No. 20190. DONDERDAG 7 JANUARI Anno 1926. DE WATERSNOOD. Officieel Kennisnevinn. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Hei voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE» 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Adrertentien. uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 50 CU bij een maximum aantal vroordcn van 30. Incasso volgens postrechl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordaindsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week0 18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post J 2.35 portokosten. f Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Ontzettend heeft het water ons land geteisterd. Heele streken hebben zeer zwaar geleden. Er is nood, die gele nigd worden moet, vlug en goed. Zendt ons daarom Uw gaven, groot en klein Morgen zal de eerste verantwoor ding plaats vinden. Wel zij reeds me degedeeld; dat bij ons binnenkwam een gift van f 2000 en een van f 1000. Wie volgt dit voorbeeld? DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan W. F. Paauw Zn. en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de lithografische metaaldrukkerij en vernisinrichting in het perceel Utrechtsche Jaagpad No. 113 a, kadastraal bekend Ge- ineente Leiden, Sectie O No. 7G. N G. DE G1JSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 7 Januari 192G. Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden. Gisteravond hield de Vereeniging van Vrijzinnige Hervormden in het lokaal Mid delweg een algemeene ledenvergadering, die vrij druk bezocht was. Zij werd geleid door den voorzitter, prof. dr. L. Knappert, die opende met een welkom tot de aanwezigen en enkele mededeelingen, waaronder ook, dat de nieuwbenoemde predikant ds. IC. H. Boerscma, Zondag 24 Januari a.s. zijn in trede hoopt te doen. Het voornemen be stond dat prof. Lindeboom uit Groningen den nieuwen voorganger zou inleiden, doch later bleek, dat deze op dien dag verhin derd is. Zeer waarschijnlijk zal nu prof. Knappert zelf dit doen. In het jaarverslag over den staat en ver richtingen van de Vereeniging over het af- geloopen jaar, uitgebracht door de secreta resse, mej. J. C. van Manen, werd geme moreerd, dat 1925 een gewichtig jaar voor de vereeniging is geweest. De voorganger, ds. Van der Wissel, die meer dan 24 laar de Vereeniging diende, meende zijn ontslag (e moeten nemen en zijn taak aan een jon gere kracht te moeten overgeven Hij heeft alles gedaan, wat in zijn vermogen was on, de belangen der Vereeniging en haar leden tf» bevorderen. Teleurstellingen bleven hem daarbij niet gespaard, maar toch kan hij bij het afscheid verzekeren, nooit spijt te hebben gehad hier te zijn gekomen. De Ver eeniging dankt alsnog den heer Van der Wissel voor wat hij in het belang der Ver eeniging deed. ondanks het kleine trakte ment. dat hem kon worden gegeven Na een oproeping kwamen zich een groot aantal predikanten aanmelden om inlichtin- i gen. Toen zij hoorden, dat het traktement j slechts f2500 bedroeg zonder pastorie, trok- ken velen zich terug, doch kon het be stuur de leden uit een vijftal een keuze laten doen, die viel op dr. K. H. Boersema. pred. te Ooslerhesselen, die de betrekking aan nam. al ging hij in traktement een paar duizend gulden achteruit, wat do Vereeni- i ging zeer waardeert. Het aantal leden ging door overlijden, vertrek naar elders en door bedanken ach teruit van 538 tot 499. Een twintigtal nieuwe leden, aangenomen te Oudshoorn, (raden toe. liet aantal begunstigers handhaafde zich op 41 Er werd één goedgeslaagde propaganda- avond gehouden. De hccren Barendsc en Jouslra bespeel den het orgel bij de godsdienstoefeningen: af en toe trad daarbij een koortje op, dat zich echter in den laatslen tijd weinig meer laat hooren. Het verslag werd na cenigc besprekingen