PUROL er op! O. 20235. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 1 Maart Derde Blad. Anno 1926. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Katwijk. Bij de Vrijdag ten Gemeente- lize gehouden aanbesteding van liet lossen i vervoeren van materialen, benoodigd )or het te maken trottoir aan den Noord- oulevaid waren ingekomen 2 biljetten en el van T. Schaap voor f786.08 en M. F. haap voor f 615. Het werk is gegund aan n laagsten inschrijver. Katwijk-aan-Zee. Zondagmorgen voor ■rklijd werd de Zuidstraat in rep en roer Ibracht doordat men een begin van brand instalecrde in het reederijpakhuis van den eer Jac. Ouwehand, staande op de Zuid raat achter de Nieuwe Kerk. Het bleek, at een ton, waarin de boetsters en andere erklieden het afval werpen en welke op tD der zolders stond, door onverklaarbare >rzaak met vuur in aanraking was geko- jen, waardoor de inhoud van dien ton in rand gegaan was en zelfs al een gat in en zolder was gebrand. Men was spoedig met een minimax ter laalse, waardoor het vuur in den aan- ang gestuit werd. De spoedig aangerukte oombrandspuit behoefde geen water te even. Van de trawlvisscherij kwamen Zater- te IJmuiden aan de markt de loggers W 23 met f 955 cn KW 25 met f 588 be- imming. Noordwijk. De logeergasten-belasting. Een pensionhouder schrijft ons: 5 der te behandelen stukken der der gemeente Noordwijk: Er: lel tot het invoeren van een z.g. logeer- l-tenbelasling. heeft al heel wat stof opge laaid, maar toch meen ik goed te doen al- lorens onze vroede vaderen morgen hier rer moeten beslissen, mijne meening (en sla werkelijk niet met mijn meening al en) hiereven te moeten uitspreken. Iedere >meente heeft zijn bijzondere belangen; K) heeft b.v. Rotterdam zijn havenbelangen msterdam niet alleen zijn havenbelangen, laar ook zijn toegangswegen zoowel te land 9 te water, waar vooral aan waterwegen norme sommen in den vorm van subsidie orden geofferd, b.v. verbreeding Noordzee- anaal. Dit laatste om een goede verbinding hebben met den Rijn. om Rotterdam wat f te snoepen. Weer andere gemeenten ma- en industrie-terreinen gereed enz. enz. Nu al niemand ontkennen dat het een groot elang voor Noordwijk is, om vreemdelingen ier te krijgen. Alle zeilen moeten worden ijgezet om hier steeds meer vreemdelingen i krijgen omdat niet alleen het gemeente- esluur daar belang bij heeft, maar min- lens 65 pCt. van de bevolking van Noord- ijk tot in alle lagen toe. Maar wat doet nu et gemeente-bestuur van Noordwijk, gedu bde de laatste jaren?Men oqrdeele zelf I En ira nu de kroon op het werk te zetten: Kur- axe wat natuurlijk de meeste gasten zal af- ichrikken en wat tegelijk de andere badplaat en zullen uitbuiten, door er op te wijzen dat ij h u n geen Kurtaxe is. Genoeg: minder asten, onderling meer concurrentie, dus liets verdienen, niets meer bouwen of op- nappen, meer werkeloosheid, bij de nering- loenden minder koopen, half betalen of aisschien heelemaal niet. Onze perceelen uilen dan geen waarde meer hebben en de tiuwgrond evenmin enz. enz. Nu mag dit Hes erg pessimistisch lijken, de genoemde ezwaren zijn heusch niet denkbeeldig. Een lein staaltje b.v.: in een naburige bad- laals (waar nog al veel villa's zijn) vroeg el toenmalige gemeentebestuur een be- cheiden bijdrage in de gemeentekas van e forensen. Maar die bescheiden bij- ■age bracht f 80.000 op. Nu ech- r het