maar wanneer we liet staatje opmaken van de wedstrijden tussehen de Leidsche en Haagsche clubs gespeeld, komt daarin aller minst een Leid3ch overwicht tot uitdruk king, .gesp. gew. gel. verl, v.t. pnl. H.K.X, 3 2 1 8—3 5 Vitesse 3 111 7—7 3 D. IC. C. 3 1—2 9—10 2 Fluks 3 1—? 6—10 2 Fluks was tegen H. IC. V. niet veel in de minderheid, maar het betere spel der Haag- sche dames kostte Fluk3 de twee punten. De wedstrijd werd in goede verstandhou ding gespeeld, slechts een der Leidsche hee- ren nog wel degene, die de onvrijwillige rustperiode achter zich had werd tot tweemaal toe door den scheidsrechter ge waarschuwd. Vifsse handhaafde haar traditie van op Houtnist goed te spelen en slecht te schieten. Vitesse was den geheelen wedstrijd in de meerderheid, maar haar tweede aanval zag geen kans om ooi: maar één enkel doelpunt te vervaardigen. Een fout van de Leidsche verdediging deed de Delftenaren de leiding verkrijgen, en hoe Vitesse het ook probeerde, de achterstand bleek niet meer in te halen. O. S. C. R. behaalde in Dordrecht een groole overwinning, waardoor de Rotterdam mers 3 punten op Fluks voor zijn gekomen. Deelos verbeterde zijn kansen door een kleine overwinning op Velox. - In het Noorden bleef de beslissing over de eerste plaats nog uit. Westerkw. ver speelde tegen D. T. V. een punt. terwijl Ex celsior met twee punten verschil van D.E.V. wist te winnen. In den Noordelijken Overgang speelden D. D. V. en Swift gelijk, wat hoogstwaar schijnlijk het kampioenschap voor Swift be- teekent. In Z.-Holland verbeterde het Zuiden haar doelgemiddelde door een groote zege op Ro zenburg, terwijl Eibernest er maar juist in kon slagen zich A. L. O. van het lijf te houden. In de 2de klasse speelden de vier Leid sche twaalflallen tegen elkaar. Vitesse II wist tegen Fluks 2 met 32 voor te komen, maar zag zich de overwinning ontgaan door dat een der Vitesse-darnes er het bijltje bij neerlegde. S. D. O. won met goede cijfers van Fluks 3. Stand We3< I Znid. gesp. gew. gel. verl. pnf. v.-f gcm. O. S. C. R. 10 7 3 17 40-19 Fluks 8 4 2 2 10 22-17 Peelos 8 4 2 o 10 23-23 H. K. V. 9 4 1 4 9 27-18 Vifesse 9 3 3 3 9 27-31 D. IC. C. 8 1 1 6 3 23-31 Dordrecht 7 2 5 2 0-30 Finks—H. K. V.: 1—3. De verwachting, dat Fluks, nu het weer geheel volledig in het veld zou kunnen ko men en bovendien op het groote terrein aan den Zoeterw. Singel kon spelen, met rassche schreden op het afdeelings-tampioensehnp af zou stevenen, is al heel slecht bewaarheid Fluks heeft erg teleurgesteld door tegen H K. V. een verdiende nederlaag ie lijden. Van het enthusiasme, anders toch een der hoofdkenmerken van het Fluks spel was gisteren at heel weinig te bespeuren. H. FC. V. speelde zeker minder gerouti neerd, maar toen de Hagenaars merkten dat een overwinning geenszins buiten hun be reik was, hebben ze met onverflauwde animo gestreden, en door de steun van hun uitstekende dames hebben zij inderdaad dit onverwachte succes welen te behalen. Over tien wedstrijd het volgende: Direct na het begin heeft Fluks de lei ding wanneer Van Bemmel vanaf de mid dellijn zuiver inschiet (1OV In den H.K.V.-aanval laat de snelle Leene zich niet onbetuigd en de Fluks-ver- dediging krijgt druk werk. Door dames handen maakt H.K.V. dan gelijk (1—1). De wisseling brengt een slecht spelenden Fluks-aanval voor den H.K.V.