Lugdunum-V. D.S. Dg strijd om het Kampioenschap Krabbels uit Zwitserland. INGEZONDEN. SPORT. Gisteravond had in het Juvenaatsge bouw alhier een vergadering der bloemist- arbeidersvereen. „St. Hyacinthus" plaats! De voorzitter, de heer L. A. Vink, opende deze matig bezochte vergadering op de ge bruikelijke wijze, waarna hij de vergadering mededeelde, dat deze vergadering hoofdza kelijk als gevolg van het besprokene op de gehouden districtsvergadering werd ge houden. Hij besprak de houding, die som mige ongeorganiseerde patroons zullen aan nemen tegen de voorwaarden van het ge sloten collectief contract, hoofdzakelijk wat betreft den vrijen Zaterdagmiddag, en ver zocht den arbeiders, in dienst van ongeor ganiseerde patroons aan dezen te verzoe ken het contract te willen teekenen. Ver- moedeliik zullen zich te Noordwijk geen moeilijkheden voordoen, daar de meeste pa troons alhier georganiseerd zijn en aldus het contract teekenden en bij enkele onge organiseerden reeds de vrije Zaterdagmid dag werd genoten. Men zal toezien waar en door wien a.s. Zaterdagmiddag wordt ge werkt Wat betreft het fonds kindertoeslag, deel de de voorzitter mede, dat de commissie, Instaande uit patroons en arbeiders, reeds eenmaal heeft vergaderd. Vele technische aangelegenheden moeten natuurlijk worden behandeld om te kunnen slagen. Daarom moeten voor 12 Maart aan den Bondsvoor- t;:'. r worden opgegeven: le. de namen der jrl; ders; 2e. het aantal kinderen van 14 j. rn jonger; 3e. het aantal van 18 jaar en t r Dit kan schriftelijk worden ingezon- i a voor den lOen Maart bij den voorzitter secretaris der afdeeling. Y ;-volgens wordt voorgelezen een schrij ven van het werkliedenverbond de stakende hou werkers betreffende, en een 9ehrijvcn over het te houden congres te Utrecht naar aanleiding van het feit, dat 35 jaar geleden de grondwet der Kath. sociologie werd uit gevaardigd de „Rerum Novarum". Dit con gres zal in Tivoli te Utrecht worden ge houden. Thztns sprak de geestelijke adviseur den wensch uit dat de vrije Zaterdagmiddag nuttig zal worden besteed en in de eerste plaats lot ontwikkeling van het geestelijk leven zal dienen. Bij de rondvraag werden door den voor zitter op de daarop betrekking hebbende vragen mededeelingen gedaan over de zie kenkas cn het niet aangesloten zijn van le den van den volksbond bij de vakafdeeling, wat volgens de statuten niet mogelijk is. Thans niets meer aan de orde zijnde iloot de voorziller met dank deze verga dering. Nocidwiik-Binnen. Kerkelijk be- ari c h t. voor Zondag. Ned.-Ilerv. Gem., v.m. 10 uur en n.rn. 5 uur, ds. Van Haaflen. Nooidwijk-aan-Zee. Gisteravond waren 'op uilnoodiging van den Kerkeraad der Herv. Kerk alhier vele meisjes aanwezig in de consistoriekamer om le komen tot jbpfichting. vhn een.Chr. Meisjesverecniging. Ouderling van der Meer opende het samenzijn, na gemeenschappelijk gezang, inel gebed. Hierna las de heer v. d. Meer voor Lucjfe 13 vs. 69 en Handelingen 9 vs 3612. naar aanleiding waarvan een inleiding gegeven werd. Vervolgens werd overgegaan lot voorlezing van het reglement en voorstelling van de leidster der op le richten Verceniging, mej. Moerkerk, welke als 1ste presidente zal optreden, en aan wie nog 5 bestuursleden zullen worden toegevoegd Met algemeene stemmen werd hol voorstel aangenomen om de vereeniging te noemen „Tabitha". Tijdens de vergadering gaven 37 leden zich op. Besloten werd iederen Maandag avond le vergaderen van halfacht tot half- Jen. Na nog een woord van opwekking en hef zingen van eenige liederen werd deze eerste vergadering door den heer Van der Meer met dankzegging gesloten. