hun gewone spel ontplooiden. Bliek was de tweede „probcerling" en hij gaf. zonder uit te blinken, meer voldoening dan De Ru\> tor Jr. Te loven viel zijn terugkomen, ook at deed hij dit niet zoo fanatiek als verle den week bij A. S. C. II. Van der Mark. die veeleer binnen- dan buitenspeler is, kwam opnieuw op. de linksbuitenplaats en deed vooral na de rust góede dingen. Over Spartaan valt weinig te schrijven of het moest dan zijn dat Ohm Jr., do in valler-doelman bar slecht was. De rechts back, Ohms Sr.. Van Geysel. Wijnkoop on Schoon waren de boste spelers Laatstge noemde genoot do speciale aandacht van don heer JUfkkor. terecht misschien; en de ..onfeilbare" zelf gaf nog al eens eeïiigo minder juiste beslissingen. Hei boon-con cert van don Soar 1 ean-aa 11 hang was echter zeer len onrechte, want van partijdigheid was de heer Hakker allerminst te -beschul digen. Voor de toeschouwers was overigens het geheel pon bijster koude geschiedenis. 4 Beide partijen met één invaller spelend stellen zich als volgt op; Spartaan: Ohm Jr. Ohm Sr. Walst Vap Geysel Smit Jongbloed Roes! Wijnkoop Kuikens Schoen Snnboek Kuiper Scheidsrechter O Hakker. Van der Mark Janssen Goslings Do Buy tor Sr. Bliek Sicplmius Josson De Ruyter Jr. Blom Wamstcker Yan der Meer A. S. C. De Leidenaars trappen af rnet den ster ken wind legen, en reeds in de eerste minu ten lost Bliek een schol, dat Ohm bijna-Je machtig is. Even later heeft Goslings~*ccn goede kans, maar hij schiet huizenhoog over. Een gncd opgezeten aanval tussehon Van der Mark en De Buylcr Sr. besluit laatstgenoemde met een schot tegen, tic-lat. Aan den anderen kant speelt Josson hij een aanval van Spartaan den bal zeer toevallig., met dp arm en hoewel de heer Hakker het vergrijp onmogelijk.heeft kunnen constatce- ren. is een strafschop de wel zeer zware slraf. Olm» Sr. voltrekt hel vonnis zonder aarzelen. I—0\ Rij een hoekschop van rechts, opnieuw teruggespeeld naar Wijn koop. verzuimt Van der Meer uit le loopen en Schoon kopt den bal in het net (20\ Met. dezen stand komt de rusl. In do tweede helft neemt A. S. C. het-spel in handen Vijf minuten is er gespeeld, als Janssen van verre pen blijkbaar als yootz'.i bedoeld schot lost en do bal tot ieders ver bazing in hel Spartaan-doel belandt over hpf. hoofd van Ohm Jr. heen in den rechter bovenhoek. De uitvallen van Spartaan zijn gevaarlijk om de hierboven reeds genoemde reden. Kuikens krijgt na een kwartier den bal als Van der Meer, uitloopend het leer niet vermag te onderscheppen en waar nie mand er aan denkt om don Amsterdammer aan te vallen, heeft deze geen moeite om den stand op 31 to brengen. A. S. C. be houdt het beste deel van het spel. Een ver door, Josson naar voren gespeelde bal wordt door Janssen enkele centimeters voor dc lijn voorgezet De Ruyter Sr. maakt geen fout (32). Als Ohm Jr. mei het leer aan het wandelen gaat. geeft de heer Hakker terecht oen vrijen schop. Bliek geeft over aan Gos lings cn deze benut het eenige gaatje en brengt dc partijen op gelijken voet. (33). Naar verluidt heeft Spartaan geprotesteerd legen dit doelpunt; waar echter het protest niet,op reglementare wijze is ingediend, zal dit ook niet in behandeling komen. Kort voor hel; einde tenslotte een voorzet van Van.der Mark; Janssen is Ohm Jr. ^ven vlug af cn scoort ..'