80 c. AGENDA. ivaoi BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. i Vrijdag. Broodfabriek „Ceres": Alg. verg. Van «andeelhouders tpn kantore der vennootschap. Bal [negen nam. Graanbeurs: Groole samenkomst van het Leger des Heils, onder leiding van briga dier Wijkhuizen. 8 uur. Hooigraclitkerk: Clir. Comité voor Win- terlezingen. Spr. ds. Voorsteegh, nit Kat wijk, over „De daad". 8 nnr. Ooslerkerk: Apologetische lezing van ds. Goedhart uit Maria-Hoorebeke (België). 8 uur. Sladszaal: Vierde abonnementsconcert dr. de Koos. Piano-recital José Ilurbi. 8 uur. Volkshuis (Apolliekcrsdijk)Tentoonstel ling reproducties van werken Vincent van Gogh. Van halfacht tot halftien. Wijkgebouw „Phébe" (Oude Vest 91): Spr. dc heer De Jong over „Ps. 63." 8 uur. Koudekerk, (Openb. school): Bazaar ten bate van het Kerk- en Orgelfonds der Ned.-Herv. Kerk. Geopend van 3'/2 tot B'/è en van 7 tot 10 uur. Voorschoten (Ned. Herv. Kerk)r Openbare samenkomst met zang. Spr. ds. J. G. Steenbeek Jr., over „De arbeid onder do weezen te Neerbosch". 8 uur. Zaterdag. Sladszaal (foyer): Soirée dansante .Nieuw Brunhilde". Halfnegcn. Volksgebouw: Instituut voor Arbeidsont- wikkeling. Radio-concert; spr. de heer Stenhuis. Zomerzorg: Selskip „FryslSn". Uitvoering met bal „It Wünder". 8 nnr. Zondag. Jeruël (Middelslegracht 3): Buitengewone dienst. Sprekers de heeren Vergunst uit Londen en Janlzen uit Turkestan. 7 uur nam. Leidscho Schouwburg: Buitengewone voor stelling „Nut en Vermaak" door de Haar- lemsche tooneelver. „Jacob van Lennep". „De Hofelacliter". 8 uur. Volkshuis (Apothekersdijk): Haarlemsch dameskoor. 8 uur. I De apotheek van do „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 18, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van 'Jat fonds. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 Febr. tot ?n met Zondag 28 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telel. 523. RECLAME. Want één dag in Februari krijgt U alles Gratis! Veel succes hebben wij met onze ijzersterke macco Dameskousen, per paar Alle klcnrcn 111 voorraad 1451 MUZIEK. Sursnm Corda. Schumann-avond. Een zangavond, uitsluitend aan Schu mann gewijd, zal menigeen een experiment hebben toegeschenen. Tien jaar geleden zou men zoo iets zeker nog afgewezen hebben met het toen gebruikelijke: „Schumann und Iccin Endcl" Inderdaad heeft de groote ro manticus jaren lang op de concertprogram ma's het veld moeten ruimen voor anderen en vaak voor andoren, die zeker niet zijn meerdere waren. Wat van dien tegenzin nu eigenlijk de reden is geweest, is moeilijk na te gaan. Wagner's geweldige drama zal er niet geheel onschuldig aan zijn geweest. Maar ook de mode, ze moge dan haar dwang voornamelijk betrekken op verschijnselen van uiterlijken aard, spreekt altijd een woordje mee. Componisten zijn wel eens in of uit de mode ,zoo goed als dameshoeden. Eén verschil is er gelukkig: het gezonde verstand zal eerder zegevieren over het onverstand, dat mode heet. wanneer dit zich op een componist gaat werpen, dan wan neer het zich op het eigen gebied, de op siering onzer lijfelijkheid, beweegt. Is er mode in 't spel geweest bij de achteruit zetting van Schumann, rechtmatige waar deering, die de laatste jaren meer en meer aan den dag treedt, geeft hem de hooge plaats terug, waarvan „der Mensch in soinem Walm" hem meende le moeten ver dringen. Hubert Cuypers, dien we er niet van verdenken zijn zin voor Schumann ooit uit wandelen te hebben gestuurd, heeft in de oplevende belangstelling aanleiding ge vonden