MAANDAG 22 MAART 1 - Officieele Kennisgeving: STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRUS DER AD7ERTEIJTLEN 30 Cis. per regel. Bij re|elabonc»ment belangrijk logeren prijs Kleiue Advertentiön, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Ct«., bij een maximum aantal woorden van SO. Incasso volgens postreeht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Olrectle en Administratie 2500 Redactie 1507. Posichèque- en Girodienst Mo. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35 per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, pet week0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Weihouders van Leiden Gelet' op art. 10 der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis dat de kie zerslijst" voor den dienst 19261927 voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal, de Provinciale Staten cn Gemeenteraad is vastgesteld, dat dio lijst van den 23sleu Maart lol en Hel den 21slen April a.s op de Secretarie (afd. -Bevolking, Yischmarkt No. 1213) dezer gemeente voor een ieder ter inzage is noder- gelegd en tegen betaling dor kosten in af schrift en stemdislrictegewijze, in uittrek sel, verkrijgbaar is gesteld. 258* N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secret «iris. Leiden, 22. Maart 192G. Watersnood-Comité. Bij het Watersnood-Comité zijn nog de volgende giften ingekomen: Spaarfonds Lei den N. Sp. Restant 1925 f 7.12; Gewisseld vreemd geld f 3.<40. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden, postgiro- iummcr 57471. Gedachtenisrede van dr. J. Riemens. Voor een overlalrijkc schare, gisteravond in de Pie.erskerk saamgestroomd, heelt dr. J. Riemens, na in de voorgaande weck op sympathieke wijze van verschillende zij den, te zijn gehuldigd, een gedachtenis rede uilgesproken. Onder de aanwezigen bevond zich ook onze burgemeester, jhr. De Gijsclaar, dc wethouder de heer J. B. Meynen en ver schillende leden van den gemeenteraad. Van de Kerkelijke autoriteiten noemen wij de leden van de Gemeente-commissie en den Kerkeraad, ouderlingen en diakenen, en kiescollege, enz., terwijl ook een vijftal afgevaardigden van de Kerkelijke Colleges uit de eerste gemeente Hoogland waren overgekomen; ook Dedemsvaarl was verte genwoordigd. Verder waren de Hervormde collega's in deze gemeente en een aantal ringbroeders die* niet door dienstwerk weiden verhinderd, (tegenwoordig. Voor den jubileerenden predikant en de zijnen was de afgeloopen weck wel vol van ©moties geweest. Aan den eenen kant over weldigd door gunstbewijzen, vervulde de ziekte van den bejaarden vader van de echtgenoole van dr. Riemens dc familie met steeds grooteren vrees. Vóór nog hel eind der -feeslweek was gekomen, liad zij één van de meest gewaardcciden uit hun kring door den dood verloren. En zijn het niet de contrasteerende fac toren, die het meest hel mcnschengemoed treffen? Onder deze omstandigheden den predikstoel te betreden en zich voor de gansche gemeente uit te spreken liet was voor een diepvoelend gemoedsmensch als dr. Riemens is, niet een gemakkelijke (aak. Hij deed het naar het woord dat hij had ge vonden in een getuigenis van den Apostel Paulus staande in Efeze 1 35, deze woor den: „Gezegend zij de God en Vader van onzen Heere Jezus, die ons gezegend heeft met alle geestelijke zegening in den- hemel in Christus". Met stille aandacht, waarin ontroering kon worden gespeurd, heeft de gemeente geluisterd naar dc treffende uitlegging dezer tekst waarin spr.'s eigene gewaarwordingen als het ware in kort bestek neergelegd schenen, geluisterd. Dankbaarheid, thans getemperd door stille weemoed over het der familie gedroffen verlies, was de grondtoon dezer ernstige predikatie. Dankbaarheid allereerst jegens God, dankbaarheid jegens zijn overleden Vader, moeder en ega, die hem zoo trouw bok in het ambtswerk ter zijde stond en steun gaf. dankbaarheid jegens de gemeen ten, die hij achtereenvolgens diende. Dit weerklonk