RWATTAA S. G. J. DE GROOT No. 20256. LEIOSCH OAGBLAD, Donderdag 25 Maart Derde Blad, Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. VOLLE-MELK-REEP BeterdanGoedj^DEBESTE Noordeinde 11 - Leiden - Telef, 706. Reistasschen en Suitecases UIT DE OMSTREKEN. Hoofdpijn? Neem T0GAL. Alpheo. Provinciale Stieienkeurmg. Gisteren had op het terrein van de Tuin- bouwveilins alhier de Provinciale Stieren- keuring plaats van het Groninger veeslag, door de prov. commissie ter bevordering van do rundveefokkerij. Ingeschreven waren GS dieren,waaronder 30 1-jarige, 28 twcc-ja- rige, 0 drifc-jarige, 1 vier-jarigc. De uilslag was als volgt: Eén-jarige stieren: le prijs: ..Carpenlier", 7S.1 pt., efg. J'. Rosenboom. Rijnralenvoude; 2e pr. „Oscar", 77.9 pt., eig. II. Los, Zwam- merdam; 3e pr. „Baron", 77.3 pt., eig. M. Th. Kompier, Zo.eterwoude; 4e pr. „Joost", 77.1 pk. 11. Los, Bodegraven; 5e pr. „Jozei" 76.9 pt., cïg. M. Th. Kompier, Zoeterwoftde; 6o pr. „Weimar", 76.4 pt., eig. YV. J. de Vink. Bodegraven; 7e pr. „Leonard", 75.9 p. eig. G. Eikelenboom, Uijnzaterwoude-, 8e pr. „Sarold Rcgulcs", 75.8 p.. eig. E. J. Los, Zoeterwoude; 9e pr. „Böudewijn", 75.7 p., eig. G. Eikelenboom, Rijnz.woude; 10e pr. tOldenbameveld", 75.6 p., eig. A. J. Streng, Leiderdorp; 1 le pr. „Prins Slaurits", 75.3 r„ eig. Gebr. Affourtit. Aarlandenecn; 12e pr. „Frans", 75.3 p., eig. C. Kooijman, Zeven hoven. Twee-jarige slieren: le pr. „Dirk", 82.G p., c-ig. A. de Jong, Aarlanderveen; 2e pr. „Man dus". 82.3 p., eig. C. J. de Jong, Ilazers- woude; 3e pr. „Titan", 82 p., eig. H. H. v. d. Kloot Meijburg, Alphen-, de pr. „Robert", 79.5 p., eig. Wed. J. Blijleven, Nieuwkoop; 5e pr. „Adrianus", 79 p., oig. A. v. Uossum. Barwoulswaarder; 6e pr. „Graal78.7 p., eig. J. J. J. Kunst, Zevenhoven; 7e pr. Adolf", 77.7 p., eig. W. Lommerse, Ilazers- woudc; 8c pr. „Arnold", 77.6 p., eig. II. v. d. Hulst, Alphen; 9e pr. „Frits", 76.9 p., eig. L. v. Gaaien, Ilazerswoudc; 9e pr. „Tatarin" 76.9 p., eig. D. M. Binnendijk, Alphen; 10e p. „Maiinus II", 76.2 p., eig. P. F. Noordam, Wouhrugge; 11e pr. „Dirkszoon", 75.3 p., eig. ff v. Leeuwen. Alphen; 12c pr. „Elko", 75.G p., eig. Gebr. Bunnik, Alphen. Drie-jarige stieren: le pr. „.Noorman", 812 p., Wed. A. D. Stokman, Bodegraven; 2e pr.. „Martin", 82.5 p., G. Eikelcnboom, Rijnzalcrwoude; 3e pr. „Dirk", 78.5 p., J. Schcnkcveld, Zoeterwoude; 3e pr. „Kobus", 78A p., A. v. Baren, Nieuwenbrug; de pr. „Leo", 78.1 p., G. v. Dorp, Ilazerswoude; 5e pr. „Prins", 77.5 p., C. v. Gaaien, Alphen; 6e pr. „Max", 76.9 p.. J. Janssen, Rijnza- ierwoude; 7e pr. „Derk", 76.2 p.. L. de Wit. Alphen. Bij den gistermorgen ten overstaan van notaris mr. C. v. d. .Leo in hotel „de Vergulde Wagen" gehouden openbaren af slag werden de perceelen weiland genaamd „Warreviiet", groot 7 H.A., gelegen bij Gouwsluis na combinatie afgemijnd op f 20 en toegewezen voor f 23.130 aan den heer D. v. d. Akker, alhier. Dinsdagmiddag wilde een knaap op de treeplank van een auto springen, doch kwam hierbij te vallen cn kreeg het achter wiel van de aulo over een zijner bcenen, waardoor dit lichaamsdeel inwendig werd gekneusd. Alkemade. Burgert. Stand. 