MEUBELEN. HOLL. BRUINE BOONEN NOG 3 TOONBANKEN SIMON 0E WIT - LEIDEN S. H. C. SMITS ZOON N. VAN BEELEN ï2iü Prijsverlaging Kippenvoer. No. 20213. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 3 Februari Derde Blad. Anno 19^26. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. H. REGEER Jr., Deze week ven 3 tot en niet 9 Febr. Fa. N. BLONK ZONEN Fa. GEBRS. BLONK TE KOOP !1 met Eiken en Teakhout Bladen, lang 2 NI. en Ik NI. Prinsessekade 34 Katwijk-aan-Zee. r Alphen. Gisteravond gal de rederijkers- hamer „Tot Nut en Genoegen" in het Nuts- gebcuw een opvoering van „De Meid", een blijspel in 2 bedrijven van ÏTerm. Heyermans. «Het stuk zat er bij de speler3 goed in en het werd dan ook uitstekend gespeeld. Vooral de meid was raak; Jiaar unieke zetten en schimpscheuten deden de talrijke aanwezigen 'dikwijls in een uitbundig lachen uitbarsten. Na de pauze werd gegeven „Manheer de jöammissaris". Deze één-acter prikkelde ook lieer de hilariteit van het publiek en maakte met het Vorige stuk den avond tot een groot succes voor „Nut en Genoegen." Rijkspostspaarbank. - Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressortee- frende hulppostkantoren werd gedurende do maand Januari ingelegd f 20656.07, te rugbetaald f 20561.53. Het laatste door dat 'kantoor uitgegeven boekje draagt bet num mer 16765. Lijst van onbestelde brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand Januari: Brieven Binnenland: Tine van Egmond, Terweeweg 3-2, Oegstgcest. C. Verhagen, borloger, Almelo. J. Marks, veehouder, Zevenhuizen. Chef afd. Belastingen der gemeente-secretarie, Utrecht.Burge meester en Wethouders, Ter-Aar. Brieven buitenland: Ter Walter Jurs, Uhlenhovsterweg V2 Hamburg. Roelofarendsveen. Maandagmorgen ge raakte de autobus van den ondernemer M. •Moier uit Oude-Wetering, toen deze bus moest uitwijken voor een uit andere rick- iling komende auto in het pas opgegraven gedeelte waar de kabel der Lichtfabrieken was gelegd. De bus zakte tot haar assen in 'den drassigen bodem. Met behulp van dom mekrachten werd door den heer Verhaar ;van hier en diens personeel de auto weder op den weg gebracht. Persoonlijke onge lukken kwamen gelukkig 'niet voor. De idienst ondervond een uur vertraging. Maandagavond gaf de muziekvereeni- ging „Liefde voor Harmonie" in het café van den lieer Bakker een goed geslaagden feestavond. Al kon men niet van een stamp volle zaal spreken, toch was de opkomst bevredigend te noemen. He directeur, de heer Wagenaar heette de aanwezigen van harte welkom, inzonderheid den 73-jarigen Teun de Jong. die gedurende 37 jaren steeds met ijver werkend lid der vereeniging is en thans na het ondergaan hebben van een zware operatie toch van zijn belangstelling deed blijken. We kunnen hieraan nog ge rust toevoegen dat het Teun de Jong aan zijn hart ging dezen avond niet le kunnen meeblazon, doch we hopen dat hij spoedig zoo hersteld zal zijn, dat hij nog eenige ja ren zich met hart en ziel zal mogen wijden aan de muziek. Hierna werd. met het uit gebreide programma begonnen. De muziek nummers werden vlot gespeeld en we kun nen met genoegen conslateeren, dat deze vereeniging gestadig vorderingen maalct. [Vooral de nummers l'Aurore d'un beau jour yan J. Martin en Aux Bords de l'Escaut van Minne werden zeer goed vertolkt. Hot welgemeend applaus na ieder nummer be loonde de spelers voor hun goed gespeelde muziek. Ter afwisseling trad op het duo Ilellraann uit Leiden. Dit zegt reeds vol doende en zij hebben dan ook de aanwe zigen een recht amusanton avond bezorgd. .Vooral de stukjes „Verdwaald", „dé Buurt- commissic" en „Voor Plezier uit" oogstten luiden bijval. Tot slot werden'lot stijving van de kas nog een tweetal taarten verloot, welke de som van f 30 opbrachten. Om kort te gaan Liefde voor Harmonie heeft ons weder een avond bezorgd van waar kunstgenot en een