tegenwoordige gemeentebestuur an de forensen het volle pond vraagt is in ikele jaren die f 80.000 geslonken tot 10.000; ziedaar de resultaten van vreemde- ngen-belastingheffen. Mijn meening is dan pk dat een eventueele Kurtaxe voor Noord wijk een zeer groot nadeel zou betcekencn. Noordwijk"Binnen. Donderdagavond rad de sluilingssamenkomst plaats van den razaar, die door de Chr. Meisjesver. ten Iehoeve van de Bewaarschool en 't Gebouw an Chr. Belangen was op touw gezet Na- at den ganschen avond nog een gezellige rukte in de beide zalen van het gebouw ad geheerscht en nog velen hun geluk adden beproefd of hun inkoopen hadden werden ten slotte de nog resteeren- goederen bij opbod verkocht Dit laatste lam nog heel wat lijd in beslag, zoodat ket middernachtelijk uur reeds overschre- len was, alvorens Ds. Van Haaften gele vond het slotwoord te spreken. In slotwoord deed hij nog eens weer uit dat het initiatief tot het houden van bazaar van de Chr. Meisjes-Vereen, was litgegaan en hoe die vereeniging daardoor feloond had, naast „de armen" der ge beente, waarvoor zij haar wekelijksche sa- nenkomslen houdt, ook nog verdere belan den te willen behartigen. Voor het brengen ran „dank" werden geen bijzondere na- ben genoemd, omdat dan wel „een begin" baar moeilijk „een einde" zou te vinden Ijn. Als uitzondering werd echter 'n woord ericht tot den heer J. Tusing, die zich mei ^en heer A. v. d. Boon zoo bijzonder vcr- 'ienstelijk had gemaakt, terwijl naast B. de Jonye, die het werk van Tusing nog een Allang overnam, ook Not. Wagemaker l'erd dank gezegd voor zijn vriendelijke Welwillendheid belangloos den verkoop der Coederen te hebben willen leiden. De spre- :c't sprak zijn blijdschap uit, dat het ver loop van den bazaar zoo heel gunstig waj Eeweest en dat geen enkele wanklank was gehoord. Hierna werd de bazaar, waarvan de talrijke bezoekers ongetwijfeld een hoogst pngenamenn indruk behouden hebben, .voor gesloten verklaard. De brulo-opbrengst van den bazaar be haagt naar wij vernemen ruim f 1800. Noordwijkerhout. De afd. Noordwijker- pout van den R.-K. Volksbond zal deelne men aan „Den Stillen Omgang", welke op 20 Maart ('s nachts) te Amsterdam gehou den wordt. Auto-bussen zullen de pelgrims naar Haarlem en desgewenscht ook naar Amsterdam vervoeren, waar de afdeeling zal samenkomen in de R.-K. Kerk op het Bagijnliof. Het aantal deelnemers zal tal rijk zijn. In geheime zitting van den gemeen teraad werd op voorstel van weth. Oost- dam besloten, aan de Rijks- en Gemeente politie ieder een gratificatie toe te kennen voor betoonden ijver inzake den bekenden bloembollendiefstal. Aan den heer Jo van Dijk wordt eveneens een souvenir aange boden voor bewezen diensten. Oegstgeest. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje Alida, d. van G. T. van Leyden en A. van Sleijn Josef Johan, z. van J. Kwak en E. Schade Gijsje, d. van H. Binnendijk en C. W. v. d. Gugten. Overleden: E. M. Appelman 64 jr.. wede. C. P. de Roeper Aa. Ma. Englebert 9 jr. Ma. Boes, 5 maanden S. Bijdebeek 64 jr., echtgen. L. van DuurenTha. A. Be- rendst 9 jr. H. G. Lefeber. 