1 Geboren: Gijsberllia Philippina Gerda, D. v. Jan de Jong en Geertje Burggraaf. Adria nus Ifcndrikus, Z. van Petrus Los en Pe- tronella Hopman. Overleden: Huberlus Pelrus Opdam, 2 m. Boskoop. -Door do politie alhier is te Haarlem aangehouden en naar hel huis van bewaring overgebracht A. V. wonende Je Heemstede als verdacht van onzedelijke HiarMclingon met minderjarige meisjes. Tot monteur hij het elcclTisch bedrijf alhier is benoemd de heer P. Terrou te Tfiel. Tot plantsoen-arbeider alhier i3 be noemd de heer II- van Soest boomltweeker alhier Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden Voorzitter de heer P. A. Culijn. burge meester. De Voorzitter opent de vergadering en doet de hierna volgende mededeelingen, be-' treffende do redenen, welke tol het bijeen roepen dezer spocdeischende vergadering hebben geleid. Bij een onderhoud, eenige dagen geleden met hel hoofd der openbare lagere school iverd hem bevestigd, hetgeen hem bij ge- luchte bekend was, dat de onderwijzer de heer J. L van Dijke voornemens was in ïlct huwelijk te treden mei de onderwijzeres mej. J. S. van Vreumingen, welk huwelijk w. s. in Juli a.s. zou worden volstrekken. De vraag, aangaande den datum van liet huwelijk werd door spreker gesteld, omdal naar zijn meenmg de raad gelegenheid zou inoelcn hebben zich tijdig uil te spreken over de vraag of hi] gebruik zou maken van de hem bij de wel van 28 Mei 1925 toege kende bevoegdheid om aan onderwijzeres sen, welke den leeftijd van 45 jaren nog niet hebben boreikt eervol ontslag toe te kennen, incaande o;den datum van het huwelijk. Waar bii de bespreking bleek, dal genoemde onderwijzeres, indien per 1 Ja nuari 1927 een leerkracht zou moeten wor den op wachtgeld gesteld, een aanvraag zou indienen, om, met voorbijgaan van ande ren, voor die op wachlgeldstelling in aan merking Ic komen, scheen hel aanvanke lijk. dat dit geval niet van bijzondere bctee- ikenis voor de O. L. School zou zijn. De zaak zou dan in een der komende zittingen aan den raad zijn voorgelegd, hoewel er veel voor le zeggen was medio 1926 geen vacature op do O. L. School le foreccren, doch zoolang de wet toelaat van dc door het Rijk betaalde leerkrachten gebruik 1c maken. Voor lal College van D. en W. geheel onverwachts en ook zonder van hun plan-" Gen hel hoofd der school le hebben verwit- hgd. zijn genoemde onderwijzer en onder wijzeres in ondertrouw opgenomen, waar door dc zaak en formeel en zaakrijk eenigs- *ms nndei-s is -komen te slaan, Formeel, omdat, indien door hei College van B. en W. geen bijzondere maalregelen zouden worden genomen, aan den raad de gelegenheid zou zijn ontnomen om van zijn zienswijze inzake eventueel ontslag van gehuwde onderwijzeressen te doen blijken. Zaakrijk, omdat een eventueel ontslag een langduriger vacalure met zich zou. brengen dan bij huwelijk in Juli. Om deze redenen meenden B. en W. den raad in een spoedeisehendc vergadering le moeten bijeenroepen. Het was echter aan B. en W. niet moge lijk een afgerond voorstel le doen. Unaniem was hel College wel van meening, dat hel hebben van gehuwde onderwijzeressen op de openbare lagere school in het algemeen niet in hel belang is van hel onderwijs. En de Raad zal goed docn te besluiten om in het belang van het openbaar onderwijs aan onderwijzeressen, dio in het huwelijk tre den eervol onlslag to verleenen. Anders staal het met de vraag of dit be sluit, indien het wordt genomen, reeds van toepasing