DE JOCKEY No. 20202. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 21 Januari Derde Blad. Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. Alphen. In het land van den lieer L. van N. aan het Jaagpad alhier is men er in 'geslaagd een otter te vangen. Het dier maak te den polder vrijwel viscliarm. In zijn hol .vond men dan ook een groote hoeveelheid paling en andere vischsoorten. Een geluk kige vangst dus! Bodegraven. In de Ned. Herv. Kerk gaf Woensdagavond de heer Henri C. J. de ■Man, organist der Groote Kerk te Gouda zijn tweede orgelbespeling op het nieuwe orgel. Precies op tijd ving de bespeling aan en reeds direct bleek aller aandacht gehoeid door de heerlijke klanken, die liet kerkge bouw vulden. Bij dergelijke bespelingen blijkt veel meer dan bij de gewone begelei ding van het kerkgezang welk een mooi in strument de Hervormde gemeente thans be zit. Het nummer 2, koraal over Psalm 42, dat natuurlijk door -de bekende klanken, ook voor met-muziekkenners beter te waardee- ren viel, bleek vooral gewaardeerd te wor den. Het groote stuk „Nieuw Leven" van •Brandt Buys, dat ook bij de vorige bespe ling zoozeer de aandacht had getrokken, werd nu op verzoek herhaald. De lieer De Man is er ook ditmaal weer in geslaagd de aanwezigen een indruk te geven van zijn groote muzikale verdiensten. Moge het niet de laatste maal zijn geweest dat Bodegraven van zijn talent mag genieten. Het was jammer dat het aanwezige publiek minder (alrijk wa? dan bij do vorige bespe ling, doch het weer en vooral het feit dat terzelfder tijd nog een vergadering in de Geref. Kerk werd gehouden heeft daarop na tuurlijk wel invloed gehad. Men moest ook zorgen dat er niet twee belangrijke bijeen- ikomsten op één avond werden gehouden. •Een beetje overleg was daarvoor wel ge- wenscht. Op uilnoodiging van.de afdeeling van den Nederl. Militairen Bond sprak Woens dagavond in de Geref. Kerk de bekende leger- en vlootpredikant ds. H. Jansen. Deze ■zou spreken over de ervaringen op zijn, ver leden jaar gemaakte reis naar Indië, ter re geling van het werk onder het. Indische leger en vloot. Het zal niet verwonderen dat Üeze spreker, die in Bodegraven reeds meer dere malen optrad en steeds op groote be langstelling bogen mocht, ook nu een vrij rijk publiek trok. Spr. schilderde in zijn rede, op de liera eigen, boeiende wijze den toestand onder de militairen en mariniers in Indië, waaraan steeds veel te weinig aan dacht is geschonken, hoewel ieder wist dat de toestanden treurig waren cn allerlei ge varen dreigden. Gelukkig heelt de regeering nu maatrege len genomen tot betere geestelijke verzor ging van onze mannen en heelt spr. op zijn reis groote verbeteringen mogen aanbren gen. Spr..vertelde daarbij van hel zegenrijke werk, dat reeds verricht wordt en van zijn ihoop voor de toekomst. Na het zingen van •Ps. 73: 14 en dankzegging van ds. Jansen werd de vergadering gesloten. Door een troepje, wat al te levendige, jongelui werd een deurruit in den schoenen winkel van den heer V. ingedrukt. Deze -waarschuwde aanstonds de politie, die tegen de „misdadigers'' proces-verbaal opmaakte. Naar wij vernemen heeft zich hier ter plaatse een comité gevormd best. uit leden van de comm. voor de Nieuwjaarsbedechng en Gemeenteraadsleden, die in den loop der volgende week een collecte zal organiseeren voor den Watersnood. Deze hecren hebben zich nu voorgenomen zelf te gaan collcclee- ren en niet, zooals bij de stormramp ge schiedde, door daartoe aangestelden, met een lijst te laten rondgaan. Wel beier, dunkt ons. Leimuiden. De agenda voor do raads vergadering, ie houden op Vrijdag 22 Jan des namiddags zeven uur, luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag der Commissie tol wering van Schoolverzuim. 