No. 20248. LEIDSCH DAGBLAD. D nsdag 16 Maart Derde Blad. Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Alphen. Gisteravond kwam in hel Nids-jefcouw -• Cent).- \i Genuot=>-hap voor XinikrSerstellings en «*an?iokolonics in ledenvergadering-liieea l van Linschoten heette de anawoziccL «■- hel bestuur h atelijk welkom M l 'dankbaarheid hij een gesladigen groei der plaatselijke afdeeii&g cor._latceren. hoewei liet aan'al rog niet zoo groot is in verhouding tot de grootte van ATpbcn. Verder deelde spr. mede dat de ba ha van den kort geleden gehou den bazaar tot een fonds zijn omgevormd, waaruit jaarlijks een zeker bedrag, benoo- digd rscr h'.t uitzenden van een grooter aan tal kinderen zal genomen worden. Voor dit jaar zullen 15 kinderen worden uitgezon den. waarvan er 7 van 16 April tot 19 Mei zuil 0-0. logeer en in huize „Swartendijk" te Egt nond aan Zee. Vervolgens worden de notulen der vorige ledenvergadering door mevr. Ten Cate Brou werten Cate voorgelezen en onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Bij de verkiezing van 3 periodiek aftre dende besiuursleden worden de heeren D. v. Dien, L. de Graaf en J. Groeneveld allen herkozen. Door het bestuur werd voorgesteld dit college met 2 uit te breiden. Mede om aan te toonen, dat de vereeniging er een is waar personen van verschillend geestelijk inzicht in het bestuur zitting willen hebben, stelt het bestuur als candidaten voor de dames T. de Pijper en M. Spreij. Deze worden bei den gekozen. Mej. de Pijper, ter vergadering aanwezig, stelt zich voor deze functie be schikbaar. Bij de verkiezing van een afgevaardigde voor de algemeene vergadering van de Cen trale Vereeniging wordt gekozen ds. v. Lin- schoten en mevr. Wicrlsema als plaatsver vangster. Het breedvoerige jaarverslag der secre taresse maakte melding dat het afgeloopen jaar 10 bleekneusjes waren uitgezonden naar huize „Swartendijk" te Egmond aan Zee; voor 4 daarvan bleek verlenging van het verblijf zeer gewenscht, terwijl na het verstrijken van den termijn twee kinderen nog 5 weken aan zee bleven. Dat kon door de kas niet bekostigd worden en de ver eeniging was genoodzaakt een geldleening aan te gaan van f 300. Met een opwekkend woord lot propaganda voor de vereen, besloot het verslag. Uit het financieel overzicht bleek dal aan contributie en donatie f 188.45 was ontvangen, aan subsidies f 175 en verschil lende bijdragen tot een bedrag van plm. i 230, waartegenover als voornaamste uit gaven stonden: verplegingskosten f831, kleeding f 27. reiskosten f 43 en huur pro jectielantaarn f20. Het batig saldo van den bazar bedroeg f 2583.25, terwijl op 15 Maart de vereeniging aan contanten bezat Lf 2464.18. De heeren D. ten Cate Brouwer, B. Ho- vink en J. Berkhout werden benoemd tot leden der kascoir.m^sie, welke zich deze benoeming Helen w« vallen. Van de zijde van hel besiuur werd aange drongen op propaganda en werd de vergade ring de vraag gesteld op welke wijze dit jaar propaganda te maken. Stemmen gin gen op tol werving van nieuwe- leden; Jaarenlegen waren weer andere meeningen dat hiermede niet het gewenschte resultaat (kasversierking) voldoende zal worden be reikt. •Het voorstel van den heer ten Cale Brou wer lijkt ons zeer wel succesvol, terwijl de 'heer J. A. Tolk een kinderoperelle op het ■oog had. De propaganda die gemaakt wordt *9 vóór liet kind en het zou daarom ook niet onaardig zijn indien dit dóór werd uit gevoerd. De verschillende voorstellen zul len door het bestuur nader worden over wogen. Ilicrna sluiting. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke dc afzenders on bekend zijn. Terugontvangen in do lsle helft der maand Maart 1926. Brieven binnenland: •1. B. de Jong, Harmeien. 