"Wyberf No. 20232. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 25 Februari Derde Blad. Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN* Alphen. Gisteravond gaf de gymnas- tlek-vereeuiging „Hou-Yaat" in het Nula- gebOTiw alhier haar jaarlijksche uitvoering. Dadelijk bij het betreden merkten wij een iongenaine stemming. Eeo aardig jazz band was voor dezen avong -geëngageerd, dat emermoeid was. Het tooneel was smaakvol met groen opgesierd. Ka den algeraeenen opmarsch werd het Vereenigingslied gespeeld, hetwelk staande v. era aangehoord He directeur, de heer 'P. Zuidam, sprak in zijn openingswoord er zijn leedwezen over uit, dat de voorzitter van den turnkring Leiden door ziekte verhinderd was dezen avond te openen. Namens het bestuur der veieenlging heette hij alle aanwezigen harte lijk welkom, inzonderheid den burgemeester, vfieas tegenwoordigheid door de veraeiiiging op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Met oen enkel woord memoreerde hg het vereeni- gingsleven in het afgeloopen jaar de up'a en down's daarin, ea eindigde met den aan wezigen een gezelligen avond toe te wen- bchen. Het thans volgende nummer, rrge oefe ningen voor jongens, deed ons zien, dat de kleine baasjes, van hun vaardigheid be wust zeer correct werkten. Bij de brug- cefenmgen voor dames faalde men wel eens, hoewel dadelijk kan gezegd word#n, dat, behoudens een enkele uitzondering heel goed werk werd verricht De vrij»- en staaf- (oeleningen voor heereo hadden ook aller belangstelling en zeker niet ongegrond, want I de strakheid van lgn en de accurate hon- dihgen waren te prijzen. Ka de pauze werd door den eere-voorzltter, den heer Van Dien, „Hou-Vast" een vlag aangeboden, welk blijk van belangstelling van Alphen's publiek door de vereenigiag in dsnk werd aanvaard. Met volle aandacht werden de rhythmische uitdrukkingsoefeningen voor de dames ge volgd. Dit nieuwe systeem, hetwelk allengs ineer bekendheid kreeg en met meer sym pathie werd bejegend, vond algemeenen bij val. *t Was voor het eerst, dat „Hou-Vast" dezo oefeningen in haar programma opnam en het dient gezegd, dat ze uitstekend wer den uitgevoerd. De strakheid der vrij 3 oefe ningen "heeft geheel plaats gemaakt voor irterst soepele bewegingen. Bijzonder veel aardigheid bad men bij de vlagoefeningen voor de meisjes. De zelf bewustheid en toch het onopgesmukte van de kleinen deed prettig aan. „Pan, do boscn- giod en de nimfen", het laatste aummer, werd ook een succes. De belichting was in puike conditie en de oefening won hierdoor ook aan bekoorlijkheid. „Hou-Vast" heeft haar uiterste best gedaan om het den aanwezigen zoo aangenaam mogelijk te maken en Zij is hier volkomen in geslaagd. De prettige avond werd met een gezellig bal onder leiding van -den heer S. P. Wio- linga besloten. Aan het einde der uitvoering had de directeur een tuil bloemen in ontvangst te nemen. De zaai was tjokvol. Bodegraven. In de groole zaal van hotel van Rossura werd Dinsdagmiddag door burgemeester van Dobben de Bruyn de bazaar van de Chr. Naaischool geopend. Even voor de opening waren de leden der vcreeniging, van wie deze school uilgaal, een twaalftal dames, met de verschillende 'helpers en helpsters en enkele genoodigden in de zaal bijeen gekomen. Dank zij de vele zorgvuldige voorbereidingen bood de bazaar een aantrekkelijken aanblik. De fleurige, van wit geschilderd hekwerk vervaardigde stands, gevuld met