Jo. 20235. MAANDAG 1 MAART DE VUILVERBRANDING. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. Anno 1926. LAD if PRIJS DER AD VERTE NTIEN: 30 Gts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags BO Ctsbij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven '10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordtlndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: A Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week l'.'.OWl1.* K 0.18, Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" uiff. 0,18, Franco per post ƒ2.36 4* portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wat Schaerbeek deed. In aansluiting op onze vorige artikelen zij hier nog het antwoord vermeld dat de I gemeente Schaerbeek, waar voor het ver- I yocr van vuil van den trein gebruik Wordt gemaakt-, heeft gegeven. Het luidt als I .volgt le. Wij begonnen Mei 1922. 2e. Het vuil wordt ongesorteerd per spoor I vervoerd naar de Kempen, plm. 90 K.M. I ver, in hoofdzaak in de omgeving van I Brasschaert en Limmel. 3e. Per dag worden 627 wagons a 20 ton yervoerd, hetgeen tot nog toe zonder de Iminste stagnatie geregeld heeft kunneD geschieden, zoodat nimmer eenige iwïjfel is gerezen omtrent de volstrekte ze- f ierheid, dat de vuilafvoer iederen dag op deze wijze kan plaats vinden. 4c. De geladen wagons zijn noch geslo ten noch afgedekt en veroorzaken aan het station Schaerbeek, noch op de plaats van jditlading hinder door Btank, stof enz. 5e. De Belg. SpoQrwegmij. heeft op kos ten van de gemeente een afzonderlijke laad plaats voor heb vuil gebouwd, waarvan bo yendien een jaarlijksche huur wordt be taald, terwijl bij eventueele verandering jran afvoersysteem de gemeente de waarde irim de laadplaats volgens taxatie wordt jiitbetaald. 6c. Sedert den aanvaDg heeft een parti culier met de gemeente de afneming van het vuil gecontracteerd. Deze zorgt voor alles, heeft een contract met de Belg. Spoorwegen, controleert het gewicht van pflading der wagons en van den afvoer, zooals die o n gesorteerd wordt ingeladen. De laadplaats is niet overdekt en ver oorzaakt niet den minsten' hinder. De ge- ïDccnte is dus van alles af, tot en met de inlading, die zoo vanuit de vuilniswagens geschiedt. 7e. De gemeente betaalt aan den afne mer thans 7 francs per ton afgevoerd fruil 8e. Schaerbeek had op 1 Jan. 1925 een zielental van 107.304. 9e. Met het vuil worden heidegronden in Ue Kempen ontgonnen ,cn over de uitkom sten hiervan is men zeer tevreden. Het ver voer per spoor is gebleken een zeer prac- iisch en zeker systeem te zijn. 10e. De Gemeenteraad van Schaerbeek i§* 'per ingenomen met het stelsel en denkt er §iet aan een anderen weg te bewandelen, aar deze veel duurder zou uitkomen. Texicrinek van het Nieuwe Testament. Hedenmiddag heelt prof. dr. D. Plooij, be noemd hoogleeraar aan de Universiteit te Amsterdam, zijn ambt aanvaard met een rede in de Aula van het Universiteitsgebouw, gehield: „Texlcriliek van het Nieuwe Testa ment". Prof. cfr. D. Floaij. Texlcriliek, speciaal lextcritiek van het Nieuwe Testament beeft Jen naam een vrij dorre lak van wetenschap te zijn, aldus ving spr. aan, subtiel in haar methoden, a-rij poover in haar resultaten, die niet in ■overeenstemming schijnen met den omvang rijken arbeid daaraan besteed. Toch is deze naam onverdiend, meent spr. Wij hebben fhier te Joen met de oudste documenten van het Christendom, grondslag en uitgangs punt van alle historisch onderzoek van het oudste Christendom, bovendien met ge schriften, die de eeuwen door voor duizend maal duizenden de bron zijn geweest van Iroost in leven en in sterven. Het Nieuwe Testament is ten slotte niet anders