moei worden verklaard op genoemde onderwijzeres. Hierover bestaal in het College van B. cn YV. geen eenstemmigheid. Voor de gemeente brengt noch het ontslag, noch het op wacht geld stellen financieele gevolgen met zich. Voor het Rijk echter komt niet-vcrleenen van ontslag, doch op wachlgeldstelling per 1 Januari 1927 op een financieel offer le slaan van een half jaar vol salaris en 9lh jaar 65 pel. der jaarwedde, of in lolaal f 12.495.60. De meerderheid van het College van B. en W„ waaronder ook de Voorzitter behoort, meent echter, dat in dit geval 's Lands fi nanciën hier niet den doorslag behöeven te geven. Immers de Regeoring maakt geen enkel bezwaar tegen handhaving van ge huwde onderwijzeressen; zij bezuinigde op alles en nog wat. op salarissen van ambte naren en onderwijzers, maar liet de positie van de gehuwde onderwijzeres ongerept. Zij gaf alleen aan gemeenten en schoolbestu ren de bevoegdheid om tol ontslag over te gaan. Waar dus dc zaak zoo staat, meenen B. an W. te moeten advisceren niet te gaan vaderen over 's Lands financiën. De vraag, die echler gesteld moet worden is deze: wat eischt ligt belang der openbare school in de toekomst en in het heden? Wat de eerste vraag betreft, zal er vermoedelijk weinig verschil van meening bestaan en vrij algemeen worden toegegeven, dat onl slag bij huwelijk gewenscht is, want èn het belang van het openbaar onderwijs en het sociale vraagstuk vraagt een oplossing in dien geest. Het is sociaal absoluut onjuist, dat in een gezin twee ondcrwijzerssalarissen worden genoten cn vele andere leerkrachten nauwelijks welen hoe in hun onderhoud te voorzien. Do tweede vraag is moeilijker le beanl- woorden. Persoonlijk voelt spreker het meest voor het standpunt om geen vacalure te for- ceeren, doch zoo lang mogelijk de leerkracht te behouden. Een gehuwde onderwijzeres lijkt spr., gozien dc kwaliteiten van de be trokken leerkracht, te prefereeren boven een vacature. Maar cr is een gevaar. Wachtgeld op 1 Januari a.s. beleekent, dat op dien da tum dus vrij dicht (egen het atloopen van den cursus, tot combinatie van klassen moet worden overgegaan. Hot is moeilijk tc zeggen, waaraan in dit geval de voorkeur moet worden gegeven. Indien van geen voorkeur sprake is. en dus de beide overwegingen gelijke waarde heb ben, ware het oneconomisch liet Rijk een offer van meer dan f 12.000 te bezorgen, welk offer den jonggehuwden bij wijze van bruidschat zou in don schoot vallen. Met nadruk zij er op gewezen, dat er van het College van B. en W. geen voorstellen zijn te verwachten, om geforceerde of ont stane vacalure op de openbare lagere school met een leerkracht hoven formatie, dus voor rekening van de gemeente, aan te vullen. Do Voorzitter brengt thans allereerst in bespreking de vraag of in het algemeen aan do .onderwijzeressen, heneden den leeftijd van 45 jaar. bij huwelijk ontslag moet wor den verleend De heer Noest meent, dat waar hij de eenige is die het woord heeft gewaagd, te moeten concludceren, dat allen het met de mcening van B. en W. eens zijn. Spreker zou echter op willen merken, dat de heeren maar eerst eens moeten beginnen, zelf hun eigen gehuwde onderwijzeres to onlslaan. Spreker gelooft, dat deze vergadering is uit geschreven omdat een onderwijzer met een onderwijzeres gaal huwen. Bij een