niet dank aan de secretaresse, goedgekeurd. Nadat bij monde van den heer Joustra do l.ascommissie had verklaard, dat rekening on verantwoording van den penningmeester, cu-n lieer .1 Al. os J.Mz., door haar in de l este orde was bevonden en de penning meester onder "dankbetuiging voor zijn vele bemoeiingen was gedechargeerd van zijn theer, deed de lieer Vos zelf eenige mede- «bt-hag,.,! over den staat der geldmiddelen. al dwingen zij nog altijd lot groote voor- j'-migtieid, een beter aspect opleveren dan ong jaar IIcl tekort is nu weg en de Tf zelfs cen balie saldo "aar li 3 iX 'lkc n°e s'eeds, dal inder- j iels van hel kleine kapitaal der Veree- aiging ia ingeteerd en dat moei eoo mogelijk Weder worden ingehaald Met groote voldoening werd gewag ge maakt van het verrassend resultaat van den dubbeltje-per-week-opbrengst. waarvoor een aantal leden zich hebben verbonden, waar mede een bedrag van f 456.30 binnen kwam. Een der redenen van den meer gunstigen toestand is ook, dat door vertrek van den predikant binnen het jaar, het volle trakte ment aan den voorganger niet behoefde n- worden uitgekeerd, al heeft het bestuur vrij heid gevonden in de verhuiskosten iets bij te dragen. liet totaal der ontvangsten heeft bedragen f 4919,15, de uitgaven f 4098.59, zoodat liet batig saldo f 820,56 bedraagt, waarmede echter nog niet het bedrag, in dertijd van het kapitaal afgenomen, kan worden gedekt. Onder de inkomsten worden genoemd f 1157.25, aan contributies f478,25. aan vrijwillige bijdragen f 773,05, aan collecten, do opbrengst van de busjes f 173,57. De voornaamste uilgaven bedroegen liet traktement van den voorganger en de ver dere kosten voor de godsdienstoefeningen, zooals zaalhuur, bijdragen aan de predi kanten, die een spreekbeurt vervullen, enz. De rekening werd vervolgens goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding en niet- her kiesbaar waren: prof. Knappert, mej. Van Manen en den lieer Vos, terwijl de heer Mulder wegens vertrek uit de gemeente had bedankt. Bovendien waren er nog twee va catures, wegens tusschentijds bedanken van twee leden. In de plaats daarvan werden benoemd mej. D. Meerburg, mevrouw G. Mulder - Verdam en de heeren Al G. Bon, ds. E L. Naufa, J. van der Wilk en D. Schilp Hierna werd de vergadering, na rond vraag gesloten. Het bleek daarbij, dat be stuur en leden hun best zullen doen den nieuwen predikant op waardige wijze Ie ontvangen. Opleidingsschool voor U. L. O. aan de Langebrug A. Gisteravond liield bovengenoemde school een ouderavond, die door een 40-tal ouders was bezocht. De Voorzitter, do heer A. J. J. Verbruggc, opende de vergadering met een woord van dank aan de aanwezige ouders voor hun opkomst en wenschte allen veel geluk en voorspoed in het nieuwe jaar. Spr. herdacht op waardeerende wijze de aan deze school verbondon onderwijzeres mej. de Kievit, waarmede spr. ruim 36 jaar heeft samen gewerkt. Spr. gelooft dat een woord van dank aan deze onderwijzeres, die wegens gezondheidsredenen eerstdaags do school gaat verlaten, hier zeker op zijn plaats is. De ouders stemden hiermede ten volle in. Vervolgens werd besloten de oudercommis sie voortaan inplaats van uit zeven, uit vijf leden te doen bestaan. Ter vervulling van een vacature werd als lid van de commissie gekozen mevr. Maasbergen. De voorzitter der oudercommissie, de heer J W. van Hees. bracht vervolgens verslag uit van de cursussen in de Fransc.he taal. Het aantal in het late leerjaar van den cur sus bedroeg over het afgeloopen jaar 27 en dat van het 2de leerjaar 25 De nieuw aan gevangen cursussen zijn begonnen met resp. 32 en 25 leerlingen. Het resultaat der lessen was bevredigend te noemen. Daarna hield spr. nog een opwekkend be toog. om het abonnementental van het Leidsch Ouderblad op te voeren. Een 12-tal ouders