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned. Herv, Kerk. voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. A. E. van Baaien, van Kage. (Voor middag bediening H. Doop). Geref Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. I(ocr9. Nocrdwijkerhout. Behalve de reeds gemelde ongelukken, werd door den hevigen storm, welke hier woedde, het geheele dak afgerukt van de boerenwoning van de wed. Oosldam Van den landbouwer Iïoogevecn werden door den wird schapen in de sloot gesmeten; één werd er uilgehaald met ge broken poolen. Aan de Cornel ia-brug gelijkt het bollenhuis der firma Van Waveren een geheele ruïne. Een werkman van den bloe mist Van Saase zocht tegen het noodweer een schuilplaats in een luinschuur. Nauwe lijks stond hij veilig of de geheele schuur werd weggeslagen eri de man was bewus teloos van schrik. Bij het houtjes-hakken door twee jon gens werd een vinger afgehakt van den jeugdigen P. v. E. Dr. Romijn verleende de eerste hulp. De woning „Kokrn^ uw" ontsnapte toevallig aan brandgevaar. Het zoontje had eieren gegaard en om er vooral geen le missen zocht hij in de schemering met een lucifer in alle hoekjes van het donkere kip penhok. In zijn ijver merkte hij niét, dat turven die in de nabijheid lagen opgesta peld. eingen Lrandcn. Eerst uren later, bij het naar bed gaan, werd men brandlucht gewaar. In het kippenhok vond men dertig kippen geslikt door den rook. Met verlangen zien de autobusreizi gers uit naar den tijd, dat de nieuwe lage bussen gereed zijn. De heer v. D. had het ongeluk bij het uitstappen voorover te val len en zich ernstig te bezceren. Sassenhem. Kerkelijk bericht", voor Zondag. Ohr. Geref. Gem., Kerklaan, voorm. 10 uur en nam., leeskerk. Valkenburg.— Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 bur (H. D.) en nam. 5 uur, ds. Hermanides. Woensdagavond werd alhier een ouderavond gehouden van de Chr. school. De zaal van den heer Kneyber was geheel bezet. Op de tafeltjes prijkten tulpen, zoo- flat het een gezellig zitje was. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. Hermanides, verzocht den aanwezigen te zingen Psalm 84 6 en ging daarna voor in gebed. Na het lezen van 1 Sam. 1 heette hij de ouders hartelijk welkom. Het is een genoeglijke avond geworden, waaraan allen een pret tige herinnering zullen behouden. Door het personeel van de school werden onderwer pen, de opvoeding betreffende, ten beste ge geven. In de pauze hebben de leerlingen der 5e en Ge klas, onder leiding van het hoofd der school, eenige liederen gezangen. Dit viel bijzonder in den smaak, zelfs werd een versje op verzoek herhaald. Ten slotte dankte de voorzitter het perso neel voor hun werk en de ouders voor de zeer trouwe opkomst en verzocht tot be sluit te zingen Gez. 180 1. De heer D. de Vries, bestuurslid, sloot met dankgebed. De melk is ook hier met 1 cent per L. verlaagd en van 16 op 15 cent gebracht. Wassenaar. Door Nokiris Vermeulen van Kruiningen werden allyer bij afslag verkocht: 4 heerenhuizen aan den Schouw- weg in bód op f 54.100, afgemijnd met f500 door A. Vrijenhoek. Niet 'gegund. 