niers Blom algemeen voor den links-back versleten. Thans dus voornamelijk de twee de helft besprekend, die voor den wedstrijd trouwens beslissend was, kwam de speel wijze van onze stadgenooien neer op: de centerhalf te veel naar voren, de vleugel- nalfs, ol zoek of te veel naar achteren. Dat er oader deze omstandigheden openingen moesten komen, zal een ieder duidelijk zijn, vooral als men nog daarbij in aanmerking neemt, dat èn Goslings én vooral Janssen als binnenspelers veel te weinig terugkwa men en dat terugkomen, ook al deden zij het sporadisch, niet doorvoerden en niet Vil even aanvallen „.till the bitter end". Ove rigens zij toegegeven, dat het terugkomen voor de binnenspelers een vrijwel hope- looze en uiterst afmattende geschiedenis.is. wanneer de kant-halfs hun aanvallende taak ten eenen male verwaarloozen. Ziehier in 't kort de fout van de tweede helft geschetst, de groote fout waardoor een wedstrijd, die voor de rust alleszins geluk kige perspectieven voor onze stadgenooten opende, op een roemlooze nederlaag uitliep. Want roemloos was deze nederlaag, omdat rood en zwart in de tweede helft vrijwel niets had in te brengen. Dat de uitslag slechte 42 werd, is zeker allerminst aan A. S. G. te wijten. Wanneer wij getracht hebben, de hoofd oorzaak van de geleden nederlaag te ver klaren op grond van de verkeerde spel methode na de rust, dan zijn wij allerminst blind voor de fouten, die in de verdediging werden gemaakt in de eerste helft. En die fouten komen dan voor een deel op reke ning van Van der Meer. De A. S. C.-doel- man speelde o.i. zeker geen slechten wed strijd. Hij hield zijn doel ettelijke malen op uitstekende wijze sphoten. Maar er waren toch twee dingen ,die ons slechts matig konden bekoren en dat is wel in de eerste plaats zijn telkens, min of meer demonstra- lief vallen, ook dan wanneer het niet strikt noodig was om te vallen en in de tweede plaats zijn wegwerken. Beide doelpunten voor de rust kwamen indirect uit het weg gooien van den bal door Van der Meer tot op een veel te korten afstand voor het doel. Nu moge het juist zijn, dat inloopende voor hoedespelers van de tegenpartij als regel door een dergelijke manoeuvre buitenspel komen te slaan, en dat de achlerspelers van A. S. G. toch zoo langzamerhand ge wend moeten zijn aan een dergelijke wijze van wegwerken dat alles is slechts theo retisch juist en de dag van gisteren heeft weer bewezen dat de theorie geenszins feil loos is. Zoowel Wamsteker als Josson speel den een goede partij in de achterhoede, zon der buitengewoon op dreef te zijn. Over de voorhoede kunnen wij zeer kort 2ijn. Veel verwachtingen hadden wij van deze zwaar gehandicapte linie nu eenmaal niet. Van der Mark en Schollen waren af wezig en met Aarse en" Bliek, respectieve lijk als links- en rechtsbuiten en Janssen als rechtsbinnen, heeft de A. S. G.-aanval, vooral in de eerste helft, heel wat meer ge presteerd, dan wij aanvankelijk verwacht ten. Oe Ruyter en Goslings de laatste vooral voor rust speelden behoorlijk en Janssen moge dan qua uithoudingsvermo gen en correct overgeven geen binnenspeler zijn (wij zien hem overigens veel liever op de buitenplaats); hij gebruikte zijn her sens, schoot nu en dan verdienstelijk en bovenalhij zat op den bal" en liep door. waaraan het tweede doelpunt van A. S. C. te danken was. Zoowel Aarse als Bliek, op de vleugels, deden dikwijls aardig werk en wat deze beiden gistermiddag lie ten zien, was zeker voor reserves in A. S. C. T lang niet onverdienstelijk. Zoodra A. S. C. dan ook maar eenigerraate ..safe" is, zouden wij een hernieuwde „trial" met deze en andere jongere krachten ten zeer ste willen aanbevelen. Tenslotte Z. F. G. De eerste helft was matig, zelfs, slecht te oordeelen naar het geen de Zaandammers ons vertelden over het kunnen der Zaankanters. Na de rust kwam de ommekeer. Toen speelden de gastheeren e.?n vlot, zelfs zeer vlot partijtje. Uitblinkers waren er niet. het elftal was een eenheid in fanatisme. De links-binnen: De Maar. die drie doelpunten scoorde, leek ons een veelbelovend speler Overigens speelde het gros der Z. F. C.'ers wat erg lorsch, on het ruwe af zelfs en de heer Katoen, die in de eerste helft fouten nfaakte en toen lichtelijk naar rood-zwart over helde. trad na de rust, toen hij ook fouten maakte en wat Zaandamsch-gezind was en toen daarenboven Z. F. G. nog wat forscher speelde, niet krachtig genoeg daartegen op. Het deed overigens een beetje schriel aan: dat kleine Z. F. C.