82 jr. wed. E. v. Meulen Vrijdagmiddag zijn door de politie al hier niet minder dan 21 bestuurders van auto's bekeurd, wegens overtreding der maximum snelheid, in deze gemeente. Rijnsbuig. De boomen aan de Sandt- laan zijn Vrijdag van Gemeentewege ver kocht. De opbrengst bedroeg f 351. Sassenheim. Burger 1. Stand. Geb.: Martinus Adrianus Gerardus, z. van J. A. Zwaan en H. M. v. Dorp. Geertrui, d. van L. v. Leeuwen en J. G. W. Ie Grand. Overl.: Herman, 7 mnd., z. v. A. v. Zonne veld en J. Besselaar. Geertruida Elisabeth 20 jr., d. van W. Staring en G. H. Schalk. Getr.: P. Duijm, 22 en B. Molenaar, 23 j. Loop der Bevolking. Inge schreven: Mej. G. Nied, van Lindeldorf. Mej. TI. Heij van Utrecht. W. G. M. Bre- ^dius van Budapest. Mej. A. A. van Muijen 'van Katwijk. J. C. v. d. Horst en gezin, van Den Haag. Vertrokken Mej. W. A. Haver naar Lisse. Mej. H. Welling naar Woubrugge. Mej. G. Stutvoet naar Veur. A. F. v. Wijngaarden naar Nieuwkoop. J. Smid naar Vreeswijk. A. de Hoog en gezin naar Rotterdam. J. v. d. Zee en gezin naar Voorhout. Voorschoten. Circa 4 u. Vrijdagmiddag arriveerde ds. J.G.Steenbeek Jr. met de meis jes en jongens uit Neerbo9ch en waren reeds verscheidene vrienden in het Gebouw v. Chr. Belangen aanwezig om hun pleeg kinderen voor één dag te verwelkomen. Verscheidene personen hadden zich opge geven en waren er feitelijk pleegkinderen te weinig. In een oogenblik tijd was de vriend schap gesloten en trok men huiswaarts. Om 8 uur 's avonds had in de Ned. TIerv. Kerk een samenkomst plaats waarin het zangkoor van Neerbosch onder leiding van den heer G. P. W. Alphenaar zich even eens zou laten hooren. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Onder de aanwezigen waren o.m. verscheidene personen uit omliggende gemeenten, enkele oud-weezen en de heer Snoeck Ilenkemans. Nadat de aanwezigen hadden gezongen Ps. 68 vs. 3a en 16b, opende ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv. predikant alhier, deze samenkomst met gebed en deelde hij in zijn openingswoord mede, dat het zangkoor, be staande uit 14 meisjes en 14 jongens reeds een week van huis was en dankte de aan wezigen voor de groole opkomst. Toen was de beurt aan het zangkoor en werden een drietal lioderen „Gij Herder Is raels", „Kerstnacht" en „De goede Herder" gezongen. Vervolgens deelde ds. J. G. Steenbeek Jr. een en ander mede over den arbeid onder de weezen, over het leven in Neerbosch in zijn verschillende afdeelingen, waarbij hij vooral deed uitkomen, dat zoowel jongens als meisjes werden opgevoed tot degelijke personen in de samenleving, terwijl ook na het verlaten van „Neerbosch" de band blijft bestaan. Hierna liet het zangkoor zich weer hooren met „Lofzang", Avondlied" en „.Psalm 42". Alvorens het zangkoor de laatste liederen van het programma zou uitvoeren, dankte ds. J. G. Steenbeek Jr. in de eerste plaats ds. II. P. Fortgens voor zijn goede zorgen aan de voorbereiding besteed en vervolgens allen die hiertoe hadden meegewerkt. Ds. H. P. Fortgens vertolkte de gevoelens der aanwezigep. Nadat allen staande hadden gezongen Gez. 180 vs. 1 ging men voldaan huiswaarts Tijdens de samenkomst werd gecollecteerd voor „Neerbosch". Burgerl. Stand. GeborenHen- drika Theresia Johanna, D. van A. van Lc-cuwen en C. C. van der Kroft. Warmond. Huldiging van den heer TegelaarJv Het was hedenmorgen in de omgeving van de kalkovens te bemerken, dat er iels bijzonders was, want van verschillende wo ningen woei de driekleur. Het was n.l. op dezen datum 25 jaien ge leden, dat de heer A. Tegelaar, kalkfabri- kant en handelaar in bouwmaterialen, in de zaak zijns vaders kwam, welk feit niet zoo maar