THANS OOK CENT VRAAGT ZE. DE JOCKEY No. 20191. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Januari Tweede Blad. Anno 1926. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. De Kabinetscrisis. Naar „De Tyd" ter oore kwam, is de Inhoud van het door dr. De Visser voor gestel ooropromis nog steeds: accrediteering ryaii den gezant te Bern by het Vaticaan Het opheffing van het gezantschap aldaar. In de Chr.-Historische Tweede Kamer fractie bestond by enkelen daartegen beswaar, Iets, wat, gelet op sommige uitlatingen, den laats ten tyd vernomen, niet behoeft te verwonderen. Uit het feit, dat a.8. Vrijdag de Kathol.eke Kamerclub is opgeroepen, valt, -Baar het blad meent, af te leiden, dat die fcezwaren zijn overwonnen, en de terugkeer van het Kabinet-Colyn binnen enkele dagen |e verwachten is. t De parlemeutsredacteur van „Het Volk" «chr ij ft: Op een door ons aan dr. De Visser ge- ■telde vraag, of de vergaderingen, die mor- fen voor de anti-revolutionaire en de katho- eke Kamerfracties worden belegd, gehou den worden naar aanleiding van voorstel len door dr. De Visser aan die fracties gedaan, heeft dr. De Visser ons geant woord, dat na de mislukking van zijn po ging tot vorming van een parlementair ka binet, hij eeD poging doet tot vorming van een zelfstandig rechtech kabinet, welao poging door hem uit den aard der zaak ge heel buiten de Kamerfracties om wordt on dernomen, zoodat hij geen voorstellen aaa fracties gedaaji of besprekingen met haar voorzitters gevoerd heeft. Hij heeft zich in «er bin ding gesteld alleen met de ministers, die hem van hun besprekingen, in een j.l. Dinsdag gehouden ministerraadsvergade- fing gevoerd, mededeeling hebben gedaan. De parlementaire redacteur van „De Horgen" meldde: Wij zijn in staat met zekerheid te be richten, dat het ministerie-Colijn als za kenkabinet terug zal keeren. Waarschijn lijk a.s. Zaterdag kan dat verwacht wor den. Inzake de gezantschaps-kwestie is een modus gevonden, waarbij óf de gezant te Bern óf die te Weenen (waarheen dan jhr. Van Nispen tot Sevenaer zou verplaatst worden) ook bij den H. Stoel zal worden geaccrediteerd. De onderhandelingen van dr. De Visser hebben tot zulk een compromis met de Christelijk-Historische Tweede Kamerfrac tie geleid, dat zij hun stem vóór de re geering zullen uitbrengen, indien een motie M amendement ingediend mocht worden, dat behalve den gezanbschapspost ook het bestaan der coalitie of der regeering zou faken. Het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar. In de leidende kringen van het Ned. Israël, kerkgenootschap bestaan tegen het medege deelde plan van een Joodsch? huid. blijk aan Koningin en Prins ter gelegenheid van kun «ïlveren huwelijk, ernstige bezwaren, zegt het „Ned. Israël. Wkbl." en het is den hoogst geplaatsten kerkelijken en admini stratieven autoriteiten daarom onmogelijk, tot de verwezenlijking van dit plan hun mede werking te verleenen. In de leidende kringen acht men het in het algemeen ongewenscht, een speciale Joodsche huldiging te organi- ae6ren, daar zich reeds een algemeens, de ganscbe bevolking omvattende, bresde com missie heeft geconstitueerd, waarin ook onze celoofsgeoooten in voldoende mat? zijn Ver tegenwoordigd. Waar de huldiging aan het Koninklijk êchtpaar dus een groote nationale demoo- «tratie belooft te worden, acht men het in leidende kringen ongewenscht, zich voor dit doel speciaal als Joden