vorig geval, waar hot alleen een onderwijzeres betrof. i3 niets gehoord. Spreker wijst er op. dat arbeid door vrouwen in fabrieken geen groole belemmering ondervindt, daarom zon hij het betreuren, indien het arbeidsve-rbod zich alleen zou uitstrekken tot de gehuwde ambtenares. De Voorzitter antwoordt, dal de aanwe zigen hier zitten als leden van den Raad en niet als lid van een schoolbestuur, zoodat de gestie van de andere heeren, welke de heer Noest bedoelt, als schoolbestuurslid, hier buiten beschouwing kan blijven. De plotselinge bijccnroeping van den raad behoeft geen verwondering to wekken Im mers nog vóór 14 dagen werd aan spreker verzekerd/ dat dit huwelijk niet zou plaats vinden voor omslreeks Juli a.s. B. en YV. meenden intusschen. dat de raad in de ge. tegenheid moest worden gesteld om zich uit te spreken over dc vraag of de gehuwde on derwijzeres aan de openbare school moet gehandhaafd worden. De vergelijking mef fabrieksarbeid gaat niet op. De gemeente heeft geen fabrieken. Hier gaat bet over de behartiging van liet belang van het open baar onderwijs. Ook bij liet huwelijk van de onderwijzeres, waar de heer Noest op doelt, waren er bezwaren, doch toen ontbrak de bevoegdheid om hiertegen maatregelen te nemen. De lieer Brand meent ook, dat het in het algemeen ongewcnscht is, dat een gehuwde onderwijzeres in de school staat. Ook de heer Van Kleef is het met deze opvatting eens. Spreker vraagt^ioe de kwes- lic van het huwelijk in de akte van aan- RECLAME. 2722 stelling van deze onderwijzeres is geregeld. Met verwondering heeft hij gehoord naar het beloog van den heer Noest. Deze wil de vrouw in de labric-k beschermen, doch blijk baar niet in de school. Na nog eenige discussie wordt liet voor stel van B. en YV., om te besluiten, dat in het algemeen de gehuwde onderwijzeres, die voor liet bereiken van den 45-jarigcn leef tijd in 't huwelijk lieedl, moet worden ont slagen, zonder hoofdelijke stemming aan genomen, terwijl de heer Nocsl geacht wil worden le hebben tegengestemd. Vervolgens stelt de Y'oorzittcr aan de orde de vraag of dc zooeven gedane uit spraak zich ook moet uitstrekken over mej. Van Vreumingen, die thans in ondertrouw is opgenomen. Zoo ja. dan zal het desbetref fende raadsbesluit op heden ingaan; in het andere geval b.v. 15 April of 1 Mei a.s. Spr. stelt namens de meerderheid van het College van B. en YV. voor, de genomen be slissing niet van toepassing le doen zijn op mej. Y'an Y'reumingen. De heer Mesman is van mcening, dat waar zooeven het besluit is gevallen, dat het handhaven van de gehuwde onderwij zeres niet in het belang van de school is. dat zoowel voor vandaag als voor later geldt. De lieer Loef sluit zich aan bij het ge sprokene door den heer Mesman. Ook meent hij, dat 's Rijks financiën in dozen nici voor bijgezien mogen worden. De lieer Van Kleef meent, dat toen deze onderwijzeres werd aangesteld er voor B. on YV. geen reden en geen macht bestond om haar bij huwelijk ontslag te verleenen. Zij had dus bij haar aanstelling de zeker heid, dat zij bij trouwen als onderwijzeres zou kunnen blijven. Do heer Noest kan zich met hel inge diende voorstel vereenigen. YVelhouder Gnldemond meent, dat de ge meente nog wel eenige verantwoordelijkheid hecfl met betrekking lot 's Rijks financiën Na nog uitvoerige