zou passeeren. Tiet personeel verscheen dezen morgen niet als andere dagen in werkkleedij, en had zich tegen halfnegen in het kantoor ver- eenigd, dat door bloemen enz. in feestge waad was gestoken om den jubilaris te ont vangen. Behalve het personeel, waren ook de echlgenoote, zoon en dochter van den jubi laris aanwezig, toen deze verscheen, en na begroeting, door den bedrijfsleider en chef, de heer G. Zwaan werd toegesproken als volgt: Hooggeachte Patroon, Het is mij een eer, U, mede namens Uw personeel te mogen gelukwenschen met de herdenking van het feit, dat U heden voor 25 jaar in de zaak van wijlen Uw va-, der werd opgenomen. 1 Drie van ons waren toen reeds aan de fabriek verbonden, terwijl ik een tiental ja ren later bij U in dienst trad. Wij allen we ten echter, dat de zaak toentertijd nog van kleinen omvang, gedurende die 25 jaren onder Uwe leiding steeds in bloei toenam een belangrijke hoogte heeft bereikt. Voorzeker is dit in hoofdzaak te dankerl aan Uw beheer en aan Uw goed inzicht als koopman, maar bovendien heeft de wijze waarop U met Uw personeel weet om te gaan, hierin een niet onbelangrijke rol ge speeld. In die 25 jaar, welke achter ons liggen, heeft U zich als een goed en humaan pa troon doen kehnen, die met zijn volk en hunne gezinnen medeleefde en ons, zoo noo- dig, in particuliere en andere aangelegen heden, met raad en daad steunde. Uw wijze van optreden tegenover ons, was een prik kel, niet alleen om onze plicht te doen, maar wij kregen hart voor de zaak en leefde er in mee en ditkwam niet alleen ons, maar in de eerste plaats de zaak ten goede. Van harte hopen wij dan ook, dat U nog jaren lang onze patroon zult blijven en dat de zaak steeds in bloei zal blijven toenemen. Den wensch uilsprekend, dat U, en Me vrouw er nog eens getuigen van zullen zijn, dat Uw zoon onder gelijke omstandigheden zijn zilveren patroonsfeest viert, biedt ik U hierbij een tegeltableau aan, wat U wel als aandenken aan dezen dag en als een klein blijk onzer waardeering zult willen aanvaar den. Hierna werd door spreker het tegeltableau aangeboden, dat in keurige lijst gevat, een magnifieke afbeelding geeft van de fabriek, kalkovens, opslagplaatsen en bijgebouwen. De uitvoering door de porceleijne flesch te Delft verdient lof. De jubilaris, voor wien deze verrassing even onverwacht als aangenaam bleek, richtte zich hierna tot zijn personeel, om zijn dank uit te spreken voor dit blijk van ach ting en waardeering, dat hij op zeer hoogen prijs stelde, en waar er reeds zoovelen reeds jaren lot zijn tevredenheid in zijn dienst wa ren geweest, hoopte hij dat zij ook nog vele jaren tot eigen tevredenheid in het bedrijf zouden werkzaam blijven, om mede te werken tot nog grooter bloei van bedrjjf en handel. De jubilaris hoopte ook, dat men in de toekomst z'.ch ook stoeds voor andere zaken tot hem zou wenden, opdat hy kon blijven medeleven met allen, zooals hij tot nog too gedaan had. Speciaal wendde de jubilaris zich daarna nog tot de schippers P. Ouwe- hand, P. Verhoog en J£, Ravensbergen, die vandaag ook 25 jaren bij hem in 't werk waren geweest. Door het dochtertje van den jubilaris werd daarna een fraai bloemstuk aangeboden, waarna liet dochtertje Gerry van den lieer Zwaan een mooi bouquet overhandigd-?, ver gezeld gaande van een lief toespraakje. Van den jubilaris en huisgeciooten, en het geheele