No. 20191. VRIJDAG 8 JANUARI Anno 1926. BH nummor bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HULPVERLEENING. Onze inschrijving: STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LESDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEH: SO Ota. par regel. Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kletea Adrartentlön, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdag" 80 Cts.. bi) een maximum aantal woorden van 30. Ineaa» vatgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cta. parto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplsin Telefoonnummers voor Oirectle en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week r. 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ...T. „0.18. Franco per post 2 35 portokosten. Oproep der Watersnoodcommissie. Wederom treft ons land een groote ramp. De uitvoerige bprichten in de pers behoeven een nadere toelichting. Geldelijke steun aan de slachtoffers van den watersnood moet zo» spoedig mogelijk verleend worden. Onze Commissie is in staat in den eersten nood te voorzien, doch haar geldmiddelen tto bedrage van f 2^0.000 zullen, gezien den omvang van de ramp, spoedig uitgeput zijn. Wij doen een dringend beroep om ons in slaat te stellen, waar noodig, steun te blij ven verleenen. Giften zullen dankbaar in ontvangst ge- npmen worden door onzen penningmeester (jjir. A. M. van Loon, Keizersgracht 579 581, te Amsterdam, Rekening Alg Ver. Com missie big de lleeren Hope Co., Postgiro no 8578, fiem. Giro AA no. 191). Indien de directies van dag- en andere bladen zich mede willen belasten met de inontvangstneming van gelden, zal ons deze medewerking zeer welkom zijn. In het belang van een goede organisatie *.q behoorlijke besteding en verantwoording der gifle*, is het gewenscht uitsluitend aan ot voor enze Commissie giften te geven ten bate der slachtoffers van den watersnood. Van H. M. de Koningin mochten wij reeds f 10,000 ontvangen als Hoogstderzelver eer ste blijk van belangstelling. De Algemeene Vereenigde Commissie tot Leniging van rampen door Watersnood in Nederland: W. DE VLUGT, burgemeester van Amsterdam, voorzitter. WALRAVE BOISSEVAIN, voorzitter van administrateuren van 't Fonds der Commissie Mr. A. K. GERRITZEN, secretaris, Heerengracht 286, Amsterdam. "Jhr. H. M. VAN LOON, penningm., .Keizersgracht 679-581, Amsterdam. Mr. W. J. U. WESTERWOUDT. J. M. TELDERS. Mr. L. CH. VAN EEGHEN. Mr. C. P. VAN EEGHEN. F. J. M. VAN OGTROP. Mr. A. A. BARON VAN DI$fl FELTZ. H. W. VAN MARLE. L. LIEFTINK J.Hzn. PAUL MAY. Mr. I. A. VAN SONSBEECK. Ingekomen is reeds: L. D. f 190; mevr. S. f 25; De Balvaders f 180; A. V. d. W. 110; I. V. 110; lirma W. L (10, K. f 1000; G. D. 12.50; W F. v. I. S. f50, mej. P. f2000; M. 15; F. F. D. t 25; J. J. F. v. d M. f 50; G. G. f 10 O. E. B. 110; M. L. A. f 1.26; S. S. 12.50; W. H f2.50; jhr. C. C. R. f25; fam. D. f 10; E M. P. f2.50; J. M. 12.50; T. E. f20; mevr. S. M. f25. Totaal f 3198.75. Geeft vlug, geeft uw gaven, groot of klein. Iedere gift is welkom I - DE DIRECTIE. W ater snood-Comité. De leden van het onlangs ontbonden Stormramp-Comité Leiden zijn weder bijeen geroepen in een verg&deriag ten Raadhuize op Maandag 11 Januari a.s., des namiddags te hallvijf, tor bespreking van oan te houden inzameling van gelden tot leniging van den nood in liet oveirstroorade gebied. De bedoeling is, dat het Comité zal op treden namens en in oveilog met de Alge meene Vereenigde Commissie tot leniging vap rampen door Watersnood in Nederland, gevestigd te Amsterdam, aan welke Com missie de gelden rechtstreeks zullen worden overgemaakt. De inzameling der gelden zal zser waar schijnlijk plaats hebben op Donderdag 14 Januari a.s. De Leidsche groentenveiling. (V er volg). In de gistermiddag voortgezette vergar lering in de achterzaal van „Zcunerlust" had