1 huis met tuin in de Kerkstraat, in bod op f 12 200, afgemijnd met f 100, kooper de heer J. W. van der Aa-, het schoolgebouw met woning in de Langstraat, in bod op f 19.800, afgemijnd met f 50, kooper de heer J J. Remmerswaal. Een perceel 1 ouw- grond achter het vorige in bod op f 4800, afgemijnd met f 25 door den Leer G. F. Ver boog. Niet gegund. Beide laatste pcrceclen werden in combinatie niet gemijnd. Voor het a.s. muziek- en zangconcours zijn beschikbaar gesteld twee verguld-zil veren medailles door „Wassenaar Vooruil", 1 zilveren medaille door Gebrs. Van Oven en de „Haagsche Courant" le Den Haag; een zilveren lauwerkrans door het perso neel van post-, telegrafie en telefonie. De keuring voor den dienstplicht wordt alhier gehouden op 28 en 29 April a.s. Kerkelijk bericht, voor Zon dag. Ned.-Prolestanten Bond, voormiddag halfclf, ds. S. Lulofs, doopsgezind predikant te s'-Gravenhage. Genéve, Februari 1926. Van oudsher beroepssoldeniers, die de kern vormden van vele legers in Europa, hebben de Zwitsers een zwak bewaard voor alles wat met den wapenhandel in verband staat. De militaire dienst is voor hen geen penitentie en het schieten is de sport, hier het meest populair. Daarmede in de lijn, dat ze hartstochtelijke jagers zijn, niettegen staande dat het wild, vooral in onze streek; even schaarsch is als het aantal zonen van Nimrod talrijk. Want hoewel in vele opzich ten een .gezegend land, liet paradijs van de jacht is hier niet te zoeken. - Daarom wordt ieder jaar met veel kosten een aantal hazen en fazanten in Tyrol ge kocht, zorgvuldig verzorgd cn te gelegen »r tijd in vrijheid gesteld met de vermaning gaat henen en vermenigvuldigt u. Maar wat doen de ondankbaren? In een oogwenk is de gastvrijheid en al het goede, dat ze genoten hebben, de dure reis, die voor ze betaald is, de prima verzorging, de groole belangstel ling, alles in één woord vergelen. Zoo hard ze kunnen rennen ze de grens over naar onze buren, waar in do eenzaamheid der bosschen van de Voirrons of der uitgestrek te weiden op den rug der Salève ze het prettiger schijnen le vinden dan in ons ge zellig landje, waar je geen honderd meter behoeft te loopen om ergens een dorp'of een paar boerderijen le ontdekken. Geen plekje is hier onbebouwd, voedsel dus volop en naar keuze. Wat willen ze nog meer? Onze kool en veldvruchten hebben ze blijk baar taboe verklaard. In onzen tuin buiten, geheel vrij, is er nog nooit een te gast ge weest, op onze omzwervingen hebben we er nooit één gezien, evenmin als een jager, die er een heeft buit gemaakt. En er loopen hier heel wat Nimrods rond, die behoef je" niet le zoeken. Men moet respect krijgen voor zooveel volharding en optimisme. Jaar in jaar uit dure ganzen cn fazanten poten, 'n jachthond den kost geven, de jachtakte nemen, steeds platzak te huis te komen en dan telkens weer met frisschen. moed er op uittrekken, dat dwingt bewondering af. Herhaaldelijk hooren we bij ons in de buurt zoowel als op onze wandelingen de schoten, vallen, maar het is ons tot dusver een onoplosbaar raadsel, waarop ze schieten behalve misschien op een ongelukkige kraai of ekster. Onlangs echter hebben we een gezellige kroeg ontdekt, prijkende met den veelzeg- genden naam: Lc Rendez-vous des Chas seurs. Daar zal ik mijn licht eens gaan opsteken. Allicht weten ze er een verklaring voor het raadsel. Het eenig wild, dat zich nogal presenteert, dat zijn de vossen, die vanaf de Voirrons-, waarheen onze haasjes zich begeven heb ben, tegenbezoeken brengen en zich daarbij in sterke mate voor de kippen interesseeren. Alleen