no. 20239. VRIJDAG 5 MAART Anno 1925. ONS FEUILLETON. Officieele Kennisgevingen/ STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENÏIEN: SO Cta. per rege!. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bi) vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens posfrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplaln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Pestehèque- en Girodienst PSo. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post J 2 35 -f- portokosten. 0.18. „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Morgoa beginnen wy met een nieuw Jeiallefcou, getiteld: „Do Markies van Bar- delys", naai* het Engelsen van Rafael Sabatini. l/ezo roman speelt iu hei jaar 1632, onder de regeering vin Koning Lode wijk XIII van Frankiyk, oen zwakke vorst, d-o beschermd werd door zyn minister, Kardinaal Richelieu. Ter vestiging van de absolute koninklijke macht, ontnam deze den Huge noten hun politieke voorrechten en vei. min derde hij de bevoegdheden der erfelijke adell^ke gouverneurs. Hierdoor ontstonden in 1632 samenzweringen van den Franschen adel tege» den Kardinaal, die door Richelieu op bldedigo wyze werden onderdrukt, waar door hy den trotschen, w eerspa nni ge 11 Fran- scben adel wist te knakken. Markies de Bardelys behoorde tot de koningsgezinde*! en was dus op de hand van deo KardinaaL HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Van den Minister van Oorlog ontvangen hebbende de stukken bedoeld bij art. 5 der Hinderwet, ten aanzien van de oprichting van hvee werkplaatsen voor geweermakers op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L. No. 1230.. gelegen aan den Morscihweg. Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde stukken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn. 1716 N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 4 Maart 1926. AFSLUITING PASSAGE LANGEGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeerie kennis dat het gedeelie van de Langegracht tusschen het administratiegebouw der Lichtfabrieken en het gebouw der Vuilverbranding met ingang van 6 Maart a.s. tot nadere aankondiging »Toor alle verkeer zal zijn afgesloten en dat in het voetgangersverkeer over de Lange gracht zal worden voorzien door een tegen over het administratiegebouw der Lichtfa brieken te leggen hulpbrug. 1717 N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 5 Maart 1926. Het 50-jarig bertaan van „Kennis is Macht". Met een enkel woord konden wjj gisteren nog een kort zij het dan ook zeer onvolledig verslagje geven van do recep tie door het bestuur van het Genootschap „Kennis is Macht", ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan gehouden. Wij laten hier nu het meer volledig verslag volgen, zij het ook, dat wij ons nog zeer moeten beperken. In de receptiekamer stond, tusschen groro en bloem verborgen, het geschenk ven de leerlingeü en oud-leerlingen, bestaande uit een tegel in lijst, waarop de Leidsche kun stenaar, de heer Vermeulen, de beteekenia van de spreuk „Kennis is Macht" symbolisch heeft uitgebeeld: de Grieksclie God „Her in es", zijn rechterhand goedkeurend op den schouder van een geschoold leerling leggend, met de linkerhand een onwetende jongeling afwijzend. Verder waren til van bloemstuk ken binnen gekomen, waaronder een bij zonder mooie, waarin kostbare orchideeën prijkten, van den directeur cn leeraren. Het- was het bestuur een groote voldoe ning, dat ook vanwege het departement van anaerwys de inspecteur van hot Middelbaar iVakoDderwijs, mr. Thiel, persoonlijk aanwe zig was. Een groot getal telegrammen en brieven waren bij den secretaris ingekomen, waar van wy in de eerste plaats noemen een schrijven van den heer mr. H. C. Obreen, zoon van wijlen mr. Obreen, de mede-oprich ter en tot zijn dood beschermheer van het Gcncctschap, waaraan, zooals wij in ons ge schiedkundig overzicht reeds deden uitkomen het Genootschap niet alleen het bestaan, maar ook het voortbestaan in zijn moeilijke jaren heeft te danken gehad, mede door diens geld el ijken steun. De heer Obreen ware gaarne persoonlijk overgekomen, indien hij oiet door een drin gende vergadering elders daartoe was ver-, liinderd geworden. Verder vermelden wij hier de schriftelijke attenties van de afdeelingtn Leiden van den Bond van Clir. Kantoor- en Handelsbedienden •en van den P..