No. 20238. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 4 Maart - Derde Blad. Anno 1926. UIT DE OMSTREKEN. REIN VAN DER PLAS f Katwiik-eau-Eee. Hein van der plas overleden. We hebben het al eenigcn tijd aan zien komen. §edert een paar maanden was Rein bedlegerig, co, al was er zoo nu en dan een vleugje \an üer.stei spoedig daarna was de inzinking weer des Iq groeier. Ld nu is hij hedenmorgen heengegaan. Bijna 88 jaar was hij oud. Op 18 April 1838 werd hij geboren en (weinig zullon rijn ouders bevroed hebben, welk een bijzondere loopbaan in het Kat- wijkschë en Nederlandsche leven voor hem Was weggelegd. Rein van aer Plas, in do wandeling Rein Plas, of korter: R6in, genoemd, heeft een veelbewogen leven achter zich. Op 10-jarigen leeftijd ging hrj al met zijn vader op een bomschuit naar zee, cn ieder, die het bedrijf kent, zooals dat toen uitgeoefend werd met de zware, lompe vaar tuigen, weet, dat er werk aan boord was en zwoor werk ook, zoodat bijna alle v.sschers van cue dagen een plaaiselyk gebrek opliep.o dooi te zwaar tillen of trekken. Dit over kwam ook Van der Plas en het werd van dien aard, dat hij in 1870 voor dat euvel geopereerd mo^st worden. Na zij g nez ug die echter nooit volkomen was geweest, felf-i hij nog varen tot 5 Maart 1883, doch was oen zoo invalide voor het bedrijf, dat hij niet meer naar zee kon. /ajn nijvero geest echter liet hem geen ïus: en spoedig vond hij by den meest snenschlievenden onder de toen bestaande xeeders, den haer Niq. Haasnoot, lichte bezig heden „op den dam", zoodat hij met z'yn gezi.i voor broodeloosheid gedekt was. -lii jaar later werd hij benoemd tot „Waker" en „Klinker". Ilij was No. 5. Dc post van „waker" eisehle veel toezicht op schuiten, zee, strand, eb en vloed, enz. en Wel bij dag als bij den nacht. Dit nader uiteen te zetten zou te ver voeren en min stens een kolom in dit blad beslaan. Zij ech- Itcr, die den 40-jarigen leeftijd achter den rug hebben, zullen zich die werkzaamheden nog wel voor een groot deel kunnen herin- ner-Mi. Als „klinker" werd niet zooveel van den persoon geëischt. Ons dorp was toen nog in jzijn prille jeugd. Ten zuiden was de Zuid- straat het eindpunt, ten oosten de school (van meester Boorsma cn ten noorden kwam anen niet veel verder dan het begin van den Sluiweg. Daar moest dan „geklonken" {worden. Dat „klinken" beslond (cn bestaat gedeeltelijk nog) in het op een koperen schaal met ccn hardhouten korten stok jeenige slagen geven' cn als het geluid daar van in de ruimte vervlogen was. werd met krachtige slem geroepen b.v. „Afslag uil de Noord, 4 uur op strand". Dat beleekende dat Jcr te 4 uur vischverkoop op het strand zou (plaats hebben en bij het noordelijkst staan de schip zou worden aangevangen. Een typische roep was wel als er b.v. Iets verloren was. b.v.: „Die een goud hor loge met ketting gevonden hoeft, geeft het tnijii. burgerloon voor zijn". In het haringseizoen was er nog ander Werk voor de „klinkers". Telefoon en fietsen Waren toen nog niet onder ieders bereik. (Dan, ais er b.v. in het najaar des avonds laat om den volgenden morgen vroegtijdig „stcurharing" verkocht moest worden, moes- /teii de kooplieden to Noordwiik gewaar schuwd worden en dan trok de „klinker" er s avonds of 's nachts op uit, om die Noord- W'j ;<ts ie waarschuwen dat er zoo en zoo ■aal „afslag" zou ziin. Dan verdiende Rein H'oor zoo'n nachtelijke reis 60 cent. doch Waren qr b.v. van 5 reeders schuiten aan, Waarvan do steurharing verkocht moest Worden, dan had de klinker eeiiiboffer. want dan kroeg hij van clkcn reeder 127' cent, Zoodat hij vier duiten extra verdiende! En Rein heeft menig reisje naar Noord- wijk gemaakt! Een en veertig jaar is hij „klinker" ge weest. Op 15 Aug. 1919, toen hij 35 jaar met „eere" dit ambt vervuld had, werd hem door de Kalwijksche Muziekvereniging een serenade gebracht en lieten de