OVER WIE MEN IN 1925 SPRAK! Ds. Kersten, die er in •laagde de coalitie te breken. De prins van Wales trok over dep aardbol Professor Lorentz, onze beste propagandist voor Nederland In e'en vreemde". Sic David Wijnkoop. transit gtorial Dirk Schclfer liet zich In boeien van rozen ketenen. Mr. Marchant zag zich een ministersportefeulle ontgaan. Guus de VosPoolman offerde haar tooneel- loopbaan op om haar man te verzorgen Hindenburg deed de dapperste daad van zijn leven door 't Locarno- verdrag te teekenen. Dr. Jac. Thijsse werd 60 jaar en kreeg een na tuurtuin ten geschenke. Bar. Schlmmelpennlnck van der Oye werd opper-reglsseur der a.s. Olympische Spelen. De cycloon raasde door Oost-Nederland en blies een aantal plaatsen in puin. Vooral in Borrulo, het vriendelijke Geldersche stadje, bracht hij ellende en armoede. Toen toonde Neder land zich op z'n best; uit alle kringen, uit alle plaatsen stroomden gaven, gul en talrijk. Zoo bracht deze rampzalige uitbarsting der elementen althans een blijstemmend besef van saamhoorigheid. Jaap Meyer fietste en werd wereldkam pioen. Buziau, mensch van verdienste, liet Neder land meer dan een kwart eeuw lachen. De Hollandsche (Vfolcn wordt nog altijd be laagd door vandalen. Oppassen 11 Chamberlain, de vader- en-moeder van het pact van Locarno. Ph. Visser, de Karako- rum-onderzoeker, een reïncarnatie van Abel Tasman, c. e. Henri ter Hall ,,f» het den minister be kend?..." èfl Abd-el-KiMm wist In Marokko met een scha mel legertje twee rijken te weerstaan. Prof. Winkler werd zeventig jaar. Moest weg. De *et kent geen uitzondering! Amsterdam's 650-jarig bestaan. Een geslaagd Jubileum, waar geen aanleiding voor wa3... Is. Querido. „Jordaan" 4e deel. Amundsen, de verloren zoon, die aan dert Noordpool werd terug gevonden. Ferd. Wierdels verslikt® zich In rauwe of ge pasteuriseerde" melk. Claudius Clvilis, Rembrandts éénooglg wereldwonder. Mussolini, de sterke man. op wlen een „aan slag" werd gepleegd... Dr. Willem Royaards... een personnage op zoek naar een schouwburg. Boer Braat, de moderne Don Qulchotte. Hij vocht weer als zonne- rldder. Charlie Chaplin liet zich, o wonder, een Jaar lang niet schelden S. F. van Oss, van de H. P.; toonde leven dige belangstelling vcor margarine... Dr. Geelkerken. „En de slang zelde tot de vrouw..." (Genesis II).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 22