-K. Bond van Handels-, Kan- ^J0r.".?,ri Winkelbedienden „St.-Franciscus van 'Assisië'^ van do Vereeniging „Nut en Ge noegen", van do Bankassociatie Werthenn Gom per ts, kantoor Leiden van Noord-Rol- XaiMs bouwcrediet en de Tricotage-fabriek. De heer Eduard I.Jdo, alhier, had een telegram in dichtvorm gezonden en de oud- wethouder van Onderwijs, de heer A. J. v. 'Hamel, betuigde door bemiddeling van dr.n Directeur ook zyn leedwezen, dat hij niet «mwozig kon rijn en bracht zijn beste weu- wwsn voor de Vereeniging over. 1 Do directeur opende de rjj der sprekers met een hartelijken en welmecreolen geluk- wensch aan het bestuur, waarmede hij zoo prettig samenwerkt en deed dit meteen voor de leeraren, uit wier naam hij ten slolto het door ons reeds genoemde bloemstuk aanbood. De heer J. Baak, inspecteur van het L.O., voegde aan zyn hcrtelyko wenschen eenige wasrdeerende woorden toe, wa a r n hij d.ed uitkomen, dat het K. is M.'-s onderwijs rust cp het lager onderwijs en daarvan feitelijk een bloeiende rank is, waarop de Leidsche burgerij trotsch mag zijn, en d:e? bekend is dcor het geheele land. Spr. bepleitte in zijn bloemrijk betoog nog uitbreiding, zjo mogelijk ook door dagcurausseo. De heer Vriend, chef dor afd. Onderwijs ter Secretarie, welke afdccling ook tc ma ken heeft met „K. is AL" merkte op, dat ook bij de oplossing van moeilijke zaken, welke zich in de laatste jaren wel eens voordeden de verhouding tusschen bestuur en. do afdec- ling steeds van vriendschappelijken aard is gebleven. Hij hoopte dat dit zoo blijven mag en wcnschte „Kennis is Macht" groei cn bloei toe. Hierna had de reeds door ons vermeldde aanbieding van het huldeblijk van leerlin gen en oud-leerlingen plaats, waarbij do voorzitter der Commissie, de leerling f. W". Schneider een sympathieke toespraak hield. Leerlingen en oud-leerlingen hadden spijt hunne niet zoo gevulde beurzen d? waar deering voor het genoten onderwijs, willen omzetten in een daad, en hoe men cok over het geschenk zelf moge oordoelen, het zal steeds kunnen blijven een lastbare herinne ring aan de samenwerking en eenheid der leerlingen en een blijk van waardeering van de oud-lecrüngen, waaronder er zijn die al jaren de school hebben verlaten. Nadat de voorzitter namens het bestuur met een hartelijk woord het huldeblijk had aanvaard, trad namens den Algemeenen Ned. Bond van Kantoorbedienden dc voor zitter, de heer C. J. van der Linden naar voren en constateerde dat de vakvereeni- ging het werk van ..Kennis is Macht" waar deert, omdat het onderwijs op hoog peil staat. De onderwijsinrichting neemt een hooge plaats in onder de inrichtingen van dien aard. De school mag er zijn en daar voor bracht hij het bestuur lof en dank. Namens de Kamer van Koophandel kwa men de tweede voorzitter en dc secretaris de heeren Heringa en mr. Knibbe, waarvan dc heer Heringa de gevoelens van waardeering der Kamer voor het onderwijs van „Kennis is Macht" vertolkte. Mr. Thiel de inspecteur van liet Middclb. Vakonderwijs sloot zich van harte aan bij de reeds aan het bestuur gebrachte geluk- wenschen. In het land zijn ruim 200 avond scholen van dien aard. Daaruit volgt da een bezoek aan deze scholen betrekkelijk zeldzaam moet zijn. Daaronder zijn er die hem nog al zorg baren en daar zit hij dan ook achter. Daartoe behoort de school van „Kennis is Macht" gelukkig niet. Daar mar cheert alles goed, daar is het onderwijs uit nemend en daar behoeft hij dus weinig naar om te zien. Spr. schrijft dit toe aan de toe wijding van het bestuur, waarmede hij steeds op de meest vriendschappelijke wijze de zaken regelt en aan de emmenle leiding van het onderwijs door