reeders zich ook niet onbetuigd, waardeerende den ijver, de vlijt, de eerlijkheid en ongekreukte trouw van hun bediende. Ijverig was hij uitermate. Elke minuut had voor hem waarde. In de scheepmakerij van wijlen den heer W. Taat was hij vaak werkzaam en als hij „op wacht was" kon hij zijn handen cn hoofd niet laten rusten, maar was immer bezig. Hoeveel miniatuur schuiten hij wel gemaakt heeft is niet te zeggen; wèl, dat ze lot in de kleinste onderdeelen het origi neel evenaarde en even als die geheel met koper „vernageld" waren. In 1890 hield Leiden een huisvlijtten- toonslelling. Voor zijn inzending. Schuit en Stoof, verwierf hij een diploma met f 15 en op de groole Visscherijtentoonstelling, waar wij hem dagelijks zagen ter verzor ging van een zeehond, verwierf zijn ge maakte schuit een verguld zilveren me daille en het Rijksmuseum te Amsterdam kocht het scheepje voor f 200. Zijn laatste scheepje was juist klaar, toen hij op zijn ziekbed werd geworpen. Bij onze slrandbezoekers stond Rein ook in hoog aanzien. In het begin dezer eeuw, toen Katwijk-aan-Zee door artisten uit alle Rijken bezocht werd, wa9 er niet één onder hen, die geen kennis maakte met Rein en meer dan een ging. dan ook met een minia tuur bomschuit naar eigen atelier terug. Voor die was hij dan ook de vraagbaak bij uitnemendheid en een wandelende baro meter, die ze bijna altijd bij de hand had den. Voor de badplaatsbezoekers was hij jaren achtereen, als er een strandfeest ge geven werd, de man. Weken van te voren kleefden de jongens en meisjes hem als 't ware aan en bestorm den hem met allerlei vragen, vooral wèitr ze bergen zouden moeten scheppen. En als dan eindelijk de dag bepaa'd was, dat liet strandfeest zou zijn, dan was het Rein, die op het meest geschikte punt de bakens uitzette, waartusschen men tegen het woelende cn vaak woedende element zijn krachten kon beproeven. En onder en bij dat alles wat Rein de eenvoud in eigen persoon. Altijd was hij er op uit, met voorbijzien van zichzelf, an deren te helpen, een genoegen te doen en bij le staan. Zijn hulpvaardig karakter zou hem eens bijna zelf het leven gekost hebben. Bij Rijnlandsch Uitwatering wandelend mei een familielid, die den eenen arm in een doek droeg, hoorden zij plotseling om hulp roepen en Rein een zekeren Kuijt in gevaar van verdrinken ziende, springt te water, grijpt den drenkeling en zwemt er mee naar den kant, doch deze is zoo glad be groeid dat hij er met zijn zware vracht niet legen op kon komen. Gelukkig kwamen toen een paar andere personen naderbij die de behulpzame hand boden en alzoo beiden op den vasten wal brachten. Ziehier ecnige beelden uit het rijke leven van een eenvoudigen visschersman, wiens hoogste wensch was, anderen van nut te zijn en zelf geen gebrek te lijden. Zoolang hij arbeiden kon, was dat dan ook vanzelf uitgesloten en sinds hij „rust" nam heeft het hem ook aan niets ontbroken, dat deelde hij or.s op zijn ziekbed nog mede. Ja zelfs herdacht hij met dankbaarheid, dat een dochter van een zijner patroons, als pleegzuster, -hom aangeboden had hem te vejplegen cn le verzorgen. Hij had dit ech ter dankbaar afgeslagen omdat zijn dochter hem alle mogelijke diensten bewees en goed verzorgde. En thans is hij heengegaan van ens, docfi bij de mee3ten onzer zal hij nog langen tijd voortleven als een man van wien wij mogen zeggen: daar is een man van on9 heenge gaan die in zijn gansche leven een toonbeeld van oprechte trouw, ijver en ongekrenkte eeriijkheid was. Een voddenkoopman D. Rn., uit de naburige stad, was gistermor gen in deze gemeente bezig om vodden te koopen, maar had den zin ook gezet op eenige kousen, die te drogen hingen. Do:>r den agent van politie J. aangehouden, heeft de koopman bij den inspecteur van politie ten slotte bekend ,de kousen le hebben weggenomen. Van de trawlvisscherij kwamen Woensdag tó IJmuiden