ANEKDOTES. Marietje van 't Zelfde, toe wacht nog cenige weken alvorens m Ij nieuwe raadsels le tluren. Bram Linscholon, kijk maar wat ik net hiervoor heb geantwoord. Neen, zóóver zijn we nog lang niet, dat je moet gaan zwem men om wat op te frisschen. Lien de Graaf, je zag zeker al het ant woord op je vraag over je brief van verleden weck. Er gebeurt toch ook met iedere weck evenveel belangrijks, waarover je kunt schrijven. Cornells Lissenberg en Thomas Hulstra, jullie mogen gerust je brieven in hetzeltae couvert' doen. Catrien en Greta Smit, dal is zeker heel gezellig om zoo met de heele lamilie uit kampeeren te gaan 's zomers, en waar slaan jullie de tent op? Nicoline van der Linden, heb je het begin der correspondentie gelezen? Jolhanna V. d. Ham, als je broertje at 8 jaar is, mag hij natuurlijk meedoen; iij kunt hem ook wel wat helpen in liet begin. Naar wat voor school ga je nu nog? Kiekes Kromhout, heerlijk voor je, dat je zoover beter bent en weer thuis by allemaal. Als je broertje da raadsels al begrijpt, dan mag het best, hoor. Frans Pijnakker, wat heb je veel bezoek gehad, je verlangt zeker erg naar het bezoekuur en kijkt dan verlangend uit of - je ouders binnen komen. En wat had ieder een veel Voor je meegebracht. Betsy van Kalkhoven, je schreef, dat jo [Woensdag naar Den Haag zou gaan, dat is dus vandaag, terwijl ik dit schrijf; je treft goed weer. Claartje Meyers, ik weet wel van een stoel, waar een speld in was gestoken om die te kunnen herkennen, maar van dat wapen, dat herinner ik mij niet, dat is niet gebeurd. Ariana en Maartje Coljee', ik hoop, dat dat taaie goudvischje nog- lang zal leven. Henny Hulsbergen Henning, wat een reu- zenpapier schreef je op, wat was dat? Hoe kwam jo daaraan? Pieter en Arie de Wolf, ga je dan dadelijk na deze school naar die andere? Annie van den Broek, dat trof dan goed, dat je juist verle'den week je üaam op het couvert schreef, want op den brief stond er heusch geen. Bep Spierenburg en AU de Groot, nu dezen keer kunnen jullie je namen weer eenige keeren vinden, dat is gezelliger dan heelemaal niet. Lena en Michela de Vleeshouwer, ja in Haarlem ben ik ook een paar maal geweest, een- avond naar een comedie en oen avond naar een concert. Corrie en Bastiaan van Leeuwen, aller aardigst zwart plaatje op je papier. Ja, het wordt nu zoo langzamerhand goed weer voor touwtje springen en tollen. Niesje de Gelder, ja brief der vorige week nu nog gekregen. Deze week zeker geen tïj.1 met alle verhui sdruktes. Nico van Wijk. naar je beschrijving over den Zaterdagmiddag te oordeelen, zie ik wel, dat je je moeder graag helpt. Och ja. zoo'n cijfertje wordt licht vergeten; je zag zeker al bij de oplossingen wat het was. Gerrit van der Horst, gelukkig, dat kleine broer zoo gauw weer beter was. Je hebt mij (oen niet geantwoord aan welken kant van den Oude-Rijn of jullie nu wonen Ge zellig al die schepen voor het huis. Jansje Sjardijn, die tanle, waar je over schreef, kent mij zeker wel; ik zag haar wel, als zij op den Zoeterwoudsche-Smgel kwam naaien bij die dame, waar ik lo geerde. Leendert en Theo Elderhorst, (rouwe klantjes van mijn raadsels, natuurlijk mis ik die, als ze eens moeien overslaan, dus jullie miste ik ook verleden weck. Nelly van Leeuwen, dat geheim zal ik niet verklappen Natuurlijk begrijp ik wat je bedoelt met dien datum, ja dat komt dit jaar heel moeilijk uit voor