den directeur, den heer Verbrugge, met zijn staf van bekwame en ijverige leeraren. Het verheugde spr. dat hier ook vertegen woordigers der Kamer van Koophandel zijn. Van de Vereenigde Kamers van Koop handel is uitgegaan een circulaire waarin op inkrimping van dit, zoo terecht door den heer Baak geprezen, onderwijs wordt aan gedrongen. Hij hoopt dat daaraan geen ge- vclg wordt gegeven en hij zou wenschen dat de Kamers er bij de werkgevers op aan drongen hun jonge bedienden 's avonds na de kantooruren niet te verhinderen op tijd de lessen bij te wonen, door hen nog te belasten met boodschappenhet bezorgen van brieven naar de post en dergelijke. Voor de belangrijke diensten die de school van „Kennis is Macht" door de vor ming van geschoolde kantoorbedienden aan de maatschappij bewijst, zeide spr. ten slotte het bestuur dank cn sprak den wenscht uit, dat dit onderwijs moge bloeien tot in lengte van dagen. Voor de afd. Leiden van de Handels- en Kantoorbediendenvereeniging „Mcrcurius" bracht de heer Christiaanse in een kort waardeerend spechjo de beste wenschen over; de hoofden der scholen waaraan de meeste leerlingen voor „Kennis is Macht" eerst onderwijs ontvingen, de heer J. A_ Hibma en rnej. Wissel, volgden nu om het bestuur te feliciteeren. Wij, zcide de heer H., zijn feitelijk de leveranciers uwer ver eeniging en het pleegt de gewoonte te zijn, dat, wanneer een zaak jubileert, ook de leveranciers komen gelukwenschen. Bo- vendien geniet „Kennis is Macht" ook gast vrijheid in spr.'s school en zoo blijit oe band tusschen school en leerlingen nog een tijdlang bestaan. Voor het departement Leiden van de Maatschappij van Nijverheid waren de voor zitter en secretaris de heeren Van Gin- kel en mr. Vos, de representanten. De heer Van Ginkel spiak mede zijn waardee ring uit voor den nuttigen arbeid van het Genootschap, evenals na hem mr. Pijnaeker Hordijk, die in zijn kwaliteit van voorzit ter van de Leidsche Maatschappij van Wel dadigheid optrad en de heer A. de Gooycr, die de Nationalo Bank vertegen woordigde. Verder drukten nog vele ande ren het bestuur dc hand. Eindelijk kwam hot voltallig Collego van Burgemeest-cr en Wethouders en de secre taris, mr, dr. Van Strijen het bestuur feli citeeren, waarbij de burgemeester een korte van groote v.aardeering getuigende toespraak hield cn het onderwijs dat zeer ia het belang van dc gemeente is. prees. Dc sympathieke voorzitter, do heer G. W. Zandvoort Jr., dio reeds meer dan 26 jaar deel van het bestuur uitmaakt, beant- woorddo ten slotte do verschillende spre kers op eenvoudige hartelijke wijze co dankte mede uit naam der medebestuurders voor do blijken van sympathio cn waar- deeving, die uit al dc gelukwenschen sprak. De mooie dag van heden, zal het bestuur een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort tc gaan. „Kennis is Alacht" zoo mogelijk nog meer aan zijn doel te doen beantwoorden. Er werden gedurende de receptie verver- Rchingcn rondgediend en na afloop verschil lende kiekjes gemaakt. Algemeens voorjaarsreclame. Op initiatief van do Vereeniging tot in standhouding van de Leidsche- Algcmcene Winkei-Etalagc-Tcntoónstelling zal met medewerking van de drie plaatselijke Mid- dcnstandsvercenigingen van 19 Maart tot 27 Maart een algenipcne voorjaarsreclame wor den gehouden. Het ligt in het voornemen, om allo Leidsche winkeliers uit te noodieen bij die gelegenheid fraaie etalages le maken en door het uitsteken van vlaggen de stad een feestelijk aanzien te geven. Er beslaan voorts plannen om door een j gemeenschappelijke actie van de L.A WE.T I en de drie Middenstandsvercenigingen een 1 krachtige propaganda onder het publiek te voeren. Binnenkort zullen over deze algemeen» voörjaarsreclame, waaraan door alle win keliers gratis kan worden deelgenomen, na dere incdedeolingcn worden gedaan. Veteeniging „Hei Kaasmsrk". Onder presidium van den heer J. G. Ilibraa uit Sneek hield gisteren de Vereeni ging „Hel Kaasmerk"; gevestigd alhier, haar zesde jaarlijksche