eon 'keur van allerlei fijne artikelen, waaronder verschillende fraaie handwerken enz. gaven aan de zaal iets gezelLigs waardoor aanstonds een pret tige stemming ontstond. In zijn openingswoord zei de burgemees ter o. m. dat de vrouw hem bij haar optre den naar buiten het meest sympathiek is, wanneer zij optreedt voor een philanlropisch of, zooals hier, een maatschappelijk doel. Het do?I der school heeft sprekers volle be langstelling, omdat onze a.s. vrouwen en moeders er hun opleiding kunnen ontvangen en anderen er geschoold kunnen worden voor den strijd om het bestaan. Gaarne heeft hij zich dan ook bereid verklaard om dezen bazaar te openen terwijl hij hoopt dat de kas der vereeniging, die door omslandighe- den versterking noodig heelt, die versterking door dezen bazaar zal onlvangen. Vervolgens uit spr. woorden van dank aan de firma van Nelle, die geheel belangioos medewerkte door het schenken van thee en bovendien nog aanzienlijke geschenken aan bood, waarna hij de verschillende mede- werksiers en medewerkers uilnoodigt geza menlijk ihee te drinken. Ka dit officieele gedeelte neemt al spoedig de drukte in den bazaar toe. Verschillende iconen hun belangstelling en reeds heel wat van de stands is spoedig verkocht. Attrac ties als een draaiende paraplu, waarnaar geknipl moei'worden om prijzen, het raden naar fijn gekleede poppen, naar de namen van de leerlingen van een naaischool, die ikeurig natuurgetrouw is opgebouwd met losse poppen, trokken algemecne aandacht. •Bij sjoelbak en werplent licerschle een levendige drukte. ITet aantal bezoekers op den eersten dag laat zich zeker op een BOO tal schallen, zoo dat de opzet van den bazaar vrij zeker ge slaagd mag heelen. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is plotseling"overleden de heer W. M, v. d- Bunt, secretaris der Chr. Schoolvereeni- ftiug en ouderling der Ned. Herv. Kerk. Dins dagavond begaf hij zich gezond 1c bed, doch werd ie middernacht door een hartziekte aangetast, waardoor hij heel spoedig over leed. ■Het"bericht van zijn overlijden wekle bij Joelen groole ontsteltenis, omdat de lieer Van de Bunt bij allen, met wien hij in aanraking *wam, bemind was door zijn eenvoud en ^rechtheid. Voor zijn onderscheiden arbeid allerlei verecnigingen gaf hij zich volko men, zoodat zijn overlijden menige leege praats zal achterlaten. Zaterdag zal hei slof-, felijk overschot ter aarde worden besteld. Herhaaldelijk vernemen wij nu weer klachten over het lange openblijven van de brug, waardoor het veikeer, dat hoe langer hoe drukker wordt groote stoornis onder vindt Verleden week heeft zoo'n sloornis weer eens 2 uur geduurd. Een lange rij van voertuigen kan dan geduldig wachten tot de verbinding tusschén de beide Rijnoevers weer is hersteld. Het ontbreekt niet aan po gingen, om de autoriteiten tot verbetering te bewegen, maar voorloopig komt daar nog niets van. Door den Raad van State is behandeld het beroep van het bestuur der Ver. tot op richting en instandhouding van Chr. Scho len voor L. en M. U. L. O. alhier tegen de beslissing van den Minister van Onderwijs van 2 Nov. 1925 tot vaststelling der Rijks- vergoeding, bedoeld in art. 97 der L. O.-wet, over 1924, ten behoeve van de bijzondere lagere school, Julianaslraal D. J. 41. Deze vergoeding was vastgesteld op f 19.313.67, waarbij o. ra. overwogen was dat de school (voor M. U. L. O.) 9 leer jaren telt, met een gemiddelde schoolbevol king over het jaar 1923 van 155 leerlingen, waarvan 29 leerlingen in het 7e en de hoogere leerjaren; dat volgens dit leerlin gental aan de z.g. U. L. O.