Bmmv* 3de klasse A. pr.f. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. ▼,tr.o.nii 7 2 2 44-32 16 h. a S, Hl 10 7 3 40-22 14 Alphen II 7 3 2 2 22-12 8 ,L. V. 0. H 7 2 3 2 13-14 7 H. V. V. IV 9 2 1 6 16-32 5 Concordia II 6 2 4 20-28 4 Lugd. U 8 2 6 21-35 4 KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: NausikaiiD. E. V. 33; ReadyD. T. V. 25; Excelsior*—Hercu les 71. West I Znid: VeloxVitesse 56. Oost I: NoviomagumE. K. C. A. 45. Overgang Noord: D. V. D.Swift 13;' .iYesterkw. 2D. D. V. 27. Overgang Znid: Vites90 CH.)'t Zuiden 0—6; Eibernest—H. S. V. 4— 0; H. B. S.— Rozenburg 42. 2de klasse G: Fluks 2—S. D. O. 2—1; Emma—Fluks III 8—0; II. S. V. II—Die Haghe 04. Overzicht. Zooals we in onze beschouwing van Za terdagavond al voorzagen, bleken de Dordt- sche terreinen niet tegen den regen bestand. Daardoor werden DeetosH. K. V. en DordrechtD. K. C. niet gespeeld. De eenige eerste-klasse-wedstrijd, die gespeeld werd, bracht een voor Leiden aangename verras sing, in den vorm van een overwinning van Vitesse op Velox. Wij hadden dit aller minst verwacht, te meer waar Fluks het eenige weken te voren tegen Velox niet verder dan een gelijk spel wist te brengen. ,Voor het eerst in haar 8 competitie-wed strijden wist Vitesse met twee doelpunten voor te komen en dit gaf het twaalftal het noodlgo zelfvertrouwen om Velox tot het efnd van den wedstrijd met succes weer stand te Lieden. Velox beschikt over een goed twaalftal, waarin Mazure, Ottolander Jr. en v. d. Welle de drijvende krachten zijn. Het is daarom jammer, dat de oudste Otto lander veel van den goeden indruk van de ploeg bederft, door af en toe op een aller- onsmakelijkste manier mei één hand te schieten. De wedstrijd werd in goede verstandhou ding gespeeld, zoodat de heer Schmidt het op zijn gemak af kon. In de Noordelijke eerste klas valt alleen de groote overwinning van Excelsior te me- moreeren. Hercules heelt nu als candidaat vcor de eerste plaats afgedaan. In het Oosten kon E. K. C. A. op het kantje af van Noviomagum winnen. In don Noordel. Overgang wisten Swift en D. D. V. beide te winnen, zoodat do afstand tusschen deze twee hetzelfde is gebleven. In Zuid-Holland behield het Zuiden de lei ding, terwijl Eibernest een onverwacht groote zege op H. S. V. behaalde. II, B. S. versterkte zijn positie ten koste van Rozen burg, door een 42 overwinning. In de 2de klasse G wist Finks II van S. D. O. te winnen. De wedstrijd kreeg een onaangenaam slot doordat een der S. D. 0- spelers uit 't veld werd gezonden. Fluks III verloor met groote cijfers van Emma. Stand W. I Znid. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. 0. S. C. R. 9 6 3 15 28-14 1.66 •lluks 7 4 2 1 10 22-14 1.42 Deetos 7 3 2 2 8 21-22 1.14 Vitesse 8 3 3 2 9 26-29 1.12 Velox 10 4 2 4 10 32-30 1.— H. K. V. S 3 1 4 7 24-17 0.88 Dordrecht 6 2 4- 2 8-25 0.33 D. K. C, 7 1 6 1 21-30 0.14 VeloxVitesse 56. Eeh verdiende overwinning In een wedstrijd, rijk aan doelpunten, is het Vitesse^ voor het eerst na vele jaren weei mogen gelukken om Velox op eigen grond te slaan. Weliswaar mista Velox haar gcr.lgetter Van Broek, maar ocik Vitesse was incompleet en miste De Rooy en de dames Van Noort en De Graaft. k De invaUeis(sters) in do blauw-witte ge lederen weerden zich alle verdienstelijk en zoo was het mogelijk, dat Vitesse, de eerste twintig giinuten van den wedstrijd het spel geheel in handen kon nemen. In deze periode lad Vitesse door een aantal vlugge schoten vaa Uittenbroek en Nauta, een verdiende 20 voorsprong gekregen. De Velox-aanval, gevormd door de gebrs. Den Ottolander, zag zich door Kaiser-Blau- ken terdege bewaakt. De wisseling handhaafde het Vitease-over- wioht. Toch