dan het oudste getuigenis omtrent Jezus den Heiland, itrien te kennen het leven is. Er is ook echter nog een andere zijde aan do studie der texlcriliek alleen die van rlassificeeren der varianten en vaststellen van don oorspronkelijken lexl. In de varian ten vinden wij den neerslag van geestelijke slroomingcn, bepaaldelijk in de oudste Christenheid, waaromtrent ons overigens slechts zeer spaarzame gegevens ten dienste staan. De belangrijkste van deze varianten vinden wij in den „Westerschen" of beter Syrs-Latijnschen texl, een text afkomstig uit eenvoudige kringen in de oude Christen heid voor wie niet het Grieksch maar Sy- risch of Latijn de moedertaal was. Spreker geeft enkele voorbeelden van deze varianten. Het mndl. Diatessaron heeft in het „Onze Vader" in plaats van de bede: leid ons niet in verzoeking, de vorm: En begeeft ons niet in onze bekoringen", een leziDg die den aanstoot poogt weg ie nemen die gelegen geacht werd in de ge- gedachte dat God het zou zijn die ons ver zoekt (Jac. 1: 13). Op andere wijze werd door Marcion de moeilijkheid ondervangen die in zijn Evangelie den vorm gaf: „Laat niet toe dat wij in verzoeking worden ge leid", een vorm die sinds dien bij tal van weslcrsche kerkvaders gevonden wordt. In plaals van ons „dagelijksch" brood feest Hieronymus in de Vulgaat: ons „bo vennatuurlijk" brood („panis supersubstan- tialis"), waarmee gedoeld werd op Hem, die als het levende brood uil den Hemel is neer gedaald. Van grool praehislorisch belang is de lezing in het Lucas Evangelie, die in de plaals van den echten text: „Gij zijt mijn Zoon, in U heb ik mijn welbehagen gehad", den vorm geeft: „Gij zijt mijn Zoon, heden heb ik U gegenereerd" (Ps. 2: 7). Deze variant hangt samen met het apocryphon, dat bij den doop van Jezus een intens licht op den Jordaan verscheen. Beide varianten vinden hun oorsprong in de oud Christelijke voorstellingen omtrent den doop als „weder geboorte" en als „verlichting". Een variant van bepaald docetische strek king is de weglating van 43 uit Lukas 22, die in tal van handschriften en vertalingen voorkomf. Al deze en dergelijke varianten zijn ech ter slechts voorbeelden van sporadische textwijziging. Daarnaast staan echter twee reeksen varianten, die op een meer of min systematische correctie van den text in bepaalden zin wijzen: De ascetische en de anti-Judaïstische. Er werkten in de oud- Christenheid sterke ascetische tendenzen. spanningen, die wij ons moeilijk le groot kunnen voorstellen. Marcion cischle ver breking vat bet huwelijk voor ieder Chris ten. Totianus daarentegen, ofschoon de acte der procreatie verwerpend en verbiedend. handhaafde liet huwelijk als zuiver gees telijk verband. Het irindl. Diatessaron be vat daaromtrent een merkwaardige variant. In Mc. 19 3 v., Mc. 10 2 v. spreekt Jezus over de instelling van hel onver- breeklijk huwelijk naar Gen. 2. Met mndl. Dialessarron echter voegl daarin n woord Adam in. en zegt daarmede, dat wel het huwelijk door God is ingesteld, maar dat de „vleeschelijke" vcreeniging van man en vrouw gedachte van Adam is. Met deze op vatting over het huwelijk is Talianus de vader geworden zoowel van de Ascetische practijk der Syrische kerk als waarschijn lijk ook van liet kloosterleven in het Wes ten. In denzefldcn geesl wordt van Anna de profetes in sommige texlen gezegd, dat zij zeven dagen Gn plaats van zeven jaar) met liaar man geleefd had-, of zelfs volgens het Straatsburger van het mndl. Diatessaron, dat zij „in haar maagdom" zeven jaren met haar man had geleefd. Ook wijn- en vleeschonlhouding hebben haar sporen in den lext ook losgelaten. De wijn op de bruiloft le Kana ontbrak „Omdat er zooveel genoodigden waren". Johannes de doopcr at geen sprinkhanen en wilde honing, maar welk een milde honing. Er was in de O.