2. Anna Kee Let. Ter-Aar. 3. Herman Vu ijk, Ter- Aar. Boskoop. Zondagavond had alhier, in 'de Ned.Herv. Kerk, de eerste Vrijz. Protest. Radioavond plaats, die in alle opzichten schitterend geslaagd mag hecten. Jammer, dat hot groote kerkgebouw slechts matig be zet was. Voor het radiotoestel met de benoodigde luidsprekers (8 in gelal) was gezorgd, door den hoer Jac. Sprayt, alhier, met behulp van zijn monteur den heer \V. Teyn en ir. B, de Bruin voor den aanleg, die dus ook lot het verkregen succes hebben bijgedragen. Waddinxvesn. Door de straatjeugd zijn in den tuin van den heer O. in het Noord- einde alhier verschillende boomen en hees ters uitgerukt'. Het is te hopen Jafc de da- dors door ouders en politic flink onderhan den worden genomen, ter voorkoming van dergelijk vandali.oe voer de toekomst. Dc collecte in de Gerof. Kerk voor dc nieuwe kerk heeft opgebracht f li0.58. Zvrammerdam. De Vereeniging tol Be vordering van Ciiri-t. Belangen, van welke vereeniging de bijz. school (hoofd de heer A. R. Koster) uitgaat, hield haar jaarver gadering. waaraan tcver.s een ouderavond *as verbonden. De voorv.,>de heör C. van Muiswinkel Mzn., opende na het laten zingen van Ps. -195: 5 met gebed en sprak een kort ope- n ngswoerd. waarbij hij woes op u* gun stige omstandigheden waarin do school verkeert, in hei bijzonder stilstaande bij bel feit dat het aanjal leer":agen met en kele is toegenomen, zoodat do vrees dat dc s i.ooi voorlaan een school met 2 leer krachten zou worden, vooiinopig althans, geweken is. Do heer A. van Wijngaarden, secretaris der vereeniging. las hierna de nolulcn der vorige vergadering, waarna de heer A. R. Koster, hoofd der school, verslag uitbracht over het afgeloopen schooljaar, waaruit bleek dat in het personeel eenige verande ring was gekomen. "Het aantal leerlingen bedraagt thans 99; indien dit getal daalt lot beneden 96 dan zou het Rijk de subsidie voor een derde leerkracht inhouden, doch deze derde leerkracht zou'alleen dan opge heven worden, indien eigen middelen tot instandhouding zouden ontbreken en waar voorheen wel alles door de voorstanders van bijzonder onderwijs is bijeengebracht, behoeft hiervoor voorloopig geen vrees te beslaan. Uit het daarop uitgebrachte financieel verslag, bleek dat er een batig saldo was van f 373.13. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende bestuursleden, de heeren L. Hoogendoorn Pzn. en B. van Zwietcn herkozen. De heer S. de Vries, onderwijzer der school, hield vervolgens een inleiding over „Het liegen". Spr. stond stil bij de vraag, wat is liegen? Het wezen hiervan is wil lens en wetens onwaarheid spreken. De allereerse oorzaak ligt niet builen, maar in den noensch. Om deze groote zonde te be strijden is zeer veel gebed en wijsheid noo- dig; elk geval moet met groote omzichtig heid, wijsheid en liefde behandeld worden. Tevens moeten de kinderen vertrouwd wor den; zorgen voor minder verleiding en eigen voorbeeld zijn middelen ter voorko ming. De toegediende slraf moet steeds op voedend zijn, ten doel hebben de zedelijke opheffing en te leiden in het rechte spoor. Op deze verhandeling, met groote aan dacht gevolgd, volgde nog een levendige gcdachtenwisseling. Ds. Wissink sloot liet samenzijn met dankzegging. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd Zondag gecollecteerd een bedrag van f 52.40 voor de Ned. Herv. School, bene vens extra giften van f 25 en f 10 voor de diakonie en verschillende kerkelijko doel einden. De melkprijs is alhier op 13 cent per liter gekomen en alzoo met 1 cent per liter verlaagd. RECLAME. Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofdpijn worden vaak veroorzaakt door leverstoornissen. Foster's Maagpitlen zullen het kwaad spoedig overwinnen. Zij wekken de lever op, en worden aanbevolen tot het genezen van galzucht, verstopping en maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 2209 Haarlemmermeer. Door den heer J. J. Cokart, wonende aan den Aalsmeerderdijk No. 699 alhier, is een verzoek gericht tot Gedep. Staten van Noord-Holland om ver gunning tot het oprichten van een pontveer voor het overzetten van passagiers en het kleine rijvervoer van Haarlemmermeer naar Aalsmeer. Zijn bedoeling is om ongeveer tegenover het graanpakhuis „Graan voor visch" aan den. Aalsmeerderdijk een aanlegsteiger te maken met een of meer meerpalen en dan een overzet pont ten dienste van het pu bliek verkeer beschikbaar te stellen, tot ver binding van den ringdijk (Kanaaldijk) van den Haarlemmermeerpolder met den Uitweg te Aalsmeer. Deze pont wordt van hout, met een diep gang van ongeveer 20 cM., loopende aan een sleepketling, welke in zijn geheel ligt op den bodem van het ringvaartkanaal; zij wordt met de hand bediend door een z.g. lier en is aan beide zijden van houten op- rijbruggen voorzien. Op dit oogenblik is er daar een vrij drukke overzet, hetwelk geschiedt door een roei boot; het drukke verkeer eischt evenwel een ander vervoermiddel, dat vlugger bediend kan worden en in staat is meer personen tegelijk over te brengen. Naar wij vernemen zijn de werkzaam heden voor den bouw van een Jeugdkapel annex nieuwe kosterswoning naast de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, die wegens het onderweg blijven van materialen eenige weken hebben stilgelegen, thans weder in vollen gang. De fundeering is gelegd en het metselwerk zal nu ook weldra zoo gevorderd zijn. dat de eerste steenlegging spoedig is le verwachten. Dr. C. Bouma. voorheen predikant bij de Geref. Kerk te Hoofddorp, komt voor op het drietal te Rotterdam. Hillegom. De bestaande houten wal- beschoeiing aan de Haven zal afgebroken worden en vervangen door een beschoeiing van gewapend beton ter lengte van 183 M. Het werk zal aanbesteed worden op 24 Madrt, tegelijk met het leveren van basaltine trottoir-tegels. De keuring van dienstplichtigen van de lichting 1927 zal hier in hot Gemeente huis plaats hebben op Woensdag 14 en Donderdag 15 April telkens om 9 uur v m. Het valt op. dat er op de gemcenle- parken veel narcissen, niet zooveel tulpen en zeer weinig hyacinthen staan. Zelfs zijn enkele gedeelten oBboplant; zij vertoonen althans nu nog geen groen loof. De hyacin then waren in den herfst vermoedelijk te duur of te schraal in voorraad, om daar te laten opplanten. Zooals verleden jaar zijn de bollen door de bloemisten afgestaan; de gemeente bekostigt het planten, verzorgen en rooien der bollen. Maandagmorgen omstreeks G uur is er een demonstratie van arbeiders gehouden tegen de firma Van Til-Hartman. Tusschen haar en de arbeidersorganisaties bestaat een verschil over het aanvangsuur van 't werk. De demonstratie bestond uit 30 35 man. waaronder eenige nieuwsgierige buiten staanders. Enkele arbeiders waren om 6 uur op hel werk aanwezig, overeenkomstig den wensch van den patroon. Katwijk. De eerste van den driemaan- delijkschen schietwedstrijd met buks, als onderdeel der Provinciale wedstrijden, zal plaats hebben door de Katwijksche Burger wacht op de Zaterdagen 20 en 27 Maart a.s. De raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 18 Maart, des voormiddigs 9.35 uur. Punten van behandeling- 1. Mededeeling van ingeL- men stukken. 2. Benoeming van twee leden der Com missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. 3 Vaststelling voorschot op de vergoeding krachtens artikel 101 der Lager Onderwijs wet over 3926. 