-kopschool de Rijksvergoeding kan worden genoten voor één leerkracht, terwijl aan de lagere school met 126 leerlingen 3 leerkrachten zouden zijn vereischt. In verband daarmee werd de vergoeding voor vier leerkrachten toege kend, voor een vijfde leerklacht niet. Namens het schoolbestuur is er op ge wezen, dat bij deze interpretatie de school gesplitst wordt en gelijk gesteld met een ge wone lagere school wat de vergoeding be treft terwijl er ten, deze rekening behoort te worden gehouden met den geheel anderen aard van een M. U. L. O.-school, waar het onderwijs in meer vakken aan 9 klassen meer leerkrachten eischt dan aan een ge wone lagere school. Leiderdorp. Gisteravond kwam de anti revolutionaire Kiesvereeniging in het ge bouw „Irene" in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer G. Los, opende de bijeenkomst met gebed, nadat was gezongen Psalm 84 vs. 6 en gelezen een gedeelte uit Jacobus 3. Hierna hield de voorzitter een toepasselijk openingswoord, waarin1 hij herdacht het groote actieve werk door wijlen der. heer J. Moraal, verricht in dagen van verkiezingsstrijd Do notulen, door den secretaris gelezen, werden onveranderd goedgekeurd. Uit het vei slag van den penningmeester, dat liierop volgde, bleek, dat er, in tegenstelling met Let vorig jaar, toen een klein voordeelig saldo was te boeken, nu een nad&el'g slot was van f 17.69. Br- de vervolgens gehouden bestuursver kiezing werden herkozen de hoeren G. v. d. Beek en A. van Leeuwen Az., en werd gekozen in de vacature Van der Utoel do hoer L. O. Snel. Desa namen allen hun benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer P. J. Goedhart, of er in de aangevraagde Kamer ontbinding, en zoo zij mocht worden volvoerd nog winst voor de Anti-Rev. Partij zou zijn te boeken. De voorz. antwoordt hierop, dat naar zfrjn meen'og in de gegeven om standigheden, en de oorzaak waaruit de crisis is ontstaan, Kamerontbinding iret ge rechtvaardigd zou zijn; en verder, dit aldjd gebleken was, dat de partij, die dit aan vraagt. or niet op vooruit ging. Of er winst veer de anti-revolutionairen op zou volgen, kar. niet vooruit worden gezegd. Do vergadering werd met dankzegging i door den secretaris gesloten. Wonbmgge. In do bijeenkomst ter herdenking van .hel 25-jarig bestaan der Chr. Jongelingsvereeniging „Obadja" gat j de voorzitter, J. J. A. Schijff, een historisch overzicht. Met gemengde gevoelens van vreugd en dank begon spr. het zilveren feest te ge denken. Spr. stelde het op prijs, dat zoo- velcn met hun vcreeniging medeleefden en dat alles in hel werk was gesteld om deze heuglijke gebeurtenis lot een blijvende te maken en bovenal God te danken, dat er nog vele jongemannen Iiier zijn, wier lust het is Gods woord te onderzoeken, om kracht daaruit te pullen voor hun levens pad. Om een juislen blik terug te slaan, had spr. nauwkeurig het archief der Vcr eeniging nagezien. Daarbij had hij opge merkt, dal de poging tot oprichting driemaal was mislukt doordat er geen aqümo ge- .noeg voor was. doch mede door de be moeiing van ds. Le Grand kwam deze den lOden Maart 1901 tot sland. Vooral Dirk Wiitebol Wzn heeft daartoe steeds geai*- beid. Een reglement uit Hoenderloo. waar ds. Le Grand had gestaan, werd als leid draad genomen. Een keus moest