personeel werd hierna een foto genomen, waarmede het eerste gedeelte van den feestdag was afgeloopen. Later in den voormiddag werd het per soneel ontvangen op de villa „Gerbha", waar het in een genoeglijk samenzijn werd onthaald en ieder een enveloppe werd over handigd, waardoor ook het personeel een aardige feestdag werd bereid. Van alle zijden kwamen verder op den dag gelukwenschen en bloemen in, in aller lei vorm, en de in den namiddag op huize „Gertha" gehouden receptie, was reeds vroeg in den middag druk bezocht door familie, kennissen en personen uit verren omtrek. Het geschonken 'tableau Week daarbij een eereplaats te hebben gekregen. Wassenaar. Burgerl. Stand. On dertrouwd: H. J. Donkers en (J. O. Barn- hoorn. GeborenTheodora Adriana Maria, D. v. C. H. Parlevliet en H. J. van der Sman. Jan Hendrikus, Z. v. G. Boverhof en E. L. van Sierenberg de Boer. Hendri kus, Z. v. G. L. Knijnenburg en A. M. van Kuijen. Lj'dia, D. v. C. P. van den Endo en G. Hartog. Cornelia Maria The- rosia, D. v. G. Ruijgrok en C. A. Remmers- waal. Gretha, D. v. G. Buitelaar en A. Breedijk. Petrus Hendrikus, Z. v. J. J. A. Bakker en A. Voorham. OverledenHermanus van Wissen, wedr. van C. Westgeest 84 j. Gerardus Jacobus van der Holst, 5 m. Hendrik Jan Dron- kers, ongeh. 30 jaar. Johaüna Catharina Hogewoning 4 m. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdag 3 Maart a.s. des voormiddags 11 uur. Agenda1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Wijziging begrooting dienst 1925 en 1926. 3. Opheffing borgtocht voor malig kassier-boekhouder Gasbedrijf. 4. Voorschot op de vergoeding art. 101 Wet L. O. aan bijzondere scholen. 5. Subsidie tuinbouwcuraus. 6. Vaststelling huurprijs woningen en garages in het stalgcbouw bij de Paauw. 7. Vaststelling terreinen voor open en gesloten bebouwing, ter uitvoering van de artt. 5. 6, 9 en 10 der Bouwverorde ning en aanwijzing der bouwstratcn. 8. Vaststelling jaarwedden opzichter over de werklieden, technisch ambtenaar in alge- meenen dienst en concierge politiebureau. 9. Benoeming opzichter over de werklieden. 10. Benoeming van een technisch ambte naar in algemeenen dienst, li. Vaststelling verordening natuurmonumenten. 12. Vast stelling pensioensgrondslag ambtenaren. Door B. en W. wordt voorgedragen ter benoeming als opzichter over de werklieden de heer A. van Nes alhier, en tot technisch ambtenaar in algemeenen dienst de heer J. C. Bolten te 's-Gravenhage. =-• Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan thans ingeschreven 5 losse werklieden, 4 grondwerkers, 1 tuin der, 1 timmerman, 1 schilder, X amid, X boekdrukker* Zoeterwoude. Dezer dagen werd In het Patronaatsgebouw aan dein Schenkelweg al hier, de algemeens ledenvergadering, gehou den van de R.-K. Vereeniging „Het Wit- Gele Kruis". De vergadering was slecht bezocht; slechts 31 leden waren aanwezig. De vooratter, de heer O. H. de Boer, spreekt een openingswoord. Door den secretaris wor den de notulen gelezeo der vorige vergade ring. die onveranderd worden goedgekeurd. Daarna doet hij mededeeling van het jaar verslag. Het aantal leden steeg van 27 tot 314. Gehouden werden in 1925 twee al gemeen© en tien bestuursvergaderingen. De Koninklijke goedkeuring op de statut u werd verkregen, nadat te voren de Bisschoppe lijke goedkeuring wa3 verworven. Een finan- cieele schikking werd getroffen betreffende de kas der oude vereeniging „Het Groeno Kruis", der t.b.c.