gaven zich als abonné op. Na de gebruikelijke pauze, waarin de ouders zich met het onderwijzend personeel onderhielden, verkreeg ten slotte het hoofd der "school, de heer A. J. J. Verbrugge het woord voor het houden van zijn causerie: ..Een reisje naar Dresden en omgeving", toe gelicht met lichtbeelden. De door de ouders destijds geschonken epidioscoop verrichtte hierbij uitstekende diensten Spr voerde zijn gehoor van Dresden, langs de Elbe naar de prachtige Sacksische Schweiz. tot Bohemen. De stad Dresden met zijn omgeving en de mooie kunstschatten in de stad zelve, waren bewonderenswaardig en de aanwezigen ge noten van de prachtige natuurtafreelen die zich voor hun blikken vertoonden. Een har- lelijk applaus volgde op deze goed geslaagde causerie. Van de rondvraag werd door enkele ouders gebruik gemaakt, waarop de voor zitter onder een woord van danlc den goed geslaagden ouderavond sloot. Konban-Kozakkenkoor. Dank zij de activiteit van den pachter van het café-restaurant „Zomerzorg", den heer A. Batenburg hebben wij gisteravond wederom kunnen genieten van het vele schoone, dal schuilt in den zang van het Kouban-Kozakkenkoor. Wij schrijven „het vele schoone", want de Kouban-Kozakken mogen dan in mindere mate beroemd zijn dan hun confrères van de Don, hetgeen zij ons gisteravond geboden hebben was onge twijfeld van uitstekend gehalte. Reeds eer der trad dit troepje gewezen Russische offi cieren in den tuin van „Zomerzorg" op en tol tweemaal toe was toen in den grooten tuin geen plaatsje onbezet en hun optreden was een volslagen succes. Onbegrijpelijk was hel dan ook, dat hel streven van den heer B. om waarlijk goede kunst te brengen gis teravond met zoo weinig succes werd be kroond; hoogstens honderd personen waren in de zaal aanwezig, die echter volop geno ten hebben, hetgeen ten duidelijkste uit kwam in hel steeds groeiend applaus, waar mede ieder nummer werd beloond. Steeg na hel eerste nummer slechts een matig ap plaus uit de zaai op, aan het einde van den avond nam dit den vorm van een ovatie aan; het publiek bleef a-polaudisseeren, zoo dal ettelijke malen moest worden „gehaald". De samenzang was, al ontging ons" dan ook de Russische tekst, dikwijls uitstekend, terwijl ook in de 3oli voor tenor, bariton en bas veel schoons te beluisteren viel. Denken wij bijv. aan de lenorsolo uit „Schnee- sturm", waarbij de begeleiding door de overige leden van het gezelschap geneuried werd en aan de mooie baritonsolo uil „Abendglocken"zelden hoorden wij zulk een goede imitatie van het klokgelui, die zooveel met de werkelijkheid overeenkwam. Noemen wij verder nog het droefgeestige „Wolgaliedde potpourri ..Kobsa" en hot forsche „Allagha, Allaghou". Alle zangers béheersekten hun stem vol komen, hetgeen vooral bij diverse overgan gen treffend uitkwam. Tot slot werd nog een lweetal Russische dansen uitgevoerd, die mede bij het enthousiaste publiek zeer in den smaak vielen, doch hoe er ook om een loegiftje weid gesmeekt, hierbij bleef j hel en te ruim lieiv uur keerde allen hoogst j voldaan huiswaarts. Hedenavond wordt in „Zomerzorg" een tweede uitvoering gegeven en een warme aanbeveling deze te gaan bij wonen mogen wij niet achterwege laten; i men zal ons en zichzelf dankbaar zijn dit i gezelschap te hebben gehoord. .Rest nog te vermelden, dat de pauzes lus- schen de nummers op aangename wijze be kort werden door het spel van de huiskapel onder leiding van Max Zilverberg. Comité tot Regolarisatie van het Schilders bedrijf te Leiden. Dinsdag vergaderde de Commissie lol jUegularisatie van het schildersbedrijf in café ,,De Burcht" alhier. Tot deze verga dering waren uitgenoodigd de heeren Wijk mans on Kiers, respect, directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken en Bouw en Woningtoezicht. Daar de laatste zich