de jacht op waterwild is werkelijk loon'end. Op het meer krioelt het van'kleine, zwarte waterhoentjes, do koetje*, en de ja gers, die er met een bootje op uitgaan, komen in den regel met gevulde weitasch tehuis. Tot voor kort hadden we hier ook nog veel watersnippen, maar door Lanali- 6eering van een riviertje zijn plassen en moerassen drooggelegd, waardoor niet alleen een mooie ijsbaan, maar ook heeü wat wa terwild. vooral snippen, verdwenenis. De strenge winters zorgen nogal eens voor een buitenkansje, daar de wilde zwijnen uit de bosschen van de Jura en van Savove door honger gedwóngen .afzakken naar lagere regionen tot vlak hij .onze dorpen. Op drijfjachten wordt dan ook veel van dat zwartwild neergelegd. Men kan zich de vreugde onzer jacht liefhebbers voorstellen, toen het Nieuwjaar met een blijde boodschap voor ze inzette, waar in de 'locale bladen van de buren de aanwezigheid van een woest roofdier ge-' signaleerd werd, in onze 'onmiddellijke na bijheid. „De bevolking van La Croisette is in beroering. Een wolf van buitengewone grootte en kracht heeft zich op de Salève vertoond. Het uitgehongerd monster zwierf onder het uitstooten van een afschuwelijk gehuil ro'ndom een boerderij en atlakeerde den waakhond. De hond had de gelukkige inspiratie in zijn hok te kruipen, maar de wolf slaagde er in hem door de planken(!) wreedaardiglijk le bijlen. De beste schutters en grenswachters zijn er heengesluurd/' Welk een teleurstelling, toen do Canis Lupus zich ontpopte als een Canis Fanulia- ris oftewel een hoogst ordinaire verwilderde hond. De boeren echter houden vol, dat het een echte wolf geweest ia „De facteur, loon hij zijn moFgenrondte maakte, heeft hem eigenzei vers gezien!" Een tegenvaller niet alloen voor de jagers maar ook voor al de vaste klanten van de Salèèvo. Want wat zou het inlerrpssant geweest zijn zoo'n wolf cons in de sneeuw te kieken 1 Zoo s'.aat de mensch steeds bloot aan le- .leyrslelling cn dat ook ons die niet bespaard is gebleven, dat hebben we nog wel tc dan ken aan een Hollandsche courant. Den naam zal ik'niet noemen,' slechts de geschiedenis vertellen Ruim een jaar geleden dan, lazen we in een vadcrlandsch dagblad, heeft bij La Giettaz een beer 60 schapen gedood. Na die euveldaad werd evenwel niets meer van het ondier vernomen, zoodat veilig veron dersteld mocht worden, dat hij het terrein zijner misdaden naar elders had verplaatst. We achtten het dus geen roekeloosheid eens een tocht naar het mooie bovendal van de Bornc te ondernemen, het jachtterrein van Bruintje met eigen oogon te aanschouwen. In «ie herberg te La Giettaz, waar we het middagmaal gebruikten, informeerden we dadelijk waar precies die moordpartij had plaats gegrepen cn lioe 't verder met den beer was afgeloopen. De waard in La Giettaz bleek echter slech ter ingelicht dan de redactie in ons land „Nooit iets van gehoord'' zei ie ver baasd. „Moet toch stelling gebeurd zijn, hielden wij vol, „want het stond bij ons in een krant." „Zestig schapen", hernam hij, „dat is heel wat. 