gedaan worden omtrent den naam der vereéüiging. „Timotlieus" kon niet. daar de Chr. Jongel- vereeniging op Gcref. grondslag alhier dezen naam reeds vanaf 188 f droeg. Besloten werd den naam van „Obadja" le voeren. In de tweede vergadering kwam een welkomstgroel van de zustervcreeni- ging Timolheus" alhier in, welke mei een dankbetuiging werd beantwoord, en steeds bleef al die jaren de verhouding tussclicn beide vereenigingen naar wensch en zon den slceds beide baar afgevaardigden. De werkzaamheden op de vergaderingen waren vooreerst de Bijbclbesprekingen, als mede onderwerpen lot bevordering van va- derlandsche en kerkgeschiedenis en maat schappelijk leven. En voor de leden en begunstigers werd de bibliotheek openge steld. (Deze bibliotheek was reeds aanwezig vóór de oprichting der Jongelingsvereenl- ging. Deze was bijeengezameld door wij len burgemeester A. L. Wichers Deze ijvcraar \roor Chr. lectuur gaf zelf alle weken de boeken ter lezing uit, welke ïn zijn tuinkamer aanwezig waren en hij werd Irouw bijgestaan door den ouden heer P. de Boer. De tweede bibliotheek In ons dorp was van de jongclingsvereeniging „Ti molheus", waarvan de veldwachter reeds jaren bibliothecaris was. Zoo kon men te kust en te keur wekelijks Chr. boeken halen èn bij burgemeester én bij veldwach ter. Het was toen een goede opgewekte lijd in ons dorp. Verslaggever). Wat de plaatsen der samenkomsten be treft zegt spr., heeft „Obadja" een zwer vend leven geleid. Na twee jaren moesten wij de Hervormde consistorie verlaten, daar het lokaal op den vergaderavond voor een ander doel moest worden gebruikt In 1903 trokken wij naar het oude huis, te voren bewoond door den ouden Joh. van der Boon. In 1905 werd dit afgebroken en trokken wij naar het huis, nu bewoond door mej. de 'wed. Timmer, doch door bemiddeling van wethouder Jan van Dam kregen wij in 1906 een ruimer lokaal, n.l. een leegstaand lokaal van de openbare school. Hier bleven wij tot 1918, toen wij hals over kop des avonds ons meubilair moesten overdragen naar een ongezellige koude kamer achter de woning van Dirk Bergman. Het word (oen een lijdensperiode. Het gemeentebe stuur had ons de huur opgezegd, maar dit gaf zeker den stoot er toe. dat de jaren lange wensch werd vervuld en in 1922 „Immanuel" verrees, waar we niet uitge jaagd zullen worden. Zooals altijd wisselen de leden steeds. Jongeren komen, ouderen gaan. Niet een van de oprichters i9 meer lid. Als eere- voorzilters hebben gefungeerd ds. Le Grand van 19011908, ds. Van Ingen 19091912, ds. Ekering 1913—1915, ds. v. d Wal 1917 1918. ds. Meijers 19191923 en ds Kijne nu. Spreker zegt. dat hier in het-openbaar een woord van dank past aan onzen cere- voorzitter, die zoo wekelijks met ons mede leeft en met zijn kennis ons ten dienste slaat. Als voorzitters hebben in dit tijdperk ge fungeerd D. Wittcbol Wzn. 19011908. C. Anker 1908—1910, C. Vrolijk 1910—1915, C. Verweij 1915—1920, Jb. Anker 1920— 1924 en spreker van dezen avond tot heden. Het ledental wisselde van 34 tot 0. Thans bedraagt het ledental 20. dat zeker wet verdubbeld kan worden. Tot de oprichting van de Chr. Jongelingsvereeniging te Hoog- made en de Chr. Zangvereeniging alhier heeft „Obadja" het initiatief genomen, ais- mede tot de Knapenvereeniging. Spr. zegt alles nu naar buiten gemeld te hebbcf. De eeuwigheid zal het openbaren welk nut „Obadja" voor het zielenleven heeft afgeworpen. Dat nog vele jongeman