een slap verder te gaan en met zijn Leidsche koor eens een avond te geven met niets dan Schumann. Die avond is een succes geweest: duidelijk is gebleken dat Schumann, wel verre van een overwonnen standpunt te zijn, nog onverzwakte levens kracht bezit. Zijn werk voert ons steeds tot de muziek terug, heilzaam vooral in deze tijden, waarin zoo menige aanslag op onze muzikale gezondheid wordt gepleegd. „Der Rose Piïgerfahrt" voor koor en solo stemmen, die het eerste deel van het pro gramma vulde, is een representatief werk uit hot vocale oeuvre van den meester. Zoo teer en beminnelijk het sprookje van den tekstdichter (Morilz Horn) zoo delicaat en jxritisch de muziek, die meer schijnt ge droomd dan gecomponeerd, muzikale poüzie, die gaat over de grenzen zoowel van lijd als van landstreek. Ze deed in een onlangs verschenen werk van een bekend musico loog den auteur spreken van „Schumann, le prince du réve". Dat dichterlijk droome- rig karakter van het werk is door Cuypers prachtig belicht. Eenvoudig en hartelijk weg, zonder jacht op effecf, heeft hij zijn koor laten zingen en de vertolkers der solo partijen sloten er zich waardig bij aan. .Al droegen de solisten geen klinkende namen, klinkenden zang hebben ze ons wel ge schonken. Mej. Conny Vogt uit Groningen heeft ons in dit werk, dat niet om kracht van geluid en stemuitzetting vraagt, onge meen voldaan. Helder en zuiver is haar stem en aangenaam van klank. In het mooie duett met den tenor in II had ze wat meer uit kunnen komen. Mej. Boelen uit Amsterdam, is toegerust met een zeer mooi, donker gekleurd, allgeluid, waar echter zangtechnisch nog aan moet worden ge schaafd. Haar hooge tonen zijn niet vrij genoeg; het kwam ons voor dat ze de grens tusschen midden- en kopregister wat le hoog legde. In de diepte klinkt haar slem vol en sonoor. De heer Paesi uit Haarlem heeft zeer verdienstelijk en klanlcschoon de tenorsolo gezongen, zeer beschaafd en zeer verzorgd. De heer Gevers, de gelukkige be zitter van een kerngezonde barytonstem, waarnaar men gaarne luisterde, heeft door zuiveren zang en goede voordracht even eens veel genot verschaft. Na de pauze heeft het koor allervoortref felijkst een paar liederen gezongen, zoo mooi zouden we geneigd zijn te zeg gen als Schumann ze alleen kon schrij ven. In dezen a capella-zang kwamen de kwaliteiten van Sursum Corda het duide lijkst aan 't licht. Daarna heeft mej. Boelen zeer mooi een drietal overbekende liederen gezongen, die men toch nooit te vaak hoort (Lo'usblume, Nussbaum en Mit Myrthen und Rosen). Het laatste nam ze in een te traag tempo. Het koor besloot den avond met het schuimende en bruisende Zigeu- nerleben. De bekende organist en pianist W. L. Doortmont uit Amsterdam heeft zeer muzi kaal en met rijke nuanceering in den loon de pianobegeleiding gespeeld. Men voelde achter zijn scherp rhythmisch spel het hart kloppen van den Schumann-bewonderaar. De heer Cuypers, de uitmuntende koor leider. de solisten, de pianist en het koor hebben in warm applaus de hulde ont vangen. die hun toekwam. DE ALGEMEENE TOESTAND. Nog altijd de Volkenbonds" raadzetels. De kwestie van de Volkenbondsraadzc- tels oveihecrscht bij voortduring alles. Polen houdt zijn eisch staande, men zie de rede van den Poolschen minister van bui- tcnlandsche zaken. Uit Engeland blijft het verzet krachtig. De algemeenè raad van het Engelsche vakverecDigingscongves en het nationaal bestuur der arbeiderspartij hebben in een gemeenschappelijke verga dering een motie aangenomen, waarin ver klaard