vergadering. Behandeld -werden de balans met exploi tatierekening over 1925, waarvan de eerste sluit met een eindcijfer van f 279.i07.33 en do laatste met een van f-139,811.30. Beslo ten werd liet batig saldo ad f 27,076 gedeel telijk loe te voegen aan hel Machinefonds en gedeeltelijk aan liet reservefonds. Do bcgroo- ling voor liet dienstjaar 1920, welke geba seerd is op een merkenaanmaak van 30 mil- liocn stuks en in ontvang en uitgaaf sluit met f 132,275, werd eveneens goedgekeurd. Voorts werd behandeld het jaarverslag over 1925, waaraan wij hot volgende onlleenen: In het afgeloopen jaar hebben het bestuur over de bruikbaarheid der merken geen klachten van ccnige beleckenis bereikt. De opmerkingen welke nog binnen kwamen be troffen niet zoozeer de geschiktheid der mer ken als zoodanig als wel zaken van onder geschikten aard, zooals de verpakking e.d. .Slechts een enkel geval deed zich voor, dat op een vrij groot aantal kazen de merken onvoldoende waren blijven zitten. Bij on derzoek bleek, dat de betreffende fabriek zelve dit verschijnsel nicl kon verklaren, en dal zij overigens in het geheel geen last met de merken had. Of de oorzaak van het niet voldoen der merken in dergelijke op zichzelf slaande gevallen, welke zich waarschijnlijk wel alloos zullen blijven voordoen, in de merken zelve.dan wel in een anderen factor, in de kaasmélk of hare behandeling, of in een andere omstandigheid in het bedrijf ge legen, gezocht moet worden, valt achteraf meestal moeilijk uit ie maken. Gedurende hel geheele jaar werd voor den aanmaak der Rijkskaasmerken handels- cajseïne gebezigd en met zeer goede resulta ten. Gebruikt wordt een mengsel van leb-en zuurcaseïne, nadat deze vooraf nauwkeurig zijn geanalyseerd en beproefd. De ervarin gen, in 1925 met het gebruik van handels- casei'ne opgedaan, hebben het bestuur de ze kerheid gegeven, dat het in 1924 genomen besluit om het zelfbereiden van caseïne te staken en voorlaan handelscaselne als grondstof te bezigen, juist is geweest. Proefnemingen van eenige beteekenis heb ben in 1925 niet plaats gehad. Het perso neel bleef in het verslagjaar vrijwel stalion- nair. Het denkbeeld om over te gaan tot het slichten van een eigen fabrieksgebouw- nam vasteren vorm aan. Het aantal in 1925 aangemaakte Rijks kaasmerken bedraagt 33,334100 (tegen 32 millioen in 1924). Daartoe waren benoodigd 47,292 K.G. caseïne, zoodat uit 1 K.G. ca seïne gemiddeld 705 merken (in 1924 626) verkregen werden. Aan de kaascontröle- slaiions werden afgeleverd 33,025,000 mer ken, teggn 30,721,000 in 1924, 28.883,500 in 1923, 24,888,500 in 1922, 23,157,700 in 1921 en 15,398,000 in 1920. De afleveringen wa ren over de stations verdeeld als volgt: kaas- conlrölestation Zuid-Holland voor volvette kaas 2.800,000 merken voor volvette kaas; kaascontróle-station Zuid-Holland-Brabant 500,000 merken voor volvette kaas; 460,000 merken 40plus, 50,000 merken 30plus en 440,000 merken 20-plus; kaascontrólesta- tion Utrecht 1,900,000 merken voor volvette kaas; 7,500,000 merken 40plus, 150,000 merken 30plus, 100,000 merken 20plus; kaascontrölestation Friesland 500,000 mer ken voor volvette kaas, 5,200,000 merken 40plus, 2,300,000 merken 30pl. en 11,000,000 merken 20plus. Er werden in 1925 geen merken terug ontvangen. In cïe zes jaren van haar werkzaamheid leverde de Vereeniging Het Kaasmerk at 156,073.500 merken, waarvan 27,395.500 merken voor volvette kaas,.53,088,000 mer- 1 ken 40}. lus, 17.010,000 merken 30plus en 58.080,000 merken 20 plus. In vita tic-concert Chr. Muziekver. „Athalia". Gisteravond gaf bovengenoemde vereeni ging in de concertzaal van „Den Burcht" een invitatie-concert, uitsluitend toegankelijk voor donateurs, kunstlievende loden cn ge- noodigden. Ondanks deze beperkte intro- I ductic cn óndanks het gure weer, dat weinig tot uitgaan uitlokte, hadden toch nog velen zich een gang naar de Burchtsloeg getroost, zoodat de groote zaal nagenoeg geheel ge vuld was, toen de voorzitter, de heer D. A. Treur, nadat