4. Adres van J. Spijkstra te Hoofddorp in take levering van drukwerken. 5. Opnieuw vaststelling der verordening op de heffing van bruggeld, alsmede die op de invordering daarvan. 6. Aanvrage van het Bestuur der R.K. bij zondere school alhier om beschikbaarstelling van 30 nieuwe banken (art. 72 L. O.-wet 1920). 7. Compl .j ?le besluiten, en hetgeen ver der ter tafe! zal worden gebracht. Het Oranje-comité heeft besloten de tractatic der schoolkinderen ter gelegenheid van liet 25-jarig huwelijksfeest der Konin gin niet tc doen doorgaan, maar het daarvoor bestemde bi big aan het Watersnoodcomité te zenden, zijnde f 50. Waddinxveen. De afdceling Waddinx- vecn van dc Ned. Ver. E. II. B. O. heeft aan de gemeente twee raderbrancards aangebo den, welke zullen geplaatst worden een aan de Brug en een aan het Dorp. Bij het passeeren van de Ilooge Wad- dingsveensc-he brug alhier, brak gisteren een tros, waarmede twee slecpschepcn met el kaar waren verbonden, met het gevolg dat de achterste boot met kracht tegen het rem- mingswerk van de brug werd geslingerd. Er werd belangrijke schade aangericht. Woubrugge. Alhier is een c imissie voor den watersnood gevormd, bestaande uit dc hecren ds Kijnc, ds. Jacobs, pastoor Bos boom, de wethouders van 't Riet en Lieverse, verder de heeren C. Kammeraat, C. v. Eg- mond, F. Kroes, A. D. II. Hecnk. W. A. Boot, T. van Rijn, C'. van Rijn, W. C. van Dam, Bosman. In de eerste vergadering van de com-nis- sie werd tot voorzitter gekozen do heer J. C. Baumann en tot secretaris de heer mr. J. A. Risseeuw en tot penningmeester de heer T. Kroes. Verder werden nog bij be noemd de heeren J. W. de Briiin, M. Fran- huizen, J. J. Kaptijn, A. J. van der Voorn, J. Zwetsloot Sr., N. van Wieringen en W. J. van der Salm, terwijl tijding was geko men van den heer C. van Egmond dat hij bedankte voor de benoeming. De collecte zal persoonlijk gehouden wor den door de commissieleden en wel in de week van 2531 Januari a.s. Loop der bevolking gedurende het jaar 1925. Op l Januari 1925 bedroeg het aan tal zielen 2481 en vermeerderde door ge boorten met 68 en door vestiging met 152 personen, en verminderde door overlijden met 33 personen en door vertrek met 221 personen. Aldus een vermindering van 34 zielen. Haarlemmermeer. Naar wij vernemen zal de heer Chr. van der Heuvel zich te Heemstede vestigen. Als zijn opvolger ale raadslid vermeldt de lijst de heer S. van Wijk Lzn., graanhandelaar te Vijfhuizen. Op dezen volgt de heer F. H. B03 te Zwa nenburg. Naar 0119 wordt gemeld, is ds. I). Bax voornemens hij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden, in de Ned.-Hcrv. Kerk te Hoofddorp in den mor gendienst van 7 Februari a.s. een herden kingsrede te houden. Naar wij vernemen, is van den 19- jarigen D. Klootwijk, aan den IJweg alhier, die Dinsdag hij den landbouwer W. aldaar tusschen het raderwerk van een in wer king zijnde dorschmachine viel, het ver brijzelde linkerbeen in het St. Elisabeths- Gasthuis te Haarlem geamputeerd. Dinsdag werd door de politie in de Haarlemmermeer gearresteerd cn naar Hoofddorp overgebracht de 18-jarige D. v. d. B., wonende aan den Aalsmeerderdijk alliier, als verdacht van rijwielbelasting- plaatjes-diefstal. Op verschillende plaatsen in deze gemeente had de jongeling kans gezien om de aaii de rijwielen bevestigde plaatjes weg le kapen. Een negental had liij reeds weer „van de hand" gedaan voor den prijs van f 1.50. Hij legde een volledige be kentenis af en werd fer beschikking van de Justitie gesteld. Ook tegen de personen, die de plaatjes tegen verminderden prijs hadden geaccepteerd, werd proces-verbaal opge maakt Dinsdagavond werd in de bovenzaal van „De Bcur3" te Hoofddorp, onder voor zitterschap van den secretaris van de Ge- westelijko landstormcommissie res.