aan de markt de loggers: KW 20 met f 512, KW 28 met f 619, KW 45 met f 649, KW 48 met f 718, KW 49 met f568, KW 53 met f426. KW 66 met f604, KW 74 met f623. KW 96 met f530, KW 144 met f597, KW 148 met f655 en KW 172 met f 496 besomming. Hoewel het hedennacht hevig heeft ge stormd, werden geen ongelukken of schade geconstateerd, doch toen hedenmorgen om 8 uur, tijdens een kort hevig onweer, een soort hoos over een deel van onze ge meente ging, werd een reclamebord van pension „Noordzee" op den hoek Boulevard Burgersdijkstraat van den heeer Jb. Pronk afgerukt. In de vaart nam het een stuk van een schoorsteen van een aangrenzend pand mee tot, hel eindelijk in de Buitensluisstraat terecht kwam. Ook werd een groote spiegel ruit van genoemd pension ingedrukt. Katwijk aan den Rijn. Dinsdagavond hield de vereeniging „Verplegingsfonds" al hier haar jaarvergadering in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer W. Schoneveld, opende de vergadering met een welkom en liet zingen Ps. 33 7, las een gedeelte van Joh. 5 en ging daarna voor in gebed. Na een kort cn hartelijk openings woord las de secretaris, de heer A. Wasse naar, de notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Vervolgens gaf de secretaris een overzicht over het afgeloopen veree- nigingsjaar. Hieruit bleek, dat de vereeni ging met 24 leden was vooruit gegaan, ter wijl aan negen personen uitkeering was verstrekt. Uit het verslag van den pennings- meester, den heer Jac. Vliegenthart, bleek, dat de vereeniging thans een aardige reser vefonds heeft; in verband hiermede werd door de vergadering besloten het aantal verplegingsdagen wederom met een week te verlengen. De heeren Joh. Korpelshoek en C. Minnee hadden de kas van den penningm. nagezien en alles volkomen accoord bevonden, waarom zij de vergadering voorstelden den penningm. te dechargeeren. De voorz. bracht daarna den secretaris en den penningm. dank voor de uitgebrachte jaarverslagen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden met meerderheid van stemmen herkozen de hee ren B. van der Jagt en A. Wassenaar en van den raad van toezicht de heer J. Bekker, die allen hun herbenoeming wederom aan vaarden. Bij de rondvraag werd op verschil lende punten nog de aandacht gevestigd, waarmede het bestuur rekening zal houden. Binnenkort hoopt het bestuur mei een voor stel te komen tot reglementswijziging. Ook door de leden kunnen eventueele voorstellen bij het bestuur worden ingediend. Voor af wisseling was door een paar dames voor een kop koffie met toebehoóren gezorgd. De voorz. bracht allen dank voor het welslagen der jaarvergadering en verzocht den heer B. van der Jagt de vergadering met dankgebed te sluiten, waaraan 'leze voldeed. Haarlemmermeer. De heer N. Wil- lemse, candidaat te Amsterdam, is beroepen bij de Geref. Kerk te Aalsmeer. Hillegom. Gemeenteraad. Woensdagmiddag is een spoedeischende raadsvergadering gehouden ter behandeling van één punt, luidende: 1. Wijziging vast gestelde begrooting van 1926. Bij de uitwerking der wijzigingen, die in do vergadering van den Raad op 24 Febr. 1926 in de Gemeentcbegrooting zijn aange bracht, i3 gebleken dat in de recapitulatie van de uitgaven dier begrooting niet was opgenomen het totaal der uitgaven, geraamd in Hoofdstuk IX par. 2 van den gewonen dienst, ad -f 27.628.057' (ondersteuning aan behoefligen en werkloozen). Deze onwille keurig begane vergissing dient voor de in zonding ter goedkeuring aan God. Staten te worden hersteld. Bedoeld bedrag moet alsnog door gewone ontvangsten worden ge dekt en hiervoor kunnen geen andere mid delen lot dekking worden aangewezen, dan verhooging van de plaatselijke belasting. B. en W. hebben daarom in hun vergade ring van 2 Maart besloten aan den Raad voor te stellen in de vastgestelde begrooting voor 1926 den post „Belasting naar het in komen" te verhoogen met f 