GEMENGD NIEUWS. KARDINAAL MERCIER f RABIO-PRÖGRAMMA •?el dat de Neutrale Metaalbcwerkerebond, thans aangesloten bij het A. N. V. zal wor- d£n opgeheven. Ilct ledental van het A. N. V. bedraagt nu 8500. De contributie werd vastgesteld op f t j>er lid, per jaar» nadat het bestuursvoorstel om f 1.50 te heften, was ingetrokken na me- dedeeling van het Nat. Verbond van Ge meenteambtenaren, dat het zich uit het A. N. V. zou terugtrekken bij hoogere contri- butieheffing. Besloten werd voorts geen bezoldigd be stuurder aan te stellen en het secretariaat te vestigen bij het Nat. Verbond van Ge meente-ambtenaren te Utrecht Wiskfende aan de Techn. Hoogeschool. De centrale commissie tot behartiging der sludiebelangen van de ingeschrevenen aan de Technische Hoogeschool te Delft heeft aan de directeuren der hoogere burgerscho len en rectoren der lycea in Nederland het volgende' medegedeeld: Het zal bekend zijn. dal de wiskunde een veelbesproken en een moeilijk punt vormt in de opleiding aan de T. H. te Delft. Het grootste gedeelte van 'lie studenten, welke hunne studie niet ten einde brengen, wijlen dit aan moeilijkheden met het examen in de wiskunde; terwijl uit de onlangs door de C. C. gehouden enquOte betreffende het re- peteeren bleek, dal voor wiskunde door ge middeld 65 pet. van de studenten gerepe teerd werd. Dezo moeilijkheden worden verklaard als volgt: De te Delft aankomende student moet zich reeds dadelijk bij den aanvang zijner studie een voor hem geheel onbekend ge- j bied der wiskunde (de differentiaal- en in- i tegraailrekening en de analytische meetkun- de) eigen maken, en wel in een veel sneller tempo en bij een geheel andere manier van onderwijzen en sludecren dan bij zijn voor opleiding het geval was. Het blijkt veelal, dat ook de meer begaafden onder de studen ten zich niet zoo spoedig kunnen aanpassen on onvoldoende voorbereid op het examen komen. Het is daarom dat de C. C. zich veroor looft in overweging te geven den leeraar, die in de hoogste klasse wiskunde onder wijst, te verzoeken een facultalieven cursus in do grondbeginselen der hoogere wiskunde le geven. Als onderwerpen voor dezen cur sus had de C. C. zich gedacht: graphische interpretatie van eenvoudige vergelijkingen (kogelsneden, enz.) differentieeren, integree- ren, bepaalde integralen en toepassing van een en ander op bekende gevallen uit de natuurkunde en de mechanica, terwijl een cursus van een jaar 1 2 uur per week haar voldoende lijkt. Op 87-jarigen leeftijd is te Voorburg overleden de heer Willem Jacobus Droog lever Forluyn, oud-notaris te Rotterdam en •wl-lid van den gemeenteraad aldaar. Bij Kon. besluit is aan N. Simonsz op zijn verzoek, met ingang van 15 Maart 1926, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Harlingen. Overeenkomstig het advies van het hoofdbestuur en den bondsraad hebben de leden van den Nederl Schildersgezellen- bond de patroonsvoorstellen vf^r de afslui ting van een nieuwe landelijke arbcidsover- komst aanvaard Zaterdagavond heb b en ecnige stakende musici of hun medestanders ge poogd in het City-Theater te Den Haag de orde te verstoren door het werpen van stink bommen. In 't bijzonder werden deze pro jectielen gericht op 't orkest, terwijl de muzi kanten werden uitgescholden voor „duikboo- ien", als variant op onderkruipers. De politie was dadelijk bij de hand en nam de boosdoeners bij den kraag, zoodat ze wel dra op straat stonden. Een onaangename lucht viel daarna echter nog waar te nemen. Vr ij dag hebben 30 arbeiders op de fabriek der N.V. P. W. Braat, Koninkl. Fabriek van Metaalwerken te Delft, werk zaam in de afdeeling schopeercn en zandbla- zerij, wegens een looncisch het werk ge blaakt. Het verongelukte vlicgtoe- etel. Een der officieren te Soes torberg heeft aan het „Hbld." medegedeeld: De oefening, die zoon jammerlijk einde vond in de