No. 20209. VRIJDAG 29 JANUARI Anno 1926. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENHEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prija. Kleine AdverlentiSn, uitsluitend Mj vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bi) een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postreebt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week20.18, Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ...TJ1T »|0,18, Franco per post 2.35 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERANDERING VAN INRICHTING BIJZONDERE SCHOLEN. Burgemeester en Weihouders van Leiden brengen ter openbare kennis: a. dat de Raad dezer gemeente, naar aan leiding van het Koninklijk Besluit, d. d. 11 Juli j.l., no. 11, in zijne op 25 dezer ge houden vergadering heeft besloten, alsnog medewerking te verleenen aan het Bestuur der Roomsch-Katholieke Parochiale Jon gensscholen onder Roomsch-Katholiek Pa rochiaal Kerkbestuur, alhier, tot verande ring van de inrichting van de schoolgebou wen aan het Pieterskerkhof 4, Rapenburg 48 Haarlemmerstraat 240 en Pelikaanstraat 20, welke verandering zal bestaan in het aan brengen van centrale verwarming in die schoolgebouwen b. dat binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden af, ieder ingezetene en hel schoolbestuur van het bovengenoemd raads besluit bij de Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland in beroep kan komen. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 Januari 1926. '46 Watersnood-Comité. Bij het Watersnood-Comité zijn nog de [volgende giften ingekomen: K. W. te Oegstgeesl f2; Gez. S f2.50; 0. J. W. F. f 100; familie L. f 5; N. K. f 1.50. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Leiden, Plantsoen 40, nostgiro- zrammer 57471. Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst», te Leiden, De heer Fred. A. Wempe Sr., de volijverige secretaris, die gisteren jubileerde. De gisteravond gehouden jaarvergadering tevens 203de vergadering was mede gewijd aan de herdenking van het 30-jarig bestaan yan de vereeniging. Het was een geestdriftig samenzijn van tal van leden. Aan de wanden een groot aantal studies in olieverf van den schilder Van der Velde. De banier geflankeerd door sierplanten. Stemming van herinnering en Jolijt. Voorzitter Verhoog opent met een gloed vol woord en waar hij het leven der Ver eeniging overziet komt hij telkens en tel kens terug op het feit. dat de vereeniging feedurende gansch haar bestaan aan den heer Fred. A. Wempe een secretaris bezat en be zit, die moeilijk te vervangen zou zijn. Hij is wel waarlijk de ziel der instelling, de eigenlijke stuwkracht der werken en, zoo Vervolgt de voorzitter „gelukkig de voorzit ter, die zulk een secretaris naast zich heeft. ri Is hem een voorrecht, zoo besluit hij, den jubileerenden secretaris, namens alle leden £en standaardwerk te mogen aanbieden, waarbij een opdracht van de hand van den fcere-voorzilter. den heer Jan de Quack, welk werk hem in uren van stil verpoozen moge herinneren aan de achting en toegenegen heid, door geheel Bouwkunst hem toege dragen! Het feit, zoo zegt hij. dat een kunst stukje van sier en verbeelding in tintelend coloriet en van mooie uiting, vol piëteit en toewijding vervaardigd door Jan de Quack, het cadeau van Bouwkunst begeleidt, Spreekt boekdeelen. Blijf nog lang op uw post, blijf nog jaren uw arbeid geven, gelijk wij dat van U ge- Wend zijn! De heer Wempe, zichtbaar bewogen, ver telde hoe hij aanving, nu 30 jaar geleden, Sn hoe niemand minder dan wijlen Von Baher hem beduidde en noopte tot het „ver slaan" van een uiterst moeilijke en kunst zinnige lezing. Ik moest wel, zoo zeide hij, cn bracht hel er zonder kleerscheuren af. Yan dit oogenblik waren mijn ijver cn ge