iéder keerde dan ook te middernacht vol daan huiswaarts. Waddinxveen. Onder de paarden van 'den landbouwer H. alhier, komt kwade droes voor. De vcreischtc. kenmerken zijn aangebracht. Reeds is een der paarden ge* is tor ven. Bij het examen, afgenomen door de afdeeling Waddingsveen der NedL vereeni ging E.H.b.O. slaagden voor het getuig schrift Eerste Hulp, de dames F. van LeeuwenVan der Wint, P. Cast-elein, W. C. Bos ett B., Boevé en de heeren KI. van JTolten en Joh. Visser. In den Zuidplaspolder alhier, ontstond gistermorgen een vechtpartij tussclien een landbouwer en zijn kneebt. Aan beide kan ten vielen er klapperr, die raak waren. De vrouw van den landbouwer, die zich ook met de zaak wilde bemoeien, kreeg tot loon een bloedende wonde aan haar mond. De politie heeft de zaak reeds in onderzoek genomen. De werkman A. R. alhier, had giste ren het ongeluk bij zijn werkzaamheden, in de fabriek vaiTden heer K. een emmer kokend water over zijn voet te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel ernstig verbrand werd. Medische hulp bleek dan ook direct noodzakelijk.- Haarlemmermeer. R ij vereen i- g i n g. Op initiatief van het bestuur van de vereeniging „Vooruit" hebben verschil lende jongens en meisjes, die in de laatste jaren deelnamen aan het carousselnummer op het concours-hippique te Hoofddorp, zich geconstitueerd lot een rijvereeniging. Door het gemeentebestuur is een gedeelte van het sportterrein afgestaan hetwelk nu wordt ingericht tol een open manege, ter grootte van 20 X 40 meter. De omheining wordt gemaakt van losse hekken van 4 me ter lang, getimmerd van sparrenbout en planken, welke gemakkelijk kunnen worden weggenomen, wanneer dit voor liet een of andere sportleest noodig mocht blijken. Zaterdag a.s. zullen de rijlessen beginnen, welke worden gegeven door den lieer P. Kok, directeur van de manege te Haarlem. Het aantal leden bedraagt ruim 40. Het ligt in de bedoeling ook een atdceting te slichten voor het dorp Nieuw-Venncp, in dien daar ter plaatse ook een geschikt ter rein te vinden is; genoegzame deelname mag worden verwacht, omdat daar vete goede warmbloedpaarden en sportlietbeb- bers worden gevonden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren: P. Kistenmaker, Chr. van Wijk Azn., W. H. Nanninga, Jan de Groot, W. van Arendnnk en de dames Clirislien van Gulpen en G. de Wit. De lieer N. J. Hes, klerk bij de poste rijen en telegrafie te Hoofddorp is met in- ijang van 1 Maarl a.s. overgeplaatst naar Hoorn. De heer J. Poen, hoofd van de open bare lagere school No. 11 (e Lisserbrock al hier, heelt al.s zoodanig eervol ontslag aan gevraagd met ingang van 16 April a.s., in verband met zijn aanslaand vertrek naar Indië, alwaar hij bij- hot SI, U. L. O. werk zaam zal zijn. Dinsdag zal bet 25 jaren geleden zijn, dat de heer A. Kruithof, wonende aan den Kruisweg alhier, bij de Maatschappij tol detailverkoop van petroleum te Rotterdam, in functie trad. In den loop der jaren heelt Kruithof zich onderscheiden door nauwge zette plichtsbetrachting, door hulpvaardig heid en bereidwilligheid, waardoor hij de ochting, die hij geniet, ten volle lieeft ver diend. Deze dag zal voor den geachten jubi laris dan ook wel niet onopgemerkt voorbij gaan. Kalwijk-aan-den-Rijn. De jeugdige Zw. was reeds enkele dagen het ouderlijke liuis ontvlucht. Hij verbleef echter toch in de om geving en zoodoende kwam het dat men hem gistermiddag in dt- „Zanderij Wester- baan" op liet spoor was en met behulp van de.politie jacht op hem maakte. Hier was aan ontkomen niet te denken en werd hij dan ook betrekkelijk spoedig ..gevangen" en haar liet ouderlijk huis gebracht waar de verloren zoon natuurlijk met vreugde werd begroet. Katwijk-aan-Zee. Va n de trawlvis- scherij kwamen Dinsdag te JJmuiden aan de markt de loggers: KW 158 met 11034, KW 16 met f1192, KW 23 met f 1293, KW 