4. Verzoek van den Kerkeraad der Ned - Hervormde Gemeente te Katwijk-aan-Zee om medewerking voor de stichting cener school voor Lager Onderwijs. 5. Voorste! tot verkoop van grond. 6. Voorstel tot verhuur van een strook grond ten Noorden van het P.-II.-Kanaal aan de Sociëteit voor Chemische Industrie „Kat wijk". 7. Verzoek van de Sociëteit voor Chemi sche Industrie „Katwijk" om vergunning tot het storten van afvalproducten harer fa briek op het strand. 8. Voorstel tot wijziging van artikel 27 der verordening betreffende de slraatpolilie. 9. Verzoek om schadevergoeding voor een doodgeschoten hon^ 10. Wijziging begrooling 1925. 11. Wijziging begrooting 1926, mede in verband met een schrijven van Gedepu teerde Staten. 12. Rondvraag. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvis- scherij kwamen Maandag te IJmuidcn aan de markt de loggers: KW. 16 met f 802; KW. 9G met f473; KW. 110 met f380, en KW. 155 met f585 besomming. J. D. Bokslag en Co.'s Transp. en Be- vrachlingskantoor heeft aan de Soc. van Chem. Industrie Katwijk, alhier, een aan bieding gedaan voor het bergen en vervoeren van haar afvalproducten voor den tijd van 40 jaar niet een jaar als proef. Dus hiermede zou voor deze vooruitstrevende fabriek het probleem zijn opgelost en behoeft zij het go- meente-bestuur niet meer lastig te vallen voor het bergen van haar afvalproducten op het strand. Bq de politie alhier is door mej. T. S. en mej. L. v. d. B. aaügifte gedaan dab eeruge baldadige jongens hun mantels op ergerlijke wröo hebben beschadigd, ter- wjl üoor mej. M. v. d. P. kennis is ge geven, dat zij door een jongen met een mes aan haar hand is verwond, zoodat zjj zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Wanneer zal de „Katwpksche jeugd" z'ch eens wat fatsoenlijker beginnen te geJragen? Gisteravond waren wjj getuige van een radiodemonstratie-, welke in de Gemeente- zaal werü gehouden door den heer Ph. A. J. de Rop, uit Den Haag, door wien hieraan een interessante causerie over het wenen der radiotelefonie werd verbonden. In samenwerking met do firma J. R. v. Duijn, vertegenwoordiger alhier dor firma R. S. Stokvis Zonen, afd. Radio, werd een Sterling „Anodioo" vier lampstoestel, met de nieuwe Sterling „Mellovox" luidspreker aangesloten, waarmede een uitstekende we dergave van de programma's van Hilver sum (yiool-kwartet), Daventry (Carmen), eu Parijs (Mignon) werd beluisterd Na de pauze werd een uiteenzetting over de werking der ontvangtoestellen (eveneens schematisch voorgesteld) gegeven, en kregen de belangstellenden nog diverse „korte-golf"- stations te hooren. Katwijk aan den Rijn. Gisteravond was een bijeenkomst belegd voor dc perso nen, die aan den Stillen Omgang zullen deelnemen. Aan de7 uitnoodiging hadden een 50-tal personen gevolg gegeven. Do heer Boskamp leidde de vergadering. Uitvoerig werd de regeling besproken. A.s. Zaterdag- avond zal in de Parochiekerk een kort Lof worden gehouden, waarna gezamenlijk naar Leiden gereden wordt. Getracht zal worden voor deze gelegenheid en den anderen morgen een extra-tram beschikbaar te krijgen. De verschillende vragen worden naar genoegen beantwoord. De pastoor sprak een slotwoord, waarna de heer Boskamp de vergadering met gebed sloot. Vanwege dc Katwijksche Geilenfok- vereeniging werd een vergadering gehouden in hotel „De Roskam" met de bedoeling hier ter plaatse een afdeeling op te richten. De heer H. Roest uit Hoogvliet, daartoe uit- genoodigd, gaf een lezing over de Z.