heel nfijn toewijding voor immer aan mijn toekomstig werk verpand! Dan ontvangt hij talrijke ovaties en als de storm van toejuiching is bedaard, ver zoekt de voorzitter den heer Jan de Quack de feestrede te willen afsteken. In geheel eigen trant uit spreker zich in de sfeer der overdrachtelijkheid, zet hij een schilderij in elkaar, een zeestuk, waarop Bouwkunst haór „schip van staal" 't zeegat doet kiezen, nu 30 jaar terug. Hel kollertje van eertijds is vervangen tlrans door een kloek fregat! Dé schuit bouwt zee met eerel De élat-major mag er zijnl Zoo passeeren de revue de kapitein Verhoog, de 1ste stuur man Wempe, de lsle officier Splinter, de victiialiemeester Ilarlevelt, enz., en 't hoeft geen betoog, dat ook de bemanning haar deel kreeg in de beschouwing van 't geheel. De lsle stuurman vooral trad in deze schilderij glansrijk naar voren, maar -geen onwaar coloriet, geen overdadige vernis werden gebezigd om met alle geweld te wil len vermooien, neen, er zat in heel die toe spraak evenzeer een vermaning, een terug blik van droefenis op veel zwaar weer, dal nu achter den rug is maar blij en vol hope zeilt het vaartuig van Bouwkunst de levenszee weer in, met stuurman Wempe aan boord, die niet weg kin en niet weg mlg! Deze toespraak, uilgesproken met 't élan der overtuiging en met de strikte waarheid der dingen tot achtergrond, liet niet na een groolen indruk te maken. Een stormachtige bijval was sprekers loon, en de voorzitter loofde uitbundig èn den inhoud èn de letter kundige en moreele waarde dier machtige woorden. De heer Wempe had ten tweede male te danken cn ook de heer Verhoog trad nog maals in het verleden terug, cn ieder oog glinsterde van vreugd en toewijding! Er was één spontane geest van saamhoorigheid! Het was inderdaad een jubel, een feesttoon bij uitnemendheid! Dan komen aan de beurt het jaarver slag van den secretaris, dat zeer geprezen wordt,- hel verslag van den penningmeester en dat der hceren kasnazieners, getuigend van waardeering van des penningmeesters arbeid: en ook de verkiezing van een be stuurslid, met als gevolg, dat de heer Ilarm- scn wordt verkozen tot penningmeester in de plaats van den heer Hartevelt, die moet aftreden en wien zeer veel lof wordt ge bracht. Daarna wordt spontaan, onder groolc geestdrift de lieer Verhoog herbenoemd tol voorzitter, cn sluit een geanimeerde ver- Joop van tijdschriften deze jaarvergadering, Jio een lauwerkrans wond rond de 9lapen «ener Vereeniging, die crescendo vooruit- stevent, die thans weer als blijk van nieuw opleven een mooie prijsvraag zal uitschrij ven, waarvan het program over enkele dagen zal worden gepubliceerd en welke strekken zal zoowel den kunstenaar als den vak man te doen uitkomen op het terrein der techniek' Met dit al een mooie avond, een blijk van onverflauwde levenskracht van onze onvolprezen Leidsche Vereeniging „Bouw kunst". Wetenschappelijke voordrachten over het Katholicisme. Gisteravond hield prof. J. P. Verhaar (Warmond) zijn vijfde academie-voordracht over het bestaan van het Vagevuur. Na in een korte inleiding het verband met ■de voorafgaande voordrachten te hebben aangegeven, gaf epr. in het eerste deel een kort overzicht van de geheele katholieke leer over het vagevuur en het gebed voor de overledenen. In het tweede deel werden de bewijzen i voor deze leer breedvoerig uiteengezet. 1. Wat leert de H. Schrift? Reeds in het I O. T. vinden we verschillende teksten (vooral j in I en II Sam. en II Mach.), waaruit blijkt, dat de Israëlieten geloofden door gebed en offerande de zielen hunner afgestorvenen te kunnen helpen, opdat zij van hunne zonden- straffen zouden ontslagen worden. Dit wijst dus duidelijk op een geloof aan het vagevuur. Christus en de Apostelen hebben deze op vatting der Joden nooit bestreden, maar juist hot tegendeel, gelijk o.a. blijkt uit Matth. 