eerst gezamenlijk Psalm 98 vers 3 gezongen was, den avond opende met gebod om vervolgens allen hartelijk welkom to lieelen er tevens zijn vreugde over le kennen gerend, dat zoovelen aan do uit- noodiging herwaarts te komen, gevolg had- den gegeven. Spr. hoopte, dat ook in de toe komst allen zouden blijven medewerken om de vereeniging tot een hocger peil op le voe ren, daarbij steeds den weg bewandelend, j dien „Athalia" zich tot doel steldo. Den dirigent, den heer J. Noordanus Sr., bracht spr. dank voor zijn betoonden ijver en toewijding, waardoor het mogelijk was geweest, dezen avond met een geheel nieuw programma voor den dag le komen, waarna spr. besloot met zijn beste wenschen uit te spreken voor den vöortdurenden groei en bloei der vereeniging (applaus). Alsnu werd een aanvang gemaakt met de afwerking van bet programma, dat getuigde van degelijke voorbereiding en serieuze stu dio, al was het geheel dan ook allerminst I feilloos, het gebodene was zeer zeker van een heel behoorlijk gehalte. Een uitzonde ring hierop maakte de fantasie uit de Dc Ruytcr-canlatc van LX Lijsen, doch wij wil len aannemen, dat dit de traditioneelc uil zondering vormde, die den regel bevestigt. Als de best geslaagde nummers zouden wc willen noemen den „Künig Karl-marsch" van Selireck, „La Röve", polka voor piston solo met orkest-begeleiding van den heer J. Noordanus Sr.. op zeer verdienstelijke wijze voorgedragen door het lid, den heer J. Web bers; voorts nog de ouverture „Zonnestra len" van v. Ovcrbeok en „Air Le Chalet", van Adam, in welk stuk de bariton-solo van dc nlieer M. Behnik speciale vermelding verdient. Bij monde van den heer Treur werd don heer Noordanus nogmaals dank gebracht vpor zijn immer bezielende leiding en hem aïs tastbaar bewijs van erkentelijkheid een kistje sigaren geoffreerd. Teneinde in het programma wat variatie te kunnen brengen, had het bestuur zich de medewerking verzekerd van een tweetal heeren wiens namen ons niet bekend zijn. Wij willen ook niet in het minst afbreuk doen aan het succes, dat dit tweetal blijkens het luid applaus oogstte, maar wij willen tocli niet nalaten op te merken, dat de keuze van sommige liederen in een derge lijk Christelijk milieu ons op zijn zachtst gesproken buitengewoon ongelukkig om niet to zeggen absoluut verkeerd, voorkwam. Dat het publiek desondanks applaudis seerde, wij willen het opvatten als een be leefdheidsuiting jegens de dueltisten, maar een dergelijke beleefdheid kunnen wij toch moeilijk anders dan als geheel misplaatst qualificeeren. Gelukkig vermocht dit alles niet den goe den indruk weg te nemen, dien „Athalia" ook bij deze gelegenheid weer op ons maakte zoodat gerust gesproken kan worden van een goedgeslaagden avond. Aan het einde van den avond dankte de heer Treur allen. die. heizij door daadwer kelijke medewerking, hetzij door hun tegen woordigheid, hadden bijgedragen tot het welslagen van den avond, waarna de bijeen komst met het gezamenlijk zingen van Ge zang 180 en dankgebed werd gesloten. Ouderavond (L. C. J. O. P.) Gisteravond hield de Leidsche Chr. Jeugd organisatie „Ph'ébe" haar zesden ouder avond in de groote zaal van het gebouw „Prediker", welke voor dit doel gezellig was ingericht en door het plaatsen van groen een vroolijk aanzien had gekregen. Om even acht uur opende de voorziller, de heer J. Stigler, de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom op dezen voor- jaars-ouderavond. Daarna deed hij mededce- lingen betreffende den arbeid dier organisa tie en den stand der onderafdeelingen. Door mej. Willy Hendrichs, piano, de heeren V. de Tombe en B. Bouhuys, viool en G. v. d. Laan, cello, werd ten gehoore gege ven Menuet van Mozart, Serenade van Bra- ger e. a. terwijl door mej. Schminck eenige liederen ten beste werden gegeven. De heer Th. de Tombe hield hierna een referaat over „Tact en Tucht". In de pauze werd, zooals gewoonlijk, kof fie geschonken en kregen de ouders gelegen heid zich met het bestuur le onderhouden. Na