verkleinde Velox, zij het dan ook met een geforceerd schot, <len achter stand tot 21. Bijna onmiddellijk maakt Blanken zich fraai vrij en vergroot Vitesse's voorsprong tot 2 doelpunten. (31). Vitesse krijgt nu Nieuwenhuizenla P.i- vière in den aanval, en hoewel ook dit vak zich een behoorlijk aantal kansen weel to scheppen, is het juiste schot voorloopig nog zoek. Het Vitesse-midden weet her haaldelijk het samenspel der Rotterdammers te onderbreken, en de Leidsche aanval krijgt veel misschien wel to veel werki In den Velox-aanval is v. d. Welle zeer actief, maar ziet zich herhaaldelijk voor „loopen bestratt. Wanneer Uittenbroek bij het uitwerken naast in plaats van op den bal valt, komt Nauta alleen tegenover twee Rotterdammers te staan, waardoor Vüetgtra gemakkelijk 32 kan noteieren. Een oogenblik later krijgt v. d. Welle, door een fout der Leidsche verdediging, de kans van den dag, maar deze te benutten blijkt een te lastige opgaaf voor hem. Een goed schot van Ia Rivière 'doet Vitesse uog vóör de rust met 42 leiden. Na de pauze treedt bij Vitesse een ver slapping in, die pas eindigt als de jongste Ottolander den stand op 43 heelt gebracht. Vitesse's productiviteit is nog niet ten einde, want na eenige vergeefsche aanvallen maakt Nauta er 5—3 van. Velox komt nu weer opzetten en Mazure maakt, na een handige doorbraak 5—4. Een oogenblik ziet het er naar uit, dat de stand gelijk zal worden, en we vreezen al voor een herhaling van den wedstrijd in Leiden. Gelukkig beseft Vitesso het gevaar en pakt weer beter aan. Blanken brengt met zijn tweede doelpunt Vitesse in veiligheid. (G4). Kort voor tijd heelt v. d. Welle met een afstandschot succes (G5). Verdere doel punten blijven uit, zoodat Vitesse een fcveh onverwachte al sverdiendo zege behaalt. Finks H—S. D. O. I 2—1. Na een zwaren wedstrijd is het Fluks II gelukt revanche te nemen op S. D. O. I. Als de scheidsrechter de ploegen in 't veld fluit blijkt dat S. D. O. vier dames en een inval ler heeft. Fluks heelt vijf dames en laat uil- vallen. Er wordt- van beide kanten hard gewerkt, doch het gelukt Fluks de leiding le nemen door Meylirik met eén vliegend schot 10. Met dezen stand gaat de Tust in. Na de thee wordt er beter werk geleverd. Na een half uur heeft Fontein succes. 11. Tl' minuut voor het einde wordt v. d. Staay van S. Ij O. wegens ruw spel uit het veld gestuurd. Dan bezorgt de Pree aan Fluks II de overwinning. Direct daarop lluit de heer Wiechmink einde, waardoor Fluks II een stapje dichler lot het kampioenschap ge naderd is. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristenvereen. „Swiit". Wedstrijden op hometrainers. Zaterdagavond heeft de Leidsche Ren- en Toeristenvereeniging „Swift" haar iaarlijk- sche uitvoering gegeven in liet concertge bouw „L'Union", aan de Steenslraat. Zooals altijd was de belangstelling zeer groot, zoo dat er bijkans geen plaatsje onbezet is ge bleven. Inlüsschen spijt het ons te moeten constateeren, dat het verloop niet geheel is géweest, zooals dit behoorde te zijn. Een aantal „dames" en luieren" toch hebben zich dermate misdragen, dat het af en toe een lielsch lawaai was in de zaal en zelfs eenige muzieknummers van de mandoline club „Marjacoff" moesten vervallen, omdat er toch zeer weinig van te hooren zou zijn. Toen de Ier gelegenheid van de jaaruitvoe- ring gehouden wedstrijden op home-trainers dan ook achter den rug waren, hebben wij nadat een collega reeds lang de plaat had gepoetst de wijste partij gekozen en zijn wij huiswaarts gegaan, zoodat wij van hel verdere verloop gelukkig niets weten te ver tellen. Alleen moeten wij nog even opmer ken dit aan het adres van den exploi tant van „L'Union" dat de