AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Vrijdag. Nulsgebouw (Steenschuur): Jongeren-Vre- «les-Aclic. Spr.: de heer Paul Beer over zijn drama „A." 8 uur. Prediker (Janvossonstecg): Chr. Hi at. Unie. Spr. de heer J. R. Snoeck Henkemans over „Politieke moeilijkheden". 8 uur. Stadszaal (kleine zaal): 3de Kamermuziek avond van Ilans Franco Mcndes en Guil- laume Hesse. Kwart over 8. Stadszaal (foyer): Concert „Per Aspcra fid Astra". 8 uur.' Wijkgobouw „Phébé" (Oude Vest 91): Spr. do heer de Jong. 8 uur. K a t w ij k-aan-Zee (Gemeentezaal): Jlevv. (Geref.) SlaotspaTlij. Spr. ds. A. C. G. den Hertog uit Rotterdam. Aanvang half- achl. Zaterdag. Kantoor F. L. J. Lourijscn, Laan van Mecrdervoorl iOGa, Den Haag: Alg. verg. van aandeelhouders N.V. Rijnlandsche Be- tonm. te Leiden. 4 uur. ,,1'Union" (StecDstraat)Uitvoering met bal Harmomcagezelsvjhap „Crescendo". 8 uur. Stadszaal: Bal-masqué van „Nul en Ver maak". 's Avonds halftien. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, i9 altijd geopend, doch-van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. De avond-, nacht cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Febr. tot en met Zondag 14 Febr. waargenomen door do apotheken der h.h.: D. J. v. Driesum, Mare 7G. lelcf. 406 on G. II. Blanken, Hooge- woerd 171, lelef. 502. don het nu verweckte. Hoe hooger men klimt, des te dieper men valt. Kunnen ge meenplaatsen in zeker soort prelenticlooze muziek 'er nog zoo'n beetje mee door afkeuring verdienen ze natuurlijk altijd ze worden intolerabel daar waar geen ruimte is voor anderen klank dan dien, uit het diepst van 's mcnschen gemoed opge weld. Vertoonde het werk nu maar eenigo gevoelsdiepte, al was het slechts symptoma tisch, dan zou men zekere te-kortkomingen in behandelingswijze graag vergeven. Nu valt het te weinig verzorgde uiterlijk, gevolg van onvoldoend technisch vermogen, des te meer op. Een compositie ab het „Verecnigingslied" waarmee de avond werd besloten, doet ?/ien dat er toch wel muziek zit. in de no- len, die hij daarvoor neerschreef. En het is om den heer Snel aan te moedigen om zich to blijven bewegen op het door hem ge zochte terrein, maar dan voorshands van bescheidener hoogte, dat wij hem den raad geven zijn krachten te beproeven op het kleine genre. Hij neme niet lo veel hooi op zijn vork. Aangenaam is liet ons le kunnen wijzen op dc zangeres uit het koor, die de sopraan solo zong. Die jonge dame beschikt over zoo'n mooio natuurstem, dat het een lust was er naar le luisteren. De baryIon-solist heeft ook een pluimpje verdiend: en zeker ook do koren, die met alle toewijding cor rect hun plicht hebben gedaan. De heer Riedel heeft zeer verdienstelijk ccn fluitsolo voorgedragen. Dc uitgevoerde werken hadden 't eene wat meer, '1 ander wat minder succe9 bi» dc zaal. die geheel gevuld was. Dc voorzitter der vereeniging sloot mei gebed. Alkemade. Gemeenteraad. Voorzitter dc burgemeester. Tegenwoor dig 10 van de li ieden. Afwezig met ken nisgeving de heer A Bouwmeester. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van dc vorige vergadering gelezen en onveran derd goedgekeurd. Aan de 91de de agenda: lo. Vaststelling raadsbesluit tot aankoop van een strook grond te Oude-Wetering van den beer L. Bpmitenbuvg, dienende voor wegverbrecding. De Voorzitter doet voorlezing van het door B. en W. uitge bracht prae-adsiee. L. Spruitenburg is be reid aan deze gemeente te verkoopen een sttoolc grond ter lengte van 22*/% Meter bij een breedte van 2 Meter tegen den prijs van f 3.50 per M2. Deze prijs ie zeer billijk te noemen daar de weg bijna geen verhar ding noodig heeft. Dc Voorzitter zegt dat B. en W. met het ©og op het drukke verkeer ter plaatse nog verder zijn