wordt, dat de toetreding van Duitsch land tot den Volkenbond niet gebruikt wor den mag als een gelegenheid om voorstellen ter sprake te brengen om andere vertegen woordigers in den raad te benoemen, of om een ruilhandel aan te gaan betreffende de vermeerdering van het aantal raads leden. En in een artikel der „Socialistische Revue" verklaart Mac Donald, dat een uit- bieiding van deD Volkenbondsraad te be treuren zou zijn. Spanje heeft volgens hem eenig recht op een zetel, ofschoon dit recht onvoldoende vast staat, doch Polen heeft niet heb minste recht om in den raad te zetelen. De rechten der Baltische staten komen het eerst in aanmerking, wanneer er «prake zou zijn van verruiming van den raad. Het officieuse Duitsch e regeeringsorgaan schrijft ,,Hct staat vast, dat Duitschland nim mer te vinden zal zijn voot een oplossing, die het karakter van den volkenbondsraad "zou wijzigen. Dit is ook met groote duide lijkheid in de hoofdsteden der geallieerde mogendheden door de Duitsche gezanten verklaard. Blijven bedoelde mogendheden op haar desbetreffend standpunt staan, eu willen zij met alle geweld de uitbreiding van den VolkeDbondsraad doorzetten, dan staat heb haar natuurlijk vrij den raad zooveel uit te breiden, als zij zelf willen. Van een uitbreiding door de verkiezing vaa Duitschland tot lid van den raad zul len zij dan echter moeten afzien. Locarno beteekent vertrouwen in den wil tot verzoening en samenwerking. Dit vertrouwen zal niet meer bestaan, indien achter Duit-schlands rug dergelijke dingen geschieden cn ten uitvoer worden gebracht. De verwondering, waarmede een deel der buitenlandsche pers de vraag stelt, ot Duitschland zich in elk geval tegen een wij ziging van den Volkenbondsraad wil ver- eetten, is slechts gemaakt. Natuurlijk kan Duitschland niet verlangen, dat met zijn toetreding de ontwikkeling van den Vol kenbond voorgoed is vastgelegd. Maar het kan verlangen, dat dergelijke beslissingen slechts met zijn goedkeuring en nadat men overleg met Duitschland zal hebben ge pleegd, worden genomen en dat men niet a priori er op uit is, Duitschlands invloed te verzwakken." DUITSCHLAND. Wijngaardeniers in actie. Gisteren zou in een plaatsje bij Trice een vergadering van wijngaardeniers gehou den worden, waar o.a. 2 leden van den Rijksdag het woord zouden voeren. Voor het begin der vergadering was het reeds woelig. Ten slotte waren er 1500 2000 wijngaardeniers bijeen, die met eeo zwarte vlag voorop en met tal van opschriften, die op den nood in het bedrjjf batrekking hadden naar het belastingkantoor trokken. Uit een tot nog toe onopgehelderde aan leiding begon plotseling een algemeen §teeu- hoxnbardement tegen de vensterg vao het kantoor. Alle ruiten werden ingegooid. .Vóór drie ter hulp snellende landjagers iets hadden kunnen uitvoeren, had de menigte het kantoor bestormd. Verschillende amb tenaren werden mishandeld; het meubilair en de portefeuilles met stukken op straat ge gooid en in groote hoopen verbrand. Daarna trok de stoet naar do overzijde van den Moezei op het douane-kantoor af. dat even eens bestormd werd. Later had de aan gekondigde vergadering plaats, doch de rust werd niet weer verstoord. FRANKRIJK. Fiansch-Russische confe rentie begonnen Senaat en Kamer. Gisteren is de FranschRussische confe rentie begonnen die zal trachten de finan- cieele en economische kwesties, die tus schen beide landen zijn te regelen, tot een oplossing te brengen. De Fransche minister de Monzie presideert. Besloten werd de conferentie in vier com missies