discussie, waarbij nood gedwongen liet persoonlijk element nog al sterk naar voren komt, meent de Voorzitter, dat de zaak thans voldoende is besproken. I-Iet voorstel van de meerderheid van B en YV., in stemming gebracht, wordt ver worpen met 4 stemmen vóór, die van de heeren Spruyt, Y'an Kleef, Noest en Y'an Gclderen, zoodat besloten is aan de onder wijzeressen, beneden den leeftijd van 45 jaar, die in bet huwelijk treden, met ingang van den dag van bet huwelijk, ontslag le verleenen. Niels meer aan de orde zijnde cn niemand meer liet woord verlangende, sluit de Y'oor zittcr de vergadering. Koudekerk. Dinsdagavond werd in café T. de Bruin de algeraeene jaarverga dering gehouden van de Coöperatieve Boe renleenbank Ilazerswoude-Koudekerk, welke werd bijgewoond door 86 leden. Nadat de voorzitter, de heer I'. F. Y'eelen- lurf, te Hazerswoude, de vergadering mot een woord van welkom had geopend en de notulen waren gelezen, werd overgegaan tot vaststelling van do rekening en de balans over het afgeloopen boekjaar. Hieruit bleek dat aan spaargelden in den loop van liet jaaT werd ingelegd een bedrag van f705.842.89 en terugbetaald f590.121.77. Aan voorschotten werd verstrekt f212.650, terug ontvangen werd f 167.530. In reke ning-courant werd verstrekt 1787.4-78.39 en gestort werd f799.903.97. Aan de Centrale Haiffoiscnbank te Utrecht werd gezonden f 658.1G8.87 en opgenomen bij de Centrale Bank werd f 554.019.18 Op 31 December 1925 was de Coöp. Boe renleenbank aan Spaargelden verschuldigd een bedrag van 1777.520.04 en aan depo sito rekening-couranthouders een bedrag van f 59.522.09. Het saldo uitslaande voor schotten bedoeg f 453.109, terwijl in reke ning-courant uitstond ccn bedrag van 1278.791.67. Het saldo tc goed bij de Cen trale Bank bedroeg f 51.840.68. Aan rente van voorschotten en van voorschotten in rekening-courant werd in het afgeloopen jaar ontvangen f 41.578.12. Aan rente voor spaargelden en deposito's in rekening-cou rant werd uitgegeven f 32.G63.9J. Dc winst over het afgeloopen jaar bedroeg na aftrek voor gemaakte onkosten f 1862.90. De winst werd aan hot reservefonds toege voegd. Dit fonds bedraagt thans f22.642.19. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer Ant. v. Egmond alhier met 82 stemmen-. De aftredende leden van het bestuur de heeren A. B. Y'erklcy le Hazers woude en A. Y'erburg alhier, werden her kozen mei 80 stemmen. De voorzitter deelt nog mede. dal liet be stuur besloten heeft om in den loop van den zomer het kantoor der Bank (o vergroeien, door aanbouw van een wachtlokaal. Y'an de rondvraag wordt geen gebruik ge maakt. Nadat de hc-cr Anl. van Egmond nog een woord van hulde had gebracht aan den voorzitter, voor de aangename manier waar op hij altijd de vergaderingen weet te leiden en voor de stuwkracht, welke van hem uit gaat bij het voorstaan en behartigen van de belangen der Bank, sluit de Y'oorzittcr met een dankwoord aan den heer van Egmond voor zijn gesproken woorden en aan a! de aanwezige leden voor do medewerking, die hij steeds ondervindt, na nog con opwek kend woord gesproken te hebben in hel be hing der Bank. de vergadering. Nieuwe-YVelering. Ten uadeele van den heer J. van Leeuwen te Iluigsloot is YVoens- dagmorgen een rijwielplaaljc van zijn rij wiel ontvreemd. Ofschoon de gemeente