ook in de afzonderlijke toespra ken tot eenige autoriteiten cn bijzondere personen gericht. De gemeente zong ten slotte het bekende „Bat 's He eren Zegen op u daal", Psalm 134; 3. Na afloop der predikatie toefden de ker kelijke autoriteiten met den predikant en 2ijne familie en enkele andere nog eenigen lijd in de consistoriekamer waar de jubi laris op diens gewone, recht hartelijke wijze werd toegesproken door den oudste der predikanten d9. Hartwigsen. Ongetwijfeld heeft dit jubileum de reeds hechte banden tusschen predikant en ge beente nog nauwer toegehaald, wat in de Volgende jaren van dr. Riemens diensl- i^erï roogen het vele zijn zijn zege enden invloed zal uitoefenen naar beide Wjden. Nederlandscli Oogheelkundig Gezelschap. Gisteren heeft in de collegezaal van de oogheelkundige kliniek van het Acade misch Ziekenhuis alhier de 69ste vergade ring plaats gehad vau hot Nederlandscli Oogheelkundig Gezelschap. Ta deze verga dering, welke uitsluitend een wetenschap pelijk karakter droeg, heefl dr. K. 'f. A. Halberlsma een voordracht gehouden over Cornea-Crosics tengevolge van liet gebruik van aceion. Prol. dr. 11. Snellen Jr. hield daarna een voordracht over binoculair zien en vervolgens dr. II. L. Sruycken over: De raddraaiïng van hel oog bij functiestoornis van don musculus obliquus superior, waar na hij een verhandeling gaf over merkwaar dige scinplalcn. Dr. C. D. Yerryp hield ver volgens een voordracht over: Drusen op de piupil en besprak een geval van con- junctivus Tarinaud. Nadai prof. dr. J van der Hoeve had gesproken over: Exophtal- mus pulsans, glioma rëlinae, sarcoma oculi en bestraling en sympathische ophlal- mie, vereenigden de leden zich aan een ge meenschappelijk noenmaal in „Zomcrzorg". 's Middags is de vergadering voortgezet met een bespreking van het rapport omtrent de keuring van chauffeurs, waaraan door vele leden werd deelgenomen. Dr. E. Marx sprak hierna over aangeboren en verworven afwijkingen in den 9laad der Iraanpunlen en over de behandeling dezer aandoenin gen. Vervolgens hield dr. A. W. Mulock Houwer een voordracht over: Melastase van kwaadaardig C'.horio-epithelioon in het oog. Prof. dr. G. F. Rochat besprak vervol- I gons eenige gevallen van ziekle in de traan klier. waarna dr. W. van Kleef een voor dracht hield over de Pondorff-behandeling. De vergadering werd besloten met een voordracht van dr. .T. A. van Heuvcn over: De Ahinesie der oogleden. Herdenkingsavond Woningbonwver. „Ons Belang". Den 25sten Maart zal het 127= jaar ge leden zijn, dat hier ter slede werd opgericht de woningbouwvereniging „Ons Belang". Een historisch overzicht van de gebeurte nissen tijdens het beslaan der vereeniging publiceerden wij reeds een dezer, dagen, terwijl ook een portret van liot tegenwoor dig bestuur reeds in dit Blad weid opge nomen. Er vormde zich echter al spoedig een feestcommissie, welke onder voorzitterschap van den heer J. Hansen de noodige maat regelen nam om den leden ter gelegenheid van dit jubileum een gezelligcn avond aan te bieden. Deze feestavond of, indien men hel zoo noemen wil, herdenkingsavond, had Zater dagavond plaats in de groote Stadszaal, die te dien einde geheel gevuld was mei leden cn andere belangstellenden. Onder de aanwezigen merken wij o. m. op den burgemeester, j'nr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, den heer J. F. X. Sanders, wet houder, den lieer F. Kicrs, directeur vaji Bouw- en Woningtoezicht, die bij hun bin nenkomst in de zaal met applaus begroet werden, benevens afgevaardigden van zus terverenigingen c. a. Nadat een aardig strijkje onder leiding van den heer J. Noordanus Jr. door het spe len van eenige vroolijke marschen er de rechte stemming in had gebracht, werd de bijeenkomst door den voorzitter van de feestcommissie, den lieer J. Hansen ge opend met een woord van welkom tol alle aanwezigen. Spr. memoreerde vervolgens hoe reeds drie jaar geleden stemmen uit de