vermissing van vliegtuig 528/was een volkomen normale oefening, gelijk die het heele jaar door worden uitgevoerd Het was een schietoefening van de escadrille van luitenant Wijnkamp. Voor deze oefening waren twee vliegtui gen als doel, twee als schutter aangewezen. De doel-vlicgtuigen voeren een lucht9chijï mee, bestaande uit een luchtzak, welke door middel van ccn lijn van een paar honderd meter lengte aan het vliegtuig bevestigd is. De eerste oefening had plaats boven Kat wijk, tegen 12 uur. De toestellen kwamen rechtstreeks van Soesterberg en keerden na de oefening naar Schiphol terug. De tweede oefening (dus twee andere vliegtuigen, waarbij het thans vermiste) zou daarna plaats vinden. Dat kwam goed uit', want nu kon Harfjesveld, die de 528 vloog, even een lusschenlanding op Schiphol ma ken. ten einde nog een kleine herstelling aan de 9leepschiji te laten uitvoeren. Toen de eerste vliegtuigen op hun te rugtocht op Schiphol aankwamen, waren ce twee andere juist vertrokken: sergeant Bak ker als schutter, sergeant Hartjesveld als doel. Het weer was evenals des ochtends goed. Er was voldoende zicht en de hocgte was 4 a 500 M.; het laatste beteekent, dal' de vliegers tot die hoogte konden stijgen en zich dan nog volop konden oriënleeren op de aarde. Sergeant Bakker heeft later verklaard, dat hij juist klaar was om te schieten, toen er plotseling een dichte sneeuwbui kwam op- belten, waardoor hij zijn doelvliegtuig (dat op pirn. 300 M. afstand op dezelfde hoogte yloog) niet meer kon zkn. Het was toen omstreeks halféén. Bakker heeft toen dade lijk het roer gewend en is naar Schiphol te ruggevlogen. Of het andere vliegtuig dit niet gedaan heeft.wat et anders gebeurd is dat zal wel nooit iemand kunnen vertellen. Een r ij toertje dat hem heu gen zal. Te Haarlem kwam zich bij de politic* aanmelden een 31-jarig landbouwer. De man, die beschonken was. vertelde, dat hij des avonds naar Amsterdam was ge weest. Hij had daar verschillende café's be zocht, een auto gehuurd en daarmee een toertje docr de stad gemaakt. Hij herinnert zich alleen nog, dat er plotseling een man naast hem zat. Op zeker oogenblik, toen hij ontwaakte, zat hij under een denneboompje te Heemstede of Haarlem. Hij vermiste f 160 uit een notitie boekje en zijn portemonnaie n.el inhoud. Dc politie stelt een onderzoek in. Staking b ij de B. T. M.? D e heer Moltmaker heeft in een vergadering te Dretinchr-m medegedeeld, dat in verband met de hulpdiensten, welke personeel der R T. M. aldaar verrii.lit op de stoomtram, de Ned. Verecniging de eerste stappen heeft ge daan om te komen tót een conflict bij de Rotterdamsrhe Tramweg Mij. Een romantisch geval Uit het overzicht van de werkzaamheden der rivierpolitie te Rotterdam in 1925 blijkt, dat ze een zeer romantisch geval te behandelen heeft gehad. In de haven van Buenos-Aires heeft zich een 18-jarige jonge dame aan boord van een schip begeven, om met den 2e-stuurman in ons land te trouwen. Onderweg werd zij door den le-sluurman ontdekt, die mede op haar verliefd werd en den kapitein voorstelde, zijn huwelijk met de jonge dame te sluiten. De kapitein weigerde, omdat het meisje min derjarig was. De le- en 2e-sluurman vroegen beiden, te mogen afmonsteren, teneinde aan den vasten wal hun strijd om het bezit der schoone Argentijnsche te kunnen uitvechten. De kapitein weigerde ook dit verzoek in te willigen en heeft de betrokken jonge dame een meisje van goeden huize aan de ri vierpolitie als verstekelinge overgeleverd. Door bemiddeling van den Argentijnsche consul is zij na eenigen tijd weer naar haar vaderland kunnen terugkeeren De stuurlie den zijn op een ander schip overgeplaatst, dat zulke voor hen gevaarlijke havens als Buenos-Aires niet aandoet. Een hond verhongerd. Er heeft zich te Worm er een ernstig geval van üiereiv raishandeling voorgedaan. B.j onderzoek von