mij, dat het op Woensdag valt, want anders werk it 's Woensdags den gebeden dag voor jullie Herman Zaalberg, aardig dat je mij zoo uitvoerig antwoordde over alles wat Marie betreft. Ze heelt mij vroeger zoo dikwijls geschreven, daarom stel ik er nu nog be lang in. dat begrijp je wel. Drie zusjes Uittenbogaard, dat wat Ma- bijtje vroeg, och daar zou ik misschien mondeling wel eeps op anlwoórdep, dat-is toch wat anders dan in de courant en anders moet je er maar eens naar raden en dan zal ik zoggen hoeveel er onder ot er boven. Natuurlijk herinner ik mij Gretha ze kwam toen baast mij. zitten, toen ik-faij jullie was. Neen. als ik mliziek kan hooren. loop ik ook niet weg. behalve als ik? zit" te werker, als ik Woensdags en Donderdags voor jullie werk. zou ik niet kqnncn op schieten, als zo ilj dezelfde kamer piano Zaten te spelen; dai) heb ik het graag rustig' on stil. Nellv Lezivijn. ben je spoedig jarig? wan neer? en komen er dan ook kinderen bij j? op visite? Ik neem het nooit kwalijk, als je eens niet sclirijlt. denk dal maar niej. Mientje Roman en Ernmie Sloot, dil vricn- dinnenpaar ook"maar even samen. Ik vind het zoo erg niet voor een enkel keer een brief met potlood, zieken mogen het altijd doen en als er eens geen inkt is of 'de penne- houder is er van door, ja dan moei hel ook wel met potlood. Annie en Tini Epskanrip, dit is nog even antwoord op den briel der vorige week, wani er was geen brief van deze week bij. Mijn- voorraad raadsels is nog Bleeds niet uitge put. 150 Prijzen op 200 loten vind ik 'heel mooi. Annie Looye3(eyn, van jou ook alleen maar de brief der vorige week in dit pakket. Als je mooie postpapier op is, mag je na- tuurlijk op een gewoon velletje schrijven, dat is mij net zoo goed welkom. Marie, je comprends que chez vous en France il' fait plus doux qu'lei, qü'il y a dóji plus de fleurs. plus de boutóns- veris. Et pourlant je ('assure qü'ici j'ai déjk vu et senli que le printemps approche. jb l'ai enlcndu aussi, caj- le chant des oiseaux devient plus gai. La semaine prochaine je serai nouveau 4 la Haye. Nu allen weer gegroet tol de vólgende week. Weten jullie het goed, dan ben ik weer gewoon op mijn Haagsclie adres, g Mejv A. KOOPMANS VAN BOEKEIfX OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Jan, hagel, janhagel. 2. De dochter van den dominee was de vrouw van den dokter. S. Eend. 4. Een hark. 5. Magdalena Moonsstraat. Magdalcna, Lena, oom, taart. 8. Leidsch Dagblad, blad, schel, dag. 7. Paraplu. 8. Eergisteren, gisteren, heden, morgen overmorgen. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jlarie Wijnbeek (Fontainebleau); Annie van'Leeuwen; Gretha van der Zwart; Trjjntje Voorma; Aart van de Nadort; Goïnelis Le tteer; Leendert Elderhorst; The Elderhorst; -' Arie de Wolf; Piet de Welf; Annie van den Broek; Hendrik Jan Broeksema; Bep Broeksema; Corrie van Leeuwen; Bastiaan van Leeuwen; Cor Blaauw; Nelly Lézwjju; Semien Voorbrood; Johanna Voorbroód; .Jaar.tje Lefeber; Nico van Wijk; Jansje Sjardijn; Piet Smittenaar; Marie van det Reyden; Lena Ouwerkerk; Herman Zaalberg; Lena de Vleeshouwer; Michela de Vlees houwer; Henny Hulsbergen Henning; Jaantje Lek: Ah de Groot; Eep Spierenburg; Ariena Coljee; Emmie Coljee;. Margarethsf .Dorre- paal; Emmie Sloot; Mientje Roman; Die- wertje Uittenbogaard; Annie Bavelaar; Tho mas Holstra; Gen-it van der Horst; Corrie Uittenbogaard; Betsie van