-kap. K. L Sehell, een vergadering gehouden van do leiders van de verschillende afdeelingen van den vrijwilligen landstorm uit deze ge meente. Op voorslel van den voorzitter werd een schietcommissio voor Haarlemmermeer be noemd, die in het vervolg de uitkomsten van de in alle afdeelingen van Haarlemmermeer (uitgezonderd Zwanenburg) te houden schietwedstrijden zal verwerken, de schut ters in verband met die schietuitkomsten in de verschillende klassen zal indeelen en de winnaars van dc prijzen bepalen. Hierdoor zal het ö.a. mogelijk worden, dal de uit slagen spoediger dan tevoren hekend zullen zijn en de prijzen aan de winnaars binnen enkele weken na iederen gehouden wed strijd kunnen worden uitgereikt. Tot leden van deze commissie werden benoemd de heeren M. B. Bfnard, J. C. Tanis, Joh. Itijs- dijk en F. G. Alkemade. Verder had een bespreking plaats over de toepassing van de schietregeling in 192G cn de afvaardiging voor de Korpswedstrijden, welke eind Mei lo Amsterdam zullen wor den gehouden. Van elke afdeeling zal een drielal (dc hoogste schutters uil de reeds gehouden schietwedstrijden) naar Amsterdam worden algevaardigd. Ook werd de wenschelijkheid geuit, om in de Badhocvebuurt le Hijk binnen deze gemeente een nieuwe afdceling te stichten, omdat dc in die omgeving wonende bijzon dere landslormers tot heden bijna niet in de gelegenheid waren de sclüelwcdslrijden bij te wonen. Deze nieuwe afdeeling "zal waarschijnlijk binnenkort worden geconstitueerd en een leider hiervoor benoemd. Bij de rondvraag werd nog door den voor zitter medegedeeld, dat de prijzen van de in Mei 1925 in alle afdeelingen gehouden schietwedstrijden binnenkort aan do ver schillende leiders zullen worden toegezon den, die ze op hun beurt weer aan de rechi- matige winnaars zullen uitreiken. Dinsdag had nabij den Leimuiderdijk alhier een oude vrouw, de echlgenoote van den arbeider C., door de gladheid van den weg het ongeluk uit te glijden en zoodanig te vallen, dal geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. RECLAME. r is maar ééru J/De&hle waarvanPaderewjkL heeft yezeyd-Jkfeliciteer 11 met het Schitterende Sue. ces XixverPiariola.-p'icrno. fCit uistrument is ionder twijfel, superieur Loven elk andar in zijn. soort jen het iS mij een yroot genoegen.dat mjnSpeC Zoo yetrouw wordt Sfraa /Uleen by B €ND 8R 1 /leiden HooaeWoerd90 *^/jmsterdam^/hTmem-$ofkrdar\^^ 9666 Jranyl üitichluvpri veri tolkt In de vacature-Kortenoover is tot lei der van den bijzonderen vrijwilligen land storm in de afdeeling Kieuw-Vennep-Noord benoemd dc heer M. Benard, aldaar. Katwijk. De knecht van den koopm in Nic. 0 iiad het ongeluk dat met hel opladen van pakken stroo een touw waarmedo zoo'n pak is samengebonden, brak. Hij stond bo ven op -le reeds geladen wagen en viel naar henedea. Hoewel eenigen tijd bewusteloos is hij tot zich zeiven gekomen en moest zieli toen onder behandeling van den dokter stel ion. Hoewel er geen gevaar is. zal hij toch eenigen tijd zijn werk niet kunnen doen. Katwijk aan Zee. Van de freilloggr- kwamen Woensdag le IJmuiden binnen: KW 1-44 met f 718 en KW 153 met f 769 be-, somming. De muziekvereeniging „Uitspanning na Inspanning" heelt besloten om aan den Na- tionalen