allereerst de benoeming van een voor zitten piaats. Benoemd werd de heer De Graal met 53 van de 63 uitgebrachte stem men. Naar aanleiding van de benoeming van oen tweeden voorzitter stelde de heer De Graaf voer den waarnemenden voorzitter th^ns als tweeden voorzitter te benoemen. Ilg zou dit zeer in het belang der Ver eeniging achten. Do heer Slootweg heeft in de oude vereeniging als tweeden voorzitter belangrijk werk gedaan en hij aou wenschen, «at hg op deze wjjzo ook in de toekomst in net belaag der vereeniging zal kunnen blij ven werken. Men houdt dan ook Ilazerswoude jn de vereeniging, wat zeker in het algemeen t/elapg ook wenschelrjk is. Hfj was dankbaar voor het vertrouwen t ijweer in hem gesteld door zjjn be noeming als vooraitter en hij is bereid deze benoeming te aanvaarden, als hg kan aan nemen, dat men weder op de oude wijze zal kunnen samenwerken. is niet bang voor critiek en hoopt, dat die niet zal uitblijven. Die zal het bestuur juist houden op den weg van den plicht. Hierna nam hij den voorzittershamer wee: in handen en tevens de plaats yan den heer Slootweg in. Deze werd nu met 59 stemmen tot tweeden voorzitter benoemd en aanvaardde deze be noeming. Hierna werd de agenda onderbreken om een kwestie, die de gemoederen der tuinders in den laatsten tijd zeer heeft bewogen» te behandelen. De voorzitter "besprak uitvoerig een stuk van een lid van „Ons Belang" en las het antwoord voor, door ham daarop gegeven, dat hierop neerkwam: één veiling en een gecombineerde Veilingsvereeniging. Geen der leden verklaarde zich des gevraagd tegen dezen grondslag. Hierna werden de leden van „Ons Belang" een zestal, weder ter vergadering toegelaten. De voorzitter heette de heeren van „Ons Belang" welkom, en wilde nu aan de orde stellen de vraag: één verplichte veiling met spinazie vry, wat hij zeer in het belang van alle tuinders achtte. „Wg, Houtmarkters, zgin er van overtuigd," zeide spr., „dat één verplichte veiling, op een gezonde basis van samenwerking, hetgeen hij nader uiteenzette, noodig en gewenscht is. De heer Van Vliet sprak namens „Ons Belang" ook het gevoelen uit, dat één veiling inderdaad in het belang i3 van alle tuinders, zooals ook het hebben van een vereeniging en één veilingsgebouw. Hij wilde nu wel eens hoonen op welke voorwaarden de „Leidsche Groentenveiling" deze ééne verplichte veiling met een centraal punt voor den handel wilde. Ondergeschikte kleinere belangen moeten dan terzijde wor den gesteld. Anders komt men niet tot eenheid. De voorzitter ging daarop weder uitvoerig in en haalde daarby het schreven van de Kamer van Koophandel aan om te pogen tot eerheid te komen. De heer Van Galen: „Ous Belang" vreesde dat men hiermede weer den verkeerden weg opging. Wat hem aangaat ook; hij legt. het stuk van de Kamer van Koophandel naast zich neer. Er zgn ondergeschikte punten, inderdaad, maar 'die toch van beteekenis zijn. Hgi noemt o.a. de kistenregeling; doch die kunnen later geregeld worden. Laat men nu nog niet een besluit nemen, maar alleen de basis vaststellen, waarop men kan samenwerken, om dan de nadere regeling in de beide verenigingen te bespreken en daarna in een gecombineerde bijeenkomst. Do heer De Graaf oonstateafde, dat zgn Vereeniging reeds een vast beeluit heeft genomen. Zij wil de bezittingen bjjleen voegen en de Houtmarkters .willen tevens wat Zg hebben gaarne ter beschikking stellen aan de nieuwe gecombineerde vereenigmg. De voorzitter behandelde vervolgens de oude schuldkwestie. De Houtmarkters heb ben f 38.000 weten bijeen te brengen ter af doening van een schuld van f 48.000. Dat dit niet is geaccepteerd is te wijten aan de Bank en de kopstukken van „Ons Belang" (Bewe ging onder de leden van „Ons Belang"). Spr. meent, dat de tuinders zich van die -oude schuldkwestie niets meer hobben aan te trekken. Zich daarvan