Kalkhoven; Frans Pjjnakker; Martjtje Uittenbogaard; Riekes Kromhout; Johanna van der Ham; Jacques Segaar; Claartje Meyers; Piet Nieboer; Nice- line van der Linden; Gretha Smit; Catrien Smit; Cornells Liasenberg; Lien de Graaf; Marietje de Jongh; Bram Linschoten; Koos Hofstra; Marietje van 't Zelfde; Wiiq Tel- .ieur; Jannetje Teljeur; Mientje Henny; Wietske Osinga; Frederika Bourgeois; Martha Overvliet; Jo Overvüet; Leen Oudshoorn; Neeltje Oudshoorn; Gretha Breedjjk; Ger- brand Breedjjk; Coba de l'Eciuse; Annie de l'Ecluse; Clazina van Venetie; Jasper Koe voet; Arie Koevoet; Annie Alkemade; F. Schimmel; Margaretha Sierag; Corrie Geen jaar; Jolian 'Cornelissen; Barrie Kenbeek; Louis Hartkamp; Emar.uel Eljon; Cor Briejer; Nelüriejer; Marie Kiikler; lx-na Kiikler; Piet Kiikler; Dirkje en Annie Jozef Hanno; Mientje Hanno; Jïmsje van Mcygaarden; Betsv van Mcygaarden; Jan Stark; Truus Jansen; Miesje van der Lijke; Dé Wiersma; Betsy Tucks; Mini Metselaar; Marietjo Kwaadgrat; Annie Kwaadgras; Hanaie Mie- lao; Antje Glasbergen; Tru.da van Leeuwin; Mane Kcuprie; Marianne Kcuprie; Nelly Kyuprie, Paul Kouprie; Koos Brouwer; ceil brief zonder naam op een velletje uit een schrift. Brieven der vorige week ontvangen var.: Wietske Osinga; Lieu de Graaf; Barrie Ken- beek; Annie Kwaadgras; Marietje Kwaad gras; Nelly van Leeuwen; Bep Spierenburg; AJi de Groot; Annie Epskamp; Tini Eps- kaïnp; Mies van der Lijke; Mien en Jo vail - Zwieten de Blom; Nellie Mulder; Bertha Mulder;Lucas Mulder; Annie Looyesteyn; Gernl Van der Horst; Marie Kouprie; Ma rianne ^Kouprie; Nelly Kouprie; Paul Kou prie; Niesje de Gelder; Nicoline van der Linden. RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Annic Alkemade. Ik kan staan en tegelijkertijd loopen, va, ra, wie ben ik n. Ingezonden door Cornells Lissenberg. Men vindt mij tweemaal in een uur, Maar nooit in honderd jaar. Ik vraag u, wie ik wezen kan, Wie heeft het antwoord klaar III. Ingezonden door N. N. Met p ben ik voedsel, met m bergt men papieren in mij op, met k ben ik soms een hoofdbedekking, met s kom ik uit vruchten, met 1 wordt er een jurk uit mij gemaakt, 'i IV. Ingezonden door Mini Metselaar. Verb.orgen plaatsnamen. Bij 'het reddingswerk stond hij in 't wa ter tot boven zijn middel, burgers reikten hem de hand.. Hij kreeg een ongeluk bij de karn, hem werd een hand afgckneld. V. Ingezonden dóór Bep Spierenburg cn AJi de Groot. Wanqeer heeft het mooiste meisje van do wereld geleefd VI. Ingezonden door Lena Ouwerkerk, Verborgen boomnaam. Een kippenei kost 17 cent. Ver-borgen meisjesnaam. Onze kanarie kan mooi zingen. VU. Ingezonden door Cor dc Vink. Met welke sleutel kan ik geen deur of kast of wat ook openmaken. VIII. Ingezonden door Piet Smittenaar. Welke wagen heeft geen wielen De volgende week is het weer gewoon, zooals altijd, dan ben ik weer Den Haag, Frederik Hendriklaan 157. Ingezonden door Annie Smit. Moeder: „Maar Lientje, hel je dan heele maal de stem van je geweten niet gehoord, toen je de keuken liet onderloopen, toen je daar expres de waterkraan liet openstaan?" Lientje: ,yNeen, liet water maakte zóó'n leven, dat ik verder niets kon hooren." Ingezonden door Nelie Oostveen. „Oma, houdt u veel van me?" „Ja zeker, mijn lief ventje." „Zon u dan eens aan uw dochter willen zeggen, dat ze niet altijd zoo op mij mag trommen."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20