buitenslands bevond, deed hij zich verte genwoordigen door zijn plaatsvervanger, den heer Li bot. Belangrijke mededeelingen omtrent net bezoek van de heeren Meyer, voorzitter der commissie en Wijkmans aan do Depar tementen van Arbeid en Binnenlandscne Zaken werden gedaan, o.m., dat de Rijks gebouwendienst zijn volle medewerking bad toegezegd om te bevorderen, dat het binnen-schilderwerk aan d' Rijksgebouwen veerraan zooveel mogelijk in de winter maanden wordt uitgevoerd: dat de ltijks- dist/ictsbouwkundige zou nagaan, welk schilderwerk nog in de maanden Januari, Februari en de eerste helft van Maart kan worden uitgegeven, terwijl een gedeelte van het binnen-schilderwerk voor de maan den October, November en December «al worden gereserveerd, omdat ook in deze maanden veel werkloosheid pleegt voor te komen De heer Van de Wijngaard bracht ver slag uit van zijn onderhoud met de hee ren Wijkmans en Kiers met betrekking tot het voortzetten van reeds stopgezet bui- ten-verfwerk aan plan II van de woning bouwvereniging ,,Ons Belang" en het verf- werk aan de woningen der vereeniging ,,Ons Doel". Hij was er van overtuigd, dat de directeur van Bouw- en Woningtoezicht in dezen zeer zeker zijn medewerking zou verleenen, hetgeen door den vertegenwoor diger van den heer Kierg ter vergadering werd bevestigd. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat door den heer Van Noort en hem be zoeken waren gebracht aan de heeren Mul der en Sanders, wethouders dezer gemeen te respectievelijk van fabricage en finan ciën, ter toelichting van een aan B. en W. gericht adres, waarin verzocht wordt zoo spoedig mogelijk tot een aanbesteding van die schilderwerken over te gaan, welke zonder bezwaar in het winterseizoen kun nen worden uitgevoerd. De indruk, welken beide heeren van het onderhoud hadden ontvangen, was niet ongunstig. Zij verwachtten vooral van wet houder Sanders een warme aanbeveling van hun verzoek in de vergadering van kB. en W. Naar men ons mededeelt zijn plannen in voorbereiding om hier ter stede tot een zoo-spoedig-mogelijke oprichting van een watersnoodcomité te komen. Het bestuur van het R.-K. Huisvestings comité heeft aan het college van B. en W. toestemming gevraagd tot het houden van een collecte langs de huizen ten bate van de slachtoffers in de geteisterde streken op Maandag 18 Januari. Naar wij vernemen, zal de zaak van den heer A. F. Verhoog, Haarlemmerstraat 19, aanstaande Maandag veertig jaar heb ben bestaan, welk feit feestelijk zal worden gevierd. De heer Verhoog heeft al die jaren zelf de zaak gedreven 1 In Heck's lunchrooms, zoowel hier als te Amsterdam. Botterdam, Haarlem en Breda zijn weer bussen geplaatst voor de in zameling van gelden tot leniging van den nood in de overstroomde gebieden. De directie van het Casino-theater heeft weer eens een blijk van bijzondere activiteit gegeven door het publiek reeds gisteravond het een en ander te laten zien van den watersnood in 't Zuiden en Oosten van ons land. De film, welke met groote moeite en gevaar door een operateur van de Polygoon uit Haarlem is vervaardigd de dijk. waarop de man zich bevond, werd plotseling weggeslagen geeft een beeld der verschillende groote doorbraken, zooals die bij Grave, en toont het redden van vee, de' moeilijkheden der voedselvoorziening, enz. Gisteravond zagen wij er nog slechts een* klein deel van. doch de directie verze- konde ons dat de film in totaal ongeveer 20 minuten duurt en vanaf morgenavond in haar geheel zal worden vertoond. Wij meenen te mogen voorspellen dat er groote belangstelling voor zal bestaan. Ook het Luxor-theater vertoont heden avond een film van Albert frères over den Watersnood. De R.K. Statenkiéskring Leiden, houdt op Zaterdag 9 Januari in het gebouw vaü den R.K. Volksbond alhier een algemeene