gegaan en aan de eigenaresse ran de boomen staande voor de woning van perceel A 197 hebben gevraagd om deze boomen te doen verwijderen. Hiervoor heb ben B. en W. vergunning bekomen. Dc ge meente rooit de boomen doch zij blijven eigendom van de eigenaresse. De heer Rotteveel vraagt of de overzet- ter de Jong nabij het pontvcer nog eigen dommen in den weg heeft liggen, waarop do voorzitter bevestigend antwoordt. Spr. zal hierover straks bij punt 7 van de agenda nog wel nadere inlichtingen verstrekken. Do heer Loe vraagt den Voorzitter, of indien de boomen zijn gerooid, do gemeente ook dc vrije beschikking over den grond krijgt-, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Hierna wordt z.h.s. besloten tot aankoop tan den grond. 2o. Vaststelling raadsbesluit tot demping van de sloot, gelegen aan den Langeweg, in eigendom toebehoorend aan deze ge meente en het R.-K. Kerkbestuur van Roe- lofareiidsvcc», dienende voor wegverbrec ding. Da Voorzitter leest het door B. en W. uitgebracht prae-advies voor, waaruit blijkt dat het kerkbestuur voornoemd bereid i» woor «gezamenlijke rekraiiiü; ©var Le zac.11 tot demping van deze sloot, mits de ge meente ligustrimiheg op de scheiding plant cn onderhoudt. Bovendien moet de ge meente in bruikleen geven een draagbaar spoor ter lengte van plm. 155 M. mot plat wagentje voor vervoer van mestspecie enz. daar door deze demping het tuinland an ders bezwaarlijk en kostbaar ia te bewer ken. Voorts dient de gemeente een greppel te graven voor behoorlijke afwatering van het land. De kosten worden door de ge meente geraamd op f 3500, waarvan het kerkbestuur bijna de helft bijdraagt-. De heer Rotteveel vraagt wie dit draag baar spoor moet betalen waarop de Voor zitter antwoordt: de gemeente. Voorts vi aagt spr. naar de kosten. Deze ziillen vol gens bewering van den Voorzitter niet zoo groot zijn, daar wellicht aati de fabriek Goudriaan te Delft, die in liquidatie is, dergelijk draagbaar spoor voor weinig kos ten is te koopen. De heer Horsman vraagt of in die f 3500 ook begrepen is het draagspoor en of de greppel op den grond van de kerk wordt gegraven. De Voorzitter antwoordt wat dc beide vragen betreft bevestigend. Hierna wordt z.h.s. besloten tot deze slootdemping over te gaan. 3o. Vaststelling raadsbesluit tot het hu ren van een strook grond groot 1G2J,£ M2. van de wed. H. Loos alhier, voor den tijd van 29 jaren tegen een huurprijs van f 25 per jaar, dienende voor opslagplaats van grind en gelegen aan de Zuidkade te Roe lof ar ends veen in de onmiddellijke nabij heid van het Brasemermeev. De Voorzitter zegt dat B. en W. reeds lang hebben uitgezien naar een geschikte opslagplaats in de Veen, daar de opslag plaats aan de Fransche brug te ver is ver wijderd, zoodat het vervoer per praam veel tijdverlies en kosten met zich medebrengt. Thans kan de gemeente op zeer voordee- lige wijze een strook grond koopen en bij nat en slecht weer als de wegen vol gaten en kuilen zitten kan de weg in zeer korten tijd in behoorlijken staat worden gebracht. Na deze toelichting wordt z.h.s. tot den huur van dien strook grond besloten. •lo. Vaststelling kohier Hondenbelasting, dienst 1926. Dit kohier wordt z.h.s. vast gesteld sluitende met een bedrag ad f 480. 