politie onmiddellijk daarna een onderzoek heeft ingesteld mocht het lol heden nog niet gelukken hel rijwielplaaljc terug le vinden. Oude-Weteruig. In deu nacht van Dinsdag op YVoensdag is ingebroken in de woning van den heer A. van den Bosch, hoiclhouder alhier. De dic-f heêfl zicli loc-gang verschaft door uilsnijding van een ruit, in een der zijdeu ren. Y'ervolgens is hel gehecle huis door zocht. Op verschillende plaalsen werden duidelijke sporen nagelalen. Uit een in dé" woonkamer aan den wand hangend kaslje werd een bedrag van onge veer f 13 ontvreemd, terwijl het kaslje zelf op hel erf werd teruggevonden. Hel is blijkbaar om contanten le docn gcrveesl, daar een gouden horloge in ccn der open geschoven laden van een buffet is blijven liggen. Roeloiaiendsveeu. Aan hel verslag on rekening van de Brandwaarborg-Maat schappij SI. Pancraüus onllcer.en wij het volgende. liet jaar 1925 was voor de vereeniging weer een gunstig jaar. Er werden 27 nieuwo leden ingeschreven, lerwijl er 6 werden af geschreven, wegens vertrek uil de gemeen te. Het ledental bedroeg op 31 December 489. Aan nieuwe verzekeringen werd inge schreven voor een bedrag van f 174.900; aan verhoogingen of bijschrijving van be slaande posten 152.100, le samen f 227.060. Daarentegen werd afgeschreven voor de som van f 21.600 wegens verplaatsing der goederen huiten de gemoenle, zoodat op het eindo van hel verslagjaar verzekerd was voor f3.273.590. Daarenboven was nog aan lijdelijke ver zekeringen zooals bloembollen, ingezouten groenten en diversen ingeschreven voor f 360.000. Het laalst uitgegeven polisnummer was 1019. Aan inleggeldcn werd ontvangen f 509.32, aan premiegelden f 5600.01aan rente van belegde geiden f 934.55, restitutie der re assurantie f238.90; zegel en laxatie f76 50, le samen aan ontvangsten f 7349.08. Do geheele uitgaaf bedroeg f 4362.97, zoo dat een winst is gemaakt van f 2986 11, waardoor het rescrve-kaoilaal is gestegen lol f25.460.65. Aan brandschade is uitbetaald f 414.50 over 12 verschillende posten. In het afgeloopen jaar werden 6 Be stuursvergaderingen gehouden, op welke vergaderingen vooral de herverzekering een belangrijk punt van behandeling was. Ten slotte constateert het verslag, dat onder do vele vcrcenigingen, welke in Roelofareridsveen zijn opgericht Dc Onder linge Brandwaarborg-Maatschappij een zeer voorname plaats inneemt. In den nacht van Dinsdag op YVoens dag heeft men gelracht zich loegang le vor- schaffen lot de woning van den heer J. van der Geest, caféhouder alhier. Door uitsnij ding van een ruit had men een der dcuretl geopend. In het -huis wordt evenwel nicls vermist, zoodat de daders vermoedelijk ge stoord zijn geworden. Waddinxveen. Door lusschcnkomsl van den heer A van Nielen alhier is een bedrag ontvangen voor den watersnood van 10 Amerikaansche dollars van den heer J. C. Schouten. Clifton, N. Amerika, die' vele jaren geleden onze gemeente verliet, maaT toont, zijn vaderland nog niot vergelen to zijn. RECLAME. in leder en imitatie 2716 Haarlemmermeer. Dinsdagavond ge raakte bij de brug te Hoofddorp van een met tweo paarden bespannen boerenwagen de zwing los, waardoor deze op de hielen dc-r dieren terecht kwam, cn de paarden op bol sloegen. De wagen slingerde zoo geweldig heen en weer, dal de bestuurder, de arbei der D., zijn