den de rgks- en gemeenteveldwachter op het aangeduide land een hok met een Joodeu liond aan eon ketting er in. Het beest was ontzettend mager, vel over been. Het hok, dat aan één zijde geheel open was, stond op Hinken afstand van het woonhuis in het vrije veld. Do omwonenden verklaarden, dat do hond bijna nooit eten kreeg. Daarom wierpen de buren vaak een stuk voedsel over de eloot. Toen in December met een kouden wma hot hok van den hond met de opening naar den wind gekoerd stond, hebben de buren het omgedraaid en er ook wat stroo in gedaan. Do politie, heeft het cadaver door een dierenarts laten schouwen, om zoo ïbogelijk meer zekerheid omtrent de doodsoorzaak te krrigen. lïij de sectie bleek, dat alle organen van het dier gecaond waren e» dat zich in de maag alleen een paar stukjes stroo bevonden. Tegen den eigenaar van den hond is nu pwcee-vexbaal opgemaakt. B. en W. van Zeist hebben bij den raad ingediend een voorstel tot het aan leggen van een bisonpark in 't Zeisteibosch. Ergerlijke godsdien9tver- sloring. In de Chr. Gerei. Kerk te Broek op Langendijk stond de Avondmaaldisch ge reed. Tijdens het voorlezen van het formulier door ds. T. A. Bakker van IJmuiden, die het bedienen zou, trad iemand de kerk binnen. Bij de woorden: Want wie onwaardiglijk eet en drinkt, enz. stapte hij op de tafel toe. zei: Dal zeg ik ook, wierp alles van den disch af en keerde het tafelblad om, waarop hij de kerk verliet. Des middags is de gestoorde dienst voort gezet. De politie heeft de zaak in handen ge nomen. Tekort bij de politi e te 's Bosch. Sedert eenigen tijd deden geruch ten do ronde, dat een tekort wa9 ontdekt in de politiekas te 's Hertogenbosch. Zelfs werd gemeld, dat de commissaris van politie ge schorst zou zijn. Dit laatste is echter on juist. De commissaris is door ziekte eenigen lijd verhinderd geweest zijn gewone w^rkr 'zaamheden te verrichten. Bij de behandeling der gemeenlebegrooting heeft een raadslid, in een geheime zitting, den burgemeester eenige vragen gesteld naar de juistheid der geruchten. De burgemees ter heeft geantwoord dat hij een onderzoek heeft laten instellen. liet resultaat door den accountant Sparrius zal aan den raad worden medegedeeld. Er verluidt, dat het tekort zou bedragen f 8000, loopende over een aantal jaren. Niet onwaarschijnlijk is het dal verkeerde of dub bele boeking lot het tekort hebben geleid. Een en ander zal echter uit liet onderzoek moeten blijken, liet onderzoek, dat ten ge volge van de ongesteldheid van den commis saris eenige vertraging heeft ondervonden, zal tevens moeten aantoonen, onder welk commissariaat liet tekort ontslaan is. Gistermiddag omstreeks 3 nur zakten een 11-jarig jongetje en een 13-jarig meisje van een seinhuiswachter te Waalwijk aan den Pettelaaxschen weg door het ijs. Op het hulpgeschrei der moeder snel den eenigo redders toe. Het duurde echter ge- ruimen (fid, voor de plaats des onheils was bereikt. De kleinen bleken toen reeds door de koude bezweken. Een inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constatee- ren. De vader, die in Hedel in dienst was, werd per auto gehaald. De vele mijnongelukken. •-* Naar aanleiding der vele mijnongelukken, welke in den laalslcn tijd voorkomen, is PB elke Staatsmijn een opzichter aangesteld, welke speciaal belast is met bet toezicht op de veiligheidsmaatregelen. Haar eerste gedachte. Mevrouw: Mijnheer is niet goed. Leg vanavond een kruik in bed. Bet (in haar eersten dienst): Met bier of jenever? BUITENLANDSCH GEMENGD. Een reuzeaklok. Van Amer.KaaDsche zijne heelt een En- gelsehe klokkenmakersmma een order ont-. I vangen voor de vervaardiging van een klok, 1 die 15.