te organiseeren en aldus op een gebied, waar het geheel on- Boodig is, het separatisme in de hand te Werken. Niet minder voelt men zich gegriefd over «en vonn der voorgenomen huldiging. Terwijl gesproken wordt van een Joodsch huldeblijk, nc^ft men hiertoe gekozen een tosenrgving fn liet boek van het Joodsch Nationaal Fonds; dat een zuiver Zionistische instell'ng is. Ook de boomaanplanting in Palestina is een zuiver product van de Zionistische gelach ten wereld, feeeds om deze principieele bezwaren ver- keeren de hoogste administratieve en gods dienstige Joodsche leiders in de onmogelijk heid, zich by doze huldebetooging aan te sluiten. Aan het comité is hiprvan bericht gezonden. De stakingen in Indië. Naar „Het Volk" verneemt, hebben de S.-D. Kamerleden Albarda, Cramer en Stenhuis een onderhoud met den minister van Koloniën aangevraagd over de werk stakingen in Indië en over de wijze van optreden van de Indische regeering tegen stakingen en andere bewegingen van in landers. De minister heeft het onderhoud toege staan. Hooge Raad van Arbeid. Bij K. B. zyn van 1 Jan. tot en met 31 Dec. benoemd tot leden van den Hoogen Raad van Arbeid: prof. J D. J. Aengenent, Warmond; prof. mr. P. A. Diepenhorst, Amsterdam; prof. dr. D. van Embden, mej. mr. C. Frjda Katz, beiden Amsterdam; dr. L. C. Kersbergen, Haarlem; prof. dr. W. H. Nolens, mej. A. Polak, beiden s-Gra- venhage; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Utrecht; prof. mr. J. A. Veraart, prof. ïr. 1. P. de Vooys, beiden 's-Graven- hage; F. M. Wibaut, Amsterdam; H. de Wilde, dr. F. E. Posthuma, beiden 's-Gra- venhage; C. F. Stork, Hengelo (O.); J. C. Redelé, Dordrecht; Ch. Stulemeijer, Breda J. F. H Spier, Amsterdamir. A. Plate, Rotterdam; mr. A Haex, Heerlen; F -V. Val6tar, Naaldwijk; V. R. Croesen, dr. L. N. Deckers, beiden 's-GravenhageGhr. van de;n Heuvel, Nieuw-Vennep; J. O. Blan- kert, Utrecht; mr. J. A. G. M. van Hellen- berg Hubar, Rijswijk (Z.-H.); L. Attema, Hilversum; Joh. Brautigam, Rotterdam; P. Danz, R. Stenhuis, F. van der Wal, F. van de Walle, allen Amsterdam; A. G. de Bruyn Utrecht; J. A. Schutte, 's-Gravenhage; P. J. S. Serrarens, Rijscnburg; H. Amelink, K Kruithof, beiden Utrecht; H. Maters, M. M. Cohen, beiden Amsterdam; J. C. Hoogenboom, Rotterdam; B. Lansink Jr., Amsterdam, en tot plaatsverv. ledenir. G. A. Kess- ler, Velsen; mr. P. W. J. H. Corfc van der Linden, 's-Gravenhagedr. D. P. Hoijer, Rotterdam; mr. L. G. Kortenhorst, 's-Gra venhage; F. L. van der Bom, S. M. D. Valstar, beiden Amsterdam; W. Schwcil- zer, Heerlen W. Warnaar, Sasscnhcim; D. de Boer Dzn., Stompetoren; P. J. van Haaren, Tilburg.; F. H. Dijksterhuis, Alen- singeweer; J. H, van Lonkhuyzen, Zeist; F van Rossum, Hilversum; R. K. van oen Berg, Baarn; G .J. A_ Smit Jr., K. de Jonge, beiden Amsterdam; E. Kupers, Hil versum; N. van Hinte, L. van der Wal, beiden AmsterdamA. J. Loerakker, Scho ten; H. Brouwer, Hilversum; J. Th. Nij- kamp, J. S. R-uppert Jr., beiden Utrecht; J. Nauta, Th. J. Dissel, beiden Amsterdam; EL B. Berghuys, D. van Rhee, beiden Utrecht; A. J. P. Hooze, Amsterdam. Bepaald is, dat de plaatsvervangende le den zullen optreden onderscheidenlijk ter vervangin gvan de 28 laatstgenoemde leden. Raad voor de Scheepvaart. Bij K B. zijn, van 1 Jan. jl. tot 1 Jan 1928, benoemd in den Raad voor de Scheep vaart: tot plaatsverv. voorzitters: mi-. G. Kir berger, prof. mr. B. M. Taverne, beiden 