5o. Reclames schoolgeld dienst 1925. De Voorzitter licht deze reclames nader toe. De heer Rietbroek vraagt omtrent een dezer reclames nadere inlichtingen en merkt cp, dat de ouders dikwijls niet voldoende op de hoogte zijn met den inhoud van de ver ordening omtrent de afschrijving hunner kinderen van de school. Ook wordt er door den onderwijzer wel op aangedrongen om hun kinderen nog een tijdje op de school le houden met hel oog op het leerlingen-aantal. De ouders geven dan nog geen beslissend antwoord en de kinderen blijven zoodoende nog eenigen tijd op de school ingeschreven De Voorzitter zegt, dat het geval als do heer Rictbroek bedoelt, hier niet van toe passing is. Het kind is thuisgehouden voor werkzaamheden op den akker en zou weer naar school teruggaan, zoodat over die maanden nog schoolgeld verschuldigd is. De reclames worden hierna z. h. s. vol gens voorstel van B. en W. afgehandeld. Go. Wijziging van dc begrooting, dienst 1925. De Voorzitter zegt, dat enkele pos ten op de begrooling te laag zijn geraamd en derhalve met een totaal bedrag van f 596,31 moeten worden verhoogd, waarna de wijziging z. li. s. wordt vastgesteld. 7o. Bespreking wegverbrecding te Oude- Wetering. De Voorzitter stelt voor dit punt in geheime zitting le behandelen, waartoe z h. 9. wordt besloten. 80. Ingekomen stukken: a. Schrijven van Ged. Staten, houdende mcdcdeeling goedkeuiing raadsbesluit tot wijziging van de begrooting, dienst 1925. b. Alsvoren, houdende goedkeuring ge- meenlebegrooling, dienstjaar 1926. Zonder hoofdelijke stemming worden dan de vol gende verzoeken ingewilligd: c. verzoek van hel besliTur der vereeniging voor Christelijk nationaal Schoolonderwijs te Oude-Wetering om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding als bedoeld bij art. 101 der Lager-Onderwijswet voor 1920, groot f 1000; d. alsvoren (en behoeve van de Christelijke school le Nieuwe-Wetering, groot f 500; c. alsvoren ten behoeve van dc R.-K. bijzondere school te Oude-Wetering, groot f 700; f. alsvoren ten behoeve van de R.-K. bij zondere school tc Oud-Ade, groot f850; g. alsvoren len behoeve van de R.-K. bij zondere school te Rijpwetering, groot f 1200; h. alsvoren ten behoeve van de R.-K. bij zondere Meisjesschool tc Roelofarcndsveen, groot f 2000; i. alsvoren ten behoeve van de R.-K. Jon gensschool te Roelof arendsveen, groot f 2000; Verder zijn ingekomen: j. overzicht van de werkzaamheden door den Keuringsdienst van Waren in deze ge meente verricht gedurende het jaar 1925; k. verslag van de commissie tot Wering van Schoolverzuim te Alkemade over het jaar 1925; I. verzoek van 1L Zoetemelk te Rijpwete ring om afwijking van de rooilijn als be doeld bij art. 1, 2de alinea der Bouw- cn W oningverordemng. Voorstel van D. en W. om de gevraagde ontheffing le verlecnen. Z. h. 9. besloten. De overige stukken worden voor kennis geving aangenomen. Rondvraag. De lieer Los komt nogmaals terug op de scbommelbalkcn, liggende in het Brasemermeer. In verband met den waterslag over den weg is herstelling in het belang van de veiligheid van het verkeer dringend noodig. De paarden zijn er schrik achtig voor. De Voorzitter -vindt de kosten te hoog en wacht momenteel op een nog nadere prijsopgave van J. Saras uit Oude- Wetering. Bovendien acht spr. het nog een groote vraag of de gemeente wel verplicht is deze balken te herstellen, daar 't water aan Leiden behoort. De heer Horsman vraagt of de Voorzitter reeds met den opzichter van Rijnland heelt gesproken over dcmpingsmateriaal nabij deze balken. De Voorzitter zegt, dal hij in arerhand. m.ct cru xldz in to komen prijsop gave voor herstelling heeft gewacht met den opzichter hierover te spreken. De heer De Vette brengt onder de aan dacht van den Voorzitter den vervallen toe- siand van het hek nabij de woning van de wed. Weenink. De Voorzitter zegt onder zoek toe. De heer Rotteveel vraagt met het oog op den slechten toestand van den weg, loopende vanaf den tol aan het Zijlhek tot aan den Zijldijk, of deze gemeente nog eenige zeg genschap in dien weg heeft. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De weg is ter plaatse zeer slecht geweest, doch Leiden knapt den weg thans weer op. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering en gaat over lot geheime zitting ter bespre king wegverbreeding te Oude-Wetering. 440sle STAATSLOTERIJ. Trek kin* Tan Vrijdag 12 Febr» Se Klasse 17c Lijst Booge prijzen: ,15792 met 70 cn Dremie van 3000. 7489 7655 fl 00. fc 12049 J8033 200. Prijzen van f 70: .949 1SS4 3711 4062 4843 6440 6549 6625 6740 7620 7681 8170 9262 10328 10732 12163 12806 13425 13487 13534 13955 15957 17029 18076 20716 NIETEN: 404 568 640 29 1038 3899 5555 8589 325 1383 4174 5653 9098 1434 4339 5989 9315 1581 1920 5024 5249 6273 8097 S86 1970 5325 8131 9682 10336 10795 10812 11012 11079 11548 11725 11860 12068 12098 12546 12792 13103 14815 15712 16127 16130 16357 16420 16573 17215 17499 17825 17871 17925 17963 19012 19420 19481 1963? 20141 20186 5e klasse, 16e lijst 6458 en 13967 jil 70. 909 2319 5379 835.3 10.811 12061 15577 17126 1S369 20678 z. meti DE ALGEMEENE TOESTAND. Duitschland en de Volkenbond. De heden vastgestelde zitting van den Volkenhondsraad zal waarschijnlijk kort zijn, daar slechts één punt op de agenda staat, n.l. de vaststelling van het tijdstip voor de bijeenkomst van de buitengewone Volkcnbondsvcrgadering, welke ov.er het op nemen van Duil9chland in den Volkenbond to beslissen heeft. Voor deze bijeenkomst is een tijdstip .voorzien, vallende tusschen 7 en 15 Maart. Vooraf zal de Volkenbonds raad een vergadering li ouden, die vermoe delijk niet meer dan vijf dagen in beslag zal nemen. Graaf Ishii zal den voorzitters- stoel innemen. Op de agenda der Raads vergadering staat o.m. het nemen van een beslissing over liet toekennen van een per manenten Raadszetel aan Duilschland. De Berlijnsche politieke kringen gaan met belangstelling den in de buitenlandsche pei*s ontstanen strijd na, of Duilschland een permanenten raadszetel zal verkrijgen. Zij meencn, dal geen staal de aan Duilschland I gegeven belofte zal intrekken, en achten ook vermeerdering van het aantal raadszctels bij toewijzing van den beloofden zetel aan Duilschland uitgesloten, aangezien daardoor op de voorwaarden van liet toetreden van Duitschland inbreuk zou worden gemaakt. Aan sir Austen Chamberlain, den Engel- schen minister van buitenlandsche zaken, werd door Ramsay Mac-Donald, den leider der arbeiderspartij, een vraag gesteld aan gaande de in de pers verschenen mededee- ling, dat behalve aan Duilschland nog aan twee andere mogendheden permanente ze tels zouden worden toegewezen in den Raad van den Volkenbond. Chamberlain antwoordde, dat het voorstel in het algemeen van Duitschland, 0111 lot den bond toe te treden, de geheele kwestie van dc samenstelling van den Raad op het tapijt heeft gebracht, en aanleiding geeft lot aanspraken in andere kringen. Voordat deze aanspraken officieel zijn voorgedragen en de argumenten, die er voor en tegen plei ten, zijn gehoord, is het echter onmogelijk, een definitief besluit le nemen betreffende den te volgen weg, waardoor dc belangen zoowel van den Raad, als van den bond, het best zullen worden gediend. De Engcl- sche regeering wijdt al haar aandacht aan de zaken, die hij deze kwestie betrok ken zijn. Indien Chamberlain nog een verdere me- dedceling kan doen, alvorens hij vertrekt, om dc zitting van den Raad in Maart bij te wonen, zal hij zulks doen. maar hij is er zeker van, dat men erkennen zal, dat het bij een zaak, waarover moet worden over leg gepleegd en eed besluit genomen door den Raad en de vergadering van den bond, en waarbij aanvankelijk meeningsverschil- len zouden kunnen bestaan, wenschelijk is, rekening te houden met de gevoelens, welke in deze lichamen heerschei), en de argu menten die later te berde gebracht zouden kunnen worden. Het zou het doel van zulk een gemeenschappelijke beraadslaging ver