vereeniging opgingen om het tienjarig be slaan feestelijk te herdenken en hoe dit om redenen van fir.antiêelcn aard geen door gang kon vinden. Dank zij evenwel het werk der commissie, belast met dc voor bereidingen was het evenwel thans moge lijk geweest den leden dezen avond aan te bieden. Tenslotte dankte spr. ook den burgemees ter en den wethouder Sanders voor hun welwillende tegenwoordigheid om daarbij de hoop uit te spreken, dat het hun gege ven moge zijn nog vele jaren de belangen onzer goede, oude Sleutelstad te behar tigen. (applaus). Hierna betrad de voorzitter, de heer J. Gerritsen liet podium om namens het be stuur allen hartelijk welkom te heden, in zonderheid het College van B. en W., in wiens aanwezigheid spr. het bewijs zag van de goede verstandhouding en samenwer king. welke steeds tusschen de besturen van gemeente en „Ons Belang" heefl ge- heerscht. Vervolgens schelste spr. in het kort de beweegredenen, die 127= jaar geleden aan leiding gaven tot d: oprichting der ver eeniging. Reeds toen mocht het bestuur de volle medewerking ondervinden van het gemeen tebestuur en deze medewerking is in den loop der jaren blijven bestaan en overge gaan op dc ambtenaren, waarmede de ver eeniging uit den aard der zaak veelvuldig in aanraking kwam. Over de ontwikkeling der vereeniging kunnen wij kort zijn; men zal zich het uit voerig verslag herinneren, dat wij kort gele den daarvan in onze kolommen gaven. Een speciaal woord van hulde richtte spr. tot de feestcommissie, door welker goede zorgen deze avond, geheel builen de vereenigingskas om, kon plaats hebben. Tenslotte deed spr. een beroep op aller medewerking om ook in de toekomst hun steun aan de vereeniging ie blijven geven. opdat waarheid worde: „Eenheid in liet noodige," vrijheid in hot onzekere en liefde in alles". Na deze met luid applaus begroete rede werden de afgevaardigden der zusterver- eenigingen in dc gelegenheid gesteld het jubileerendc bestuur hun gelukwenschen aan te bieden, waarvan werd gebruik ge- maak'. door ue heeren Baart als voorzitter van dc „Eendracht", Kooistra in zijn hoe danigheid als voorzitter van „Tuinstadwijk" en de „Fedeialie van Woningboüwvcrecni- gingen te Leiden" en IC. West, voorzitter van „Ons Doel", welke allen hun goede wensehen voor den voorldureuden groei en bloei der vereeniging vergezeld lieten gaan van de aanbieding van prachtige bloemen manden. De heer A. van Stuivenberg, afgevaardig de van hel Hoofdbestuur en de afdeeling Zuid-Holland van den Nalionalen Woning raad, die hierna h£t woord verkreeg, wees in "hot bijzonder op de medewerking, die de woningbouwverenigingen hier Ier stede ge nieten van B. en W., waarvan ook hun te genwoordigheid te dezer plaatse weer ge tuigde. Een zern* verheugend verschijnsel noemde spr. ook hel feil, dal twee der bestuurs leden, de hoeren Pont en Breedevc'.d, hedenavond hun 121/»-jarig jubileum als zoodanig vierden. Bij monde van don heer Hansen werden geroemde heeren nader gehuldigd en werd hun dank gebracht voor de tallooze beslom meringen. die hun bestuursfuncties met zich brachten. Als blijk van waardcering voor hun onvermoeid werken in het belang der vereeniging werd den secretaris, den heer Pont cr-n rookstandaard aangeboden, terwijl de heer Brcedeveld e:n sigarenkoker in ontvangst had te nemer.. De heer Gerritsen, getroffen door zoovele bewijzen van sympathie, dankte hiervoor mei een enkel woord en wenschte verder allen een genoeglijken avond toe, een wenscli, die blijkens het schaterend gelach en het hartelijk applaus, dat in den verde ren avond bij herhaling uit de zaal opsteeg, geheel in vervulling is gegaan. De aanwezigen hebben zich kostelijk ge amuseerd met de dolle kluchten van het duo Helman en Laman, die zich zoowel af zonderlijk alsook als duo meermalen lieten hooren. Van a! het gebodene, kon ons het best bekoren de voordracht van den heer Helman „De- Brompot", waarin op aantrek kelijke wijze de toestanden