te verdeelen, n.L een juridische, economische, financieele en politieke. In den loop van de volgende week zullen de commissies him eerste bijeenkomst houden. De Senaat heeft de artikelen 1 tot 4bis der financieele voorstellen aangenomen. De socialisten geven nog geen krimp. De Kamergroep besloot op voorstel van Blum bij de Kamer een socialistisch tegenvoor stel in te dienen en te verdedigen op het oogenblik, waarop de financieele ontwerpen uit den Senaat zullen terugkomen. Dit te genvoorstel zal o.a. bezuinigingen voor stellen ten bedrage van 1 milliard op de uitgaven voor de nationale verdediging. ENGELAND. Stakingsgevaar in de machine- industrie. Men vreest voor een staking in de ma chine-industrie. Met het oog op den ernst van den toestand hebben de betrekken vak- vereenigingen zich tot den Algemeenen Raad van het Vakverbond gewend. De conferentie tusschen de werkgevers en de vakvereenigingen in de metaal-industrie leidde n.L wederom tot geen resultaat. De voorzatter der Werkgevers Federatie zin speelde op een nationale uitsluiting, indien de metaal (listri eten zouden trachten thans den eisch tot een loonsverhooging van 20 shilling per week af te dwingen. ITALIË. Nintsjits te Rome. De Zuid-Slavische minister van builenl. zaken Nintsjits is te Rome en heeft gisteren met Mussolini uitvoerig de betrekkingen tusschen Italië en Zuid-Slavië besproken in verband met de jongste internationale ge beurtenissen speciaal met het oog op de verdragen van Locarno en den algemcenen toestand dien zij in Europa geschapen heb ben. Deze bespreking bewees hoe nuttig het is om in het gemeenschappelijk belang de samenwerking le versterken, die tusschen beide landen is gevestigd door het vriend schapsverdrag dat 9cdert 2 jaar tusschen hen bestaat aldus heet het officieel. POLEN. Rede van Skrzynski. Skrzynski de Poolsche ministerpresident en minister van buitenlandsche zaken heeft gisteren in de sejm een groote rede ge houden bij de behandeling in eerste lezing van het ontwerp strekkend tot ratificatie van de overeenkomsten van Locarno. Daar bij kwam ook de kwestie der toetreding van Duitschland tot den Volkenbond ter sprake als het directe gevolg van de onder- teekening van de verdragen van Locarno. Dit zal, betoogde de minister, een feit van groote beteekenis zijn in de geschie denis van Europa, voor de ontwikkeling van den Volkenbond en voor de noodzake lijkheid van een moreele ontwapening. In den strijd tegen den gewapenden vrede is deze toetreding onmisbaar De kansen voor het behoud van den vrede en voor de toe nadering van de volleen kunnen er slechts door 6tijgen. Spreker geeft dan zijn meening te ken nen over de taak van de leden van den raad van den Volkenbond die oplossingen zullen moeten vinden welke beantwoorden aan den geest van Locarno en den Volken bond. Zij zullen hierbij rekening moeten houden met de groote verantwoordelijkheid die zij dragen. Er zal geen sprake mogen zijn dat een bepaalde groep staten zijn invloed zal deen gelden. Vervolgens kwam hij over de kwestie der raadszetels te spreken. Duitschland zal een der zetels verkrijgen die in artikel 4 van het statuut zijn voorzien en die ge reserveerd zijn voor de voornaamste mo gendheden. Aan de beteekenis van dit ar tikel valt niet te twijfelen. Als voornaam ste mogendheden kunnen niet wordeD be schouwd zij die over het grootste aantal kanonnen of mitrailleuses beschikken of zij die in den kortst mogelijken tijd het grootst aantal vliegtuigen of gasbommen beschik baar kunnen stellen, maar zij die