.he winning goal" '3i\ U. V. S. IBodegraven I 30. In een wedstrijd, waarin vooral voor de rust beide partijen er niet veel van terecht brachten, heeft U. V. S. de beido punten binnengehaald. Scheidsrechter was de heer Otten. Bij U.V.S. is v. Oosten weer van de partij, Bodegraven heeft 2 invallers. U.V.S. is direct in het offensief, maar vermag niet bet Bodegraven doel ernstig in gevaar te brengen. Ook Bodegraven laat slecht aan- ralsspel zien. Veel kansen worden om hah gebracht. Bij een Bodegraven-aanval redt Wondergem fraai. De rust komt met blan ken stand. Direct na de rust treedt U.V.S. overdon derend op en als de 2e helft 5 minuten oud is gaan Lanian en Scheffer op het Bode graven-doel at Schoffe? geeft op tijd over cn Laman schiet. We denken dat de Bo degraven-doelman den bal zal stoppen, maar de bal springt over zijn arm in her. doel cn U.V.S. hééft de leiding. Deze voorsprong prikkelt de blauw-wit ten en wederom vallen zij aan. Platteel loept met den bal van af dc links-buiten plaat? naar binnen, hij geeft over aan Scheffer en deze plaatst, zacht op het Bo degraven-doel. De doelmah slaat den bal weg maar Platteel, die tocgeloopen is, lcopt het leer in het doel (20). Dc Bodc- gravenspeJers appel loeren voor hands van Platteel maar cle scheidsrechter wijst naar het midden. Bodegraver» pakt nu beier aan maar het mag haar niet baten. De U.V.S.-achter hoede verwerkt alles, en U.V.S. waagt weer eens een kans. Kooreman, één meter voor de goal staande, schiet nog tegen den paal. Meerburg zal een vrijen schop nemen Platteel loopt naar binnen on stelt zich bij een Bodegraven-speler op, maar deze vindt het noodig Platteel omver te smijten. Plat teel neemt oen dreigende houding aan to gen den onbehoorlijkcn speler, en hij mag dc kleedkamer opzoeken. Dan wordt, cio vrije schop genomen maar de bal gaat achter. Er is nog 10 min. te spelen als Scheffer den bal naar Otten plaatst. Deze zet voor en Laman maakt met een keurig schot 3—0. Otten moet dan het veld verla ten daar hij op unfaire wijze tegen den grond gewerkt was Veel noemenswaardigs doet- zich niet meer voor, cn het einde brengt een overwinning voor V. V. S. Bo degraven presteerde niet veel, terwijl U. V.S. niet veel beter speelde, doch beter de kansen benutte. De scheidsrechter was goed. L.F.C. II—Alphen II 1—1. Om 2 uur stellen beide elftallen zich onvolledig op. Direct is L.F.C. iets in de meerderheid doordat do achterhoede van Alphen zich .schijnbaar aan 't oefenen was in hocgtrappen, waaraan L.F.C. ook ging meedoen. Toch wordt het L.F.C.-doel ook ouder vuur genomen en eens zien wij Raaphorst goed redden. Het spel wordt nu - veel in 't midden gehouden, terwijl $n linksbuiten èn inid- voor van L.F.C. te veel willen passé eren. Wanneer het even beter gaat zien wij L.F.C. een paar maal een goede kans missen, waarna Alphen ook daar niet voor ouder wil doem. Zonder dat er gedoelpunt wordt komt de rust. Na rust is de achterhoede van Alphen er beter in en als er een misverstand ontstaat in de L.F.C. achterhoede en nie mand denkt om in de goal te gaan staan, maakt Alphen met een zacht rollertje 0—1. L.F.C. kotnt dan wat meer opzetten en spoedig heeft Laugezaal succes. 11. Nadat beide voorhoeden nog eens tegen den paal hebben geschoten, komt het einde van dezeu onbelangrijken wedstrijd. De scheidsrechter was niet altijd even gelukkig in zijn beslissingen. L. M. C. I—A. S. C. III 4—1. Heb is den Leidenaars niet mogen geluk ken ook den return-wedstrijd tégen de aspi. rant-kampioenen te winnen met 41 moes ten zij de meerderheid der Lisserdijkers erkennen, al zij direct daarbij vermeld, dat deze cijfers eenigszins geflatteerd zijn. Voor de rust speelt L.M.C. met den sterken wind mee en is daardoor direct in het of fensief, hetgeen de linksbinnen in twee doelpunten weet uit to drukken, zonder dat onze stadgenooten daartegenover een doelpunt weten te stellen Tj.M.C. permit teert zich bovendien nóg de luxe om oen o.i. ten onrechte toegekende strafschop naast te schieten. Na de rust zijn de bordjes verhangen en voortdurend omzwerven do roodzwarte voorhoedespelers het Lisser doeL Toch scoort L. M. C. weer het eerst wanneer v. Hoven