ijdelen en het nut en den invloed van den bond te niet doen, indien de vertegenwoor digers van Engeland en andere landen vooraf gebonden waren door vaste instruc ties dio een gemeenschappelijke overeen komst onmogelijk maken. M. a. w. Chamberlain heeft niets gezegd! Dat Frankrijk de Belgische aanspraken steunt, is zeker. Yandervelde is met de be lofte van steun uit Parijs huiswaarts. Van- dervelde en Briand verlieten elkaar opge togen over de eensgezindheid, zegt ïlavas. DUITSCHLAND. Het conflict met Italië De landbouwers bij Hin denburg Communisten- proces. In politieke kringen neemt men aan, dat er voor de Rijksregeering geen aanleiding bestaat, op de in den Senaat door Mussolini 'gehouden rede te antwoorden, of in een offi cieele demonstratie daarop critiek uit te oefenen. De reden is dat men in deze tweede rede een neiging meent te bespeuren om het in cident als beëindigd te beschouwen. Dr. Held, de Beiersche minister-president, heeft aan een vertegenwoordiger van de „Gazette del Popolo" verklaard, dat zijn be kende redevoering niet legen Italië was ge richt. Ilij heeft alleen geantwoord op de klachten der partijen over de onderdrukking van taal en,cultuur der Duitsche bevolking in Zuid-Tirol. Van de politieke oplossing van de Zuid-Tiroolsche kwestie heeft hij niet gerept. Hij heeft slechts betoogd dat de Duitsehers in Zuid-Tirol vrijheid van laai, school en catechisatieonderwijs moeten ge nieten. Verder verklaarde Held, dat de Beiersche regeering met de boycotbewegin g legen Italië niets le maken heeft. Het beste middel om aan de boycotbeweging een einde te maken zou zijn, dat Italië de Duitsche be volking in Zuid-Tirol de vrijheid verleent, die hel voor zijn eigen nationale minderhe den in andere stalen verlangt. De Rijkspresident heeft een afvaardi ging ontvangen van den Divitschen land bouw. De deputatie kwam met den eisch van omzetting der verplichtingen, op korten iermijn in credielen op langen termijn met reëel onderpand. Hindenburg verzekerde in zijn antwoord, alles le zullen doen om den landbouw uit den nood le helpen. Men moet echter beseffen, dat wegens den ernst van den algemeenen cconomischen toestand men slechts slap voor slap kan gaan. Ilij besloot met een beroep op de Duit sche trouw en den vl^t van den Duitechen hoer cn het besef, dal het Duitsche volk slechts door eensgezindheid gered kan wor den. Volgens de ..Vossische Zlg." willen de sociaal-dcmoeralen een voorstel indienen, waardoor het compromis voor de oprichting van een speeiaal -gerechtshof voor de rege ling met de vro°gere vorstenhuizen vcr- srhOTpt wordt door de bepaling dat er geen beroepsvechters in dit hof zullen zclclen. Ook willen zij de reeds afgesloten processen heropenen. Uit Leipzig wordt gemeld, dal voor den Zuid-Duitschen Senaat van liet slaals- gerechlshof ter bescherming van do repu bliek tegen de Slullgarter communisten we gens brandstichting en wegens een aanslag met ontplofbare sloffen straffen geëlscht zijn van 10 jaar, drie jaar en hvee jaar tuchthuis. FRANKRIJK. Briauil's plannen Voor- loopige rc-geering in Syrië. Brmnè heeft in de wandelgangen van den Senaat verklaard, dat de regeering de kwestie van vertrouwen zou stellen bijl de stemming over het herstel van het arrondissements- kïesreebt. Verder zal hij aan de Kamer vragen vóór Maandag liet. ontwerp lot fi- naucicele gezondmaking ai' te handelen, ten einde het onmiddellijk bij den Senaat to kunnen indienen opdat het 1 Maart nog ir» werking kan treden. Een regeerings voorstel betreffende de effectenbelasting voorziet dc facultatiefs tel» lïng van het endossement, en voert het carnet de coupons weer in. Daarvan worden vrijgesteld: de rente der verdedigir.gsbmis met een looptijd van ten