ÜUUton zal wegen. Ue klok zaï grootei worden dan do vermaarde „Big-Ben", onzen radio-amatours zoo welbekend, en de toon zal nog lager zjn dan die, welke wordt voortgehraciit uoor dea „Grootïn Paul" van de St. Paul's Kathedraal. De thans bestelde reusachtige klok zal komen te hangen ni een kiokketoren op het warenhus van Wanamake:, to Phila delphia: het zal do grootste klok zijn in heel Amer.ka. Zg krijgt den naam van „The Founder's Bell (de St.chters klok) en zal de nagtdachten.s levendig houuen aan John Wanamaker, den vermaarden sUchter van de talrijke warenhuizen, eu een figuur, die op ouderwijs, kerkelijk en filantropisch gebied zijn sporen had nagelaten. De klokker.gieteirsfirma, die het grooto werkstuk zal afleveren is Gillet and Johnston te Croydon. Stormen in Zevenburgen. Naar uit Boekarest gemeld wordt, woeden in Zevenburgen weer heftige sneeuwstormen, die hoofdzakelijk spoorwegen ea telegraaf verbindingen hebb.ri verwoest in da Zwarte Zee zonk gedurende den storm het s.s. S nope met twintig man. Hotelbrand. Bij een Iptelbrand te Allentowu zijn vijf porsonen gèiood, terwijl nog elf personen vermist worden. Het gebouw, dat vier verdiepingen telde, is verwoest. ÏVintig logeergasten zijn ge wond, doordat zij uit de vensters sprongen. Broedermoord. Twee gebroeders Jean en Maurice, de eerste vijftig jaar oud, ie tweede vier-en-veertig, leefden sedert jaren te Bellcgardet (Frank rijk) in onmin met elkaar Toen Maurice eergisteren zijn broer in een koffiehuis ont moette verzocht hij hem buiten te komen en schoot hem neer. De moordenaar is va der van vijf kinderen, de vermoorde had twee kinderen. Motorboot omgeslagen. Bij Madia is een kleine motorboot, die den kapitein cn 4 matrozen van den torpedo jager Witch naar de wal zou brengen, om geslagen. Mie 5 inzittenden zijn verdron- ken. Een juweeleiidiefstal te Londen. In een grooten juvvelierswinkel te Londen hebben drie mannen voor ongeveer 10.000 p. st. juweelen uit een brandkast gehaald. Zij hebben daarbij gebruik gemaakt van een zoo krachtige boormachine, dat men er door stalen platen van Gi 7 duim dik kon dringen. De drie mannen zijn eerst in het huis naast de juwelierszaak ingebro- ken en dan door een raam gekropen. Zij moeten uren lang aan het werk geweest zijn. Alles is zeer methodisch en voorzich tig behandeld. In een zwaar overgordijn was een gaatje gesneden, waardoor een hunner blijkbaar op de straat uitkeek of er ook onraad was. De winkel lag vol stof van het staal en van het beton, waarmede de brandkast vuurvrij gemaakt is. Eerst tegen den ochtend zijn de mannen heengegaan. Bij de deur ontmoetten zij een werkvrouw, die net binnen kwam. De eene zei: we hebben aan het electrische licht ge werkt. De tweede:'wij zijn een heelen nacht bezig geweest. De derde: wij hebben hier goedkoop gelogeerd. Het kostbare werk-instrument hebben de dieven blijkbaar niet durven meenemen. De politio kende het nog niet. Wel was er eenigen tijd geleden bericht ontvangen uit Zuid-Afrika, lat er zoo iets uilgevonden was. Men zal nagaan of er wellicht een be kende dief in den laatsten tijd uit Zuid^ Afrika naar Londen gekomen is. 1400 schapen verbrand. Uit Greifenberg in Pommeren wordt ge meld, dat op een riddergoed aldaar een groote brand ontstond, waardoor drie ge bouwen in de asch werden gelegd en 1400 schapen omkwamen, zegt dc „Tel.". WEEKBLADEN. „DE WERELDPOST" geeft foto's van den watersnood, zoowel hier te lande als in Engeland; de mode le New-York; werken van J. van :ter Linden Jr.dr. E. J. Abra hams, lid van den Amsterdamschen Ge meenteraad; enz. „DE VRIJDAGAVOND" schrijft over: Vrijheid; Pale9tina-impressies; Egypte ge vonnist; drie geslachten van kunstenaars; en de geschiedenis van de Poolsch-Joodsche Gemeente fe Amsterdam. Do „INDISCHE POST" heeft artikelen over: De Keloed-werken; den Kara-Konim; het kanker-vraagstuk; Jeugdwerk; Ameri kanisme, enz. De „HAAGSCIIE POST" publiceert be schouwingen over: ;het kankervraagsluk onze accijnzen; het congres voor beroeps keuze; de Indische fiscus; en 3e