evenwicht niet meer kon houden cn cr af werd geslingerd. De man is er ge lukkig zonder ernstig letsel afgekomen. Een heel eind verder slaagde men er in de die ren lot staan to brengen. De wagen liep nogal axorij op. Hillegom. B. en YV. dezer gemeente hebben aanbesteed hel afbreken van een houten walbcschoeiing en het plaatsen van een beton walbcschoeiing aan de Haven ter lengle van 183 Meter. Ingeschreven werd; H. do YVeers, Haarlem f 16.200; A. Schoort, Haarlem, bestek B f 7940; N. V. de Baan Co., Maassluis, bestek A f7962. massa f 14.595; G. Brummer, Altuelo. f 15 200; N. Cobelens Zoon. Scholen, f 15.900; J. Splin ter. Leiden, bestek A 17990, massa f 18.690 C. G. van der Poll. Hillegom, f 18.500; Gebr. Leenderlse .Amsterdam, f 16.259; Dekker Faas, Hoek run Holland, f 11.125; C. dc Ko ning, Y'jfhuizcn, bestek A f 9490, Bestek B f6490, massa f 15.900; D. Slada, IJmuiden. bestek B J G740; M. S. van der Y'oort, Aar- landerveeil, bestek B f 5660; L. van der Ho- vin, Pernis, bestek A f 7667. bestek B f 7065, massa f14.732; N. V. YVernink. Leiden, be stek A f 10.200; Jonker Herwaarden, Haarlem, bcslek A f 12.500; H. G. van Meer Oosterhout. beslck A f 11.974; Joh. Polman, Haarlemmermeer, bestek A f 9900, bestek B f 807G; 11. Berk, Boxtel, bcslek A 1 11.206, heslek B f 6650, massa f 16.796; Alb. van fiendegom Co., Spijkonisse, best. A f 8G20; C. van der Y'egte, YVezep, f 18.735; A. Peters en J. Nijmeyer, Dordrerhl, beslet A f 8975, bestek B f 7090, RECLAME. Bij alle Apoth. cn Drog. k f0.80 cn f 2.—1 2715 Voorts is aanbesteed de levering van 10.000 stuks basaltinctroltoirlcgels franco! waL in de Nieuwe ITaven, waarvoor, inge-i schreven werd als volgt p 1000 stuks: N Vj Duinker en Verruit, Alphen aan den Rijn; f 14:1; G. G. v. d. Poll. Hillegom. 1140, franco op hel werk f150. N V. Wemink Leiden. f ICS; N. V. Oosthoek Zoon. Deu Haag, f 143; N. V 11 Luiten, Lekkerkerk, f 1.80 p. Al2.; N.V. Kool Wilde boei*. Gro ningen, f 15.400; F. P Bosch Zoon. Alphen f 140.25; N.V. Bas. Tegelfabr. Botterdam, ,f 184 50 voor heele tegels. f 92.25 voor halve tegels; Beton Dakfabriek. Arkcl. f 168.25.1 Van Dijk Jr., Alphen. ff6 ISO Katwijk-aan-dfen-Rijn. Dc lieer W N. lrjdende aan zwaarmoedigheid, was lang4 den Kanaaldijk te water geraakt Gelukkid werd het door andoren spoedig bemerkt eni werd hij gelukkig nog tijdig op den wall gehaald. - Katwijk-aan-Zec. Aan dc met 1 April le openen vijfde Hervormde School alhier zijn benoemd lot onderwijzer de heeren A. Haasnoot cn A. Gelderblom. Eerstgenoemde treedt lol de komst van het nog te benoc-i men hoofd op als lijdelijk hoofd der school. Hij is thans nog -eerste onderwijzer aan do Eerste Herv. School. De heer Geldorbloin is thans lijdelijk onderwijzer aan de derde Herv. School. Tot onderwijzeres aan do nieuwe school is benoemd mej. G. Schuile- makcr, onderwijzeres aan school II In do daardoor ontstane vacatures zijn benoemd tot tijd. onderwijzeres aan de scholen 1. II en III dc dame3 .T. Houwaard. Al. Sidcrius en J. van den Akker. Dc voerlieden en automobilisten die nen cr op te rekenen, dat thans het herstel van den weg cischt, dat niet tnet wagens via Katwijk aan den Rijn over Rijnsburg naar Noordwijk cn noordelijker plaatsen wordt gereden, maar over Rijnsburg en Voorhout. Van de trawlvisscherij kwamen Woens