in „Ons Be lang" waren verwerkt. Het was reeds laat, toen onder leiding van den lieer J. W. van Ilecs een aanvang gemaakt word met een geanimeerd bal, dat lot diep in den nacht duurde. „Ons Belang" kan met veel voldoening op dezen avond terugzien. Vroolijke avond Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden. Ter gelegenheid van het twintigjarig be slaan van de afdeeling Leiden en tevens van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, was gisteravond in de feestelijk door den heer Backer met bloe men getooide zaal van café „De Gram- beurs" cën vroolijke avond georganiseerd, waarvan de voordeelige baten ten goede kwamen aan het Ilerslellingsfonds van ge- noemden Bond. Waar het programma als j aanvangsuur half acht vermeldde, deed het j niet prettig aan, dat eerst te tien minuten i over aclit de eerste tonen van de ouverture door de zaal klonken om nu nog maar niet eens te spreken van het openingswoord van den afdeelings-voorzilter, den heer J. J. v. d. Linden, die eerst om bij halfnegen het podium betrad om de vrij talrijke aanwezi gen een Lartelijk welkom toe te roepen. Ver volgens ging spr. in gedachten een twintig tal jaren terug, toen in een aantal handels- en kantoorbedienden het besef ontwaakte, dal ook zij een strijdbare vakorganisatie noodig hadden, die tot iets anders in staat was als enkel maar feesten organiseeren, zooals lot nu toe het geval was. Van de genen, die destijds het initiatief tot de oprichting van den Algemeencn Bond na men. waren hier nog in de zaal aanwezig de heeren Hemerik en Verwer, lot wien spr. een speciaal woord van welkom richtte, alsmede tot den bondsvoorzitter, den heer Brouwer, de gedelegeerden van de zusler- afdeelingen te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, den directeur van de afd Sociale Zaken en de vertegenwoordigers van de afdeeling Leiden van de Ned. Handels- reizigersvereeniging. den Leidschen Besluur- dersbond en het Instituut voor Arbeidersont wikkeling. Ten slotte richtte spr. een woord van dank tot allen, die bereid waren ge vonden voor dezen avond hun medewerking te verleenen, met name het tooneelgezel- schap „De Witte Akoleyen", mej. Liedie Blankenberg met haar leerlingen, den heer Eli Bomli, het strijkje en het costuumhuis „Erato", welker directie de costumes geheel belangloos beschikbaar stelde om te eindi gen met den wensch uit le spreken, dat deze avond er niet alleen een zal zijn van pret en jolijt, maar ook een van groote propagan distische waarde, die er toe zal medewer ken om het solidariteitsgevoel onder de han dels- en kantoorbedienden te versterken. (Applaus). Hierna verkreeg het woord de bondssecre- taris, de heer W. Brouwer Jr., uit Amster dam, tot het houden van een gedachtenis rede. Op een avond als dezen, aldus ying jspr. aan, past hel ons eens even terug te donken in dankbare herinnering aan het kleine groepje mannon, die reeds 20 jaar geleden doordrongen waren van ue noodzakelijkheid van een strijdorganisatie onder de handels- en kantoorbedienden, zooals ook de hand arbeiders bezitten, om gezamenlijk don strijd legen het kapitalisme te aanvaarden. De historie heeft uitgewezen, dat het standpunt 20 jaar geleden door dezen inge nomen, in alle opzichten recél is geweest, zoodal momenteel de moderne Rond verre weg de grootste en machtigste organisatie is van de 4 bonden hier te lande. Den op richters daarom van deze plaats een woord van oprechte hulde voor hun juist inzicht. (Applaus). Voorzeker hebben de jongere ond r ons veel te danken aan het werk van deze pionniers; immers tien jaar geleden wist men nog niet van een vaste jaarlijksche vacnnlie van een week. van een geregelde winkelsluiting om 8 uur. Doch naast deze malerieele dingen is er nog iels. dat een belofte voor de toekomst inhoudt, nl. dc verbetering in de positie der bedienden. Waren wij vroeger in zekeren zin de slaaf van onzen werkgever, tegenwoordig bezitten wij een gevoel