12 en I Cor.3 (toegelicht door de exegese der oude Vaders.) 2. Bovendien blijkt, aldus spr., de waar heid dezer leer overduidelijk uit de alge- meene opvatting der eerste christenen, gelijk we die terugvinden in de oude geschriften der Vaders, in de oude liturgische gebeden, en in de epigrafische documenten. In een derde deel liet spr. zien, hoe de Kath. leer geheel in overeenstemming is met de natuurlijke rede. Dit werd bevestigd door het getuigenis der oude heidenvolkeren als ook door uitspraken van protestanten. Met een beschouwing over religieuse en ethische beleekenis dezer leer voor 's men sehen zieleleven besloot spr. zijn voordracht. De volgende voordracht wordt gehouden op 11 Febr. over de R.-K. leer der aflaten. Vereeniging van Mathesianen. In de collegezaal van het Nat. Laborato rium hield Donderdagavond de heer L. Ouwerkerk voor bovengenoemde vereeni ging een voordracht met lichtbeelden en demonstratie-proeven over vloeibare lucht. Toen te kwart over acht de vice-voorzit- Icr de heer Van Straten de dames en heeren welkom heette, was de zaal geheel gevuld met leden en geïntroduceerden, zoodat en kele personen zich met een staanplaats te vreden moesten stellen. De vice-voorzitter dankte prof de IIaa9 en dr. Crommelin voor het welwillend afslaan van de collegezaal en voor het gebruik van de benoodigde toe stellen. Voor de pauze gaf de heer Ouwerkerk op bevattelijke en aangename wijze een korte verklaring van het bereiden van vloeibare lucht, hetgeen verduidelijkt werd met een serie lichtbeelden en toonde hij nan hoe men op genoemd laboratorium door bij voortduring de temperatuur te verlagen de lucht vloeibaar weet te maken, en tempe raturen weet te verkrijgen van 190 gr. en meer beneden het vriespunt. Men kreeg van het meegedeelde den levendigen indruk, dat zelfs, nadat de toestellen waren uitgedacht, waardoor men voortdurende temperatuurs- verlaging kon bereiken de uitvoering tot het nu verkregen resultaat ontzaglijk veel ge duld en inspanning moet vorderen. Na een korte pauze werd overgegaan tot het nemen van verschillende interessante cn verrassende proeven met vloeibare lucht. Wij noemen hiervan o.tu het maken van een kwikhamer, die zoo hard bleek te zijn, i dat men een spijker in een plank kon slaan. I liet doen bevriezen van petroleum, zoodat I deze als een kaars kon branden en het ma- I ken van een wijnglas van wijn. zoodat men wijn i* een wijnglas van wijn had. Voorts werden er nog verschillende proeven ge daan, het zou te ver voeren deze te be schrijven. I De aanwezigen waren zóó enthousiast, dat verschillende proeven door applaus on derbroken werden. Te ongeveer tien uur was spr. aan het einde van zijn zeer interessante lezing ge komen en werd spr. door een dankbaar ap plaus beloond, waarna gelegenheid weid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Ten slotte dankte de vice-voorzitter den I lieer Ouwerkerk A'oor deze bijzonder inte- I ressante voordracht en zijn bereidwilligheid om deze te houden. Tevens werd een woord van dank gebracht aan den assistent van den heer Ouwerkerk voor zijn hulp bij de verschillende proefnemingen. Dat alle aan wezigen het met de woorden van den vice- voorzitter eens waren, bleek uit het aan houdend en luid applaus. Rest nbg dank te brengen aan den direc teur van M. S. G., den heer Verwijs voor zijn medewerking om de leerlingen zooveel mogelijk vrijaf te geven. De Pluimveetentoonstelling der L. P. V. Hedenmorgen dan is eindelijk de dertiende groote nationale tentoonstelling der Leidsche Pluimvee-vereeniging voor het publiek toegankelijk gesteld, nadat gedurende de voorafgaande dagen de keurmeesters handen vol