Amster- dajnsche Automobielen tentoonstelling. „DE WERELDKRONIEK" brengt in beeld: den watersnood; de uitvaart der eerste Ko ningin van 't Vereenigd Italië; den burger oorlog in Chinaj de Karakorum-expeditie een nieuw cultuurwerk op Java; de ijsport; en de R. A. I. „HET LEVEN" besteedt aandacht aan» de ijs- en sneeuw-ellende; Tiel ale centrum der vluchtelingen; ijsvermaak; pluimvee- tentoonstelling in Den Haag] es de auto- mobieltentoongtollingc Zaterda^m.ddag om 3.02 uur is kardinaal Moreler ontslapen. Dasiré Joseph Morcier werd 21 Nov. 1851 nabij Braine d'Alleud nabij Mechalen ge boren als zoon van ecu schilder van voor name Jhm'lie. In 1S70 ging hij naar het priesterseminarie te Mechtlen en werd in 1874 tot priester gewijd. Hjj zette zijn studiën voort aan de universiteit te Leuwn en werd dnar leeraar in de philosophic aan het seminarie te Mcchelen en in 1882 to Leuven. In hetzelfde jaar werd hij eere- kar.unnik var. Mcchelen en in 1886 huis prelaat van den Paus. Op philosophiseh ge>- bied zagen eenige werken van beteekenis het licht van zijn hand co daaraan mede dankte hij zijn benoeming in 1903 als aarts bisschop van Mcchelen en Primaat van België. Het consistorie van 15 April 1907 be^ noemde hem tot kardinaal. Tijdens de bezetting der Dultschers in den wereldoorlog was kardinaal Morcier mee de ziel van dat moreel verzet en hij worstelde met de Deutsche gouverneuren om de Bel gische zelfstandigheid. Een herderl.jka brief in 1915 bracht hem zelfs in groote moeilijk heden, doch na een reis naar Rome, waar hij een onderhoud had met een Paus, verscheen opnieuw een herderlijke brief van ecu aard, dat de Duitschers hem een scharpe waar schuwing deden toekomen. Verder durfden zij toch niet gaan. Na den oorlog deed hij een propagandar tocht door Amerika. De daar ter zijner beschikking gestelde miilioenen g;-brulkl? hij geceelteljk voor herstel der Leuveneche Hoogeechool, deels voor werken van liefda dig head. April 1924 vierde hg onder groote deel neming zijn 50-jarig priesterjubileum. Met hem gaat een in België en' daarbuiten zeer gezien geestelijke heen van koogc op vattingen. Veel heeft hij ook gedaan voor Ito Lef* oeniging der Engelsche Kerk met Home Zaterdagochtend nadat priester Joseph Her der, een neef van den kardinaal, in diens j ziekenkamer da mis had opgedragen, &a patiënt pater Van der Steen, zrjn biechtvader, verzocht had een To Demn to laten zingen vcor ai het goede, dat God hem! in het leren schonk, vroog do kardinaal verder met rust to worden gelaten. Do nunLus kwam hem voor den m.ddag nog den pauselijke» zegen brengen. Na don middag werd de ademhaling geleidelijk zwakker en een paar minuten na drieën blies kardinaal Mercier den laatsten adap uit Onmiddellijk nadat de nuntius de oogen van den dooden prelaat had gesloten begon do klok van de kapel ran de klmiek te luiten Weldra bromde ook de groote klok van de Sinte Goedele en verspreiddo hei nieuws van den dood van den kardinaal ach in de stad. Een dichte menigto verdrong zich weldra in den omtrek van de kliniek in de Asch- straat, waar burgemeester Max, de Franacha en Braziliaansche gezanten en andere auto riteiten het stoffelijk overschot van den kardinaal kwamen groeten. Even later kwam ook koning Albert. Aan den gevel van het Bruiselsche stad huis en ook aan talrijke particuliere woningen is de vlag half-stok geheschen, terwijl ook het hofbal afgelast is. Hot lijk van don kardinaal is door dr. Van Heel gebalsemd en naar Wechekn over gebracht. Gisteren zou waarschijnlijk een gipsafdruk van het gelaat van den overledene gemaakt worden. Men verwacht, dat den kardinaal een nationale begrafenis ten deel zal vallen. Da begrafenis is op Donderdag bepaald. DINSDAG 26 JANUARI. Hilversum (1050 M.) 12.en 7.30 Politie ker. 7.45 en 10.— Persberichten. 