de pauze droeg de heer W. F. van der Burgh een stukje proza voor, een Christus legende van Selma Lagerlöf. Tusschen elk nummer werd muziek en zang jen gehoore gebracht. BINNENLAND. Jhr. de Geer heeft een extra-parlemen tair kabinet gevormd. De ontvangst door de pers. Over de schade van den jongsten waters nood. Geen wijzigingen in de sociale verzeke ring; alleen in de administratie. De eisch in het valsche-munters-proces. De relletjes tc Katwijk voor den Haag- schen politie-rechter. BUITENLAND. Rede van Chamberlain en van Boldmn over den Volkenbondsraad. Luther over Duitschland's economischen toestand. De Fransche Kamer en de financieela voorstellen. Aan liet eiado bracht de voorzitter eer» woord van dank aan allen, die tot hel wel slagen van dezen avond hadden medege werkt. en sprak tevens de hoop uit, dat medo door dezen ouderavond de banden tusschen ouders en organisatie versterkt mogen wor den. Om ruim elf uur sloot spreker de vergade-» ring met dankgebed. Niet bestellen op Zondag. Niet ingang van 14 Maart a.s. wordt de Zondagsbcstelling te dezen kantore opge heven. Op dio dagen wordt gelegenheid gegeven tusschen 11.30 v.m. en 12.30 n m. tot het kosteloos afhalen van alle ten kan tore aanwezige stukken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat, voor het in ontvangst nemen van de cor respondentie, cn in het bijzonder voor ken nisgevingen van aangeteekende stukken en postwissels, het verloonen van eenig legi-. limalie-bcwijs zal kunnen worden gevor derd. Voorts zullen met ingang van 15 Maart in plaats van vier, drie briefpost-bestellin gen worden uitgevoerd; aanvang te 7.15 v. 230 a en 6.45 a. Dc tweede buslichting zal in plaals van te 11 v.m. te 12 uur worden uitgevoerd. Nederlandsch Leger des Heils. Men deelt ons mede, dat de Vrouwen bond uit 's-Gravenhage van het Neder- landsch Leger des Heils, andermaal een uitvoering zal geven te Leiden op Maandag 5 Maart, des avonds 8 uur. De opvoering van eenige maanden gele den vond plaats in het eigen lokaal van het Nederlandsch Leger des Heils aan de Beestenmarkt, doch dit lokaal bleek toen veel le klein, zoodat velen geen locgang meer kon worden gegeven. Hierdoor aangemoedigd, zal de uitvoe ring op Maandag 8 Maart nu plaats vinden in de groote zaal van het Concertgebouw „FUnion" aan de Steenstraat. Zoowel in verschillende andere steden als in Leiden waren deze uitvoeringen steeds een succes. Nu zal werden opgevoerd; „De levens geschiedenis van een dronkaard". De heer II. J. Kouwenhovcn alhier Ir beroepen bij de Geref. Kerk te Heemstede. Maandag 8 Maart a.s. zal het juist veertig jaar geleden zijn, dat onze stadge noot, de heer J. P. Meershoek als schip persknecht in dienst trad bij het Amster-. damsch Pakschuitenveor LeidenAmster dam vice versa, gevestigd Oude-Riin 44b. Thans is hij bedrijfsleider. De aannemers firma Bik en Brcede- veld hebben de slucadoorswerkzaamhedcn van het in aanbouwzijnde Kloostergebouw der E.E. Kruisheeren opgedragen aan do N.V. Slucadoorsbedrijf v/h. De Best, dirpc- teur Joh de Best. alhier, terwijl aan het zelfde bedrijf door B. en W. der gemeente Leiden werden opgedragen de wit- en kleurwcrken van do Gemeentegcbouwci» voor 2 jaar. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 22 Maart 192G a.s. Naar wij vernémen zal de kinder speelzaal in het Leidsche Volkshuis, waar^ over wij reeds eerder een en ander mee deelde, Zondag geheel klaar zijn cn van 's namiddags halfvier tot vijf uur ter be-, zichtiging worden gesteld, ook voor do kleinen. Om te voorkomen, dat de slrooir* van kinderen te groot wordt, zal voor die gelegenheid een entree van 2 cent worden geheven. Het aantal werkzoekenden, ingesclirc-J ven bij de Arbeidsbeurs op 4 Maart, be-' draagt in totaal 63G, tegen op 2 Maart 1925. in totaal 831. Ingekomen is voor „Schoolkindu vooJ ding en Schoolkinderkleeding" van dc sme4 den- en koperslagersvereeniging ..Nut duof' Vriendschap." een bijdrage van f 10.10.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1