-bestrjjding' en die van net Wit-Gele Kruis. Een gehouden collecte heeft opgebracht ten bate der t.b.c.-bestr^diug f 18.80. Verder heeft het bestuur geconfe reerd over het oprichten van een moeder- cursus, waartoe t.z.t. zal worden overgegaan. Verder vermeldt het verslag, dat de wijk zuster in het afgoloopen jaar hot diploma -voor t.b.c. huisbazoekster had verworven en dat zij in totaal 2656 bezoeken bjj 52 patiën te! hoeft afgelegd, terwijl voor wat de t.b.c.-bestrijding betreft voorts nog door haar werden bezocht 11 gezinnen, waarin 15 patiënten. Vervolgens brengt de penningmeester het financieel verslag uit. De uitgaven hebban bedragen f 2560.0k5V2; de ontvangsten f2106; het verlies (waaronder begrepen de afschrij ving op de materialen) f454.12. Het kapitaal der vereeniging is per 31 December j.I. gTOot 12015.161/?. De vereeniging heeft in het afgoloopen jaar beschikbaar gesteld voor ae t.b.c.-bestrijding uit eigen middelen een bedrag van f 121.19. De rekening cn ver antwoording van de t.b.c.-bes trading sluit in verband daarmede in ontvangsten en uitgaven beide met een "bedrag van f 1535.99. Onder de ontvangsten staan vermeld da na volgende subsidics:het Ryk f540; de ge meente f400; de Provincie f420; de Prov. Var. £36. Bij de uitgaven komt o.a. voor eer post voor aankoop verplecvnfl-smatcrlaal van f912.04. Vervolgens werd bij monde van dm heer O. W. de Jong, die met nog een tweetal heeren de commissie van onderzoek heeft uitgemaakt, namens die commissie mede gedeeld, dat de administratie van den pen ningmeester in orde is bevonden en dat derhalve tot goedkeuring der ingediaade rekening wordt geadviseerd. Z. h. s. wordt aldus besloten. Uitgebracht wordt dan een verslag be treffende de t.b.c.-bestrijding in 1925. Er werden bezocht 11 gezinnen met 15 patiën ten; er worden afgelegd 281 bezoeken, ter wijl in 4 gezinnen door de Provinciale hu i.c. bezoekster controle-bezoek gebracht werd. Voor de gezinnen, waar het ubedig was word door de huisbezoekster hulp ge vraagd bij de St.-Vincentius Vereeniging en het R.-K. Armbestuur, waar niet eenmaal tevergeefs werd aangeklopt. Bovendien ver zamelde de wijkzuster bjj eenige gezinnen een bedrag in geld tot een totaal van f 67.80, hetwelk besteed werd voor bijvoeding van daarvoor in aanmerking komende gezinnen. Nog wordt uilgobracht een verslag dor controle-commissie, waaruit blijkt, dat de administratie der wijkzuster geheel in orde is bevonden. Nadat al deze verslagen zyn aangenomen, wordt overgegaan tot bestuursverkiezing. Voer zien moet worden in drie vacatures wegens periodieke aftreding. Op voorstel van den heer P. Beijk worden de drie aftre dende heeren, Kompier, J. van Leeuwen Aziu en J. Vlasveld, bij acclamatie herbenoemd. Mededeel ing wordt hierna gedaan, dat het bestuur alle moeite heeft gedaan om een religieuze zuster te krijgen, doch «laarn niet is mogen slagen. De desbetreffende ooi respondents wordt voorgelezen. Verder dat een linnenkast is opgericht ten behoeve der zieken. Door 3 gezinnen werd or al gebruik van gemaakt. Het linnengoed is gegeven en genaaid door inwoners. De begrooting voor de t.b.c. voor 1926 vordt vastgesteld op f975 in ontvangsten en uitgaven en die der vereeniging op f2390.89. Van de rondvraag wordt een karig ge bruik gemaakt. De kapelaan spreekt hierna een woord van aanmoediging, waarna de vcKT2itter onder dank aan allen de verga dering sluit. RECLAME. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en bij verdere Huidverwondingen. Het verzacht en geneest 1460 Leiderdorp. Vrijdagavond hield in het lokaal van den heer Ramaker aan de Lei- derdorpsche brug de vereeniging „Helpt Elkaar" de gewone jaarvergadering. De voorzitter, de heer K. Mol, opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen leden en herdacht vervolgens wat wijlen de heer J. Moraal vele jaren als voorzitter voor de vereeniging was ge weest en zeide, dat zijn werk en arbeid steeds in dankbare herinnering zal blijven. Do notulen werden goedgekeurd. Hierna werd door pen penningmeester verslag uit gebracht. De inkomsten hadden bedragen f482,60, de uitgave® f381,76; saldo f 100.84 Van de verplegingsarlikelcn hadden 46 pa tiënten gebruik gemaakt. Besloten werd om f 125 vast te stellen voor aankoop van nieuwe verplegingsartikelen. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren A. van Leeuwen Az., K. Mol en A. Rijnsburger. Ter tafel werd gebracht punt G van de agenda, bespreking wijkverpleging. De voorzitter zegt, dat dit een aangelegenheid is, die sedert jaren bij de Vereeniging aan-. hangig is, doch hoofdzakelijk om financieeïe redenen niet tot werklijkheid is geworden. Naaf aanleiding van een op de jongste jaar vergadering van de vereeniging van Zicken- huisverpleging gegeven advies, dat verschil lende alhier zijnde corporaties eens zou den bespreken of dit mogelijk zou zijn, vraagt de voorzitter hierover het oordeel der vergadering, daar dit naar zijn mec- ning meer dan van anderen op den weg ligt van „Helpt Elkaar", omrede deze vereeni ging sedert 24 jaar in deze richting werk zaam is. De lieer Van der Beek zegt het te betreuren, dat dit punt op de agenda is geplaatst, daar de Ziekenhuisverpleging het besluit heeft genomen om pogingen daartoe aan te wenden, al erkent hij dat het meer op den weg van „Helpt Elkaar" ligt. Na eenige discussie zegt dr. De Bruijn, dat het er weinig toe doet, wie of hier het initiatief neemt om lot Wijkverpleging te geraken. Er zal toch een nieuwe vereeniging in het leven moeten worden geroepen. Hij advi seert om dit dan nu te doen uilgaan van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Na eenige bespreking brengt de voorzitter dit in stemming en wordt besloten het ad vies van dr. Bruyne op te volgen. Bij de rondvraag wordt de vraag gcop- perd of er niet van afgeweken kan worden om legcncandidaten te stellen voor be stuursleden. De Voorzitter wijst er op, dat dit niet gaat zonder reglementsherziening. De vergadering wordt daarop inet dank aan de opgekomen leden gesloten. Leimuiden. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester dezer gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd, en onder dankzeg ging aan den secretaris, ge teekend. De voorzitter doet o.m. modedeeling dat zijn ingekomen twee verklaringen van het hoofd der openbare lagere school alhier en van den onderwijzer van bijstand dier school, betreffende vaststelling van den pensioengrondslag. De heer C. P. van der Broek wensclit de pensioengrondslag van af 30 Juni 1922 ge handhaafd te zien op f 3610 en de heer Van Loon op f 2670. De Raad stelt beide pensioengrondslagen vast, overeenkomstig bovengenoemde be-i dragen. Tevens is ingekomen