wedstrijd voor harmonie- en fan fare-corpsen deel te nemen, welke op 2en Pinksterdag a.s. zal worden gehouden le Wassenaar. Katwijk aan den Rijn. De ijsclub „Voorwaarts" is sinds Woensdagmorgen werkzaam op de vaart in de „Nieuwe Zan derij". Vooral de jeugd maakt hier van de tamelijk mooie baan gebruik. Iiisss. Hel Lisser Mannenkoor gaf Dins dagavond onder leiding van haar directeur, den heer W. J. Mizeo van Leiden, een con cert in de bovenzaal van hotel Dc Witte Zwaan. Mej. Jeane Camminga, mozzo-so- praan verleende, haar welwillende medewer king. De opkomst was groot, de zaal was geheel bezet, en niemand der aanwezigen zal spijt gehad hebben van dat bezoek. Er werd uitstekend gezongen door hel koor en hoewel er eenige zware nummers bij wa ren, werden ze toch onberispelijk uitgevoerd. Ook mej. Camminga oogsite grootcn bijval. Ze zong zeer verdienstelijk. Een mooi bou quet seringen werd haar namens hel koor aangeboden. Telken jare hebben wc dit koor beluisterd, en wij zijn er van overtuigd dat het onder een goede leiding staat. Den directeur en het koor wcnschen wij gaarne geluk met dezen zoo bij uitstek goed geslaagden avond. Dinsdagmiddag, had ten Raadhuize dc aanbesteding plaats van het rooien van ver schillende boomen van de gemeente. Er was bijzonder weinig animo hiervoor. Zelfs was deze zoo gering dat men niet. tot overeenstemming kon komen. Noordwijk-aan-Zee. In hotel „Centraal" hield de Noordwijksche Reddingsbrigade een feestvergadering ter versterking van den band onderling zooals de voorzitter van de feestcommissie opmerkte. Peeperkorn had de zaal gratis afgestaan en gat gratis aan allen een consumptie. De voorzitter van de feestcommissie de heer S. Verloop, maakte hekend dal het 9 Maart a.s. vijf jaar geleden is dat de brigade werd opgericht en daarom vroeg hij dit feest le beschouwen als de vie ring van liet eerste lustrum. Veel geschen ken voor tombola en verloting werden gege ven door de inwoners van Noordwijk-aan- Zee en Noordwijk-Binnen. De jonge leden van de brigade wekte hij op om dc lessen van den cursus E. H. B. 0. trouw bij te wo nen. In een toepasselijk gedichtje brengt hij hulde aan den voorzitter van de N. B. voor het vele werk in het belang van de bri gade gedaan. Een telegram was ontvangen van den vorigen secretaris, den heer P. de Groot, die in Duitschiand vertoeft waarin hij allen een pleizierigcn avond wensehl. Van den heer Meyerlnk was bericht geko-, men van verhindering. Hierna kwam aan 't woord het duo De Haas en v. d. Steen met Baron geworden, naar 't' museum en Onzin op rijm, waarmee ze groot succes konden boeken. Dan werden uitgereikt een gedeelte van de tombola-prijzen. Inmiddels word het tooneeltjc afgesloten me' lakens, om een Jazz-Band-enscmble op ie stellen, 't Was een vermakelijk gezicht toen de diri gent 't doek wegnam. Allereerst werd het brigadelied gezongen onder begeU-idir.g van dit Jazz Band orkest. Dit hrigadelied is ge maakt door mej. N. de Groot, die daarvoor een applausje in ontvangst had le nemen. Daarna werden nog enkele nummers gege ven door dit potsierlijk uitgedoste maar weri keiijk leuke Jazz Band. Daarna werd met de verloting doorgegaan waarbij onder groote vroolijkheid mej. J. Waal een „baby" won, netjes in een wieg gepakt. De inhoud was voor haar en de wieg moest worden teruggegeven. Direct werd door het Jazz Band „De ooievaar" in gezet rn nog langen tijd was men vjoolijfc' over dit geval. Hierna kwam het duo Da Haas-v. d. Steen weer op de planken met Leve de voetbalsport. Ais de vrouwtjes moesten dienen, cn Kiespijntinctuur. Hun nummertjes