losmakend kunnen „,Ons Belangers" en „Houtmarkt^ps" zich weder bijeenvoegen. (Teekenen vin instem ming). De heer Van Vliet neemt het op voor de Kamer van Koophandel, welk lichaam ge heel zelfstandig haar bemiddeling heeft aan geboden in het belang van den handel. Dit moet worden geapprecieerd. Met is ook "zijn vaste overtuiging, dat beide vereenigingen en alles wat achter hun ligt moeten laten ruston om één vereeniging te krijgen, die in stand kan blijven De voorzitter constateert nog eens uit drukkelijk dat de motie legen de Kamer van Koophandel gericht, gerechtvaardigd was. De ICamer had met het Bankbestuur alles klaar gemaakt en de Houtmarkters hadden alles moeten slikken, maar dit wilden zij niet en daarin hadden ze gelijk. De heer Wessel sloot zich bij het betoog van den voorzitter aan, maar hij'wilde, om in het belang van alle tuinders le trachten tot eenheid te komen, daarop niet terug komen. De heer Blussee. Houlmarkler, gelooft dat alles op de schuld afstuit. (Geroep: neen, neen!). De voorzitter zegt, dat, nadat de Hout markters eenmaal een bedrag hebben aan geboden, wat niet werd geaccepteerd, nu voor hem deze zaak uit is. De heer Van Vliet verdedigde nogmaals de houding van de Kamer van Koophandel wat door den voorzitter werd gewraakt. Het debat werd eindelijk zeer persoonlijk en liep hoofdzakelijk lusschen den voorzit ter en den heer Van Vliet, die elkaar nog al eens verwijten loeslingerden cn waarbij het af en toe in de vergadering rumoerig werd. Het was voor den verslaggever, die niet in alle finesses van de hangende kwesties was ingewijd moeilijk de draad die zeker wel door het verward debat liep, te volgen, doch het werd hoe langer hoe duidelijker, dat, hoewel men van weerszijden wel voel de, dal samenwerken zeer in beider belang was, men toch zich slec-ds meer van elkaar verwijderde. De voorzitter stelt nogmaals vast, dat de Bank met de kopstukken van „Ons Belang" door het faillissement der oude vereeniging tegen te houden, de zaak der tuinders kapot hebben gemaakt. De heer Van Vliet zeide, na al het ge hoorde. te vreezen, dat er van het samen smelten tot één vereeniging niets kan ko men. Maar laat men om iels in 't belang der tuinders te bereiken, dan toch wat betreft de export veiling samenwerken, een denk beeld, door den voorzitter idioot genoemd. De heer Wcssel deelde om aan te toonen, dat des voorzitters opvatting juist'is, een en ander mede uit een briefwisseling lusschen een der borgen, n.l. den heer Flinterman en den heer Bmk. om daaruit de conclusie le trekken, dat de hoofdmannen bij „Ons Be lang" de ledep hebben willen bel..,.. De heer lvan Vliet roept onder tumult van een deel der vergadering uit, dat hij nog altijd voor zijn portie van de schuld staat, en daarvoor zwart op wit wil geven. Laat j de voorzitter dit ook doen. De voorzitter roept daar luide tegen in dar hij dit niet accepteert, maar ware de zaak tot eenheid gekomen, dan zouden zijn j mannen geloond hebben, dat zij menschen I zijn die hun verplichtingen kennen. Maar hij voelt nu ook wel dat er met de overzijde niet is samen te werken. De heeren kun nen gaan. I De leden van „Ons Belang" verlieten daarop de vergadering. Na een kleine pauze werd nu de behande- ling van de onderbroken agenda weder her vat. Het veilingspcrcenlage werd na eenlge gedachtenwisseling weder op 4 pCt. ge handhaafd. De heer Schild wilde het percentage op 5 pCt. brengen, daarbij gesteund door dein heer Paridon. Men kwam dan wat ruimer in do middelen te zitten. De meerderheid bleek daarvoor echter niet te voelen. Het fustpcrcentago werd zonder discussie op voorstel van het bestuur weder op 2 ci. per fust bepaald. Met betrekking tol de veilingsaangelegen heden had het bestuur overleg gepleegd met de veilingscoramissie waarvoor de lieer Slootweg verslag uitbracht. Met de veilinga- commissie was