-Iioll. geit, toegelicht met lichtbeelden. Achtereen volgens besprak hij de verschillende ras verbeteringen der geit, met voorbeelden toe gelicht. Een klein, maar aandachtig, gehoor volgde den spreker. Er was gelegenheid om zich als lid op le geven. Deze gelegenheid zou er alsnog zijn bij de bestuursleden der afdeeling Katwijk-aan-Zee. Noordwijk-aan-Zee. Met dc reddings boot van do N. Z. H. R. M. is Zaterdagmid dag geoefend. Daar de zee nogal ruw was. kwamen de meeste roeiers met-een nat pak terug. Do oefening slaagde naar wensch. Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemidde ling waren de vorige week als werkzoeken den ingeschreven 49 personen, n.l. 9 losse arbeiders, 8 landarbeiders, 27 visschers, 1 opperman, 1 huisknecht, 2 kantoorbedien den en 1 kamermeisje (hotel). Loop der bevolking. Aan gekomen personen: H. J. van den Berg, dienstbode, Bussum, Pickéstraat 4 C. Spruyt en gezin, bloemistarbeider, Sassen- heira, Langeveld 18a. Vertrokken personen- J. Moes en fam., machinist, Velsen, Vclseroord. Linden- slraat 2 P. van der Voort en fam., land bouwer, Anna-Paul own a, Breezand G. van Abswoude. huisknecht, Katwijk, St. Wil- lebrordus College J. Melis en familie, chauffeur, Rheden, de Sic eg, Huize de Vallenberg. OefiLtgeest. Gist%rnamiddag omstreeks 6 uur had op den Leidschen Straatweg een ernstig ongeval plaats. De heer P. woonach tig alhier kwam met zijn motorrijwiel uit de richting Leiden en reed ,door het niet aan geven der richting van den bestuurder van een auto van de firma Ch., uit Leiden, tegen genoemde auto, die juist op dat moment wilde draaien. De botiing was zoo hevig, dat de heer P. kwam te vallen en bleef liggen. Na door dr. Timmermans voorloopig verbon den te zijn, is hij naar het Diaeonessenhuis te Leiden vervoerd per politiebrancard en daar in behandeling genomen door dr. van Hou weningen Grafdijk. Gebleken is dat zijn rechterbeen gebroken was. Van de motorfiets was de voorvork gebroken. De auto bleef on gedeerd. Drie jongens uit Katwijk, van 14 a 15 jaar. deden in een winkel in deze gemeente eenige inkoopen en betaalden met een munt biljet van f 40. De winkelier verlrouwdo het zaakje niet en belde dc politie op, die de gak ten in een anderen winkel snapte. Uit een onderzoek is gebleken dat een hunner dit geld had ontvreemd uit grootvaders kast. Gelukkig hebben zij niet veel versnoept, het grootsto deel was nog in hun bezit. Door de politie alhier is tegen een 6-tal jongens, allen van omstreeks 16 jaar en jon ger, proces verbaal opgemaakt wegens het voetballen op verboden tencin. Langen tijd zijn waarschuwingen rond gedeeld. doch thans i9 op last van den eige naar hieraan een einde gemaakt, daar dit terrein in den zomer verhuurd wordt voor grasland. Na hot uilgaan der scholen, werd gis termiddag het zoontje van Ds. B. aangere den door een motorrijwiel, bestuurd door v. d. Zw. uit Voorscholen. De oorzaak was dat het jongetje in de Geversslraat loopende, plotseling zonder uit te kijken, den Straat weg overstak. Den bestuurder treft in dozen in 't geheel geen schuld. Na door dr. Tim mermans onderzocht te zijn, is gebleken dat de jongen er met een gebroken tand en eeni ge lichte schrammen is afgekomen. Rijnsburg. Bij het rooien der boomen aan de Sandtlaan is een boom terecht ge komen op een hek van den heer A. v. D., alhier, dat daardoor ernstig werd bescha digd. De arbeider P., die in de nabijheid aan de rioleering werkzaam was, kon zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen. Valkenburg Ds. Hermanidee heeft voor de toezegging van beroep bij de Hersteld Evang.. Luthersche gemeente te Den Helder bedankt. Voorhout. Loop der bevolking. Geves tigd: A. B. M. Nieberg van Schiedam W. J. Nederkoorn,- van Haarlem F. N. van Nickerk en H. M. van Niekerk, beiden van Dreumel J. A. Reuling van Amsterdam. Vertrokken: P. J. Voskuil naar Borne K. Bizot naar Laren E. Salman naar Amsterdam C. A. van Werkhoven naar Noordwijk. Burgerl. Stand. GeborenTheo- dorus, Z. van