vergadering, tevens jaarvergadering. Het op aangenainen stand en gunstig gelegen sigarenmagazijn „De Plantage", Nieuwe Rijn 21, is van exploitant veranderd en Iegelijk aan een algëheele reorganisatie onderworpen. De vroegere eigenaar kon. hoe solide en degelijk hij de zaak ook had inge richt, niet meer geheel met zijn tijd mee. De nieuwe erploilant, de heer Pronk, die in Alk maar geruir.nen tijd eenzelfde zaak dreef, wil nu eens door het in den handel brengen van nieuwe en zeer vooraanstaande merken, het oude- vertrouwen trachten te herwinnen. Gisteravond en vandaag is er achter de neergelaten gordijnen hard gewerkt en te vijf uur, als de zaak weer wordt heropend, ziet zij er uit als een „Phoenix", uit de asch verrezen. Verschillende nieuwe geurige mer ken dringen er om den voorrang. Men neme vanavond en morgen maar eens een kijkje. De heer Pronk maakt liet den koopers aan genaam door de aanbieding van een sigaar van bijzonder gerenommeerd merk. die naar meer zal vragen, waarom hel juist te doen is. Gaarne vestigen wij de aandacht op de advertentie van de Vereeniging „De pae- dagogisclie Bibliotheek", waaruit blijkt dat dezen winter nog een viertal belangrijke lezingen zullen worden georganiseerd. De heer A. Janse, hoofd der Chr. School te Biggekerk is door zijn artikelen in ver schillende bladen en tijdschriften in de kringen van het bijzonder onderwijs reeds lang geen onbekende meer. In den laatslen tijd is hij echter ook in wijderen kring be kend geworden als een der auteurs van een zeer de aandacht trekkende rekenmethode, terwijl hij bovendien optrad als spreker op een tweetal paedagogische conferenties te Amsterdam. Op de laatste daarvan behandelde hij het onderwerp, dat hij ook a.s. Zaterdag zal in leiden, n.l. „Het kind en het Geschiedenis onderwijs". H. II. M. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van vermoedelijken dief stal van zijn portemonnaie, inhoudende circa f 40, welke hij een oogenblik onbe heerd op een lessenaar in het postkantoor had laten liggen. De politie te Amsterdam heeft op ver zoek van den Commissaris van Politie al hier daar ter stede aangehouden en naar hier overgebracht den 21-jarigen koopman Jac. S., gewoond hebbende te Sassenhelm, ais verdacht van diefstal van een rijwiel hier ter stede. Tegen hem is een bewijs van inverzekeringstelling afgegeven, terwijl hij binnenkort ter beschikking van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage zal worden gesteld. DE ALGEMEENE TOESTAND. Mosoel. Duitschland en de Volkenbond. De Turksche gezant te Londen ie opnieuw bij Baldwin geweest. Er verluidt, dat Turkije wel geneigd is tot onderhandelen, omdat het sovjet-Rusland niet mogelijk zou zijn, Turkije in stoffelijk opzicht voldoende te helpen en omdat Turkije beducht moet zijn voor de plannen van Italië en Griekenland bij een conflict, maar niet op de basis van de beslissing van Genève. De regeering te Angora wenscht een redelijke grens, en Turkije blijft op het stand punt staan, dat het daarom de stad Mosoel moet houden. DU is voor de Turksche re- gecrwg een kwestie van prestige, welke niet mag wijken voor het Engelsche aanbod van een leening van 10 millioen p. st. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat Sir Ronald Lindsay binnenkort naar Angora zal gaan. Zijn doel zal zijn, door middel van godachtenwisseling met de Turksche regee ring, te ontdekken, welke schikking mogelijk zou zijn in verband met de beslissing van den Volkenbondsraad over Mosoel. Het verzoek van Duitschland inzake het toetreden van den Volkenbond wordt tegen the! einde van de maand verwacht. De Raad zal dan onmiddellijk bijeenkomen en het secretariaat machtigen een buitengewone vergadering van den Volkenbond bijeen te roepen. BINNENLAND. De Watersnood. In 't algemeen verbe» tering in den