in het afgeloopen jaar pret tig samengewerkt. Ook thans stelde het be stuur voor do commissie een bedrag van drie. en een half ton te garandeeren cn 2 pOt te vergoeden. Na eenige gedachtenwisseling. waarbij ook nog een andere regeling werd voorge slagen werd aldus besloten De heeren Knotter en Meriting werden daarna weder al3 leden der Vedlingscommis- sie herbenoemd. De heer Knotter, deze benoeming aan vaardend. dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en prees zeer de aangéname sa menwerking met het bestuur. Hierop volgde een geanimeerde rondvraag waaraan werd deelgenomen door de heeren Brussee, Wcssel, De Koning en Mank. Wij vermelden daarvan alleen, dat een verzoek zal worden gericht tot de Raiffeissenbank te Eindhoven om hier een credietinstelling te vestigen, speciaal voor tuinders. Dit zou reeds eerder zijn geschied, ware niet de vereeniging verdacht gemaakt door de Centrale Bank le Utrecht Het Kamerlid Engels had nu zijn medewerking verleend an thans slond de zaak zoo, dat, wanneer 50 A 60 leden het verzoek leekende, de in stelling er zal komen. Een lijst werd daarvoor lor teekening aan geboden, waarna de vergadering te kwart voor zes werd gesloten. De heer J. W. Schneider, leerling van de Handelsschool ..Kennis is Macht", slaag de te Rotterdam voor het Mercurius-diploma Fransche Handelscorrespondentie. De heer K. W. Hamann. alhier, slaagde voor het examen Boekhouden, afgenomen door de Federatie van Handels- en Kantoor bedienden-Vereenigingen (Mercurius). Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Duilsche handelscorrespondentie Mercurius onze stadgenoot Poortman, agent van politie le klasse. Naar wg vernemen, zal de eerste openbare vergadering van den Gemeenteraad in dit jaar worden gehouden op Maandag 25 Januari a.s. Het Kouban-Kozakken-koor heeft gis teravond in „Zomerzorg" meer belangstelling getrokken dan den vorigen avond. Heft groote sncces van'de eerst? uitvoering aal daaraan, dunkt ons, wel niet vreemd zftn geweest. De zaal was ook nu wel niet uit verkocht, maar toch in ieder geval be6t benet, terwijl het resultaat andermaal geheel naar wensch was. Er werd door de Kozakken officieren werkelijk schitterend ge®ongen en gedanst, waarvoor zg langdurig werden toe gejuicht door het zeer enthousiaste publiek. Het was een uitvoering, den gooden naam van Zomerzorg waardig. Gisteravond werd in het gebouw „Pa trimonium" aan de Hooglandsche Kerk- grachUecn vergadering gehouden, uitge schreven door den Bond van Oud-mariniers, waarin als spreker optrad de heer De Groot uit Den Haag, die ook de vergadering leidde. Aanleiding tot het houden van deze bijeen komst zooals er ook elders werden of nog zullen worden gehouden was het voorgeval lene bij de begrafenis le Amsterdam van een der loden van den Bond den gepens. ser geant Richard Zeilmaker drager van de Mi litaire Willemsorde. Bij deze begrafenis werd Yolgens spr. door autoriteiten verhinderd vanwege den Bond de overledene de aan liem verschuldigde eer te bewijzen. Eerst na afloop den militaire plechtigheid kreeg een der bondsleden gelegenheid den ouden mak ker te herdenken. Dit was voor de afgevaardigde van de ver se'lillende afdeclingen van den bond een grievende teleurstelling waarlegen word ge protesteerd* De aanwezigen sloten zich bij dit protest aan. Aan den penningmeester van het Cen traal genootschap voor Kinderherstellings- en vac antiekolonies afdeeling Leiden is, door den heer C. B. Duyster, afgedragen de som van f 82.34, zijnde het batig saldo van de opvoeringen van het zangspel „Prinses Zon neglans". Naar wij vernemen is de toestand van den medischen student E. R. A. K., die in den nacht van Dinsdag op Woensdag op den Haagweg bewusteloos naast zijn rijwiel werd gevonden, thans bevredigend, doch nog niet van dien aard, dat hem een ver hoor omtrent de oorzaak kon worden afge nomen. Gistermiddag is hij per auto naar het R.