den bal zeker een halve meter naast de paal schiet en scheidsrechter Hoogen- datn tot ieders verbazing naar het midden wijst! (30). Vlak daarop weet Wempo met een schitterend schot van verren af stand, waarnaar de doelman tevergeefs greep, den achterstand te verkleinen (31). Even later ketst een dergelijk schot van den zelfden speler van de deklat in het vekl terug. Bij 'n tam rollertje helpt Kruyff don Lissenaars op goedkoope wijze aan een doelpunt door over het leder heen te maaien (41). Einde komt met dezen stand. Bi.i A.S.C. verdienen Wempe ea Klaassen speciale vermelding, terwijl ook invaller De Jongh af en toe goed werk deed. L.M.C. is een hard werkende ploeg met- doelman, linksbinnen en midvoor als uit blinkers. Norvicus IIRaceël I 22. In een vrij slecht gespeelden wedstrijd hebbeii Norvicus II en Raceël J de puntjes broederlijk gedeeld, wat de Noord wijkers. in hoofdzaak te danken hebben aan hun meer dan forsche spel. De veel lichtere Racing- ploeg kon daar niet tegen op. Voor de rust geeft, de Xorvicus-linksbinnen met een schitterend schot in buitenspclpositie zijn club de leiding, maar als een der rood-witte backs op zijn doelman terugspeelt, maakt Burggraaf gelijk. Mot den stand 11 komi de rusL Na halftime is de Racing veel sterker en Van Ben ten maakt uit een voorzet van links 2l. De Noordwijkers doen er nu nog een schepje op en de Racing mag keer op keer een vrijen schop voor freekick nemen. Uit een corner maakt de Nonicus-midvoor on houdbaar gelijk. Dan maken beide partijen nog een zuiver doelpunt, maar beide worden wegens buitenspel geannuleerd. De Norvi cus-achterhoede schopt alles uit en als een oogenblik voor het einde van Benten nog een mooie kans mist, ziet Raceël zich een j verdiende overwinning ontgaan. Scheidsrechter P. Blote trad uitstekend op tegen ruw spel. D. V. S. II—D. L. V. I 2—4. Door een 42-overwinning op D.V.S. II. wist D.L.V. I het kampioenschap van de: klasse L.V.B. in de wacht to deepen. D.V.S. heelt deze overwinning echter nieü cadeau gegeven en van het begin tot eind moest D.L.V. hard aanpakken om :o de meerderheid te blijven. Met rust was de stand 21 voor D.L.V. «Scheidsrechter A. N. Blöte leidde correct. DX.V. heelt nu 13 wedstrijden gespeeld en deze alle gewonnen en kan dus in ieder geval met frotsch op haar laatste seizoen' in den L.V.B. terugzien. L. F. C. IV—Raceël II 5—2. Reeds in het begin van dezen prettigen. wedstrijd neemt L. F. C. via den paal de leiding om kort daarop op dezelfde wijze den voorsprong te vergrooten en het wordt zelfs 30 eer Jan de Mik uit een strafschop tegenscoort. De L. F. G.-linksbuiten, die de pret tracht te bederven, wordt door zijn aanvoerder uil het veld gestuuid. Na rust is de Racing veel sterker, maar haar voorhoede weet de kansen niet te be nutten. L. F. C. maakt bij een paar door braken twee goals, waar de zwart-witten één mooi doelpunt van Scholting tegenover stel len. Hot einde komt met een zeer geflat teerde 52-overwinning voor L. F. C. De aangewezen scheidsrechter, die niet verschenen was, werd door den heer Van Stralen verdienstelijk vervangen. L. F. C. V—Raceël III 1—1. Raceël is met 10 man. De geel-zwarlen zijn direct veel sterker en weten na een kwartier de leiding te nemen. (1O). Hoewel de L.F.C.'ers 't doel der z\v.-witten belegeren zien zij geen kans moer om te scoren, eens deels door het goede werk van de Racing- verdediging. anderdeels door de groote fout om met wind rnee het spel te ver door te voeren en niet van grooteren afstand te schieten. Na de thee gaat het spel eren ge lijk op. Bij een Racing-aanval lost Brus'see een goed schot, dat den L. F. C.-keeper blijkbaar verrast. (11). Daji zijn de geel-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 12