8.10 R.K. Radio-omroep. Declamatie avond door Albert Vogel en mevr. Vogel (Ellen Va- reno). Albert Vogel declameert: Goudhoofd (Tête d'or), drama van Paul Claudel. Mevr. Vogel declameert in het Fransch: Twee ge dichten van Paul Claudel: a. Ce n'est point de nous seulement; b La vierge a midi. Piano Evert Haak: 1. Sonate pathétique, L. v. Beet hoven, a. Allegro con brio, b. Adagio; 2. Gade uit opus 75, E. Grieg; 3, Aus jongen Tage, uit opus 65, E. Grieg. Daventry, (1600 M.) 10.50: Tijdsein, weer bericht; 11.201.20: Concert door het radio- kwartet en solisten (sopraan, bariton,cello). 1.202.20: Tijdsein, weerber., muziek. 3.35: Lezing, Elementary music. -i.20 Tijdsein, causerie: The dark lady. 4.35: Dansmuziek. 5.35: Kinderuurtje. 0.20: Dansmuziek. 7.20: Tijdsein, weerber, nieuws. 7.-45Pianocomposities Schu mann. 8.— Fransche lezing. 8.20: Causerie: From my window. 8.25: Band- muziek. De militaire hand. A. Vaughan, centra-alt, S. Nortlicote, tenor, II. Dederich, piano. 9.-15: Militaire signalen door de tamboers en pijpers van de Sehotscho garde. Groote finale met imitatie van het voorbij trekken van militaire troepen, muziek, ge schut, vliegmachines. 1020: Tijdsein, weerber., nieuws, lezing. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs, Radio-Paris (1750 M.) 12.50: Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05: Nieuws. 2.10 en 4.50: Koersen cn Havaspersber. 5.05: Orkeslconcert. 8.5010.20: Orkestconcert. Königswuslerhausen (1300 M.) G.50: ,,De bruiloft van Figaro", opera in -f deelen van Mozart. Daarna nieuws. 9.5011.20: Dansmuziek door de Rapee's Jazzband. Brussel (262 M.) 8.20: Concert en zang. 8.35: Concert. 9.20 en 10.20: Nieuws. Munster (410 M.) 4.20—5.20: Orkestcon cert, bestemd voor Amerika. 12.351.35: Vioolconcert. 3.355.50: Jazzmuziek. 6.50—7.10: Lezing: Zur Philosophic und Weltanschauung. 7.208,05: Spaansche les. 8.05: Concert door het solokwartet yan de Lehrergesangvcr. 9.Sluiten. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RADJA, 23 Jan. van Amst. n. Java. GROÏlt S, uitreis, 2G Jan. te Algiers verwt BATOE, uitr., 23 Jan. van Suez. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 23 Jan, van Amst. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MENADO, uitr., pass. 22 Jan. Perim. DJAMBI, uitr., 2526 Jan, hij Perim verw, KERTOSONO. thuisr., 22 Jan van Padang. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, lVdam n. Pacitic-kust, 22 Jan, van Londen, BINNENDIJK, New Orleans n. R'dam, pass. 23 Jan. Bishops Rock. GAASTERDIJK, 21 Jan. van Ridam te Losh Angelos. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". NELEUS, Amst. n. Java, pass. 21 Jan, Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-L1JN. ALCYONE, thuisr., pass. 22 Jan. Finisterre. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJISALAK, 23 Jan. van Shaughae n. Amoy, HOLLANDAPBEA-LUN. SCHELDESTROOM, uitr., 21 Jan te Dakar. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. ZOSMA, uitr., pass. 22 Jan. Perim. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. NOOTMAN, 22 Jan. van Brisbane naar Singapore. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-L1JN. KIELDRECHT, thuisr., 23 Jan. te Antwerpen BOVENKERK, uitr., 23 Ian. van Suez. BILL1TON, 23 Jan. van Karachi n. R'dam. KON. WEST.-IND. MAILDIENST. PRINS FRED. HENDRIK, 25 Jan. van Amst. tc Paramaribo verwacht. DRECilTERLAND, uitr., 22 Jan. van Lis sabon. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN. ABBEKERK, uitr., 25 Jan. bij Perim verw, HALCYON-LIJN. STAD ZAANDAM, 22 Jan. van Tomaron n. Bilbao. KON. HOLL. LLOYD. DHECHTERLAND. uitr., 22 Jan v. Lissabon, NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. TERNEUZEN, 22 Jan. van Tunis te Gent. MIJDRECHT, 22 Jan. van Vigo te N.-York. IBERLA, 22 Jan. van R'dam te Villa Garcia, BARENDRECHT, 22 Jan. van Danzig j», Londen. 1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6