's-Gravenhage tot secretaris: mr. H. B. Tjccnk Willink, Amsterdam; tot plaatsverv. secretaris: mr. W. Cnocp Koopmans A.Jzn., Amsterdam; tot vaste ledon de heeren: A. L, Boeser, 's-Gravenhage; O. J. Canters, Amsterdam; W. Bakker, 's-Gravenhage, en G. J. Lap, te Amsterdam; tot plaatsverv. leden voor de vaste le den de heeren: H. de Booy en G. F. G. Gobi us, beiden Amsterdam; J. S. Brouwer, Scheveningen, en D. Hubert, Heemstede; tot buitengewone leden de heerenals reeder groote vaart: Z. W. C. Dekkers, Rotterdam; als schipper idem M. A. Hooy- kaas, Rotterdam; als reeder kleine vaart: H Wegener, Wildervank; als schipper id. J .Mooi, Groningen; als reeder zeevissche- rijJ. Prins, IJmiriden; als schipper id. G. Z. Jol, Soest; als werktuigk.W. Fe- nenga, Amsterdam; als electrotechnicus: A. J. Roelofsz, 's-Gravenhage; als scheeps- bouwk. groote vaart: M. A. Cornclissen, Amsterdam; als id. kleine vaart: P. H. Bos, Groningen; als machinist: R. C. Wei denaar, Rotterdam; tot plaatsverv. leden voor de buitengew. leden de heeren: als reeder groote vaart: M. O. Koning, Amsterdam; A. Solleveld Sr., Rotterdam, en S. M. D. Valstar, Am- stetrdam; als schipper groote vaart: A. Smits, 's-Gravenhage, als id. kleine vaart: G Mulder, Groningen; als id. zeevissche- rijE. de Groot, LJmuidenals werktuigk C Kloos, Bussum, en S. G. Visker, Am sterdam; als electrotechnicus: M. de Rooy Amsterdam; als scheepsbouwk. groote vaart: J. H. A. W. graaf vaD Heerdt tot Eversberg, Schiedam', en F. Smit, Kinder dijk; als id. kleine vaart: J Th. Wilmink, Groningenals idem zeevisscherijP. Boot Jr., Leiden, en D. Taat, Katwijk aan Zee: als machinist* J. de Beer, Rotterdam. Nederland en Duitschland. De Duitsdie Rijksdag heeft in openbare voltallige zitting het nieuwe handelsverdrag met Nederland op den voet van wederzijd- sche meest begunstigde natie goedgekeurd, evenals het nieuwe Duitech-Nederlandse-he credielverdrag. Nederland en de Volkenbond. Op de vragen van den heer van Embden in zake de t Nederland gerichte uitnoodi- ging tot de. neming aan de voorbereidende conferentie voor dc vermindering en beper king der bewapening, hfeeft minister Colijn overgelegd afschrift wan hel schrijven van den secretaris-generaal van den Volkenbond, d.d. 15 December, houdende de uitnoodiging aan de Nederlandsche regeering. zich te doen vertegenwoordigen in de Commissie van Voorbereiding van de Ontwapeningsconfe rentie, alsmede de bij dat schrijven gevoegde bijlagen, en verder doen weten dat de regee ring aan den secretaris-generaal van den Vo- kenbond heeft geantwoord, dat de tot haar gerichte uitnoodiging gaarne wordt aanvaard en te zijner lijd de namen der vertegenwoor digers zullen worden meegedeeld. De regee ring bohoudl zich overigens het treffen van een regeling nog voor, met dien verstande, dat met den datum, waarop de Commissie bijeenkomt, en den tijd, die noodig is voor voorbereiding, zal zijn rekening te houden. Dr. A. G. KröUer naar Geuève. Bij het Volkenbondssecretariaat is be richt ontvangen, dat dr. A. G. Kröller, die door den raad was uilgenoodigd om deel uit te maken van de voorbereidende commissie voor de economische wereldconferentie, vol gens 't plan van Loucheur bijeengeroepen die uitnoodiging heeft aanvaard. Ontvangst Amerikaansche hotelhouders. Tot onlvangsl van het gezelschap van 300 Amerikaansche hotelhouders, dat na het congres der Alliance Internationale