wil Wamsteker dan bal vrij maken, hij raakt hem echter kwijt en Brakel stevent ever een vrij veld op het A. S. C.-doel aan. A'an der Meer tracht nog door uilloopen te redden, eohter zonder succes. Haarlem leidt. O0). De eerste helft verstrijkt zon der noemenswaardige voorvallen. De rood zwarten zijn over het algemeen wel iels sterker, maar de adn vallen van onze stad- genooten zijn vrijwel ongevaarlijk. Na de rust ontwikkelt Haarlem een ver- bluffeirt combinatiespel en er is slechts enkele minuten gespeeld als Bieshaar den bal uit een goede pass van Houtkooper langs Van der Meer jaagt. (20). Wij vreezen een débacle voor de Leidenaars. Het rammelt geducht in het rood-zwarle elftal, maar on danks de 'overweldigende meerderheid der roodbroekon verstrijkt het eerste halfuur, zonder dat de score wordt verhoogd. Qe strijd, die reeds in de eerste helft een on- noodig forsch karakter droeg, wordt na de rust zelfs ruw en zoowel binnen als buiten de lijnen begint er een onaangename toon le heerschen, vooral nadat Janssen met Houtkooper in botsing komt en de Leide- naar daarna wezenloos over het veld loopt, zich niets meer herinnerend, zooals later- bleek. Meer dan op den bal, letten sommige Haarlem-spelers op den man en A. S. C. profileerde daarvan en Werkte zich los. Een kwartier voor het einde brengt De Ruyter uit een pass van Goslings dan den stand op 21. Dit is blijkbaar een aanmoediging voor de rood-zwarten. Haarlem wordt als 't ware overrompeld door de thans zeer enthousiast spelende Leidenaars. Aanval op aanval volgt en Maas c.s. weten zich slechts met de grootste moeite staande te houden. Nog 7 minuten moet er worden gespeeld. Opnieuw een aanval van A. S. C.: Janssen zig-zagt naar het Haarlem-doel en brengt met een geweldig schot de partijen op gelij ken voet (22). Groot is de vreugde van de talrijke Leidenaars, die zich eerst onder de dreigende nederlaag muisstil hadden gehou den. Luide wordt A. S. G. aangemoedigd; l)«drukte gezichten bij den Ilaarlem-aan- hang. „Zij verliezen nog", hopren wij zeggen en zoowaar. 3 minuten voor het einde gooit Blom in. De Ruyter zet hoog voor. vScbo!ten .speelt den bal met zijn hoofd langs den uitloopenden De Vries en trapt het leer in het Haarlem-doel (23). De laatste minu ten verstrijken onder groote spanning. Ge doelpunt wordt er echter niet meer en als de scheidsrechter het einde aankondigt, worden de Leidsche rood-zwarten luide toegejuicht door hun opgetogen stadgenoo- ten. In de rood-zwarte gelederen werd de VTeugdc over de onverwachte overwinning aanvankelijk danig getemperd door den toe stand, waarin Janssen verkeerde. Na een halfuurtje was hij echter weer nagenoeg berètold. - Wij zullen ditmaal over spel en spelers weinig zeggen. De grond, de belangrijkheid van den wedstrijd, zoowel voor Haarlem als voor A. S. C., liet waren factoren, die een beletsel vormden voor goed voetbal. De eer ste tien minuten na de mst, aan d§ Haar lem-zijde uitgezonderd, stond het spel dan ook den geheelen wedstrijd op bijzonder laag peil. Haarlem speelde ongetwijfeld beier dan A. S. G. en hoewel ook wij natuurlijk ver heugd zijn over deze overwinning der rood zwarten en hoewel wij niet9 willen afdoen aan de werkelijk keurige prestaties om een zeker gewaande nederlaag binnen een kwartier in 'een overwinning om te zetten, moeien wij toch eerlijkheidshalve erkennen, dat die overwinning niet verdiend was. On aangenaam deed ons in dezen wedstrijd' het forsohe, zelfs ruwe spel van enkele Haar lemmers aan. Het sein tot ruwheid moge door Haarlem zijn gegeven, dat ook enkele Leidenaars met ruwheid het. spél der Tood- broeken beantwoordden, kunnen wij slechts afkeuren. De beslissingen van den heer Vrugt waren nogal eens* aanvechtbaar, zijn grootste faut in onze oogen was echter, dat hij niet optrad tegen het te ruwe en te for- sche spel. Ook in dezen wedstrijd was de achter hoede het beste deel van het A. S. C.