Haar Portret. Kunstje. Alleen uit. CORRESPONDENTIE. „O nee, mevrouw, ik ben weer heelemaai klaar." antwoordde Hans. „Ik ben nog we; wat verkouden, maar dat gaat gauw genoeg over." „Luister eens. Hans," zei mevrouw Harm- sen nu. „wat ie voor Chris en dus ook voor mij met levensgevaar gedaan hebt. zullen wij je nooit kunnen vergelden. Het bewust zijn. dat je een edole. moedige daad vol bracht hebt moet ie grootste loon rijn. Een klein aandenken aan die daad wil ik je echter geven, als bewijs, hoe dankbaar Chris en ik je zijn." Bij deze woorden gaf mevrouw Harmsen hem een mooi gouden horloge waarin van binnen een inscriptie en de datum van het gebeurde gegraveerd waren. Hans was in de eerste oogenblikken spra keloos van vreugde. Toen stamelde hi) woorden van dank en ten slotte zei hij met bevende stem- „Het hoorlijksle geschenk zou voor mij zijn. als ik zekerheid had, dat mijn beste vriend heler werd!" „MoederI" klonk een zwakke slem uit het bed en toen mevrouw Harmsen en Hans opkeken, zat Chris mot heldere oogen rechtop in zijn kussen. „Lieveling, ben je weer beter?" vroeg zijn moeder overgelukkig, terwijl zij op bom toe snelde. ,,o, dan is alles weer goed!" „O Chris, hoe heerlijk!" riep Hans uit. De jongen was aanmerkelijk beier en nauwelijks had hij een paar woorden ge sproken, of de dokter kwam binnen on zag met vreugde de gunstige wending, die de ziekte genomen had. „Weest u maar niet langer bezorgd." zei hij tegen mevrouw Harmsen. „Hij zal nu wel spoedig heelemaai heter zijn, doch zorgt u er voor. dat hij zich niet meer aan zoo'n ijstochtje waagt." Door C. E. DE LILLE HOGERWAARD, Kom Zusje, zit nu even stil Ik teeken je vlug uit. Keen, niet jo vingftrtj' in den mond, Dat mag niet, klcino guit! Want weet je, dat staat vrees'lijk dom, Dat doet geen flinke meid. Ja-, Zusje, 'k weet hot al vooruit: Vast heb je later spijt. Sta j! eenmaal zóó op het portret, Dan kan 't niet anders zijn, Of ieder zegt: Och, lieve help! Wat.is die Zus nog klein! Aardigheid met het domino-spel. Je legt alle 2S douiino-stecnen met den zwarten kant naar boven na t elkaar, maar zóó, dat de eerste steen 12 oogen heeft, de tweede 11, de derde 10, de vierde 9, de vijfde 8, de zesde 7, de 7de 6, de 8ste 5, de negende 4, de tiende 3, de elfdo 2, de twaalfde l en de dertiende dc dubbele blank is. De overigen leg je naar wiue* keur. Nu vraag jo iemand uit het gezelschap om eenige steenen, zonder dat jc het ziet, naar den anderen kant te leggen, dus naast de dubbele 6. Dc kunst is nu, dat je kunt zeggen, hoeveel steenen verplaatst zijn. Dit aantal zal altijd even groot zijn, als er oogen op den dertienden steen staan. Men heeft b.v. 3 6teenen naast dc dub bele zes gelegd. Je zult dan op den der tienden steen 3 oogen tellen. Heeft men b.v. 7 steenen verlegd, dan staan er op den dertienden steen ook 7 oogen. En heeft men om eens een grap te hebben er geen <5én verplaatst., dan is dc dertiende steen je verklapper, want er staat geen één oog op. Maar pas op, dat niemand ziet, hoe je de steenen plaatst en wanneer je den dertien- den steen zoekt, moet je een heel diepzin nig gezicht zetten; dat geeft meer schijn van gewicht aan de zaak en men krijgt er geen erg'in, dat het zoo heel eenvoudig i$. Roosje is zoo deftig met haar parasol en haar- mooie taschjo Roosje vindt het dol, zoo alleen ta loopen; 'n pakje heeft ze mee, dat is een presentje voor haar nichtje Ré, die zoo iang moet liggen tot baar groot verdriot, heerlijk zal ze 'fc vinden, als ze Roos straks ziet! HERMANN A\ In dit pakket ontving ik nog een dertig tal blieven der vorige week. Laten dus alle kinderen, die mij in hun brief van dezo week vragen, waarom ik hen vorige week niet vermeldde goed kijken bij de namen der goede oplossers, want ik heb al die brieven der vorige week nog apart ver meld. Als jullie dit lezen, ben ik weer thuis in Den Haag, maar ik schrijf dit in Aer- denhout. Ik logeer hier buiten, heb al veel genoten van dc mooie natuur en per auto veel van dc omstreken gezien, mooie dagen gehad, maar helaas ook een «rg kouden regendag, toen was het in huis beter dau buiten. Viertal Kouprie, vandaag dus dubbele brieven van jullie ontvangen, dus gelukkig was de brief niet weg. Zoo, zijn Annie en Tini kennisjes van jullie, dan praat je zeker ook «el samen over de raadsels. Koos Brouwer, dns jc hcele familie heeft meo genoten van je prijs, dat doet mij ple zier, hoor. Antje Glasbergen en Truida van Leeu wen, ik had jullie wel vermeld bij de goede oplossingen Ik boop in een volgende brief het tegenovergestelde t« lezen van iets dat er nu in stond. Begrepen3 Gretha v. der Zwart en Trijntje