-Chr. kerk ook een sterke anti-Judaïstische slrooming. Zij moge ver klaarbaar zijn, naar den geest van Christus is zij niet Jezus heefl geweend over Jeru salem, en een Slephanus, Petrus en Paulus zijn niet anti-Judaïstisch. Maar de anti- Judaïstische strooming in de oude kerk was er en werd ook na den val van Jerusalem gevoed door het antagmisme tusschen het oude jodendom en liet jonge Christendom. Ook hiervan vinden wij de sporen in de traditie van den (ext. De bede aan liet kruis: „Vader vergeef bun" Lk. 23 34 wordt weggeslagen door één reeks Grieksclie bandschriften en ver talingen. In de engelenboodschap tot de herders: „Ziet ik verkondig u groots blijd schap die al den volke wezen zal", wordt in den oud-Syrischen text en in liet mndl. Diatessaron 't woord volke veranderd in wereld' Spr. geeft nog eenige meerdere voorbeelden. Stelsclmatige revisie, gelijk die werd op gemerkt in ascetische en anti-Judaïstische varianten, wijst op-oen bepaalde revisor en op een kring, waarin de gerevideerde text gold. Er is slechts één man, die in dezen zóó grooten invloed had, n.l. Titia- nus. Wij kunnen wellicht met meer vrucht - li achter bepaalde textvormen bepaal. - personen te ontdekken, dan die textvor men te localisecren in bepaalde plaatsen, gelijk Slreter in zijn geniaal boek „The four Gospelo" heeft beproefd. Talianus komt thans in duidelijker trekken voor ons le slaan door zijn Diatessaron is bij de oud ste, voortreffelijke commentator van bet evangelie; en zelfs in zijn tendentieuze va- vianten is hij waard, dat wij naar hem luisteren. Met de gebruikelijke toespraken besloot spr. zijn rede. Watersnood-Comité. Bij het Watersnood-Comité zijn nog de volgende giften ingekomen: S. f 10; het boetestelsel op de bruiloft van Sophie en Frans f3.60; H. V. f 10; A. M. J. f 2.15; aannemersbond afdeeling Leiden f 100. Giften worden nog gaarne ingewacht hij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49 Leiden, postgironum mer 57471. Ned. Onderwijzers-Genootschap. Voor de afdeeling Leiden van het N. O. G. irad Zaterdagavond Mevr. Isbrücker uit Den Haag op. Hel weinig talrijke, maar be langstellend luisterende publiek werd ver gast op een lezing over „Esperanto". Het is voor bovengenoemde afdeeling een groole eer geweest, dat deze dame. die als specia liteit op dit gebied bekend staat voor haar heeft willen optreden. Het terrein der nieuwe wereldtaal wordt door haar volkomen be- heerscht en met groote overtuiging wist zij de rijke beteekenis van het Esperanto zoo wel op practisch taalgebied als op ethisch gebiod duidelijk voor oogen te stellen. Vooral voor de verbreiding der vrcdesgedachlc cn op het terrein der iniernalionaal-politicke gedachtenwisseling acht zij het Esperanlo van hot grootste gewicht; in de practijk heeft het op groote conferenties zijn nut reeds overduidelijk bewezen. Tenslotte werd de vergadering vergast op voorlezing van hel gedicht „Vrede" van Adama v. Scheltema, eerst in het Neder- landsch, daarna in het Esperanto, waarbij vooral de wonder-mooie klanknuanceering opviel. Nadat enkele aanwezigen nog vragen had den gesteld, mocht spr. bij monde van den voorzitter den warmen dank der vergade ring in ontvangst nemen. Als steeds hadden de afwezigen ongelijk; maar hier wel in zeer bijzondere male. Selakip „Fryslan". De vlag met de „pompe blcdden", de Friesche vlag, woei Zaterdag den gelicelen dag van het café „Zomerzorg". De oninge wijde heeft er misschien, voor zoover hij deze vlag niet kende met eenige bevreem ding naar gekeken, voor de leden van