de l'Ho- tellerie té Parijs op de rondreis door Europa in April a.s. ook ons land zal bezoeken, is op initiatief van de Vereeniging Horecaf te Amsterdam een commissie in het leven ge roepen. Zij werd Woensdag 1.1. in het Hotel des Pays Bas te .Utrecht door den heer J. J. Hartcnberg. voorzitter van Horecaf, geïn stalleerd. De herrie in de Communistische partij. Naar aanleiding van heit bericht In „Het Volk" over de nieuwe moeilijkheden voor hot communistisch partijbestuur, wordt in „De Tribune" o.a. gezegd: „Het Volk" publiceert weer een bijna totaal gefantaseerd verhaal omtrent do C. P. H„ Moskou, enz. Wij denken er niet aan, om op deze dwaze berichtgeving in te gaan. De heeren hebben de klok hooren luiden, maar weten op geen stukken na waar de klepel hangt." Hierop repliceert „Het Volk": „Waarom ontkent het presidium niet, dat er een brief uit Moskou is? Waarom ont kent het niet, dat er Dinsdag een vergadering in de Maasstraat to Rotterdam plaat- vond? Waarom vermeldt het „Tribune"-bericht niet tevens, dat men op dit oogenblik van Am sterdam uit pogingen doet om nog deze week een zaal te huren voor de* door Moskou bevolen gecombineerde vergadering? RECLAME. 90S8 De pil voor De Visser en Soegers en Wins is wel zwaar, maar slikken zullen zy moeien en wij kunnen ons voorstellen, dat de keeren Van Uurink eo Van Ravesteyn om de benauwde geaxhten uit Amsterdam in hun vuistje zullen lachen." Centriingeereu van melk. Op verzoek van het bestuur der Ver. voor M eikindustrie en Melkhygiëne kebbtn ir. A. Hylkezna, rykszuiveloonsulent te Zutphen; proL C. F. van Oyen, Hoogleeraar in de kennis der mcnschelijke voedi,.gamid- delein van dierlijken oorsprong aan de Vee- artsenijkundige rioogescbool te Utrecht en dr. A. van Kaalte, directeur van den Keu ringsdienst voor Waren in het district Am sterdam, een onderzoek ingesteld in verband met de vragen welken invloed hebbui de ronddraaungósnalhcid en do middellijn der centrifuge, alsmede de duur van het centri fugeeren op de uitkomsten van hst melkcnder- aoek op het vetgehalte volgens de methode van dr. Gerber?; boe lang en met welke ronddraaiings- snelheid, de middellijn der centrifuge hierbij in aanmerking genomen, moet worden ge centrifugeerd, om bij toepassing van deze methode het juiste of meest juiste vetge halte te verkrygen? Het rapport komt tot de conclusies: De middellijn van de centrifuge heeft geen invloed op het resultaat van de vet- bepaling volgens Gerber. Bb de vetbepaling volgens Gerber vindt men hooger gemiddelde waarden naarmate men sneller centrifugeert. Vooi de vetbepaling volgens Geiber wordt aanbevolen een snelheid van 1000 toeren per minunt gedurende drie minuten mst een centrifuge, waarvan de middellijn 4852 cïl. bedraagt. De residentie gedeeltelijk in hel duister. Gisteravond omstreeks lialfnegen werd een groot gedeelte van Den Haag eensklaps in het duister gezet, doordat er een storing ontstaan was in de electrische geleiding. De bewoners van het stadsge deelte tusschen de Witte de Witslraal en Scheveningen zalen gedurende geruimen lijd in donker. De trams konden echter door rijden. Ook het boomen- en bloemenkwarlier zat ten gevolge van de storing in het kabel net in liet duister. Het is echter gelukt de storing in hel ka belnet, ten gevolge waarvan een gedeelte der stad in donker was. te vinden. Om bij tienen gingen de lichten weer aan Rijwieldieven en h e 1 e r s ge