Voorma, jullie brief kwam prachtig op tijd in Aer- denhout, Dinsdagsmorgens al, dus nog vóór dat ik iets uit Leiden bad ontvangen. Jul lie kunt zeker buiten ook wel al zien, dat er wat groen aan planteD of struiken komt. Mini Metselaar, w eer van dat grappige papier, ik heb het in inijn jeugd ook gehad. Betsy Turks, sluit jc maar aan bij mijn raadsclnichtjes. Miesjc van der Lijkc, ik ben niot in Arn- hejn zooals jo dacht, maar in Aerdcnhout bij Haarlem en bet pakket is nu gewoon naar hier opgezonden en beantwoord ik hier alles. Dé Wiersma vindt je het gezellig als er thuis logees zijn, zeker well Ik vond het vroeger thuis ook heerlijk als er ooms of tantes kwamen. Marietje en Antic Kwaadgras, ik miste jullie verleden week al en begreep dat niet, maar toen ontving ik maai één pakket, «n gewoonlijk zit jullie brief in het tweede. Prettig.kmderrisite gehad 3 Truus Jansen, heeft Jo haar been ver brand 3 is het erg 'I hoe is dat gekomen 3 lk kreeg nng geen brief van haar, ook niet van Annie, dus ik wist er nog niets van. Jan Stark, ik zal je anecdote later eens plaatseg maar ik weet nog niet, wanneer. Betsy en Jansje van Meygaarden, het mooie weer zal nu heusch wel komen dat je eens met do poppenwagen kunt rijden, we hebben toch wel al drogo zonnige da gen, zoosls Zondag bijvoorbeeld, ben je toen niet gaan wandelen! Jozef en Mientje Hanno, zoo Jozef heb jo al zooveel gekleurd en geschilderd 3 En waar houdt Mientje veel van, met poppen spelen 3 Dirkje en Annie 3 doet mij het plezier en zet er obk altijd jo achternaam bij. Jullie hadden verleden week pas voor het eerst geschreven en nu wist ik je achternaam niet meer. In dit pak vandaag zaten meer dan 100 brieven, dus je begrijpt, ik heb zóóvcol namen te onthouden. Beterschap Dirkje met de hoofdpijn. Vandaag schijnt de zon, dus Annie mag misschien wel ia den tuin, is bet niet 3 Cor en Nel Bviejer, hebben jullie mooie katjes geplukt en mee thuis gebracht! Zoo Nel, speel jo al stukjes uit opera's 3 Emanuel Eljon, ik viud het ook een heer lijke rit met de tram van Den Haag naar Leiden, met welke ga jij, met de blauwe of met de gele 3 Ga jo nu met de mooie acte- tasch naar 6chooll Louis Hartkamp, o het is zoo'n verschil of men bij bet concert zeli tegenwoordig is, of dat men het per radio hoort. Em bet kan ook nog erg verschillend zijn, ot er storende geluiden komen. Barrie Kenbeek, je had groot gelijk, maar ik heb je brief nu toch gekregen, lk kom volgende week Dinsdag in Leiden, maar één dagje maar. Johan Cornelissen, dat 19 zeker wol prettig een broertje te hebben, al ie hij veel jonger, jc speelt zeker loch wel dikwijls met hem. Corrio Geenjaar, dank voof je mooie an sicht, die jo bij jo brief insloot. P. Schimmel, later mag je wel raadsels of anecdotes insturen, maar nu eerat nog wat wachten, ik heb nog genoeg liggen. Margaretha Sierag, ik heb' je briefje heel goed begrepen, ik heb in mijn leven al vele duizenden kinderbrieven gekregen, dus be grijp zo wel. Ik vind hel juist gezellig a's kinderen mij alles vertellen en natuurlijk antwoord ik niet op alles. Annie Alkemade, ik bedoelde, dat ik zoo iels niet schriftelijk kon uitleggen, het is be ter dat iemand het je wijst en er bestaan ook wel boeken waar het precies in getee- kend is hoe men met de draad en de haak of de naald moet doen. Batikpatronen bezit ik niet. Is er niemand in de plaats waar je woont, die je eens patronen kan leenen of wat van die handwerken kan wijzen. Jasper en Arie Koevoet, opperbest hoor, schrijft maar ieder wat van de raadsels en het briefje. Ik zie hier builen ook goed, dat het lente zal worden en dat vind ik heerlijk. Clazina van Vcncliö, je hebt groot gelijk wat je in het begin van je briel schreef. Ik ben blij met iedere zonnestraal dezer dagen, want dat kan men buiten vooral zoo goed gebruiken. Coba en Annie de l'Ectusc, heerlijk voor jc moeder als zij ziek is, dat ze al zulke 1 linke meisjes heeft, die haar thuis met alles kunnen helpen. Die straat in Den Haag is heel ver van mij vandaan, heelemaai aan den anderen kant der slad. Martha en Jo Overvliet, ik hoop in den volgenden brief over de verhooging te lezen en dat het goed nieuws zal zijn. Wietske Osinga, zag je, dat ik je brief nog kreeg in dit pakket? Ik had jaren geleden een allergrappigst a. b. c. gelezen in een tijdschrift, daarom bedacht ik dat prijsraad sel. Mientje Henny, is je vader weer naar Amerika? en weer voor eenige maanden? Wini en Jannetje Teljeur, ik heb wel al gevonden, dat het eens zonnig vroolijk weer was, maar nog volstrekt niet warm, nog niet wat men noemt; een zomersche dag.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19