van eigenwaarde, dat ons in staal stelt verder te arbeiden in het belang van onze leden en dat ons za! brengen op een hooger cultureel peil. Hetgeen wij wensehen is een maatschap pij, waarin wij niet werken voor den enkc- 1 ling alleen, een maatschappij, vervuld van dezelfde socialisaliegedachle, die ook in het politieke leven zulk een belangrijke rol i speelt. Spr. hoopt, dal ook deze avond daartoe za' bijdragen (Applaus). Nadat door alle aanwezigen hierop slaande de „Internationale" gezongen was, weid een .aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, hetgeen zeer vlot en ordelijk ge schiedde. Alle nummers afzonderlijk le bespreken zou ons te ver voeren: wij zouden trouwens niet welen, wal wel het aardigste was van dit rijk voorzien programma. Was hel hel uitstekende vioolspel van den heer Eli Bomli aan den vleugel op loffelijko wijze wijze be geleid door den heer Anton Krelage. of wa ren bet de aardige liedjes van Jo Mankes en Lily Marion in hun Biedermayer creatie? Of waren het wellicht de geestige liedics bij de luit van Francois van Dijk, de nationale voorörachlliedjes var. het Volendammer trio, de klassieke dansen van Liodic Blanken berg met haar leerlingen (vooral liet Egypti sche ballet was heel aardig) dan wel de opvoering van het pyramidaal ridderlooneel „Dc liefde vermag alles?" Dit alles werd vlot en goed ten gehoore gebracht, en den programma-leider, zich noemende Gaspar Geraerds mag een woord van lof niet ont houden worden voor de keurige regeling. Alleen: voorlaan op tijd beginnen, mijnheer „G.-G/'l Rest nog te vermelden, dal tijdens de uilvoering een tombola gehouden werd, waarvan dc opbrengst ook al weer bestemd was voor het Ilerslellingsfonds. Een geanimeerd, schoon niet druk bezocht, bal besloot dezen inderdaad ,.vr ooi ijken avond". Propaganda Feestavond van de Ned. Ver. tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. Zaterdagavond hield de afd. Leiden van de Ned. Vereen, lot afschaffing van Alco hol h. dranken in den foyer van de Stads zaal een propaganda-feeelavond. De voorzitter, de heer Ooslveen opende te ruim acht uur de matig bezochic verga dering. Hij heette de spreekster mevr. Gcys uil Amsterdam, en den declamator, den heer Van de Coppello uit Den Ilaag en verder alle aanwezigen welkom. Deze vergadering is belegd, aldus spr., als inzet van de drankweertcntoonslelling, die Woensdagavond om 8 uur geopend zal worden. Na de opening werd do*or de aanwezigen staande de gcheclonthoudcrsmarsch gezon gen. Hierna werd onder, leiding van den direc teur den lieer v. d. Broek, door de zang- vereeniging J. O. V. gevormd uit leden der organisatie een drietal liederen gezongen. De voorzitter dankte den heer v. d Broek voor heigeen hij in het belang van de zangvereeniging gedaan h^ft, en vooral voor den ijver dien hij aan den dag gelegd heeft, om in zulk een korten tijd de ver eeniging tot op deze hoogle te brengen, hij bood hem namens de zangvereeniging bloe men aan. De heer v. d. Broek bedankte hiervoor, en beloofde op denzelfden weg voort te zul len gaan. Door den heer Oostveen Jr.. cello en mej. Blok,piano, werden daarna eenige nummers ten gehoore gebracht, z?cr ten genoege van hel publiek. Hierna declameerde de heer van de Coppello de „Rattenvanger van Hameien", hij deed dat op meesterlijke wijze, een ieder was voldaan. Mej A. de Graaf speelde vervolgens een tweetal pianonummers, deze waren als al tijd zeer goed. Door den heer Kouw werden een paar stukjes gespeeld op de citer, door hem zelf begeleid met fluiten. Nadat vervolgens ue heer v. d. Broek weer een nummer op de piano gegeven had, declameerde de heer v. d. Coppello een fragment uit „Schakels" van Heyermans; BINNENLAND. De memorie van antwoord op liooli stuk X der Staatsbegrooting (Arbeid, Bandek en Nijverheid). Het voorloopig verslag der Tweede Kamel ojj het soo. dem. ontwapeningsvoorstel. 