arresteerd De 'recherche te Den Haag heeft thans, na een langdurig onderzoek, lichl gebracht in een aantal gevallen van rij wieldiefstal. Ongeveer drie weken geleden werden de 21-jarige C. K. van het Westeinde en de 22-jarige W. v. d. V. uit de Carthesiusstraat aldaar aangehouden, verdacht van rijwiel diefstal. Aanvankelijk ontkenden zij, cicck spoedig vielen zij door de mand. Ten deeie op hun aanwijzingen, slaagde de politic er toen in, een twaalftal zoo goed als nieuwe rijwielen bij particulieren in beslag te Le men. Van deze particulieren waren enkele te goeder trouw. Tegen anderen, waaronder bekenden van de verdachten, is echter pro ces-verbaal wegens heling opgemaakt. Hiermede was de zaak echter nog niet afgeloopen. Reeds geruimen tijd zocht do recherche naar een heler, die ergens in bet Westland moest wonen. Inderdaad vond zij te Halfweg-Wóestduinen een zekeren A a K., boer-stukadoor, die nog nooit in aanra king met de politie was geweest Bij hen: werd een tiental rijwielen in beslag geno men. Naar aanleiding van K.'s arrestatie wer den vervolgens de gebroeders De II. uit de Bothastraat aangehouden, verdacht van diefstal en heling van rijwielen P de H. werd echter spoedig vrijgelaten, terwijl G. de H. in hechtenis werd gesteld. Kort hierop kwam uit, dat deze G. de H. eveneens de da der was van een inbraak, welke de vorige maand in een groentenwinkel in de Gal- lileïstraat plaats vond en waarbij o.a. een weegschaal en een schrijfmachine werden ontvreemd, goederen, die ten huize van A. A. K. werden teruggevonden. In totaal zijn 22 rijwielen in beslag geno men, met welk feit de eigenaars reeds in kc-nnïs zijn gesteld Moord te Rotterdam. J u I I r. S., die in hetzelfde huis achter woont, waar het lijk van J. van S. te Rotterdam in een keldertje werd gevonden, heeft verklaard, dal zij Maandag tusschen 2 en 3 uur 's mid dags rumoer heeft gehoord, waarop de voor deur op slot word gedraaid. De situatie in de woning van den versiagene is aldus, dat op de voorkamer, aan de straat, een alcoof volgt, waarin een luik is, dat toegang geeft tot het keldertje, waarin de versiagene alleen placht le slapen. Aangaande den vermoedelijken dader, den 17-jarigen Adriaan, deelde juffrouw S. mee, dat de jongen bij alle buren geld trachtte le leenen om aan rookgerei te komen en op Kerstdag haar persoonlijk om een rijksdaal der gevraagd had, dien zij hem evenwel niet gegeven had De vrouw van den versiagene, die zich op vrije voeten bevindt, is, zooals nader blijkt, in den nacht van Maandag op Dinsdag niet thuis geweest; zij heeft dien nacht ten huize van haar moeder doorgebracht. De zoon heeft Maandagavond op onver schilligen loon aan juffrouw S. gevraagd „Heb je mijn vader ook gezien?" Toen giste ren de politie verschenen was, is de jongen, nog vóórdat hij beticht of verdacht werd, in huilbuien uitgebarsten Vóór zijn overbren ging heeft hij nog lol juffrouw S. geroepen ..ze hebben vader gevonden, met zijn hersens Uil het Engelsch door ARTHUR A PPL IN. Vertaling van Mevr. M. J LANDRé—TOLLENAAR. (Nadruk verboden). PO) Marton antwoordde niet. Hij staarde in de vlammen, leunend tegen den schoorsteen mantel. Puk liet zich in een makkelijken stoel neervallen en stak een sigaar op. „Is 'het wel verstandig om (e rooken?" vroeg de trainer Puk lachte, aarzelde even cd gooide toen dc sigaar in 't vuur. „Ik geloof niet. dat hel ,vecl hindert. Ik ben nooit onmafig