vielen zeer in den smaak. Nog werden enkele verlotingen gehouden, waar- ra een woord van dank werd gesproken tot allen die gegeven hadden. Te ruin 2 uur was deze feestavond ten einde. Dinsdag a s. is er in Royal groo: bal met gratis medewerking van de heer J. Zuiderduin, W. Bcmctman en J. Bcrke- roeycr. Entree 50 cents. Do opbrengst zal ver de watersnood worden afgedragen. Noordwijkerhont. Het mannenznngkoor der R.K. SL Jozefkerk alhier, nam collectief ontslag wegens oncenighcid met pastoor Quant. De directeur van liet koor, de heer J v. d. Klugt, vierde reeds lang nis zoodanig zijn zilveren jubileum. De zangers worde» nu vervangen door de zusters van hel R.K, St. Jozefgesticht. Sassenheirs. Vrijdagavond a.s. zal ook in ons dorp de Groene Kruisfilm worden ver toond. Op aanschouwelijke wijze kan men dan het werken en 't streven van Het Groene Kruis leeren kennen. Waar 75 pet. van de netto-opbrengst ten goede komt van het Fonds ten bate van het kind", wekken wi) allen gaarne op genoemden avond naar hei K.S.A.-gobouw te gaan. Voorschoten. Iu hel gebouw voor Chr. Belangen had gisteravond op verzoek van vele ingczclcnen, een herhaling plaals van de lezing gehouden door den heer R. v. d. Ende onlangs voor de Nuls-lcden gehouden over Oud-Voorschoten. De zaal was geheel gevuld met een zeer •aandachtig publiek. Na een kort openings woord van den heer E. Vernéde, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis, ving spr. zijn lezing aan, waarvan wij destijds verslag gaven. Een warm ap plaus was de dank der aanwezigen. De heer E. Vernéde sprak een slotwoord. De balen van dezen avond kwamen aan „Het Groene Kruis". Door liet personeel van dc zilverfabrick „Voorschoten" is een vergadering gehouden oin tc komen tot een vereeniging voor alge mecnc ontwikkeling, waartoe is besloten. Tot bestuursleden werden gekozen: W. Kreeft, voorzitter, mej. A. Smits, secreta resse; J. Verhoeven, penningmeester; J. v, d. Waard, commissaris on L. Scegcns, com missaris. Tot adviseur werd gekozen de di recteur van de zilverfabrick de heer Hen sing. De godsdienstige of politieke gevoelens der leden moeien gcëeibiedigd worden. Voorloopig (raden een 50-tal als lid toé. Warmond. VWas gisteren prachtig weer, en 't ijs was eveneens- zeer mooi cn lot logen den avond vrij droog, zoodal da hardrijderijen voor jongens onder gunstige omstandigheden werd gehouden op de hanen van do Poei. Do liefhebberij was ook van belcekenis, en er werd in drie ploegen gereden. De uilslag was: jongens van 10 en 11 jaren: Cor Bader le prijs, Bcrlus Beugelsdijk 2o prijs, Jan Beugelsdijk Lambz. 3c prijs. Jongens van 12 en 13 jaar: le prijs: Scbrl- to Schellens; 2e prijs Joop Schaap; 3c prijs Anloon van Noort Azn.. Jongens van 14 cn 15 jaar; le priis Cor van Velzen Jnz., 2e prijs Kiaas Ouwehand, 3e prijs Albert Vossclman. De prijzen wer den uilgeTcikt door den heer A. Oudshoorn Met het oog op hel dooiende weer, had do ijsclub gezorgd, dat ais er onverhoopt i 1» zou gebeurd zijn, ruim voldoende redding* materiaal aanwezig wa3, wat gelukkig ui t behoefde gebruikt te worden. De banen waren voor dezen dag met h t oog op te groote toeloop uitsluitend en a'- leen voor leden toegankelijk waardoor een gewenschle beperking van toeschouwen Uit liet Engclsch door ARTHUR APPL1N, Vertaling van Mevr. M. J. LANDRéTOLLENAAR. (Nadruk verboden). 