'k Denk het is een vergis sing. Wel weet ik dat hier één schaap door een beer verscheurd is, maar dat is ruim zestig jaar geleden (historisch)." Neen, wie hier in Savooio of Dauphiné wandelt, make zich geen illusie iets anders dan een doodgewonen toerist of inboorling te ontmoeten. Reeds vroeger waren we in dit opzicht van een koude kermis thuis gekomen. Bij ons eerste bezoek te Annecy kochten we een Guide Pol, in 't algemeeE goed be trouwbaar, en lazen daarin, dat dichtbij nog beren voorkwamen. Ik heb steeds veel opgehad met de weiken van Curwood, Long en dergelijke beschrijvingen van het leven der dieren in de .wildernis. _-Do medcdcc- ling, dat op de Grand Charbon en dc Tre- lod nog oerwoud was, waarin groote beren leefdenr vervuld© ons dus met vreugde. Door allerlei toevallige omstandigheden duurde 't echter een hooien-tijd voor het tot een bezoek aan de tharbon kwam. Niet dat we bang waren, want het was algemeen bekend,, dat.de bercn.nicta deden, als jo ze maay met rust liet. Maar als je zoo'n exemplaar van een uitstervende familie (zooals volgens onze gids in casu het ge val was) ontmoet, en 't beest misschien juist een of ander dierbaar familielid ver loren heeft, dan weet men toch nooit waar toe het in zoo'n melancholische bui beslui ten kan Bovendien rondom Annecy zijn bergen en bosschen genoeg, die ook een bezoek loonen. En zoo'n vaart zou het trou wens met die uitsterverij wel niet nemen. Wo zouden d'r altijd nog wel ééntje vin den, bereid voor de Kodak te poseeren. Zij die gelooven haasten niet. Ten slotte ech ter begonnen we de streek vrijwel te ken nen, kwamen eindelijk tot de conclusie, dat we alles wat de moeite waard was, gezien hadden, behalve één streek, toevallig dio van de Charbon en de Trélod. Toen wofi de nieuwsgierigheid het van de voorzichtigheid. We togen op verkenning uit bij den garde-foresticr, tevens pension houder, ter plaatse. We waren alweer te laat. De laatste bèer die we hier gezien hebben is voor vier jaar geschoten bij Tal- loires. Daar kwamen ze nog al eens als de druiven rijp waren. Ze waren fel op zoete druiven, maar de boeren waren niet erg op die visite gesteld We konden dus zonder angst naar de Combo gaan. De man had blijkbaar do ^bedoeling van onze vraag verkeerd begrepen'. Neen met beren hadden, wo geen geluk, daarom 't eens 'geprobeerd mc.t adelaarj. Komen volgens allé aardrijkskundeboekjes hier in de bergen aog veëlvuidig voor, ook volgens onzen eigen gardo. ,,'s Morgens VToeg zie je ze dikwijls drinken bij de Sey- maz", verzekerde hij ons. Dat is een beek, slechts een uurtje van ons verwijderd. Dus te doen. „Maar je moet heel vroeg zijn", voegde de adviseur er aan toe, ,,'t zijn geen langslapers." Meerdere malen hebben wij vóór zonsopgang bij dat stroompje op de loer gelegeD, maar de arenden waren blijkbaar nog matineuser dan wij en reeds weer vertrokken. Althans daar hebben we er nimmer één gesnapt. Slechts tweemaal heb ik het genoegeD gehad den koning der vogels in volle glorie van relatief dichtbij tc aanschouwen. Eens in het dal \an Cha- monix, waar hij heel laag rondzweefds. 't Scheen wel iets bijzonders te zijn, want het heele dorp liep uit. De tweede maal in Savooio op de grens van Dauphiné, op do helling van la Tournette, waar hij van een top van 2300 M. in ongelooflijk korten tijd neerschoot op een bosch circa 1000 M. lager. Met de gemzen dat zou wel losloopca. Iedereen die hier woont, zonder één uit zondering, heeft ze wel eens gezien, 's m*.» gens in den vollen zomer ergens op een weide bij de sneeuwgrens. „Ga eens na*r do Pics van la Jalouvre, dio streek is zeer eenzaam, daar vindt Je zo bij troepen." Aldus sprak' de Maire, een groot jager maar toch zeer geloovenswaardig. Wo heb ben zijn raad gevolgd, er een flinke marsch een logies In een uiterst "primitieve gele