een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, inhoudende do modedeeling, dat geen aanleiding aanwezig is voor vermindering van den aftrek, die op de jaarwedde van den burgemeester dezer gemeente wordt toegepast wegens het be wonen van een huis der gemeente. De voorzitter merkt op, dat door voorle zing van dit schrijven voldaan is aan het verlangen van Ged. Staten dezer provincie. In behandeling komt punt 3 van de agen da en wel; Rapport van het Qentraal-Bur. voor verificatie en financieeïe adviezen der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten te 's-Gravenhage. Op 18 Februari j.I. heeft ten kantore van den gemeente-ontvanger een kasopname plaats gehad door B. en W., bijgestaan door een accountant van bovengenoemd Bureau. Naar aanleiding van die kasopname is door bovengenoemd Bureau het navolgende rapport ingezonden: „Wij hebben de eer u te berichten, dat op 18 Februari j.I. werd opgenomen de kas van den ontvanger uwer gemeente. De processen-verbaal van kasopneming werden bereids ingezonden. De uitgaven werden gestaafd door behoorlijk opge maakte bevelschriften van betaling. De ont vangsten werden gecontroleerd aan de hand van de desbetreffende bewijsstukken. Hier bij bleek, dat de ontvangsten op de juiste wijze zijn verantwoord. Het saldo bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd vergeleken met de overgelegde bescheiden en accoord bevonden. Hierbij wenschen wij echter op te merken, dat het kladstaatje, waarop de transacties met genoemde Bank werden aangeteekend, zal moeten worden vervangen door een net rekening-courant boek. Ter zake van de gelden, welke per kohier worden ingevorderd maakten wij de volgende aanteekeningen. Verlichlingsbelasting 1925. Kohier, groot f2189,55 72- Ontvangen tot cn met 18 Febr. 1926 f 119.54. Nog te verantwoorden f 1070,0172. Het kohier is 9 Nov. 1925 door den Raad vastgesteld. Blijkens aanteeke- ning moet voor 31 December 1925 het ver schuldigde betaald zijn. De ontvanger deel de ons mede, dat hij ten opzichte van het bedrag ad f 1070,01'/i nog niet tot vervol ging is overgegaan. Schoolgeld R.-K. school. Kohieren groot f 2010.25. Ontvangen tot cn met 13 Fe bruari 1926 f 1177.15. Nog te verantwoor den f833.10. Met vervolging is nog geen aanvang gemaakt. Ter zake van. ontvang sten wegens vroegere dienstjaren zij op gemerkt, dat tot en met 18 Februari 192C aan achterstallige inkomsten is ontvangen een bedrag van f 5J9. De restantlijst, over gelegd bij de rekening 1924 bedraagt f 6900.15V6, hiervan gaat af als ontvangen f 513 en afschr ijving pacht Rietland f 500 in totaal f 14)19. Restant f 5941.15Vf>- Van dit bedrag -zal een groot gedeelte oninbaar blijken, t/ërwijl ook de noodige afschrijvin gen zul>en moeten worden toegepast. Wij achten het noodzakelijk, dat thans eens definitief wordt vastgesteld, welke pesten verhaalbaar zijn en welke als onin baar zullen moeten worden voorgedragea. Voor zooveel de bedragen te verhalen zijn, zal de ontvanger voor een spoedige inning moeten zorgdragen. De Voorzitter deelt verder mede, dat be halve die kasopname ook nog een kasop name heeft plaats gehad door Ged. Staten dezer provincie en wel op 13 November 1925. Op dien datum vorschecn een hoofd ambtenaar met een ander ambtenaar van het Gouvernement ten kantore van den Ge meente-ontvanger om een controle te hou»

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9