de voor vechters zijn van de democratie en de vrij heid der volken. Indien echter door de verdragen van Locarno, een nieuwe interpretatie aan dit artikel wordt gegeven zien wij ons ver plicht om steunend op deze zelfde verdra gen de belangen te behartigen die door het statuut van den Volkenbond zijn gewaar borgd en die door deze nieuwe interpre tatie worden bedreigd. Dit moeten wij in het belang van den vrede. Voor ons kan de practische interpreta tie slechts betcekenen dat Polen met ge lijke rechten als Duitschland in den raad vao den Volkenbond wordt toegelaten. Polen wil niet in den raad zetelen om mee te beslissen over aangelegenheden van andere staten om het bestuur van vrije ste den in handen te krijgen of om koloniale mandaten te veroveren. Polen wil alleen deel uitmaken van hen die innig gelooven in den Volkenbond en hem beschouwen als een instantie die zonder vooroordeel maar alleen bezield met gevoelens ran recht en rechtvaardigheid geschillen oplost. IndieD Locarno een einde wil maken aan het tijd perk waarin overwinnaars en overwonnenen bestonden, mag het geen nieuwe voorrech ten scheppen, die in het belang van enkele staten matir in het nadeel van andere sta ten zullen zijn. GRIEKENLAND. Een beroep op den Volkenbond. De Grieksche regeering heeft zich lot den raad van den Volkenbond gericht met ver zoek de zaak voor het Uaagsche gerechtshof le brengen om een raadgevend advies over het geschil waarin zij met Turkije ge wikkeld is over de afbakening der grens in hel gebied van den Westerarm der Maritza. Het Grieksche verzoek is onmiddellijk me degedeeld aan de leden van den raad en de Turksclie regeering. CHINA. Het conflict ie Kanton opgelost. De loesland te Kanton, welke voortsproot uit het sluiten der douane door dc interna tionale douane-commissie, is thans opge lost, tengevolge van de restitutie der door de stakers in beslag genomen goederen en de publicatie eener mededeeling dat alle noodige formaliteiten moeten worden ver vuld. Hedenmiddag zal het douanebeheer ver gunning geven tot het laden en lossen der ladingen. De Volkenbondsiaad-zetels. MADRID, 26 Febr. (Belg. Tel. Ag.) Een oud-minister van buitenlandsche zaken ver klaarde aan een der bladen dat de Spaan- sclie regeering vast besloten is officieel van den Volkenbondsraad te verzoeken om Spanje als permanenlüd toe te laten daar de regeering nog van oovdc-el is dat er niets kan zijn dat een afwijzen van dit verzoek, reeds dagteekenend van 1922, af te wijzen. LONDEN. 26 Febr. (V. D.) Volgens de „Daily Telegraph" heeft de Noorsche regecring doen weten, dat zij het stand punt van Zweden inzake de samenstelling van den Volkeribcodsraad deelt BERLIJN, 26 Febr. (V. D.). Uit Londen wordt aan de „Vossische Zeilung'' gemeld dat de Japansche vertegenwoordigers te Londen, Parijs en Brussel medegedeeld heb ben dat Japan in d"n Volkenbondsraad legen iedere verdere uitbreiding van het aantal zetels dan aan Duitschland stem men zal. Volgens een nader bericht zou Brazilië momenteel van zijn candidatuur voor den V. B.