-elftal. Dat een voorhoede, zooals die van Haarlem, niet zoo uiterst gevaarlijke spelers als Bies haar en Brakel, behoudens enkele minuten, m bedwang werd gehouden, zegt genoeg. Ipeciaal Joseon speelde een uitstekende partij, krachtig bijgestaan door Blom. Ook Roem was gisteren uitstekend op dreef. Slechts zelden zagen wij hem zoo goed. Bij de ropd-broeken was de voorhoede het beële deel van het elftal, met Bieshaar en Brakel als uitblinkers. Maas en Van Dalen leken ons iri de achterhoede zwak. Mafts kan zelfs niet meer behoorlijk trappen. Dat de A. S. C.-voorhoedc tegen dit tweetal zoo weinig presteerde, schrijven wij voorname lijk toe aan vrees om tegen de Haarlemmers op te tornen. N - L. P. C. I—Delfia I 7—1. Deze wedstrijd was ongeveer het tegen gestelde van dien uit 't begin van 't seizoen. Tegenover L. F. C. stond toen een Delfia- ploeg, die technisch en tactisch zwakker was, maar ^oodanig doordrongen bleek van den wil om te winnen, dat het prachtige enlhusiasme de tekortkomingen ruim schoots aanvulde en Delfia maar juist met de oneven goal verloor. Thans zagen wij een geheel ander beeld. Nu was het juist de geestdrift en de wilskracht van L. F. G. die de tegenpartij lot buigen bracht. Het was een lust, vooral voor de rust, L. F. C. aan 't werk te zien: stug, vasthoudend „en tactisch. De ploeg sloot als een bus en ver toonde éen vlot, open spel dat voorheen maar al le veel werd vergeten. Weliswaar krijgt men door 't open spel altijd geen fijn voetbal, maar het is prettig om le aanschou wen en heeft een zeer nuttig effect door het feit, dat de vleugelspelers in het aanval- systeem een voorname rol vervullen en doordat ook de midvoor in prachtvorm was en zonder ophouden het vijandelijk doel in gevaar bracht, goed gesteund door den rechtsbinnen. Ditmaal deden beiden 7 maal het vijandelijk net trillen en liet was wer kelijk op schitterende wijze. Trouwens, slceds wisten zij prachtig positie te kiezen 'om dan iedere kans, hoe klein ook, aan te grijpen en het vijandelijk heiligdom te bp- stormen. Achter hen stond een half linie, die zich geheel gat en de voorhoede schitterend steunde, terwijl tenslotte hot massievcback- slel moeilijk te passeeren bleek. Van de Delfia-ploeg is niet veel goeds te zeggen. Het rammelde nogal .eens. Alleen blonk de* rechtsback uit. Er was niet al le veel publiek, wellicht doordat men zou mennen, dat L. F. G. toch geen kampioen kan worden. En daarin zijn wij het nu niet heelemaal eens met onzen overzicht-schrijver van Zaterdag. Zoowel L. F. G. als Fortuna krijgen nog enkele zeer lastige tegenstanders en ook Fortuna kan toch wel eens struikelen. (Wij hopen "het. Red. L. D.>. Daarom L. F. C.'efs blijft steeds volhou den en ziet alle resleerende wedstrijden te winnen. Over den wedstrijd zelf zullen wij nu kort zijn. L. F. C. heeft twee, Delfia vier invallers, maar alle invallers hebben hard gewerkt. Zooals reeds gezegd was L. F. C. voor rust als'geheel in prachtvorm en was het spoe dig 10. Even daarna vergrootte Mooten uit een corner met een pracht-kopbal den voor sprong, terwijl even later het weer Mooten is, die door de geheele verdediging gaat en er 30 van maakt." Nog is het niet genoeg en als bij een voorzet van rechts de bal hoog voorgezet wordt, loopen keeper, back, en rechtsbinnen van L. F. C. naar den bal on gaat hij via den 'rug van H. NeiUeboom in 't doel. 40. Na rust was het alsof Delfia nog wilde- ophalen, maar toen door stug doorloopen van Bavelaar, de back van Delfia in eigen doel trapte, ging de wedstrijd als een nacht kaars uit. Wel zorgden Mooten en Neute boom nog ieder voor een goal en ontstond door een misverstand in de achterhoede van L: F .C. het eenige doelpunt, maar van span ning was geen sprake. Zoo kwam het einde met 71, en werd de wedstrijd op correcte wijze door den heer Eeckelaert geleid. Zoo'n scheidsrechter ziet men gaarne terug. HillinenU.V.S. 7—3. Het is ongelooflijk en toch is het zoo, U.V.S. is drie vierde van den wedstrijd in de meer derheid geweest, en toch wordt ér met' bo vengenoemde cijfers verloren. Onder leiding van scheidsrechter Koning stellen beide ploegen zich op U.V.S. met een invaller voor H. Klein. .Hilliüén