dag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 28 met f288, KW 38 met f337 cn KW 148 met f 286 besomming. In aansluiting op het bericht, omltcnb de intrekking der overplaatsing naar Voor burg van den Ontvanger der Dir. Belastin gen en Accijnzen alhier, kunnen wij mede- dcelen dat de heer Slotomakcr, op eigen verzoek, weder to Katwijk, waaraan hij do voorkeur gaf, gevestigd blijft. Gisteravond hield de afd. van den Ckr. Handcldrijvcnden en Industrieelen Middenstand haar 7de jaarvergadering in „Casa Cara". De Voorzitter, de heer C. v. Tongcron,- opent de vergadering op do gebruikelijke wijze en spreekt daarna een kort openings woord, waarin hij dc belangrijkste gebeur tenissen releveert, betrekking hebbend op liet vcrconigingsleven en wekt voorts da aanwezigen op tot krachtig medeleven. De jaarverslagen van aecx. en penningtn.: worden voorgelezen en goedgekeurd. Verslag werd uitgebracht van een gehoiu den vergadering in Den Haag, waax ó.m* ter sprake kwam een ondersteuningsfonds ,,Uitkeering bij Overlijden". Bij punt 7 der agenda kwam plaatse lijke glasverzekering" ter sprake, waarvooit een commissie van voorbereiding werd be noemd. Bij de rondvraag kwam ..verlaging van den electrischen stroomprijs" ter sprake. In dit verband werd een uitvoerige dis cussie gehouden over het al of niet wen- schelijke van het begrip Winst uit Ge meentebedrijven". Mogelijk krijgen we in de aanslaande wintercampagne een causerio van een ter, zake kundig en tot oordeelen bevoegd per soon, die aan do hand van de plaatselijke toestanden, deze interessante aangelegen heid, die vooral voor onze Gemeente ur gent is, bchandolen zal. Onder dankzegging aam de leden voor hun tegenwoordigheid sluit dc voorzitter daar na de vergadering. Aan het postkantoor alhier is ccn stuk als onbestelbaar terug ontvangen ca aldaar door deD afzendorfster) terug to bekomen, geadresseerd aan: Splijter's Kantoor Leiden. Lisse. Do raad der gemeente komt op Vrijdag 26 Alaart des namiddags om 3 uur in openbare vergadering bijeen om le be handelen: 1. Adres van Gebr, Schouten c.s. om de hoornen voor hunne perceelen lang3 den Ilcereweg niet te rooien voor de trottoir banden gesteld zijn, opdat zal blijken, dat deze boomen voor hel verkeer r.iet hinder lijk staan. B. en W. kunnen zich hiermede vereen i- gen voor zooveel dit betreft, de boomen voor de perceelen Schouten, Van dc-r Tang en Van Riek. 2. Adres van de kokers van het gasbe drijf, om eene gratificatie wegens meerdere verantwoordelijkheid voor den goeden gang van het bedrijf gedurende de vacature van directeur. B. en W. stellen voor op dit adres afwij zend te beschikken, omdal zij aan d? sto kers geen meerdere verantwoordelijkheid, dan iiet vervuilen van hun plicht aan die betrekking verbonden hebben opgedragen. Voorstel van B. en W. om aan de hoeren II. de Graaf en W. Wijnhout le Ilaarh m- mermeer een perceel weiland te verhur t 4. Idem om aan dé Bijzondere Sclioo'.he- sturen voor het jaar 1926 voorschotten te verleenen, ingevolge Art. 101 der L wet. B. en W. stellen voor de volgcr.de voor schotten <o verleenen. Aan de R.K. Jongens school. do R.K. Meisjesschool, dc* Ned' Herv. school en de Gereformeerde school ieder f 3500. 6. Idem, om aan de woningbouw,'erecnn

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9