-K. Ziekenhuis in het Wesleinde te 's-Gra venhage overgebracht. Hedenmorgen, omstreeks halfelf werd de brandweer gealarmeerd voor een schoor steenbrandje ten huize van A. "L., in hel perceel Sopliiaslraat 82. Door eeni»e brand - wachls was het vuur spoedig gebluscht. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 7 Januari '26 bedraagt in totaal: 965, tegen op 7 Januari 1925 in totaal 1131. MUZIEK. „Con Amore". Handel's Sanl. Friedricli Chrysander, in wiens bewer king onze Christelijke Oratorium-Vereeni- ging Handel's »Saul heeft uitgevoerd, is voor de Handel-rorsching een buitenge woon verdienstelijk man geweest. Hij werd ergens in Mecklenburg geboren in 1826, studeerde in Rostock filosofie (dissertatie „Ueber das Oratorium 1853), werkte in Hamburg en stierf daar in 1901. Van Iöo'j tot 1894 heeft hij gewerkt aan een monu mentale complete uitgave van Handel m 100 (zegge honderd) declen, die hij voor het grootste deel zelf gegraveerd en gedrukt heeft in een speciaal voor het doel inge richte drukkerij. Ook als Handel-bcwcrker is zijn naam beroemd geworden. In vele opzichten met recht. In Handel's tijd ging het-, naar onze begrippen, bij do uitvoerin gen zijner oratoria soms vreemd toe. Men zag er bijv. niets geen bezwaar in om de dramatische handeling door een orgelsolo te onderbreken op geen anderen grond dan dat men Handel zoo graag hoorde orgelspe len. Op het punt van instrumenteerin^, versiering, liet gebruik van het orgel bij den doorgaanden bas, het z g.n. continuo, waren allerlei ongerechtigheden ingeslopen, de werken waren vaak noodeloos lang, wat storend werkte op het verloop der hande ling, allemaal redenen, die niet alleen zui- voring maar ook het aanbrengen van Ver kortingen in het algemeen wettigden. Al- zoo heeft Chrysandcr Handel „fiir" den praktischen Gebrauch eingerichtet". En in deze, Chrysander'8 bewerking wordt te genwoordig schier algemeen Handel uitge voerd. In zoover zou men dus gevoegelijk kunnen zeggen dat de heer Smink, Con Amore's verdienstelijke directeur, met zijn tijd meegaat, ware het niet dat de jongere musicologie, Daar het schijnt niet teD on- rcohte, ernstige kritiek oefent op Chrysan ders bewerkingsmethode die lang niet al tijd voldoende respect toont voor de be doelingen van den componist (vooral door een wel eens overmatig en onoordeelkun dig gebruik van het beruchte coupure-pot^ lood). Het met huid en haar slikken van den Chrysander-Handel kan eigenlijk niet meer door den beugel. Maarzoolang er Dog geen nieuwe Chrysander is opge staan zal de bewerking van den ouden nog wel door de dirigenten worden ter hand genomen, al wordt die door de jongere mu sicologen, die menschen overdrijven al tijd, vtfor een arrangement uitgemaakt. Maar althans op één punt zal men het met den tegenwoordigen bewerker wel ééns blijven, dit namelijk: dat Handcis orato risch werk op-een enkele uitzondering na (Messias) als dramatisch werk moet wor den opgevat. In Saul is een conflict behan deld, de botsing van Saul en David. Wc "zien, of hooren, iet-s gebeuren. De so listen zijn dramatis personae, de koren zijn het zich uitende volk: het is al actie. Men kan dus spreken van een geestelijke opera. Dit dramatisch karakter, dat door Chry sander zoo sterk geaccentueerd wordt, is door den heer Smink niet in voldoende mate naar voren gebraoht. Hij is te veel de voorzichtige en bedachtzame leider ge weest, die alle» als een bus wilde laten sluiten. Dat is hem ook volkomen gehikt BINNENLAND. De watersnood. De groote rivieren blij* ven zakken. In Overijssel nieuwe dijkdoor* braak. Het handelsverdrag met Dnitschland dool den Dnitschen Rijksraad goedgekeurd. Berichten over de Kabinetscrisis. BUITENLAND. Ernstige bezuiniging in Griekenland. Een grensincident aan de grens van Chili met