-Raad hebben afgezien. Be voorstellen van Donmer. PARIJS, 26 Febr. (V.D.) Naar van be voegde zijde verluidt zal Doumer bij zijn aanstaand onderhoud met Churchill te Lon den mededcclen dat hij de met Caillaux in zake de Fransche oovlogsschuld getroffen regeling verwerpt en zal hij dezelfde voor waarden als aan Italië zijn toegestaan eischen. Britsche Rijksconfereniie. KAAPSTAD, 26 Februari (Reuter). De pre mier-generaal Hertzog en de minister van Justitie Tielman Roos zullc-n de in October te Londen te houden rijksconferentie bij- Vertrouwen ia graaf Bethlen. BOEDAPEST, 26 Febr. (V. D.) De regeeringspartij heeft haar vertrouwen hit- sproken in Graal Bethlen. Deze is voornemens na afdoening der valsehe munters affaire op grond van het vertrouwensvotum zijn Kabinet te reconstrueoren. Rossi op de vlocht. PARIJS, 26 Febr. (V.D.) Gemeld wordt dat de vroegere politiechef van de Fascisti sche regecring Rossi die in het Matteottipro- ces betrokken was gisteren naar Nizza is gevlucht. Regeeringscrisis in Pelen. WARSCHAU, 26 Febr. (V. D.) De minister van binnenlandsche zaken Racz- kiewcz heelt besloten af te treden aangezien zijn bezuinigingsplannen op tegenstand stuit ten. Na den terugkeer van Skrzynsky uit Genève worden nog verdere veranderingen in de regeering verwacht. Het aftreden der Rosmeenscke regeeriiig. BOEKAREST, 26 Febr. (V. D.) Ver wacht wordt, dat de regeering op 3 Maart zal aftreden. Tot dusverre is nog geen coalitie gevormd, welke de regeering in handen zei kunnen nemen. Begrooting aangenomen. BELGRADO, 26 Febr. (Belg. Tel. Ag.) Na een beraadslaging van 3 weken heeft de Kamer in eerste lezing de begrooting met 172 tegen 71 stemmen aangenomen. De oorlog weer uitgebroken. TIENTSIEN, 26 Febr. (V.D.) De Chi- neesche oorlog is op drie fronten weer uit gebroken. De „Nationale" strijdkrachten steunen thans Feng Yu Hsiang, den vriend der Bolsjewisten. De troepen van Woe Pei Foe trekken zich terug op Tientsien. Li Changlin rukt snel voorwaarts en de val van de haven schijnt verzekerd. Li's troe pen maken tevens vorderingen in Zuid-Chili terwijl Woe Pei Foe voortdurend in Honan voortrukt. De fabrieken der „Sunlight Soap Cy." verbrand. LONDEEN, 26 Febr. (V.D.) De fabriek van de „Sunlight Soap Cy is door brand verwoest. De schade wordt op 30.0Ü0 Pond Sterling geschat. Dikke mist. BERLIJN, 26 Febr. (V. D.). Het scheep vaartverkeer op de Beneden-Elbe is door de dikke mist geheel gestremd. Een Hollandsch stoomschip dat ondanks de mist uitvoer, be schadigde daarbij een landingsbrug. Twee groote Zeppelins. BERLIJN, 26 Febr. (V. D.). Volgens d« bladen wil de Amerikaansche marine twee reusachtige Zeppelins laten bonwen die ieder met 25 machinegeweren uitgerust zul, len worden voor het vervoeren van troepen. Ernstige mijnramp. PARIJS, 26 Febr. (V.D.) De „Matin" mcklt uit Santiago de Chili dat door een mijninstorting bij Rio Blanco talrijke mijn werkers bedolven zijn. Nadere bijzonderhe den ontbreken. Neder), schip vergaan. OSLO, 26 Febr. (N.T.A. Draadloos.) De Nederlandsche driemastschoener „Elrina'1 uit Groningen is in den nacht van Dinsdag op Wcensdag in het Skagerrak, 25 mijl van Oslo-fjord, in het ijs bekneld geraakt De schipper, diens vrouw en zijn 5-jarig kiud 'zijn door een Duitsch stoom-visch- vaartuig gered en te Skagen aan land go- bracht Bocdelijk auto-ongeluk bij Haarlem. In den afgeloopen nacht, omstreeks 2 uur is op de Amsterdamsche Vaart nabij de Licdebrug te Haarlem een ernstig auto-on-. geluk geschied. De heer Moerbeek uit 's Gravenliage. kwam met zijn auto in vliegende vaart met gedoofde lichten aanrijden, toen bij het smallen gedeelte van den weg een huurauto,, waarin de heer Sprenger uit Haarlem, na derde. Een botsing was onvermijdelijk. M. bekwam een schede!fractuur en bleef levenloos achter het stuurrad zitten. De auto, waarin de heer Sprenger zal, werd zwaar beschadigd. De heer S. zelf be kwam snijwonden aan de armen en in het gelaat. Hij werd naar het St. ElisabeÜi-ge- slicht vervoerd. Later kon hij naar huis