het Selskip en voor de overige bewoners van Leiden en omgeving, dhr-van Frieschen bloede zijn blies deze vlag verzamelen en veTlelde zij dat er een „bütcngewoane gearkomsle" zou worden gehouden. En ve len hebben van deze buitengewone bijeen komst genoten. De zaal was flink bezet en den geheelen avond klonken de Friesche klanken door de zaal. Want, de alhier woon achtige Friezen mogen goede Leidenaars zijn, in het dagelijksch leven van de ras- echle Hollanders niet te onderscheiden, ten zij misschien in de uitspraak van enkele medeklinkers, toch geldt voor hen nog altijl het woord van een hunner dichters: „FryslAn, Frieslan, dy forjitle. Scil ik earst yn 't fsjusire gróf. En Zaterdagavond was het „Fryslan hoppe!" Ilun naaste buren do „Grönnigers" waar van er ook een aantal aanwezig waren, deelden in de feestvreugde mee. Nadat een aardig orkest door Friesche wij zen (e spelen, de stemming er had inge bracht, opende de voorzitter, de heer Nijholl den avond met een hartelijk welkom in zui ver Fricsch uitgesproken, waarna het Frie sche Volkslied staande werd aangeheven en het „Frysk bloed tsjoch op" door de zaal da verde. Daarna had de opvoering plaals van het bekende looncelsluk in drie bedrijven van een der eerste nieuwe looneelschrijvers in Frieslnnd den lieer IJ. C. Schuitmaker ,,It Wunder", een stuk met prachtig geteekende karakters cn een mooie strekking waarbij, hoewel natuurlijk de humor niet ontbreekt daarin zijn de Friezen sterk maar toch de ernst predomineert. Het „wonder" dal er in wordt geleekend, is het onverwoestbare der liefde van een vrouwenhart, en hel diepe, hoewel tot aan hel uiterste voor de mcnschen verborgen leedals gevolg van miskenning en verwaarloozing dier liefde. De rollen, waaronder zeer moeilijke, werden uitnemend vertolkt. Het sluk is „ingeslagen" en uit het ap plaus dal na elk bedrijT en vooral aan het slot losbarstte sprak duidelijk het verlan gen: Sokke mar mear!" Dat er een cfternei doansje" op volgde cn dal na hel „iepeningskuierkc" de „skolsó trye" naar hartelust werd gedanst behoeven we nauwelijks le zeggen. Het is een goede avond voor onze Frie sche stadgenooten en gasten geweest waar door de saamhoorigheid van de hier wo nende Friezen weder kraclilig is versterkt. Concertavond Leidsche Volkshuis. Het Februari-concert in „liet Leidsche Volkshuis" is gisteravond gegeven door hel ItaarJcmsehc Dameskoor, onder leiding van mej. Ida rijzet. Reeds veto jaren heelt dit koor zijn mooien, verzorgden zang op een der muziekavonden doen hooren. Maar on der de dames-sopranen ontbrak nu cene die ieder jaar hier bijzonder gaarne werd weer gezien en die zelve in Leiden, haar oude stad, bijzonder gaarne terugkwam. Zij zal blijven ontbreken. Een bedekt woord van hartelijk gedenken moge hier aan haar ge wijd zijn. Het programma vermeldde koornummers van Mendelssohn. Brahms. I. Schlegcl, Godfried Mann, Delibes en Sinding en als solonummcrs: Brahm's prachtig lied. „Die Mainacht" en zijn niet minder geliefd „Von cwiger Liebe"; dan een drietal zangen uit den Irisschen, melodicuzen bundel „Van vrijen en trouwen", door dr. E. D. Pijzei gecomponeerd. En ten sloffe nog van drie Ncderlandsche componisten cn wel: An- driessen, Zagwijn en Van Oort, elk één lied. Dc dames A. van Tienhoven en C. Vis deden deze solonummers geheel lol hun recht komen. Met de dirigcnle deelde de uit stekende pianiste, mej. M. Nieuwcnliuizcn Kruseman, het succes van den avond. Tooneefver. „Dooi Vriendschap Veieenigd". De jonge Tooneelverecniging „Door Vriendschap vereenigd" hield gisteravond haar eerste jaarfeestvicring en had de ruime naar de eischen des tijds ingerichte concert zaal van „l'Union" aan