nen zich mogen scharen onder hun banier, dat luidt: „Ik schaam mij het Evangelie van Christus niet; het is een kracht Gneis lot zaligheid". Haarlemmermeer. w ovaBRagmorpen ontstond brand io de woning ven den arbeider De li., aan den Kruisweg, alhier. De politic, die aldaar toevallig passeerde, bemerkte üoor rookwolken boven het dak, dat de zaak hier niet in orde was; begaf zich direct i naar binnen en zag. dat de kachel en de pijp geheel gloeiend stonden en de schoor steen in brand stond. Direct werden po gingen aangewend om het vuur te blusschen hetgeen na eenige mooite gelukte. Ook voor j de oude 80-jarige vrouw, die ziek te bed lag. was liet maar gelukkig, dat de brand intijds gebluscht wH De Chr. zaugvtrcvn.g.ii0 „u.dö en j Vriendschap" te Hoofddorp gaf Dinsdagavond in „De Beurs" een welladigheidsc-oncert ten bate van het „Witte Kruis". De belangstelling was zeer groot en de uil voering van goed j gehalte. Een collecte bracht f110 op. Dinsdag werd in Den Haag door de I politie aangehouden do minderjarige P. D.t uit deze gemeente, die aldaar zonder jnid- dden van bestaan rondzwiert Hij Werd nog denzelfden avond naar zijn ouders in Haar lemmermeer teruggebracht. Naar wij vernemen, is de toestand dan den bijna 18-jarigcti W. B., die door een schot uit een buks zoodanig in de borst werd getroffen, dat de kogel in een der longen drong en zrjn onmiddellijke op neming in etc ziekenhuis noodzakelijk weid geacht, thans vooruitgaande namens het bestuur een woord van dank aan de leden die allen in 't afgeloopen jaar zoo prachtig met het bestuur meewerkten en spreekt den wensch uit dat dit zoo moge voortduren en de leden hierdoor den naam der vereeniging „Plicht en Eensgezind heid" eer zullen aandoen. Dan krijgt de secretaris gelegenheid de notulen te lozen. Deze worden goedgekeurd. Volgt het jaar verslag, waarin verschillende zaken uit 1925 gememoreerd worden en waaruit blijkt dat alles naar wensch gaat. Een flink ap plaus bewijst dat de vergadering met het verslag instemt. Den secretaris wordt dank gezegd voor zijn keurig verslag. Dan kreeg de penningmeester gelegenheid tot het uit brengen van zijn financieel verslag waaruit bleek dat er, ongeacht hetgeen op de Han- zebank Staat, nog een batig saldo is van ongeveer f 10. De heeren E. Luyten en CastenmilleT, in de vorige vergadering be noemd tot leden der commissie tot 't na zien dezer rekening brengt bij monde van den heer Luyten een gunstig verslag uit en stelt voor den penningmeester, den heer Oudshoorn dank te zeggen voor zijn goed beheer. Tot leden dezer commissie voor 1926 worden benoemd de heeren C. v. d. Marei en J. van Mil. De contributie werd daarna vastgesteld als vorig jaar, n.l. leden A f 0.30, leden B f0.20. Ingekomen was een schrijven van het be- stuur der Kamer-Centrale Leiden betref fende het aftreden van dit bestuur en het. indienen van candidaten terwijl er tevens op gewezen wordt dat tot 26 Febr. gelegen heid is voorstellen in te dienen voor de Kringvergadering. Ook is ingekomen een schrijven van de R.-K. Kiesver. te Yeur waarin gevraagd wordt hun candidaat den heer v. d. Schuit te steimen omreden het westelijk deel van den Kring niet in het bestuur vertegenwoordigd is. Na eenige be spreking wordt besloten de aftredenden te candideeren en voor de plaats van den heer Oostdam, die niet herkiesbaar is we gens vertrek, te stellen als candidaat den heer v. d. Schuit. Vervolgens wordt met algemcene stemmen besloten de volgende motie in te dienen bij het Kringbestuur: „De leden der R. K. Kiesvereeniging „Plicht en Eensgezindheid" te Katwijk <L Rijn in vergadering bijeen op 24 Febr. 1926 wenschen hun instemming te betuigen met de houding, sinds 11 Nov. 1925 aange nomen door de R.