genheid, een zware klim en een paar koude voeten voor over gehad. '©Morgens heel Hot poortgebouw tusschen het nieuwo en oudo deel van het Stadhuis to Amster dam, is thans geheel voltooid. Do nieuwo poort van baksteen on graniet sluit zich moor aan bij het thans reed9 gedeeltelijk in gübruilc zijnde stadhuisgebouw en is ent- worpen door den stadsarchitect Ir. JIulshoff. vroeg, bijna in het pikkc duister, waagden we cr de beenen aan op de glibberige rots, lieten we ons een half uur koelbloedig be vriezen. Met het resultaat, dat de éénigc gems die ik gezien heb, een exemplaar was, dat zich bevond achter het étalage- raam van een handelaar in wild. Later hebben we het nog eens beproefd in öet eenzame bovendal van Montjoie, in de buurt van den glacier van Tréla Téte, het j gebied van den Mont Blanc, dicht bij do Italiaansche grens. Resultaat als boven. Maar nóg geef ik den moed niet op. Vo^i 't zomer ga ik mij opmaken naar het Pare National, achter in Graubunderland. Als ze het niet liegen moot je daar, voorzien van een permis cn onder geleide van een boschwachter, nog beren, gemzen, adelaars, zelfs steenbokken bij hoopen vinden. Indien het geluk mij dient, dan zullen mijn lezers er wel meer van hooren. Dr. KLAUS. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copiè van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Tramkruising Zoeterwoudsche-Singel. Weder wordt om „Safety first" gevraagd. Verwijdering van een deel der struiken zal verbetering gpven, maar het verlangde sig naal waarschijnlijk niet. Integendeel, een dergelijk signaal zal den wagenvoerders eenigermate een vrijbrief geven daar snci te blijven rijden. Immers, hun tramweg maatschappij waarschuwt nu; tegelijkertijd zal hen te binnen schieten, dat een iegelijk weg moet wezen, als een tram nadert. Zoolang de wagenvoerder den Zoeter- woudsche-Singel links en rechts niet kan overzien, en zoolang de automobilist de tram van Voorschoten op een honderd me ter afstand niet gewaar kan worden, is do eenige veilige manier die, waarbij de tram van Voorschoten het kruispunt nadert met. hoogstens V/s -meter per seconde. In Den Haag zijn dan ook van het begin der exploi tatie af bij zulke kruispunten, bijv. oïj Charlotte, borden die aangeven 6Vf> kilome ter per uur. Zal de N.Z.H.T.M. nu morgen voortaan uit eigen beweging' niet sneller dan V/2 meter -per seconde of 5Vfc kilome ter per uur dit kruispunt naderen van Voorschoten Laat zij nu niet met een ge meenteverordening gedwongen behoeven te worden. Bezwaren kunnen er niet zijn; de tram krijgt in het hol voor de Kijfgracht vanzelf weder gang. Het spaart haar bo vendien een dure en toch absoluut niet be trouwbare signaalinriehting, want een con tactdraadjes naast de rjjdraaci zou toch spoe dig verwijderd moeten worden, wegens zeer belemmerende storing van telegraaf en te- lefooninrichtingen, waaronder iminers de radioinrichtingen begrepen zijn. Wielrijder. VOETBAL. BelgiëNederland. Peploeg der Belgen gekozen. Gisteren heelt de Belgische Elftal-Com missie de ploeg voor den wedstrijd tegen Nederland als volgt samengesteld (links naar rechts): Doel: Caudron; achter: De Mol en Van Coilie; midden: Van Averbeke, Van Halme en P. Braine; voor: Diddens, Thijs, R. Braine, Adams en Gillis. Als reserves zijn aangewezen- De Bie, Swartenbroecks, De Vos, Vandenoude en Boesman. Volgens de Sportkroniek is de Engelsch- man Lucas aangewezen als scheidsrechter. RECLAME. Daarom allen a.s. Zondag 2 uur n.m. naar den wedstrijd: Voorverkoop B. DEVI LEE, vanaf Zaterdag 1 uur. t Toegang 30 ct., Jongens 15 ct. 1704 Interacademiale wedstrijden. De interacademiale voetbalwedstrijden zu!