toestand door het vallen der groote rivieren. In Overijsel uitbreiding der overstrooming» Art. 49 voor liet Haagsche Gerechtshof. Moord te Rotterdam. Assistentie gezonden aan een in brand staand Dnitsch stoomschip. Lou de Visser in 't ongelijk cesield door Moskon. BUITENLAND. Nog altijd de kwestie Mosoel. Een Zuid-Slavisch minister afgezet. De oneenigheid onder de Engelsche libo* ralen. DIJITSCHLAND. De regeeringscrisis. Aan* klacht tegen Hitier. Men kan vrijwel met zekerheid verwach ten dat rijkspresident von Hindenburg Dins dag a.s. een parlementaire persoonlijkheid zal uitnoodigen het nieuwe kabinet samen te stellen. Het Centrum, dat reeds herhaaldelijk uit drukkelijk te kennen heeft gegeven aanhan ger van de groote coalitie te zijn zou ver moedelijk Zondag a.s. opnieuw besluiten te trachten een dergelijke coalitie aan het be wind te doen komen. Dinsdag houden de democratische groepen in den Rijksdag en den Pruisischen Landdag een gemeenschap pelijke zitting ter bespreking van den bin- nenlandschen politieken toestand en nu ver moedt men in politieke kringen, dat de rijkspresident eerst het resultaat van de hor raadslagingen van Centrum en Democraten zal afwachten, alvorens een kabinetsforma- tor aan te wijzen. Het zal wel in de eerste plaats van de sociaal-democraten afhangen of de groote coalitie er komt of niet. Het aantal voorstan ders van de groote coalitie schijnt óp de sociaal-democratische partij sind9 December j.l. aanmerkelijk te zijn gestegen. Men begint in de partij in te zien dat men zeer groote verantwoordelijkheid op zich zou laden door te weigeren in de tegenwoordige tijdsom standigheden deel uit te maken van een re- geerings-coalitie. Het zou op de overige repubtikeinsche par tijen een zeer pijnlijken indruk maken, in dien de sterkste der republikeinsche partijen zou weigeren de Republiek te helpen regee- ren, terwijl dan bovendien ook in Pruisen de positie van de republikeinsche partijen auto matisch zeer zou worden verzwakt. De de mocratische pers hoopt dat de sociaal-demo cratie zal inzien, dat de Düitsch-nationalen slechts door een weigering van de sociaal- democratie zouden kunnen worden gediend. Immers indien de sociaal-democratie niet in de regeering terugkeert, bestaat er weer voor de Duitsch-nationalen een -goede kans aan de macht te komen. Duitsche rechercheurs zijn naar Oosten rijk vertrokken, om te constateeren of de daar gearresteerde werkelijk Schulz, de moordenaar van Erzberger is of niet. De man ontkent nu weer. De bladen vernemen dat tegen Hitler een aanklacht wegens meineed is ingebracht in verband met verklaringen die hij destijds omtrent den sociaal-democratischen afge vaardigde en gewezen minister Aucr hcefl afgelegd. ENQELAND. Oneenigheid onder de libe ralen Samenwerking li beralen en Labour? Geruchten omtrent onderhandelingen lus- schen liberalen en socialisten, om te kómen lot een overeenkomst voor de volgende ver kiezingen. blijven, ondanks de officieelf te genspraken van de leider3 der beide partijen aanhouden en worden door bijna alle bla den besproken. J. H. Thomas, van <le labour^ partij, ver klaart in de „Daily Chronicle".'dat iemand de bladen ora den tuin moet hebben geleid en Fenner Brockway. de secretaris van de I. L. P. heeft gezegd, dat voorstellen, van Lloyd George afkomstig, in geen geval kun nen worden aangenomen. Onze "partij ver trouwt hem niet, verklaarde hij. De erva ring heeft geleerd, dat niemand vertrouwen in hem stelt, de leiders der vakverenigin gen, die bij conflicten met hem%onderhan deld hebben evenmin als degenen", die in de buitenlandsche politiek met hem te maken hebben gehad, en zelfs zijn liberale colle ga's wantrouwen hem. De arbeiderspartij denkt er niet aan. voorstellen om met Lloyd

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1