25-jarig bestaan van den Vïijz. Dcm» bond. Tragisch ongeval te Bodegraven. BUITENLAND. Het mandaat over Syrië. Een onafhanke lijkheidsverklaring. De Deensche koningin-moeder is over leden. Bijzonderheden over het resultaat der ar- beidsconferenties te Londen. Ernstige ontploffing in Amerika. 21 doo- den. ook dit nummer werd keurig uitgevoerd, de aanwezigen genoten volop van hetgeen hij voordroeg. Hel woord was nu aan de spreekster die begon met cr op te wijzen, dat nu op het nieuwe regceringsprograin, ook dc Plaatse lijke. Keuze' geplaatst is. Waar jaren voor gestreden is, is nu zoover dat hel een punt van het regeeringsprogram geworden is# Wal wil P. K. eigenlijk? Men zegt zoo dik-» wijls dat de geheelonthouders, de met- geheelonthouders willen dwingen te doen als zij Maar dit is een misverstand P. IC, wil de bevolking in de gelegenheid stellen zich uit te spreken over drie zaken: lo. be staande drankgelegenhedcn op te heffen. 2o< haar te vermeerderen en 3o. haar le ver-, minderen. Hier is dus geen sprake van dwang, daar alles door stemming vastgemaakt moet worden, (3/4 van dc bevolking moe', cr voor zijn, en dan is er nog beroep op de Kroon). Door in de allereerste plaats drink- gelcgenheden te verminderen, zal de verlei ding niet zoo groot meer zijn. Spr. verwacht dat hier arbeiders in de zaal zijn, die strij den voor een betere samenleving. Die strijd wordt met verschillende middelen gestre den, doch een dor eerste middelen wordt dikwijls vergeten. Dat is geheelonthouding. Veel ziet incn echter nog dat juist de leiders van ons volk de geheelonthouding niet wel-» gezind zijn. Gelukkig kan toch ook gecon stateerd worden dat dc arbeiders door den in\*loed van hunne vakorganisaties, cn door de geheelonthoudersbeweging op een hoo ger peil worden gebracht. Doch niet alleen de mannen, maar ook de vrouwen moeten de drinkgewoonten bestrijden en helpen om liet opkomend geslacht van het gevaar van dat alcoholgebruik le bevrijden. Zendt uw kinderen naar een blauwe Jeugdvereni ging, riep spreekster de aanwezige moeders toe. Met een krachtige opwekking om hel Drankweermuseum te bezoeken besloot mevTouw G. haar toegejuichte rede, waar na de voorzitter haar voor het gesprokene dankte en de vergadering sloot met ook het bezoek aan deze tentoonstelling warm aan te bevelqn. Op „Oud Eik en Duinen", bij Don Haag, is Zaterdag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. B van Loenen, oud-ambtenaar bij hel IToogb m- raadschap van* Rijnland le Leid?n, waar aan hij van 1877 tol 1913 is verbonden ge weest. De heer van Loenen heeft tevens uit gegeven den bekenden Gids voor Leiden cn Omstreken en was bezig aan een Gids voor Lisse. Bij zijn begrafenis waren aanwezig ver schillende ambtenaren van hel Rijnlands- huis. waaronder de hoofdambtenaar Kouw, de hoofdcommies Jong. de opvolger van den lieer Van Loenen de technische ambte naar Koets, de heer Van Erkcl, alsook ur. Den Houter, uit Amersfoort. Aan liet graf hebben achtereenvolgens het woord gevoerd dc heeren Van Aken en Koets, die gewaagden van de trouwe plichtbetrachting van den overledene, wiens werk altijd uitstekend in orde was, en wiens naam dan ook na zijn vertrek nog dikwijls in het Rijnlanushuis'nv t cere werd genoemd. Nadat dc heer Rijken als vriend had re- sproken. bedankte een neef van don over ledene. de heer Poortman, voor dc h lang stelling Prof. dr C. C Uhlenbeck. sinds 13 Dec. 1899 hooglecraar alhier, in het Got is» li Angelsaksisch, Midd.-Hoog-Duitsch, oud ta len en letterkunde der Gejroaanscho volken, vorgolijkende grammatica der Indo-Ger- maane.cbe talen, heefl wegens gezondheids redenen eervol ontslag gevraagd. Gisteravond is hel Paasei.cciv.-erl in liet Leidsche Volksbuis gegeven, waai toe medewerkten mevr A. van Leeuwen - De Paauw, zang; mej. Toos Gieuns, piano en de heeren S. D. en J. P. Duyverman, viool en piano Met programma vermeldde li ede-»', ren van geestelijken inhoud naast enkelö

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1