren hersteld door een verpletterende 5O-nederlaag der Zwitsers in het Amsterdamsche Stadion. Beida lan den hebben thans drie wedstrijden gewon nen, terwijl de doelcijfers: 1312. iets in eeren en met verschillende reportera een praatje maakte. Behalve deze populaire sportsman hadden op de ofticieele tribune o.m. de volgende genoodigden plaats ge nomen: M. Luchsinger, consul van Zwit serland te Amsterdam; Prins Soerjadiningrat Nederland won den voetbalwedstrijd tege» Zwitserland met S0. U. V. S. voor de 3e klasse behouden door een 52-overwinning op V. D. S. Doordat Deetos van H. K. V. verloor ia Fluks vrijwel verzekerd van het korfbal, kampioenschap dei West eerste klasse Zntd. De Varsity-boabace in Engeland; Cara. bridge winnaar. j (Men zie voor verder sportnieuwe elders in dit Blad). De Hollandsche ploeg; v. 1. n. r. staande: Kapteyn (grcnsr.), Sigmond, v. Linge, v. d. Meulen, Denis Ruysch Glendenning (oefenm.). Van Heel. Gielens, Pijl. Geknield: Krom, Tap, Van Kol, Quax (reserve). iet voordeel der onzen zijn. Een dergelijke ritslag zal vermoedelijk echter wel door iveinigen zijn verwacht. Toen wij gister middag Stadionwaarts gingen en de drukke resprekken aanhoorden, welke in de volle trein en nog voller trams werden gevoerd, kregen wij wèl de overtuiging dat de stem ming over het algemeen optimistisch was, naar toch tevens ook dat men rekende op ellen tegenstand, zoodat slechts een kleine tege der Oranje-ploeg in de lijn der ver pachting lag. Kan in dit opzicht dus van sin succe9dag worden gesproken ook iverigens was er reden tot tevredenheid. IVant wat toch kan aangenamer stemmen lan prachtig, zacht voetbalweer en een uit- ;erkocht Stadion? Men had het werkelijk liet beter kunnen treffen en het was daarom ■"en wonder dat er een prettige stemming ïeerschte, een stemming, die daarenboven log verbeterd werd door de vlotte muziek 'an het corps der Amsterdamsche Tram- nannen, dat vóór den wedstrijd menig num- nertje ten beste heeft gegeven. Overigens was het op den drukken Am- ilelveenschen weg en'in onze grootste sport- irena als vanouds, zoodat wij de bijkans raditioneele beschouwing daaromtrent voor litmaal wel eens achterwege mogen laten, iieuw was alleen voor ons dat een minister, lamelijk Zijne Excellentie, mr. J. B. Kan, le perstribune met een bezoek kwam ver- Prins Soenjajoes Samdi. Indische Prinsen, eenige leden der 2e Kamer der Staten-Gene- raal; .een viertal wethouders van Amster dam; dr. J. P. Fockema Andreae, burge meester van Utrecht: het bestuur van het Nederl. Olympisch Comité; II. Tschudy en II. Bellin. bestuursleden van den Zwitser- schen Voetbalbond: K. Gassmann, secreta ris van den Zwitsersehen Voetbalbond; F. Greiner en A. Schmidt, leden van de Zwit- sersche Elftal-Commissie; benevens een aan tal eereleden van den Nederlandschen Voet balbond. Geen plaatsje was er meer onbezet in het Stadion, toen te ruim halfdrie de Zwitsers (in rood shirt en witte broek) het veld be traden, spoedig gevolgd door onze nationale ploeg (in Oranje-shirt met zwarte broek), en het legertje van fotografen zich uitsloofde om de voetbalsterren op de gevoelige plaat te vereeuwigen. Direct daarop riep de scheidsrechter, de heer Axel Berquist, uit Zweden, de aanvoer ders bij zich voor den toss. Een muntstuk fonkelde in het zonlicht.eventjes span ning.... toen bleek Zwitserland te hebben gewonnen, met het gevolg dat de gasten voor rust met den wind in den rug verkozen te spelen. De wedstrijd. De elftallen stelden zich thans als volgt og: Nederland; v. d. Meulen Denis Van Kol Krom Van Linge v. Heel Gielens Tap Pijl Ruysch Sigmond O Juillerat Kehrli Pasello Weiier Tschirren Schnorf Neuenschwander Oberhanser Hürzler Ewadinger Schar Zwitserland. Als Pijl, die den wegens ongesteldheid verhinderden Küchlin verving, den bal aan het rollen heeft gebracht, volgt eenig onbe duidend terrein-verkennen, waarna onze midvoor ver naar voren trapt, in de rich ting van de linker-cornervlag. Sigmond snelt onmiddellijk toe en zet het leer keu rig voor doel, waar de naar rechts geloopen Pijl klaar staat en ineens langs keeper Schar schietl Zoo heeft Oranje reeds na drie mi nuten de leiding. 10. De Zwitsers toonen echter geen spoor van ontmoediging en demonstreeren een snel en handig combinatiespel, dat de onzen dwingt tot een meerendeels defensieve houding. Pa sello schiet uit een voorzet van Juillerat rakeling over, doch aangezien de roodhem-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 13