-korf. H.K.V. krijgt meer van het spel en nog voor de rust geeft mej. Raat-s H.K.V. de leiding (1-2). Na de hervatting krijgt Fluks gelegen heid te over om gelijk te maken, maar haar aanval weet geen enkele der geboden kan sen te benutten. Het wordt dan een matige vertooning. waarvan weinig fraai'e valt te vermelden: Vlak voor het einde heeft mej. Raats nogmaals succes en brengt den stand op 31. Wanneer de heer Beyboer eindigen fluit heeft Fluks de eerste nederlaag op eigen terrein geleden. D. K. C.Vitesse. In een wedstrijd, waarin Vitesse door- loopend aan het woord was, is het ten slotte aan D.K.C. gelukt, de beide punten binnen te halen. Van begin af aan nam Vitesse het spel in handen, maar de harde wind en de lich te bal hadden zooveel invloed op het schie ten der Leidsche aanvallers, dat de eerste tien minuten geen enkel gevaarlijk schot gelost werd. In den D.K.C-aanval moest het Van Bezuyen komen. Zijn verre schoten waren ditmaal niet zuiver, en de sporadische door braken die de Delftsche aanval wist te for- ceeren, komen geheel op rekening van eeni- ge gewaagde sprongen van Kaiser. Na twintig minuten komen Uittenbroek en Nauta beide wij voor den paal te staan. Uittenbroek speelt het leder door naar Nauta, die zich in de gunstigste positie be vindt, en laatstgenoemde heeft geen moeite Vitesse de leiding te geven. (1—0.). Al wij spoedig komt de gelijkmaker door een dubieus doelpunt van Bezuyen. De wedstrijd krijgt- nu een onaangenaam ka rakter doordat de scheidsrechter tegen het te forsche spel van eenige Delftenaren waaraan vooral Fels en v. Hooff Jr. zich schuldig maken geheel niet optreedt. De Vitesse-aanval combineert vaak zeer snel, maar blijkt, totaal van schot af. Tot aan de wisseling blijft de stand onge wijzigd. Na de bewailing weer hetzelfde spel. Een góed-spelende Vitesse-aanval; maar zonder eenige productiviteit', en aan de andere kant 'n primitieve D.K.C.-attaque die toen zij zich bedwongen zag een doelpunt trachtte te ferceeren. In hel midden der tweede helft geeft een dame D.K.C. de leiding, na een fout van de Vilesse-verdediging (21). Vitesse ziet de dreigende nederlaag, maar hoe Nieuwenhuizen het ook probeert, tot een doelpunt kan hij het niet brengen. De tijd verstrijkt zonder dat het Vitesse gelukt den achterstand in te halen, en bij liet einde is de stand nog ongewijzigd. De leiding was zeer zwakjes. Twintig-jarig bestaan A.L.O. Op Zaterdag !.l. hield het A.L.O.-bestuur een druk bezochte receptie in hotel Duin- oorcl. Naast talrijke schriftelijke gelukwen- sclien waaronder van oud-leden uit Indië weid A.L.O. gecomplimenteerd door wet houder Dreesends. namens het Haagrohe- gemeentebestuur. De N.K.B. werd vertegen woordigd door den heer Heyboer. de H.K.B. door zijn voorzitter den heer Kook. Verder kwamen (alrijke vertegenwoordi gers van zuster-vereenigingen hun geluk- wenschen aan bieden, waarbij hel A.L O.-be stuur een schaf van bloemen in ontvangst' bad te nemen. De verschillende sprekers werden op voortreffelijke wijze door voorz. Ilinzler geantwoord, 's Avonds werd den feestelijke bijeenkomst gehouden in Pulchri Studio. SCHERMEN. De nationale lloretkampioenschappen. K a p tA. E. W. de Jong wint. Te Amsterdam zijn Zaterdag de wedstrij den gehouden op floret om het nationale kampioenschap en den Floret-Beker. An deze wedstrijden werd door een negen- lal schermers deelgenomen. Na een zeer spannenden strijd tussehen de beide favorie ten kapt. A. E. W. de Jong en P. Kunze, werd eerstgenoemde overwinnaar en behaal de den titel. Dit was de laatste strijd van liet tornooi en beide pretendenten voor den kampioenstitel waren toen nog ongeslagen. Met minimum-verschil 6 tegen -4 treffers kwam kapt. De Jong als overwinnaar uit den strijd. De eindstand werd als volgt: 1_A. E- W. de Jong 8 gew. partijen 18 ontv. Irefiers; 2. P. Kunze 7 gew. partijen, 19 ontv. treffers. 