J. Does en M. van Haestrecht Hendrikus Cornelis, Z. van P. G. v. d. Plas en C. Verhaar Cornelis Johannes, Z. van J. van Kampen en C. Eranck. Voorschoten. In dc achterzaal van hotel Deurloo vergaderde gisteravond de afdeeling Voorschoten van de Holl. Mij. van Landbouw, onder leiding van haar voor zitter, den heer E. Vernède. Waar de secretaris-penningmeester der Maatschappij, de heer Huisman, deze ver gadering bijwoonde, richtte de voorzitter in het bijzonder, in zijn openingswoord zich tot hem. Spr. zeide verder dat de afdeeling niet hard vooruit, eerder achteruit gaat. Ver schillende pogingen zijn er gedaan om haar weer nieuw leven in te blazen, maar tot op heden met niet veel succes. Spr. hoopt dat misschien door wisseling van gedachten het er toe kan leiden de afdeeling tot meer deren bloei le brengen. Hierna las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. De ingekomen stukken namen bijkans den geheelen avond in beslag cn vormden een agenda apart. Alle ingekomen slukken werden besproken. Allereerst een schrijven van de belangencommissie inzake de op richting van een melkcursus. De heer J. VV. Bakker bracht verslag uit van een gehouden vergadering waar onder meer was bespro ken de stichting van een lagere landbouw school. Besloten was 9 April opnieuw te vergaderen en dit punt nog eens nader te bespreken. In deze vergadering was ook het nieuwe melkbesluit besproken en door enkele aanwezigen werd er op aangedron gen meer toezicht te krijgen op de reinheid van melkbussen 'afgeleverd door melkin richtingen, daar de veehouder door mindere roinheid van deze inrichtingen, onmogelijk in staat was af te leveren wat het melk besluit vereischte. Voorts was er nog ge klaagd ovot de controleurs en het bezoek dal gebracht wordt in den stal. De voorzitter bracht den heer Bakker een hijzonder woord van dank voor zijn uitge breid verslag. Uit de vergadering gingen stemmen op dat het geleerde op dezen melkcursus niet in toepassing werd gebracht en er waar schijnlijk niet veel animo zou beslaan voor het volgen van een nieuwen cursus. Door het hoofdbestuur der Maatschappij werd een verzoek van de afdeelingen door gegeven namens het Oranje-Kruis om hooi en voedcrarlikelen in te zamelen voor het gebied, geteisterd door den watersnood. De secr.-pcnningmeesler van de maatschappij, do heer Huisman,-gaf over dit verzoek uit voerige inlichtingen, en ook hij vond het beter geld te zenden dan hooi e. d., waar de landbouwers in deze streken wel geen VOETGANGER. Loop op liet trottoir rechts. Volg' irt smalle straten het rechtseh4 trottoir. Sta niet stil op het trottoir, daar, waar £e het passeeren van andere, voetgangers belemmert of deze tot betreden van den rijweg" dwingt. GEZONDHEIDSRAAD. hooi over zouden hebben en do wijze van verzenden nogal wat zou kosten. Door één der aanwezigen wordt voorgesteld om f 50 ter beschikking te stellen, te meer waar do, plaatselijke l'luimvecverceniging dit even-, eens hooft gedaan. De sccr.-penningmeester, is bang voor zijn kas en is bang dat deze zal uitputten. Na enkele besprekingen wordt op voorstel van den Voorzitter besloten f 25 ter beschikking to stellen cn dit geld spe ciaal te bestemmen voor hooi en andere vocderstoffen van de landbouwers in de ge teisterde streek. Het verzoek om steun van. het Pluimvee-watersnoodcomilé wordt voor kennisgeving aangenomen. liet volgende ingekomen stuk, een circui, laire van het hoofdbestuur met vele vragen, nam geruimen tijd in beslag. Besloten werd een 30-tal exemplaren van de brochure; '.Mestvaalten en gicrkelders" aan te schaf fen en deze aan de leden te verstrekken. De bestrijding van de rundcrhorzel door, wettelijke bepaling, vindt