01) „Marton?" Voor het eerst toonde Puk Benige belangstelling. „Ja, dat is het tweede deel van hel plan. Sij zit op zwart zaad. Dat weet je. Alleen Kameel slaat tusschen hem en zijn on dergang en die kameel zal eer door het oog .Van een naald gaan dan één grooten wed strijd winnen .Hij weet het net zoo goed als ik, maar een drenkelink klampt zich altijd aan een stroohalm vast. Hij heeft anders niet veel fut meer om zich aan iets vast te klampen, de arme Marton. Maar zaken zijn zaken, zeg ik altijd ;toch ben ik niet zoo hardvochtig als je misschien denkt." Puk glimlachte minzaam. „Ik ben er van overtuigd, dat u eigenlijk een weldoener der menschheid bent." ,„tk ben niets bijzonders," zei Tompson gemoedelijk, strekte de beenen uit en knoop te de onderste drie knoopen van zijn vest los. „Je weet alles van de hypotheek op Cranleigh House. Ab Marion niet voor het eind van Juni zevenduizend pond bij elkaar heelt, hoort alles van mij. En hij heeft geen zeven duizend pennies. Wat je hem hebt la ten winnen met dien wedstrijd is nel genoeg om de rente le betalen. Ik mag Marton graag lijden; ik wil hem niet slecht behandelen. Ik was van plan zelf mijn intrek in zijn huis te nemen, maar ik zóu er voor gezorgd heb ben, dat de kinderen niet te lijden hadden door de dwaasheid van den vader. Hel Jog zou hij me in de leer kunnen blijven en zijn diploma voor jockey halen en Fay zou mijn vrouw geworden zijn. De kinderen hadden in hun huis kunnen blijven, en de oude had wel voor zich zelf kunnen zorgen. Dal wa«- ren mijn plannen, voordat jij fen fooneele verscheen." Puk knikte. „Dat weet ik." „Je ziet dus, dat ik eerlijk b"cn. Maar hel schijnt, dal jij een oogje hebt op Cranleigh Healh House en dat je, ais ik niet in den weg zat, zelf met Fay zou trouwen. Luister nu goed, Derrington, ik ben bereid afsiand van haar te doen. Trouwen is eigenlijk nie': voor mij en ik voel niet veel voor paar den. In plaats van te executeeren, zal ik d>- hypotheek voor vier maanden kunnen ver lengen. Ik kan jou in het begin van Juli u_. lalen komen tegen den Engelschen kar. pioen, Ricketts. Als je Rickelts net zoo kiek. krijgt als Johnson, zal Marton geld in over vloed hebben om me te betalen. We kunnen jouw aandeel in de winst groot genoeg ma ken en je kan onbeperkte sommen verdie nen, door op jezelf te wedden. Dan ben je de zwaargewichtkampioen van Engeland, jon getje en kunnen we Meckett, den wereld kampioen uitdagen. Als jc dien verslaat, waar ik niet aan twijfel, ben je binnen. Dat 13 het derde deel van het plan. Je zult de meest gevierde roan in het heele land zijn en de rijkste, als je wilt.... "Steek nog eens op." „Graag." Puk nam een Corona, sneed el zorgvuldig hel puntje af, stak haar op en wachtte tot ze goed brandde. „Dank u." „Nu heb ik met Doban algesproken, dat i» morgen met je bij hem zou komen. Zijn ad vocaat zal een contract opstellen en de heele zaak zal beklonken zijn voor hel eir.d van de week. Ik doe dit niet omdat ik zoo dol ben op je mooie gezichtje. Ik denk in de eerste plaats aan mezelt. Ik weet, wat voor vhSesch ik in de kuip heb. En jij bent prima, alleen moei je bewerkt worden. Het bc3te geweer van de wereld gaat nog niet vanzelf af. Er is een knap man noodig om het vast Le houden en af te lalen gaan en schoon te houden. Zoo is het ook met een artist,, een acteur of een bokser." Hij haalde zijn gouden horloge voor den dag en keek er op. Ik kan Doban vanavond nog le pakken krijgen en hem zeggen, dat alles in ordo is." „U beschouwt veel als van zelfsprekend, mijnheer Tompson." Tompson stond op, veegde een druppel cognac van zijn jas en sloeg do sigarenasch van zijn broek. Hij boorde lot het soort man nen, dat altijd morste met wijn en sigaren- isch. „Ik beschouw het als vanzelf spre kend. dat als een man een fortuin voor het grijpen heeft, hij er