60 met f 1276. KW 32 met f872, KW 144 met f818. KW 35 met f792. KW 22 met f1122, KW 96 met 1807 en KW 5 met 11038 besomming. Er is thans een begin gemaakt met het verbarden der gronden liggende aan liet einde van den Noord Boulevard. De losse gronden benevens de aangrenzende straat worden van tegels voorzien. Br zal dan te gelijk een gelegenheid worden gemaakt, dal automobielen aldaar kunnen gedraaid wor den. Was het voor de bewoners van zieken huis en omliggende gebouwen wel eens be zwaarlijk met ruw weder hun post naar Duinoord te brengen hierin is ook verbete ring gekomen door plaatsing van een brie-, venbus, aan het pand van den rijwielhan delaar, van Duyvenbode bij de R. K. Kerk. Lis se. De Chr. Jongel.-Vcr. „Obadja" alhier hield in „Rehoballi" een uilvoering ten bate van de watersnood-slachtoffers. Na liet zingen van Ps. 95: 2, werd door den eere-voorziUer geopend, waarop de talrijke aanwezigen hartelijk welkom werden gehec- ten. Allereerst komt aan de orde een voor dracht, door een der jongelingen, getiteld „Tegemoetkoming". Hierna werd liet terrein geruimd voor het Haarlemsch mandoline- orkest „Excelsior", hetwelk zijn welwillende medewerking verleende voor dit mooie doet. Opnieuw werd van dit voor ons niet onbe kende clubje genoten. Jammer was het dat een samenspraak in 6 bedrijven zooveel lijd vorderde. Gaarne was nog enkel nummer van de mandolineclub beluisterd, maar de tijd liet dit niet meer toe. Waar de entree vrij hoog gcsleld was zal er voor bet watersnoodcomilé nog wel een aardig bedrag zijn binnengekomen. Bevolking op 31 Dec. 1925: 3496 vrou wen, 3604 mannen, totaal 7100; vermeerde ring door vestiging; 227 vr., 184 m., totaal 411; door geboorten; 90 vr., 112 m., totaal 202; totaal 3813 vr., 3900 m., totaal 7713; vermindering door vertrek: 228 vr., 173 m., totaal 401; d5or overlijden: 28 vr.. 23 m., 'totaal 51. Bevolking jp 31 Dcc. '25 3557 vr., 3704 m., totaal 7261 personen. Vermeerdering alzoo 161. Gesloten huwelijken 03. Noordwijk. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daaronder res- sorteerende liulpposlkantoren werd gedu rende de maand Januari 1026 ingelegd een bedrag van 1 11.130.59 en terugbetaald een bedrag van f 15.676.54.' liet laatste door het kantoor afgegeven boekje draagt tiet num mer 6176. De door het gemeentebestuur alhier in het leven geroepen „Commissie Noordwijk voor den Watersnood 1926" bestaat uit de heeren L. Graat van I.imburg Slirum, Noordwijk; jhr. W. C. v. Fanhuijs (burge- mester); H. Lietferir.k (wethouder); J. G. v. Eeden (wethouder)A. G. Delen (gem. secr); J. H. W. Borsboorn (pastoor); ds. W. W. v. Haatten (predikant); ds. N. Koers (predi kant); P. W. Bordelmeyer (hoofd Ned. Ilerv. Schoot); Sj. Bakker (hoofd Chr. U. L. O. School)II. de Boer (hoofd School met den Bijbel)H. G. de Boer (hoofd R. K. Jongens school); R. Klundcr (hoofd 0. L. school Noordwijk aan Zee); K. Sanders (hoofd O. L. schoot Noordwijk Binnen); II. Slceboom (hoofd Wiliia. schoot); F. v. Hensbergen (Diaken Ned. Ilerv. Gem. Noordwijk-B.)A. Pertors (Diaken Geret. Gemeente); Th. J. v. Went (lid R. K. par. armbestuur)A. G. Meijer (voorz. R. K. Volkshond aid. NooTd- wijk); C. v. d. Wiel (voorzitter v. tl. werk liedenverbond ..Patrimonium" atd. Noord wijk); II. Hoek Sr., C. W. G. Alkemade, Jan van Kan en J. van Konijnenburg G.zn. Men heelt reeds een aanvang gemaakt en de burgerij een biljet ter inleckening aange boden. Wij zullen hopen dat hierop ruim schoots zal worden geteekend. No or tl wijk-Binnen. De voerman van de firma J. de Groot en Zn., de lieer F. v. d. rt oeg, al Hier, kreeg een dusdanige trap van" een paard tegen zijn scheenbeen, dat hij op een' bandwagen naar dr. II. van Nes moest worden vervoerd, die hem hulp verleende. Gelukkig constateerde deze, dat het been niet gebroken was. Naar wij vernemen zal er spoedig een begin gemaakt worden met het grondwerk aan den Hoeren- en Goowég alhier Wij hopen, dat met liet begin van liet seizoen liet werk zal gereed gekomen zijn. wat ons tbn zeerste noodzakelijk toeschijnt voor liet verkeer naar onze badplaats. Te Utrecht slaagde de lieer J. v. Was sing, lid dor N. R. B„ alhier, voor het dip'„ Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen. Voorwaar een succes voor zijn vader, den heer W. J. Wassing, die tecli. leider van den N. R. B. is. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat thans vader en zoon genoemd diploma be zitten en de N. R. B. de eenige kust-reddings- hrigade is waar tot nog too dit diploma werd behaald. Nooidwijk-aan-Zee. De lieer A. J. Schier alhier liecft gisteren een aulodienst geopend, welke eiken Dinsdagavond om C uur van hier naar Den Haag en om 12.15 vanuit Den Haag naar hier vertrekt. Dit zal zeer ten gerieve zijn der „Scala"-bezoekers, daar deze tot heden in verband met het vertrek van den trein niet tot het einde van de voorstelling konden genieten, 'tgcen thans wel het geval kan zijn. In den auto. die er keurig uitziet, is plaats voor 15 passagiers. Doordat een auto moest keeren en te gelijk een andere auto moest passeeren, is door het achteruit rijden de lantaarn voor De Oude Wurft" alhier erg vernield. Welke auto's liet geweest zijn, is niet bekend.. Noordwijkerhont. Ten bate der R -K. Armen van de St. Jozef-parochie had Dins dagavond een liefdadigheidsuitvoerin; plaats, gegeven door oud-looneelisten. in café „Van den Berg". De zaal was tjokvol. De dorps-élite en de R.-K, geestelijkheid waren aanwezig. Opgevoerd werd liet drama: „Eene Yene- liaansclie Vendetta", gevolgd door een blij spel: „Het consultatiebureau". Alle mede werkenden kweten zich met lof van hun taak. Oegstgeest. Omstreeks 5 uur had gis termiddag 'n aanrijding plaats aan do Dorp straat, ter hoogte van „Bijdorp" tusschen een vrachtauto van de firma v. L. alhier en een met puin beladen boerenwagen van de wed. K. uit Rijnsburg. Door de botsing wer den beide voertuigen deerlijk beschadigd. De boerenwagen bleek de reis niet meer le kunnen voortzetten. De auto had een lekke voorband bekomen en een der spatborden was beschadigd, alsook de voor-as geheel ontzet, docli werd de auto naar liuis gebracht op eigen kracht. Naar aanleiding van het de vorige vrek voorgekomen ernstig geval met J. v. d. S., alhier, kan thans worden medege deeld, dat_dc man gistermiddag in hel Acad. Ziekenhuis te Leiden aan de verwondingen is overleden. Rijnsburg. De lieer G. J. van Essen, alhier, is benoemd lot onderwijzer bij liet Chr. lager onderwijs le Amsterdam. Sassenheim. K e r k e 1 ij k bericht. Chr. Ger. Gemeente. Donderdagavond 7 uur ds. Joh. Jansen, van Leiden. Voorhout. Eindelijk lieett de directie der Nedertandsche Spoorwegen gehoor ge geven aa-"" de klachten van liet gemeente bestuur. kien is n.t. gisteren begonnen met het plaatsen van elcclrische hooglantaarns op beide perrons der halte, zoodat het niet lang meer .zal duren ot de lang gcwcnsclilc verlichting is lot stand gekomen. Voorschoten. Burgert, fjtand. Geboren: Hendrik, zoon van C. van der Mey en A. van der Mey. Ondertrouwd: G. Knoops, 37 jaren en Tli. M. van der Krogt, 31 jaren. Getrouwd: II. Deelman en M. van Ek. Overleden: J. Zwaan, 62 jaren - N. D. Verstoep, 42 jaren J. Bckkbr. 11 maan den G. J. W. van Dorssen, 57 jaren. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een persoon uit Stompwijk, dia Zondagavond tijdens een ruzie, ontstaan tusschen hem en enkele- personen uit dezo gemeente, over een meisje, met een blinkend voorwerp zou hebben bedreigd. In hotel Deurloo heeft een druk be zochte vergadering plaats gehad, uitgeschre ven door den R.