is._ naar wij meenen, volledig. Het veld is ontzettend zwaar, vandaar dat U.V.S. zich eerst niet geheel kan geven. Hillinen neemt dan ook spoedig de leiding, welk doelpunt zeker ge makkelijk voorkomen had kunnen worden, maar de doelman greep mis. Even later is het 20 voor Hillinen. Dat wordt U.V.S. te bar en bij een algemeen opbrengen maakt Laman een tegenpunt 21, met welken stand de rust in treedt. De 2e helft is nog -geen 10 min. oud als O tó en snel opbrengt, naar binnen zwenkt êc onhoudbaar gelijk maakt 22. U.V.S. heeft den smaak te pakken en belegerd het Hil linen doel. Een te ver opdringen wordt U.V.S. dan noodlottig als de rechtsbuiten van Hillinen er met' den bal van door gaat en scoort 32. U.V.S. is dan weer aan het woord maar hel mag'niet lukken. Hillinen begaat een over treding even buiten het strafschopgebied. Meerburg neemt deze vrije schop en kan jert hoog in het Hillinendoel 33. U.V.S blijft aan het woord, *en Bru9che scoort uit een voorzet van Olten. Er'is echter buiten spel gefloten. Kooreman speelt den bal op het Hillinen doel aan. De Hillinendoelman stopt den bal achter de lijn maar de scheids rechter laat doorspelen. Hillinen neemt dan het offensief over en haar gelukt het wel. Ze voert den stand op tot 73 wat groo- tendeels voor rekening van den U.V.S.-doel- man kómt. Deze .'had zijn dag niet. Zoo breekt het einde aan. Na 10 weken rust heeft U.V.S. keurig gespeeld, wat moed voor de toekomst geeft. Allen hebben bard ge werkt mét den doelman en den midvoor. als de minsten. Bij Hillinen doelman en rechte buiten als uitblinkers. Alphen ICeleritas 1 20. Al zouden de verpachtingen over da .Alphen-ploeg in 't geheel niet hoog gespan nen zijn, op z'n allerminst zou men een grootere overwinning voorspeld hebben. Het was waar, Celeritas gaf een uitstekende partij voetbal, maar Alphen had in normala positie heel wat beter spel kunnen geven. Vooral na de rast was zij een tijdlang ab soluut in de minderheid. Waren het mis schien, de zenuwen die een belangrijke Tol speelden. De Celeritas-aanvallen werden keurig opgezet, maar voor het doel was schijnbaar alle energie en doorzettingsvep- iwwen geweken. Echlc-r zij hier dadelijk op gemerkt, dat hier het uitstekende spel van den linksback wel debet aan was; op de meest critieke momenten tikte "hij het leder voor de voeten zijner tegenstanders weg en redde daarmede de situatie. Aan den ande ren kant was het de keeper, die Celeritas voor een grootere nederlaag heeft gevrij waard. Verder waren bij deze ploeg de spil en linksbuiten uitstekende spelers. Over den wedstrijd zullen wij zeer kort zijn. De eerste helft was vrijwel geheel voot Alphen. doch niettcy «staande dat wa3 er reeds een halfuur gespeeld voordat het eer ste doelpunt werd gemaakt. Rust 10. Na de thee komt Alphèn weer dadelijk naar voren, doch de keeper is safe en keert letterlijk alles, 't Werkt schijnbaar moede loos op de Alphen-spelers, die het er bij laten zitten en in deze periode wordt haar verdediging flink aan den tand gevoeld. Zoo verstrijkt de tijd en de spanning neemt steeds loe. Een tegen Alphen genomen cor ner wordt weggewerkt en na een goed com binatiespel wordt de tweede goal gemaakt. Dat geeft een ware opluchting en het spel wordt weer vaster, 't Blijft echter nu onge wijzigd. zoodat Alphen weer 2 kostbare puntjes in de wacht sleepte. AuroraNorvicus 01. Norvicus is op den goeden weg doorge gaan en wist met 10 de meerdere van Aurora te blijven. Norvicus wint den toss en Aurora trapt af. Er ontspon zich direct een vinnige strijd doch aan beide kanten .wordt uiterst correct gespeeld. Het spel golft snel op en neer met Norvicu9 het meest in den aanval. Exler is nogal onzeker waar door een paar gevaarlijke momenten voor het Norvicusdoel ontstaan. De linkervleugel van Norvicus is goed op dreef. Telkens wordt de bal voor het Haarlem9che doel ge plaatst doch door slecht spel van v. d. BergK en Wassenaar worden deze voorzetten niet bftuut. B- Bebdnwm vindt in den Haarlem-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 12