niet voorbij loopt Bo- end en weet ik, dal jrniet alleen aan ja zelf denkt, maar ook aan Marton, zijn Jog aan Fay. Ze Is aan mij beloofd, maar zoodra het contract geteekend is, is ze vrij. Alleen geen hofmakerij, geen trouwpartij voordat jo wereldkampioen bentl Je moet dadelijk in training gaan." Puk keek Tompson geruimen tijd pein zend aan. Toen zei hij: „Ik ben niel van plan te boksen. Als ik hier blijf, dan zal lk me vestigen alf landedelman. Zelfs als ik fuffoojjör Marton t«n huwelijk 7roef, ben lk nog lang niet zeker, dat ze ja zou zeggen." Tompson begon te grinneken. „Maak je maar niet benauwdl Wijs mij het meisje eens, dat niet zou willen (rouwen met den wereldkampioen." „Eén ding weet ik zeker," vervolgde Puk kalm. „Met u zal ze nooit trouwen wan! ze Leeft er geen zin in." Tompson bloosde verlegen. „Te kan niet altijd doen, waar je zin in hebt in deze we reld. Marton beeft er ook geen zin in om uit Cranleigh Heath gelrapt te worden, als hij op derlig Juni niet belaald heeft. Ik ben misschien niet precies Fay's ideaal, maar ze zal me moeten nemen en doen, wat ik haar zeg, als ze ten minste niet met lucifers wil venten, terwijl haar vader in de kasl zit." Puk slak de handen in de zakken om weerstand te bieden aan de verleiding. „Dat heeft veel van chantage." Tompson liep naar de tafel en ledigde zijn glas. „Maak je maar niet dikZaken zijn zaken. We hoeven geen ruzie le maken. En zal ik dus aan Doban vertellen, dat we mor gen bij hem zulten komen?" HOOFDSTUK XIX, Derrington haastte zich naar de kaniers, dia hij genomen had voor den wedstrijd cn verkleedde zich. Het kostte hem veel moeite en tijd om een gesteven overhemd aan te trekken en een zwarte das netjes te strik ken. Toen hij klaar was, voelde hij zich vreeselijk onbeholpen. Zijn kleermaker had gedaan wat hij kon in de dertig uur, die hij had om een colbert en een smoking te ma ken. Maar Puk was er niet aan gewend zich mooi te maken, bovenal bad hij een afkeer van een smoking. „Ze zal me niet eens herkennen in deze plunje," kermda hij, toen hij in dan spiegel keek, „en als ze me herkent, zal ze n.i uil- lachen. Hij had meer moed noodig om na:.- de Continental Rooms le gaan, dan na de» Lokswedstrijd. De muziek klonk hem 'lijk in de ooren na den zwaren maaltijd ca het zware gesprek met Tompson. De liee om geving was hier ook veel pleizicriger. Maar hij voelde zich doodelijk verlegen, toen hij in een hoek van de balzaal naar Fay uil- keek. Alle gezichten waren hem onbe kend. In hel verre Westen zou hij t- can gekend hebben. In Londen voelu hij zich eenzamer dan in de Californische .!- dernis. Eindelijk kwam Fay te voorschijn uit de menschenmassa. Ze zou hem niet herkend hebben, als hij haar niet aangesproken had en zijn vrees bleek gegrond, want toen 0 hem herkende, begon ze to lachen. „O. maar hel doet me goed je le zi. riep ze uit, „zelfs ai ben je vermomd. Ik was net zoo moe en had er meer dan genoeg va». Ben je met anderen?" Rij verleide haar, dal hij alleen was, dat hij met Bert Tompson gegeten had cn zich dood-ongelukkig voeide. „Dan moeten we dansen." De band was met een fox-trol begonnen te spelen. De zaai was nog leeg. Zonder ecai woord te zeggen pakte hij haar vast. Toen zo over den gladden vloer gleden, bleven de menschcn stil slaan om naar hen fe kiiken. Als alle Amerikanen, danste Pui: uitste kend, met hetzelfde gemak en gratie, waar mee luj reed of vocht. Veel van Zijn passen kendo Fay niet, maar ze had veel oefei iny en ze volgde hem gemakkelijk. Ze genool. (Wordt vermijd)',

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9