-veldje, ongelijk en effectvol. Een beetje gek ook in de Weste lijke Eerste Klasse-, één nieuwe bal en toen die het aflegde geen andere nieuwe en slechts een reserve-bal, vrijwel ongeschikt voor voetbal. „Andere tijden, andere zeden" dacht de heer Katoen blijkbaar top. Over den wedstrijd thans in hel kort het volgende: Tegen halfdrie stellen de elftal len zich als volgt op: Z. F. C. De Vries Van Roov Polse Haverlag Den Boer' Bakker Lust Hoogmoed Melchers De Maar Colletle O Aarse Goslings De Ruyter Janssen Bliek Blom Roem Stephanus Josson Wamsteker Van der Meer A. S. C. De thuisclub heeft dus een invaller voor Van 't Kaar, terwijl bij A. S. C. Scholten en Vreeken ontbraken en ook Van der Mark en Hegenbarth afwezig waren. Wamsteker wint den opgooi, maar de dwars over het veld staande wind, beleekent voor geen der partijen eenig voordeel. Onder een druilerig molregenlje trapt Melchers voor de gasten af, A. S. G. neemt echter onmiddellijk den bal over en reeds in de eerste minuten zet Aarse goed voor -en geeft Goslings A. S. G. de leiding. (01). De bezoekers blijven het meest in den aan val en Z. F. C. moet zich bepalen tot en kele snelle doorbraken, meestal geleid door Lust op den rechtervleugel. Er is vijf mi nuten gespeeld, wanneer bij één van die doorbraken, Van der Meer den bal onvol doende wegwerkt en uit de doelworsteling. die daardoor ontstaat, brengt De Maar de partijen op gelijken voet. (11). De strijd gaat dan aanvankelijk gelijk op en het spel wordt voornamelijk op het middenveld gc- huoden, tenminste als er nog van een mid denveld sprake kan zijn, op het zeer kleine Z. F. C -terreintje. Na goed combinatiespel van het binnentrio der A. S. G.-voorhoede schiet Janssen juist naast en even later be zorgt een hard schot van denzelfden A. S. C.'er De Vries heel wat moeite. A.S.G. neemt het spel opnieuw meer en meer in handen en als er een halfuur gespeeld is, lost Josson van verren afstand een hoog schot De Vries heeft het leer niet klemvast en Janssen brengt den stand op 12. Direct daarna moet Van der Meer handelend op treden en even later schiet Melchers builen het bereik van den A. S. C -doelman, hard tegen de deklat. Goslings krijgt dan voor open doel, aan den anderen kant, een prachtkans, doch zijn schot faalt. Uit een voorzet van Bliek kopt Janssen het leer juist over de bovenlat. Enkele minuten voor de rust moet Wamsteker "voor een lichte blessuur lijdelijk het veld verlaten en in deze periode maakt De Maar opnieuw gelijk. (22). Over de tweede helft valt weinig te zeg gen. Z. F. C. was overwegend sterker en het zou eentonig worden alle aanvallen op te sommen. Volstaan wij derhalve met te ver melden dat. Melchers na een kwartier de thuisclub de leiding gaf en dat De Maar on geveer 20 minuien voor tijd den Z. F. Q.- vcorspTong vergrootte. Wel is waar trachtte Wamsteker daarna zijn elftal naar voren te stuwen, maar de kant-halfs vertikten het en daarenboven wilde in de A. S. C.