geweest tenzij met vechten." Marton keek hem onderzoekend aan van onder de halfgesloten oogleden. „Heb je housch zooveel gevochten?" I Puk fronste even verbaasd het voorhoofd. >,Niet echt gevochten, hoewel het niet allij-d Kfoor de gTap was. Ik weet het niet. Ik heb ▼an jongs af p.an mijn vuisten moeten ge bruiken. Waar ik vandaan kom, wordt niet ▼tel geredeneerd. Ze zijn vlug mei hun mes ten je moet dus wel vlug zijn, als je het ec-M wilt steken. Ik ben ook een tijdje in het Zuiden geweest. De negers hebben harde koppen maar ik heb ze wel leereD kra ken.' Puck s toon was meer verontschuldigend dan snoevend. MarFon keek hem nog eens aan en liet den blik langs hem gaan. als was hij een veulen, dat hij moest schatten. Hij had niet veel verstand van boksen, maar hij had een paar wedstrijden gezien. Hij zag duide lijk genoeg, wat Puk ontbrak; hij had niet het figuur van een zwaargewicht. Hij wou, dat hij hem den vorigen avond had kunnen zien vechten. „Hel is zeldzaam vriendelijk van je om zoo voor me in de bres le springen," zei hij tenslotte. ..Of je wint of verliest, ik zal je altijd dankbaar zijn. Maar ik had het nooit goed moeten vinden." „U kunt er nu niets meer aan doen." „Misschien wel. Maar het is nu te-laat. Ik heb er den moed niet toe. En loch Het staat in verband met hel verleden, toen ik paarden trainde voor je vader ir. het Noor den van Engeland Puk wierp een blik op de klok en stond op. „Ik ga naar kooi. als u het goed vindt. En ik wil lekker slapen; begin dus niet over het verleden." Hij stak hem lachend de hand loe „Ik ben al lang tevreden met het heden.' Marton hield de bankbiljetten, die Puk hem gegeven had in 3e hand. „Wil je dit heusch allemaal op je zelf zeilen? Hel is een heele som." „O ja?" vroeg Puk onnoozel. „Ik heb nooit vee! om geld gegeven. Als Tompson legen me wil wedden, laat hij dan zijn gang gaan. Dat is alles We zijn bondgenooten, meneer Marton. We hoeven er niet meer over te praten. Als ik vecht, vecht ik op mijn manier. U moet me niel kwalijk ne men, als ik me niet precies aan jullie ge woonten houd. Ik zal gauw genoeg be schaafd zijn, maar lot zoo lang moei u me mijn gang lalen gaan. Zeg eens. om hoe laat begint hel mogen eigenlijk." „Om half tien," &ei Marlon. „Als we er dus om negen uur zijn Puk knikle. „Dan zullen we de aulo ne men. We zullen om een uut of acht weg gaan. En als het Jog wil gaan, laat hem danIk heb een gevoel alsof ik beier zal boksen, als hij er ook is." Marton keek hem na toen hij de hail door liep en naar boven ging. Hij wachtte totdat hij hoorde, dat Puk zijn slaapkamerdeur sloot. Toen haalde hij zijn pijp te voor schijn .schoof zijn sloe! voor het vuur en ging zitten. Alle geesten van het verleden rezen voor hem op. Hij was zoo aan ze ge wend, dat hij niet bang meer voor ze was. Hij vreesde slechts de toekomst Het kwam er niet op aan. wat er mei hem gebeurde maar met Fay en het Jog. Het Jog: „Dc zondeD der vaderen zullen bezocht worden aan de kinderen." „Hallo, vader gaal u niet naar bed?" Marton schrok en schoof zijn stoel achter uit. Tony slond naast hem, op bloote voeten, zijn tenger lichaampje gehuld in een oude roode sjamberloek „Wal heb je me laten schrikken, kind. Wat doe je hier beneden?" „Ik hoorde Peter D. naar zijn kamer gaan. Ik kan toch niet slapen voor ik weet, dat u boven bent Heeft hij zijn biefstuk opgege ten?" Marton zuchtte en sloeg zijn arm om Tony