regeling in de garderobe vrijwel alles te wenschen overliet. Personen, die gezamenlijk kwamen, kregen te zamen ook slechts één kaartje, hoewel men per persoon moest betalen, en de kleeren werden voor een deel ruslig op een soort kast geworpen, waarvan later ieder kon weg halen wat hij wenschte! Werkelijk, het was cc-n samenloop van minder prettige gebeur tenissen. En nu gelooven wij wel, dat het Swift-bestuur er meestdeels onschuldig aan is, maar het is en blijft toch een fout, dat de voorzitter, Ae heer Kanbier, die, in verband met de wedstrijden, tienlallen malen het woord heeft gevoerd, geen enkelen keer de noodzaak voelde de aanwezigen te waar schuwen of tot stilte te vermanen. De uitvoering werd, geopend door den heer Kanbier, die een woord van weikom sprak en er op wees dat „Swift" gestadig in groei en bloei toeneemt en in 1925 weer 23 leden en donateurs heeft gewonnen. Hij bracht verder dank voor hun welwil lende medewerking aan de heeren P. F. de Jong. E. van Oven-(Sparta, Den Haag) en W. F. Laman (Holandia, Den Haag) en aan de mandolineclub „Marjacoff", en vertelde tenslotte dat er voor de wedstrijden in 1926 reeds een schitlerende beker was ingeko men, welk voorbeeld hij ter navolging meende 1è moeten aanbevelen. Nadat nu Ie variété-artisten Hepriëtte Tonaire en Maup Biemans waren opgetre den en eenige voordrachten hadden gege ven, werden de wedstrijden op hometrainers gehouden. De uitslagen waren als volgt: Finale Swiftleden (A-klasse) over 3 K.M. (de voor wedstrijden werden de vorige week al verreden): 1. Kop. 1 min. 57 2/5 sec.; 2. Boskamp, 1 min. 57 2/5 sec.; 3. Hillebrand. Swift-leden (B-klasse) over 1 K.M.: 1. Pluim, in 36 3/5 sec., 2. Boskamp, 37 4/5 see.; 3. Beurze. Professionals over 1 K.M. (3 rillen) lsle rit; 1. G. Vreeswijk (Alphen), 35 sec.; 2. P. 1 keiaar (Amsterdam). 35 2/5 sec.; 3. Fr. Leddy (Den Haag); 2de rit; 1. Leddy,. 33 1/5 sec.; 2. Vreeswijk, 33 3/5 sec.; 3. lkelaar; 3de rit:-l. Vreeswijk. 33-1/5.sec.; 2. Leddy, 3-f sec.; 3. lkelaar. Tolaal: 1. Vreeswijk, 4 pnt,; 2. Leddy, 6 pnt.; 3. lkelaar, 8 pnt. Professionals over 3 K.M.: 1. Vreeswijk, 1 min. 58 sec.; 2. Leddy, 1 min. 584/5 sec.; 3. lkelaar. Professionals over 6 K.M. (met 3 elasse- menlen) 1ste classement: 1. Leddy; 2. lkelaar; 3. Vreeswijk; 2de classement: 1. Leddy; 2. lkelaar; 3. Vreeswijk; 3de classe ment; 1. lkelaar; 2. Leddy; 3. Vreeswijk; tolaal: 1. Leddy, in 3-min. 52 2/5 9ec. (4 pilt.); 2. lkelaar, in 3 min. 55 sec. (5 pnt.) 3. Vreeswijk, 9 pnt. 1 K.M.-wedstrijd tusschen de kampioenen van Swift, Hollandia (Den Haag) en Sparla (Den llaag): 1. Wïllekes (Holl.). in 33 1/5 sec.; 2. Van der Wllk (Swift), in 33 2/5 sec.; 3. Wilschut (Sparla). Tenslotte zij nog vermeld dat de wieler wedstrijden werden afgewisseld door goede muziek van „Marjacoff" en door het succes- Volle optreden van een drietal acrobaten. CRICKET. Gen nieuwe vereeniging opgericht. Naar wij vernemen is alhier opgericht da cricket-tourclub ,,De Distels". De be doeling is dat voornamelijk oudere spelera als lid zullen toetreden. ATHLETIEK. Houben's debuut in Amerika. Dc Duitsche kampioen Houben startte Zaterdag voor de eerste maal in de Veree- nigde Staten en wel in Boston, waar hij het nummer 40 yards in 4.8 s. won. Voor het nummer 100 yards stond hij in de linale tegenover Frank Hussey, Miller van de Har vard University en Morrill van de Universi teit te Boston. Tegen deze snelle sprinters, die gewoon zijn op overdekte banen te loo pen, was Houben niet opgewassen, zoodat hij zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Morrill won in 10,8 s. vóór Hussey, Miller en Houben. („Tel.").

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14