Pern. De overstroomingen in het buitenland. En nu onderschatten we dat geenszins c het is werkelijk niet-gering een groot en semble, waar de heer Smink voor stond, vast in de hand te hebben. Maar in de hoogtepunten waar de muziek tot gloeien de passie wordt, verlangen we meer <iaa een sluitend geheel. Daar moet de hcor Smink zich meer. geven om zijn uitvoeren den te enthousiasmeerennu klonk het vaak te schools. Hij herimicre zich wat Mahler eens tot zijn orkest zei: „meine Herren, das wichtigste steht hinter den Noten." Overigens niets dan lof voor uo zeer zorgvuldige voorbereiding van heb veeleischende werk. De koren klonken zeer beschaafd en de onderdcelen waron niet bang flink in te zetten. Een jongenskooi, dat in enkele dubbelkoren meewerkte, heeft dapper meegezongen. Het mannenkoor is, gewoon verschijnsel, te zwak bezet. Door gaans werden de koren gezongen met den glans, die kenmerkend is voor het Hiindel- koor. Al stonden niet alle solisten op het hooge plan van den heer Caro die met zijn volu mineuze geluid onze groote zaal zoo prach tig kan vullen en door wiens bezielde voor dracht men midden in de dramatische rn- tuatie zich voelde, zoo kimncn we toch vermelden dat de keuze van solisten een gelukkige waa We hoorden hen allen, bc- lialvo natuurlijk de ons zoo welkome gast Caro, voor 't eerst". In mevrouw Van WervenNip uit Mop- pel, begroetten we een sopraan-zangeres, bedeeld met mooie stem, die ze goed heeft leeren gebruiken, maar die nog wat vaster kan komen te staan. Mej. Bertha Stotijn, uit Den Haag is een altzangeres met voortreffelijk geluid, die echter nog moet werken aart de vrijma king van haar stem. De lage toonen klin ken heel mooi maar bij de hboge d begint ze den toon te knijpen, waardoor deze zijn draagkracht verliest Beide dames onder scheidden zich door haar doorvoelde cn le vendige voordracht. De tenor-solo was de lieer heer -Van Bers uit Amsterdam toevertrouwd. Tenor geluid van uitnemend gehalte en een zan ger, die een goede school heeft doorge maakt. Maar de voordracht was zoo vlak, zoo weinig gemouvementeerd dat we aan de mogelijkheid van indispositie dachten. Een zanger van zijn kracht kan toch meer relief geven" aan de partij, vooral als hij naast Caro staat, die hem zoo mooi oor- ging- Onzen stadgenoot de heer GouiLsrait komt de lof toe frank en vrij een beschei den bariton-solo 1e hebben voorgedragen, zeer correct en met muzikale intentie. Een bijzondere aantcekening voor den Directeur moeten we maken voor diens juiste inzicht om de cembalo partij nu eens op een cembaal en niet op een vleugel te laten spelen Het is ons gisteravond weder duidelijk geworden hoe fraai de getokkelde cembaaltoon en hoe weinig de geslagen pianotoon past in Handels instrumentaal timbre De cembalist, de heer Leo Mens uit Leiden, heeft met voelbare voorliefde voor het mooie instrument, dat hij voor dezen keer te bespelen kreeg, zich van zijn taak gekweten, zeer fijn, zeer muzikaal. Met genoegen hebben we kennis gemaakt met den organist Keuning uit Sassenheira die door scherp rhythmiscb spel (solo in III vooral) de aandacht op zich deed ves tigen. Het Residentie orkest heeft de mooie orkest-partij uitgevoerd, zooals we dit van ons eersterangs orkest gewend zijncor rect en klankschoon. Con Araore en zijn directeur kunnen met voldoening op deze uitvoering terugzien. De avond werd geopend met gebed" waar in de voorzitter der zangverecniging, de heer Anes, voorging en gesloten met ge zang 90 door het koor gezongen. De zaal was bijna gchce! bezet en heeft door warm applaus van zijn ingenomenheid doen blijken. Den dames werden fraaie bloemen aangeboden. Vermelden we ten slotte dot het cem baal uit het magazijn Jaeobi uit Den Haag komt en het pijporgel uit het magazijn Van der Burg. uit Amersfoort.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1