de Sleenslraal, voor deze gelegenheid met groene palmen ge tooid. Ondanks hel feit dat er Zondagavond heel wat op hel gebied van toonecl en caba ret te doen was in onze goede slad, die men soms ook nog voor vervelend en doodsch wil verslijten, was de opkomst zeer bevredi gend. Trouwens het programma zag er ook aanlokkelijk uit. Als hoofdnummer prijkte er op een drama in vier bedrijven „Hel spel van den sleutel" getiteld. De jonge club, die Zondagavond voor 't eerst op het toonecl kwam durft nog al wat aan, want „Het spel van de Sleutel" is alles behalve gemakkelijk ie spelen. De voorzitter, de lieer F. Stormer die even acht uur de bijeenkomst opende, de aanwezigen verwelkomde en op het hart drukte zelf mee voor de orde te zorgen, riep dan ook voor de jonge vrienden bij voorbaat do clemenlie van de aanwezigen in en wcnschte verder allen een aangenamen avond toe. iWij kunnen den inhoud van dit looncel sluk met het oog op dc ruimte hier niet weergeven maar willen al vast conslatecren dat er een goede moraal in is neergelegd cn voorls dat de slrekking, door hel over '1 alge meen goed spel prachtig uilkwam. Er werd voor eerstbcginners bijzonder goed gespeeld, sommige rollen werden zells uitnemend vertolkt. Al was hel ook dal en kele spelers nu cn dan een weinig schroom aan den dag legden, van plankenkoorts was bij hel gezelschap echter geen sprake. Het publiek was zeer tevreden, '1 geen na elk be drijf uil het levendig applaus bleek. De vcreeniging ga zoo door, maar wil zij een raad van ons aannemen laat zij dan in den eersten tijd geen ahte zware slukken kiezen. Na liet hoofdnummer volgde nog eenige komische voordrachten, waarna de voorzit ter mei een hartelijk „tot weersziens" sloot. Onder intrekking van vroegere benoe mingen, heeft de minister van arbeid, han del cn nijverheid, op voordracht van den Nederl. Bond van arbeiders in het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, tot hoofd bestuurslid der bedrijfsvereeniging voor de uilvoering van de landbouw-ongevallenwet benoemd voor: den Cenlralcn Bond voor Ongevallenverzekering in het land- en tuin bouwbedrijf Het Platteland R. Glasbergen, alhier. In de vergadering van dc aideeling Wis- en natuurkunde der Kon. Academie van' Wetenschappen hoeft prof. dr. F; A: F. C. Went een herdenkingsrede over Kamcr- lingh Onnes gehouden. Voor dc Leidsche Vcreeniging voor Wetenschappelijke voordrachten houdt dr. Tadieusz Zielinski, hoogleeraar te Warschau Vrijdag 5 Maart in het klein auditorium der Universiteit een voordracht over: Sappho und ihr I'cukcdischer Sprung. Als gevolg van de fusie tusschen da diletlapten-tooneelvereenigingen „Jacob van Lennep'', „W 5' en „Nut en Vermaak" trad gisteravond in den Schouwburg eerstgenoem de vcreeniging op en wel met het blijspel in drie bedrijven „De Hofslachter", het stuk, waarmede „Jacob van Lennep" op den inter nationalen tooneelwedstrijd van „Litteris Sacrum" den derden prjjs verwierf. Een uitvoerig verslag van deze opvoering gaven wij reeds in ons Blad van Maandag j.l., zooiiat wij thans gevoegelijk kunnen volstaan met de mededeelingen, dat de Schouwburg geheel bezet was en dat het publiek op onverholen wijze van hun in stemming blijk gal door na ieder bedrjf de acteurs on actrices hartelijk toe te juichen. De teer A. van Hemelt in da titelrol was wederom uitstekend op dreel; kouwens volgens velen persoonlijk konden wj zulks niet constateeren, daar wj d„ eerste op voering niet bijwoonden was deze o[>- voering als geheel beter dan de eersic, doordat de spelers (-sters) zich vrijer cn onbevangener oj bet toen :el bewogen en zich beter durfden geven. De dames kregen bloemen. Da entre-ac'.e