-K. Landarbeidersbond en den Cbr. Landarbeidersbond. In deze ver- gadeiring waren mede aanwezig twfce leden van het hoofdbestuur van eiken bond, de heeren Kuiper en Knetsch. Nadat do voorzitter, de h&er L. Hoogweg, het woord had gegeven aan den heer Knetsch zette laatstgenoemde liet doel van vereenigJ zijn uiteen, wat hij io.m. een plicht voor liet gazïn noemde. Vervolgens besprak de heer Knetsch liet oprichten van een afdeeling van den Car. Landorbeadeirsbond, waar ter plaatse reeds een B.-K. afdeeling bestaat en het voeren van actie om doorvoering te verkrijgen van- hot collectief arbeidscontract. Aan het einde der vergadering wenl tot oprichting van een afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond besloten. In hotel Deurloo kwam gisteravond de .Vooischoteosche Pluimveevereeniging bijeen, om onder leiding vdn haar voorzitter, den heer W. T. Lekkerkerker, de jaarvergade ring te houden. Aanwezig waren 60 leden. In z\jn openingswoord herinnerde de voorz. aan zijn optimistische woorden in een vorige jaarvergadering gesproken, die gelukkig niet beschaamd zijn gemaakt. De gesmaakte marktprijzen waren goed, de voederprij'zen daalden en het jaar was succesvol, voor zoover het deze gemeente betrof, in vergelijking met onze Zuidelijke buren, die zoo goed als alles hebben verloren. 'Spr. zal in den loop van den avond hierop nog nader terugkomen. Een tentoonstelling werd dit jaar niet ge houden en ook bleef een tafelkeuring achter wege, waar het bestuur op een bevoegd keur meester geen beslag kon leggen. Spr. hoopt dat de besprekingen in het belang van de pluimveehouderij mogen zijn en verklaart hie mede de vergadering voor geopend. Da notulen worden onveranderd vastge steld. Tte rekening en verantwoording van den penningmeester wijzen uit, dat de in komsten hebben bedragen f 329.36; de uit gaven f121.63, aldus een batig saldo V3n f207.73. Nadat de bescheiden zijn verge leken, verklaart de commissie, bestaande uit de heeren J. Noort on J. Jansen, de zaak in orde, en brengt de voorz. den penningm. deu heer A. C. Dijkman, een woord van dank voor zjjn accuraat beheer. Vervolgens liet de secretaris het jaar 1925 de revue passeeren en teekenden wij aan, dat op de wekelijksche veiling werden aan gevoerd 82953 kippen- en 8275 eenden eieren, 392 kippen of hanen, 92 konijnen, 125 duiven, 33 eenden, en voorts kalkoenen, ganzeneieren, konijnenhuiden, enz. Vorig jaar waren deze cjjfers: 73497, G2S1, 363, 70 en 179. Grootste aanvoerders waren N. Alblas met 6350, C. Dijkman met 6011 en C. H. v.- Santen met 5581 eieren, deze komen iij aanmerking Voor een premie, ingesteld voot de- grootste aanvoeren. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1926 S6 leden en is steeds stijgende. Zonder op- of aanmerkingen wordt het jaarverslag goed gekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredenden herkozen. Aan de orde was vervolgens het honden van een tentoonstelling en het aansluiten hij don Raad van Beheer. Waar de meening in het bestuur verdeeld' is, wensclit het bestuur biervan geen voorstel te maken, maar alleen de meening van do vergadering te vernemen. Het aansluiten bij den Raad van Beheer licht de voorz. nader too. Hij zet het doel hiervan aan de vergadering uiteen. Op voorstel van den heer C. Werkhoven wordt met 56 tegen 1 stom besloten aan te sluiten bij den Raad van Beheer en de Ken. goedkeuring aan te vragen op statuten en huishoudelijk reglement en dit jaar, in verband met de onkosten, hieraan verbonden, geen tentoonstelling te houden en dit een jaar uit le stellen. Hierna volgt de steunverleening aan de pluimveehouders ia het overstroomde gebinL Do voorzitter gaat breedvoerig na wat voor scliade daarginds is geleden on samt op de voorloopigo maatregelen, die daar do com missie zjjn getroffen. De verzorging van da pluimvee-steun wordt door het Watersnood comité geheel aan do commissie overgelaten hetgcon het geheel ten goede zat komen. Rij acclamatie wordt besloten een bedrag van f50 