« len dit jaar op 10 en 11 Maart a.s. gehoude» worden te Wageningen. Deelgenomen zal worden door Amsler-* dam, Delft, Groningen, Leiden, Rotterdam, Utrecht cn Wageningen. KORFBAL. VitesseFlnks. Het Fluksbestuur schrijft ons: Het stukje van Uw korfbal medewerken geeft ons aanleiding, het volgende op tf* merken. De onvriendelijkheid aan het adre9 vaü den heer IC. was door ons niet al9 zoodanig bedoeld, maar was het gevolg van de om-< standighcid, dat uw verslaggever alleen een klacht van Vitesse-zijde memoreerde, ter wijl van Fluks-zdjdo even hard geklaagd werdv Wij nemen er nota van ,dat met de kwa lificatie „destroying game" niets onwelwil lends is bedoeld, al wordt dezo opvatting door ons woordenboek niet gesteund Do uitdrukking „Barbaren" leek ons in over eenstemming met het destroying game, doch de uitlegging van Uw verslaggever appre* cieeren wij. - GYMNASTIEK. LeidenGonda. ïlefc „Turnblad" meldt, dat do wedstrij den tusschen de kringen Leiden en Gouda zijn uitgesteld tot 21 April a.s. Openbare les van „Donar". Wie de jeugd heeft, heeft do toekomst, zegt een bekend spreekwoord, cn het was daarom dat de Leidsche gymnastiekveree-» niging „Donar" gisteravond een openbare les gaf, in dc hoop er eenige nieuwo zieltjes door tc winnen. Vol was het er niet in het lokaal Pieterskerkgracht, maar het ging toch wel met de publieke belangstelling. Wij kunnen ons best voorstellen dat men er over het algemeen niet zoo heel veel voor voelt, een langen avond op een harde* bank te zitten langs een der kale wanden van een onverwarmd gymnastieklokaal. Echter hebben de aanwezigen met interesse de verrichtingen der Donar-lcden gevolgd cn daarbij ongetwijfeld een goeden indruk gekregen van de door den leider, den heer Kccpmans, bijgestaan door den heer Bak ker, gegeven lessen. Er werd hard gewerkt en er heerschte een uitstekende orde, ter wijl vele verrichtingen een warm applau» verwierven. Men zag: vrije oefeningen, van en op tie plaats; voorbereidende oefeningen tot-de lichte athletiek; turnen aan rek en brug; springen, enz. waarbij het karakter van de gewone les volkomen behouden bleef. Omstreeks tien uur warén de oefenin gen ten einde en sprak de voorzitter, de heer Herweyer, een woord van daDk, waar. na de aanwezigen voldaan huiswaarts keer den. WIELRENNEN. Zesdaagscke te Dortmnnd. Van Nek neemt deel. Aan de gisteravond begonnen Zesdaagschê te Dortmund nemen 13 koppels deel. waar onder vijf buitenlandsche, t w. Van Nek— Thollembeeck, PersynVerscheiden, Buysse Degraeve, Oliver!Tonani en Cugnot— Louet. De voornaamste Duitsche koppels zijn: RiegerKnappe, BauerKrupkat, Lo- renzSaldow en'LcwanowMuller. Het startschot werd gelost door den vooral in West-Duilschland populairen sprinter Hou- ben. ZEILEN. Weer een nieuw zesmeter jacht. Naar gemeld wordt is door bemiddeling van de N.V. J. Smits Maatschappij voof Schcepszakén te Rotterdam de bouw van een zesmeterjacht voor Rotterdamsche reke ning besteld bij de Amst. Scheepswerf G. de Vries Lenlsch Jr. SCHAKEN. Competitie N. S. B., district Z. Holland. Gisteravond werd te Scheveningen een" wedstrijd gespeeld in de tweede klasse, groep A met den volgenden uitslag:

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7