-K. Ministers en de R.-K. Kamerfractie en deze motie ter kennis te brengen van de Kringvergadering." Daarna bestuursverkiezing; periodiek af tredend de i'oorzitter en de heeren W. J. van Leeuwen en L. v. Paridon. Alle drie heeren werden met groote meerderheid van stemmen herkozen en namen de benoeming a&u Als afgevaardigden voor de R.-K. Ka mer-Centrale werd gekozen de heer H. W. Grimbergen, plaatsvervanger de heer J. C. Schrama. Voor de Statenkieskring resp. de heer Nic. Oudshoorn en Jac. Meijer. De rondvraag leverde geen buitengewone dingen op. De voorzitter dankte de aanwe zigen voor hun aangename en zakelijke discussies en 6loot dc vergadering op de gebruikelijke wijze Voor de leden van den R.-K. Volks bond hield de heer »Spit 1.1. Dinsdag zijn tweeden cursusavond in de zaal Fennes. Het gesprokene werd met aandacht door de aanwezigen gevolgcL De voorzitter, de lieer C. v. d. Marei, sprak een woord van dank tot den heer Spit voor zijn lezing en sloot de vergadering met den Christ, groet. Katwijk-aan-Zee. Van de trawlvis scherij kwamen Woensdag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 93 rnet f 566: KW. 154 met f806, KW 54 met f727 en KW 39 met f822 besomming. Belanghebbenden hebben een geul in RijnL Uitw. kanaal gegraven met gevolg, dat een hunner eeo besomming heeft ge maakt van f25 aan garnalen. Hillegom. De R.-K. Kiesvereeniging heeft een jaarvergadering gehouden, die matig bezocht was en gepresideerd werd door den heer C. W. van jdaris. De voor zitter, de lieer Balvers, was afwezig wegens het overlijden van zijn vrouw, voor wie een gebed gebeden werd. De waarnemende voorzitter sprak over de afgeloopen verkie zingen en over de regeerragscrisis.- He- aantal leden is 577. De rekening sloot met een batig saldo van 1 tl gulden G2 cent; de oude schuld is geheel afgelost. De lieer Balvers werd als voorzitter herkozen en tot bestuursleden werden gekozen de hee ren Joh. van Houten en Cr. J. Kerkhof. De aftredende bestuursleden der kamercen trale werden weer candidaat gesteld. De vergadering besloot in de vacature-A. J. Oostdam den heer J. G. Stadhouder le Zoc- terwoude te candidaleeren. Katwijk aan den Rijn. Gisteravond hield de R.-K. Kiesvereeniging „Plicht en Eensgezindheid*' haar jaarvergadering in de zaal van den heer Vreeburg. De opkomst was redelijk. De voorzitter opende de vergadering met den Christ, groet en sprak den wensch uit dat 1926 voor de leden in alle opzichten een zalig en voorspoedig jaar moge zijn. Spr. herin nert dan aan de belangrijkste gebeurtenis sen uit 1925 als de verkiezing die voor rechts een bevredigende uitkomst gaf niet tegenstaande de felle campagne die door links is gevoerd. Nog een belangrijke ge beurtenis uit 1925 was die vin den llen Nov. met als gevolg de bekende crisis die op heden reeds 107 dagen voortduurt, nog zonder uitkomst. Dan wordt besproken dc uitslag der verkiezing in de parochie die zulk een goeden uitslag gaf en waarvoor den leden der Propaganda club eeo woord van dank wordt gebracht. Spr. brengt dan Lisse. Het Prol. Ziekeniiuisverple- gingsfonds alhier hield zijn jaarvergadering iu „Rehoboth".' De goed bezochte vergadering stond on der leiding van den 2den voorzitter, den heer C. Vermey. Na de gebruikelijke ope ning leest de secretaris de notulen van dc vorige vergadering, welke ongewijzigd wor den vastgesteld. Uit bet jaarverslag van den secretaris blijkt onder meer dat toegetreden waren 82 betalende en 61 uict-betalende leden. Op 31 Dcc. 1925 bedroeg het ledentaai 1225 betalende en 683 met-betalende leden. Door het bestuur werd in het afgeloopen jaar het gezicskaartensysteem ingevoerd, waar door de correspondentie aanmerkelijk eeu. voudiger is geworden. Uit het verslag van den penningmeester stippen we het volgende aan: Ontvangen werd f 31-71.24, waarvan f 3039.20 als contri butie. Hiervan werd uitgegeven f 1573.93, zoodat een batig saldo valt te boeken van f 1597.3L Met het saldo van 31 Dec. 1924 is er alzoo in kas f 3253.71. Aan 13 leden, met 350 verpleegdagen werd uitkeering ge daan. In 1921 bedroeg dit voor 13 leden 513 verpleegdagen. Een der commissarissen bracht verslag uit van het gehouden financicele beheer van den penningmeester, en verzocht de zen functionaris décharge te verleencn. De heer J. Nieuwenhuis (voorz.) heeft schriftelijk voor die functie bedankt. groote meerderheid van stemmen werd de heer J. Dekker als zoodanig gekozen. De heeren B. Kulk en K. Tanis werden reap, herkozen als bestuurslid en commis saris. Aan de vergadering werd ter goedkeuring voorgelegda. een schenking van f 100 voor patiënten, welke gebruik moeten maken van de lighalb. f 10 voor de noodlijden den in Drenthe; c. de leeftijdsgrens voor betalende leden van 14 of 16 jaar te bepa len. Deze voorstellen werden z-h.s. aange nomen. Vervolgens doet de voorz. mede- deeling dat het contract met de firma C'am- minga en Co. inzake ziekenvervoer per auto met 1 April a.s. is afgeloopen, en RECLAME. ^Tabletten. TEGEN KEELPIJN.. 1241 dit dit niet meer verlengd kan worden.- Het bestuur doet een voorstel om in over- leg met andere vereenigingen een zieken auto aan te achaffen, ot in ieder geval liet daarheen te leiden een ziekenauto ter he, schikking te krygen. Alzoo besloten. Besloten werd aan den secretaris een vergoeding toe te kennen van f 75 per jaar. De heer ^Marbus eindigde daarop met dankzegging. Noordwij kerhonl. Uit het jaarverslag van den tuindersbond „De Eensgezind heid blijkt, dat in het seizoen 1025 in het veilingsgebouw te Piet-Gijzenbrug werden geveild34708 sloffen aardbeieD, 620 sloffen augurken, 6705 zakken doperwten, 439G zak- ken capucijners, 12165 zakken tuinboonen, 27462 zakken dubb. stamheerenboonen, 45370 zakken ent boonen met draad, 4860 zakken snijboonen, 2740 zakken enk. stok- boonen en 3690 zakken enk. stamboonen. De opbrengst bedroeg f 221.053.40. Aan de leden kon eén pCt. der veilingskosten wor den gerestitueerd. Woensdagavond vergaderde in „Do Gemeente woning" de Christel ij k-flistori- sche Kiesvereeniging. Ds. Hofstede opendo me? gebed en heette de talrijk aanwezigen welkom. De heer C. van Eeuwen las de notulen,- welke werden goedgekeurd. Dc heer Coenraad Bouwmeester deed re kening en verantwoording, welke sloot mefc een batig saldo van ruim f 74. Bij de bestuursverkiezing werden de 4 aftredende heeren allen herkozen, n.l. .1, Parlevliet, J. Passchier, Coenraad Bouw meester en G. v. d. Tang. De heer C. Bouwmeester bracht daarna verslag uit van den Staatskring en de heer J. Parlevliet van den Kamerkring, te Lei