HET A. S. C.-TEAM MET GRENS- EN SCHEIDSRECHTER IN DEN WEDSTRIJD TEGEN EX CELSIOR. roto w- Bieuzé jr. Van links naar rechts: Blom, Wamsteker, Roem, Jansen, Goslings, Vreeken, Scholten, De Ruijter, van Bisselick (scheidsrechter met het A.S.C.-konijn), Josson, Aarsse, van der Meer, Hemerik (grensrechter). 6ijna zander uitzondering op de vijandelijke ichterhoede doodliepen. Intusschen was die vesdediging van Excelsior toch werkelijk aiet van zoo buitengewone kwaliteit. Beide backs speelden een behoorlijke partij, doch legden geen bijzondere .eerste klasse-kwali teiten aan den dag. Uitblinkers waren er trouwens ook weinig in dit Rotteidamsotfe team. De kracht ging hier uit van de combinatie van elf vlugge, technisch goed onderlegde spelers, die elkaar uitstekend begrepen, zich tactisch opstelden en de Leidsche ploeg her haaldelijk volkomen overspeelden. Ook hün spel, vrijwel uitsluitend op short-passing be rustend was echter niet productief, wat uit de twee simpele doelpunten tegën een wei felende verdediging gescoord, ten duidelijk ste naar voren komt. Wij gelooven intus schen dat dit voor een belangrijk deel moet worden toegeschreven aan het falen van den Exeelsiof-crack Bak, die in het veld goed werk deed maar voor doel vele mooie kan sen ongebruikt liet. Het beste vonden wij den linksbuiten Huysmans1, die een groot aan deel in de overwinning heeft gehad. Onder leiding van mr. Van Bisselick, die weer 'best heeft voldaan stelden de ploegen zich te kwart over twee als volgt op: A.S.C. v. d. Meer Wamsteker Josson Vreeken Roem Blom Janssen Scholten De Ruyter Goslings Aarsse O Huysmans Mout Bak v. d. Ende Jr. Manssen Stok N. N. v. d. Ende Sr, Bammel Van Rijssel v. d. Bergen Excelsior. Met den sterken wind in den rug neemt Excelsior direct het spel in handen waar door de verieging der in het wit spelende Leidsohe ploeg alle moeite heeft om het doel Voor doorboring te vrijwaren. Eenige verre Schoten gaan rakelings over. Geleidelijk aan Wordt de druk echter minder en na een tien tal minuten wegen de partijen vrij goed te gen elkaar op. Een fraaie voorzet van Aarsse Wordt door twee inloopende A.S.C.'ers ge- fnist &n vervolgens weggewerkt. Roem brengt het leer echter weer op en als Jans sen dan voorzet kopt Goslings in handen v. 8en keeper. Aan den anderen kant dringt te Ö69ï (at éfeM voor JieJ Leidsohe doel. Foto W. Blouzé, Lelden. VREEKEN, de gehuldigde, met den krans om. om dan keihard over te schieten. In het veld speelt Excelsior zonder twijfel beter en mooi er maar 't is in deze periode vooral Roem die den gang er in houdt en het evenwicht weet te handhaven. Toch weet Excelsior na 23 minuten de leiding te nemen als Huysmans voorzet en de bal via den schoen van Van der Ende Jr. in de Leidsche touwen terecht komt nadat keeperVan der Meer heeft misge- grepen 01. De bal gaat midden-uit, wordt van rechts voor het Rotterdamsche doel ge plaatst en Goslings schiet tegen den paal. Terugs tui tend komt het leer echter bij Scholten, die onmiddellijk de partijen weer op gelijken voet brengt. 11. Het spelpeil daalt nu aanmerkelijk vooral aan Leidsche zijde. Voor het A.S.G.-doel ont slaan eenige gevaarlijke momenten, waarbij eerst Bak van dichtbij over schiet, doch waaruit, een kwartier voor de rust, the win ning goal voor Excelsior komt als Huysmans den bal hoog in het net kanjert. 12. A.S.C^ is daarna geruimen tijd ingesloten en weet zich pas de laatste 5 minuten iets los te wer ken, zonder echter te scoren. Wel krijgt de naar binnen geloopen Aarsse een pracht kans maar deze wordt op onbegrijpelijke wijze gemist. De tweede helft begint met een overwicht der thuisclub, doch als Josson na 9 minuten een oogenblik het veld moet verlaten wor den de bordjes verhangen en komt Excelsior steeds meer opzetten, A.S.C. dat daarenbo ven hinder heeft van den laagstaanden zon, moet zich bepalen tot verdedigen en ziet daarbij (haar doel eenige malen dank zij het falen van Bak op zeer fortuinlijke wijze aan doorboring ontsnappen. En als Josson terugkomt woTdt het nog weinig beter, mede doordat Blom geblesseerd raakt en ook Gos lings voor eenige minuten naar de kleedka- mer verdwijnt. Tot overmaat van ramp krijgt Excelsior een penalty toegewezen wegens freekick van Josson. Deze wordt echter zóó slecht door Huysmans genomen dat Van der Meer het schot weet te keeren. De nu inmiddels weer volledig geworden A.S.C.-ploeg weet zich vervolgens wel iets los te werken, maar blijft toch in de minder heid. De voorhoede waarin Goslings en Scholten van plaats wisselen heeft nieL meer in te brengen en wordt telkens onver biddelijk afgewezen. Evenals voor de pau ze komt er ook nu pas tegen het einde dezer helft een kentering, maar merkwaardig ge noeg is het ook opnieuw Aarsse, die een mooie kans weet te missen, waarna de heer Van Bisselick laat inrukken. LugdunumHillinen: 30. Toen beide elftallen in het veld stonden bleek de scheidsrechter zonder meer weg gebleven te zijn. Met goedvinden van beide partijen werd, nadat eerst de heer Guldemond, welke echter niet geheel fit was, verzocht was te fluiten, begonnen on- Toevallig weten wij dat de aangewezen scheidsrechter, de heer Sijes, naar het vroegere Lugdunum-veld was geloopen. Hij constateerde dat daar niet gevoetbald kon worden en is toen den wedstrijd van A.S.C. gaan bijwonen. Wel is hem er daar vóór den aanvang op gewezen dat Lugdunum thans haar terrein achter Pomona" heeft, doch de heer Sijes heeft er zich, niet aan 1 gestoordRed. nL. JX"

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14