men niet ge-* wcnscht. Er zijn reeds genoeg, om niet te zeggen, te veel wettelijke bepalingen. Ter plaatse komt zij niet veel voor en de schade is dus plaatselijk niet groot. Getracht zal worden door gratis verspreiding van het landbouwweekblad hieraan nog meerdere bekendheid te geven cn te trachten leden, voor de afdeeling te winnen. Het punt binnenlandsch of buitenlandsch' serum gaf een zeer uitgebreid dispuut en gaf een interessant overzicht hoe daarmede wordt gehandeld en gezwendeld. Ten slotte het punt boekhouden en het bijhouden der boeken. Do vergadering besloot dit punt in do gedfdilen te houden. Het nut van een cursus werd algemeen ingezien. Uit de rekening en verantwoording van. den penningmeester bleek dat de inkomsten, over 1925 hadden bedragen f 417.50, de uit gaven f 234.75. Aldus een batig saldo van f 182.75 (vorig jaar was dit f 215.17). Alles Werd aecoord bevonden door do commissie. Tot leden van het bestuur werden her kozen de voorzitter en de secretaris-pen ningmeester, de heer E. Vernède en G. G. Breukink. In de vacaturen C. J. A. Boom cn W. G. Duynisveld werden gekozen dc heeren J. W. Bakker en J. J. Dijkman. Alle heeren namen hun benoeming aan. De» voorzitter voegde er aan toe dat hij 't aan genamer zou vinden indien ook de leden eens toonden meer mee te leven met de af* deeling en trouwer de vergaderingen be zochten en dat hij onder dankzegging voor zijn herbenoeming zou trachten de belangen van den landbouw te helpen bevorderen. Als een gunstig voorteeken was te noemen de verkiezing tot bestuursleden van twee bekwame leden. Bij de rondvraag werd op voorstel van' den heer J. J. Dijkman besloten in Mei een. plaatselijke stierenkeuring le houden voor inwoners of leden der afdeeling. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer Huisman voor het bijwonen en het ver* strekken van inlichtingen aan de verga dering. De heer Huisman sprak nog een enkel woord tot de aanwezigen, waarbij hij er vooral den nadruk op legde dat 't hem een genoegen was tc midden der afdeelingen te zijn. Spr. schelste in het kort wat het hoofd bestuur doet of heeft te doen en dat het pal staat voor de belangen van den land bouw. Evenals er vakorganisaties zijn van' middenstand, handel, arbeiders, enz., zon ook moet de Maatschappij zijn de vakorga- nisalie van den landbouw, waarmede men rekening dient te houden. Spr. dankte den voorzitter voor zijn aangename woorden en wenschte hem toe veel volharding, volhou den cn meerdere leden, tot bloei der af deeling. Hierna sloot de voorzitter deze belang rijke en tamelijk goed bezochte vergadering. VOETBAL. r SpartaanA. S. C. Voor bcvenstaanden Zondag as. te spelen wedstrjjn zijn in liet A.S.C.-team Vreeken en Scholten respectievelijk vervang r door De Ruyter Jr. en Bliek. FAILLISSEMENTEN. Uitgosprokcn: A. van Gent, banketbakker, te Leiden, Maarsmanssteeg 11. R.-c.: mr. C. M. do Kuypereur.mr. A. H. Kramp. J. Korbee, winkelier, te Noordwijk-aan- Zee, Achterweg 42. R.-c.mr. J. A. F. van Aspcrencirr.mr. F. J. Zijl. NIEUWE UITGAVEN. Vanwege den Nederlandschco Boni ia Duitsehlaad is uitgegeven een lieder. nbookj-;-, bevattende 16 specifiek Nederlandse he lie- deren. De propaganda-commissie van di.ti Bond zegt in bet voorwoord: „Moge deze uitgave bewerken, dat het Nederlandsche volkslied weldra weerklinkt in alle plaatsen in Duitschland, waar Nederlanders wonen. En moge zjj bijdragen tot versterking van den band tusschen Neerlands zonen en doen. teren in den vreemde co het dierbare vader land, tot verhooging van de lielde voor on2en geboortegrond, voor onze taal en ons lied, voor ods groot verleden en oos waar. dig heden.".

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9