worden overgebracht. Zijn toestand is be vredigend. De beide beschadigde wagens zijn door de politie in beslag genomen. De opbrengst der weldadigheidspostzegels. Het bestuur van den Ned. Bond tot Kin. derbescherming verzoekt het volgende te melden De opbrengst van de in December en Januari j.l. verkochte weldadigheidspost- zegels moet worden besteed ten bate van den arbeid voor het bescherming en hulp behoevende kind in het algemeen, echter met uitzondering van den arbeid, vallende onder het begrip „zuigelingenverzorgiDg"< Aldus is het door den minister van bin- nenl. zaken en landbouw bepaald, die te vens heeft goedgevonden, dat de verdeeling zal geschieden door het bestuur van den Ned. Bond tot Kinderbescherming, met dit voorbehoud, dat het plan van verdeeling, vooraf de goedkeuring van den minister zal moeten verwerven. Het bestuur noodigt nu alle vereenigin- gen e. d., die meenen, voor een aandeel in aanmerking te moeten komen, uit de vól gende opgaven in te zenden: a. het aantal rerpleegdagen van kinderen over 1924 vereenïgingen. die behalve kinderen ook volwasenen verplegen of ook doen aan zuigelingenverzorging dienen d« vcrpleegdagen van volwassenen of zuige lingen niet mee te tellen; b. financieel overzicht over 1924; <x gemiddelde kosten per verplcegdag over 1924. Deze gegevens dienen voor 1 April a.s. te worden ingezonden bij de secretaresse van het door het bestuur hiervoor inge stelde comité, jkvT. mr. M. J. E. B. Alting: van Geusau, Nicolaïstraat 17, 's-Graven- hage. Georganiseerd Overleg. De Bijzondere Commissie voor Georgani seerd Overleg in zaken, rakende de ambte naren van Rijks-, Tucht-, Opvoediogs-, Ge vangenis- en Reclasseeringswezen heeft in haar laatste vergadering de wijzigingen behandeld, welke tengevolge van de in het Bezoldigingsbesluit 1925 aangebrachte wij zigingen nocdig zouden zijn met betrekking tot de salarisregelingen van het onder haar ressorteerend personeel. Een voorstel tot cadificatie en herziening der bestaande dienstvoorschriften voor het Gevangenis-per soneel werd $m bijzondere reden aan gehouden. Ten gemeentehuize van Voorhout had hedenmorgen de aanbesteding plaats van den bouw van een secretaris woning Inge komen waren drie inschrijvingsbiljetten, t.w.Th. J J. Uljee, Voorhout voor f9965; C. A. de Koning, Haarlemmermeer, voor f 9S00 en N .Bakker, Nieuw-Vennep, voor f 9298. Daarna had de aanbesteding plaats van den bouw eener autogarage bij de dokters-' woning; ook 3 iDSchiIJviDgenTh. J. J.- Uljee voor f 1065, H. Bakker voor f 649 en F. Meeuwwissen, Sassenhcim f 970. De gemeenteraad vaD Voorhout zal Zaterdagmiddag 2 uur in spoedvergadering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen. 2. Gunning bou\^ secretariswoning. In den ouderdom van ruim 71 jaar is te 's-Gravenhage overleden de heer J. W. U. Sterkenburg, die tot heden jaren achtereen werkzaam is geweest hg het De partement vau den Hofmaarschalk van H.M. de Koningin t:n Koninklijken Paleiz? in het Noordemde. Hij had sedert eemge jaren den rang van hoofdcommies en is als commies bij boven bedoeld bureau in betrekking geweest. On geveer 27 jaren was hij aan dat bureaii verbonden. Teen hij 25 jaren in functie was geweest heeft de Koningin den heer Sterkenburg de onderscheiding verleend van Ridder 2o klasse in de Huisorde van Oranje. Gisternamiddag omstreeks vijf uur hai le Oudenbosch een ernstig ongeval plaats< De 16-jarige arbeider L. werkzaam in d4 slroohulzenfabriek van den heer Van Aken

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2