27.628.057» en alzoo te brengen van f 178.639.417' op f 206.267.47. De voorzitter cn wethouder Balvers licht ten de vergissing toe. Beide spraken hun spijl uit óver de fout, die natuurlijk onop zettelijk is gemaakt. Met al&mecne stemmen (2 raadsleden waren afwezig) werd het voorstel daarna aangenomen. De heer Selhorst sprak met enkele woor den over verbouw Van het Raadhuis voor de woning van deri concierge, waarna de vergadering werd gésloten. Liise. Woensdagavond had ten over staan van den alhier gevestigden notaris A. van Pelt, de afslag plaats van eenige peroeelen bloembollengrond en twee woon huizen, waarvan één een bakkerij van wij len J. Segers, gelegen aan den Heereweg. De perceelen van 1 tot 6 stonden in bod op f 21690, en werden bij algeheele combi natie afgemijnd op f 6 door den heer L. Schoori alhier. De perceelen zijn gegund. Woensdagmiddag had de opening plaat-s van do tentoonstelling Van de krans „Niets ieU." Da. G. van Dijk opende deze tentoon stelling, hierbij denkende aan den profeet Ezra, bij de verovering van het heilige land, en het inrichten van den tempel. Dit inrichten werd met energie gedaan, aldus spreker en zulka was ook het geval met deze krans. Met energie hebben de dames aan gepakt, en zoo kregen we dit achoone ge heel. Voor de verbouwing van de Kerk en „Rehoboth" en voor de achoolvereeniging is veel geld noodig en hopen dat deze ten toonstelling ons daaraan zal helpen. Gaarne brengen wij hulde aan „Niets iets" en spreken daarbij den wensch uit, zoo eindig de spreker, dat deze krans hier schitterend tnoge worden gekroond. Mevrouw de Graaf, de presidente van de krans „Niets iets legde er den nadrair druk op, dat we hier te doen hebben met een tentoonstelling en geèn bazaar. Alles wat u hier ziet, zeide zij, is bijna geheel door de meisjes gemaakt. We hopen dat we de school en „Rehoboth" niet teleur behoeven te stellen. Dankbaar was spr. voor de groote mede werking; zelf8 was er van een onbekenden gever een enveloppe ingekomen met 80 gul den. In het bijzonder werd dank gebracht aan de familie Verduyn, voor den grooten steun, bewezen in deze drukke dagen voor de tentoonstelling. Aan een tweetal dame3 werden bloemen uitgereikt, terwijl mevr. De Graaf een bou quet witte seringen werd overhandigd. Spoedig werd overgegaan tot verkoop van de verschillende artikelen. Zoowel nut tige als fraaie handwerken gingen van de hand. De zaal was prachtig versierd met bloemen en planten. Het was er spoedig erg gezellig. Van de gelegenheid tot thee drinken, werd een zeer druk gebruik ge maakt. Des avonds was de zaal vol be langstellenden. De winkelende en sjoelende dames hadden het zeer druk. Inmiddels werd overgegaan tot verloten van eenige voorwerpen. Noordwijkerhout. Hedenmorgen te ruim 8 uur sloeg de bliksem in de spits van den toren van de Ned. Herv. Kerk alhier. In de beboording brandde een groot gat. Door snelle, krachtdadige hulp werd het vuur ge- bluscht. Van huize „Terlucht" werd de achter gevel finaal ingedrukt. Tal van boomen werden door den orkaan afgeknapt. Rijnsborn. Ds. J. de Waard te Bun schoten, beroepen predikant bij de Ge- icformeerde Kerk alhier, zal op 18 April a.s. alhier zijn intrede doen. In het veilingslokaal „Bloemenhist" alhier hield gisteravond een afdeeling van het Leger des Heils te Leiden, een opwek- kings-samenkomst. Hoewel de opkomst niet zoo bijzonder groot was, waren toch vrijwel, alle geïmpro viseerde zitplaatsen bezet. Het fanfarekorps was voor deze gelegen heid mede gekomen, en luisterde de ge zongen liederen met muziek op. Nadat een muzieknummer was uitgevoerd werd gemeenschappelijk gezonden Lied No. 381 uit den Bijbel, waarna werd voorgegaan in gebed. De leidster, ensigne Van Echten, sprak daarna, onder groote belangstelling, de aanwezigen toe, afgewisseld met muziek en zang. De melkprijs alhier is met een cent per liter verlaagd. Ue prijs is thans fO.lö per liter. Sassenheim. Een werkman kwam bij het dompen van een kipkar zoodanig met een zijner vingers bekneld, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Bij een der bewoners van de Kerklaan ontstond door het overkoken van een pot met vet. brand. Met een deken kon de vrouw des huizes het vuur tot de naaste omgeving van de kachel beperken, waarbij een bak kersknecht hulp verleende. Voorschoten. Gisteravond vergaderde de R.