3. N. Nederpelt 6 gew. partijen, 23 ontv. tref fers, 4. V. de Jong 6 gew. partijen 20 ontv. treffers, 5. W. A. Landa 4 gew. partijen, 28 ontv. treffers, 6. A. Nieuwenhuyzen 2 gew. partijen, 34 ontv. treffers, 7. Paponius 2 gew. partijen 33 ontv. treffers; 8. H. Everard 1 geww. partij, 36 ontv. treffers, 9. H. Vige- veno 1 gew. partij, 39 ontv. treffers. De beoordeeling voor den floretbeker van de vier beste schermers was als volgt: 1. P. Kunze met 22 7/8 piint, 2. A. E. W. de Jong met 21 punten, 3. D. de Jong met 19 6/3 pun ten, 4 N. Nederpelt met 16 1/8 punten. Het clubkampioenschap van den K.N.A.S.B. op degen. Een zege-der Utrechtse he Scherm vereeniging Te Utrecht zijn gisteren de wedstrijden ge houden tussehen de afdeelingskampioenen op degen om het clubkampioenschap van den K.N.A.S.B. De Leidsche Schermvereeniging, uitkomende met de heeren: A. E. W. de Jong. Bruins, Verkuyi en Lehman, was weinig succesvol en verloor haar beide wedstrijden, namelijk tegen de Ulrechtsche Schermver eeniging met 95 en 2 coupes doubles, en tegen de Schermzaal Aerts, uit Amsterdam, rret 106. De eindstand was: 1. Utrechtsche Schermvereeniging; 2. Zaal Aerts; 3. Leid sehe Schermvereeniging. „Arena". De jaarlijksclie onderlinge boks-, scherm en turnwedstrijden van „Arena Studioso- rum" alhier" zuilen worden gehouden op Dinsdag 23 Februari. De resultaten van die wedstrijden zullen in aanmerking genomen worden bij de keuze van vertegenwoordigers voor de interacade miale wedstrijden. ROEIEN. Die Lejrthe. Zaterdagavond had in 't Maison Bruyns 't jaarlijkscho bal van de roei- en zeilvereeni- ging „Die Ley the" plaats. Van de gelegen heid om gecoslumeerd te komen hadden ver schillende leden gebruik gemaakt. De op komst was bijzonder groot. Bij het souper wijdde de voorzitter allereerst een woord aan de herdenking van het zilveren huwelijks feest van het Koninklijke Echtpaar, waarna door de aanwezenden het Wilhelmus werd aangeheven. Daarna werden in 'n toespraak de gebeurtenissen der afgeloopen 12 jaar in het kort nagegaan, en sprak de voorzitter den wensch uit dat de vereeniging den goeden naam die zij in de roeierswereld heeft moge behouden. Aan den lieer L. Tlaaksma werd het eere- lidmaalschap der vereeniging uitgereikt. Door het A.S.C.-strijkje werd het muzikale gedeelte op uitnemende wijze verzorgd. ZEILEN. De Hollandsche zesmeters te Genua. Nederlandnumrrrej drie. Op den tweeden dag der internationale zeiKvedslrijden te Genua was de zee kalm en slond er een zwakke zuidoostelijke wind. Na een prachtigen strijd tussehen de Italiaan-' sche zesmeters en die uit de Noordelijke lan den was de uitslag van den wedstrijd: 1. Gora (Italië), 2. Enigma (Italië), 3. Barnbi Denemarken), 4. Prinses Juliana (Nederl 5. Bonze (Denemarken), 6. Saenden (Neder land), 7. Braassemermeer (Nederland). De jachten uit de Noordelijke landen wer den ten zeerste bewonderd omdat zij door den zwakken wind waren gehandicapt. De puntentelling js nu: 1. Italië, 17 p.; 2. Denemarken, 14 p.: 3. Nederland, 13 pnt. De tweede landenrace vindt heden plaats. De uitslagen van den open wedstrijd van gisteren luidden als volgt: 1. Enigma (Italië), 2 uur 40 min. 11 sec.-,; 2. Balilla (Italië), 2 uur 41 min. 30 sec.: 3. Cora (Italië), 2 uur 41 min. 50 sec.; 4. Prin ses Juliana, 2 uur 42 min. 28 sec.; 5. Bon2o (Denemarken), 2 uur 4j min. 62 sec.; 6. Saenden. 2 uur 46 min. 22 sec.; 7. Mebi tltalië) 2 uur 47 min. 28 sec. Er woei een mooie bries toen de wedstrijd begon. Later echter werd het weer stil. Hoe-, wel de Prinses Juliana zich weer het beste plaatst der Nederlandsche jachten moesten, de eerste drie plaatsen aan Italië worden af gestaan. Wanneer er niet meer wind komt opzetten, is een everwinning van een der Noordelijke jachlen uitgesloten, zegt „de i. Tel."

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14