muziek werd op keurige wjzo door „The Popular Jazz" verzorgd. Een dansje voor genood gden in de koffie kamer van den Schouwburg besloot dezen welgeslaagden avond. In „Zomerzorg" maakt het Bayers Slajeis Concert- en Zang-ensemble grooten opgang, zelfs zoo. dat gisteravond nu en dan de zaak geslolen worden moest. De belang- stelling is trouwens ook verdiend. BINNENLAND. Verdere persuitingen naar aanleiding van het niet-slagen van mr. Limburg. De gemeente-ontvanger van Leimniden 2 maanden geschorst. De advocaat-mannlactnrier te Conda niet toegelaten. BUITENLAND. De moeilijkheden over de Volkenbond!» raadzetels. De Fransche Senaat neemt de financieel* voorstellen aan. Regeeringscrisis in Noorwegen. Wij vestigen de aandacht op de voor dracht in het Leidsche Volkshuis op Don» derdag a.s. door den heer E. Th. Wille, ohzen horlulanus, over Vetplanlen en Cac- lussen. een onderwerp, dat zeer zeker hij dei amateur-kweekers van deze planten veel belangstelling zal hebben. Een keurcolleclie cactussen zal levens worden tentoongesteld. Toen de auto van de firma O. cn K. uit Zaandam de Ilavenbrug opreed kwam hot reclamebord, dat boven op de auto wa3 bevestigd en voorzien was van electriscli® lampjes, in aanraking met de ketting der brug. De ketting kwam onder liet reclame bord terecht met het gevolg, dal dit geheel werd vernield. Gistermorgen is dc 47-jarige E. M. F. v. d. II., huisvrouw van D. K., loon zij zich naar de kerk wilde begeven, in haar woning aan den Oude-Rijn van de trap gevallen en dood opgenomen. Gistermorgen omstreeks 12 uur is een luxe-auto, bestuurd door A. S. tegen de leu ning van de Rijnbrug gereden, waardoor de carrosserie op verschillende plaatsen werd beschadigd. Op de Doezastraat is gistermorgen een gecoupeerde, doberman pincher (reu) door een auto overreden. Na door een. veearts le zijn verbonden werd het dier naar het Pie- renasyl vervoerd. De eigenaar kan zich om inlichtingen wenden tot den Commissaris van Politie alhier. De politie alhier heeft proces-verhaal opgemaakt tegen den loopjongen M. IC., die zijn patroon K. reeds herhaaldelijk voor kleine bedragen had benadeeld. Het rijwielpad van grind vanaf de Wilhelminabrug tot aan de remise nabij de Ulrechtschebrug wordt thans voorzien van tegels. Een goede verbetering dus. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand Februari ingelegd f304.481.18 en te rugbetaald f 450.3GS.23, terwijl 129 nieuwe inleggers zijn ingeschreven cn 86 boekjes geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 1G66G inleggers bedroeg einde Februari f 5.889.650.22. Ingekomen is voor „Sclioo'kindervoe- ding cn Schoolkinderkleeding" van de afd. Leiden van den Ned. .Aannemersbond- een bijdrage van f 25. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgcloopen week opgenomen 247 vol wassenen en 6 kinderen, in (otaa! 253 per sonen. Blijkens het op heden gesloten inschrij vingsregister zijn in deze gemeente 708 per sonen voor den dienstplicht, lichling 1927, ingeschreven. ONDERTROUWD: R. Clevering jm. 42 j. en A. L. Einthoven jd. 39 j. A. Bronk- huvzen jm. 26 j. en J. C. Zandvoort jd. 23 j. Z de Vogel jm. 24 j en A. Ravensbergca jd. 19 j A. v. d. Lof jm. 26 j. en M. A. Bonte jd. 24 j. G. Kuypers jm. 38 j. en I F. JI. Evers, jd. 35 j. L. Moene wedr. 24 j. en E. W. Achterberg jd. 19 j. J. r. Galen jm. 24 j. en J. M. Kret jd. 23 j. P. Verver jm. 23 j. en C. Keereweer jd. 20 j. A. de Kruiff jm. 23 j en M. v. d. Klauw jd. 22 j. A. P. H. Th. Brandt jm. 23 j. en C. J. Veen jd. 20 j. W. F. Geuks jm. 29 j. en N. Slegtenhorst jd. 29 j. A Ruis jm. 25 i. en C. v. d. Water jd. 1. 21

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1