hoogste één jaar en de goudrente a 4 pot. vau 1925. Buiten landers, die geen domicilie in Frankrijk hebben, blijven verschoond van het carnet do coupons op voorwaarde, dat zij zich behoorlijk kunnen legimiteero*. Verder schrift het vccrstel strenge straffen voor, in geval vau overtreding de? bepalingen Tc Damascus is bijl besluit een voorloopige regeering ingesteld. Het besluit zegt, dat ten gevolge van het ontslag van Soebhi bey, president van den Syrische» staat, en tot do invoering van het officieele regime i na de verkiezingen, het beleid en de af handeling der zaken aan een buitengewoon vertegenwoordiger van liet hooge commissa riaat zal worden toevertrouwd. Deze zal zelf zijn medewerkers kiezen. Het beelurt zegt verder, dat generaal André oen titel zal voeren van militair gouverneur van Damascus. ENGELAND. Stalen huizen. De arbeiderspartij was in den jongste» tij*l zoer verdeeld over het voorstel der regeering om 2000 stalen huinen to bouwen om in 'deu dringenden woningnood onder de arbeiders in Schotland to voorzien. Enkele arbeidersleden verzetten zich krachtig tegen dit soort woningen. Bij do bespreking in het Lagerhuis echter over het crediet voor woningbouw, zeide Mac- donald, dat de partij besloten had voor te stemmen. De staatssecretaris voor Schot land schat-, dat er 150.000 huizen gebouwd moeten worden; de bewoners der stalen huizen zijn er zeer tevreden over. Het erediet werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. PORTUGAL. De Bank van Angola. De Bank van Angola is thans failliet ver klaard. ITALIË. De zaak Matteatii. De bladen kondigen aan, dat het proces der beklaagden in de zaak Maiteotti 1G Maart zal voorkomen te Chietti vóór het hof ran assises. BUITENLANDSCH GEMENGD. Hevige ontploffing te Mfinchen. In een huis in de Rumfordstra.it te Miin- chen heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Bij het desmfectecren van een wo ning, sprong het toestel uiteen. De muren van het buis werden gedeeltelijk vernield. Er zijn 22 gewonden, o.w. zwaargewon den. Dooden vallen er niet te betreuren. Men neemt voorloopig aan, dat de ont ploffing door een ondeskundige desinfectie van een vertrek in het benedenhuis is ont staan. Do opruimingsarbeid zai nog gerui- men tijd in beslag nemen. Van de eersto verdieping zijn alleen nog maar de vier muren over. Volgens het oordeel van des kundigen zou de gebruikte hoeveelheid zwa- vel-koolstol voldoendo zijn geweest om het geheele huis te vernielen. Het desinfecUe- toestel is nog niet gevonden. De leider van het ont3mcltingswerk is gearresteerd. Tragische woordenwisseling. Uit Berlijn wordt d.d. gisteren gemeld: De markiezin Gabriela di Serra, een zus-\ ter van de bekende tooneelspeeleter Marva Orska, heeft in het hotel „Bristol" zelf moord gepleegd, nadat zij eerst een woor denwiseclmg met haar zuster had gehad, naar aanleiding van Mussolini's redevoe ring. Febrieksbrand in Leningrad. Volgens een bericht uit Moskou heeft gig leren een brand gewoed in dc Poetiloffa- brieken ie Leningrad, waar de afdeeling voor het vervaardigen van tramwagens en locomotieven vernield is. De schade moet ettelijke miliiocnen roe bel bedragen. Laffe misdaad* Uit Traag wordt gemeld: Een arbeidersvrouw te Aussig, die des nachts werkzaamheden had te verrichten, vond des morgene bij haar thuiskomst haar woning in brand staan en haar drie doch ters, van 16 tot 20 jaar oud, met bijlslagen gewond liggen. De oudste dochter is reeds gestorven, en dc toestand van de twee andere dochters is zoo ernstig, dat zij nog niet verhoord kondon worden. Van de daders is tot nu toe geen spoor ontdekt. Postwagon verbrand. Toen de mailtrein van Londen naar Man chester door het station Rugby stoomde, zag men, dat een der