-K. Kiesvereeniging in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw, onder leiding van den vice-voorzitter, den heer P. v. d. Werf. Nadat de notulen onveranderd waren vast gesteld, deed de penningmeester rekening cn verantwoording van zijn gehouden be heer. De rekening sloot met een batig saldo. Tot bestuurslid werd gekozen de heer C. Schippers, die tevens benoemd werd tot voorzitter. Tot afgevaardigde naar de Kamercentrale werd gekozen de heer J. J. Smit en tot plaatsvervanger de heer F. Oorschot; tot afgevaardigde voor den Sta- tenkieskring de heer J. A. Mens en tot plaatsvervanger de heer P. v. d. Werf. De heer J. J. Smit besprak de «dioolgeldrege- lmg van deze gemeente, er op wijzende dat de heffing te Leiden en Den Haag voor de grootere gezinnen zooveel milder is. Hij geeft de R.-K. raadsfractie in over weging de schoolgeldheffing in denzelfden geest te brengen. De heer J. A. Mens is van mecning, dat vergelijkingen met groo tere plaatsen niet opgaan. Voor 3 jaar .-s de heffing herzien en milder geworden. Spr. sympathiseert met het beginsel en zal zooveel mogelijk de zaak bevorderen. De heer C. Schippers zal zijn benoeming als voorzitter aannemen alhoewel hij nog maar kort in deze gemeente woont. Nadat nog enkele voorwerpen waren ver- lobfc sloot de voorzitter de vergadering. Bij de gehouden ondershandsche aan besteding van het schilder- en behangwerk aan het nieuwe raadhuis en de openb. school, waren ingeleverd de navolgende bil jetten: a. Raadhuis met conciërgewoning; b. School met bergplaats Brandspuit enz.; O. Massa: J. Mens en J. Knijnenburg, Vo«;> schoten a. f3665, b. f 1785, c. f 5345; T. J. Gaastra, 's-Gravenhagc, a. f 2950, b. f 2000, c. f4950; W. H. J. Ju, Voorschoten a. f 2960, b. f 2230, c. f 4948J. Oorschot, Voorschoten c. f 4310 L .J. Los, Voorscho ten c. f 4184; J. Z. v. Hellemond, Alfcn a.d. Rijn c f 4160. Vrijdagavond te 8 uur komt de raad in een openbare zitting bijeen ter behan deling van; Ingekomen sUikkeD, Besluiten Comptabi liteit. Subsidie R.-K. Vereeniging voor Kindervacantie- en Herstellingsoorden te Egmond-aan-Zee. Wijziging Algemeene Po- litie-verordening. Voorschot ex. art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. Opheffing onbewoonbaarverklaring. Verlenging ter mijn van ontruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen. Ondershandsche aan besteding verfwerk Raadhuis en School. Voorstel inzake de ambtswoning van A. A. Hilgersom. De melkprijs is met een cent per liter verlaagd en gebracht op 15 cent per liter. Door de ingelanden van den Oranje polder en van den Spekpolder is besloten de bemaling te doen geschieden door een windmotor. Aan de firma R S. Stokvis en Zonen te Rotterdam is opgedragen het le veren en plaatsen van een Hercules-wind motor. Voorhout. Gemeenteraad. De Raad der gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer G. Bulten, burgemees ter. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en verzoekt den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde komt: gunning bouw garage bij de dokterswoning. De voorzitter deelt mede, dat er drie inschrijvingsbiljetten wa ren ingekomen, waarvan de laagste in schrijver was de heer H. Bakker, le Nieuw- Vennep, voor f 649. aan wien het werk zal gegund worden. Daarna las de v,orzitler een inmiddels ingekomen schrijven van den gemeente secretaris voor, houdende verzoek, niette genstaande de verhoogde inschrijving, toch tot den bouw eener secretaris-woning over te gaan en dat hij genegen was alsdan hoogere huur te betalen, of anders, indien de raad daartoe niet kon besluiten, hem het recht zal worden toegekend om buiten de gemeente te mogen wonen, daar er voor hem geen geschikte woning disponibel is. De voorzitter deelde verder mede. dat er op de 26 Februari gehouden aanbesteding voor den bouw dier woning drie inschrij- vingsbiljetlen waren ingekomen, en wel Th. J. J. UI jee te Voorhout voor f 9905 C A. de Koning te Haarlemmermeer voor f 9S00 en N. Bakker te Nieuw-Vennep voor f 9298. Aangezien deze sommen de door den raad toegestane raming overtroffen, was de voor zitter van oordeel, dat dit de bevoegdheid van B. en W. te buiten ging. waarop hij voorstelde dit punt in geheime vergadering te beJiandelen. waartoe werd besloten. Bij heropening kwam aan de orde de ge bruikelijke rondvraag. De heer Colijn vroeg of er ook nog ter rein moest aangekocht worden voor de tc bouwen garage, waarop de voorzitter ont kennend antwoordde. De heer G. Wittemans vroeg inlichtingen over het ongeregeldp branden der lantaarns welke vraag bevestigd werd door den heer v d. Voet. die de vraag opperde, of dit on geregelde branden ook nadeeligc gevolgen voor de gemeente had. De voorzitter antwoordde ontkennend en deelde mede. dat in het euvel bereids voor zien was. De heer v d. Hulst vroeg inlichtingen of een uitgeschreven spoedraadsvergadering ook uitgesteld mocht worden, waarop de voorzitter antwoerdde, dat zulks niet ge bruikelijk is, doch in dit geval noodzakelijk wa9. Daarop memoreerde de voorzitter, dat op 23 Febr. de nestor der raadsleden, de heer Colijn zijn 77ste verjaarfeest gevierd heeft en bracht hulde aan zijn ijver, en hoopte, dat de jubilaris nog vole jaren in het belang der gemeente mocht werkzaam zijn. De heer Colijn bedankte den voorzitter voor zijn goede wenschen. en gaf te kennen dat hij, met het oog op zijn leeftijd, niet zoolang meer het gemeentebelang zal kun nen dienen, en dit aan jongere krachten zal moeten overlaten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot dc voorzitter de vergadering. Wassenaar. Gemeenteraad. Voorzitter, de burgemeester. Afwezig zijn de heeren J. Mansvelt, L. A. F. Prins, J.-C. Vogels en Th. II. Vogels. De notulen worden zonder opmerkingen gearresteerd. Mededeeling wordt gedaan van enkele goedgekeurde raadsbesluiten. Dankbetuiging van Mej. Remmerswaal voor de toegekende subsidie Badhuis. Proces-verbaal van opname der boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. Verslag arbeidsbemiddeling cn PI. Com missie van Toezicht op hel Lager Onderwijs zullen bij de leden circuleeren. Naar aanleiding van een verzoek lot vast stelling van een verordening op dc wiel- bandbreedle, wordt voorlezing gedaan van den brief van Ged. Stalen. Volgens dit Col lege is de gemeente niet bevoegd ccn zooda nige verordening ie maken. De heer Drop wil Ged. Staten bewerken, opdat zij een dergelijke verordening uitvaar digen. De voorz. wijst cr op, dat Burg. en Weth. die reeds in overweging hebben ge geven, waarop de mededeeling voor kennis geving wordt aangenomen. Mededeeling geschiedt van de bestrating en rioleering van het Tuinpad. Gegund aan D. van Stuivenberg. liet vernieuwen sluis en brugdek in den Rijndijk is opgedragen aan G. Yperlaan le Voorschoten. De bouw van de U.L.O.-school is nog niet gegund. Inlichtingen omtrent den laagsten inschrijver zijn goed. Alleen is gevraagd een anderen borg aan le wijzen. Voorgesteld wordt le gunnen als aan voorwaarde wordt voldaan. De heer C. C. van der Ivroft vraagt, waar de opvolger van den laagsten inschrijver e£n iDgezetene is, het werk aan hem te gunnen, wanneer de laagste inschrijver geen op dracht krijgt. De voorzitter wil dc beslissing dan weer

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9