werk hadden om de talrijke bekroningen in de diverse klassen vast te tellen. Delezer bespare on3 een dorre opsomming van hetgeen deze tentoonstelling biedt; ware de uitdrukking niet zoo bij uitstek ongeluk kig gekozen, dan zouden wij kunnen zeg gen, dat hier het neusje van den zalm bijeen is. Zoowel quanlitatief als quali- tatief valt er voor de pluimvee-liefhebbps veel te genieten. In totaal zijn er niet min der dan 2035 inzendingen uit ons land bij eengekomen, waaronder wel zoo ongeveer het beste van al hel goede, wat er in Neder land op het gebied der pluimveeteelt is en nog dagelijks wordt bereikt. In het kort zullen wij even trachten een beschrijving te geven van dit jaarlijksche „kippen-, konijnen- en duivenfeest". Treden wij de vestibule binnen, dan wor de wij begroet met eendengesnater, waar- lusschen af en toe een kalkoen af en toe haar sinisleren roep laat hooren. Van de laats ten zijn slechts zes exemplaren aanwezig, waarvan vooral de witte de aan dacht trekken. In eenden zijn er heel wat meer variaties; wij vinden hier: Hollandsche en Indische loopeenden, Holland-sche krom- bekken^ Kuif- en Pekingeenden, en eenige aardige inzendingen kwakertjes. De gropte zaal is geheel in beslag genomen door de hoenders, In de afdeeling „Krielen" verdienen speciale vermelding de Seabritfht- krielen, Engelsche vechtkrielen, Plymouth Rocks en Orpingtons, de aardige zijde- en kuif krielen, de levendige Cochin- en Brahma-krielen, benevens een aantal heel goede inzendingen Wyandotte-krielen, die bijzonder goed vertegenwoordigd zijn. In de groote klasse treffen wij fraaie exemplaren Hollandsche hoenders aan, waarvan wij o.m. willen noemen ie Kraaikoppen, verschillen de kleurslagen Wyandottes, waarvan vooral in wit mooie trio's aanwezig zijn, Leghorns, Padua's, een prachtig trio Lakenvelders, Red Islands, Minorca's, fraai gestippelde Anco- na's, enz., enz., te veel om op te noemen. Temidden van al dit gekakel en gekraai doet de stilte in de slemkamer, waar de ko nijnen zijn ondergebracht, bepaald weldadig aan. Ook hier vinden we een groote ver scheidenheid van rassen, waarvan wij noe men: de Havanna's, Blauwe Weenors, Lo- tharinger en Vlaamsche reuzen, fraaie An gora-konijnen, brandneuzen en tal van variaties in zilverkonijnen, benevens een aantal cavia's. De onaangename geur maakt een verblijf in deze afdeeling voor een nlet- enthousiast konijnen-bewonderaar eohter niet heel erg plezierig, zoodat wij maar gauw nog even een kijkje gaan nemen op de bal- cons, waar de post- cn sierduiven in grooten getale slaan opgesteld. Ook hierin is een groote verscheidenheid; bij de sierduiven zijn vooral de meeuwen rijkelijk vertegen woordigd, waarbij de mooie collectie Chi- neesche meeuwtjes zeer in het bijzonder onze aandacht trekt. De duiven der Leidsche duivenhouders treffen wij allen bijeen in de kleine zaal, benevens een stand van den heer J. G. SQlzle, Groenesteeg alhier, van pluimvee voeder cn duivensport-artikelen. De% overige stands hebben alle een plaatsje gekregen op en voor het podium in de groote zaal. Het zijn de stands van de firma's v. d. Nat, Groeneveld, Gebra Blonk en Segaor, allen alhier, benevens van de firma v. <3. Bergh, te Veghel, N.V. Chemische fabrieken „Noord- Holland", Hols, te 's-Gravenhage, Bertete, te Amsterdam, Sluis, te Wcesperkarspel, en Daan, te Santpoort die er alle hun pluimvee artikelen, granen en zaden, enz., enz., expo- seeren. Een opwekking om deze belangrijke ten toonstelling te bezoeken, achten wij geheel oveHbodig; ieder pluimvee-minnend Leide- naar zal niet nalaten een van de eerst komende dagen zijn schreden Sladszaal- waaris te riebten. Der L. V. P. wenschen wij van harte succes toe. Uitvoering Leidsch Politie-Muziekgezelschap Dal het