wagons in brand stond. De trein werd tot staan gebracht en het vuur bij het station Brinklow gebluscht-. De wagon was echter bijna geheel ver nield voordat liet vuur gebluscht was en ccn aantal postzakken en groote hoeveel heden couranten zijn verloren gegaan. Chineesche zeeroovers. Reutor seint uit Hongkong: Het Fransche s.s. „Jade" werd Dinsdag door zeeroovers aangevallen, die de be-> manning vasthielden en den kapitein dwon gen, naar de Bias-baai te varen, bij de kust van Kwantoeng. De piraten haalden daar S00O dollars in goud van boord. De redacteur van de Abend gearresteerd. Weiss, de vroegere hoofdredacteur va" d<r „Abend", te Wecnen, is thans gear resteerd wegens omkooperij. ffizi^ Gevaar voor een museum. Uit Florence wordt bericht, dat het Uffizil museum, 'fc beroemdste museum van schoon© kunsten ter wereld, gevaarlijke teekenen van instorting begint te vertoonen, hetwelk 13 veroorzaakt door de ovcrstrooining der nabijziinde rivier Arno. De sneeuw te New York. Bij den sneeuwstorm, die de geheele Oostkust van de Ver. Staten teisterde, zijn, naar gemeld wordt, in het geheel 9 personen om het leven gekomen. De sneeuw ligt te New-York 4 meter hoog. President Hindenburg ongesteld. BERLIJN, 12 Febr. CV. DJ. Hoewel dc geruchten van Hindenburg's ongesteldheid in officieele kringen worden tegengesproken, verluidt thans toch, dat de doctoren zijn ge zondheidstoestand niet bevredigend achten, De doctoren hebben hem geadviseerd eenigen tijd rust te houden. Tijdens zijn vorige be-, zoeken aan verschillende gedeelten van Duitschland heeft de President een zware kou gevat, die in den laatsten lijd verer gerd is. De schadevergcedingsbetalingen. PARIJS, 12 Febr. (V. D.) De agent vooi de scbadevergoedingsfcetalingen Gilbert Parker, is gisteravond naar Berlijn vertrok ken. Voor zijn vertrek uitte hij tegenover eeü vertegenwoordiger van de „Excelsior" zip bevrediging over de afwikkeling van de Duitsche schadevcrgoedingsverplicntingen ge* durende de laatste achttien maanden. Hij verklaarde optimistisch te zijn o-ver de door voering van het Dawcs-plau in de toekomst. OOok de tegenwoordige moeilijkheden ia Duitschland mag men niet overdrijven. De stemmen in de Duitsche bladen tegen het Daw es-plan komen voort uit binnonlandsche politieke overwegingen. De Duitsche regee ring is daarvoor niet verantwoordelijk. De Volkenbondsraad. LONDEN, 12 Febr. (Reuter). Het bestuur der Volkenbondsvereeniging he 2ft een metie aangenomen, waarin het zijn vreugde uit over Duitschlands ophanden zijnde toetreding tot den Volkenbond ca de toeurir/zing aan Duitschland van een per manenten zetel in den Volkenbondsraad, docii waarin het de regeering verzocht zich met alle middelen to verzetten tegen het voor- stek om bet aantal pernamento zetels in den raad nog verder uit te breiden PARIJS, 12 Febr. (ïlavas). Het „Journal" en de „Gaulois", die voorzien, dat Duitsch land le Genève besprekingen zal houden o.a. over zijn oostelijke grenzen, leggen den nadruk op 'de noodzakelijkheid om aan Polen een permanente zetel in den Volken- bondsraad te geven. STOCKHOLM, 12 Febr. (Ned. Tel. Ag.). De geheele Zwcedschc pers neemt een sterk standpunt in, tegen elke uitbreiding of ver andering in het ledental van den Volken bondsraad in verband met Duitsehland'i toetreding tot den Volkenbond en het ver* krijgen van den beloofden zetel in den Raad. Het conservatieve „Svenska Dagbladet1 herhaalt dagelijks dat Zweden absoluut tegeo zulke pogingen moet zijn, die, indien zij resultaat zouden hebben, den Bond fundai mentel zouden schaden. De liberale »,Stocjj^ holms Tiddingen" schrijft in gelijken zin. Vf „Socialdemokraten", het orgaan der parut

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2