-voor hoede niets meer lukken. Het einde kwam dan met een 4-2-oVerwinning der thuisclub. L. F. C.Vlaardingen: 73. De uitslag van dezen wedstrijd demon streert even treffend de krachtsverhouding t-usschen beide partijen als de machteloos- lieid der beide nchterboeders L.F.C. was in velerlei opzicht superieur en de goed combineerende voorhoede vond een zóó I zwakke verdediging tegenover zich dnt het i voor schutters als Segaar en Mooten een klein kunstje was omde vijandelijke touwen vele malen te doen trillen. Doch daaren tegen was de geelzwarte defensie uit een oogpunt van tactiek stukken minder aan de voorhoede én daaraan is het dan ook te wijten dat de hard zwoegende gasten drie tegenpunten hebben kunnen maken. De samenwerking tusschen backs en kant- halfs faalde bij L.F.C. volkomen, hoofd zakelijk als gevolg van het feit dat de halfs nimmer op hun plaats bleven en voortdu rend in het midden van het veld ronddwaal den, waardoor er herhaaldelijk openingen kwamen in de achterhoede. Individueel was het werk der verdedigers gewoonlijk niet slecht, maar de combinatie zal heel wat hechter moeten worden om tegen een krachtige ploeg stand te kunnen houden. Eerlijk gezegd verwondert het ons een beetje dat Fortuna er onlangs niet in heeft kunnen slagen deze verdediging meer dan éénmaal te passeeren! Een minder goede dag gisteren Wij willen het hopen. Ook bij de gasten was de voorhoede het beste deel der ploeg, doch het geheel maakte toch werkelijk geen sterken indruk, al mag daarbij niet worden vergeten daf> Vlaardingen een competitierust van drie lange maanden heeft gehad en het haar dus dubbel moeilijk viel op een'dergelijk zwaar terrein iets te presteeren. Het elftal der geelzwarten was als volgt samengesteld (links naar rechts); doel: L. Kruit; achter; Van der Plas en De Vos; midden: S. Kruit, L. Neuteboom en Labor- dus; voor: Wagemaker, Bavelaar, P. Moo ten, Segaar en H. Neuteboom. Met den wind in den rug was L.F.C. di rect in de meerderheid en na 8 min. had Mooten Teeds tweemaal den vijandelijken doelman laten visschen. 2—0. De gasten kwamen daarna iets meer opzetten, maar di thuisclub bleef toch altijd nog in de meerderheid, en wist zich meerdere kansen te scheppen, waarvan er echter vele een voorspoedigen dood in den modder stier ven. Na 21 minuten echter zette Bavelaar hoog voor en het vsas Segaar, die met eeii goed schot den stand op 30 bracht. Hier door overmoedig geworden kwnin dc LeuJ- sehe achterhoede ver naar voren, met liet gevolg dat vijf minuten later de rechter vleugel van Vlaardingen doorbrak en de midvoor uit den voorzet onhoudbaar scoor de. 31. Weer was L.F.C. nu aan het woord, en nog voor rust. bracht Segaar met een fraaien kopbal den stand op 41. Na de hervatting kwamen de gasten ste vig opzetton en toen hun midhalf een ver schot inzond was De Vos zoo welwillend het leer van richting te veranderen, waar door keeper Kruit het nakijken had. 4—2. Doch daarmede was het ook met het over wicht der VlaardiDgers gedaan. Bavelaar vergrootte met een verren schuiver den voorsprong rot. 52, en toen SegaaT even later den bal goed aangaf profiteerde Moo ten er van door nummer zes te scoren. 62. Van een ver opdringen der Leidsche ach terhoede maakte nu Vlaardingen gebruik om opnieuw een tegenpunt te maken, waar na H. Neuteboom tenslotte een mislukte doorbra-ak-poging van Mooten ten goede deed keeren door het tiende en laatste doel punt. van dezen wedstrijd te fabriceeren, waardoor LrF.C. dus met 73 zegevierde. U.V.S. I—Alphen I 2—3. We hebben verleden week niet te veel ge zegd, toen wij schreven dat we moed had den 'voor de toekomst. Immers U.V.S. heeft gisteren geloond dat zij nog wel tot beieie dingen in staat was dan steeds met groote cijfers te verliezen. Op een uitstekend he - speelbaar terrein stellen beide ploegen zich onder leiding van scheidsrechter A. Hakker- op U.V.S. probeert den doelman uit het tweede en heeft ook P. Haneveld achter. Alphen is volledig. In den beginne gaat het gelijk op tot dat Alphen het spel in han den neemt. Maar de U." V. S achterhoede en halflinie spelen voot wat ze waard zijn De UrV.S. doelman is nog niet erg zeker. Wan neer T. Haneveld den bal hard naar voren speelt brengt de U.V.S. rechterwing snel op en Olten zet voor. We denken Laman te zien scoren, doch de bal gaat achter. Geen 3 mi nuten later weer een voorzet van Otten. Vlak voor h-:t Alphen doel stopt Kooreman den bal, maar hij had zijn stop te groot genomen, en

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 12