den. Ds. Hofstede lichtte hierna enkele artL kelen toe uit het program van beginselen, waartoe o.m. behoort de heiliging van den Zondag. In verband hiermee kwam ter sprake heb vieren van den kermis-Zondag wat niet; strookt met het standpunt der Christel.» Hist. Kiesvereeniging. Wederom kwamen verschillende léden op tegen de houding van het raadslid, den heer R v. Dijk, die in den gemeenteraad voor stander bleek te zijn, van den kermis-Zon dag, en over welk feit genoemde heer reedB vele bittere pillen moest slikken. De voor- zitter, ds. Hofstede, meent de houding van den heer v. Dijk uit verschillend oogpunt te moeten beschouwen De heer v. Dijk is nu eenmaal een volksman, die de bezie lende kracht i6 van Oranjefeesten cn ver makelijkheden, en daarom kon hij, met zijn oprecht karakter, in den raad nieti tegen de kermis stemmen. De kiesvereeni ging heeft zelf schuld, als ze geen kermis- Zondag wil handhaven, had ze geen voorn stander er van in den raad moeten bren gen. Als de zittingsjaren van den heer It, v. Dijk om zijn, kan men verder zien, hoe wel het zeer te betwijfelen zal zijn of mou dezen volksvriend uit den raad kan lich ten. Brengt de Chr.-Hist. Kiesverecn. er hem niet ib, dan heeft bedoelde heer nog zeer veel andere vrienden, die hem als can-4 didaat zullen steunen. De heer C. v. Eeuwen is 't niet met den voorzitter eens en verlaat de vergadering, die zeer rumoerig wordt-. Over 14 dagen komt de Chr.-Hist. Ver eeniging nogmaals bijeen tot verdere voort zetting der plannen. De heer R. v. Dijk is afwezig en kan zich hedenavond niet veidedigen, vandaar het uitstel. De gemeenteraad kwam Woensdag avond in spoedvergadering bijeen en hield een geheime zitting, vermoedelijk over dc kwestie der watervoorziening door Noord- wijk. Oegstgeest fn hotel „het Wille Iluis" hield de zwcmvcreeniging „Poelmeer" een algemeene ledenvergadering. De voorzitter dr. Borgcrhoff Mulder opent de vergadering en roept de opgekomen le den en inlroducées een hartelijk welkom loe. Deze vergadering zal voor do vereeni ging een zeer belangrijke zijn. Volgens de agenda is een dor punten „restauratie van dè inrichting". Vervolgens brengt spr. naar voren de oprichting, exploitatie en kleine restauratie van de inrichting. Spr. heet den heer J. v. d. Voet, gemeente-opzichter wel kom en dankt hem voor dc in hel afgeloo pen jaar gegeven adviezen, alsmede den heer Planjer. bestuurslid van de Leidsche Zwemvereeniging voor zijn tegenwoordig heid en zijn medewerking in dit eerste jaar. Een woord van dank zegt spr. aan het ge meentebestuur van Oegstgeest voor de ver leende subsidie. -Vóór de afwerking van de agenda brengt de voorziter namens liet be stuur hulde aan de dames-leden, die in zoo groeten getale zijn opgekomen en hij zcgl haar toe. dat verandering in de uren van openstelling der inrichting in uitzicht wordt" gesteld. Dank wordt gebracht aan liet mu- ziek-ensemble „liet Groene Zoodje" voor de tegenwoordigheid. De secretaris, de heer A, van Ingen Schenau. leest de notulen voor der vorige ledenvergadering, welke onveranderd wor den vastgesteld. Uit hel hierna voorgelezen jaarverslag, door den secretaris merkten wij op dat de zweminrichting in het afgeloopen jaar een succes is geworden. Circa 204 leden telt thans deze vereeniging. In het afgeloopen seizoen zijn 6579 baden in de inrichting genomen. Hiermede kunnen wij wel vaat*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9