muziekgezelschap van ons Leid9ch Politiecorps zich in een groote mate van populariteit mag verheugen, is gisteravond wederom op ondubbelzinnige wijze gebleken, toen dit gezelschap ter gelegenheid van zijn zesjarig bestaan in de groote zaal van café „De Graanbeurs" een uitvoering gaf. De voor deze feestelijke gelegenheid door den heer Backer keurig en kleurig aangekleede zaal was tot in alle hoekjes bezet, hetgeen vooral gedurende het verdere gedeelte van den avond de gezelligheid in niet geringe mate verhoogde. Nadat het gezelschap door het spelen van een vroolijken marsch cr de stemming eenigszins in had gebracht, trad de voorzit ter, de heer W. Post naar voren, om namens het bestuur allen hartelijk welkom te heeten. Het had het gezelschap, zoo" zeide de lieer Post, in het afgeloopen jaar aan medewer king niet ontbroken; de stampvolle zaal hedenavond was hiervan wel het beste be wijs. In het bijzonder richtte spr. een woord van welkom tot de afgevaardigden der zus terverenigingen, wier aanwezigheid spr. op hoogen prijs stelde. Moge deze uitvoering er ook het hare toe bijdragen de toch reeds goede onderlinge verstandhouding nog beter te maken. Zeer in het bijzonder was het afgeloopen jaar een jaar van moeilijkheden voor den directeur, den heer M. Bolderdijk. Immer9 het langere dienstverband maakte, dat er niet dan bij uitzondering door het gezelschap in zijn geheel gerepeteerd kon worden. Spr. hoopte evenwel, dat wanneer do 48-urige arbeidsweek wederom ingevoerd zou worden, dit ook beter zou worden. Een woord van speciale hulde aan den heer Bolderdijk voor diens schier onuitput telijk geduld en zijn betoonde toewijding, achtte spr. dan ook web op zijn plaats. Na nog den heer Backer bedankt te hebben voor diens welwillend aangeboden zaal- aankleeding, besloot spr. met allen een ge noeglijken avond toe te wenschen Alsnu werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, hetgeen vlot en zonder haperen geschiedde. Het gebodene maakte op ons geenszins den in druk, dat er werkelijk zoo weinig gerepeteerd was als de voorzitter in zijn openingswoord wel deed voorkomen. Integendeel, over het algemeen stond de uilvoering op een heel behoorlijk peil. Alle nummers aan een af zonderlijke bespreking le onderwerpen, zou on9 te ver voeren, weshalve wij willen vol staan met de o. i. beste nummere te noe men; het waren: de ouverture „Les lilas bleus" van G. Gadenne, de fantasie uit „Romeo et Juliette" van Bellini, en de „Radiomarsch" van W. van Heeren. Het applaus, dat- na elk nummer uil de zaal opsteeg, bewees, dat het gebodene ook zeer in den smaak van het publiek viel, zoodat onze wakkere politiemannen er dan ook zonder toegiftje niet afkwamen In de pauze, die hierna intrad wachtte den heer Post en echtgenoole nog een ver rassing in verband met hun 25-jarige echt- vereeniging. Bij monde van den heer v. d. Schaft werd het zilveren echtpaar toege sproken en hun namens het muziekgezel schap een fraaie palmplant in pot met bij- behoorend eikenhouten tafeltje aangeboden. De heer Post dankte mede namens zijn vrouw voor de aardige attentie en verze kerde, dat hij steeds zijn beste krachten aan het gezelschap zou blijven geven. Na de pauze was het het duo-HelImann cn Laman, dat de aanwezigen kostelijk bezig wist te houden met zijn komische duetten en voordrachten. Vooral hun duet „De Sport" bracht de lachspieren danig in beweging. Het was een uitstekend geslaagde avond, waarop het corps met veel voldoening kan terugzien. Het middernachtelijk uur was reeds lang verstreken, voordat onder leiding van den heer Hellmann begonnen werd met het bal, dat tot diep in den nacht duurde. Handel met Suriname. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden ontving een verzoek om, ten bate van de bevordering van de handelsbetrek kingen met Suriname, een opgave in te die- BINNENLAND. Ontvangst van Javaansche prinsen ten Hove De staking dei musici bij de Haagsclm bioscopen is geëindigd. De voortzetting der Generale Synode te Assen. De arbeidstijd van het verplegend per» soneel. BUITENLAND. Na een incident in den Rijksdag is de motie van vertrouwen in 't kabinet Luther aangenomen. Een ernstig conflict tusschen Duitschland en Rusland. Donmer zal naar Londen gaan om te spreken over de Fransche schuld aan Engeland. De ontmoeting tusschen Briand en Chamberlain. Keulen is te middernacht 31 Januari ontruimd. non van da in hel district Leiden gevestigde handelshuizen, welke diroct of indirect bij den handel met Suriname zijn betrokken. Het Bureau der Kamer (Brecstraat Lei den) verzoekt van do bedoelde handelshui zen daaromtrent wel bericht te mogen ont vangen, zoo mogelijk vóór 31 Januari a.s. Blijkens opgave in liet Januari-nummer der „Mcdcdeelingen", officie:' t n van de Kamer van Koophandel o;i I abrieken voor Rijnland zijn cr van 7 December 1925 tot 6 Januari 1926 10 nieuwe zaken in het district opgericht, waarvan drie te Leiden. Opgeheven echter werden 14 zaken, waar van 9 te Leiden, terwijl niet minder dan 41 zaken wijzigingen ondergingen. - Onder de Zuid-Afrikaansehe shiden-. ten, die eenige dagen geleden de stad be zochten heeft zich vermoedelijk een licht geval van pokken voorgedaan. De directeur van den Geneeskundigen Dienst alhier raadt daarom ieder aan zich te laten revaccineeren, waarvoor gelegenheid bestaat aan het bureau van den Geneesk. Dienst, Bree3lraat 119, alhier. De patiënt is naar een barak van hel ge meentelijk ziekenhuis te Den Haag overge bracht, en hel overige gezelschap, ongeveer 150 personen, is bij den G. G. D. aldaar in zijn gebouw ingeënt. De groep verlaat lieden ons land. De besmetting is stellig niet in ons land opgedaan. Of het een Engelsche of een Fransche infectie is, valt niet le beoordeclen. Bij onderhandse he overeenkomst is aan de firma Bik en Breedeveld, aannemers alhier, opgedragen: het bouwen van een dubbele villa in het park Zorgvliet te Den Haag voor ruim f 40.000 (veertig duizend gulden). Eenige dagen geleden maakten wij melding van de 55-jarige echlvereeniging van den heer A. Hofices en mej. J. Neute boom op 12 Februari a.s. Dit moet evenwel zijn 15 Februari a.s. De directie der N.Z.H.T.M. heeft in verband met een aanhangig gemaakt ver zoek, om de diensten op Zondag niet zwaar der te doen zijn dan op werkdagen, mede gedeeld, dat na een ingesteld onderzoek deze aangelegenheid aldus ia geregeld, dat de be trekkelijke diensten des Zondags met circa 11/2 uur worden bekort, en dat deze dienst tijd zal worden ingehaald door de werkdag- diensten gemiddeld met 8 minuten te ver lengen. De onlwikkelingsavonden in het Leid sche Volkshuis zullen dit jaar aanvangen met een serie van 3 avonden over „De Ita- liaansche Renaissance". Op den eersten avond zal de spreekster mej. M. van IJssel- steyn, aan de hand van een collectie mooie lichtbeelden een beschrijving geven van „het ecuwig bekorende land" Italië om daarna op den tweeden en derden avond over te gaan tot de groete meesters door dat land voortgebracht: Donatello en Michel Angelo. Ook hier zulten lichtbeelden het gesproken woord verduidelijken en ons een indruk geven van wat deze geweldige kun stenaars hebben voortgebracht. Zie verder de advertentie. Men verzoekt ons mede te deelen, da f hedenavond in het Casino-theater vermoe delijk reeds de film vertoond zal worden van de begrafenisplechtigheid van kardinaal Mercier, opgenomen door de Polygoon fabrie ken te Haarlem. jj Sneller kan het al lïaast ntetH -v

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1