over te maken als bijdrage van da V. P. V,, waarvoor da voorzitter een woord van 'dank brengt aan de vergadering? Bij de rondvraag wordt besproken het inenten van pluimvee tegen besmettelijke ziekten. Waai' voor- en "tegenstanders in de vergadering zjjn, wordt den secretaris op gedragen zich in verbinding to stellen met prof. De Blieck, te Utrecht, voor het in winnen van inlichtingen. Daarna de gebruikelijke verloting, waarbj) nuttige voorwerpen en mooi pluimvee, en tot slot een woord van dank, voor de op komst, van den voorzitter. Warmond. Door de plaatselijke com missie van toezicht op liet Lager Onderwijs alhier, die dezer dagen vergaderde, werden wederom besprekingen gehouden om te over leggen, welke middelen zouden worden aan gewend tol bestrijding van het rooken door schoolkinderen. De hoop werd uitgesproken, dal de raad dezer gemeente, de commissie wat meer tegemoet treedt, om aan de wen- sclien der commissie althans aandacht te schenken, alsook aan de adviezen, in het belang van het onderwijs gegeven. Daar- mede m verband werd besloten, dat een ver zoek tot den raad zal gaan. waarin, in samenwerking met den gezondheidsdienst, getracht zal worden do medewerking van de ouders te vragen, om mot do onderwijzers deze ongezonde kinderrookerij te bestrijden, .waarvoor dan de raad een verordening zou uilvaardigen. Verder, dat door den raad liet belang van een „sctiool-arts" eens ernstig zou worden onder de oogen gezien, en getracht zou wor den voor het aanschouwelijk onderwijs ten behohve van liet lager onderwijs een pro- jcctielanlaarn of iets daaraan gelijk beschik baar te stellen ten gebruilce vap alle scholen. Mocht de commissie bij het bezoek der scholen een zeer gunsligen indruk gekregen hebben van het onderwijs hier ter plaatse, men was algemeen de meening toegedaan, dat waar direct of indirect verbejpringcr aan le brengen waren, dit in geen gevat achterwege mocht blijven. Wassenaar. Een bezoeker van een perceel aan den Schouwweg, die zijn kar retje even in liet voortuintje had achterge laten, kwam hij zijn vertrek tot de minder aangename ontdekking, dat het verdwe nen was. Het bestuur van Excelsior ontving van II. Mi de Koningin een groolo bronzen me daille als prijs voor den dezen zomer le houden muziek- en zangwedslrijd. Rondom den Burcht, de bekende heu vel in het weiland achter do R.-K. Kerk, worden (bans do wqgen uitgezet, die daar, binnenkort zifllen worden aangelegd. De aanbesteding zal weldra plaats hebben. Zoeterwonde. De door B. en W. in overleg met den inspecteur van het L. O. opgemaakte voordracht ter benoeming van een hoofd der openbare lagere school in deze gemeente luidt als volgl: 1. P. Zijder- veld te Boskoop; 2. N. Roos le Amsterdam en 3. W. A. van der Dool te Goes. Gedurende de maand Januari werden er bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling 28 personen ingeschreven, niervan werden er geplaatst 12, terwijl 13 werden afgevoerd. Op het einde der maand stonden nog 3 werkloozen ingeschreven. Wij licbbcn een «jrootcn voorraad Meubelen. Al ons Stoffeerwerk zoowel onze Meubelen zyn gegarandeerd. Komt eens kijken198 Beleefd aanbevelend, Vronwenkerkkoorstr. 5. Janvosscnsteefj II. 10, 12-v, 16 Cent per pond 219 ALLES NIEUWE OOGST PUIK VAN KOOK Wegens de lagere Graanprijzen helil38n "wij onze Gemeigde Granen verlaagd. WIJ NOTEEREN NU FRANCO THUIS VOORi GEMENGD GRAAN No. Ip. 50 Kg. f 7.35, p. 25 Kg. f 3.75, p. 12^ Kg. f 1.80 GEMENGD GRAAN No. I: p. 50 Kg. f 7.60, p. 25 Kg. f 3.90, p.12j Kg. f2.00 (Zonder Mals). GEMENGD GRAAN No. II(speciaal voor losloopende kippen) p. 50 Kg. f 6.70 liet op onze prima zware kwaliteiten. De gócdkoopcre aanbieding van anderen bestaan nit veel lichtere bnitenlandscbe Granen. AANBEVELEND, 230 LEIDSCHENDAM LEIDEN Ruime keuze. 48 Billijke prijzen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9