heen. „Wal ben jè nog een jongen 1" ...Natuurlijk ben ik dat. Wal dacht u anders?" „O zeker, hij heeft zijn biefstuk lieelemaal opgegeten. Hel scheen hem nog al le sma ken. En jij wilt dus morgen naar den wedstrijd gaan kijken? Ik deed het niet." „Ik wil het niéf. maar ik moet," ant woordde het Jog Vader en dochter keken elkaar eenige oogenblikken aan. „Waarom moet je?" „Omdat er voor ons absoluut alles van af hangt." Ze keerde zich van hem of, maar Marton trok haar weer naar zich toe. „Zeg eens Tonyje bent loch niet verliefd op Puk?" Tony wierp hel "hoofd in den nek en lach te ruw. „Ik! Verliefd! Hoe komt u er bij. vader? Stel u voor. ik verliefd op een man. en dan op zoo een man!" Hel gebouw was lol den nok loe vol. Er was een lucht van menschen, rook en sinaasappelschillen. De jonge Jay -uil Ber- mondsey en Tim Howell uit Ponlyprid had den net hun veertien ronden geëindigd. De jongen uit Wales had gewonnen. De twee wedstrijden, die dezen tusschen de beide lichtgewichten vooraf waren gegaan, waren vervelend en niets spannend geweest. Het publiek was dus kalm. Er gingen geruch ten, dal de strijd tusschen Johnson, wiens aanhangers hem al verheerlijkleD als deD toekomsligen zwaargewicht-kampioen, en den onbekende eer fiasco zou zijn Men zei, dat Andrew Marlon met een verrassing kwam. Sommigen vertelden, dat hij een amateur liet uitkomen, die nog nooit gebokst had; anderen, dat hij een kersverse!) geïm- porteerden reus uil de Verecnigde Staten ge vonden had. die met alle kampioenen in Amerika gebokst had en nog nooit versla gen was geworden. De belangstelling was gaandeweg opgewekt en had nu haar hoogtepunt bereikt. De wijzers van de klok wezen vijf minu ten over halftien. Hel publiek op dé goed- koope plaatsen begon te fluiten en' te stam pen. Af en toe ging een ongeduldig applaus als een windvlaag door de zaal. Maar loer Fred Picard in den ring verscheen en de hand opstak, heerschte er plotseLing een doodclijke stille Niemand bewoog, toen hij de bijzonderheden meodeeldc van den wed strijd. die plaals zou vinden tusschen den bekend-en zwaargewicht Johnson en eer» onbekend bokser, dien hij dadelijk aan hel publiek zou voorslrilen Ze vochten om vijf honderd pond, twaalf ronden van dw> mi nuien. Zoodra Picard uilgesproken had, versche nen Johnson en zijn helpers in den ring. De bokser lachte minzaam en begroette bui gend zijn vrienden en bewonderaars Sched gefluit klonk van uit den engelenbak en kreten als: „Leve Johnson I" en ..Johnny, Johnny. JohnnyI" Weer hief Picard de hand op eu weer hecrschle er een stilzwijgen, ioen Puk og> zijn doode gemak over de louwen slapie. Hij keek verbaasd rond. toen er een applaus losbarstte, en lachte vriendelijk. Hel ap plaus hield aan. werd luider en luider. Die onweerstaanbare glimlach won ieders hart, maakte den ouden sportieven aard wakker, die iedcren Engelschman eigen is PicaTd wendde zich eersl tot den één, daarna tol den ander, maar niemand van het publiek luisterde naar wal hij zei. Toen hel applaus wegstierf klonk een gezoem van stemmen; men was het niet cen9, men gisle men oordee'de. Toen de gebruikelijke voorbereidselen ge troffen waren, ontdeden beide strijders zicto van hun jassen en stonden stil onder het felle tichl. De tegenstelling, tusschen beidt mannen wa? opvallend en een gelach gil* door de dicblc menschenmenigle. (Wordt vervotfd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5